Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25201) EAndrew válasza z0d1AK (#25200) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Hali!

Nem tudom, gondolod megtört volna a kábel akkor amikor kivettem a 8800gts-ből? Ez a zárlatos kártya kérdés egyébként nagyon jó, mert már jártam úgy hogy egy modem elfüstölt, és addig nem ment a gép amíg benne volt. Huhh, ez megfogott.
Gondoltam rá, hogy alapból hibás kártyát küldtek. De egyébként ha csak egyszerűen beszerelem, akkor megfőlhet/elsülhet a kártya használat nélkül? Szerintem nem lenne szabad, pláne hogy előtt tényleg ment a 8800gts ugyanarról a kábelről gond nélkül, na meg ott a táp, ami egy CHIEFTEC 450W DELTA GPS-450AA, nem nagy szám, de azért gondolom nem adna neki túlfeszkót. Azt hiszem ki kell próbálnom egy másik gépben is, ha ott se megy, akkor a kártya a ludas.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#25202) Egzee válasza z0d1AK (#25200) üzenetére


Egzee
őstag

Ma már mindennel bekapcsol a gép, csak ha nem műxik egy valami akkor vadul sípol, de nem égeti szét a foglalatot mondjuk... Nem akarlak elkeseríteni, de én ezért nem postázok és ezért megyek házhoz kipróbálni... :( A tápkábelben még lehet valami, max még próbáld jobban benyomni vagy nem tudom... Venti indul? Ha nem akkor mehetsz baseball ütővel és rakathatod is ki az emberkét a Feketelista topicba... De még próbálkozz, ez a vége legyen az exönnek. :((( Nekem is volt ugyan az a tápom mint neked, nekem a villám vitte el, nem a cica és gariba kaptam 550-est ráfizuval... Vinnie KELL!!!

Félre ment, nem Zodiaknak hanem a formának írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#25203) z0d1AK válasza EAndrew (#25201) üzenetére


z0d1AK
veterán

én csak ötletként mondtam, nemtom h mi lehet a hibás. nekem is gps szériás tápom van, csak nekem 350-es.
nekem sincs vele gondom:))
nézd meg akkor másik gépben, hátha...
egzee: nem biztos, h kisült, rövid zárlathoz elég ha megtörik a kábel

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25204) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Valaki az enyémre??? :O

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#25205) joshy1984 válasza fagy53 (#25185) üzenetére


joshy1984
tag

en is gondoltam ilyenre
directx leszed, regcleaner, telepit 2009 marc,. apr directx egyikkel sem.
egyszeruen mar el sem hiszem. memhiba?
memoria egyesevel tesztelve memtest egy oran at fut 200%os atvizsgalas 0 hiba. modulokat cserelve 1-3ban mukodik 4gb szinten memtest hiba nelkul, 1-2 single channel 4gb nem mukodik, 2-4es slotban dual channel csak 2 giganak latja. ket napon belul visszavihetem es kicserelik, vagy levasarolhatom, 4*1gb quad kit ugyanez corsair dominator 1066 ddr2, elvileg azt meg a teliberakott alaplapi kompatibilitasi lista szerint is szereti, ellentetben a 2 gigas modulokkal. erdekes a kulon hibatlan memtest... de ha inkompatibilis, az mas, csere. szerda legkesobb! go ipon bp, de tudni kene biztos mem-e.. nem mas...

(#25206) Egzee válasza ]Phobos[ (#25204) üzenetére


Egzee
őstag

Tied azért elég különc probléma... Tudhatja a fene, hogy egy olyan régi cuccba mi ment el...

Nem azt mondtam, hogy kisült... Lehet rosszul kapta, de a kábel is jó ötlet... tápja elég kell legyen... alaplapban nem tesz kárt, csak nem indul a gép.

joshy: hát igen... memókkal lehet nyalókázni... lekopogom sose volt ilyen baj az ÉN gépemmel... De találkoztam én már olyannal, hogy 512-es ramot 1gb-nak ismer fel... Itt van nállam azóta is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25207) fagy53 válasza joshy1984 (#25205) üzenetére


fagy53
nagyúr

Sok furcsaság van, tudom, de el nem tudom képzelni, hogy mi köze a rendszermemóriának ahhoz, hogy a játékokban nem működik a bill., ill ez sem igaz, mert a kiegészítők / Ctrl, ALT stb /, működik. Win-ben meg smmi gond. :F

(#25208) joshy1984 válasza fagy53 (#25207) üzenetére


joshy1984
tag

ezzel nem vagy egyedul de mar komolyan mondom elegge szetbax az ideg... lovesem sincs mitol lehet ez, ami lehet sztem kilottem, check, ok...

(#25209) B4MbOo


B4MbOo
tag

Mit vennétek? Sapphire 4830 1GB vagy Palit 9800GTX+ 512MB
Gigabyte GA-MA770-UD3 lapra AMD Athlon X2 7750 procihoz..

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#25210) Tomate válasza B4MbOo (#25209) üzenetére


Tomate
veterán

9800GTX+ az erősebb, de inkább akkor egy 4850

(#25211) B4MbOo


B4MbOo
tag

az már árban nemjó, csak a sapphire 4850 Lite, de az ref hűtős ami állítólag nagyon melegszik..

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#25212) _Toka_ válasza B4MbOo (#25211) üzenetére


_Toka_
senior tag

Nálam pont ilyen melegedős - ugyan nem lite, de az ebből a szempontból mindegy - megy lúlius óta tökéletesen.

(#25213) Qru válasza B4MbOo (#25211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4850-et venném én is. Melegszik nagyon de működik és ez a lényeg sztem.

#nincsbennetarcsi

(#25214) fagy53 válasza B4MbOo (#25211) üzenetére


fagy53
nagyúr

Vedd meg nyugodtan a Lite-t, miközben gyűjtesz egy kis pénzt a hűtőre, remekül kiismered a kártyát és ha tetszik, akkor vegyél rá egy rendes hűtőt! :)

(#25215) B4MbOo


B4MbOo
tag

Nem lenne jobb a Sapphire 4830 1GB (1680*1050-re...) úgy hallottam 1680-tól memória is jó ha van 1GB... és azt felrántanám egy kicsit ~700/1000 környékére..

Sokan mondták, h mindenképp radeont vegyek (ebben a kategóriában), de engem vmiért mégis vonz a 9800GTX+

[ Szerkesztve ]

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#25216) fagy53 válasza B4MbOo (#25215) üzenetére


fagy53
nagyúr

A legeslegjobban akkor jársz, anyagilag is, ha megvárod a most megjelenő HD4770-et. Ez alapon közelebb van teljesítményben a 4850-hez és olcsóbb is lesz nála. A tuningpotenciálja a 40nm csíkszélességnek köszönhetően, kisebb melegedés, nagyobb lesz mint a másik kettőnek. Szükség is lesz rá mert a 16x10-es felbontáshoz a 4850 fölé kell rángatni! ;]

(#25217) Egzee válasza B4MbOo (#25215) üzenetére


Egzee
őstag

a 700-at kb felejtsd el az 1000 lehetséges... az én 4850-em 690-et bír... az auto-tune szerint és meg is bízok benne, mert eléggé hosszan tesztel. 4850 1gb-ot vegyél, megéri, de ez is megéri az árát naon... LINK

(#25218) ]Phobos[ válasza Egzee (#25206) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Indulni elindul, egy ideig megy is, régebben még játékot is indítottam vele, csak rövidül a működési ideje. Ebből is gondolom, hogy kondi lesz.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#25220) joshy1984 válasza fagy53 (#25207) üzenetére


joshy1984
tag

64 bit vista alatt tokeletesen mennek a gammak! ugy latszik kezdenek megoldodni a problemaim... koszonom a segitsegeteket, de azert idegesit, hogy mi okozhatja ezt xp alatt... mert vegulis arra nem derult feny....

(#25221) lala42 válasza Egzee (#25217) üzenetére


lala42
őstag

Miért nem lehet 700? a 4850-nél? ;] :P
Bocsi a smyli-ért. (olyan jólesett :DD )

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#25222) fagy53 válasza joshy1984 (#25220) üzenetére


fagy53
nagyúr

Örülök, hogy már látod a fényt az alagút végén. :C
Biztos vagyok benne, hogy az XP-nél a DirectX-nél van valami disznóság, valami még hiányzik neki. Ez éppen a CS1.6 miatt gyanús, amely korábbi verzíóval megy, és jó.
A CoD2-nél pl be lehet állítani a DX7-et, ki kellene próbálni megy-e nálad ilyenkor a bill.?

(#25223) lala42


lala42
őstag

A feltöltött kép a szöveghez miért nem jelenik meg? :U

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#25224) diablo1984 válasza lala42 (#25223) üzenetére


diablo1984
veterán

a ph-ra feltöltött képeket jeleníti csak meg egy ideje.... :U

(#25225) zsolt1129 válasza lala42 (#25223) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ha feltöltötted,utána illeszd be.

(#25226) lala42


lala42
őstag

(#25221) hsz.-hez
:Y Sikerüüüüüüüüüüüüüüüült :W
Nos szóval 700/1100 Hd 4850 (megjegyzem :B Gainward GS)

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#25227) lala42 válasza zsolt1129 (#25225) üzenetére


lala42
őstag

Köszi :R :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#25228) joshy1984 válasza fagy53 (#25222) üzenetére


joshy1984
tag

fene sem erti ezt... ujrarakott legfrissebb dx sem segitett... :F de majd meg probalkozom... koszonok mindent!!!

(#25229) Apone33


Apone33
őstag

hy

Szerintetek milyen vga-t vegyek 1440-es felbontáshoz játékra?

XFX 9800 gt és az XFX 4830-an között gondolkodom. Valamelyik elég egyáltalán ekkora felbontáshoz?

előre is köszönöm :R

Play Hard!!!

(#25230) Peterson_


Peterson_
addikt

Sziasztok!
Afelől szeretnék érdeklődni, hogy hogyan műxik az előreutalásos fizetési mód.
Tudom hogy többhelyütt is felhívják rá az ember figyelmét, hogy minél messzebbre kerülje az ilyet, de egy fanatikus tagtól(már vagy 5 éve regelt) szeretnék rendelni egy zalman 700-ast a VGA-mra és hát így elvileg-legalábbis a srác azt mondta- hogy töredéke az utánvétes árnak...
az körülbelül még 1300-1500Ft az előreutalásos szerinte köbö 400-500 Ft.....

Ha valaki tudna segíteni, és/vagy valamilyen tapasztalata már van ezzel kapcsolatban, megköszönném, ha írna vagy ide,vagy P.Ü-ben

Előre is köszönöm!
:R

Peti

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25231) zsolt1129 válasza Apone33 (#25229) üzenetére


zsolt1129
addikt

Bőven elég :K 9800GTX+, Hd 4850/4830.

(#25232) Apone33 válasza zsolt1129 (#25231) üzenetére


Apone33
őstag

Értem, akkor sztem egy 4830-at fogok venni. :K

Play Hard!!!

(#25233) fagy53 válasza Apone33 (#25229) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ennél a felbontásnál szinte minden játék max. grafikával mehet a két kártyával.
A 4830-as valós DX10.1 és korszerűbb.

(#25234) GrooveHero válasza fagy53 (#25222) üzenetére


GrooveHero
addikt

Látja a fényt az alagút végén, mi? Na de miért dudál? :DD :DD

Peterson: Nem az a fontos, hogy miót regelt, hanem az, hogy (van erre egy topik: kivel érdemes üzletelni a neve) hány pirospontja van.

ezt a ph megbízhatósági listán tudod megnézni, a topik 1. hsz-e. ott keress rá a srác nevére, és meglátod van e pirospontja, vagy van e negatív értékelése, mert ha van, felejtsd el a hűtőt, inkább vedd meg boltban, mert tudod, az a drága, amit 2X kell megvenni.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25235) Peterson_ válasza GrooveHero (#25234) üzenetére


Peterson_
addikt

köszi a tippet :R
6 pozitív,nulla negatív....nevet nemtom hogy lehet,vagy sem, nem is biztos hogy érdekes most..
Elsősorban az érdekelne,hogy hogyan műxik az ilyen előreutalósdi...mert azt mondjuk furcsállom,de a srác ajánlotta,de nem tudja hogy kell :DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25236) GrooveHero válasza Peterson_ (#25235) üzenetére


GrooveHero
addikt

az előreutalás lényege, hogy megbeszéled a sráccal az időpontot, és elkérde a bankszámlaszámát. ajánlom, hogyha nem ugyanannál a banknál vagytok, akkor menny be az ő bankjába, ami neked köa legközelebb van, és kp-t fizess be a számljáráa, mert így azonnal ott a pénz. ha te a saját bankodból utalsz, ami nem egyezik az övével, akkor 2 nap míg átér a pénz.
szal mittomén veszel vmit 2000 HUF ért és előreutalással együtt mondjuk 3000, és akkor a posta is benne van gondolom.
Persze bármikor benne van a pakliban, hogy átver a gyerek, és nem fogsz kapni semmit. de ha 6 pozitív értékelése van...akkor talán nem. mindenesetre én ha itt vásárlok mindenkit felhívok előtte telefonon, rutinos vagyok, el tudom dönteni 5 perc alatt, hogy ki akarsz átbaszni.

szal kb ennyi.
és sok szerencsét a vásárláshoz :K :C

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#25237) Peterson_ válasza GrooveHero (#25236) üzenetére


Peterson_
addikt

Köszönöm szépen az eligazítást :R
Próbálok úgy eljárni mint te
Ha megtud valaki nyugtatni itt a név: Emosz
nem gáz,hogy kitettem, amúgy is csak jó pontjai vannak...max ingyen reklám :DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25238) Egzee válasza lala42 (#25226) üzenetére


Egzee
őstag

jeee... be tudtad állítani 700-ra? hát az talán nekem is megy, csak az a kérdés hogy újraindul-e a géped... ezzel sokat bizonyítottál grat... én a mindíg stabil órajelet mondtam... a gs-t meg kb feldughatod annyit ér...

[ Szerkesztve ]

(#25239) lala42 válasza Egzee (#25238) üzenetére


lala42
őstag

Nem tudtam! Alapból ennyi :K :C Irtam is, hogy OC-s. Valamikor raktam is fel FurMarkos teszteket. Max hője kb 68 fok volt. Alapon 30 körüli. Már nem emlékszem pontosa :B (nem a FurMarkkal játtszok :N :DDD )
Szóval alapbeállítás gyári kari. :C :R

gs-t meg kb feldughatod annyit ér...
Igen annyit. Árban +500 volt a ref.-hez képest (nekem a nagykeres haverjának :DD ) Viszont cserébe nem kellet súlyos ezreseket kiadnom +hűtésért :P :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#25240) mycso


mycso
veterán

Hali, hátha volt már valakinek ilyesmi gépe és tudja is a megoldást....

Van egy Dell Optiplex GX270 gépem. Mint a leírásából kiderül az integrált VGA mellett, tartalmaz 4/8x AGP foglalatot is.

Adott egy GF6200 VGA, ami az istennek sem ad képet...
biosban szinte az ég világon semmilyen lehetőség nincsen --> ami esetleg ehez kapcsolódik, hogy az int. VGA-t lehet AUTO vagy Elsődleges megjelenítőként megjelölni (min2-vel néztem már),tápcsati be van dugva, néztem másik táppal, néztem a vga mind2 kimenetén stb....
illetve másik gépben működik a VGA.

Külföldi fórumokon találtam 1-2 hozzászólót, aki 9800pro vagy x800.. VGA-val használta ezt a gépet.

Valakinek valami ötlet, hogy miért nem megy???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25241) jaja1981 válasza mycso (#25240) üzenetére


jaja1981
addikt

Én is jártam így régen, hogy neves gépbe nem mindegy milyen VGA-t raksz bele.
Szerintem csak simán nem kompatibilis vele, ezeket így találják ki.
Én Siemens géppel jártam így, szintén AGP-sel, dettó ugyan ezzel a hibával.

(#25242) lala42 válasza mycso (#25240) üzenetére


lala42
őstag

Esetleg nézd meg az alaplapon, hogy nincs-e valamilyen kézi kapcsoló, amivel át lehet állítani a VGA felismerést. Anno voltak olyan gépek, melyeken volt ilyen.
Vagy nézz hozzá újabb BIOS-t. :U

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#25243) taaz


taaz
aktív tag

Jo multkor irtam az X800 aiw-röl h nem akar menni 16x pci-e-ben , csak a 4x-ben.
Leragasztottam szigetelö szallagal az érinkezöt ugy hogy 4x bekötés müködjön csak. És láss csodát müködik 16x aljzatban is, igaz 4x modban.
Valaki nem tudja amugy h mi halt be a kártyán, hogy igy müködik csak?

[ Szerkesztve ]

(#25244) kiki888


kiki888
csendes tag

Hali
nagy gonddal küszködök
egy geforce fx 5200 helyett sikerült szereznem egy radeon 9600 xt-t
berakom, gép elindít, a monitor tele csíkokkal, csak csík csík hátán :F :F
nem tudja valaki mi lehet a gond??
előre is köszönöm (most a geforce-rol irok, a radeon szvsz használhatatlan)

rFactor

(#25245) diablo1984 válasza kiki888 (#25244) üzenetére


diablo1984
veterán

driver tisztítás megvolt?

(#25246) kriszbon válasza kiki888 (#25244) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha már induláskor is csíkos képet ad, akkor valószínű, hogy ramhibás! De azért kipróbálhatod másik gépben is :(

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#25247) jaja1981 válasza kiki888 (#25244) üzenetére


jaja1981
addikt

A BIOS-ban is csíkos a kép?
Próbáld meg, hogy belépsz a BIOS-ba.
Ha ott is csíkos, akkor valszeg vége a karinak.

(#25248) JackRabbit


JackRabbit
csendes tag

Sziasztok!
Remélem, megfelelő helyre teszem fel a kérdésem, mely a következő lenne:
HP notimban egy Intel GMA 4500 MHD VGA teljesít szolgálatot. Ugye ez a típus a RAM-ból képes elvenni magának VRAM-ként memóriát. Kérdés: ez állítható valahol a gépen, vagy magától állítja be a kártya? Mert gyanítom, hogy alapesetben nem használja a kari az összes általa kezelni képes megosztott memóriát...

Egyébként játék miatt kérdezem. Tudom, hogy a kari nem egy atomerőmű, de nem is áll szándékomban Crysis-t maximális részletsséggel futtatni. :)

(#25249) cucclee


cucclee
tag

hi.

Nekem van egy 9600gt-m. Hogy ha egy ilyen nvidia chipes kártyát beleteszek egy 780g chipszetes alaplapba ,akkor az integrált videókari és a 96gt működni fog közösen??

(#25250) Apone33


Apone33
őstag

Hello

Egy kérdésem lenne. :) A Sapphire 4830-as 1gb-os vga-ba nem 640 shaders van? Mert nálam a gpu-z és az everest is 800-at ír. mind a két progi a legújabb. Tudja valaki hogy miért lehet ez? :F

Play Hard!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.