Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) Taifa Díaz válasza apyka (#30998) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A DDR3-as változat ebből csak PCIE csatlakozófelülettel készül szerintem :U

lsc-nek köszönjük az újabb tartalmas linket, de létezhet-e az, hogy tapasztalati információt is tud valamiről nyújtani, vagy csak a linkek végtelen tárházát kaphatja tőle az ember :U

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#31002) apyka


apyka
tag

Köszönöm a válaszokat!

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#31003) lsc válasza Taifa Díaz (#31001) üzenetére


lsc
nagyúr

Soha nem volt nv kártyám, bukott a mutatvány, viszont olvasni tudok . Mondjuk ha hülyeséget linkeltem volna még megérteném, de így, mindegy , gondolom Te érted .

Az élet kegyetlen .

(#31004) Alastair' válasza lsc (#31003) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha soha nem volt nV kártyád, magyarázd el légyszi, hogy miről beszélsz.

Alister from Hell

(#31005) lsc válasza Alastair' (#31004) üzenetére


lsc
nagyúr

Olvass vissza, talán megérted .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#31006) Alastair' válasza lsc (#31005) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mire jó visszaolvasni? A te ábrándjaid miatt?

Te vagy a táp és az nV a gond emberke. köszönjük.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31007) lsc válasza Alastair' (#31006) üzenetére


lsc
nagyúr

Esetleg egy nick taifával ? Amúgy nem értem az egészet, de kisded játékokban miattam magadra maradsz, ennyi .

Az élet kegyetlen .

(#31008) amd varrior


amd varrior
csendes tag

nem jo ez a 9800 gt

(#31009) Alastair' válasza lsc (#31007) üzenetére


Alastair'
nagyúr

De egy szánalmas vagy.

amd varrior: miért?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31010) lsc válasza Alastair' (#31009) üzenetére


lsc
nagyúr

Tudod inkább szánalmas mint bunkó, erről ennyit, de ha nem tudsz mivel játszani írj privit, dobok egy-két javaslatot . Nem fontos válaszolnod, nem igazán vagyok kíváncsi rá, gondolom a topicot olvasók sem .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#31011) Alastair' válasza lsc (#31010) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Tudod az a gond, hogy egyfolytában sz@rozod az nV-t, amiről semmit sem tudsz. Csak egyszer magyarázd el, hogy neked ez honnan jön.
Itt rengeteg olyan ember van, aki saját tapasztalatok alapján ír, és ajánlana bármilyen kártyát is, ha te és a hozzád hasonlók nem hülyéznék le rögtön.
Még soha nem mutattál be egy általad készített tesztet, csak hülyéztél minket is Gaboman-el, mikor saját méréseket végeztünk.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31012) lsc válasza Alastair' (#31011) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha már visszaolvasni nem tudsz annyit még segítek : kérdés, a válaszom, ebben hol a fikázás ? Ennyi.

Az élet kegyetlen .

(#31013) amd varrior válasza Alastair' (#31011) üzenetére


amd varrior
csendes tag

nem az a baj csak amijen gépem van ahoz gyenge rossz vállasztás volt bocsi

(#31014) Alastair' válasza lsc (#31012) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mindenki ismer már itt annyira, hogy lefikázol minden olyan dolgot ami épp nem neked van.
Védekezhetsz ahogy akarsz, semmi sajátot nem mutattál még be.

amd varrior: a cuccaidba semmit nem írtál be, akkor mit vársz?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31015) amd varrior


amd varrior
csendes tag

kicsit gyenge a géped teso

(#31016) amd varrior


amd varrior
csendes tag

akkor iro neked

(#31017) Alastair' válasza amd varrior (#31015) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez a stílus nagyon rendben van.

Alister from Hell

(#31018) amd varrior


amd varrior
csendes tag

amd 3200 quad core pfenom 2 black 3200 mhz ddr3 kingmax mem 4 giga gigabite am3 ultra durable 9800 gt nvidia na ez itt a baj mert nem ati 5770 ddr 5

(#31019) amd varrior


amd varrior
csendes tag

nem makarlek sértegetni csak magam okolom mert nem jol választottam

(#31020) Alastair' válasza amd varrior (#31018) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor megveszem tőled az nV-t 10-ért , te meg vegyél magadnak 5850-est.

Alister from Hell

(#31021) amd varrior


amd varrior
csendes tag

a win 7 minősités közben kikapcsol a texture alu funkcionál ez pedig a vga

(#31022) amd varrior


amd varrior
csendes tag

16 000 ért vettem

(#31023) Alastair' válasza amd varrior (#31022) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lehet egy rossz karit vettél, de alapvetően ez nem az nV hibája. Nekem G80-as GTS-em van, és nincs semmi gond a win7-el.

Alister from Hell

(#31024) amd varrior


amd varrior
csendes tag

jobb ajánatot vártam :K

(#31025) amd varrior


amd varrior
csendes tag

régen imádtam csak a vista utánna a win 7 leamortizálták a directx 10 is már

(#31026) amd varrior


amd varrior
csendes tag

amjugy mindegy hüje vagyok mert nem igazán halgatok másokra

(#31027) Alastair' válasza amd varrior (#31026) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Most attól, hogy itt arcoskodsz, nem fog megoldódni a problémád.

hidd el nekem is mániám a helyesírás :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31028) Egzee


Egzee
őstag

Valaki help! Hogy lehet visszavenni a felbontást a windowsban, ha kiírja a monitor hogy out of range? átvittem a gépet egy rokonhoz és nem toom használni mert nem toom visszaállítani a felbontást nála. plz help sürgibe!

(#31029) Alastair' válasza Egzee (#31028) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Indítsd F8-al vga képfelbontása, majd állítsd be rajta a monitor max felbontását. 60 vagy 75 hert-be.

Alister from Hell

(#31030) Egzee válasza Alastair' (#31029) üzenetére


Egzee
őstag

csökkentett mód? már próbáltam...

(#31031) Alastair' válasza Egzee (#31030) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A monitor felbontása mindenképp kisebb mint amit a videokártya küld rá.

Alister from Hell

(#31032) deedee


deedee
őstag

üdv

asztali pc-t kötöttem össze hd ready lcd tv-vel.
VGA : MSI R4870-T2D512 PCIE
müxik is jól,de csak addig,amíg nem akarok játszani... :O
kattintok a gém exe fájlra és akkor megszűnik a kapcsolat a gép és a tv között.
azt írja ki a tv,hogy "nincs jel".... :F
filmeket és képeket gond nélkül átrak a tv-re....
amúgy vista 64 bit van fenn.
talán a vista kever be és nem a vga?
help..... :O

(#31033) Melorin


Melorin
addikt

Vettem egy videókártyát a gépembe, egy Sapphire 4670-et, mivel a régi PCI-E videókarim tönkrement már egy jó ideje egy kósza villámcsapástól, és becsíkozódott meg minden. Egy Voodoo Banshee-t használtam hónapokig, ami adott képet, dehát elég gyengus volt, és játszani meg csak max Heroes 3-mal tudtam. Érdekes módon a Voodoo is néha, újraindítás után becsíkozódott, ezért gyanítom, hogy az alaplapom is kaphatott valamit a PCI körül. Közben szereztem egy LCD monitort, amit ugyebár mivel a Voodoon csak VGA kimenet van, arra kötöttem, és volt képe, de már ideje volt valami normális videókártyával meghajtani, ezért is vettem meg az ATI-t.
Az a baj, hogy az új videókártyával nincs kép a monitoron. Direkt vettem hozzá DVI kábelt, de nem érzékeli a videókártya jelét a monitor. VGA kábellel meg nem bírom kipróbálni, mert arról meg letört egy tüske a sok huzavonától, meg már öreg is volt. A DVI bemenet jó lehet a monitoron, mert X-Box-ra kötve HDMI->DVI átalakítóval működik, de számítógépre kötve meg nem, még ha annak a HDMI kimenetére kötöm ugyanazzal a kábellel, akkor sem.
Így most nem tudom, hogy mi a rossz. Lehetséges, hogy az alaplap úgy romlott el, hogy a videókártyának csak a DVI kimenetét nem működteti?

Léci segítsetek, mert már megőrülök, hogy mi lehet a baj.

(#31034) Alastair' válasza Melorin (#31033) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lehetséges. De az is lehetséges, hogy mégse a 4670 a világ legjobb videokártyája.
Mint azt egy páran itt említik.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31035) Egzee válasza Alastair' (#31034) üzenetére


Egzee
őstag

Könyörgöm! Hagyjuk már ezt az Nv vs. ATi dolgot...

Kipróbálnám másik alaplappal is... Mikor én nagy viharban játszottam akkor elszállt a vga, alaplapon a hangkártya (egyébként jó volt), táp, DVD író, winyó... Sok minden elszállhat nekem 3 hónapig volt valami szervízben...

(#31036) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Volna egykis problémám. Játék közben egyszer csak egy ilyen kép fogad

Mitől lehet ez? Talán VGA hiba? Ilyenkor a hang is elkezd kattogni meg recsegni és villog a kép meg csikos lesz mint ahogy a képen is látható.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#31037) Alastair' válasza Egzee (#31028) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az is megoldás, hogy mielőtt átviszed a gépet, olyan felbontást és képfrissítést állítasz be, amit biztos, hogy a másik monitor is bírni fog. Pl. egy 17-es CRT esetében 1024x768, 75 hertz.

Alister from Hell

(#31038) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok.
A probléma a következő:
Adott egy Samsung Syncmaster 913V monitor, amely 4 éves pályafutása alatt már egyszer elromlott: nem lehetett használni natív felbontáson, amely 1280*1024, mert ha arra állítottam, kiírta, hogy not optimal resolution, set to 1280*1024. Garanciális volt még, tehát felküldték megjavították, visszaküldték. Boltos azt mondta "alaplapot cseréltek benne", és utána nem is volt gond ezzel a felbontással, minden ment szépen.

Ez után másfél évvel körülbelül történt a következő:
Amikor már nem minden nap használtam az asztali gépet (meglett a noti, bp-re kerültem) és itthon voltam, egyszer-kétszer bekapcsolva a gépet, azt tapasztaltam, hogy nem adott képet. (de most nem írta ki hogy not optimal resolution, szimplán villogott a zöld led, ami azt az állapotot jelzi, hogy áram alatt van, de nem kap képet)

Kivettem az alaplapból a videokártyát (gainward 8800gt), rádugtam a vga kábelt az alaplapi (gigabyte ga-ma69g-s3h) integráltra (radeon x1250), aztán biosba átállítottam hogy tiltsa le az integráltat, majd beraktam vissza a 8800gt-t és úgy ment. A lényeg, hogy akkor se derült ki, hogy konkrétan mi baja, csak átdugtam, átállítottam, meg vissza aztán működött utána.

Egy hete megint csak nem akaródzott képet adni, de most már ez az utóbbi módszer sem segített. Mivel a 8800gt-n 2 dvi csatlakozó van, dvi-vga átalakítót használok, mert a monitor vga kimenetes. Ezen az átalakítón észrevettem, hogy mikor egyszer idegességemben csavaroztam ki a hátpanelből (mert annyira idegesítő mindig csavarozgatni, hozzáférhetetlen, kijön az a csavar is, amiből csavarozom, stb) hogy az azon tűk közül, amelyek a dvi csatlakozóba mennek, kicsit elferdült az egyik, gondoltam ez a baj. Kiegyenesítettem, de úgysem volt jó.
Így gondoltam az átalakító lesz a ludas, majd veszek egy újat, aztán jó lesz. Hát nem.

Be is dugtam ebben a hitben az alaplapi integráltra a vga kábelt, ámde így sem adott képet, úgyhogy ki van zárva az átalakító.

Kipróbáltam egy másik monitorral és kábellel, az alaplapi integrált így sem adott képet. Acer monitoron No signalt ír, az alap samsungon pedig csak villog a zöld fény, mint amikor áram alatt van de még nem megy a gép.

Így, hogy a monitort (mivel 2-t is kipróbáltam), a dvi-vga átalakítót ki lehet zárni (mivel az alaplapi integráltra vga kábel egyből vga csatira megy), a videokártyát is, az alaplapra gyanakszom. Arra is gondoltam, hogy lehet azért nem megy az integrált, mert biosban le van tiltva, ez eddig oké, csak hogy állítsam vissza, ha nincs kép?
Kérlek titeket, segítsetek.

(#31039) dedoo


dedoo
csendes tag

Üdv

van egy Sapphire HD4870-em kb 1 hete kezdte hogy amikor kinyomtam a gépet kb 6-8 órára utána folyamat fekete képernyő fogadott még mikor a windows betöltött (mivel hallom hogy betölt meg logitech g15 bill em van ezért láttom hogy betölt) várok kb 15 percet után magától bejött a kép. azóta csinálja ez mióta felraktam a 9.10 es catalystot de hiába raktam vissza 9.9 re ugyanúgy nem akar rendesen betölteni, szerintetek mivel lehet baja?

konfigom:
alaplap: ASUS Maximus II Formula
cpu: Intel C2D E8400
gpu: Sapphire Radeon HD4870 512MB GDDR5
ram: 2x CORSAIR TWINX KIT 800MHz 2048MB CL4 DHX
táp: Corsair TX PSU-650TX
moniotor: Samsung Syncmaster 961bf

Választ kösz!

Üdv

(#31040) DanytheVito


DanytheVito
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Sok gépet összeraktam már, de ilyen problémám még nem akadt.
Kb. 2 hete raktam a tavalyi 280 gtx OC alá egy úja alaplapot, E8400-at és 2 x 1 GB db Mushkin Ramot (1066 MHz).
Eddig minden rendben volt. (Unigine 2200 pont, furmark 63 C.)

Erre ma délelőtt óta folyamatosan kikapcsolja a monitort.(monitor is going to sleep).
kép elmegy 2 perc után, kép visszajön 10 perc várakozás után).

Napvilág-éjszaka...

Gép nem indul újra, win megy a háttérben, de a kép eltűnik-visszajön.
A kép kicsit remeg ütemesen.
Ha a montoron azto-adjust-ot nyomok, visszajön a kép kb fél percre.

UGYE NEM HALT MEG A VGA-M?

Kérlek segítsetek ha tudtok.

Köszi: D

[ Szerkesztve ]

lehetsz bogár, és lehetsz szélvédő.

(#31041) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

A játékok valamiért nem FULL SCREEN-ben (teljes képernyőn) indulnak el, fekete keret van körülötte.
Így értem:
A monitorom 1440x900, a játék meg 1024x768,
és a játék egy ablakban fut a monitoron, egy fekete keretben,
azaz a progi nem "nyújtja" ki teljes képernyőre a játékot!

Ezen hogy lehetne változtatni???

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#31042) Stirlitz válasza geckowize (#31038) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Az alaplapodon keresd meg azt a jumpert, amivel a bios-t áramtalanitani tudod. (bios reset) A bios minden beállitást elfelejt, és a gyári alapértékekre áll vissza minden.

[ Szerkesztve ]

(#31043) syberia válasza KisApám (#31041) üzenetére


syberia
veterán

A játék grafikai beállítása között olyan hogy "full screen" ki van pipálva?

https://howbad.info/

(#31044) geckowize válasza Stirlitz (#31042) üzenetére


geckowize
őstag

Reseteltem a biost, de még mindig nem jó... Videokártyahiba, monitorhiba, dvi-vga átalakítóhiba, alaplaphiba kizárva. Akkor milyen hibától nem vehet még jelet a monitor?

(#31045) lsc válasza geckowize (#31044) üzenetére


lsc
nagyúr

Monitorkábel ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#31046) geckowize válasza lsc (#31045) üzenetére


geckowize
őstag

A másik acer monitort a saját kábelével teszteltem, úgyhogy azt is kizárhatjuk. :(

(#31047) paavoo


paavoo
aktív tag

hali

2 napja vettem ezt a gépet. Nagyjából sikerült beállítanom. Itt egy kép a konfigról. Egyrészt a CM Hyper TX3 fordulatszámát szeretném levenni 2200 RPM (idle). A gigabyte gz-x3as házam 2 ventijét se tudtom szabályozni. És az elején lévő 2 USB és mikrofon + fejhallgató sem működik. Ezeket, hogy kell aktíválni?
Aztán a memóriánál a DRAM Frequency 667mhz 1333mhz helyett (időzítését se vágom).
Továbbá a VGA core és memory frequency se a legjobb. Ja azt hozzá teszem, hogy amikor a kép készült a Cool'n'Quiet be volt kapcsolva. De megnéztem már kikapcsolt C'n'Q-val, a proci olyankor végig 3200 mhz-n volt, de a többi értéke továbbra sem a megfelelő.
Ja és az EVEREST a GPU hőmérsékletéről és adatairól semmit nem ír, csupán annyit h "Ati hd5700 series". 3dmark06 15600 körüli értéket dobott ki amúgy.

Aki ért hozzá, dobhatna egy üzit, msnen v akárhol elmagyarázhatná ezt a pár dolgot, hogy lehető legtöbbet hozzam ki a gépből. Köszi!

(#31048) Blaze71 válasza DanytheVito (#31040) üzenetére


Blaze71
őstag

Nekem is így kezdte a Xerox monitorom. Fénycsőcsere megoldotta.....

Paavoo! Lehet rajta finomhangolni, segítek is szívesen, de csak hétfőn. Addíg szedd össze a kérdéseket és írj egy privát üzit. Kérek egy Everest memória és gyorsítótár sebességteszt képet.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#31049) paavoo válasza Blaze71 (#31048) üzenetére


paavoo
aktív tag

Íme. Holnap összeszedem miket kéne megbeszélni, de nagyjából már leírtam az előző hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#31050) Inter07


Inter07
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy elég nagy gondom!

Vettem egy új VGA-t a gépembe: Asus N7600gs 256Mb (Agp)
A lényeg hogy leröröltem az előző vga driver-ét
beleraktam a gépbe az új videókártyát és felraktam hozzá a driver-t!

néhány perc múlva már 74 Fok-ot mutatott az Everest
megnéztem a kezemmel is és elég meleg volt!
Venti nincs rajta mivel passzív hűtésű!

A Gépem többi része:
Alaplap: MSI K7N2GM-L
Proci: AMD Athlon 2500+
Táp: Deer 300W
512x512 DDR Ram

Mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.