Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) #68216320 válasza #68216320 (#22549) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben megoldódott. A BIOS-ban kellett picit matatni. Úgy látszik nem tetszett neki, hogy kivettem az egyik SSD-t és HDD-t tettem a helyére.

(#22552) drumkiller


drumkiller
csendes tag

üdv, van nékem egy 2010-es Acer Aspire 5741G-m, akkor még bírta a HD videókat, akkor még maxra IS felsikított a hűtő venti, most már nem sikít fel, kb (fülre) háromnegyed fordulatszám a max, aztán vinyó kattanással túlmelegszik és off. még sose volt takarítva, de most újrapasztázom perceken belül, dob ez valamit remélem a hőfokon, második gyors kérdés, szörcsing megvolt eredménytelenül: láttam hogy létezik "unlocked" bios, (videot is láttam igaz az 5750-es volt), abban tudnám fixen pörgettetni a ventilátort, minimum maximum értékeken, az nem volna rossz ha kicsit emelt fordulaton mozogna, úgy is mindig tápról megy és nem kerül ki a lakásból, de félek hogy "téglásítom"... valaki próbált már ilyet? Itt van ilyen...

(#22553) daninet válasza drumkiller (#22552) üzenetére


daninet
veterán

2010-es és még sosem volt takarítva?? :Y :Y

Tudod milyen a por a hűtőben, mikor beül? Kb így nézhet ki a tied.

Takarítsd ki, utána majd a termosztát beállítja.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22554) SunMount3r válasza daninet (#22553) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is ezen gondolkodok, de félek szétszedni (az enyém 2011-es). Olyan kis sérülékeny csatlakozók is vannak benne, hogy félek még felsértek valamit...

Azért nem ugyan az mint egy asztali gépnél, pláne ha még soha nem csinálta az ember...

[ Szerkesztve ]

(#22555) daninet válasza SunMount3r (#22554) üzenetére


daninet
veterán

Én tudom, nagyon sok notit szétszedtem már. :) Nem a csatlakozókkal van baj, hanem az újabb laptopok szétfeszegetését kell megérezni. Egy éles késsel lehet legjobban, a szétszedős videókban is bicskát használnak. Illetve egy jó csavarhúzó kell, hogy ne nyírja szét a fejét egy csavarnak sem. A többi az sima ügy. A végén pedig egy csavar mindig kimarad :D

Vigyétek el egy laptop szervizbe, párezerért kitakarítják.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22556) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziasztok!

Hp 840 g1-be szeretnék M.2-es SSD-t tenni de ha bepattintom rendesen a csatlakozóba az SSD-t kb 30°-os szögbe áll. Nem jól pattintottam bele vagy le kell csavarozni? (plusz csavar nem volt a csomagba se a gépbe)

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#22557) daninet válasza Vikt0r (#22556) üzenetére


daninet
veterán

Azok a bővítőkártyák hasonló csatlakozóval mennek mint a ramok vagy a wifi kártya. Amíg nem csavarozod le 30 fokban áll. A sarkainál kell legyen lyuk, és ha lenyomod, akkor csavarhelyre kell feküdjön. Csavart kell szerezned hozzá. Szar megoldás de pl a wifi kettővel van tuti becsavarva, ha nincs más abból tekerj ki egyet. De inkább menj el egy pc bolt felé adnak kettőt.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22558) Vikt0r válasza daninet (#22557) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

A wifi is egy csavarral van rögzitve a másik rögzitési pont egy fix műanyag bak.

Régi gépemből kivettem egy csavart azzal becsavartam de nem ismeri fel a gép? Most nem mükődik az SSD vagy még engedélyezni, telepiteni kell valamit?

Szerk.: közben AIDA 64-ben megtaláltam, hogy lemez meghajtó 59GB de sajátgépben nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#22559) daninet válasza Vikt0r (#22558) üzenetére


daninet
veterán

Akkor lehet partíció kell rá? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22560) Vikt0r válasza daninet (#22559) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

igen közben leesett :B köszönöm a segitséget :R

(#22561) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.Barátom ACER 5750g notija a következővel beadta a kulcsot.Lement hibernálásba a készülék és mikor újra próbálta bekapcsolni akkor ötször felvillan a led de semmi nem történik.Mire gyanakodtok?

[ Szerkesztve ]

(#22562) dh66e válasza dh66e (#22561) üzenetére


dh66e
veterán

Megoldódott.
Áramszünet volt -sok sok egymás után- az akksi lemerült csontra a táp meg nem töltötte,Minden kihúzva majd bedugva és működik a gép.

(#22563) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok

Adott egy Hp laptop a töltőjével van valami , nem tölti a laptopot és ha közel teszem a fülem a töltönek ahhoz a nagy fekete adapteréhez vagy dobozának nem tudom minek hivják akkor ilyen hangot add ki hogy tktktktk nem tudom jobban elmagyarazni :DDD meglehet e javitani ? vagy besz*rt ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#22564) drumkiller válasza daninet (#22553) üzenetére


drumkiller
csendes tag

kitakarítottam, de szerencsére nem volt benne felgyűlt por mint a képen, amúgy én is erre számítottam :) Viszont szomorúan vettem tudomásul a gyárilag összemaszatolt, szinte odaokádott 2 liter hővezető mennyire beborította a procit körbe is, öröm volt 5 percig sikálni hogy fényes legyen mint a tücsök pöcse :) van itthon izopropil is de erre mindig sebbenzint használok, mert makulátlanul leviszi, nem hagy elkenődött foltot a nyák-on. Őőő úgy érted ön beállítódik a termosztát? szóval inkább ne babrálgassak fan-controlos bios-al? most csak egy firefox fut 2 füllel semmi egyéb már 30perce, 45-51 fok közt ingadozik, kis alap gyenge fordulaton hűt percenként, leáll, majd ujra. 90-ig van tűrés (áldoztam egy nyekket hogy tudjam hol), ott offol. na kíváncsi vagyok, felsikít-e úgy mint régen adok a pofájának egy full hd-t :) kép 1 kép 2 kép 3

(#22565) daninet válasza dvd_R+ (#22563) üzenetére


daninet
veterán

Nem javítható. Össze van ragasztva az egész.
Egyszer szétvágtam egyet, hogy megjavítsam, de elég ocsmány dolog volt. Hagytam inkább. :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22566) daninet válasza drumkiller (#22564) üzenetére


daninet
veterán

Persze, hogy beállítja a fordulatot. Az 50 fok teljesen jó.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22567) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

van egy lenovo ideapad s400 és random kikapcsolásokat, újraindulásokat produkál, sokszor úgy hogy újraindul aztán 10 másodperccel később megint aztán megint, amígy ki nem veszem az akksit belőle. Van valakinek ötlete mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22568) dvd_R+ válasza daninet (#22565) üzenetére


dvd_R+
őstag

értem fasza .. :( 5napja be se volt kapcsolva a laptop az a legszebb .. utoljara meg kint a napon volt hasznalva tuti a miatt nem ? :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#22569) drumkiller válasza dvd_R+ (#22568) üzenetére


drumkiller
csendes tag

nem kented be a töltőt naptejjel és az UV sugarak lyukacsosra fúrták a Power FET félvezetőt :D

(#22570) daninet válasza UnSkilleD (#22567) üzenetére


daninet
veterán

Köze van terheléshez az újraindulásnak? Pl játszol, vagy valami miatt pörög a proci.

Mindenképp hardveres gond, ha garanciális vidd vissza. Ha nem, akkor megpróbáljuk kideríteni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22571) UnSkilleD válasza daninet (#22570) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

szerintem semmi köze, volt hogy úgy kapcsolt ki, hogy otthagytam csak simán asztalon, semmi nem futott mire visszamentem már ki volt lőve, sajnos már nem garis

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22572) daninet válasza UnSkilleD (#22571) üzenetére


daninet
veterán

első körben a cserélhető dolgokat kell kizárni. futtass memtest-et, HD sentinelel ellenőrizd a vinyót. Húzz ki mindent ami USB-s.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22573) UnSkilleD válasza daninet (#22572) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ezek közül párat már megtettem, memtest tiszta, hd sentinel is okét jelez, usbn csak egy egér van

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22574) daninet válasza UnSkilleD (#22573) üzenetére


daninet
veterán

Az a gond, hogy ha ebből a gépből kiveszed a vinyót és a ramokat semmi mozdítható nem marad, így szinte biztos, hogy olyan gondja van, amit otthon nem tudsz megoldani. De hogy mi, azt sajnos nehéz így kitalálni, esetleg valaki aki sok laptopot javít és ismeri a szériák típushibáit meg tudja mondani.
De olyan hülyeségeket se szabad elvetni ilyenkor, hogy rossz táp, rossz akku stb. Mindent meg kell próbálni.
Ha nem, akkor jó esetben pl egy reflow/reball megoldja a bajt (3hónap-1év időtartamban), rosszabb esetben alaplap csere is kilátásba kerül.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22575) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Pár napja azt vettem észre, hogy a laptopom majdnem 90-98%-t használ a 4GB RAMból.
Nemrég töröltem a FRAPS-et, de mindig hibaüzenettel indul a laptop, hogy nincs megfelelően telepítve a Fraps, telepítsem újra.
Illetve egy másik hibaüzenet a: "Server Busy".
A napokban lett telepítve az avira is...
Nem tudom a felsoroltak közül valamelyik közrejátszik e a túlzott RAM fogyasztásban vagy sem.
Ami még egy érdekesség, a Task Managerben, sem mutatja a ram használatot
A screenshot készítésekor valamiért, "csak" 77%-on volt a RAM:

Mit lehetne ezzel kezdeni?

(#22576) myke01


myke01
senior tag

Létezik még a notebook/laptop beárazós topik ? Az ördögnek sem találom sehol :D

(#22577) MurdR válasza myke01 (#22576) üzenetére


MurdR
veterán

Lokálban megtalálod. Vagy keresőbe beírod hogy beárazás, és ki fogja dobni. (bocs hogy nem linkelem, de mobilwebes nézetről vagyok.)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22578) myke01 válasza MurdR (#22577) üzenetére


myke01
senior tag

Ok . Kösz a helpet :R

(#22579) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Adott egy laptop a következő specifiákciókkal:

Néha szoktam vele játszani (már amit bír), és néhány játéknál elég melegnek kezdem érezni a kifújt levegőt. AIDA szerint olyan 50-55fok max a processzor. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi a max ameddig engednem szabad, mi után lesz veszélyes?

(#22580) Kbali válasza mttssz (#22579) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha ez a max érték, akkor semmi gond, normális. Akkor kezdj el aggódni, ha már 90 fok környékére megy tartósan (bár ott meg már a hővédelem fog lekapcsolni).

(#22581) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

adott egy ASUS G551JM gép, honnan tudom hogy mikor megy az integráltról és mikor a dedikáltról a játék, arra lennék kíváncsi hogy működik e a váltás rendesen mert pár játék iszonyat szar fpst produkál, míg pl gta5 teljesen jól fut

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#22582) daninet válasza UnSkilleD (#22581) üzenetére


daninet
veterán

Ha az nvidia driver fennvan, akkor játék exe-re jobbklikk futtatás grafikus processzorral

de a driver szoftverében programonként is beállíthatod.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22583) aram01


aram01
nagyúr

Ezen hány órát tudnék folyamosan gémerkeni? :))
[link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22584) Jazz


Jazz
veterán

Notiknál milyen lehetőségek vannak a wifi antenna nyereség növelésére?

Asztalinál egyszerű a helyzet: kicsavarod a gyári pici antennát, helyére egy másik, pozícionálod és kész.

Notiknál ezt hogy lehet megoldani? Vagy más megoldás?

Köszi!

free your mind

(#22585) daninet válasza Jazz (#22584) üzenetére


daninet
veterán

Legegyszerűbb egy usb wifi. Vannak nagyon brutál teljesítményűek, én nyaralni olyannal járok :)
Notiknál az antenna általában két vagy három vékony vezeték ami körbefut a kijelző kávájában. Nem tudsz sokat tuningolni rajta szerintem.

aram01: általában 72 óra ébrenlét után hallucinál az ember és állva is elalszik, szóval kb annyit :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22586) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok!

remélem jó helyen kérdezek:
adott egy laptop(lenovo g580) 2db memóriamodullal.
DIMM1: Ramaxel RMT3160ED58E9W1600 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
DIMM3: Crucial RM25664BC1339.8FD 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

a 2gb-osat cserélném egy 4gb-os ramaxelre,csak annak nem teljesen ez a száma,az RMT317OEF68F9W

ez a számsor mit jelent?Simán beletehetném ezt is vagy keressek ugyanolyan számút?

bocs,ha hülyeséget kérdezek,nem értek nagyon a gépekhez.

üdv
Balázs

(#22587) aram01 válasza daninet (#22585) üzenetére


aram01
nagyúr

fogadjunk már kipróbáltad :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22588) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Sziasztok! Anyám gépe ma nem hajlandó bebootolni. Nagyon durván belassult, és kikapcsolta. Azóta a képen látható üzenetet írja ki.

(#22589) daninet válasza kuntics (#22586) üzenetére


daninet
veterán

Nem kell feltétlen ramaxel-t venned, bármilyen 1333-as ddr3 jó bele. 1600ast felesleges venned, mert a másik modul 1333-as.
A számsor egy típusszám, majdnem mindegy mit jelent.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22590) kuntics válasza daninet (#22589) üzenetére


kuntics
aktív tag

azt hittem jobb,ha ugyanolyan van bent.Egyébként a 4gbos ahogy nézem 1600as,bár szerintem a processzor is csak 1333ig kezeli(i3 2328m)

(#22591) daninet válasza kuntics (#22590) üzenetére


daninet
veterán

Már most sem ugyanolyan van egymás mellett, szóval tök mind1. Olyat vegyél ami jó áron van.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22592) havri1


havri1
félisten

HP pavilion F077NG -ban kellene HDD-t cserélni. Szétszedésben tud valaki segíteni? youtubeon nem találtam videót..
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#22593) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

valahogy sikeresen elbénáztam a hangeszközkezelővel és a laptopomon nincs hang.
eszközkezelőben látom és driver is van telepítve, viszont ha bedugok egy 3,5jack dugos füllhalgatót semmi hang, és
a hangszórón sincs hang
ha jobb gommbal klikkelek a hangerő ikonra -lejátszóeszközökre akkor nincs semmi a listában.
win7, lenovox240

azért mókás mert de még volt.:D

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#22594) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

vki tudna nekem linkelni Lenovo T5oo-hoz driver-t (Windows 8.1) :F

(thinkpad-es cuccok kellenének ....)

köszi előre! :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#22595) havri1 válasza MrRL19 (#22594) üzenetére


havri1
félisten

Pontosan mire van szükséged?
Nekem t400 és x220 ra mindent megtalált.
Egyedül t400 ra kellett az ujjlenyomat olvasóhoz külön keresni.

havri

(#22596) MrRL19 válasza havri1 (#22595) üzenetére


MrRL19
senior tag

Mit szedjek és honnan ? ;]

már meg van :R

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#22597) mttssz válasza _-ORANGE-_ (#22588) üzenetére


mttssz
senior tag

Első tippre a HDD-vel lehet valami, arra panaszkodik hogy nem tudja felcsatolni.

(#22598) Jazz válasza daninet (#22585) üzenetére


Jazz
veterán

USB, 18dBi nyerség, :D

free your mind

(#22599) daninet válasza Jazz (#22598) üzenetére


daninet
veterán

jóez, csak sztm 5ghz-es, illetve kell egy lakberendező a szobához, hogy ezt diszkréten elhelyezd :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22600) daninet válasza dellfanboy (#22593) üzenetére


daninet
veterán

töröld a drivert (eszközkezelőben is) és rakd ujra

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.