Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) vzsryl válasza Tommy7 (#29998) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A HD4770: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30002) Jazz válasza fenergie84 (#29997) üzenetére


Jazz
veterán

Amit írsz az jó, mert jobban átöblíti a rendszert, viszont hátránya hogy a szállítási légmennyiség nem nő (m3/h) csak az emelőmagasság. Olyan mintha nyomatékot adnál neki.
Ha párhuzamosan kötöd, pl. kettő hátul egymás mellett és szívja ki, akkor adódik össze légszállítási teljesítményük és lesz 2x-es a "huzat".

Egy nagy kérdés ami nem hagy nyugodni, hátha ti tudtok válaszolni: :)
Nézegettem a régebbi és az újabb vidkari adatokat.
Egy pl. 5 évvel ezelőtti x600-as számítási teljesítménye 20GFLOPS egy 4850-esé 400GFLOPS. Ez nagyrészt a shader processzoroknak köszönhető.
A háromszög/sec az x600-ason 162Millió, 4850-es 625Millió.

Kérdés: Hogy hogy csak ilyen kicsit növekedett poligon feldolgozási képesség? Értem én hogy shader-é a jövő, de még mindig 8 szögből áll az emberek feje, csak rá van húzva egy brutál bump mapping, ami addig jó amíg nem kezdesz el 3D-ben mozogni :F :F , vagy nem nézel rá oldalról, mert ott aztán illúziót rombol de nagyon. Egyszerűen csúnya.
Ahelyett hogy 200 shader processzort beletesznek, növelhették volna a poligon/sec-et, végül is a részletesség az ami szebbé tesz egy játékot. De ez alig változott. Még mindig ugyan olyan csúnya szögletes minden, még a legbrutálabb játékban is. Azt hiszem a Quake3-ban anno elkezdődött valami: boltívek, görbékkel számoló grafikus motor, de az is csak ilyen helyeken jelent meg (mint boltív). Aztán lefutott, vagy nem tudom mi lett vele. Jöttek helyette az agyon shaderezett ragyogó, csillogó, elmosodó, proszemnek is árnyéka van - játékok...6 szög fejjel, és szögletes mosterekkel (kis túlzással), szögletes 3D-s "ojjektumokkal" :).
Ha ennyi számítás a poligon feldokozási képességre menne, olyan game-kat kapnánk hogy csak mesél. Mint a renderelt animációk. Szórt fény nélkül persze.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30003) joi29 válasza Jazz (#30002) üzenetére


joi29
őstag

-Hát ezt játéka válogatja mert pl. annak idején a Jedi academy-ben a kor
technikájához képest igen jól kidolgozottak voltak a szereplők arcvonásai
(bump mapping) igaz az sem volt valami nagy szám de legalább nem
mozgó madárijesztőkel kellet diskurálni.
-Manapság ugyanakkor az a trend hogy a játékban az esetleges szereplők
kidolgozottsága az átvezető animáció alatt igen jó minőségű a főhőssel egyetemben.
-Azok a résztvevők akiket pedig alig pár tized másodpercig látsz a harc közepette,
nem érdemelnek komolyabb kidolgozottságot céltábla mivoltuk miatt. :O
-Egyébként a két kártya GFlop/s értékeit honnan vetted. :U

(#30004) futyy


futyy
csendes tag

Hol lehet megnézni hogy hányas shader modul a videókártyám?

(#30005) Jazz válasza joi29 (#30003) üzenetére


Jazz
veterán

De érted a problémám. Minden szögletes. 10 év telt el. Még mindig. Most is shadert nyomatják ahelyett hogy a poligon/sec értéket növelnék drasztikusan. A célpont dologgal kapcsolatban egyet értek. De a 8 szögletű hordó, 8 szögletű kocsi kerék, 6 szögletű kancsó, 6 szögletű villanykörte....jelentősen rontanak az élvezeti értéken.
Már nem emlékszem, de megkereshetem hogy honnan. Mert mi a baj vele? :)

futyy: utálom ha így válaszolnak mások, de most én is ezt teszem:). pl.: a neten. pl.: google S3 Trio Shader version. :D

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30006) joi29 válasza futyy (#30004) üzenetére


joi29
őstag

-A GPU-Z és az Everest is kimutatja ha kell.

Jazz
-Semmi csak én máshogyan emlékszem az x600 és a HD4850
ezen teljesítményére.

[ Szerkesztve ]

(#30007) Jazz válasza joi29 (#30006) üzenetére


Jazz
veterán

Prancsolj:) :
3. generációs kártyák
4. generációs kártyák

u.i.: szerintem egyszerűbb beírni a google-ba mint feltelepíteni ezeket a progikat vagy akár elindítani :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30008) citkar


citkar
addikt

üdv

az a helyzet egy ismerősöm lecserélné a gépét, amiben egy 7300GT vga volt, nem akar túl nagy fejlesztést, vmivel jobb vgat csak, minél olcsóbban

az a kérdésem, h manapság miylen telejsítményűe az int. VGA-k, van e ami már erősebb egy 7300GT-nél s azokkal a játékokkal eljátszhat legalább úgy v kicsit jobban amikkel eddig?

köszi

(#30009) newgamer válasza citkar (#30008) üzenetére


newgamer
aktív tag

Játékokra nem túl alkalmas az integrált vga, nagyon lassúak, inkább akkor a 7300GT jó lesz.

(#30010) katt777 válasza fenergie84 (#29997) üzenetére


katt777
félisten

HAF932

newgamer: Azért megnéznék egy HD4350 IGP vs. 7300G tesztet.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30011) newgamer válasza katt777 (#30010) üzenetére


newgamer
aktív tag

Én is, csak nekem nem váltak be az integrált vga-k, azért írtam, szerintem játékra mindenképp egy középkategóriás PCI-E-s kártyát ajánlanék.
Integrált vga az filmezésre, alap felhasználás, ilyesmire jó inkább.

(#30012) Blaze71 válasza citkar (#30008) üzenetére


Blaze71
őstag

Az integrált kártyák sebessége messze elmarad a mai olcsó kártyákétól. Az is kérdés, hogy milyen az a 7300GT, mert készült abból DDR3 memóriával is. Akkor meg sebességben megeszi majdnem az összes integrált VGA-t. Igaz, hogy nem DX10-es, de gyorsabb sokkal, mint egy 8200-as nVidia, vagy egy 3200-as ATI. Egy HD3850, vagy 3870 kártya már elég olcsó, így ha valami jobbat akar, akkor ezeket nézegesse. De ott van még a HD 4670 is, szintén bőven 20 ezer alatti áron.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30013) jaja1981 válasza Tommy7 (#29998) üzenetére


jaja1981
addikt

Talán a 4770, de nem sok az eltérés.

(#30014) citkar


citkar
addikt

köszönöm a segítséget

DDR3as seria, el is játszogat ezzel azzal, de akkor valszeg az lesz h használt 3850 lesz majd az új gépébe

csak igen költséghatékony gép kellene, de visszalépni nem szeretne, szal akkor inkább kicsit többet kell rá áldozni

[ Szerkesztve ]

(#30015) XoZ válasza Jazz (#30005) üzenetére


XoZ
aktív tag

Megoldás a szögletesség problémára: DX11 és tesszeláció.

(#30016) joi29 válasza citkar (#30008) üzenetére


joi29
őstag

-Ideig-óráig szolidan az integráltakkal is ellehet tengődni,
de valóban nem a 3D-s játékok maradéktalan futatására tervezték őket.
-Ugyanakkor ha nem akar aprópénzért egy később eladhatatlan kártyát
átmeneti megoldásnak, akkor az integrált is megfelelhet korlátozott mértékben
bizonyos elvárásoknak.

(#30007) Jazz
-Ja hogy te a Dupla Precizitású értékekre gondoltál.:B
-Ezért volt nekem gyanús az eredmény, egyébként a táblázatok tetszenek de
szerintem van velük egy kis bibi méghozzá az hogy az x600-nak nem 20GF/s
az 1x-es nyers lebegőpontos számítási kapacitása hanem valahol 4GF/s
körül.
-De egyébként sem összehasonlítható a két gpu shader számoló egységei,
ugyanis ezek felépítése merőben eltérő egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#30017) Habina


Habina
csendes tag

Sziasztok!

Nvidia 7600 GT-m van, problémával. Először rózsaszines volt a monitor a szervízben alaplapcserét csináltak, pár hónapig jó is volt aztán megintcsak és a monitorcsatlakozót mozgatva néha helyreállt, de már most elindításnál Windows logó után kikapcsol a monitor, csökkentett módban viszont működik. A GPU hőmérsékletet figyeltem 52 C-felé nem ment, szóval nem tudom, megpróbálom átforrasztani a monitorcsatlakozó érintkezőit. Vagy van valami ötletetek?

(#30018) Nikitan válasza Habina (#30017) üzenetére


Nikitan
csendes tag

esetleg egy új vga ?? :F

(#30019) joi29 válasza Habina (#30017) üzenetére


joi29
őstag

-Milyen monitorod van?
-Ja és a másik, DVI csatlakozón keresztül próbáltad e?

[ Szerkesztve ]

(#30020) Habina válasza Nikitan (#30018) üzenetére


Habina
csendes tag

Nádináff monééj, de már muszáj lessz. Most egy 2 megás 10 éves Trio-t használok de lehet még öregebb .... nagyon vagány. Sony nem tudom milyen de az biztos hogy jó mert más monitorral is ezt csinálja. Sajna nincs DVI-s csatlakozóm

[ Szerkesztve ]

(#30021) Nikitan válasza Habina (#30020) üzenetére


Nikitan
csendes tag

pár ezerért elég jó vga-kat lehet már kapni, nézz körül a piacon..

[ Szerkesztve ]

(#30022) joi29 válasza Habina (#30020) üzenetére


joi29
őstag

-Ja hogy S3 briós :DDD , akkor lassacskán lejár már az ideje,
az enyém pár hete szenderült örök nyugalomra, de előtte volt vagy
egy tucat gépben. :)

(#30023) joi29 válasza Habina (#30020) üzenetére


joi29
őstag

-Bocs az imént kicsit elkalandoztam, milyen 7600GT-d is van?
-Csak azért kérdem mert ezeken legtöbbször vagy két DVI vagy egy D-sub és
egy DVI csatlakozó található.

(#30024) Jazz válasza XoZ (#30015) üzenetére


Jazz
veterán

Szuperjó cikk! Köszi! :D

Ez már valami, de mire ebből is lesz valami....én akkor is amellett vagyok hogy még pár tranyót igazán belenyomhattak volna a lapokba, hogy egy kicsit feljebb vigyék azt a poligon/sec-et. Pl. ha most a 700M helyett 70T-nál járnánk, nem lennének ilyen gondok. És ha már a számítási teljesítmény 100x-ra nőtt, ez is nőhetett volna ekkorát. Mert eddig úgy néz ki a dolog, hogy egy 6 évvel ezelőtti kártyához képest mindössze 3szorost ugrott a poligon/sec egy mostani 4850-et nézve. :Y Mi ez ha nem összesküvés.:D

Igaz akkor megint visszakanyarodunk a konzolhoz, meg a tesszalációhoz....jó előre kitalálták már ezt. Ott lesz egy hatalmas grafikus áttörés, a 8 szög íveket lecserélik sok-száz szögre, amit a pc csak jó sokára fog követni.
Tényleg és mi lett a quake3 motor beizer görbéivel? Ez a fejlesztési irány miért tűnt el?

joi29:
- Hát persze hogy a duplára mi másra. :K Mire? :D
- Ez esetben még szignifikánsabb a különbség.
- Nem is kell...csak próbáltam érzékeltetni a hatalmas ugrást szemben azzal amit fennt írtam.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30025) Jazz válasza joi29 (#30022) üzenetére


Jazz
veterán

Briós lol :DD Sütőbe vele!
Amúgy meg összehasonlítható vagy nem, tény hogy 200 shader processzor, és annyira elszaladtak vele, hogy kódokat törnek fel velük.RV870-es radeon már majdnem 2 Tera Flop vazze...brutális.

free your mind

(#30026) katt777 válasza Blaze71 (#30012) üzenetére


katt777
félisten

Az viszont biztos, hogy ATI VGA mellé nem árt egy IGP, amennyit ezek a kártyák gar-ban tudnak tölteni... :P :DDD Ha nekem lett volna, nem bukok 13k-t egy 4650-en... :W Csak az a gáz, hogy egy AMD chipsetes lap meg még nagyobb szívás.

Jazz: Javaslom a Tetris-t.

Intel GMA500-as netbook-okról tud valaki valamit 3D-ileg? Régi jó játékok nem mennek már a mai konfigokon, de lassú 1 magos procival jók lehetnének, csak nem ismerem a 3D képességeit. Valaminek csak van külön ilyen, nem csak sima nebookok rendszer RAM-os megjelenítővezérlőkkel.

Át, találtam táblázatot hozzá... :C

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30027) futyy válasza joi29 (#30006) üzenetére


futyy
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#30028) futyy


futyy
csendes tag

Még egy kérdés:
Új videókártyát szeretnék venni és 2 közül nem tudom melyik lenne a jobb választás, ki melyiket ajánlja és miért?
Gigabyte Radeon HD4670 1GB DDR3 vagy Asus EAH4670/DI/1GD3 1GB DDR3
Az Asus drágább pár ezer forintal, de jobb is?

(#30029) Blaze71 válasza futyy (#30028) üzenetére


Blaze71
őstag

Gigabyte! ASUS állítólag hangos és semmivel sem jobb.

KATT777! Nekem nincs bajom az AMD Chippes alaplappal. Az nForce-Chippesel már szívtam párszor. Pl most is, csak éppen nem annyira. :F

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30030) Jazz válasza futyy (#30028) üzenetére


Jazz
veterán

Gigabyte. Asus elvileg mindig a magas minőséget képviesli, de a gyakorlatban néha a puritánabb jobb. Ez személyes tapasztalat az asussal. De én magamnak tuti Sapphire-t vennék.

katt777: -.-

free your mind

(#30031) futyy


futyy
csendes tag

Köszi a segítséget nekem is szimpatikusabb Gigabyte csak azért kérdeztem meg mert biztos akartam lenni benn, hogy jót választottam :D

(#30032) Jazz válasza futyy (#30031) üzenetére


Jazz
veterán

Jól tetted. Ezért (is) van a fórum. Grat. :)

free your mind

(#30033) vzsryl válasza futyy (#30028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Zalman hűtős giga-k nem túlzottan ajánlottak, és ez tudtommal olyan. A HD4670-es topicjában többet tudnak segíteni. Egyébként a HD4670-re nagyon felesleges az 1GB VRAM, mert a GPU túl gyenge ahhoz, hogy szükség legyen rá, nem gyorsulnak semmit a játékok az 1GB-os verzióval. Én mindenképp 512MB-os Sapphire-t javaslok.
pl ezt: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30034) Blaze71 válasza vzsryl (#30033) üzenetére


Blaze71
őstag

Ez igaz. Sőt, az 1 GB-ra is csak FullHD-nál van szűkség.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30035) vzsryl válasza Blaze71 (#30034) üzenetére


vzsryl
nagyúr

HD4870 és afeletti VGA-knál. A HD4670 már nagyon gyenge oda, max 1440x900-ban lehet még normális beállításokat kihozni belőle.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30036) futyy válasza vzsryl (#30033) üzenetére


futyy
csendes tag

És a Zalman hűtést miért nem ajánlod?

(#30037) Blaze71 válasza vzsryl (#30035) üzenetére


Blaze71
őstag

Jogos. :R Én is általánosságban gondoltam. :K Csak kimaradt. :U

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30038) Jazz


Jazz
veterán

Ha már itt tartunk én is felteszek egy kérdést, de már egyszer asszem körbe jártam a témát...mindegy:
P4 Prescott 3.5Ghz (1Mb cache, 1Ghz bus) milyen karit érdemes alá venni amit még kihajt? Tudom mondták hogy max. 3870, de nem akarom elhinni hogy egy 4870-el nem lenne jelentős javulás pl. egy crisys-nél, vagy akármelyik komolyabb game-nél, és nem x+3 fps-re gondolok. Szerintetek?

free your mind

(#30039) vzsryl válasza futyy (#30036) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én konkrétan azért nem ajánlom, mert ezt olvastam, többször is. Nekem a HD4850-en van Zalman hűtés, és nagyon hangos, viszont legalább hatékony is. Tudtommal a Zalman hűtős Gigabyte Radeonok elég nagy meghibásodási rátával rendelkeznek, anno valami 20%-ról olvastam. De mondom, ezzel kapcsolatban a HD4670-es topicjában érdeklődj, mert ez ide OFF.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#30040) waithEard


waithEard
őstag

Sziasztok!

Problémám a következő: vettem 1 Leadtek 8600GTS karit, tuning célra.
Xtreme Tunerrel raktam bele egy átírt biost. Ment is szépen. Aztán visszaírtam az eredetit, és azóta se kép, se hang. Próbáltam Nvflash-el is, de az nem ismeri fel az EEPROM-ot.
(Kipróbáltam több verzióját is) Van egy lehetőség, amihez földelni kéne a "STRAP_SUB_VENDOR PIN"-t Na az hol van a kártyán? Vagy van vmi más módszer?
Help!

Köszi!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#30041) Blaze71 válasza Jazz (#30038) üzenetére


Blaze71
őstag

Egy magos proci mellet olyan CPU limited lesz, hogy még rosszabbul is jársz vele. Maradj a 3870-nél, esetleg az újabb és hűvösebb 4770-nél.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#30042) futyy válasza vzsryl (#30039) üzenetére


futyy
csendes tag

köszi szépen akkor még meggondolom hogy melyik videókártyát veszem meg sokat segítettetek! :)

(#30043) varga27


varga27
csendes tag

üdv!

Olyan problémám lenne hogy mikor bekapcsolom a gépet elkezd az alaplap csipogni videokártya hibát jelezve. Egy vagy két ki-be kapcsolás után elindul. Ez a hiba ugyanakkor nem minden indításkor jön elő, csak véletlenszerűen. Nem tudom h ez most a videokari hibája vagy az alaplapon van a gond. És még nemtudom hogy egybefügg e a 2 hiba de a másik gond meg az hogy a monitor beállításai elmozdulnak (a kép elmozdul). A monitor biztosan nem hibás (LG ez T710B), mert egy másik monitorral (AOC csöves) is próbáltam és ott is ugyan volt.
Konfig:
amd athlon x2 6000+
MSI k9n neo f alaplap
Asus N8600GT 256Mb passzív
csx 2gb 800mhz memo
Corsair 400W
Fogalmam sincs mi a baj, még sohasem láttam ilyet :F .
Előre is köszi a válaszokat!

(#30044) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom!
Szereztem egy HD2900XT kártyát, és keveslem a teljesítményt, 3dmark06 is alátámasztja!

Konfig: p5k-e wifi, felső slotban a kártya, e3200 @3000mhz, 2*1gb 800as ram, hd2900XT, 3 hetes friss vista ultimate, legfrissebb driver...

Ezt produkálja:

Utólag észre vettül, hogy csak 4x es PCI-e módban fut a kártya, de biost reseteltem, semmit sem csináltam, csak driver, mi lehet a gond?

Hasonló konfal, ilyen kártyával 10-11-12e pontok vannak!

Ötleteket előre is köszi!

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#30045) lsc válasza N-vidi-A (#30044) üzenetére


lsc
nagyúr

Rakd át a kék pcie foglalatba, rögtön 16x-os lesz a sebesség .
Two x16 PCI Express slots supporting CrossFire (blue slot running at x16 and black slot running at x4) Idézet innen.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#30046) N-vidi-A válasza lsc (#30045) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Szia!
köszi a segítséget, de természetesen a kékben van, vagyis a felső slotban :O

ezért nem értem...

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#30047) lsc válasza N-vidi-A (#30046) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor esetleg bioszban kell állítani, de a lap topicjában biztosan jobban ismerik a lapot, nem hiszem hogy ez a kártya nyűgje .

Az élet kegyetlen .

(#30048) moonline84


moonline84
csendes tag

Sziasztok!Segítség kellene!Van egy 3870x2 karim amihez egy gpu hömérséklet figyelő progi kellene!Tudtok ilyet mondani!Lehetőleg olyan lenne jó ami ha be van állítva egy hőmérsékleti érték és a fölé menne akkor ezt hang vagy valamilyen jelzéssel visszajelezné nekem!

(#30049) N-vidi-A válasza lsc (#30047) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Értem, a kártya topicjában nem jártam sikerrel, ezért írtam ide, de akkor megnézem a lapéban is!

Mindenesetre köszönöm, hogy vetted a fáradságot, és utána néztél!

:R

[ Szerkesztve ]

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#30050) kriszbon válasza Jazz (#30038) üzenetére


kriszbon
őstag

Egyszer már kitárgyaltuk, asszem még én is ott voltam akkor ;) De mivel ilyen hitetlen vagy akkor nézz és okulj (E5200+3850) vs (P4 Prescott+3850) vs (E5200+4830/50) vs (E5200+4830/50) :P
Az utolsó kettőt csak érdekességnek raktam be. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.