Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26451) Mikee868 válasza Vitus (#26436) üzenetére


Mikee868
tag

Üdv!
Melyik lenne jobb szerintetek?: 8600gt 256 vagy 2600xt 512 mindkettő ddr3-as és 1680x1050-es felbontásban használnám.

(#26452) stevve válasza Mikee868 (#26451) üzenetére


stevve
nagyúr

2600xt 512, de 1680-ban azért nem egy hős lovag ez a kategória már. :(
Egy HD 4670 jobb választás lenne, árban sincs túl messze.

[ Szerkesztve ]

(#26453) Vitus válasza Mikee868 (#26451) üzenetére


Vitus
őstag

Szerintem picit várj nemsokára 12-14 körül tele lesz 4670-es vagy 3850 512MB-os kártyákkal a használt piac és inkább azt válasszad vagy 8800GS-t vadásszál azt is 13-15 között már meg lehet csípni. De ha csak e kettő között lehet választani akkor a 2600xt 512ddr3 talán a jobb választás, de a helyedben inkább keresnék azok közül amiket felsoroltam írtam.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#26454) Mikee868 válasza Vitus (#26453) üzenetére


Mikee868
tag

OK kösz mostmár akkor nem zargatlak titeket ezzel vennék én 4670-et mert azt néztem ki eredetileg cask elfogyott a pénz és most muszáj vennem ehelyett a ddr2-es helyett.

(#26455) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Hi! A problémám a következő: felhuztam a procim 3 ghzre 2.4ről. Q6600 + oriási hűtő...mostanában gyakran jelentkezik nálam kék halál és nemtudom miért:S 8800 ultrám van és az nincs külön huzva szval alapon van minden:p legfrissebb driverek stb.

jah és nemcsak játék közbe fagyok ki kék halállal hanem pl internetezés közben? mi lehet a baj? u.i: melyik az a program amivel a rendszer stabilitását lehet ellenőrizni? (100 % on használja a processzor 4 magját a program és nézi h van e valami hiba)

előre is köszi

(#26456) lsc válasza Sev!er (#26455) üzenetére


lsc
nagyúr

A memória mekkora feszültséget kap ? A pontos típusa a ramoknak ?

Az élet kegyetlen .

(#26457) Sev!er válasza lsc (#26456) üzenetére


Sev!er
aktív tag

2x 2GB Kingston ddr2 800 mhz és 4-4-4-12-re van állitva a feszültsége alapon hagyva

[ Szerkesztve ]

(#26458) lsc válasza Sev!er (#26457) üzenetére


lsc
nagyúr

Biztos hogy kevés nekik az 1,8 V . Azért kellene a típus akkor a honlapon meg lehetne nézni mekkora fesz kell nekik .

Az élet kegyetlen .

(#26459) Sev!er válasza lsc (#26458) üzenetére


Sev!er
aktív tag

oké :) megnéznéd nekem légyszi? tipus: Kingmax KLDE88F-B8KB5 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

köszi

(#26460) Telefunen válasza Sev!er (#26459) üzenetére


Telefunen
őstag

Szvsz. hagyd a CL4-et. Ezek a KM ramok nem szeretik nagyon az alacsony időzítéseket. Gondolom a 3GHz-et 8x375-el érted el. A memóriaszorzót állítsd 2,4-re, esetleg 2,5-re (ill. ASUS lapban ezt nem tudom milyen néven éred el -talán 667-re kell állítani őket-, a lényeg, hogy a RAM 900 körül ketyegjen), az időzítéseket 5,5,5,15-re, feszültséget pedig 2V-ig adj neki amennyit kér (talán 1,9V elég lesz). Ezzel így nem lehet baj.

#26461: De, húzzad csak bátran, 3GHz nem árt. A 9x-es szorzóval sincs semmi gond, ugyanúgy mehet 2,4-es, vagy 2,5-ös memória szorzó, sőt talán 2,0V-on a 3-as is (vagyis 333x3-on, avagy 1000-en mennének a ramok). A lényeg hogy CL5-re emeld az időzítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#26461) Sev!er válasza Telefunen (#26460) üzenetére


Sev!er
aktív tag

tehát ne huzzam fel 3000 mhzre? am 9x szorzom van és ugy van 3 ghz eddig tökéletesen működött nem tudom mi vele a baj most:S jah és abit IP 35 pro alaplapom van:p a kiirás régi

[ Szerkesztve ]

(#26462) lsc válasza Sev!er (#26461) üzenetére


lsc
nagyúr

Sejtettem hogy kingmax lesz, a honlapjuk titkolja az adatokat mint a nasa . Adj nekik 2,0 V-ot, úgy menniük kellene, ha az sem jó akkor cl5-re állítsd, gyárilag is az az időzítésük / ha jól értettem a bő gyári leírást / .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#26463) Sev!er válasza Telefunen (#26460) üzenetére


Sev!er
aktív tag

eddig azon volt azon nem működött jol mert volt valami program amit fentebb emlitettem és azzal nem volt stabil a rendszer:S a ramok most 667en mennek am.

(#26464) Telefunen válasza Sev!er (#26463) üzenetére


Telefunen
őstag

Felesleges 667-en hajtanod őket, inkább a CL4-et cseréld CL5-re. Ill. ha már ilyen premium lapod van, akkor mehetnek szépen 1:1-ben a ramok. Procc. 7x430, ramok 2x430@5,5,5,15@1,9V és kész.

Mindenesetre ez már nem ide tartozik, kérdezz inkább itt

[ Szerkesztve ]

(#26465) Tomate


Tomate
veterán

Szeretném játék alatt monitorozni a vram kihasználtságát. Mivel és hogyan tegyem? :U :R

(#26466) fagy53 válasza Tomate (#26465) üzenetére


fagy53
nagyúr

Riva, ATT - ha ismeri a kártyát! :)
Riva kép

[ Szerkesztve ]

(#26467) Tomate válasza fagy53 (#26466) üzenetére


Tomate
veterán

Ok, de rivával, hogy? nem nagyon látok ilyen opciót. :(

(#26468) fagy53 válasza Tomate (#26467) üzenetére


fagy53
nagyúr

1 .Main \ Target adapter \ Customize \ Hardvare monitoring ( 5.ikon )
2. A megnyiló zöld ablakban \ Setup
3. Plugins
4. Gördítés>VidMem.dll pipa>OK
5. Data sources> Videomemory usage pipa és klikk>Setup
6. Pipa - Fixed height>Show videomemory usage in on-screen display - pipa
> klikk Run server
7. Megnyíló Run serverben - Start with Windows>on - Show On-Screen Display>on>Tálcára le

(#26469) Tomate válasza fagy53 (#26468) üzenetére


Tomate
veterán

Ok! Magát az egész monitorozás folyamatát tudom. Meg is csináltam már ugyan úgy ahogy leírtad de hiába pipálom ki a VidMem.dll-t a Data sources részben nem lesz Videomemory usage... :( 2.24-es amúgy.

(#26470) fagy53 válasza Tomate (#26469) üzenetére


fagy53
nagyúr

A Win 7 pl nem ismeri a videomemory usage-t, ott hiába pipálom ki nem működik.
Vista-m meg nincs ott nem tudom, hogyan működik ez a funkció. :U
XP-ben OK.

[ Szerkesztve ]

(#26471) Tomate válasza fagy53 (#26470) üzenetére


Tomate
veterán

Jó mert win7-el tolom. :))

(#26472) kriszbon válasza fagy53 (#26468) üzenetére


kriszbon
őstag

Hogy miket tud valaki :D :R

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#26473) fagy53 válasza Tomate (#26471) üzenetére


fagy53
nagyúr

Még nem tettem fel az ATT-t a Win 7-re, nem tudom lehet-e és képes-e használni a vmem használatot megjeleníteni tudó funkciót, de nekem az XP-ben is bizonytalanul működik az ATT, ezért csak a Display Drivert használom a játékokhoz.

kriszbon: korábban már megszenvedtem vele, nem muszáj másnak is azt az utat bejárni, ha van rövidebb is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26474) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
A minap telepítettem fel a Windows 7 RC-t, és szaggatnak az 1080p-s videók. Korábban Windows 7 BETA volt, annál semmilyen szaggatásra (legalábbis nem ilyen mértékűre) nem emlékszem. Egy 2,6-os X2-m és 2600XT-m van. Ezzel sztem nem kéne akadoznia. Az egyetlen különbség, hogy hagytam, hogy a gép telepítse a win-es ATI Display Drivert, míg korábban CCC volt csak. Most, hogy feltettem a CCC-t, talán vmivel jobb, de még mindig nem olyan, mint korábban. A wines drivert pedig képtelen vagyok leírtani a gépről. Vmi tipp? :F

Steam: marcias88

(#26475) Tomate válasza marcias (#26474) üzenetére


Tomate
veterán

Mivel tolod? WMP-HC?

(#26476) marcias válasza Tomate (#26475) üzenetére


marcias
őstag

Quick Time és VLC Player.

Steam: marcias88

(#26477) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Hali mindenki! intel® 945GSE+ICH7M
Most vettem a páromnak, egy újszerű használt acer aspire one 150B netbookot, és a témában megjelölt videokártya van benne integrálva. Úgy tudom, valahogyan bővíthető a memóriája a kártyának . A biosban láttam, hogy ramnak kiírja az 1 gb-ot videohoz 8mb-ot a kérdésem, hogy növelhető-e valahogyan az a videomemória mert még egy nagyon apró de a párom számára kedves játékot/obulis/ sem bír kb 1fps-nél gyorsabban megjeleníteni...:S és rengeteg helyen olvastam, hogy lehet osztani a ramból az inegráltra, máshol konkrét listát láttam játékokról, amiket bír, de azok messze efölöt vannak. régóta nem követem már az ilyen jellegű dolgokat, annyit tudok, hogy most az intel is már nagyobb sorszámú kártyákat integrál, de ez tényleg enynire rossz? mert filmeket visz gond nélkül, és a windows 7-nek a tesztverziója van fent az is tökéletesen fut, minden effektel. A biosban a leíró részben szürke a két szám az 1024 és alatta a 8 így nem tudom változtatni:S SZóval én megértem ha nem visz l egy dawn of war 2-t vagy egy mass effectet, de tényleg ennyire a netre és a mini irodára fókuszáltak?
Tudna esetleg segíteni?Előre is hálásan köszönöm.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#26478) Tomate válasza marcias (#26476) üzenetére


Tomate
veterán

VLC jó, de nincs benne hardveres gyorsítás vagy mi. Röviden a lényeg ott a cuccot csak a proci izomerejéből játsza le. Amihez már lehet kevés. Viszont ha felteszed a Media Player- Home Cinemát abban van hardveres gyorsítás és ez által a GPU besegít a CPU-nak. Így az kevésbé lesz leterhelve és jobban is fog futni a film. :K Szóval tedd fel és jó lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26479) Telefunen válasza Tomate (#26478) üzenetére


Telefunen
őstag

A VLC még a sw-es dekódot is a lehető legerőforrásigényesebben csinálja.. Ugyanaz a film könnyen lehet hogy SW dekódolás mellett is nézhető lesz pl. egy GUI nélküli Mplayerrel.

[ Szerkesztve ]

(#26480) BUMBI07


BUMBI07
csendes tag

Sziasztok!
Bajban vagyok és a segitségeteket kérem!
Van egy Sapphire Radeon X1950 Pro,512DDR3,256-bit-es VGa karim!
Eddig nagyon jól müködött,de valami meghibásodott benne mert szines csikok jelentek meg rajta,zavaros a kép.Nagyon szeretem ezt a karit gond nélkül ment idáig.

[B]Azt szeretném megtudni javitható e a hiba[/B]

,nem szeretnék megválni tőle az alaplapom AGP-s és ez a legjobb kari amit találtam hozzá.
Szerintetek javitható még??
Válaszokat előre is köszönöm!

(#26481) lsc válasza BUMBI07 (#26480) üzenetére


lsc
nagyúr

Valószínűleg a kártya ramjai döglődnek, esetleg megpróbálhatod a memória órajeleit csökkenteni 20-30 Mhz-el . A ramokat nem nagyon lehet javítani . Gari nincs ?

Az élet kegyetlen .

(#26482) Telefunen válasza BUMBI07 (#26480) üzenetére


Telefunen
őstag

Nem melegszik túl? Ha downclockolod akkor is csinálja? Összefüggő sokszögek, vagy pontszerű csíkok? (előbbi a GPU, utóbbi a RAM betegsége, előbbit némi downclock rendszerint orvosolja) Milyen alkalmazás alatt jön elő?

Ehh, rámelőztek:)

[ Szerkesztve ]

(#26483) BUMBI07


BUMBI07
csendes tag

sziasztok!
Köszönöm a gyors válaszokat!
Akkor ugylátszik a RAM lesz a gond,mert csikos a kép.
De sajnos ez már a gép induláskor előjön,megprobálom hátha downclock-kal tudok segiteni
rajta valamit,hát ha nem akkor sajnos meg kell válnom tőle. :O

(#26484) lsc válasza BUMBI07 (#26483) üzenetére


lsc
nagyúr

Esetleg annyit még tehetsz hogy a hűtőt kifúvatod , sok por szösz le tud rakódni benne .

Az élet kegyetlen .

(#26485) Telefunen válasza BUMBI07 (#26483) üzenetére


Telefunen
őstag

Tudom hogy ez már nagyon kétséges ötlet, de esetleg BIOS editorral a VRAM időzítéseit is lebutíthatod.
anno próbálkoztam ilyesmivel X1950PRO-val (bár akkor a tuning volt a fő szempont, ill mintha csak hex editorral ment volna a dolog megbízhatóan), de amennyit nyertem órajelben, annyit romlott a teljesítmény a rosszabb időzítések miatt:)

[ Szerkesztve ]

(#26486) mindkilla


mindkilla
tag

A vga ramjait lehet tesztelni valamivel?
Enyém is döglődik, nem nagyon tudom hova tenni a dolgot.. : /

(#26487) kriszbon válasza mindkilla (#26486) üzenetére


kriszbon
őstag

Elvileg (Ezzel) lehet, bár én csak olvastam itt a Ph-n hogy csinálták vele, ha minden igaz van benne egy iso is hogy Dos alól is lehessen csinálni, de én még nem próbáltam ki, csak Win alatt, és csak kíváncsiságból!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#26488) mindkilla válasza kriszbon (#26487) üzenetére


mindkilla
tag

Jár a köszönet : )

(#26489) lala42 válasza kriszbon (#26487) üzenetére


lala42
őstag

És megnyúzta a karit? Van valami eredményed? Szívesen vennék róla infót:R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#26490) geprombolo


geprombolo
senior tag

Nem tudom, hogy kérdezte-e már valaki, így kérem türelmeteket. A kérdésem az, hogy létezik-e valamilyen patch, vagy bármi, amitől a régi AGP-s játékok (tényleg régiekre gondolok, mint pl. a Drakan- Order of the Flame) életrekelnek a PCIE-s kártyákon. Hogy pontosabban leírjam a jelenséget: A fentebb említett Drakan (tudom, hogy régi, meg ósdi, de szeretem, néha passzióznék vele) a gépemen (Asus HD3650 PCIE) épp csak döcög, olyan 1-2 fps, függetlenül a beállításoktól (vagy legalábbis azok nem befolyásolják olyan mértékben, mint annó az AGP-s karimon). Ugyanaz a gamé simán elfut az integrált karin a notimon, (Intel 915GM Express meg Celeron M 1,4 GHz). Minden segítséget nagyon köszönök elölre is. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26491) werszomjas


werszomjas
őstag

HElló.

Van egy ATI Sapphire HD 2900XT kártyám.

A kártya működik, csak 1 pici gond van vele.
Sajnos elhalálozott rajta a hőmérséklet érzékelő.
A venti nem kapcsol fel, amikor a kártya melegszik, csak simán kifagy.

Manuális fel tudom venni a fordulatot, de akkor meg allandoan ugye maxon pörög, az nem jó.

Alapon simán megy a kártya, a gond ugye akkor van, mikor játszani kezdek.

Gondolom a hűtőcsere nem segítene, esetleg javítható ez a gond?
Vagy meglehet valahogy barkácsolni?? :R

üdv

(#26492) geprombolo válasza werszomjas (#26491) üzenetére


geprombolo
senior tag

Itt minden a barkács körül forog, láttam már külső hőmérős ventiszabályzást. Biztosan akad valaki, aki segít.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26493) Telefunen válasza werszomjas (#26491) üzenetére


Telefunen
őstag

játék alatt belököd fix 40-45%-ra, üresben meg 25-re.. ennél jobb megoldás esetedben nem nagyon van (esetleg TTS-nél kapható 5K-ért AC 2900 extreme hűtés, azt szerintem fix fordulaton is el tudnád hallgatni).

(#26494) Storms


Storms
őstag

üdv

Egy EVGA 8800GTX ACS3 KO ( 626/2000), ATi vga közül melyik szinten van kb.? HD4850? vantage-be 7400 körül van a GPU Score. 9800GTX-nél gyengébb?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#26495) tibz03 válasza Storms (#26494) üzenetére


tibz03
őstag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám, kérdésem:

Hogyan tudom azt beállítani, hogy a videólejátszás hardveresen menjen? Konkrét példa: felvettem egy játékból Fraps-szel videókat (ugyebár tömörítetlenül vesz fel), teljes képernyősen (ami nálam 1280x1024-et jelent), és visszajátszásnál veszettül "szaggat" a videó. A pufferelés megy, mint az állat. Ha leállítom a lejátszást pár másodpecre, majd újra elindítom, akkor pár másodpercig megy rendesen, de utána újra akadozni kezd.

Gondoltam egyet, és videólejátszás közben a GPU-Z-vel néztem a videokártya (Sapphire HD 4830, 512 MB) adatait: az órajelek ugrálnak (hol idle, hol load, hol videólejátszási órajeleket mutat), a GPU hőmérséklet csökken. Ebből gondolom, hogy a gép nem használja a VGA-t a videólejátszáshoz.

Egyébként K-Lite Codec Pack-et és a hozzá tartozó Media Player Classic-ot használom.

A válasz(oka)t előre is köszönöm! :R

SZERK.: (#26494) Storms: Bocs, nem válasz akart lenni. :B De akkor egyúttal válaszolnék is, már amit tudok: 8800 GTX és 9800 GTX megegyeznek, maximum órajelbeli eltérések lehetnek (nem tudom, hogy az az EVGA, amit írtál, referencia-órajeleken megy-e, vagy sem). ATI-ban körülbelül a HD 4830/HD 4850/HD4770-nek felel meg, alkalmazástól (játéktól) függően.

[ Szerkesztve ]

(#26496) Storms válasza tibz03 (#26495) üzenetére


Storms
őstag

Köszi! Amugy odaírtam, 626mhz/2000mhz. A sima 8800GTX-ek 575/900-on mennek. :)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#26497) tibz03 válasza Storms (#26496) üzenetére


tibz03
őstag

Azt az 51 MHz GPU-órajel emelést nagy valószínűséggel bármelyik referencia-kártyán el lehet érni némi tuninggal, a 100 MHz-es RAM-órajel emelés is elég esélyes (a 2000 MHz effektív, tehát amit te 900 MHz-nek írtál, az így nézve 1800 MHz) - persze garancia egyikre sincs. :)

Valaki majd #26495-re legyen szíves válaszolni! :R

[ Szerkesztve ]

(#26499) Telefunen válasza Storms (#26494) üzenetére


Telefunen
őstag

A G80 a -384bit széles memóriával- azonos órajelen leveri a 9800GTX-et, nagyobb felbontásban pedig alacsonyabb órajelen is. A kártyád nagyjából 9800GTX+, 4850 szint alapon.

[ Szerkesztve ]

(#26500) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy amit írtam azt nem jelenítette meg másoknak, vagy rosszul írtam, vagy rosszat? Vagy senki nem tud segíteni? Fenz olvastam, hogy egy 915-ösön elfut a drakan...

Hali mindenki! intel® 945GSE+ICH7M
Most vettem a páromnak, egy újszerű használt acer aspire one 150B netbookot, és a témában megjelölt videokártya van benne integrálva. Úgy tudom, valahogyan bővíthető a memóriája a kártyának . A biosban láttam, hogy ramnak kiírja az 1 gb-ot videohoz 8mb-ot a kérdésem, hogy növelhető-e valahogyan az a videomemória mert még egy nagyon apró de a párom számára kedves játékot/obulis/ sem bír kb 1fps-nél gyorsabban megjeleníteni...:S és rengeteg helyen olvastam, hogy lehet osztani a ramból az inegráltra, máshol konkrét listát láttam játékokról, amiket bír, de azok messze efölöt vannak. régóta nem követem már az ilyen jellegű dolgokat, annyit tudok, hogy most az intel is már nagyobb sorszámú kártyákat integrál, de ez tényleg enynire rossz? mert filmeket visz gond nélkül, és a windows 7-nek a tesztverziója van fent az is tökéletesen fut, minden effektel. A biosban a leíró részben szürke a két szám az 1024 és alatta a 8 így nem tudom változtatni:S SZóval én megértem ha nem visz l egy dawn of war 2-t vagy egy mass effectet, de tényleg ennyire a netre és a mini irodára fókuszáltak?
Tudna esetleg segíteni?Előre is hálásan köszönöm.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.