Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41001) zsole84 válasza Calibraman2 (#41000) üzenetére


zsole84
senior tag

Én a 8600 gt/2600 xt kártyák közül javasolnám valamelyiket.

(#41002) fagy53 válasza vindorf (#40998) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem pl soha nem volt semmilyen MSI cuccom, de az MSI Hawk szériáról csak jókat hallani. Minőségi alkatrészek, 7 fázisú táplálás, nagyon halk és hatásos hűtés, egyszóval egy igényes kártya, persze minden elromolhat, ez is, ráadásul a minőséget meg kell fizetni.
Az OC-ért nem adok egy fillért sem, de a megbízhatóság, igényes kivitelezés nekem megér pár forintot.
A Hawk alkatrészeinek jó része a hadiipar beszállítóitól érkezik, ez már jelent valamit. :K

(#41003) vindorf válasza zsole84 (#40999) üzenetére


vindorf
csendes tag

Természetesen már eldöntöttem hogy 460 GTX VGA lesz, csak még azon vacillálok hogy melyik gyártó termékét vegyem meg!

Azt én is látom hogy jókat írnak!

Ugyhogy most már csak idő kérdése hogy mikor szánom rá magam a vásárlásra !

(#41004) fenergie84


fenergie84
addikt

Véleményeteket kérném:
Adott egy Leadtek 8600GTS Extreme és a probléma az vele, hogy beraktam a gépbe tesztelni, míg nem volt fent a driver (win7-64bit) addig adott képet, egyszer egyszer csíkok jelentkeztek, de mikor felraktam az ati drivert akkor 10 másodpercenként eltűnik a kép és kiírja h az illesztőprogram leállt majd helyreállt.(?)
Egy idő elteltével pedig teljesen se kép se hang...
Memória hibás lenne? vagy valami más?
Javítható? vagy íveljem meg?

(#41005) FireKeeper válasza fenergie84 (#41004) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Nem teljesen értem, hogy nVidia kártyához miért ATI drivert raktál fel :U
mod: Ez esetben viszont sanszos, a memóriahiba általában pöttyözéssel/csíkózással jelentkezik.
Azt megpróbálhatod esetleg, hogy ram/gpu fesz emelés megoldja-e a problémát (ez mindenképpen csak ideiglenes megoldás, de egy rövid ideig ki lehet vele bekkelni amíg sikeról másik kártyát szerezned, persze csak ha működik).
Amúgy régi a kártya, vagy új?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#41006) fenergie84 válasza FireKeeper (#41005) üzenetére


fenergie84
addikt

Jogos, elírtam :R
Ati kártyám van, és az járt a fejemben, természetesen Nvidia drivert raktam fel hozzá :D

(#41007) fenergie84 válasza FireKeeper (#41005) üzenetére


fenergie84
addikt

Régi a kártya...
Anno az enyém volt, majd haverom átvette, aztán azóta intéztem neki egy másikat mert ez "megdöglött".
Nagy nehezen sikerült levenni az órajeleket, de akkor is produkálta a hibákat.
Nekem is ez a megoldás jutott eszembe először, hátha így nem lesz vele gond, de mégis.
Valószínűnek tartom, h a fasza kis codegen tápja nyírta ki.
Ami azért érdekes, mert tavaly nyáron ez a kari az ő gépében, egy 8400gs meg a nővére gépében kezdte el szemetelni a képernyőt, aztán kicseréltük őket, és a 8400gs még ment is, de ez már nem. Azóta az is beadta a kulcsot, sőt még rosszabb állapotban is van.
Szóval szerintem akkor történt valami, és a tápok "gyengesége" miatt mind két gépben a vga megrogyott.

(#41008) reset válasza fagy53 (#41002) üzenetére


reset
senior tag

Nekem 2 db Hawk dolgozik cfx-ben. Tényleg nagyon jók - szólóban is. A ventik halkságát illetően azonban csak 40%-os fordulatszámig jellemző a csönd. 50%-nál már "kihallatszik" a házból, ahogy élednek a karin a lapátok. A 60% egyértelműen hangos...70%-tól fölfelé pedig már igencsak fülelni kell, ha szeretnénk élvezni a szobánkba távolról beszűrődő déli harangszó hangját...

(#41009) Traky


Traky
tag

Sziasztok!

Egy 275GTX-em van P5QD T alaplappal és E8400 procival.
A videokártya TV-out csatiján van S-video és rgb jel. A kérdésem az lenne, hogy ezen port jeleit rá lehetne varázsolni egy monitorra (mindenféle drága (20-40K) adapterek nélkül)?
TV sima ügy (ugye elvileg ez a szerepe), de én egy monitorra szeretném kivinni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#41010) zazahoho


zazahoho
őstag

hali
asrock p55 deluxe alaplapom van
kérdésem van gyakorlati különdség ha a 16x ,vagy a 8x slott-ba teszem a vga-t?
fizikai gondom a következő a proci hűtőtől kb 1 cm-re van a vga ha a 16x slottba teszem,és memória hűtő sem fér el ,és sata3 kártya szintén
kipróbáltam mindkét helyen ,megy rendesen ,de mintha játék közben 10 fps-el kevesebb lenne a 8x slott-ban :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#41011) RootRulez válasza zazahoho (#41010) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia!!

Olvasnivaló!

Üdv!

═════════════════════════════════════════

(#41012) aimettirlz


aimettirlz
tag

Üdvözlet!

Zotac GTX 460 AMP! AMP!

Erről szeretnék megjelenési információt kapni mert összeállítottam a konfigot és biztosan ilyet szeretnék bele venni :((

előre is köszönöm :R :R :R :R :R

® aimeTTi atticuS ™

(#41013) ladanyi


ladanyi
tag

A directx 9cnél az everest ez hozza ki. Van erre bármilyen megoldás. A vga intel gma 3100 (nem x3100) integrált vga. Probléma Hardware Transform & Lighting nincs támogatva. Modern 3D játékok igényelhetik ezt.

(#41014) joi29 válasza ladanyi (#41013) üzenetére


joi29
őstag

Ez azért van mert ezekben a gpu-kban nincs a hagyományos értelemben vett
pixel futószalag, ezek munkáját a Skalár processzorok végzik el,
ami sokkal kiegyensúlyozottabb teljesítményt ad mivel ezek a processzorok
egymástól függetlenül képesek különböző feladatokat végre hajtani.
pl. pixel árnyalás, textúra szűrés, vertex számolás.
A gond csak ott van, hogy a programozók ezeket a grafikai feladatokat
direkt hardverre írják vagyis a gpu-knak külön futószalaggal is rendelkezniük kell
ha a képet minél gyorsabban kiakarják számolni, ugyanis attól hogy ezek
a skalár procik mindenre jók a játékokban legtöbbször csak az utó munkákat
bízzák rájuk pl Shader számolás.
Ergo az intel ezen gma 3100-a hiába fejlettebb, 3D-s teljesítményben sajna
nem tud sokkal többet egy Radeon 9600pro-nál.

(#41015) Knilee


Knilee
tag

hello
éppen a mafia 2 vel játszottam amikor a vga venti felpörgött és nem volt kép. kikapcsoltam a gépet később vissza és tökéletesen működik minden. mi lehetett a gond eddig még nem csinált ilyet. :R ati hd3850

[ Szerkesztve ]

(#41016) joi29 válasza joi29 (#41014) üzenetére


joi29
őstag

Helyesbítenék, hogy amit írtam az az x3100-ra értendő.

ladanyi
Ha nem írod oda zárójelbe az x3100-at akkor egyszerűbb lett volna. :B

A sima 3100-ban nincs vertex számoló egység és az Everest valószínűleg
erre hívja fel a figyelmet. :)

[ Szerkesztve ]

(#41017) Hnorse válasza zazahoho (#41010) üzenetére


Hnorse
csendes tag

Üdv!
Igen van jelentősége!
A videokártyád csak félgőzön fog ketyegni.
Mivel a PCIE 16x -os sebesség helyett, csak PCIE 8x-os sebességgel fogja meghajtani az alaplap a videokaridat.

(#41018) RootRulez válasza Knilee (#41015) üzenetére


RootRulez
félisten

Előfordult már az én karimmal is, ami egy HD4850-es... Közel egy év alatt vagy 3x.

═════════════════════════════════════════

(#41019) fagy53 válasza Hnorse (#41017) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez nem ilyen egyszerű, nem a fél kiló és az egy kiló alma közötti különbségről beszélünk. :D

(#41020) RootRulez válasza Hnorse (#41017) üzenetére


RootRulez
félisten

Neked is ajánlom a korábban linkelt cikk átolvasását, de legalább a konklúzió-t. :K

"A tesztek alapján egyértelműen megállapítható, hogy még a brutálisan gyors HD5870 sem szorul rá a PCI-Express 2.0-s csatolóra - 2% feletti veszteséget csak 3 játékban láttunk, a legnagyobb differenciát pedig a Far Cry 2 mutatta, ahol 1680x1050 4xAA mellett mintegy 6%-kal volt gyorsabb a teljes 16 sávos kiépítés a 8 sávosnál. "

Lényegében ennyi...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#41021) Ferdzsoo válasza Hnorse (#41017) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

LOL ez mekkora sületlenség... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#41022) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv, csak kíváncsiságból kérdezem.

Megmondaná nekem valaki hogy ez miért kerül ennyibe? Matrox Parhelia PH-E128APV :F

Még a vaterán is 50K-ba kerül. :DDD
Ez mit tud, amit egy ATI, vagy Geforce nem, és az a tudás ennyibe kerül. Mert természetesen játékra nem alkalmas, a windows megjelenítéséhez pedig bőven elég egy 64MB-os MX440 is. :))

(#41023) RootRulez válasza tzsolesz (#41022) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez ilyen rajzoló/tervező kártya... Azért ilyen sok, mert cégek veszik/használják és elég szép hasznuk is van az ezzel elért végtermékekből. Szóval ilyesmi...

═════════════════════════════════════════

(#41024) waithEard válasza RootRulez (#41023) üzenetére


waithEard
őstag

Meg a szoftveres támogatása is komolyabb. :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41025) RootRulez


RootRulez
félisten

Akkor most egy ilyen GTX460 kevesebbet eszik, mint a mostani 4850-esem? Akkor hűsebb is, és akár elmenne passzívan is egy rá kitalált hűtővel?

═════════════════════════════════════════

(#41026) shai123


shai123
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Zotac 9800GT vga-m és egyik napról a másikra ilyen pirosas színnel becsíkozza a képernyőt ha nvidia driver fent van, nem tudjátok mi lehet a hiba és hogy orvosolható é?

(#41027) lsc válasza RootRulez (#41025) üzenetére


lsc
nagyúr

2D-ben igen [link], 3D-ben viszont a gtx eszik többet. Passzívan szerintem nem lenne jó, a giga 4850 passzívja is melegszik. Giga most csinált passzív 5770-et, az talán jó lesz.

Az élet kegyetlen .

(#41028) waithEard válasza shai123 (#41026) üzenetére


waithEard
őstag

Sajnos ram hiba lesz vszínűleg. Gari? :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41029) rumkola válasza RootRulez (#41023) üzenetére


rumkola
veterán

tudtommal nem tervezésre használják, ez egy mezei vga kiváló képminőséggel, és egyszerre 3 monitort tud meghajtani mindenféle hókuszpókusz nélkül, jó pár évvel megelőzve a "konkurenciát"

(#41030) zazahoho válasza RootRulez (#41011) üzenetére


zazahoho
őstag

köszönöm :R ,ez tiszta egyértelmű teszt,inkább feláldozom azt az esetleges 4-6%ot a teljesítmény oltárán ,mert hardvert nem szeretnék ez miatt cserélni

csak egy elvi kérdés:ha később sli-ben használnák vga-t ,és mindkettő a 8x slott-ba kerül
ott ugyanígy kell számolni a teljesítménycsökkenéssel?csak szorozni kell 2-vel? vagy azt illik a 16xés a 8x slott-ba tenni?gtx 460 re gondoltam karácsony környékén :)

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#41031) fagy53 válasza RootRulez (#41025) üzenetére


fagy53
nagyúr

A házad hűtésétől függ, hogy idle-ben elmegy-e passzívan, de a játékokhoz kell a venti!

Egy friss ajánlat [link]

[ Szerkesztve ]

(#41032) shai123 válasza waithEard (#41028) üzenetére


shai123
csendes tag

Az már sajna nincs, akkor ez bukó? nem lehet már mit csinálni vele? hirdethetem apróba rossz vga-ként?

(#41033) waithEard válasza shai123 (#41032) üzenetére


waithEard
őstag

Nem feltétlenül. Kérdezd őt, lehet tud segíteni. Meg van olyan itt a PH-n aki tud garit intézni, nézz körül az aprókban, vga-k nál.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41034) ladanyi


ladanyi
tag

joi 29 köszönöm a választ. vélhetően akkor semmiféle játék nem nagyon fog elketyegni ezen a romon. Azt mondták az asrock g31m-s alaplapba nem sok vga-t tudok beilleszteni, ezekből az egyik (amit ajánlottak 1280x1024 felbontásnál játékra) a 9800 széria abból is nevezetesen ez GIGABYTE GV-N98TGR-512I 512MB DDR3 PCIE. Nem tudom ennek elég a gyári hűtése és 420w táp elég neki? Az én igényemet ez is kielégitené, van valakinek tapasztalata?

(#41035) vindorf


vindorf
csendes tag

Az azonnali kérdések órája alaplap topicban az egyik tag pont e témában írt:

Vett egy GTX 460-at, 785gt-ud3h alaplapba tette és elkezdett recsegni az alaplapi hangkártya hangja. Driverekkel és Win reinstallal is próbálkozott, eddig sikertelenül.
GA-MA785GT-UD3H alaplap több mint 2 év garral eladó!
Ami a legszebb hogy pont egy ugyanilyen kártyát akarok venni én is, de e írása után már megint a bizonytalanok táborát gyarapítom!
Miért van az , ha valamit eltervez az ember , akkor valaki homlokegyenest hihetetlen rossz tulajdonságokkal ruházza fel valamely cuccot!
MOst őszintén , megvette e alaplapot és már elakarja adni , holott egy vadiúj alaplapról beszélünk és amit én is terveztem hogy megveszek.

Lehet hogy mégis az MSI alaplapot kellene néznem , amit már előttem valaki nagyon dicsért?
Olyan sok idő megy el, a sok kereséssel, tesztek megnézése, ellemzésével, hogy a való világ meg teljesen mást hoz ki eredményül mint a tesztek!
Mert annál rosszabb nincsen mikor az ember megvesz valamit és nem úgy működik ahogy szeretné.
Rohangálás vissza a boltba, ahol meglállapítják 99%-ban hogy ez tökéletesen működik , valami más lehet a dologban!
De hisz az előző hozzászoló is kicserélte az alaplapot a GTX kártyát tett bele !
Nyilván ő is kicserélhetné de inkább eladja !
Naponta változik a nézetem az egyes cuccokról és tényleg , ilyen írások után már totál az elbizonytalanodás !
Tudom, hogy ez se jó megoldás megvárni mit ír a másik, mert a másik kárából tanulni lehet a legkönnyebben!
De belevágott megvette a cuccokat és mégis hoppon maradt!

Én is jártam már így , totál idegesítő egy helyzet!
Szóval nem kívánom senkinek sem!
Most kezdhetem elölről az alaplapokat nézegetni , melyik lehet a jó megoldás!
Ezek szerint a Gigabyte ez a féle tipus nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket

[ Szerkesztve ]

(#41036) lsc válasza vindorf (#41035) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez miért tartozik ide ? Vehetsz másik lapot vagy másik kártyát, nem olyan bonyolult dolog ez. Ráadásul örülj hogy rátaláltál erre /ha igaz hogy az a gond/, nem vásárlás után jártál így.

Az élet kegyetlen .

(#41037) RootRulez válasza fagy53 (#41031) üzenetére


RootRulez
félisten

A házam hűtése jónak mondható... Ez az ajánlat meg majd elválik, mire lesz ára. :)

═════════════════════════════════════════

(#41038) #48613632


#48613632
törölt tag

sziasztok. szerintetek erdemes elcserelnem a 4770-esem egy 3870 X2-re? Mondjuk a fogyasztasa nem erdekes leven a rezsit nem en fizetem, a tapom meg 700-as, tehat ezzel nincs gond.
ami mellette szolna, hogy a 4-es csak 512 rammal van, az x2 meg gigas.
kosz

(#41039) waithEard válasza #48613632 (#41038) üzenetére


waithEard
őstag

Szvsz nem éri meg lecserélni. A két kártya teljesítménye nem sokban különbözik, ellenben fogyasztás, és ezzel hő és zaj téren az x2-es viszi a pálmát.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41040) vindorf válasza lsc (#41036) üzenetére


vindorf
csendes tag

szia

Miért tartozik ide?
Mert ő is egy olyan VGA kártyát vett amilyet én is szeretnék, ugyanilyen alaplappal!
Azt írta hogy e párosítással ne vegyem meg , mert úgy nem jó !
De szeretnék egy normálisat venni amivel nem idegeskedik az ember!
Nézd , nem olcsó dolgok ezek és ahogy a kereskedőket ismerem , nem igazán szeretik kicserélni a cuccokat sőt még gunyos szemmel néznek az emberre hogy "mit akarsz" ?

Annál rosszabb nincsen mikor pestre küldik vizsgálatra akármelyik cuccot és várni heteket mert nem kapkodják el a vizsgálatott és hidd el, ha még nem jártál ebben a cipőben (ne is járj ) akkor örülj neki!
Ugye ebben a topicban arról van szó hogy milyen VGA káryát vegyen az ember ami számára megfelelő!
De ahogy olvashatod itt és a másik topicban hogy nem könnyű!
Van akinek ez a problémája van akinek más!
Szerintem arra való ez a topic hogy megosszuk egymással a pozítiv és negatív dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#41041) fagy53 válasza vindorf (#41035) üzenetére


fagy53
nagyúr

Egy fecske még nem csinál nyarat! Egy esetből nem lehet kiindulni, ha ketten-hárman mondják ugyanazt, akkor kezdhetsz odafigyelni addig nem érdemes idegeskedni. Ide a fórumba a különböző topikokba az esetek 90 százalékában a problémáikkal jönnek az emberek, akinek nem recseg a Giga lapban a GTX460-nal a hang, az nem ír ide. Gondolkodj el ezen, ez a fórum olyan mint egy állatorvosi ló, csak nyavalyák vannak, de abból aztán mindenféle! :D

(#41042) RootRulez válasza #48613632 (#41038) üzenetére


RootRulez
félisten

Egyet értek waithEard-el, semmilyen érv nem szól a 3870x2 mellett, csak a teljesítmény és az se sokkal erősebb.3780 egy fokkal erősebb a 4850-nál, az meg már majdnem 4770, ergo alig lenne előrelépés teljesítményben. Ellenben minden más szempontból visszalépés lenne. Az az 1GB sem 1GB, hanem 2x512MB... :K

═════════════════════════════════════════

(#41043) #48613632 válasza waithEard (#41039) üzenetére


#48613632
törölt tag

[EZ]szerint viszont rendesen odaver neki. memory band. majd 3x a többi meg kb 2x ???

ha sebességben nem lenne 2x-3x gyorsabb, legalábbis papiron, a kérdést fel sem teszem. de gpurev szerint gyorsabb.
mondjuk ...
nem tudom hogy a műszaki adatok alapján mi az ami perdöntő lehet sebesség tekintetében ... :F

[ Szerkesztve ]

(#41044) fagy53 válasza #48613632 (#41043) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nézd meg ezt a tesztet!
A 4870-es szintet hozza kb. ami azt jelenti, hogy 30%-kal erősebb mint a 4770 a 3870X2.

(#41045) waithEard válasza #48613632 (#41043) üzenetére


waithEard
őstag

Ez igy egy kicsit hamis képet ad. A valós felhasználás ami perdöntő, nevezetesen a játéktesztek. Márpedig ott nincs sok különbség. A 3870 x2 egy régebbi konstrukció. Ennyi. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41046) RootRulez válasza RootRulez (#41042) üzenetére


RootRulez
félisten

Meg a 3870x2-ők hajlamosak az elhalálozásra...

═════════════════════════════════════════

(#41047) Snooker


Snooker
senior tag

Az én alaplapomba ( Gigabyte Ga-p35-ds3) belelehet rakni ezt a videókártyát ??

A tápom FSP Bluestorm 2 400W a konfigom többi része pedig az aláírásomban
Azt olvastam anno valahol, hogy valami + csatlakozo kell a VGA-ra mert régebbi tipusú PCI-E-s az alaplapom, vagy ez nem igaz ?

(#41048) waithEard válasza fagy53 (#41044) üzenetére


waithEard
őstag

Ez pedig átlag 15 % ot mutat.
És ezt hol veszed észre? Seholsemsoha. :)
Tehát marad a zaj, és a forróság, amiért kapsz cserébe 3,5 FSP-t. Megéri? :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41049) waithEard válasza Snooker (#41047) üzenetére


waithEard
őstag

Igen. A kártyának szüksége van egy 6-os pci-e csatira, de ha nincs ilyen a tápodon, van átalakító a dobozban. (Molex - PCI-E)

Megnéztem: van a tápodon megfelelő csati.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41050) Snooker válasza waithEard (#41049) üzenetére


Snooker
senior tag

Olyanra van kötve a mostani X1950Pro-m is szerintem (a képen az a fekete PCI-E feliratos csatlakozó). Azt hittem nem lesz elég neki csak az.

Ja és ha most megveszem ezt az 1 GB-s kártyát akkor a RAM-ból kevesebbet fog látni 1 GB-vel ?? ( XP-m van, és 4 GB RAM-om és tudom, hogy nem kezeli az egészet )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.