Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) danee91 válasza greatchaos (#1000) üzenetére


danee91
senior tag

Első tuningom alkalmával FX 5200-at húztam, akkor is a ramot, asszem 300-ról 310-re. Többet nem mertem. Kb annyival lett jobb, h semmivel. Persze akkor még nem vágtam a dolgokat.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#1002) greatchaos válasza danee91 (#1001) üzenetére


greatchaos
addikt

hát, aki 10mhz-t húz egy dolgon, annak azért nem kell, hogy nagyon észrevehető jele legyen... remélem ezt tudod... ha csak százalékosan nézed, akkor is jelentéktelen... és elhanyagolható... a 128 bites fx5200-ak ramjait 500-ig (nem mindet) fel lehetett tolni

(#1003) danee91 válasza greatchaos (#1002) üzenetére


danee91
senior tag

Az enyém csak 64 bites volt.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#1004) hektor24


hektor24
aktív tag

Üdv!
1 hete vettem egy Abit AB9 alaplapot, egy Intel Core 2 Duo E6320 1,86GHz 4MB procit, Geil Ultra KIT 2x1GB 800MHz memóriát és egy Innovision GF 8600GT videókártyát. Amióta ezek vannak a gépemben, a TFT monitoromon (Samsung 940N) a háttérben elkezdtek futkározni halvány vízszintes csíkok, leginkább a világosabb színeknél látszik. Kipróbáltam, hogy átalakítóval rádugom a DVI-ra, de úgyis csinálta. Eddig 2 verziót hallottam: vagy rossz a vga vagy felvesz valami zajt. Szerintetek mi a probléma, miért csinálja ezt?

(#1005) greatchaos válasza hektor24 (#1004) üzenetére


greatchaos
addikt

jót hallottál... az inno amúgy sem a legjobb választás...

annyit tehetsz esetleg az ügy érdekében, hogy megnézed, hogy a vga kábel nincs-e a közelében a tápkábelnek, ha igen, akkor távlítsd el tőle... ha nem szűnik meg a ''zaj''jelenség, akkor valszínű, hogy nem is fog...:(

(#1006) hektor24 válasza greatchaos (#1005) üzenetére


hektor24
aktív tag

Értem, köszi!
Ez elég szörnyen hangzik, mert legalább 2 évig ezt kell néznem. Gondolom az se 100%, hogyha ezt eladnám, akkor egy másik márkánál nem jönne elő ugyanez a probléma.

(#1007) greatchaos válasza hektor24 (#1006) üzenetére


greatchaos
addikt

lehet egy márkás terméknél nem jönnek elő ezek a bajok... - de erre én nem tok választ adni

(#1008) Kormi76 válasza greatchaos (#925) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Köszi a választ! picit későn reagálok... :B :)

(#1009) Qru válasza hektor24 (#1006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Másik gépben is ezt csinálja a kártya?

#nincsbennetarcsi

(#1010) greatchaos válasza Kormi76 (#1008) üzenetére


greatchaos
addikt

nincs mit, fő, hogy célba ért a válasz

(#1011) Eagle16 válasza greatchaos (#1007) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem is inno 8600GT van, és semmi gondja ;)
Nem mindegyik inno rossz, nekem eddig 3 ilyen kártyám is volt, és mindegyik tökéletesen működött :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1012) AMD Power válasza Eagle16 (#1011) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem volt belőle egy 5200FX 128MB illetve egy FX 5600 128MB-s kb 2 évig és egyikkel se volt semmi baj. De haverom 6800GT-e meg megyulladt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1013) fagy53 válasza AMD Power (#1012) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kár, hogy a tűzoltó készülék opcionális az Inno-éknál!

(#1014) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!
Azért ide írok, mert gyanítom hogy a vga-val kapcsolatos a gond.
A problémám az lenne, hogy egyjátékban (neverwinter nights2) a fáknál, az ágakról elivleg ilyen lelógó leveleknek kéne lenniük, nekem ehelyett zöld téglalapok vannak, a vízen tavirózsák helyett szintén téglalapok, és egyéb más helyeken a textúrában is találhatóak téglalapok a rendes képrészlet helyett. Mi lehet a baj?

Ami segítheti válaszadásotokat: a vga: x1950pro, 7.5ös driverrel<-erre írták hogy másoknak tök jól szuperál ehhez a karihoz. Valamint, osztálytársamnak gyengébb a vga-ja, viszont neki rendesen megy(9600radeon).
Válaszaitokat előre is köszönöm.
JA és még egy kérdés: játék közben a vga catalyst control center 69 fokosnak mutatja. Ez már gáz, vagy még elfogadható?

(#1015) greatchaos válasza AMD Power (#1012) üzenetére


greatchaos
addikt

az azért már elég brutál...

(#1016) t1 válasza greatchaos (#1015) üzenetére


t1
addikt

gondolom átvitt értelembe.....
3 Innom volt eddig és még mind1 megy
GF 4 MX440 8X AGP nagybátyám gépében számoljátok hány éves
6600 AGP 2 éve adtam el...
És a mostani a GST

(#1017) greatchaos válasza Eagle16 (#1011) üzenetére


greatchaos
addikt

nekem az inno-k rendszeresen ciripelnek... nem tom miért... már coolert is cseréltem, egy passzívra (hőcsöves) de azzal is, a zalmi vf700cu-val is produkálta ezt - én nem tudtam belőle jót venni... ill nem sokkal kerül többe egy márkás jó minőségű kártya, amire esetleg több év gari is van, akkor meg mindenképpen megéri

egy pozitívum volt, az egy 7300gt... alapórajeles legjobb példány (volt) ph-n , ha nem az még ma is, de azt meg nem magamnak vettem:(

forrás from elfelejtette

(#1018) greatchaos válasza t1 (#1016) üzenetére


greatchaos
addikt

mármint az a brutál, hogy kigyulladt... erre értettem

(#1019) fagy53 válasza mézespálinka (#1014) üzenetére


fagy53
nagyúr

A hőmérséklet nem gáz, szerintem jó. A látvány azonban elég gáz lehet!
Mivel nekem ilyen nem volt, de mástól már hallottam erről és a driver cseréje segített, csak ezt a segítséget tudom adni.

(#1020) mézespálinka válasza mézespálinka (#1014) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Előtte omega driver volt, azzal is megvolta jelenség, most feltettem a 7.5-ös catalyst-et és ezzel is van, mint írtam. :F :( :( :( :(

(#1021) Bikeman válasza valentinho (#996) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Én azt kérdeztem, hogy 7300GTvs7600GS.

6-os széria újonnan nincs. (max 6600GT)

(#1022) greatchaos válasza mézespálinka (#1014) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem arról van szó, hogy a game nem jól kezeli a kártyát... emlékezz, a farcry is vacakolt a 6600/6600gt-kel és társaikkal.. de jönn az 1.3/1.31/1.32/1.33 patch és megoldotta a problémát... sztem neked is keresned kellene egy patchet, ahol javították ezt a bibit... bizonyára mások is tapasztalták...

(#1023) greatchaos válasza Bikeman (#1021) üzenetére


greatchaos
addikt

agyonhúzott 7300gt tud annyit, mint a 7600gs alapon

egyértelműen a 7600gs, de csakis és kizárólag ddr3-s rammal

(#1024) fagy53 válasza Bikeman (#1021) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem van még egy gondom a választásoddal.
Én megvettem mindkét karit, amit írtál, most éppen a 7300GT DDR3 van a gépben.Nagyon megbántam, hogy 128MB-ot vettem! Sajnos Galaxy-ban AGP-ben csak ez van!
3DM06-ban 790/1960-on 2324 pont! Hasonlóra felhúzott 256MB PCI-E lassabb memóriával 3000 pont felett.
Ha nincsennek nagyon nagy elvárásaid, jobban jársz egy Inno3D 7600GS DDR3 256MB karival 21k-ért!

(#1025) AMD Power válasza t1 (#1016) üzenetére


AMD Power
titán

A 6800GT az úgy éget mint egy öngyújtó lángja. Még szerencse ,hogy egy plexis házba volt bent...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1026) szupi


szupi
tag

#900-ra vki? :(

kozben visszatettem az XP-t... es bszmeg ittis csianlja... bar most widoz maskepp fogalmaz:

Az illesztőprogram (nv4_disp) (display-eszköz: \Device\Video0) végtelen ciklusba állt be. Ez általában az eszköz hibáját jelzi, vagy azt, hogy az eszközillesztő nem megfelelően programozza a hardvert. Lépjen kapcsolatba a hardver eladójával frissített illesztőprogramért.

most elkezdek regebbi drivereket feltenni, hatha... bar gyanus h nem ez a baja...

vmi otlet?

(#1027) fagy53 válasza szupi (#1026) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az ötletemet éppen most valósítod meg, vissza az XP, régebbi driverek.
Kíváncsi vagyok az eredményre!

(#1028) szupi válasza fagy53 (#1027) üzenetére


szupi
tag

eddig 3adik driverrel is ugyanaz :(

(#1029) Bikeman válasza fagy53 (#1024) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Igen? Na, hálisten, hogy találtam egy ''best-buy''-t,a 7300GT helyett.

Sikerült egy elég olcsó Galaxy 7600GS 256mb DDR3 Zalmanhoz jutnom kiskerből újonnan, mely alig volt drágább, mint a 7300GT 128mb DDR3 Zalman. :C

Köszönöm a tanácsokat! :)

(#1030) Csiborbogár válasza Bikeman (#1029) üzenetére


Csiborbogár
őstag

:C Nagyon jól döntöttél, hogy 256 megásat vettél!
128 már semmire sem elég! ;)

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#1031) Bikeman válasza Csiborbogár (#1030) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Főleg, hogy valamely hiba folytán a PCI-E árában adják... :Y :C :D

(#1032) fagy53 válasza Bikeman (#1031) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nálam bezzeg nem volt hiba! :W
Ha tuninggal vagy egyéb problémád lenne, gyere a 7600GS topic-ba!

(#1033) szupi


szupi
tag

most huztam legtovabb... majd 1 orat tudtam jaccani... es ez a dog ujra lefagyott...

(#1034) fagy53 válasza szupi (#1033) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez volt valaha jó is vagy kezdettől ez a probléma?

(#1035) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Gziasztok

Egy gef 7950GX2 videjókarival lenne némi problémám. Idehaza én két monitort használok, kiterjesztett asztallal. Ma viszont lecseréltem a 7800gxt-et erre a csodára és nem tudom egyszerre a két monitort használni. Egészen pontosan vagy azt tudom beállítani, hogy a két GPU együtt működjön, vagy azt, hogy egyszerre két monitort kezeljenek. A kettő együtt nem megy.

Valakinek van ezzel tapasztalata? Össze lehet valahogy hozni a kettőt? Az nem igazán lenne logikus, hogy egy GPU simán kezel 2 monitort, de kettő már nem tud...

(#1036) szupi válasza fagy53 (#1034) üzenetére


szupi
tag

3 honapos a gep. akkor egybol vistat tettem ra, es semmi gond nem volt vele. most jott elo par napja...

(#1037) Qru válasza Tomi84 (#1035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos, hogy vmi driver beállítási gond van csak. Nézz át a kártya topikjába.

#nincsbennetarcsi

(#1038) fagy53 válasza szupi (#1036) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem kerül semmibe futtass le egy Orthost ami leteszteli a rendszermemóriát, sok esetben hibátlannak tűnik a gép, de a játékok annyira igénybeveszik, hogy ilyenkor derül ki a turpisság. Ha 1-2 órát hibátlanul fut, akkor a VGA körül kell keresni a hibát.

Fura mód a Super Pi is jó mem.teszter!

(#1039) ollie válasza Tomi84 (#1035) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem pedig logikus, mert ha jól tudom SLI módban ez így megy. És a kártya SLI módban működik a két GPU miatt.

***

(#1040) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

''Sziasztok!
Azért ide írok, mert gyanítom hogy a vga-val kapcsolatos a gond.
A problémám az lenne, hogy egyjátékban (neverwinter nights2) a fáknál, az ágakról elivleg ilyen lelógó leveleknek kéne lenniük, nekem ehelyett zöld téglalapok vannak, a vízen tavirózsák helyett szintén téglalapok, és egyéb más helyeken a textúrában is találhatóak téglalapok a rendes képrészlet helyett. Mi lehet a baj?

Ami segítheti válaszadásotokat: a vga: x1950pro, 7.5ös driverrel<-erre írták hogy másoknak tök jól szuperál ehhez a karihoz. Valamint, osztálytársamnak gyengébb a vga-ja, viszont neki rendesen megy(9600radeon).
Válaszaitokat előre is köszönöm.
JA és még egy kérdés: játék közben a vga catalyst control center 69 fokosnak mutatja. Ez már gáz, vagy még elfogadható?''

Valakinek még valami ötlete???? :F :F :F :F :F :O :O :O :O :O

[Szerkesztve]

(#1041) ollie válasza mézespálinka (#1040) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem is X1950PRO-m van, és jelenleg a Catalyst 7.4-el tökéletes az NWN2, esetleg próbáld meg ezzel. Természetesen csak akkor, ha még nem tetted fel a legújabb patch-et, előszőr szigorúan azt illik felrakni. :) 69 fok meg nem sok, a miatt ne aggódj.

***

(#1042) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Hali! Ezt a peccses dolgot akkor kipróbálom, remélem sikerülni fog.
Viszont ma, kaptam egy ilyen üzenetet: (az üzenet előtt a monitor ki, majd visszakapcsolt<-nemtudom ez számít e)

na szal az üzi:
VPU recover has reset your graphic accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands.

The generated error report contains only system information such as driver version, AGP settings, graphics frame buffer size, etc. that will be used to analyze the problem.


Ezt viszont nemtudom mire vélni. Amíg az omega driver volt fent, vagy a 7.1-7.2 (majdnem fél én) egyszer sem kaptam ilyet. :W :W :o :o :O :O :O

Ha esetleg valakinek valami ötlete...

(#1043) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani h mi a különbség a PCIE 1.0 és az 1.1 között?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1044) spyduck válasza mézespálinka (#1042) üzenetére


spyduck
nagyúr

az élsimítást meg a textúra szűrést próbáltad már feljebb venni?
Nekem is 7.4-esw catalyst-om van és nekem is tökéletes!

(#1045) spyduck válasza lezso6 (#1043) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én úgy tudom, h teljesítményben nagyon semmi! Akkor számít ha netán PCI-e 1.1-ed van és duplamagos pricid meg ddr2-ed akkor azzal gyorsabb! De ha nem így van akkor mondjon okosabbat vki mert én így tudom! Vagy talán jobban kompatibilisebb az 1.1 az új procival meg rammal.

(#1046) frame>24


frame>24
addikt

Hello!
Szerintetek érdemes 1 x1650xt-t HD 2600xt-re cserélni, ha a teljesítményt nézzük? (tudom, pl. fogyasztás kisebb, már van dx10 támog. + sm 4.0), de nem kisebb a teljesítménye? dx9 játékokat ugyanúgy elviszi? (fps, fps!!) (Nem bízom még az új generációs chip-ekben)...
thx


[Szerkesztve]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1047) Armando_19 válasza frame>24 (#1046) üzenetére


Armando_19
őstag

Attól függ mekkora a difi.
Én pl 6800GS-ről váltottam 8600GT-re, mert nem kellett sokat rádobni, és megérte.
Teljesítménybe azért fölötte van kb 15%-al.-.-

(#1048) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló

Adott egy ATI Radeon X550 típusú videókártya, és fel szeretném tenni hozzá a Catalyst Control Centert. Az operációs rendszer Windows XP, és megtalálható rajta egy korábbi verziója az eszközillesztőnek, a Catalyst Control Center nélkül. Le szeretném szedni a régebbi eszközillesztőt, mielőtt felraknám a az újat, de valahogy nem működik a dolog. Ha leszedem, akkor újraindítás után folyton elindul a Windows XP hardver hozzáadása varázslója, amit vaamiért sehogy se tudok megkerülni, mindig újraindul, ha kilépek belőle. Ha pedig csak simán el akarom indítani a telepítőt, akkor valami olyasmit ír ki a telepítés közben egy idő után, hogy az RPC szolgáltaláts elindítása sikertelen vagy valami hasonlót.
Mi lehet a gond? Előre is kösz a válaszokat.

(#1049) ollie válasza Avalon2007 (#1048) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor tedd azt, hogy elindítod az új driver telepítőjét, majd egyszerűen kilépsz belőle. Ez kitömöríti a telepítőt a C: meghajtóra. Ez után eltávolítod a régit, majd amikor elindul a hardver varázsló, megmutatod neki azt a helyet, ahova ki van tömörítve az új meghajtóprogram. Egy próbát megér.

***

(#1050) ollie válasza frame>24 (#1046) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az eddigi teszteket nézve, nem érdemes. De szerintem várj meg egy PH-s tesztet is.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.