Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) taaz válasza derg (#25348) üzenetére


taaz
aktív tag

Szia!
Szerintem nem a tápod gyenge hanem a Celeronod. 7600gt-hez jobb proci kellene a kihajtásához. Minimum egy 2800+ athlon 64 már elég neki. "ez tapasztalat" , hmm esetleg 2800mhz P4 proci, de ebbe nem vagyok biztos.
A tápod ha márkás akkor azzal nem lehet gond.

(#25352) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy mennyiben tér el a Zotac GTX260 Synergy
a referencia GTX 260-tól?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25353) derg válasza taaz (#25351) üzenetére


derg
csendes tag

Hi!

Köszi a segítséget, amúgy nem új játékkat akarok futtani, de a Warcraft III is már eléggé akad, ami a régi videókártyámmal nem volt tapasztalható.

derg

(#25354) taaz válasza derg (#25353) üzenetére


taaz
aktív tag

Esetleg driver le utána másikat vissza?
Lehet az oprendszernek nem tetszik , ujra win.
Más ötletem nincs. :F
zed1983
Még a honlapján se találhato :( ITT kérdezted?

[ Szerkesztve ]

(#25355) Narancs válasza zed1983 (#25352) üzenetére


Narancs
őstag

Nem 55nm-es?

Beauty is pain

(#25356) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Hali!

Most vettem egy 8800 gtx kártyát és hozzá egy 550W-os tápot. Összeraktam, és minden megy rendben, de már a boot képernyőnél sárga pöttyök és csíkok jelentek meg a képernyőn. Később teljesen szétesik a kép, majd a windows bejelentkezés után már csak vibrál, és itt-ott szürke téglalapok villognak a képernyőn...
Csökkentett módban eldöcög a windows, de harántirányú sárga csíkok vannak kb. 1 cm-enként a monitoron.
Átvertek, és szar kártyát sóztak rám? A régi karim már nincs meg, úh nemtom berakni, hogy azzal is próbálkozzak :(

(#25357) Szaakasvili


Szaakasvili
csendes tag

17 colos syncmasterről váltottam 22esre. Az LCD-n 1360x768as felbontáson ment.

Köszi a segítséget.

(#25358) Egzee válasza Kicsiguszti (#25356) üzenetére


Egzee
őstag

próbáld megmég1x bedugni, de arra tippelek, hogy rosz a kártya... :(

(#25359) Kicsiguszti válasza Egzee (#25358) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Mije lehet rossz? Javítható?

(#25360) benedekco


benedekco
addikt

valamelyik nap kukáztam egy jó kis AGP-s Radeon-t... sajna nemtom ki vagy mi Ő...
ATI Radeon R6 AGP DDR SG32M, ennyit tudok róla, esetleg valaki tud róla valami bővebb infót adni?
eleje
feneke

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25361) lancer77 válasza benedekco (#25360) üzenetére


lancer77
tag

Ez hasonlít a régi BBa -s radeon 8500-amra.de akár rage is lehet.

(#25362) lsc válasza benedekco (#25360) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg ez.

Az élet kegyetlen .

(#25363) benedekco válasza lancer77 (#25361) üzenetére


benedekco
addikt

sajna nem sok számomra használható találatot adott a google, valami forumon valaki 7200-nak vélte... de semmi konkrét...

MOD:ha képre keresek konkrétan hogy radeon 7200 akkor viszont sok ugyanilyen kari van, gondolom az :S de nemtudtam pontosan... de jó sügér vagyok, hogy csak most jutott eszembe, hogy kép-re keressek... namind1
MOD2: a 7200-ra meg 64megát ír a hivatalos oldal, szal valószínűbb, hogy azaz amit lsc kolléga linkelt be... köszi!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25364) lsc válasza benedekco (#25363) üzenetére


lsc
nagyúr

Találtam egy leírást is .

Az élet kegyetlen .

(#25365) benedekco válasza lsc (#25364) üzenetére


benedekco
addikt

köszi a linkeket és a tippet
már tudom hova helyezni tudásban és speckók alapján is
egy jó kis T&L-es kari szép képpel és kis teljesítménnyel (a geforce 1 és a 2 közé tehető tempót tud)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25366) Narancs válasza Kicsiguszti (#25356) üzenetére


Narancs
őstag

Ez hibás VGA lesz, vidd vissza gariba, előtte esetleg próbáld meg másik gépben is ha van rá lehetőség. Ha nem garis már akkor akitől vetted átkúrt.

Szerk: 550-es táp milyen márka? Ugye nem valami kínai dzsunka fos LC power vagy hasonlók?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#25367) lancer77 válasza benedekco (#25365) üzenetére


lancer77
tag

hát nem tudom,de a ramok és az elhelyezkedése a dolgoknak nempont olyan mint a linken.
Mért nem próbálod ki?

(#25368) lancer77 válasza Narancs (#25366) üzenetére


lancer77
tag

Lc power annyira nem is szar.Meg manapság minden kínai szal..,sokaknak évekig gond nélkül elketyeg egy codegennel minden.

(#25369) Narancs válasza lancer77 (#25368) üzenetére


Narancs
őstag

Ebbe ne menjünk bele mert nem ide tartozik, inkább itt vesd fel ezt:[link]

Röviden csak annyit válaszolnék: nagyon nem mindegy, hogy valamit csak kínában gyártanak, mert ott olcsó, vagy maguk a kis kínaiak tervezik meg (muhahaha) a terméket.
Codegen, LC Power, M-Tech, Mercury, stb tápok minősége igencsak kifogásolható, olcsó irodai gépeken kívüli felhasználásuk nem javasolt.

Beauty is pain

(#25370) lancer77 válasza Narancs (#25369) üzenetére


lancer77
tag

Ebbe a témába te mentél bele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25371) lsc válasza lancer77 (#25368) üzenetére


lsc
nagyúr

Avatart hiába cseréltél, úgy látom okosabb nem lettél . Az említett topic első hozzászólását olvasd el mielőtt ilyen kijelentéseket teszel .

Az élet kegyetlen .

(#25372) lancer77 válasza lsc (#25371) üzenetére


lancer77
tag

Ha a tápos kijelentésemre gondolsz,akkor azt hiszem jogom kifejteni a véleményemet,sok mindent láttam már munkám során és nem a levegőbe beszélek.
És nem akarom a táp témát feszegetni,de soha nem volt semmiféle gondom,valamint az általam ismert cég által használ tápokkal gond.
Az én tapasztalatom ennyi.
Tudod én nem az az ember vagyok aki mások véleményén él.
Pl:lehet megnézem a Titanicot és azt mondom neked az egy szar,ám lehet megnézed és neked tetszeni fog.nem pont ugyanaz de felületesen kb.

(#25373) lsc válasza lancer77 (#25372) üzenetére


lsc
nagyúr

Véleményed lehet, csak előtte olvasd át az említett topicot . Csak egy kis történet :Lc Power 420-as táp, 4200 x2 proci, 2 giga ram, 6800-as videokártya, nekem sem volt semmi gondom/úgy gondoltam/, majd vettem egy 1950 pro kártyát . Bekapcsolásnál a ventik felpörögtek és se kép se hang , onnan nem is ment tovább . Egy 300-as fsp simán vitte utána a konfigot . Tehát a "márkádról" ennyit, a többit az említett topicban .

Az élet kegyetlen .

(#25374) lancer77 válasza lsc (#25373) üzenetére


lancer77
tag

Nézd egyáltalán nem isteníteni akartam,félreértésbe ne essünk. Általános használatra a legtöbb megfelel,legalábbis ezt tapasztaltam. Én is fsp 350 Gtx et használok,de nyilvánvalóan aki igényes hardvereket használ,vesz táppal sem érdemes fukarkodni,de ha már itt tartunk akkor,az x1950xt-m codegen házban "gyári 400w"codegen cuccal is gond nélkül ketyegett az előző tulajnál.Részemről ennyi.Megkérlek hogy a továbbiakban ne írj le engem elhamarkodtan,hisz nem ismersz Köszönöm.

(#25375) benedekco válasza lancer77 (#25367) üzenetére


benedekco
addikt

nem pont ugyanaz, de nem csak azt néztem hanem még kutatgattam google segítségével és kb ugyanerre jutottam, csak gondoltam bedobom, hátha valaki tud konkrét dolgokat (mivel az angolomon van még mit javítani, és az ilyen ősi holmikat inkább külföldi lapokon lehet fellelni)
azért nem próbálom ki, mert itt pci express-es gépeim vannak (2 darab), meg egy olyan amivel elég sok macera lenne... minden alkotó eleme külön és mind-mind máskor máshol kukázott cucc, így még azt sem tudom mi működik és mi nem...
majd ha hazamegyek akkor talán lesz lehetőségem egy tesztre, de addig is jó lett volna megtudni micsoda ez a cucc, arra gondoltam lehet valakinek jó lenne... odaadom ajándékba egy olyasvalakinek aki tud vele mit kezdeni, de majd kiderül...elajándékozni meg driver-rel és tudását ismerve kéne sztem...

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25376) lancer77 válasza benedekco (#25375) üzenetére


lancer77
tag

Majd irj ha megtudsz róla valamit.Most már kíváncsi vagyok mi az.
És hol kukáztad? :))

(#25377) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv!

Egy 1600x1200-as monitort picivel alacsonyabb felbontáson szeretném használni(1600x1040) méghozzá natív felbontással, azaz lent és fent fekete(ha lehet szürke) csíkkal.

Próbáltam powerstrippel, de az egyedi felbontást kijelölve 1600x1200-ra torzul a kép, annak ellenére is hogy a catalystban a "use centered timing" van kijelölve.

(#25378) vergilx válasza benedekco (#25360) üzenetére


vergilx
őstag

beteszed 1 gépbe és gpu-z:D

(#25379) benedekco válasza vergilx (#25378) üzenetére


benedekco
addikt

köszi, asszem ezt a lehetőséget már kitárgyaltuk... és ha hazautazok nem biztos hogy ez lesz az első dolog amit megteszek sőt talán még az utolsó sem.... hanem a családommal leszek vagy a csajommal....
de talán otthagyom az asztalomon a kütyüt egy driver-rel és aszondom, ha kell valakinek elviheti ajándék... és még csak ki sem próbáltam... és ha valaki most aszondja, hogy ez ezmeg ez a modell akkor megköszönöm a segítséget és levette e terhet a vállamról, segített Nekem (neki szinte semmibe sem kerlüt) és talán közvetve valaki másnak is aki utána örömmel fogja pörgetni....
lancer77: Dánia, itt sokminden jó cuccost kidobálnak, nagyon sokmindent... 8x-es dvd írót, 15"tft panelt, marha sok 17"os crt-t, volt eddig egy 2500+os athlonom meg egy 2600+os, meg most egy A64 alapú Sempronom is, 1giga rammal... kidobja vett laptopot... hülye parasztok... Én meg nem vagyok rest összeszedem :) azt ha hazaviszem lepaszsolom olyan embereknek akiknek szükségük lehet rá... vagy megtartom magamnak :)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25380) Kicsiguszti válasza Narancs (#25366) üzenetére


Kicsiguszti
tag

gigabyte superb

(#25381) lancer77 válasza benedekco (#25379) üzenetére


lancer77
tag

Hát igen én is kihasználnám a lehetőséget! :R

(#25382) tzsolesz válasza benedekco (#25379) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Egyszer kivihetnél magaddal. Amíg te elmész melózni, addig én szépen megyek kukázni egész nap. Majd amikor hazajöttünk, nyitunk egy RETRO bazárt itt a PH!. :K :D

De most tényleg.

(#25383) lancer77 válasza tzsolesz (#25382) üzenetére


lancer77
tag

Azt hiszem veletek tartok én is két szem többet lát alapon,hátha sok mindent találunk. :DD

(#25384) _Toka_ válasza lancer77 (#25383) üzenetére


_Toka_
senior tag

Vak valamelyikőtök, vagy mindketten félszeműek vagytok? :DDD

(#25385) lancer77 válasza _Toka_ (#25384) üzenetére


lancer77
tag

Szerinted mért mennénk oda ki?Mert itthon kilopják a szemünket is :))

(#25386) lancer77


lancer77
tag

A gpu Vrrm mi is pontosan mert a vidkarin ez a rész a legmelegebb.

(#25387) Narancs válasza lancer77 (#25386) üzenetére


Narancs
őstag

Tápköri elemek, általában a tápcsati körül kapnak helyet a NYÁK-on. Érdemes hűteni őket.

Beauty is pain

(#25388) lancer77 válasza Narancs (#25387) üzenetére


lancer77
tag

Jó de a rohadt nagy hűtő szinte befedi az egész kártyát (Sapphire Radeon X1950Xt) az a vrm elvileg alapon 60fok körül mozog.

(#25389) zed1983 válasza taaz (#25354) üzenetére


zed1983
őstag

ok megpróbálom... :R

Egyébként a 4870 512MB-os verzióra érdemes lenne lecserélnem az 1GB os 4850-emet?

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25390) Narancs válasza lancer77 (#25388) üzenetére


Narancs
őstag

Az teljesen jó érték, nekem X1950 Pro-nál 70 fölé megy terhelten, amíg nem volt rajta hűtés (nem ért hozz árendesen a borda, újra kellett pasztázni) 120 fölé is ment. 127-nél kapcsol ki a gép amúgy ha jól tudom.

Beauty is pain

(#25391) Narancs válasza zed1983 (#25389) üzenetére


Narancs
őstag

Szerintem nem.

Beauty is pain

(#25392) _Toka_ válasza zed1983 (#25389) üzenetére


_Toka_
senior tag

(#25393) zed1983 válasza _Toka_ (#25392) üzenetére


zed1983
őstag

[link] :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#25394) lancer77 válasza Narancs (#25390) üzenetére


lancer77
tag

és a gpu nál mennyi a normális,mert automata vezérelt a hűtő,alapon 47fokos,de hagyja 70fokig felmenni akkor megy fel 40%ra a hűtő rpm

[ Szerkesztve ]

(#25395) Qru válasza lancer77 (#25394) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

70 fok még nem vészes egyáltalán 80-90 fokig mehet simán.

#nincsbennetarcsi

(#25396) benedekco válasza tzsolesz (#25382) üzenetére


benedekco
addikt

Tőlem :D

nincs kocsi ezért elég nehezen szajrézok... szülőknek is kéne egy-két holmi, fáj is mikor látom a jobbnál jobb hűtőket/mosógépeket/mélyhűtőket az utcán heverni... dehát mit van mit tenni megyek tovább...
amúgy ezen a lom bazáron Én is gondolkodtam, csak ehhez egész nap kéne járni a várost meg a megfelelő helyeket, meg utánajárni, hogy hol és mikor vannak a hivatalos lomtalanítások, bejárósnak kell lenni lépcsőházakba, mert sok helyen a tömbök alagsorában vannak lerakók így volna igazán érdemes nyomni... van itt minden bútortól kezdve hifi-ig minden szar.... Nekem az egész berendezésem a kéróban szajrézott cucc, nem költök sokmindenre (jó a 22"-os ACER tft-t az vettem, meg egy-két alap pc alkatrészt(utóbb kiderült, volt amit feleslegesen)...
nomeg most a lombiznisz is visszaesett, hiába krízis van bazé...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25397) TJLavin


TJLavin
tag

Sziasztok. Van egy ref hűtős 8800GT-m és egyik nap kíváncsiságból leszedtem a hűtést és gondoltam ha már leszedtem akkor nyomok rá egy kis pasztát. Azóta melegebbnek tűnik a kari. Azon gondolkozok hogy nem-e annyit tettem hogy nem tud rendesen érintkezni a hűtéssel a GPU és ez az oka a nagyobb hőfoknak. Persze lehet hogy hülyeség de azért gondoltam megkérdezem. Illeszkedést ellenőriztem kicsit meg is nyomkodtam a hűtését csavarokon húztam de nem változott a helyzet. A választ/segítséget előre is köszönöm! :B

(#25398) fagy53 válasza TJLavin (#25397) üzenetére


fagy53
nagyúr

A régit le kell szedni mindkét felületről, a felületeket ne fogdosd össze és leheletvékonyan kell az egyikre felkenni a pasztát. Felrakásnál a hűtőt kicsit körkörösen mozgatni, hogy a felületek közül a levegő kipréselődjön! Csavarokat átlósan, egyenletesen kell meghúzni.

(#25399) benedekco válasza TJLavin (#25397) üzenetére


benedekco
addikt

Mit takar az, hogy "melegebbnek tűnik"? Kézre, vagy progival mérve? Ha kézre, akor lehet hogy most jobban átadja a bordának a meleget ezért tűnik melegebbnek, ha progival, akkor lehet, hogy sok a paszta, vagy szar minőségű (bár nemtom ez mennyire számít).

MOD: Tessék fagy53 megelőzött és Ő profiként válaszolt, ellenben velem!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25400) lancer77 válasza Qru (#25395) üzenetére


lancer77
tag

Rend300647897ben erre voltam kiváncsi.köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.