Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) fagy53 válasza Baboon (#26348) üzenetére


fagy53
nagyúr

Van, az ATT vagy a RivaTuner, de ennél jóval többet is kitehetnek. A visszanézhető idődiagramokat is lehetővé teszik mindketten.

(#26352) Baboon válasza lsc (#26350) üzenetére


Baboon
senior tag

ATT nem ismeri a HD 4770-et

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#26353) fagy53 válasza Baboon (#26352) üzenetére


fagy53
nagyúr

Még... ;] de ami késik, nem múlik! :)

(#26354) Baboon válasza fagy53 (#26353) üzenetére


Baboon
senior tag

Hát rohadtul örülnék ha ráfeküdnének az ATT-s fiúk ha már ez ekkora sikerlap hogy még gyártani se tudnak belőle eleget... Mindig is ATT-t használtam, megszoktam.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#26355) fagy53 válasza Baboon (#26354) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mindenesetre ez a két progi megteszi azt amit kérdeztél, de 4770 még túl friss mindkettőnek, a 4830-al ez nem gond egyikkel sem. :D

(#26356) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Létezik olyan hogy Vga memórai felszabadító program? pci-e x600pro 256mb. Előfordul hogy megtelik (program nem dobálja ki a szemetet gondolom) és szétkapcsol.

köszi

free your mind

(#26357) fagy53 válasza Jazz (#26356) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem úgy használja az illető progi a vmem-t, mint a rendszermemóriát, csak az van benne ami kell is neki rögtön, állandóan változik a tartalma ezért is tízszer akkora a sávszélessége a vmem busznak, mint a rendszermemóriának. Játék, ill a 3D alkalmazás végén elvileg nulla a vmem tartalma, semmilyen szemét nem marad benne. :)

(#26358) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Netbook vásárlás előtt állok. Amiket kinéztem abban Intel GMA 950 video van. Egy ilyen kihajt egy 1680 X 1050 vagy egy 1920 X 1080 felbontású monitort? Nem mozizni venném a monitort.
Van valakinek tapasztalata ilyen téren?
Köszi a segítséget!

Üdv,
Cold5

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#26359) jaja1981 válasza Cold5 (#26358) üzenetére


jaja1981
addikt

Kihajt hát.
Word-re, képeket nézegetni, AVI-t nézni jó.
Gamma, vagy bármi 3D-s dolog nem fog menni.

(#26360) Cold5 válasza jaja1981 (#26359) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

Nagyon köszönöm a választ. Csak általános célokra kell, a páromnak lesz.

Üdv,
Cold5

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#26361) tsii_H válasza joi29 (#26349) üzenetére


tsii_H
tag

hat en is az lennek, de egyenlore nem nagyon termelodnek az otletek a forumozoktol :S de ha erdekel akkor majd megirhatom akar privibe ha rajovok.

(#26362) Mikee868


Mikee868
tag

Üdv!
Szeretnék venni valami videókártyát geforce 7300-8600 kategóriájú vidkarit.
tudnátok adni valami jó linket ahol az ilyen kategóriájú kareszok vanna táblázatba rakva esetleg rangsorolva? 7300-ból csakis a ddr3-asat érdemes megvenni? Tudom régi kártyák de perpill valamit muszály vennem és kb 7 ezrem van most rá. Ja és amit elfelejtettem PCI-e es kellene.

(#26363) lsc válasza Mikee868 (#26362) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

Az élet kegyetlen .

(#26364) Scarymaster


Scarymaster
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy MSI VR602X-048HU 2GBram notebook-ot,2Ghz Intel proci és SP3-as XP-m van.
Van hozzá egy Integrált 128megás SiS mirage3+ 672 szériás videókártya.
leszedtem hozzá a legujabb drivert(3.85verzió),és felteszek bármilyen játékot aminek simán elkéne futnia,és mégse fut rendesen,szaggat,lassu,kb 5fps-t kapok pl. a Savage nevezetü játéknál,de nemcsak játéknál hanem filmek lejátszásánál is szaggat,és lassu..
Utánaolvastam de nemsokat tudtam meg ,csak annyit h nem egyedül vagyok ezzel a problémával,de megoldást nem találtam.
Tudom h nem egy nagy teljesitményü videókártya de nemhiszem h ilyen alap játékok mint a CounterStrike1.6 vagy a guildwars nem futna el rajta..

Ebben kéne segitség,ha valaki tud valamit erről a problémáról vagy esetleg tudna segiteni azt megköszönném! :U

(#26365) Alastair' válasza Scarymaster (#26364) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Futtass le a gépen egy 3D Mark 03-at és írd le mennyi pontot kaptál rá.

Alister from Hell

(#26366) Mikee868 válasza lsc (#26363) üzenetére


Mikee868
tag

Üdv!
Köz a linket sokat segített de, fps-ben mondjuk cod2 alatt 1024-es felbontás alatt AA nélkül mit produkálna a 7300 gt ddr3 és mennyit a 8600gt szintén ddr3 mindkettő 256-os kártya csak azért mert a 8600 kétszer annyiba kerül mint a 7300. Mennyire lehet húzni a 7300-at és a 8600-at? Bocs hogy ennyi kérdés egyszerre csak sürgős lenne de mégsem akarok rosszat venni túlzottan de fölöslegesen se akarok túlvásárolni.

(#26367) Scarymaster válasza Alastair' (#26365) üzenetére


Scarymaster
csendes tag

489 3dmarks lett a teszt végeredménye.

(#26368) lsc válasza Mikee868 (#26366) üzenetére


lsc
nagyúr

Ebben már nem tudok segíteni, nem voltak ilyen kártyáim . A játék topicjában nézz szét . Itt .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#26369) fagy53 válasza Mikee868 (#26366) üzenetére


fagy53
nagyúr

Majd kétszer olyan gyors is a 8600GT mint a 73GT, de 14k-ért jobb kártyát is vehetnél!
Milyen procihoz vennéd? Ez sem mindegy. :)

(#26370) Alastair' válasza Scarymaster (#26367) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez nagyon kevés, a P3-as gépem is kap majd 2000-et. Felejts el minden 3D-s játékot.

Alister from Hell

(#26371) Mikee868 válasza fagy53 (#26369) üzenetére


Mikee868
tag

A proci amd X2 5000+ és én nem 14ezerért láttam ilyen kártyát hanem 8-ért vannak itt a hardveraprón. Nekem az a lényeg a játékban hogy pl egy füstgránáttól ne álljon meg a gép nem használom egyik játékot se maxon még közepesen se mondjuk ez a vga miatt volt eddig :) Szóval akkor mennyire lenne nagy fps különbség a két kártya között? Én úgy gondolom a procim bőven kihajtja ezeket a kártyákat.

(#26372) Alastair' válasza Mikee868 (#26371) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Még a 8600GT is meghal egy "füstgránáttól", a te procidhoz egy 3850-es lenne jó választás.

Alister from Hell

(#26373) fagy53 válasza Mikee868 (#26371) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha a 73GT 7k és Te azt mondtad, hogy a 86GT kétszerannyiba kerül, akkor mi az igazság? Ha meg 8k-ert láttál 86GT-t az nem kétszerese a 7k-nak. :D
A procid viszont elég a CoD2-höz. :)

(#26374) Mikee868 válasza Alastair' (#26372) üzenetére


Mikee868
tag

Hát tudom hogy az illene hozzá csak a pénztárcámhoz nem illik :F Én eddig egy 7100GS-el használtam most wanted cod2 flight simulator x ezekkel szoktam játszani és nem vágyok töb száz fps-re csak az élvezhető játékra de akkor valszeg marad a 8600gt ezekből milyen kivitelt érdemes megvenni?

(#26375) Alastair' válasza Mikee868 (#26374) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kicsit nézzél szét még a DDR4-es Ati 2600XT piacon is, azt is kapsz 8k körül, és inkább azt venném.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#26376) Mian


Mian
aktív tag

Hi!

a tényálladék a következő: tegnap a gépem gondolt egyet, és felpörgette az összes ventit, persze azért mert elkezdtek a dolgok melegedni rendesen a masinában, vagyis nem is a gépem hanem egy folding home nevezetü program miatt történt az egész, ami valószinüleg valami frissítéssel települt, mert én fel nem raktam, utánna néztem és ez vmi tuning progi, szóval ez a program vmi oknál fogva felhúzta a dolgaim teljesítményét, én nem csináltam semmit vele, sőt nem is játszottam, csak neteztem szóval nem tudom mire, és a vga-m ami gta iv alatt ful grafikán (1280x1204ben) 50 fok körül mozog (sapphire radeon hd 4830), az felment 65 fokig, meg a proci is meg a többi dolog is a gépben, aztán ahogy észrevettem ezt az everestben, azonnal ki is nyomtam ezt a programot majd kitöröltem az össszes mappájával együtt, jól meg is ijedtem hogy tönkretesz itt mindent, nah azóta nem csinált ilyet szerncsére :). De ma gta-ztam és annyira nem aggaszt a dolog, így is élvezhető a játék de azért kicsit többször van amikor kicsit eltünik az ut, meg iesmi, sztem annyira nem vészes, de azért a tegnapi dolog miatt aggaszt ez az egész egy kicsit szóval nem lehet az hogy ez a 65fok tett egy kis kárt a vga-m ban vagy megolvadt vmi chipecske?
minden tiszteletem annak ki végigolvasta ezt a kis regényemet, remélem vki majd válaszol is nekem, bocsánat ha hülyeséget kérdezek, de azért tegnap rendesen beparáztam, ugy pörögtek a ventik a semmitől, hogy csak néztem. :F :)

jah és vista fut a gépen, az telepítget minden szir szar frissítést, és mindez másodpercek alatt történt, szóval néztem az everestet és kb 2mp alatt ment fel a vga meg minden hőmérséklete 1 fokkal, szóval nagyon gyorsan

Üdv, Mian.

[ Szerkesztve ]

(#26377) fagy53 válasza Mian (#26376) üzenetére


fagy53
nagyúr

A 4830-nál 100°C felett kezdhetsz parázni, de még csak homoríts, sz@rni nem kell.... :D
Ez a dolog semmi gondot nem okozhatott sem a VGA-nál sem a géped egyéb egységeiben.

(#26378) Alastair' válasza Mian (#26376) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mondjuk én ilyen frissítésről még nem hallottam, igaz W7-et használok, nem szedtél be valami vírust?

Alister from Hell

(#26379) Mian válasza Alastair' (#26378) üzenetére


Mian
aktív tag

avast antivirus van fenn a gépen az nem talált semmit, hát remélem nem.
ilyen ati mappák is voltak a mappájában, az is lehet hogy a vga driverrel települt nem tudom, de a vezérlőpultban a programok teleptésénél/törlésénél nem volt bejegyezve, ezért töröltem ki manuálisan :), amúgy ezelőtt is volt ezzel a programmal már problémám, kiirt ilyen értesítésket néha ha bekapcsoltam a gépet, angolul, nagyából le is fordítottam, de lehet a lényeget nem vettem le, de vmi processzorról meg vga ról gagyarászott meg hogy indítsam ujra a gépet....

[ Szerkesztve ]

(#26380) Alastair' válasza Mian (#26379) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem is Avast van :U csak nem!
Házad rendesen szellőzik?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#26381) Mian válasza Alastair' (#26380) üzenetére


Mian
aktív tag

szerintem igen, codegen 6215-CA van, hátul 8cm-es venti + a táp alatt is van egy 12-es (FSP)
meg amugy kénszenléti üzemmódban a vga olyan 35fok körül szokott mozogni, az alaplap is, a proci meg olyan 35-40

[ Szerkesztve ]

(#26382) Jazz válasza fagy53 (#26357) üzenetére


Jazz
veterán

Sajna ez a probléma. #2607,2608,2610!!!,2613 Megtelik egy idő után holott semmi indok nincs rá. Kamera a földet nézi, és párhuzamosan többször nem tudom futattni egy idő után ugyan azt a progit. Ki kell lépnem az adott fajta programból, ami elfogadhatatlan.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#26383) Mian válasza Mian (#26379) üzenetére


Mian
aktív tag

én amúgy úgy tudom ez a "folding@home" egy teljesen legális és normális szoftver már hallottam róla itt a fórumon, ezért nem is foglalkoztam vele, gondoltam el van az ott a programfiles-ban minbek töröljem le, de hát nem tudom nekem most nem nagyon jött be :F :)
állítólag nagyon nagy mértékben növeli a gép teljesítményét, de én inkább nem nyúznám szét a gépem :)

ui: most megnyugodtam azért egy kicsit, hogy 100fokig is birják ezek a vga-k :) de azért tegnap aggasztott a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#26384) Alastair' válasza Mian (#26381) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Megnéztem a házad, nem csúnya, de az nem egyenlő a jó szellőzéssel is. Anno a 2 gigás cerkámnak és a 440MX-nek elég is volt, de a mai modern, ámde melegedni szerető hardvereknek azért kell a jó szellőzés. Amit 1 db 8centis venti nem biztos, hogy el bír végezni.
Persze nem arra akarok kilyukadni, hogy a gondjaidat mindenképp ez okozza.

Alister from Hell

(#26385) Mian válasza Mian (#26383) üzenetére


Mian
aktív tag

na bakker be**art az egerem, tudom ez már nem tartozik ide, de meg kellett jegyeznem :D
jó kis hét....

(#26386) Alastair' válasza Mian (#26385) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szaladj le a pincébe és fogj 1-et! :D

Alister from Hell

(#26387) lala42 válasza Mian (#26376) üzenetére


lala42
őstag

Nos válaszolok.
A folding home nevezetü progi, az ATI driver telepitésénél kerül a gépre. A telepitéskor megadhatod,hogy minden összetevő felkerüljön, vagy advanced módban kiválaszthatod a telepíthető összetevőit. Itt kiveszed a pipát a fenti progi elől. Nem okoz gondot, de bizonyos esetekben kommunikálni kezd az ATI-val. Akkor, amikor a gép nem csinál semmit. Tehát nem probléma, de nem is szükséges összetevő.
A GTA esetében ez driver,szoftver (GTA bug) esetleg gyenge a GTA-hoz (nem tudom, melyik részével játtszol?)a karid.
A hőfokkal nincs gond, ez nem egetverő érték, főleg, ha GTA IV. az a játék. (videókari igényes) Esetleg a megnyugtatásodra változtathatsz a ház szellőzésén. Értem itt nagyobb teljesítményü ventilátorok beszerelése, levegőáramlás megváltoztatása. stb. De ez más topikban részletesebben megbeszélhető. :R :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#26388) Mian válasza Alastair' (#26384) üzenetére


Mian
aktív tag

aham, hát én szerintem jók a gép cuccainak a hőmérsékletei ahogy az előbb elmondtam 35,40 stb fokok....de nem tudom igazából, nem vagyok profi, lehet...mondjuk elől ahol vannak a ledek ott is jukacsos és ahogy elnéztem ott is szellőzik, sőt megnéztem és van egy elég nagy ventinek is hely a hdd alatt ott elől, gondolom ha raknék hütőt akkor ott befele szivná a lvegőt hátul meg kinyomná, aztán lenne szellőzés....talán egyszer :)

(#26389) Mian válasza Alastair' (#26386) üzenetére


Mian
aktív tag

találtam egyet :D a jó öreg btech optikaimat, szerencsére nem lélegzik :)

[ Szerkesztve ]

(#26390) Alastair' válasza Mian (#26388) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tehát a házikó :R

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#26391) fagy53 válasza Jazz (#26382) üzenetére


fagy53
nagyúr

Szerintem ott a baj, hogy az X600 csak az SM2.0-át tudja.Nem ismerem a játékot, de ha 3.0 shader modell kell neki akkor baj van. Több éve a DX9 SM3.0-át használ és ha a VGA ezt nem támogatja...az gond. Ez akkor igaz, ha helyesek az adatlapod adatai. :)

(#26392) Mian válasza lala42 (#26387) üzenetére


Mian
aktív tag

gta iv el játszom, de igazából amugy nincs gondom a hőmérsékletekkel az 50fok sztem is nagyon jó gta alatt, szóval mostmár jó minden amióta letöröltem a programot, csak a program miatt pörögtek fel a dolgok és mentek fel a hőmérsékletek, ez tuti mert amint kilptem belőle ez megszünt és azonnal kezdtek visszaesni a hőfokok és a ventik is visszavettek, aztán restartoltam megint elkezdte ugynazt csinálni na és akkor már kitöröltem, mert tuti az a progi volt a bünös, meg multkor is irogatott nekem ki dolgokat, szóval nem is a hütés miatt irtam most hanem hogy megijedtem tegnap és hogy nem e volt gáz ez a 65fok, mert ilyet nem sürün látok, amikor 35 fokos a vga vista alatt meg 50gta alatt meg hangos is lett a gép, hallottam hogy minden hütő maxon pörög és másodpercek alatt, szóval ezért írtam, de mostmár igy normálisan teljesen jók a hőfokok a program nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#26393) lala42 válasza Mian (#26392) üzenetére


lala42
őstag

:R :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#26394) Mian válasza Alastair' (#26390) üzenetére


Mian
aktív tag

mutatós kis ház, meg úgy látom szellős is :)

(#26395) Alastair' válasza Mian (#26394) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, egész jó hőfokokat képes produkálni, extrém használatban is.

Alister from Hell

(#26396) Jazz válasza fagy53 (#26391) üzenetére


Jazz
veterán

Game-ben nincs 3-as shader.
Nálam is ugyan ezt csinálja: #2610

Valószínűleg a progi van rosszul megírva, nem szereti egyik verziójú driverem sem. A legújabbal teljesen rossz, amint idítanám a második gamet azonnal hibaüzenet (amit linkeltem). A legrégebbivel egész jó. Szóval egyszerűen nem üríti ki. Vagy csak ritkán, vagy nem tudom.

Ezért kéne valamiylen program, amivel manuálisan időnként kitudom üríteni vga memót.

köszi

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#26397) fagy53 válasza Jazz (#26396) üzenetére


fagy53
nagyúr

Olyat nem tudok, de a Riva pl monitorozza a vmem használatot legalábbis be lehet állítani erre és játék közben vagy a hiba után is láthatod, hogy tényleg ez okozza -e a problémát vagy sem. :)

(#26398) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
A HD4650 és 4670 között az órajelen kívül van más különbség?(mindkettő Sapphire,GDDR3-as Vram-mal)
És mennyire hangos e kártyák ventije alapon,illetve terhelve?

Kösz a segítséget!

Üdv, Balázs

(#26399) fagy53 válasza gooool (#26398) üzenetére


fagy53
nagyúr

Itt több esélyed lesz!
Mindenképpen kukkants bele az oldal #1hsz-ába!

(#26400) gooool válasza fagy53 (#26399) üzenetére


gooool
őstag

Rendben,átnézek! :R

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.