Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) Storms válasza Storms (#25500) üzenetére


Storms
őstag

illetve hogy a mostani konfigommal az ujabb játékokat is tudom majd játszani?
Konfig:
Core2Duo E7300@4,2Ghz
Gigabyte P35 S3L
2x2GB G.skill DDR2 1000mhz
Audigy 2 Value
Sapphire 2900XT 1024MB GDDR4 512Bit

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25502) zenész88


zenész88
tag

Hello van egy olyan gondom, hogy a gépemet mikor bekapcsolom a monitor nem kapcsol be,mintha a videokártyát nem látná. de a gép sem akar betôlteni. valaki nem tudja mi lehet a baj?

(#25503) joi29 válasza DamonBounce (#25499) üzenetére


joi29
őstag

-Hát nem akarlak lebeszélni rólla de ha nincs szándékodban felrántani
a procidat 3Ghz környékére egy jobb hűtővel, akkor nem fogod tudni kihasználni
a kártya adottságait.
-Egyébként meg hasonló teljesítményű vga-t mint pl HD4830-ast találni már
25k-ért is arról nem is beszélve hogy a közeljövő befutó kártyája a HD4770-es lesz.
-Viszont ezekhez a vga-k hoz már nem árt ha 3~4 magos procid van. :)

(#25502) zenész88
-Kábel átmozgatósdi, táp csere vagy próba csere, vga, memória kitakaritósdi újra
dugdosósdi... :)

(#25501) Storms

(#25504) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék új vga-t vásárolni. Jelenleg egy radeon hd3850 van a gépben és ehelyett szeretnék egy radeon 4870 1gb-os modellt vásárolni. Max. 70eFt-ot szeretnék rákölteni. A processzor egy Intel e6550 alap órajelen.

A jelenlegi két befutó:

Sapphire 4870 1GB DDR5 VAPOR-X
Sapphire 4870 1GB DDR5 TOXIC

Kérdésem, hogy ezek közül melyik legyen vagy ha tudtok jobbat hasonló árkategóriában, akkor írjátok meg.

Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#25505) Barney™ válasza ztoldy (#25504) üzenetére


Barney™
aktív tag

Nem sok különbség van a két kártya között tudásban..:)

Mennyi lenne az áruk ?

(#25506) ztoldy válasza Barney™ (#25505) üzenetére


ztoldy
senior tag

Sapphire 4870 1GB DDR5 TOXIC 60.000
Sapphire 4870 1GB DDR5 VAPOR-X 58.500

Tudásban nincs, de a hűtő hangját illetően van-e, esetleg más típus, amelyik halk hűtéssel rendelkezik?! PH tesztben olvastam, hogy a Sapphire rendelkezik a leghalkabb hűtővel.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#25507) Storms válasza joi29 (#25503) üzenetére


Storms
őstag

ok. köszi

Többi kérdésre esetleg valaki?

1. A képen mi az az eszközkezelőbe hogy ATI T200 Unified AV Stream? :F KÉP

2. Szerintetek ezek az értékek igy rendben vannak? KÉP

3. 3dmark06-ban 11980 pontot adott Vista Ultimate x64 alatt igy. Ezt kicsit talán keveslem. Vantage-ben pedig GPu-ra 3801-et adott ami szintén kevés vagy csak az ATi-t nem szereti a Vantage? Mert a 8800GTS 320 is 5700-at kapott és ez pedig jobban megy minden játékban nálam jó 20%-al. Kéves ez igy?

4. illetve hogy a mostani konfigommal az ujabb játékokat is tudom majd játszani?
Konfig:
Core2Duo E7300@4,2Ghz
Gigabyte P35 S3L
2x2GB G.skill DDR2 1000mhz
Audigy 2 Value
Sapphire 2900XT 1024MB GDDR4 512Bit

Előre is Köszi a válaszokat, :R

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25508) Narancs válasza Storms (#25507) üzenetére


Narancs
őstag

1. [I] "Háromféle ATI All In Wonder driver létezik.
-ATI WDM SP - Ez a régi analóg driver, itt nagyon gyors a csatornaáltás és a hang is realtime érkezik az AIW kártya analóg line out kimenetén.
-ATI WDM NSP - Ez már egy digitális driver, a csatornaváltás lassabb és a hang is az AGP buszon keresztül digitálisan érkezik, és valamennyit késik is a jelfeldolgozás miatt a valós időhöz képest.
-ATi T200 Unified AV Stream Driver - Ez a legújabb digitális driver, az előbbi tulajdonságokkal, viszont itt az eszközkezelőben már csak ezt az egy bejegyzést látod. Ez a driver csak az MMC 9.09 vagy újabb multimedia centerrel hajlandó működni.

Általában az analóg drivert próbálja feltenni mindenki mert az a legjobb TV nézés és sebesség szempontjából, viszont az a hátránya hogy az ATI a Catalyst 6.2-től kezdődően másolásvédelmi meg egyéb okok miatt csak a digitális hangot és az újabb WDM drivereket engedélyezi emiatt nem szokott menni az újabb Catalystokkal a régi jól bevállt kombó:
-Catalyst 6.2 és WDM (az analóg hanghoz)
-DAO és MMC 9.08 (a legstabilabb MMC az egész 9.xx sorozatból)

Ha az újabb ATI T200 WDM drivert használod akkor MMC 9.09-et érdemes használni hozzá stabilitásban az is jó."
[/I]
2.Rendben vannak.

3. kicsit tényleg lehetne több, szvsz Vista miatt kevesebb, de ha játékokban nem lassú akkor felesleges a pontokon lovagolni. Nem 3Dmarkkal játszol.

4. Igen, jól.

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#25509) Barney™ válasza ztoldy (#25506) üzenetére


Barney™
aktív tag

Mindkettő nagyon halk kártya, és ha csak ennyi a különbség köztük, akkor a toxicot vegyed szerintem.
Nv 260 gtx esetleg nem lenne jobb választás ?? vagy ATi-t akarsz mindenképpen ?

(#25510) zsolt1129 válasza ztoldy (#25506) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szerintem is a Toxic-ot vedd. Ennyi árdifit megér :K .

(#25511) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy adott egy ATi Radeon HD 4830 kártya a következő kimenetekkel:
D-SUB
HDMI
DVI
Valamelyiket össze tudom kötni a SCART-os TV-el és ha igen, milyen módon?
Köszi

(#25512) #67688960 válasza Pityke78 (#25511) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kis kerek soklábas din-dugó nincs?

(#25513) Barney™ válasza Pityke78 (#25511) üzenetére


Barney™
aktív tag

Jézusom, hány topicba kérdezted ezt meg?:)

(#25514) Pityke78 válasza #67688960 (#25512) üzenetére


Pityke78
őstag

SVideo-ra gondolsz?
Olyan sajnos nincs. :(

(#25515) ztoldy válasza Barney™ (#25509) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ahogy látom a különbség még az is, hogy a Vapor-x-es Zalmann-os hűtős kártyán van natív HDMI csatlakozó, tehát nem kel DVI-t átalakítani. De mivel nincs mire rádugni a kártyát ezért ez nekem felesleges.
A válaszokat köszönöm, majd eldöntöm melyik verziót veszem meg. Radeon-t szeretnék a régi kártya helyére, ez a kártya valamelyest jobb a gtx 260-nál tesztek alapján.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#25516) Barney™ válasza ztoldy (#25515) üzenetére


Barney™
aktív tag

a 216Sp-s 260GTX el kb egy szinten vannak a 4870 -ek.

(#25517) #67688960 válasza Pityke78 (#25514) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem a hd-s kompozit jel is kijön rajta, meg persze az s-vido és a komponens jel is.

Ha nincs akkor a dsub-ot elméletileg át lehet alakítani, és a dvi-i is tartalmazza az analóg jeleket.
Keress rá, hátha kapsz ilyen átalakítót.

[ Szerkesztve ]

(#25518) maxxa


maxxa
csendes tag

kerdesem bios flesseleshez: miert nem tud se usb rol se floppy rol felallni a dos ha az elflesselt videokartyam van az agp ben, mikor mindket verzio pikkpakk felall, ha egy jo vga van bent. Az alaplapi bios akasztja a floppy bootot a vga ellenorzes miatt??(nem latom a hibauzenetet, ha van ugye, a " wait f1 if error"t kikapcsoltam)hogy tudom ezt kihagyni, hogy vakon kapjak egy dost? koszikoszi elore, is gondolom egyszeru a megoldas, hiszen mindenki eljutott mar eddig ahogy olvasom, csak en nem :O

asus p4p800 lap, xfx 7950 gt vga

[ Szerkesztve ]

(#25519) brd válasza maxxa (#25518) üzenetére


brd
nagyúr

Ha tud ilyet az alaplapod, akkor csinálni kell egy floppyt, amin van egy 6.22-es dos, és egy autoexec.bat, amiben a flash-elés, kérdés nélküli parancsa van. Ha nem tud ilyet az alaplapod, akkor nem fog menni...

The only real valuable thing is intuition.

(#25520) _Toka_ válasza brd (#25519) üzenetére


_Toka_
senior tag

Ezt hogy érted, hogy "ha tud ilyet az alaplapod"? Minden alaplap tud ilyet - most persze szokvány PC-t említek ..., vagy lemaradtam valamiről... -, ellenben floppyja már csak keveseknek van. Mind lemez, mind meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#25521) Pityke78 válasza #67688960 (#25517) üzenetére


Pityke78
őstag

Milyen átalakítót keressek pontosan? :)

(#25522) maxxa válasza brd (#25519) üzenetére


maxxa
csendes tag

mindent tud:) de a hibas vgaval nem jut el floppy ig sem, azt latnam hallanam. boot dolgok beallitva mondom, masik kartyaval megy faszan. ajavasaltodat csinalnam en is pont, annyi kulonbseggel, hogy nem autexec, hanem megvarom mig floppy kerreg, dos feljon es begepelem vakon az elore megirt flash.bat ot.de ha a rossz karival nem jut el addig..erted.az igaz kerdes telleg az hogy (csak a hibas) vga miert nem hagyja a bootot?
tx!!legalabb valaszoltal!! :R

(#25523) maxxa válasza _Toka_ (#25520) üzenetére


maxxa
csendes tag

ja en is ugy vadasztam ossze, de inkabb floppyzok, mert bar elvileg jol bootol az usb-, kep nelkul nem vagom, mikor all fel a dos. az fdd legalbb kerreg:)
(semmikor, beragadt a hdd led, de az is hogy addig el se kene mennie)

(#25524) Qru válasza maxxa (#25522) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

nem ide :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25525) brd válasza _Toka_ (#25520) üzenetére


brd
nagyúr

Nem minden alaplap indul el VGA nélkül úgy, hogy mindenképpen floppyról induljon.

The only real valuable thing is intuition.

(#25526) _Toka_ válasza brd (#25525) üzenetére


_Toka_
senior tag

Ez nekem így mindenképp lila...
Szóval - amennyire tudom ... tulképp így tanultam, ugyan nem "tegnap" - a BIOS-ban bújik meg egy kis program, ami a szintén ott szereplő info-k alapján ellenőrzi a beállított eszközöket, majd amennyiben nem talál hibát, átadja a vezérlést a beállított boot eszköznek. A folyamat azon eszközön szereplő újabb program és paraméterek alapján folytatódik. Ilyen értelemben teljesen mindegy, mely eszköz a boot eszköz, ha a rendszer nem "áll fel", nem fogja tudni a batch file-t futtatni...

Mondjuk, annyiban érdekes a probléma, hogy nem ad hangjelzést a post - a BIOS indítást megelőző ellenőrzési fázisa - alatt. Lehet, hogy itt nincs bekötve a "csipogó" :F Ugyanis a BIOS a VGA hibát - és minden olyan esetet, amikor nem tud írni a képernyőre (alapvető proci/memória hiba) - hangjelzéssel tudatja, mi a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#25527) dabadab


dabadab
titán

Egy MSI EX623X notebookra akartam felpakolni a 9500M GS-ehez az XP-s 179.48 drivert, de azt mondja, hogy nem talal tamogatott HW-t.

Most mit tudok tenni a harakirin kivul?...

DRM is theft

(#25528) maxxa válasza _Toka_ (#25526) üzenetére


maxxa
csendes tag

nem hiszem hogy kene csipognia, mert erzi hogy bent van akrtya a monitor se no signal jelet ad csak setet:)
szal nem vga nelkuli boot rol van szo, hanem hibas vga val, amit ugye mar sokan csinaltak, un. vakon flesseles

(#25529) _Toka_ válasza _Toka_ (#25526) üzenetére


_Toka_
senior tag

Hja, és végül, hogy hol is kapcsolódik brd mondandójához...
Sz'al szerintem, ha a VGA miatt nem indul a rendszer, akkor teljesen mindegy, hogy floppyról próbáljuk, vagy más boot eszközről, a VGA miatt nem fog indulni, és csipog. Ha viszont nem azért nem indul, akkor floppyról sem azért nem fog indulni... :))

(#25528) maxxa: Igen, sokan csinálják, de nekik olyankor biztosan él a VGA-juk, csak azok BIOS-a hulladék. És most nem riogatni szeretnélek, de hát ki a fene tudja...

[ Szerkesztve ]

(#25530) Qru válasza maxxa (#25528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kéne egy pci-os vga és akkor egyszerűen feltudnád támasztani a vga-t. De pont ilyenért nem szoktam vga bios-t frissíteni, mert ha elcseszed nehéz helyre pofozni a cuccot.

#nincsbennetarcsi

(#25531) _Toka_ válasza Qru (#25530) üzenetére


_Toka_
senior tag

Na ja! Írják ezt a "vakon frissítés" dolgot, de én még olyannal nem találkoztam, aki csinálta volna ... lehet, hogy mindenki csak olvasta valahol...

(#25532) Thunderzolee válasza dabadab (#25527) üzenetére

Amit innét lehet letölteni, azt nem próbáltad?
A hivatalos oldalon a 176.88-as van fent.

Gondolom az nVidia oldaláról a legfrissebbet akartad feltenni, de az meg nem kompatibilis (egyelőre); bár érdekes, a 179.48 támogatási listájában is ott a 9500M GS. Igaz, egyelőre csak béta.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25533) brd válasza _Toka_ (#25526) üzenetére


brd
nagyúr

Itt arról van szó, hogy ha hibát érzékel, akkor hogyan viselkedjen, pl. ha az alaplap BIOS-ának frissítése közben gebasz van, akkor sok alaplap még a hibás BIOS esetén is képes arra, hogy annyira még működjön, hogy floppyról bebootoljon, de semmi más eszközt ne szólítson meg. Ugyanez előfordul VGA-hiányra, vagy sérült BIOS-szal bíró VGA-ra is. Persze, VGA nélkül simán elindul egy alaplap floppyról, ha úgy van beállítva a BIOS, hogy onnan is próbáljon. Na de mi van, ha úgy van beállítva, hogy onnan ne próbáljon? Mivel nincs működő VGA-d, átállítani csak úgy tudod, hogy törlöd a CMOS-t, mert az alapbeállítás többnyire az, hogy floppyról is próbáljon indulni.

The only real valuable thing is intuition.

(#25534) Taifa Díaz válasza Qru (#25530) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nekem még egyszer se sikerült bios flash-eléssel tönkretenni vga-t :C Számtalanszor írtam át NVidia és ATi gyártmányú kártyák biosát egyaránt. Előtte mindig kipróbáltam operációs rendszer alatt, hogy reagál a tervezett változtatásra, akár órajel-emelésről, akár feszültségemelésről legyen szó.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25535) Qru válasza Taifa Díaz (#25534) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ügyes vagy. :C Nem vacakolok a bios falsheléssel, szoftveresen oldom meg az ilyesmit. Feszt meg nem állítgatok vga-n, max órajelet meg ventifordulatszámot.

#nincsbennetarcsi

(#25536) Taifa Díaz válasza Qru (#25535) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Mást nem is érdemes :N Nem dicsekedni akartam, én alapvetően szerény emberke vagyok :B Csak szeretek sok mindent kipróbálni, úgy tanul az ember fia, meg a saját kárán :DDD :R Egyébként az esetek 99 százalékában teljes mértékben kielégítő szokott lenni a szoftveres módosítás.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25537) _Toka_ válasza brd (#25533) üzenetére


_Toka_
senior tag

Persze, akár elektronikát is lehet gyártani, aminek ez a funkciója, vagy egy EPROM-ba is írható ilyen tartalom, ami ez esetben elindul, de ez már tényleg esetleges. Nálam pl. DualBIOS van ugyan nem egészen ilyen célokra...

[ Szerkesztve ]

(#25538) zenész88 válasza joi29 (#25503) üzenetére


zenész88
tag

megcsináltam mindent, de semi változás.mióta lefagyott a gêp és újralett inditva.nem tölt be. nem lehet újra telepiteni?

(#25539) dabadab válasza Thunderzolee (#25532) üzenetére


dabadab
titán

Koszi, a hivatalos oldalon vhogy csak a vistas drivert vettem eszre :B

DRM is theft

(#25540) Thunderzolee válasza dabadab (#25539) üzenetére

Jahh, elbújik a sok Vistás driver közt.
Többi komponenshez nem is lehet XP-s drivert tölteni? Vagy nem kell? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25541) Qru válasza Taifa Díaz (#25536) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én max a deszkán szoktam bios-t frissíteni de azt is csak kb szökőévben 1x. :)

#nincsbennetarcsi

(#25542) fagy53 válasza Qru (#25541) üzenetére


fagy53
nagyúr

Fogadjunk kevesebb is a bajod vele, mint azoknak aki vadásznak a frissen megjelentekre és remegő kézzel már telepítik is várván, hogy egy más alaplapjuk lett ettől az akciótól. :D

(#25543) dabadab válasza Thunderzolee (#25540) üzenetére


dabadab
titán

Azokhoz egyenkent osszevadasztam, egyedul a VGA-nal akadt fennforgas.

DRM is theft

(#25544) Qru válasza fagy53 (#25542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K :D

#nincsbennetarcsi

(#25545) Malklar


Malklar
tag

Sziasztok. Az NiBiTor nevű progival készítettem egy Biost a 8800GT-mhez de ott elakadtam hogy hogyan kell feltenni a karira? :F

(#25546) fagy53 válasza Qru (#25544) üzenetére


fagy53
nagyúr

Szintén zenész ;] .....de az alaplap és a VGA bios-okat elmentem egy mappába, bios, ami bios. :DD

Malklar: sajnos én nem tudok segíteni, nV bios-t még nem frissítettem, csak ATi-t, de nem is akarok. Legyen nálad egy PCI-s VGA vagy alaplapi int. VGA, mert az ;] nem alszik! :D

[ Szerkesztve ]

(#25547) maxxa válasza Qru (#25541) üzenetére


maxxa
csendes tag

igazibol nem en csesztem el a vga biost, csak javitani probalom mert megeri(xfx 7950).ismetlem kajak faszan be van allitva a bios hogy floppy vagy usb boot, sikerul is masik kartyaval, de a hibassal nem, de nem is csipog hogy nincs. akkor miert is nem indul a dos?Tuti hogy csak a vga hibas.nem ertem miert nem lendul tul a bios azon hogy nnincs kep :U

(#25548) breed30


breed30
tag

Hello lenne egy gigabyte 7600 gs agp vidkarim Windowsba megy amint játékot inditok szétesik nagyjábol öszefüggö a kép csak szivárványszinü kockákbol van minden.
Érdemes vele foglalkozni javitható??
A válaszokat elöre is köszönöm. :R

(#25549) Narancs válasza breed30 (#25548) üzenetére


Narancs
őstag

Órajelet megpróbálhatod visszavenni, de ez hw hiba leszen. :(

Beauty is pain

(#25550) Qru válasza maxxa (#25547) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel nem jó a rajtalévő BIOS, ezért nem is látja a vga-t bootkor így kb az a szitu mintha nem is lenne benne vga. Szükséged lesz egy másik vga-ra is, hogy élete lehelj a 7950-be. Ha van másik PCI-E slotod akkor szomszéd/haver/tesó vga-ja is jó amig visszaírsz a 7950-edbe egy jó bios-t.

mod:

fagy53: Na én nem vok ennyire szorgalmas, még 2007-es biost használok a lapomban. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.