Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29001) briareosz


briareosz
csendes tag

Az lenne a kérdésem ,hogyha veszek 1 ATI HD4730 Sapphire kártyát ,akkor
ahhoz mindenképpen HD -s monitor kell, vagy a 2 HD-nek nincs köze 1máshoz?

(#29002) lsc válasza briareosz (#29001) üzenetére


lsc
nagyúr

Akát 800x600-ban is használhatod, a hd csak a videolejátszási képességekre utal . Ha még kapsz 4830-at akkor inkább azt vegyél, kevesebbet eszik, nem melegszik annyira .

Az élet kegyetlen .

(#29003) Reaper04 válasza dokee78 (#28998) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Én a 4870 és az N250GTS közül választanék.
4870: gpu: 750Mhz, 512Mb/900Mhz (effektív:3600Mhz),csatik: 2 x DVI ,1 x S-video , felbontás: 2560x1600 --37ezres
N250GTS: gpu: 760mhz, 1gb/2300mhz, csatik: 2 x DVI, felbontás: 2560 x 1600 --36 ezres

Én Ati párti vagyok ... de most e kettő közül inkább az nVidiát ajánlom. De ahogy priti kolega írta a 9800GX2 az izmos kártya. Érdemes utánanézned itt PH-n. Persze használtak... (gondolom) ,de némelyikre még van garancia! De ha zsír újat szeretnél, akkor N250GTS ...
u.i: de gyűjthetnél még 5 darab ezrest és akkor már 1gigás GDDR5 ös HD4870-ed lenne ! :) Nekem ilyen karim van csak Vapor-X-ben (nemvolt sima a bóótban :((( ), de teljes mértékben elégedett vagyok vele... ))

Üdv: Dave :R

(#29004) Reaper04 válasza briareosz (#29001) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia !
Nem kell feltétlenül hozzá HD monitor. Van rajt még két csatlakozó a HDMI-n kívül: DVI és VGA. Oda is köthetsz monitort.

Üdv: Dave

(#29005) lsc válasza Reaper04 (#29003) üzenetére


lsc
nagyúr

Talán előbb teszteket kellene nézned mielőtt ajánlgatsz, a 250-et a 4850 is elveri, a 70-es meg gyorsabb , akkor nem értem .

Az élet kegyetlen .

(#29006) Reaper04 válasza lsc (#29005) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia! Az értékeket néztem. Van aki nem a gyorsaságot nézi hanem hogy mennyi ram van benn, stb. Én leírtam a véleményem, és hogy azt venném, mert hogy azt venném ha kellene választanom... De inkább gyűjtenék még és jobbat vennék.

Amúgy a tesztben 1gigás HD4870 és 4850 van nem 512 es :) És az 1gigás csak 2x jobb...
És a HD 4770 nek vannak közel olyan értékei mint a HD 4870 512mb nek ... (( gpu:750, ram: 800 környéke mind 2)
És a tesztben a 4770 és a 250GTS közül a gts volt a jobb.
A választási lehetőségekben pedig csak a 2db 512es ati és az 1gigás 250gts volt. ... Azt gondoltam hogy jobb ...

Nem akarok vitázni, csak a véleményem írtam le. Ha rosszul tettem akkor elnézéseteket kérem.
Béke , üdv: Dave :R

[ Szerkesztve ]

(#29007) lsc válasza Reaper04 (#29006) üzenetére


lsc
nagyúr

Az autós kártyában jól mutat a sok lóerő /itt ezek az "értékek"/, de azért mutattam tesztet mert ott van a teljesítmény .
És az 1gigás csak 2x jobb... Ez sem igaz, de olvass utána . "kicsivel" több tudással kellene bármit is javasolni, de gugli a barátod ill itt a ph-án is sok teszt van .

Az élet kegyetlen .

(#29008) Reaper04 válasza lsc (#29007) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Azt csak írtam :) Én a véleményem akartam leírni és hogy én azt venném. A válaszokból meg nem csak tökéletes létezik, mindenki más és más véleménnyel van a különféle dolgokról, stb-ikről... De hát ez van az élet kegyetlen ;)

Részemről el van fogadva amit mondtál, de mostis utána néztem ... de nekem az egészből ez jött le. Itt PH-n meg ha valaki feltesz egy kérdést...az újoncok is kifejthetik véleményüket ... nekem így sikerült :DDD Egyezzünk meg egy döntetlenbe, neked is igazad van meg nekem is ...

Erre iszok egy sört! Üdv: Dave :R

(#29009) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Bocsi ...Már nem tudtam szerkeszteni. Egy englis oldalon nézegettem egy fórumon, valóban a 4870 jobb :) Mélységes elnézést kérek :R

(#29010) priti válasza Reaper04 (#29006) üzenetére


priti
addikt

A VGA memória mérete nem egyenesen arányos a kártya teljesítményével. Még a mai játékok esetében is elmondható egyébként, hogy az 512MB-os VGA memória elég. Magas felbontásokon, FullHD és afelett szokott számottevően meglátszani a teljesítményen ha 512-nél több memória van egy VGA-n, alacsonyabb felbontásokon nincs jelentősége a puszta méretbeli különbségnek és egy 1280x960-as felbontáson ahol még mindegy a VGA memória, mert nincs érzékelhető előnye a több VGA RAM-nak, monitoron már szép a grafika. Nekem az számít, hogy 1920x1080-s felbontáson mennyi az FPS, mert én 40"-t nézek másfél méterről és ott már nagyon nem mindegy a felbontás, de még nekem sem volt gondom a GX2-vel, abban még van egy kis tartalék neki a jövőre.
Egyébként az inkább valószínű, hogy alaplapi RAM limites lesz a gépe ha a játékokat vesszük, mert a 2GB már egyre inkább kevésnek mondható, ahogy az ajánlott gépigényeit olvasgatja az ember a játékoknak, ha Vista-t használ akkor főleg és azért a friss játékok már sokkal inkább Vista-ra vannak optimalizálva, már csak a directx miatt is. Ha pedig most nem bővít memóriát és marad az xp-nél és játszik dx9-ben, akkor meg pláne a GX2 a nyerő, legtöbbször közel dupla akkora teljesítményt fog jelenteni, mint a felsorolt VGA-k, de legalább másfélszerest és ahhoz képest szinte ugyanannyiba kerül, ha pedig később vesz még RAM-ot is és Vista-ra vált dx10-ben sem fog diavetítést nézni ami 4870-el megeshet, mivel az már a most megjelenő játékok esetében is közel kerül a 30FPS-hez ami alatt már elkezd akadozni a játék.

Hardverlesen

(#29011) slayerenkala


slayerenkala
tag

Üdv!
Tegnap írták nekem páran hogy gigabyte superb 460 elbír egy 4870 512-es kártyát meg egy phenom II x3 720-at, az oké, de tegnap néztem hogy a kártyára 2x6 pin-t kell rákötni és a tápnak csak 1x6pines csatija van...Ilyenkor valami átalakító kéne? és ha van is ezen az ágon kettéválasztva letud adni annyit akkor ezekszerint? :(((

(#29012) #93794560 válasza slayerenkala (#29011) üzenetére


#93794560
törölt tag

Kell átalakító, de azt adják a videokártyához. Elvileg el kell bírnia, mert sokan használják úgy még az egy tápcsatis videokártyájukat is, hogy megfelelő PCI-Express csatlakozó hiányában a videokártyához adott átalakítóval működtetik.

(#29013) briareosz


briareosz
csendes tag

Köszi a válaszokat, a tipust még nem döntöttem el, de az a lényeg
hogy vehetek Sapphire kártyát. THX

(#29014) jaja1981 válasza slayerenkala (#29011) üzenetére


jaja1981
addikt

Röhögve bírja a Giga 460-as táp amit rá akarsz kötni.
Nem lesz több 200W-nál a felvétel.

(#29015) slayerenkala válasza jaja1981 (#29014) üzenetére


slayerenkala
tag

Most néztem hogy a rendszer amit teszteltek kb olyat használnak mint én 4850-el.
A proci 3-4 szálon terhelve, így 199w-ot fogyaszt a rendszer...
4870 megdobja olyan jó 40w-al max 250-et fogyaszt.
Csak nemtudom hogy megvolt-e hajtva a kártya is gondolom ha megvan hajtva a kártya az is többet vesz fel. mind1
Szoval remélem jo lessz jopár évig így :)

(#29016) attila206


attila206
tag

Sziasztok!
Van egy Asus 7600gs-em, amivel mostanában gondom van (a legújabb drivert használom). Az első jel az volt, hogy sima vga kimeneten a kártya csak egy fekete hátteret adott a monitornak. Kikapcsoltam, átraktam dvi-re egy átalakítóval a monitort, jó volt, adott képet rendesen. Gondoltam visszarakom vga kimenetre. Jó volt bootnál is, beléptem a biosba, gondoltam átcserélem. A dvi-n ekkor már nem volt jó, ugyanúgy egy fekete hátteret adott ki. A következő elindításnál vga kimeneten volt a kártya és betöltés közben a szemem láttára halványult el a kép, majd szinte teljesen fekete lett minden, de persze restartra jó lett... Boisban már mind a 2 adott jelet. Windows-ban mindig csak az egyik volt jó, tehát a két kimenet egyeszere nem ment, vagy a dvi-s vagy a vga-s (ilyenkor a másik kimenet nem adott jelet és power save üzemmódba kapcsolt a monitor). A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire lenne normális? Mind a 2 kimenetnek adnia kellene a jelet windowsban és boisban nem? A kártyára még egy hónap garancia van amit Pécsen tudnék érvényesíteni, mivel egy ph usertől vettem, de Bp-en vagyok. Mennyi lenne annak az esélye, hogy elpostázom a gyereknek, beviszi a boltba, jónak találják és nem cserélik :F Mi lehet a hiba, mit csinálnátok a helyemben?

[ Szerkesztve ]

(#29017) fagy53 válasza attila206 (#29016) üzenetére


fagy53
nagyúr

Első körben egy régebbi drivert tegyél fel! A 17x.xx még biztosan jók.
Pl itt kereshetsz!

[ Szerkesztve ]

(#29018) heno68


heno68
tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem:

Van egy EVOn800c típusú Compaq laptopom és ha megmozdítom a tetejét, menet közben, akkor általában elkezd csíkosodni vagy homályosodni, vonalasodni...
Én szalagkábel problémára tippelek, de nem találkoztam még ilyen problémával, ezért fordulok hozzátok...

Előre is köszi a választ...

Üdv

Heno

(#29019) attila206 válasza fagy53 (#29017) üzenetére


attila206
tag

Oké, átrakom...

(#29020) Eike


Eike
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segitséget kérni. Kezdő downclocker vagyok (ha ezt a szót én találtam ki kéretik a továbbiakban a ©-ot használni). A gépem elég sokat megy, főleg vár arra hogy hozzáüljek, azonban kikapcsolni nem lehet mert néha távolról kell hozzáférnem.
Jelenlegi config: Asus M2N32, 7850 BE, 4gb ram Kingmax, GTX280 OC Vga. Normál C&Q-ban a gép 240W-ot eszik, terhelve meg 380W küröl. Mondjuk van egy izmos szünetmentes is előtte. Eléggé fűt is a kicsike. Normál C&Q-ban a CPU szorzóját csak x7-re vette visza, így a Phenom MSR Tweaker-el levettem X5-re. P1-ben még beállítottam CPUVID-et és NBVID-et 1,17-re. Szabad még lejjebb mennem?
VGA-val is szeretném ezt csinálni. Ott a Standard 2D állásba a gép sosem akar lemenni, és főleg ez a másik nagy fogyasztó a gépemben. Mindig Maxon pörög a kicsike. A Riva tunerrel próbáltam állítgatni megaherzeket, de fogyasztásban semmit sem jelentett. És manuális. Nem tudtok valami frankó megoldást arra, hogy ez automatikus legyen mint a procinál a P0, P1?
Előre is köszi.

(#29021) Badi82 válasza heno68 (#29018) üzenetére


Badi82
tag

Valószínűleg az lesz a gond, én szervízbe mennék vele, ameddig nem késő!

Nec Arte Nec Marte

(#29022) Biliskmer válasza Eike (#29020) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Van megoldás...

Kevesebb fogyasztást akarsz?

A hasznos adatot tartalmazó vinyót rakd egy külső USB-s tokba, és vegyél egy olcsó laptopot...akár a PH-ról használtat is...

Amikor nem akarsz játszani akkor laptop bekapcsol, vinyó rádug, és azzal osztod meg a dolgokat...

Vinyó a tokban max 10W + laptop alapjáraton 30W, szumma 40W...

Ez 200W-al kevesebb, azaz óránként kb 10 Ft- spórolás :D
Napi 240 Ft, ha tényleg megállás nélkül megy...

Sok kicsi sokra megy...

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#29023) katt777 válasza Blaze71 (#28991) üzenetére


katt777
félisten

Platformfejlesztés nélkül sz.rt sem fogsz kapni teljesítményben. :(

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29024) heno68 válasza Badi82 (#29021) üzenetére


heno68
tag

Szia

Köszi, miért írtad, hogy amíg nem késő? Tönkre tehet más alkatrészeket is ?

Üdv

Heno

(#29025) Badi82 válasza heno68 (#29024) üzenetére


Badi82
tag

Tönkreteheti magát a monitort. Így még talán javítható a dolog, épeszű összegből is.
Szerintem nem vesztenél vele semmit, ha megmutatnád egy szervíznek/szakinak

Nec Arte Nec Marte

(#29026) heno68 válasza Badi82 (#29025) üzenetére


heno68
tag

Persze... Mindenképpen viszem szerelőhöz.. csak kíváncsi voltam mi a kockázata...

Köszi
Üdv

Heno

(#29027) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!
Van egy problémám, gondoltam ide is beírom.
Szóval, tuningoltam a gépemet.
Konfig: e7300, ep43-ds3l, 2x2gb 800Mhz ram, ati 3870

A szorzót 9-re, fsb-t 333-ra tettem. Pci-e frekit fixáltam 100-ra, memóriákat 800-ra szoroztam, feszültségek normálon.

Viszont a játékokban az élsimitás katasztrófa lett, aa nélkül, eddig nem volt ilyen.
Vissza állítottam a tuningot defaultra, de ugyan ez a helyzet. Mitől van ez?

indul a sörös aludni

(#29028) vergilx válasza gabo89 (#29027) üzenetére


vergilx
őstag

Szia
Catalystban nem állítottál el semmit?

(#29029) gabo89 válasza vergilx (#29028) üzenetére


gabo89
senior tag

Nem, semmit. Use application settings bepipálva, eddig is így volt.

indul a sörös aludni

(#29030) katt777 válasza gabo89 (#29029) üzenetére


katt777
félisten

Valamit elállítottál, amit nem kellett volna.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29031) gabo89 válasza katt777 (#29030) üzenetére


gabo89
senior tag

Biztos, hogy nem. Pl. a gta 4, nem használ aa-t, nem lehet bekapcsolni a játékban és a catalistban sem. Nos ott is rosszabb, mint volt, aa nélkül.
Úgy látom neki is ez a problémája.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#29032) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok.
3DMark Vantage alatt tapasztaltam egy érdekes dolgot.
A következő hibaüzenetet kaptam a második graphic tesztnél:

A windows 7 is kiírta, hogy a megjelenítésvezérlő újraindult.
Ez most vga hiba lehet, vagy valami más?
ASUS P5K
E6400 @2,8ghz
2gb ddr2 kingmax 800 dual

AtiTrayTools-al kapott 650/1100 -as beállítást, illetve gyári hűtő 70%on pörög állandóan.

(#29033) gabo89 válasza gabo89 (#29031) üzenetére


gabo89
senior tag

Sőt, most veszem észre a gta 4 egy idő után akadozni kezd, a december óta feltelepített xp-n, és mellete a most feltelepitett win7-en is, de a többi játék nem (pl.: nfs shift, mirrors edge). Ez vga hiba?

indul a sörös aludni

(#29034) pckownz válasza pckownz (#29032) üzenetére


pckownz
senior tag

Hopsz, elfelejtettem leírni, hogy egy gigabyte hd4850-ről van szó.

(#29035) priti válasza Eike (#29020) üzenetére


priti
addikt

A VGA órajeleit nézd meg a GPU-Z program sensors fülén. Ha valóban nem veszi vissza magától a kártya az órajeleket 2D-ben és használtan vetted, akkor könnyen megeshet, hogy a VGA BIOS-hoz nyúltak hozzá, a legegyszerűbb, ha letöltöd innen a kártya gyári BIOS-át és felfesseled rá. Itt találsz egy írást, amit elolvasva képet kapsz arról hogy megy ez.

#29032) pckownz: VGA driver miatt elég gyakori ilyesmi, hogy a tálcán üzenetet kapsz arról, hogy leállt-újraindult, együtt lehet vele élni, ha gyakori próbálj meg egy másik verziót.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#29036) pckownz válasza priti (#29035) üzenetére


pckownz
senior tag

Köszi Mester.
Most megnyugtattál! :R

(#29037) priti válasza gabo89 (#29031) üzenetére


priti
addikt

Az alapján amit írsz nem nagyon tudni mi is a gondod. Élsimítás nélkül rondább a kép, mint korábban élsimítás nélkül úgy hogy a CCC-ben nem állítottál semmit, pusztán attól mert az alaplapi BIOS-ban tuningoltál? :F
Ezt véletlenül nem állítottad a BIOS-ban? A dologhoz nem sok köze van, de ha ezt elteszed auto-ról az emelheti terheléskor a kártya órajeleit és az ilyen automata tuningok művelnek érdekes dolgokat néha.
Az meg hogy konkrétan a GTA4 a háromezres sorozat kártyáival lassú nem túl meglepő, hogy bizonyos helyeken úgymond belassul se hiba. Tök normális. Egyszerűen nagy falat a kártyának.

Hardverlesen

(#29038) Krisz34


Krisz34
csendes tag

Sziasztok!
MSI NX7900GT tulaja vagyok kb. 6 hónapja. Nagyon cool a kis kártya -256Bit/256Mb-, legalábbis az volt mind ezidáig! :F A következőket produkálja ugyanis az utóbbi 1 hónapban:
kezdetben egyik napról a másikra játékok alatt egyszerűen kifagyott az egész winfos... Játék egy darabig megy, majd hirtelen sötét kép, monitor kikapcsol, végül hallani a jó kis "beragadt" hangot mikor lefagy a windows... Amíg nem indítottam alkalmazást,addig volt, hogy a windows rendesen működött, tudtam netezni, meg ilyesmi. Ezt csinálta kb. 2 hétig. Majd szintén 1-ik napról a másikra már PC indulás után pár mp-vel produkálta a hibát, miszerint monitor kikapcsol,de a PC megy tovább de se kép se hang ugyebár... :F Mostanra ott tartok, hogy a probléma nem szűnt meg, de várom az ötleteket segítségeket, mert nem hiszem, hogy ezt a kártyát ilyen állapotában csak úgy kukába kéne dobni.. :F Ha igen, akkor legalább had tudjam meg, hogy mi a baja.. Előre is köszönöm a segítségeket!

üdv. Krisz

Ui.: Tegnap windowst telepítettem ugyenezzel a kártyával,bírta is, de mikor a windows feltelepült megint megadta magát...

[ Szerkesztve ]

(#29039) z0d1AK válasza Krisz34 (#29038) üzenetére


z0d1AK
veterán

másik kártyával is előjönnek a gondok?
Mert szerintem itt akár a rendszer memória is okozhat akár gondokat

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29040) joi29 válasza Krisz34 (#29038) üzenetére


joi29
őstag

-Ilyenkor előfordulhat az is hogy a táp gyengélkedik vagy csak szorul a
kártya a pciex-es aljzatban, valamint a memória aljzatot sem árt kitakarítani
a portól, mert az is okozhat instabil működést, vagyis érdemes 1x, 2x átmozgatni
a dolgokat mielőtt kitörne a pánik... :Y
... és ha már kitört akkor kel a vga-t egy másik gépben is kipróbálni. :)

(#29041) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok, újabb probléma.
Néha ha újraindítom a gépet, nem kap képet a monitor. A pwr gomb megnyomására nem kapcsol ki a gép, szóval bootolnia kell. Kikapcsolom 2x hosszan nyomott gombbal, olyankor kiresizi magát a bios, és onnantól kezdve megint van kép.
Bioson belül vga-hoz kapcsolódóan csak a pci-e frekit lőttem be 100-ra.

(#29042) Krisz34 válasza joi29 (#29040) üzenetére


Krisz34
csendes tag

Köszi szépen! Megerősítették bennem a táp probléma kérdését... Legalábbis én is erre gyanakszom. 400-as tápom van. Ma reggel óta szenvedek a kártyával ismét és látszólag 1-2 órákat már ki bírok a kártyából csiholni, hogy működjön ismét. :) Haladás. Azt hiszem táp csere lesz,ami még olcsóbb mindig, mint VGA csere... :F De azért még próbálkozom.
A kártya kérdésre visszatérve, még nem próbáltam másik PCI-E-s kártyát a gépemben, viszont PCI-s kártyával semmi gond. De remélem itt is csak táp, vagy érintkezési gondok lesznek. Köszi még1x mindenkinek!

(#29043) katt777


katt777
félisten

Van valakinek 9.8-as és 9.9-es Catalyst-tel Vantage eredménye? Mik a különbségek? Ill. Vista vs. W7 tapasztalata? Csak mert nálam az alábbi érdekes jelenség lépett fel W7-et installálva:

i920 2.66GHz Vista HD4870 750/900: 10097 (8892/17010)
i920 4.0GHz Vista HD4870 750/900: 10596 (8910/24503)

de:

i920 2.8GHz Windows 7 HD4870 750/900: 10414 (9151/17773)

Azaz hiába volt meg a VGA-kihajtás Vista alatt, Windows 7-en majd' 3% teljesítmény-növekedést kaptam.

Kérdés: Ez a telj. + W7-től van, vagy a 9.9-es drivertől? Vista nincs fönt már, szóval azt nem tudom megnézni.

priti: Egyáltalán nem a VGA driver okozza a leállás-újraindulást, az csak jelzi. Ott nagy eséllyel valami túlmelegszik. 3D-ben akkor, ha eleve nem elegendő a hűtés, 2D-ben akkor, ha koszos a venti, emiatt belassul, mert alacsony fordulaton nem pörgeti ki a koszt. Mellesleg itt nem is az volt a hiba.

pckownz (#29032) : A hibaüzenet szerint eltávolítottad a kártyát a gépből. Szóval vagy nincs a helyén rendesen (ez esetben elképzelhető a másik hiba is, hogy restartkor nem kap képet, ill. persze a kifagyás), esetleg nem kap elég naftát, vagy a driver-telepítést toltad el, de nagyon. Amúgy 2GB RAM-mal (nyilván lapozófájl mellett), én nem csodálkoznék semmiféle rendszerhibán.

gabo89: Hát, érdekes hiba, az tuti, én sok éves ATI-s pályafutásom alatt nem találkoztam ilyesmivel. A kényszerített mód akkor is tud egyébként hibákat generálni, ha a megcélzott effektus nem működik! Catalyst AI-val lehet még érdemes kísérletezni, mert némelyik alkalmazásnál OFF kell (pl. CF-nél ált.), másnál magas, vagy felhasználói, Oblivion-nál konkrétan csak az alap beállítással működik.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29044) priti válasza pckownz (#29041) üzenetére


priti
addikt

A giga lapoknál ez tipikus, hogy tesztprogramokkal stabil a tuning, de mégis előfordul, hogy melegen újraindításkor, pl. telepítés után nem áll föl és visszateszi default-ra sok embertől hallottam és nekem is csinálta a DS4, nálam az FSB-nek kellett adni egy kis feszt és az megoldotta, szerintem nálad is ez lesz, de ez nem ide való téma.

Hardverlesen

(#29045) katt777 válasza priti (#29044) üzenetére


katt777
félisten

EP35-DS3 nálam sosem csinálta. Attól, hogy a tesztprogramok hibamentesen lefutnak, még távolról sem stabil a tuning!
Nála mondjuk könnyen lehet alaplap PCI-E slot hiba is, vagy valami nagyon nem OK a bios-ban.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29046) pckownz válasza katt777 (#29043) üzenetére


pckownz
senior tag

[I"]Amúgy 2GB RAM-mal (nyilván lapozófájl mellett), én nem csodálkoznék semmiféle rendszerhibán."[/I]
2-4giga lapozófájl van beállítva, illetve hétfőn érkezik még 2giga ram.
Rendesen a helyén van, mert ha csatolási hiba lenne, akkor villogna a pci-e sin mellett egy ellenőrző led.
Azóta csinálja ezt, mióta elkezdtem húzni a procin. Most adta megy kis +feszt a nb-nek, próba szerencse módra.

(#29044) priti
Asus lapom van. Elkezdtem újra foglalkozni a feszültség kérdéssel, szépen sorjában kipróbálgatok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#29047) priti válasza katt777 (#29043) üzenetére


priti
addikt

Én is láttam ilyen üzenetet a tálcán néha egy-egy drivernél a Black Pearl GX2 kártyámnál, ami gyárilag vízhűtéses, gyárilag full-cover blokkal szerelt, 2D-ben 30-40 fok között van, 100% terhelve 50-52 fokos, szóval azt felejtsd el, hogy amiatt van hogy túlmelegszik a VGA. Ez driver hiba.

#29038) Krisz34

Nézz rá everest-tel a hőmérsékletekre mindenképpen, mert túlmelegedés is lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#29048) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

A memóriát milyen Windows alatt futó programokkal lehet tesztelni?

Üdv krypton

[ Szerkesztve ]

(#29049) bumper


bumper
senior tag

Mennyire érdemes most 1-2 hónapot várni (100-120 e körüli) konfig vásárlássával?
Van egy céges laptopom azzal kihúznám pár hétig...

bocsi nem ide akartam :)

[ Szerkesztve ]

(#29050) krypton válasza krypton (#29048) üzenetére


krypton
senior tag

Bocsi nem ide akartam :((.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.