Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket!

Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Előzmények:
Azonnali VGA-s kérdések órája - Archívum I. [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) C4mp3r válasza Racecam (#1) üzenetére


C4mp3r
addikt

Köszi! :R

(1. ;] )

(#3) mazda626 válasza C4mp3r (#2) üzenetére


mazda626
addikt

Thx! :R
2. :DDD

(#4) VR6-Fan válasza mazda626 (#3) üzenetére


VR6-Fan
veterán

tisztes 3. :D

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#5) Bini


Bini
tag

Hi

Tanácsot szeretnék kérni.Le akarom cserélni a 9600-om és most filleréké le is cserélhetném a köv két kártya egyikére csak nem tok válsztani mert nem ismeremh mien teljesitményt képviselnek

1.lehetöség egy 9500-ös 128Mb/256bites és aktiválhato a +4 pipa,ha aktiválom ako mien karit is kapok? 9700-est? jahm a ramok 3.6-osak itt egy kép a vga-rol : [link] (rem jo a link)

2. egy Sapphire 9800se 128Mb/256bit ezen nem tom h aktiválhato e a +4 pipa,3.3ns-os Infineon ramok vannak rajta,

Szal a kérdés adott meikre éri meg lecserélni a régi vga-m

Elöre is köszönöm a helpet

Battletag: Bincsi#2140

(#6) athomi


athomi
veterán

C4mp3r: 2.
mazda626: 3.
VR6-FAN: 4.
:DDD

mod: én meg a 6. :P


[Szerkesztve]

(#7) Telefunen válasza Bini (#5) üzenetére


Telefunen
őstag

Igen a 256 bites 9500-ból, a pipeok aktiválásával 9700-at kapsz (az órajelek megegyeznek), ha ezen felül sikerül egy kicsit tuningolni is rajta (275/540-ről 325/620-ra) akkor pedig akár egy 9700PRO szint is elérhető. A 9800SE-ből jóesetben 9800PRO hozható ki, de nagyobbrészük (főleg a később gyártottak) nem aktiválhatóak

Én nem mennék lutrira és a 9500-öt választanám (esetleg a 9800SE gazdáját megkérném hogy ugyan tegyen már fel egy omega drivert és mesélje el nekem a tapasztaltakat)

(#8) sanyika11


sanyika11
csendes tag

Helló azt szeretném kérdezni hogy létezik e olyan alaplap amibe a x1650 xt msi crossfire-be kötve(tehát 2 összekötve) és intel lga 775(core 2 duo)-s proci jár!?Léci segítsetek ti biztos jobban tudjátok mert nekem fogalmam sincs?

(#9) Telefunen válasza sanyika11 (#8) üzenetére


Telefunen
őstag

Gyakorlatilag az összes olyan i965, i975 chipkészletes alaplap támogatja a crossfire-t, amelyen 2db teljes hosszúságú PCIe foglalat van. (tehát Gigabyte DS3P, DS4, Asus P5B Deluxe.. stb)

(#10) Bini válasza Telefunen (#7) üzenetére


Bini
tag

köszönöm a válaszod :R

Battletag: Bincsi#2140

(#11) mhif


mhif
senior tag

Sziasztok,

kérdésem: A zalman ZM80D-HP [link] felszerelhető PCI-Expresses nonGT-re? Elvileg ott nem 5*** series van, de hátha van vkinek tapasztalata.

köszönöm, mhif

(#12) shteer válasza mhif (#11) üzenetére


shteer
titán

fel. [link]

na egy tuti link: [link]
nVidia 6600* (all models) - kivéve persze az AGP-s karikat

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#13) mhif válasza shteer (#12) üzenetére


mhif
senior tag

Pont a lényeget hagytam ki a kérdésemből, hogy 6600 nonGT...
De ha a második linket jól értelmezem, akkor szerencsés vagyok :)

köszi a linkeket :R

(#14) Falatka


Falatka
tag

Sziasztok!

Molexről 6 tűs PCI-E-re átalakítót ilyet találtam: [link]

Kérdés:
Jól látom, hogy ebbe 2 molex megy és az egyikben 2, a másikban 3 tű van bekötve? Ez így működik? (2 molexet lefoglal 1 PCI-E?)

Jövő héten váltanék és a tápomon nincs PCI-E tápcsati.

Választ kösz!

"És mondá az Úr a 8. napon: OK. Murphy, te jössz!"

(#15) shteer válasza Falatka (#14) üzenetére


shteer
titán

valóban 2 molex kell az átalakítóhoz... az egyikből 3, a másikből 2 vezeték

mhif: nm :)

..szerintem jónak tűnik

(#16) Falatka válasza shteer (#15) üzenetére


Falatka
tag

Köszönöm!

"És mondá az Úr a 8. napon: OK. Murphy, te jössz!"

(#17) Wal123


Wal123
csendes tag

Helló!

Tanácsot szeretnék kérni, a videókártyámat szeretném lecserélni,ami jelenleg Ati Radeon 9200, a kiszemelt kártya Asus Radeon AX1650 pro. Az alaplapom Abit Nf7 (-S) v2.0.
Nem vagyok hozzá értő, a kártyát a neten néztem ki.

Előre is köszi!

(#18) C4mp3r válasza Wal123 (#17) üzenetére


C4mp3r
addikt

Hali!

Ha mindenáron AGP-s karit szeretnél venni akkor ne X1650Pro-t, mert az gyenge, hanem Galaxy 7600GT-t Zalmival, mert az sokkal jobb.

(#19) Wal123 válasza C4mp3r (#18) üzenetére


Wal123
csendes tag

Nem ragaszkodnék hozzá, de az alaplapon Agp csatoló van.

(#20) C4mp3r válasza Wal123 (#19) üzenetére


C4mp3r
addikt

Igen, tudom, viszont a procidat nem ártana meghúzni egy kicsit. ;)

(#21) Falatka válasza Wal123 (#17) üzenetére


Falatka
tag

Én sem vagyok nagy hozzáértő, de ilyen konfighoz sztem ne vegyél 20-30k-ért vidkarit. Nem éri meg. Ugyanebben a cipőben járok (NF7-S, AMD1700+, 2x512DDR400, 9600Pro 256Mb Silent). Előbb-utóbb úgyis le kell cserélned lap+proci+RAM+vidkari kombót (én jövő héten tervezem), és akkor már a PCI-E-re kell majd átállnod valszeg (nem biztos, de kb. 90%). Amivel ezen a konfigon még látványos fejlődést érhetsz el, az kb. egy 9600Pro, max. 9800Pro sztem. 9600pro-t már 7-9k-ért is kapsz.

Várd meg nálam hozzáértőbbek válaszát, én csak azért mertem írni, mert a konfigunk kb. ugyanolyan és nem akartam ,hogy +10k-kat költs feleslegesen.

Üdv!

"És mondá az Úr a 8. napon: OK. Murphy, te jössz!"

(#22) C4mp3r válasza Falatka (#21) üzenetére


C4mp3r
addikt

Abban a gépben ha megveszi a 7600GT-t a proci lesz a szűk keresztmetszet. Ahhoz, hogy a kártya megfelelően ki legyen hajtva kéne kb. egy 3700+-os sandi. Viszont az meg S939 tehát lapot is kell cserélnie, és akkor már PCI-E-t fog venni gondolom. Tehát akkor először a lap+procit kéne lecserélni aztán a VGA-t.

(#23) Wal123 válasza C4mp3r (#20) üzenetére


Wal123
csendes tag

Nos ezzel most kísérletezgetek, de még nem mertem 2200 fölé húzni, bár itt stabilan jár, a hőmérséklete az Everest szerint 47 C.

(#24) Falatka válasza C4mp3r (#22) üzenetére


Falatka
tag

Köszönöm a megerősítést. Kb. erről próbáltam írni a magam egyszerű módján.

Az ajánlatom mennyire jött be? (9600Pro-9800Pro max. ebbe a gépbe?) ;)

Üdv!

"És mondá az Úr a 8. napon: OK. Murphy, te jössz!"

(#25) C4mp3r válasza Falatka (#24) üzenetére


C4mp3r
addikt

9600Pro-nál lehet kicsit erősebb, szerintem a 9800Pro megfelelő, esetleg egy sima 6600,de akkor ugyanott van, mint a 9800Pro-val.

Wal123: Az még nem olyan sok. Kicsit mehetne feljebb.

[Szerkesztve]

(#26) Falatka válasza C4mp3r (#25) üzenetére


Falatka
tag

:R

"És mondá az Úr a 8. napon: OK. Murphy, te jössz!"

(#27) Wal123 válasza C4mp3r (#25) üzenetére


Wal123
csendes tag

Az igazság az, hogy erősen gondolkodom a konfig cserén, csak hát nem igen értek a géphez ezért gondoltam, hogy érdeklődöm a fórumon, megéri-e egy videokártya csere.
Köszönöm a segítséget.

(#28) kemi


kemi
tag

Hali!

Szeretnék életet lehelni egy S3Trio64V+-ba, ASUS P5p-deluxe-wifi lapom van, és sehogy se megy... Ki próbálkozott PCIos karit beüzemelni a modern vasakban? NAgy szükségem lenne rá, csere lesz (haldoklik az x1900GT-m) és a csere ideje alatt is szeretnék dolgozni.... Thanx

(#29) bruce24


bruce24
tag

Galaxy 7600 GT Zalman hűtővel 1 hónapos mennyiért lehet elpasszolni szerintetek?

"I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O, Lord, make my enemies ridiculous.' And God granted it." -Voltaire

(#30) mazda626 válasza bruce24 (#29) üzenetére


mazda626
addikt

AGP/PCI-E? Nekem tegnap kelt el az AGP Galaxy 7600GT Zalmanom 26-ban fél év garral.

(#31) bruce24 válasza mazda626 (#30) üzenetére


bruce24
tag

PCI-E

"I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O, Lord, make my enemies ridiculous.' And God granted it." -Voltaire

(#32) mazda626 válasza bruce24 (#31) üzenetére


mazda626
addikt

18k? :F

(#33) sanyika11 válasza Telefunen (#9) üzenetére


sanyika11
csendes tag

változott a belevaló proci amd athlon 64 x2 am2 (940) így melyik lapokat ajálnád!?

(#34) Tony Montana


Tony Montana
csendes tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne vagy inkább problémám,hogy a játékoknál többnél is tapasztaltam, konkrétan: Scarface, NFS Carbon, hogy igy tulpörög a játék vagy nem tudom hogy elmondani. A Scarfaceba kb. 10* ugy járnak Tony lábai amikor futok mint alapbol meg ienek. A carbonnál meg alapbol a menübe megnyomom a jobbra nyilat kicsit és kb. 5 menüpontot lépek erre, a betöltő cucc az 10* olyan gyorsan pörög meg villog mint alapbol ha elkezdek versenyezni az meg olyan hogy megnyomom kicsit a gombot és már keresztbefordul és igy nem lehet vele egyszerüen játszani. gyorsabb az egész de kurvára..... Ati catalyst 7.5 van fent elötte pedig 7.4 volt. Directx-et ujratettem most valoszinüleg a legujabbat ( Colin DiRT demo rakta fel ). Nem tudom mi lehet a gond! A konfigom ott van profilomba. Előre is köszi a választ:)

Hosszura sikeredett picit:)

The world is yours

(#35) Qru válasza Tony Montana (#34) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Procidriver fent van? Anélkül szoktak meghülyülni a játékok. Van amelyik nem kezeli rendesen a kétmagos AMD-ket.

#nincsbennetarcsi

(#36) ollie válasza Tony Montana (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 7.4-el jó volt?

***

(#37) Tony Montana


Tony Montana
csendes tag

Na megvan a hunyó. Új nForce driver kellet és már megy már is faszán. Azt mondod érdemes lenne még feltenni egy proci drivert hogy minden rendben legyen?:) Sose volt még dolgom procidriverrel :D

Olyan kérdés lenne még hogy SLI-s alaplapba lehet nyomatni ien ATI Crossfire-t?

[Szerkesztve]

The world is yours

(#38) Tony Montana


Tony Montana
csendes tag

Na feldobtam amd honlaprol el dual core optimizer nevü progit és a AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver for Windows XP-t. Igy akkor már minden driver téren jol vagyok:)

The world is yours

(#39) szaki1106


szaki1106
csendes tag

Hello.

A következő lenne a problémám (nem biztos, hogy videókártya probléma, de az alaplap topicjában nem tudtak segíteni):

Szal. Eddig egy ABIT AN-7-es alaplapot - 2600+-os athlonnal - és egy MSI x1950 Pro AGP-t használtam. Ment is szépen, semmi fagyás.
Azonban a múlt héten kicsit upgrade-eltem a rendszert, vettem egy Core 2 E4300-at, hozzá egy Asrock 4CoreDual lapot és 1 GB DDR2 667-es Kingston memóriát. A tápom egy 350 W-os FSP.
Amióta ez a gép van (XP és Vista alatt is) a játékok alatt úgy 1 perc után lefagy a gép. A monitor átvált készenlétibe (ergo kikapcsol), a hangot még hallom egy ideig aztán halál.
Először arra gondoltam, hogy amiatt történhet, mert tuningoltam a procit (2.4 GHz-re), ezért visszaállítottam alapra mert előtte alapon nem fagyott a gép (mondjuk nem nagyon tudtam letesztelni, mert a gép megvételét követően majdnem egyből nekiestem a tuningnak :D. Hiába, ez egy Core 2 :D). Azonban most már alapon is fagy a gép. Windows-ban nem, csak játék közben.
Túlmelegedés sztem nem lehet a probléma, mert a proci (tuningolva is) max 37-40 fokos, míg a videókártya max 60-62.
Kipróbáltam több driverrel is, semmi változás.
A táp remélem nem kevés, hiszen csak egy DVD-író és 2 vinyó van bedugva.
Mi lehet a probléma?

(#40) shteer válasza szaki1106 (#39) üzenetére


shteer
titán

hmmm. én ilyenkor szoktam darabjaira szétszedni és újra összerakni, új wint felrántani.

..szerintem jónak tűnik

(#41) Bini


Bini
tag

Hi

Lenne egy apro problémám illetve kérdésem is.
Szal van egy gigabyte 9600-osom és a multko vettem észre h nem jo rajta a tv kimenet sztem, mert nem ad jo/normális képet(furcsák a szinek,meg nem kivehetö h mi van a képen) , a garancia meg már lejárt :W eddig nem is használtam pedig a tv kimenetet
mit lehet tenni illetve igy h nem jo rajta mien áron lehetne eladni ??

Battletag: Bincsi#2140

(#42) szaki1106 válasza shteer (#40) üzenetére


szaki1106
csendes tag

Az új windows telepítés már megvolt, és a gépet is szétszedtem már darabjaira, de semmi változás. Egyszerűen lövésem sincs mi lehet a gáz. :(

(#43) valentinho válasza szaki1106 (#42) üzenetére


valentinho
aktív tag

Lehet hogy memó gondd van!Nekem is volt ilyen hogy az abit lap nem szerette a kingstont,kingmax kellett!Először nekem sem fagyott aztán játék alatt szijntúgy, később már win telepítés alatt is!Sztem próbáld ki egy másikkal! :)

http://soundcloud.com/tinnyo

(#44) Calibos válasza szaki1106 (#39) üzenetére


Calibos
addikt

Próbáld meg egy másik táppal!

(#45) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hy.

Melyiket választanátok?

Gigabyte NX76G512P-RH nVidia GeForce 7600GS 512MB PCI-E
PCI-E, nVidia 7600, 512MB, DDRII, 128bit, Gigabyte, Passzív, TV-out, 2xDVI-I, mag/ram órajel: 500MHz/800MHz, 128bit, 12 pixel futószalag, SLI, Silent Pipe

nVIDIA GeForce 7600GS grafikus processzor (GPU500Mhz), 512MB DDRII SDRAM (RAM 800Mhz), 128bit, 12 pixel futószalag
PCI-Express x16, DirectX 9.0c támogatás, CineFX Engine, Multi Display VGA támogatás (nView), 2xDVI-I, TV kimenet
400MHz RAMDAC, max. 2048x1536/75Hz felbontás, Direct Show, MPEG-1, MPEG-2, V-Tuner II

Garancia: 3 év
31 590 Ft.

vagy

Gigabyte NX86T256D nVidia 8600GT 256MB PCI-E
PCI-E, nVidia 8600, 256MB, GDDR-3, 128bit, Gigabyte, Passzív, DirectX10, TV-out, mag/ram órajel: 600MHz/1400MHz

Csatlakozó: PCI-E, grafikus processzor: nVidia 8600GT, memória: 256 MB DDR3, processzor/memória sebessége: 600 MHz / 1400MHz, 32 Stream processzor, 128 bit, maximális felbontás: 2048x1536, kimenetek: tévé, DVIx2, szirádtest kondenzátor, zajtalan

Garancia: 3 év

30 960 Ft.
Egyáltalán melyik kari mit tud?

[Szerkesztve]

(#46) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

(#47) Retekegér válasza Mr-Pamacs (#45) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Naná, hogy a 8600GT-t. DDR2es 7600GS felejtős.
Bár én gondolkodnék 7900GS/X1950Pro-ban 8600GT helyett.

<< Heimdal >>

(#48) Mr-Pamacs válasza Retekegér (#47) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Igen, ha több pénzem lenne akkor én is máson gondolkoznék. :DDD

(#49) ollie válasza Mr-Pamacs (#48) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

X1950GT-t viszont már kapsz ilyen árban, és jóval jobb a 8600GT-nél.

***

(#50) Retekegér válasza Mr-Pamacs (#48) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kb. ilyen árban megkaphatod itt az aprón... :))

<< Heimdal >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.