Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38001) Taifa Díaz válasza titine (#37999) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#38002) RootRulez válasza titine (#37999) üzenetére


RootRulez
félisten

Itt nézelödj

═════════════════════════════════════════

(#38003) slayerenkala


slayerenkala
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy xfx overlocked 4870 512mb-os vga-m van, a többi az adatlapomon.
19"-os 1440x900-as monitoromat lecserélem egy 23"-os 1920x1080-asra.
Az érdekelne, hogy amikkel eddig játszottam játékok, azoknál kb mennyit fog esni az fps?

Wowozom, meg az új játékok mennek.
splinter cell conviction, crysis... szóval ilyenek.
Jobban megérné egy 4890-re befektetni?
Vagy inkább az számít hogy a kártya 512mb vagy 1024?
Köszönöm a választ.

(#38004) titine


titine
csendes tag

Köszönöm a linkeket!
Díaz linkje nem tudom miért,de nem működött...
Végre megtaláltam azt ami nekem kell,már éppen telepítem és nem jött be az,hogy nem található ez meg amaz a fájl, hanem idézem "ismeretlen hiba, a telepítő ki fog lépni" nem tudom miért,de ezt írta ki.Miért?

(#38005) RootRulez válasza slayerenkala (#38003) üzenetére


RootRulez
félisten

jelen állás szerintem nem igazán. :( Ami lényeges előrelépés lenn az drága... AMi meg olcsó, az még anyni befektetést se ér... Ha pár ezer ráfordítással ki tudnád cserélni az 512-est 1GB-osra azzal még ellennél, mire olcsóbbodnak a VGA-k... Ha drágább karit vennél az nagyon bukó lenne. :K

═════════════════════════════════════════

(#38006) titine


titine
csendes tag

Megpróbáltam újra a telepítést,most viszont ugyanazt írta ki, " a telepítéshez szükséges fájlok közül egy vagy több hiányzik, a telepítő ki fog lépni" miért van ez?
Milyen fájl hiányzik akkor? HELP.

(#38007) Balancee válasza slayerenkala (#38003) üzenetére


Balancee
aktív tag

Hali. 1920x1080-as felbontáshoz kell már az 1g video ram. Főleg ha szűrőket is használni akarod. Szoval én azt mondom , hogy 512 rammal is jó lesz, de a szűröket biztos alapra kell venned és 25-ös raiden ha sok lesz az aoe lehet előfordulhat fps esésed, vagy video lagg.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#38008) maláj


maláj
őstag

üdv
van nekem 1 ilyen vga-m

idle 60°C ==> ez normális -é :F
milyen módon tudnám csökkenteni (régi ház, kereszthuzat nem megoldható sajnos) :F
ventit rábütykölni gondolom értelmetlen :)

(#38009) slayerenkala válasza Balancee (#38007) üzenetére


slayerenkala
tag

Köszi a válaszokat!
Jól sejtettem, akkor az az 1gb kéne.
Amúgymeg 4890 nem éri meg amiatt hogy kevesebbet fogyaszt?
58xx valóban drága még :(

(#38010) Stirbi válasza maláj (#38008) üzenetére


Stirbi
addikt

9es vagy 12es ventit fogass rá kábelkötegelövel, ugy hogy fujja a bordát :K egyből jobb lesz

(#38011) triodusz


triodusz
csendes tag

Sziasztok!
Van egy hd4830-as kártyám (force3d hulladék), ami nem úgy működik ahogy kéne. Hibajelenség: csak és kizárólag játékok közben, beállításoktól függetlenül csíkozza a képet vízszintes irányban (de nem ilyen zöld, kék stb. színű pixelcsíkok, hanem nem tudom megfogalmazni milyen). Plusz elsötétül a kép, teljesen véletlenszerűen (mintha egy másodpercre kikapcsolnám a monitort és aztán vissza). Gondoltam én, hibás a videokártya, másoknak is volt hasonló hibajelenség már. Így visszavittem az üzletbe és beadtam szervízbe, hogy nézzék meg mi van vele. 2 hét után sikerült a szervizesnek mondania valamit. Mégpedig azt, hogy a kártyának semmi baja. ÁÁÁ majd megőrülök. Akkor hogy is van ez? Egyébként ha 3Dmar 06-al tesztelem akkor nem jönnek ki ezek a hibák. Furcsa. Mit szúrhattam el? :( Egyébként meg a szervizes alak is elég érdekes. Ő arra hivatkozik, hogy nem tudja elküldeni vissza a kártyát a nem tudom kinek, mert hogy ott is csak 3D mark meg hasonlókkal tesztelnék és nem jönne ki a hiba. És hogy ő tesztelte és neki nem jött ki semmi hiba, és hogy ne jöjjek neki azzal, hogy játék így meg úgy. De akkor mi a brokiért vettem volna ezt a kártyát??? Hogy aztán csak szöveget szerkesszek? A hócipőm tele van az egésszel. Kérlek titeket, ha van ötletetek, akkor segítsetek.

Kivettem, betettem a kártyát, hátha rosszul illeszkedik a foglalatban, driver csere többször, régebbiek, legfrissebb. De egyik se segített. Nem tudom mitévő legyek. És ráadásul a szerviz sem áll úgy hozzá. Garanciális, mégsem cserélik ki. Nekem egy más fajta kártyára való csere is jó lenne, csak legyen egy hibátlan kártyám....

(#38012) maláj válasza Stirbi (#38010) üzenetére


maláj
őstag

van elfekvőben 6 db 8 centis ;]
esetleg 2 ventit egymás mellé ??? :DDD

(#38013) RootRulez válasza maláj (#38012) üzenetére


RootRulez
félisten

Na látod, miért lenne értelmetlen, egy venti mindig jó mindenhova!! :K

═════════════════════════════════════════

(#38014) joi29 válasza triodusz (#38011) üzenetére


joi29
őstag

A garancia az eszköz működésének minden egyes folyamatára vonatkozik.
Vagyis még ha a hang kodek vagy az egyik dvi ajzat is van elromolva,
az garanciális hibának számit és ki kell hogy cseréljék.
A játékok alatt megjelenő kép hiba is a kártya működése folytán fellépő hiba,
vagyis a garancia erre is vonatkozik.
Ha ezt nem látják be akkor pár erős testalkatú, csúnya mosolyú, meggyőző
hanglejtésű barátoddal vissza kel menni és szép szóval érvelni.
Ha ez nem megy akkor jöhet a varázsszó. ;)

(#38015) maláj válasza RootRulez (#38013) üzenetére


maláj
őstag

2 dolog miatt írtam :)
- passzív gépet akartam ergó venti nix (de ez a 60°C sztem azért sok idle-ben)
- féltem, hogy nem lesz felület amiről lefújhatná a forróságot ha odafogatom a ventit vagy nagyon kis hatékonysággal teszi a dolgát

(#38016) RootRulez válasza maláj (#38015) üzenetére


RootRulez
félisten

12 cm-est 5v-omnpörgeted és máris nem lesz olyan gangos, és viszi is a levehőt. :K (ha rámegy)

═════════════════════════════════════════

(#38017) Stirbi válasza maláj (#38012) üzenetére


Stirbi
addikt

2x8as egymás mellé, proba és jelezz :K

(#38018) maláj


maláj
őstag

(#38016) RootRulez
5 V = az alaplapi 3 tűs cucc :F
mert odáig elér a 8-as venti (CM A8025-25RB-3BN-PI)

(#38017) Stirbi
elmentem szerelni ;]

(#38019) RootRulez válasza maláj (#38018) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem, az 5V-hoz barkácsolni kell kicsit. :U,

═════════════════════════════════════════

(#38020) lsc válasza triodusz (#38011) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen gépben van, milyen és mekkora a tápod ?

Az élet kegyetlen .

(#38021) Balancee válasza triodusz (#38011) üzenetére


Balancee
aktív tag

Hali. Én azt javasolnám, hogy elsőre szerez egy kölcsön video karit. Rakd bele a deszkádba és nézd meg annak a műkődését játék közben. Alaplap is lehet gond. Pl: BIOS frisités, Alaplapi driver frisités megoldhatja.
Régi alaplapomnál bios frisités után valamikor lekapcsolt a monitor. Vissza raktam egy egyel régebbi bios-t és nem volt gond. Ezeket is végig kéne zongoráznod mielőtt a szervizesre rontasz két kanibál grizlivel.

lsc Tápot azért nem irtam, mert azt irta, hogy 3d mark-nál nem jelentkezik a gond, de ott is van áram felvétel rendesen. Szóval szerintem táp kizárva.

[ Szerkesztve ]

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#38022) triodusz válasza lsc (#38020) üzenetére


triodusz
csendes tag

msi gf615m-p33 alaplap
chieftech 360w-os táp (lehet ez lenne a ludas?)
athlonII x240 proci
1db winchester
2gb ram

cpu, vga nincs húzva

(#38023) lsc válasza triodusz (#38022) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha régi a táp akkor lehet kevés, egy-két játék jobban izzasztja mint a markok. A chieftec amúgy sem túl erős a 12 V-os ágon /a régiek /, a kártyának meg az kellene. Egy kölcsön táppal ki kellene próbálni.

Az élet kegyetlen .

(#38024) maláj


maláj
őstag

nos tehát
az alaplapi 3 tűsre téve 1 db 8-as ventivel 45°C
esetleg molexes ventit tegyek fel :F
esetleg kettőt ;]

(#38025) triklin


triklin
tag

Sziasztok
Van egy sapphire ati hd 2600 xt-m (512mb gddr3) agp 8*-os
Szeretném tuningolni. Alap órajele 800/700. CCC ben ati overdirve 5-el a gpu-t max 880 ig, a memóriát 800 ig tudom vele húzni. Mivel a gpu már 860 felett hibázik, azért a memóriát húznám tovább, de 800-nál tovább nem engedi( egyszerűen maxonn van a csuszka)
Letöltöttem az msi afterburner-t de az sem engedi 800 nál tovább húzni, pedig ott még engedné a csuszka. Bármilyen kis mértékekben is próbálnám emelni. Lettöltöttem att-t és agct-t is de azokból olyan verziót, ami megfelelő lenne a winfosomhhoz nem találtam, ezért nem működtek (win7 x64 ultimate ed.)
Ilyenkor mi a teendő? ennyit lehetett rajta húzni? eztmég gyári hűtővel is 50% os ventivel röhögve 55 fok alatt tartotta game alatt, ebben a 30 fokos szobávan... ( a 860/ 800-at)
Accelero s1 rev2 vel meg ...

(illetve hallottam egy egyik ismerősömtől akinek szintén 2600 xt-je volt, hogy ha a gpu órajelét 910 mhz fölé viszem, akkor rendesen működni fog, de 860-910 mhz -ig pedig nem... ez lehetséges? (sztem nem) ő az agct-t ajánlotta, de nekem win7-el nem barátkozik... :W )

Köszi

(#38026) RootRulez válasza maláj (#38024) üzenetére


RootRulez
félisten

No a molexes csatiból ki tudsz harcolni 5V-ot. :K

5V - piros
föld - fekete
12V - sárga

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#38027) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziasztok!

Kérlek benneteket, hogy nézzétek el nekem a türelmetlenségemet,mert biztos itt van a válasz a fórumban. Szóval egy ismerősömnek szeretnék segíteni, mivel vett egy 3870x2-t és van egy 6 pin-es és egy 8 pin-es csatlakozó a kareszon. Szóval mind a kettőt kell, használni? És ha igen akkor miként kell a tápra kötni?
Előre is köszönöm! :R

(#38028) lsc válasza dcsabesz (#38027) üzenetére


lsc
nagyúr

Mindkettő kell, ha több 12 V-os ága van a tápnak akkor két ágról kapja a feszt. Ha a tápon csak egy 6-os pcie van akkor kell átalakító, ha egy sincs akkor nyűgös lesz, akkor 4 szabad "molex" csati kell.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#38029) RootRulez válasza dcsabesz (#38027) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha nincs a tápon PCI-E tápcsati, akkor van átalakító. :K

6 pines
8 pines

Mindkettőt be kell dugni. :K

Csak a végén meg nem lesz szabad csatid, vinyónak, ha nem Satás. :U
Milyen egyébként az a táp, ha nincs rajta tápcsati? Lehet el se bírja. :F

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#38030) PH-User válasza PH-User (#38000) üzenetére


PH-User
addikt

Mindegy, megoldottam, mint ahogy az előző kérdésemet is pár lappal ezelőtt.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#38031) triodusz válasza RootRulez (#38029) üzenetére


triodusz
csendes tag

Hát igen, pci-e tápcsati az én tápomon sincs. Nem egy mai darab. (pontosan ez: Chieftec ATX-1136H 360W) Ja és még az alaplapi csatlakozója sem passzolt az új alaplaphoz, tehát most 2 átalakító is rajta van. Szóval amit kaptam tanácsokat megfogadom, kipróbálom egy erősebb táppal, ha meg nem jó akkor sem akkor egy másik kártyával. Köszi mindenkinek még egyszer. Majd jelentkezem még.

(#38032) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Hány %-on kell járatni egy 2900pro hűtőjét, hogy a beledugott pingvin feje hátul jöjjön ki, és legalább 10 cm-re el is repüljön?
A 8 pines csatiba sztem bele megy a 6 pines, (ami elvileg gyári tartozék)én is úgy használom, a másikat meg adja a táp. De ha tápon nincs legalább egy 6-os csati akkor én nem erőltetném, mert az x2-es azért kéri az erőt.

(#38033) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

Adott Gigabyte 4890OC. Nem lehet feszelni elvileg. Ha egy Asus 4890 TOP bios-t feltolok rá, akkor lehet szoftveresen húzni, majd a gigát is, mint az Asus-t.
A Giga azt hiszem ref nyákos, az Asus-t nem tudom.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#38034) KukkSteve válasza titine (#37999) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Szia! Igen ez egy elég macerás cucmó...:( AZ integráltakkal néha szívás van.
Azt tudnám ajánlani, hogy az alaplapod szerint keress rá, az alaplapgyártó honlapján...ott elvileg minden alaplapdrivernek fenn kell lennie. Remélem segítettem. üdv.

A számom az adatlapomon. ;)

(#38035) RootRulez válasza Amoroso (#38032) üzenetére


RootRulez
félisten

Mi a bajod a pingvinekkel?

1hijjanhusz Ha a kettő közül valamelyik nem referencia, én nem erőszakoskodnék velük. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#38036) Alastair' válasza 1hijjanhusz (#38033) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát a Giga az nem referencia. :DDD

Alister from Hell

(#38037) 1hijjanhusz válasza Alastair' (#38036) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Valóban nem.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#38038) dcsabesz válasza RootRulez (#38029) üzenetére


dcsabesz
tag

Köszönöm a segítségeteket!
Sajnos én is csak telefonon próbálok meg segíteni a srácnak. De nem egy mai darab a táp, lehet azt is kell újítania egyet. :R

(#38039) fagy53 válasza 1hijjanhusz (#38033) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ahhoz, hogy szoftveresen feszültséget emelj egy másik kártya bios-szal, mindkét VGA feszültség stabilizáló áramkörének meg kell egyezni.
Mi a fenének akarsz egy amúgy is gyors, de nem keveset fogyasztó kártyánál feszt emelni? ;] Gondolom nem a sebességével vagy elégedetlen? ;)

(#38040) RootRulez válasza dcsabesz (#38038) üzenetére


RootRulez
félisten

Azért azt még hozzátenném, ha még nem vette meg a kártyát én nem is erőltetném. :N Nagy meghibásodási arány, hangos, többet estik. Helyette inkább egy 4850/4870 jobb lenne... :K

═════════════════════════════════════════

(#38041) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Hello.
Megtudnátok mondani hogy egy gtx285m asztali vgaba minek felel meg?? :R

(#38042) RootRulez válasza gainwardgs (#38041) üzenetére


RootRulez
félisten

:F

═════════════════════════════════════════

(#38043) IceMaci válasza gainwardgs (#38041) üzenetére


IceMaci
csendes tag

mobile? jól értem?

Ejjha

(#38044) gainwardgs válasza IceMaci (#38043) üzenetére


gainwardgs
addikt

igen mobile gtx285 :R

(#38045) gainwardgs


gainwardgs
addikt

VKI???? :U

(#38046) capafog23


capafog23
őstag

Egy 8600gts lecserélésére 9500gt vagy 220gt a jobb?

(#38047) XoZ válasza gainwardgs (#38045) üzenetére


XoZ
aktív tag

128 SP-t tartalmazó 55 nm-es G92b GPU-ja van a GTX 285M-nek 576/1500 MHz-es órajeleken, és 256 bites 2040 MHz-es GDDR3 memória kapcsolódik hozzá: [link], [link]. Ezt a GPU-t használja az asztali kártyák közül pl. a 9800GTX+ és a GTS250, viszont azok magasabb órajelen mennek, ezért a GTX 285M kb. 9800GT szintű teljesítményt nyújthat.

(#38048) RootRulez válasza capafog23 (#38046) üzenetére


RootRulez
félisten

Azzal kezdeném, hogy a 8600GT-nél egyik se erősebb annyival, hogy lényeges előrelépés legyen. :N

Mennyit szánsz VGA-ra? Mire milyen felbontáson használnád? Milyen gépbe? Hátha tudunk ajánlani vmi jobbat, akár ugyanannyiért. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#38049) capafog23 válasza RootRulez (#38048) üzenetére


capafog23
őstag

Nem azért cserélném le mert upgrade, hanem azért mert meghalt a kártya.
15k a keret rá.

Szerk:
Ez a mostani konfig
PC1:
Asus M2N
Athlon 64 X2 4400+
Asus 8600GTS 256MB
2GB 800Mhz DDR2
Samsung 400GB 16MB SATAII
Pioneer 111D
Chieftech 450W
Asus TA-862

1280*1024-be megy, de játékok közül csak wow-ra (aminek nincs nagy rendszer igénye) és team fortress 2-re van használva, többi csak net meg msn.

[ Szerkesztve ]

(#38050) RootRulez válasza capafog23 (#38049) üzenetére


RootRulez
félisten

Tápod is lenne egy komolyabb karihoz...
3870, 4670 vagy 9600GT-t dugnék bele, igaz a proci kicsit gyengus arra a felbontásra...

Bár ha valóban csak erre kell, akkor a 4650/4670 közül vmelyik, vígan viszi szépen a WoW-ot és nem is eszik sokat. :N

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.