Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46451) kmisi99 válasza PhoenixK (#46450) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor már felhívom a futárcéget és ott szólok nekik így megúszhatnak egy nemvárt kitérőt.

(#46452) reset válasza kmisi99 (#46448) üzenetére


reset
senior tag

A PhoenixK által javasolt "első kör" után megnézheted a futárszolgálat honlapját is. Ott rendesen lenni kellene egy olyan tel.számnak, amelyiken az ügyfelek jelezhetik az efféle problémákat...

(#46453) Hunork válasza kmisi99 (#46448) üzenetére


Hunork
veterán

Megkérdezhetem, hogy melyik bolt az? Csak mert én is rendeltem, de nekem nem jött üzenet, hogy átadva, meg megérkeztek... :( nekem viszont kell... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#46454) kmisi99 válasza reset (#46452) üzenetére


kmisi99
addikt

Már írtam a cégnek de azt reggel kapják meg meg ha közvetlenül futárnak szólok az a leggyorsabb és azzal jár jól mindenki szerintem a cég se egy kis sufni cég szóval gondolom megértik.

(#46455) brekkhun


brekkhun
tag

Sziasztok!

Vettem 2x1GB memóriát a számítógépembe, 2GB meglévő mellé. Először csak 3008MB-ot ismert fel a 4GB memóriából. Utána olvastam a neten, és a northbridge chipsetben engedélyezni kell a memory remapping funkciót.

Ezután a BIOS felismerte a 4GB memóriát, és a Windows is, viszont egy kékhalált dobott. Ezt többször is újrapróbáltam, de durván két perc után megint kékhalált kaptam.

A memóriákon futtattam egy memtest-et, nem találtam hibát.
Mi lehet a probléma?

Üdvözlettel: brekkhun

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#46456) Cucuska2 válasza brekkhun (#46455) üzenetére


Cucuska2
őstag

A Windows 64 bites?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46457) tajati


tajati
aktív tag

hali tudtok olyan 2.5 noti vinyot ami 7200 pörög és legalább 16mb a gyorsító

(#46458) brekkhun válasza Cucuska2 (#46456) üzenetére


brekkhun
tag

Igen. Felismerte a Windows is a 4GB memóriát, csak kékhalált kaptam 2 perc használat után.

Én a tápra gyanakszom, egy Codegen 400W-os, de eddig nem volt vele probléma HD 4850 mellett sem.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#46459) kenwood3 válasza tajati (#46457) üzenetére


kenwood3
őstag

Van 1 jó pár ilyen. Én pl ilyet vettem 1 pár hete [link]

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#46460) Cucuska2 válasza brekkhun (#46458) üzenetére


Cucuska2
őstag

Arra a tápra még kávéfőzőt sem bíznék. Vegyél egy FSP tápot, vagy látogasd meg a táps totyikot.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46461) tajati válasza kenwood3 (#46459) üzenetére


tajati
aktív tag

az lemaradt hogy legalább 750gb v. 1tb legyen:D

(#46462) brekkhun válasza Cucuska2 (#46460) üzenetére


brekkhun
tag

Leterhelheti ennyire 2 darab memória? Ha a Windows elindul 4GB memóriával, akkor a táp valószínűleg bírja, nem? Egyébként hamarosan tápot váltok.

konkrétan melyik tápos topikot?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#46463) GrandeP válasza brekkhun (#46462) üzenetére


GrandeP
őstag

Azt akár még egy 12 centis venti is....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#46464) kenwood3 válasza tajati (#46461) üzenetére


kenwood3
őstag

Olyan is van [link] :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#46465) kenwood3 válasza brekkhun (#46462) üzenetére


kenwood3
őstag

Ezt a tápos topikot[link] ;)

Mi az az ekezet dragasag??

(#46466) tajati válasza kenwood3 (#46464) üzenetére


tajati
aktív tag

Köszi ! :D

Esetleg 1tb létezik? Mert 500gb után az a + 250 nem nagy előre lépés :D

(#46467) kenwood3 válasza tajati (#46466) üzenetére


kenwood3
őstag

Létezik sata3-as[link], de, hogy hol szerezhető be itthon azt nem tudom :N

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#46468) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Lenne nékem egy problémám. Van egy Ati 4650-em az adatlapomon lévő konfigban. Ha nem natív(1920x1080) felbontáson megy játék,akkor középre beteszi a képet,körülötte egy fekete kerettel. Nagyon sok féle játékot próbáltam sok driverrel,másik gépben is ezt csinálja. Ugyanebben a gépben egy 4670 is ugyanezt a hibajelenséget produkálta. Van bárkinek bármi ötlete? GPU scailing-el már sokat játszottam,semmi nem segített.
:R

(#46469) masterful87


masterful87
senior tag

Ez mitől van?

Win7, notebook, 2GB RAM, virtuális memória letiltva, egy asztali gadget szerint még van 2-300 mega szabad memóriám! Először csak fenyeget, aztán amikor tovább fokozódik a feszültség, akkor ugye összeomlik az alkalmazás! (amíg csak 1GB volt benne, és a virtuális memória is engedélyezve volt, addig nem volt ilyen gondom!)

Ugyanez a szitu asztali gépen, Win7, 4GB DDR2, virtuális memória letiltva, gadget szerint még van majdnem 1GB-om!
Na ezek után engedélyeztem a virtuális memóriát, adtam neki 1024megát, de ugyanúgy jött a kevés memória, aztán meg a program összeomlás!

És a hab a tortán egy 3ik eset, egy másik laptop, szintén Win7, 1GB RAM, virtuális memória ENGEDÉLYEZVE! és mégis feldobálja, hogy kevés a memória!

10 év alatt még sose fogytam ki a memóriából, és a Win7 is évek óta megelégszik az elé rakott RAM mennyiséggel!
Akkor mégis mire fel ez a sipákolás? :(

(#46470) Realradical válasza masterful87 (#46469) üzenetére


Realradical
őstag

Valamilyen vírus lehet ami megeszi a memóriát. Feladatkezelő mit mutat a processeknél memóriaügyben?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#46471) Bogyó bá' válasza masterful87 (#46469) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Attól, hogy a virtuális memóriát letiltottad...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46472) Cucuska2 válasza HollyBoni (#46468) üzenetére


Cucuska2
őstag

Driver a legújabb? Nekem addig volt ilyen,amég a Win beépített driverét használtam.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46473) masterful87 válasza Bogyó bá' (#46471) üzenetére


masterful87
senior tag

Dehát mindenki azt mondja, hogy 4 vagy 8 giga mellett semmi szükség a virtuális memóriára, ha csak HDD-nk van!
Akkor most engedélyezhetek legalább ugyanannyi virtuális memóriát, mint amennyi fizikai memóriám van?

(#46470) Realradical
A feladatkezelőben minden frankó, szépen mutatja, ahogy megáról-megára fogy, vírusirtó van, ésszel netezek, semmi más anomália, és 3 gépen egyszerre csaknem lesz ugyanolyan memória zabáló vírus, vagyis remélem.

(#46474) Danex válasza masterful87 (#46473) üzenetére


Danex
addikt

nekem 4Gb-nál már sírt a windows egy sima játék közben, hogy kevés a memória(nem kell nagy/komoly játékra gondolni)

(#46475) kételkedem válasza masterful87 (#46473) üzenetére


kételkedem
addikt

Állítsd be, hogy a win kezelje a memóriát! Ne tiltsd le és ne is add meg neki, hogy mennyi legyen. Figyeld a gépet, hogyan működik. Ha ez megoldotta a problémát akkor jó, ha nem, akkor érdemes utána járni, hogy mi zabálja a memóriát.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#46476) #83009024


#83009024
törölt tag

SZiasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy érdekes problémáról!
Van egy MSI p6n-sli platinum alaplapom ami nyáron még tökéletesen működött , amiből kikerült a videokártya ( HIS RADEON HD4350) és azóta nem volt bekapcsolva
Azóta szereztem egy új videokártyát ( ZOTAC GTX 260) de most nem kapcsol be a gép!Összeraktam mint régen, bedugom a tápba a kábelt és felvilágít az alaplapon a standby led, de ezután semmi!a bekapcsolásra nem reagál. Asztalon összerakva próbáltam és az alaplapi tűket kötöttem össze szóval gombhiba sem lehet.
Vajon mi baj lehet?

(#46477) GrandeP válasza #83009024 (#46476) üzenetére


GrandeP
őstag

Vedd ki az elemet egy pár percre... ;)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#46478) Realradical válasza masterful87 (#46473) üzenetére


Realradical
őstag

Ok. De mi eszi meg a memóriát? Melyik process?

Amúgy bogyo112-vel értek egyet. A memóriabeállításokat nem érdemes buherálni egy pc-n mert ilyen következményei lehetnek. Tudom nehéz megemészteni, de nem leszel okosabb, mint a rendszer. Szervereken is csak speciális gondok esetén szoktam buherálni tűzoltásként.

@kételkedem
Egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#46479) CoolMan válasza #83009024 (#46476) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen táppal hajtod a cuccot? Mert a GTX260 energia éhesebb mint a 4350. :)

[ Szerkesztve ]

(#46480) masterful87 válasza kételkedem (#46475) üzenetére


masterful87
senior tag

Most engedélyeztem neki 4096mega virtuális memóriát, megnyitottam párszáz tabot Operában, meg egy 40-50 képet CS5-ben, a fizikai memória 94%-a volt a max, feladatkezelőben már csak 250mega volt szabad, és egyben gyorsítótárazott!
Esze ágába se volt feldobni az üzenetet, semmi se omlott össze!
Most kipróbálom 2giga virtuálissal.

Azért tiltottam le, mert "4-giga-mire-nem-elég" gondoltam én. :D
Meg kellett a hely a lemezen, meg a töredezettségmentesítő se tudta helyretenni, és több darabba volt a lemezen, nem egymás utáni blokkokban! Nem akartam, hogy kerregtesse a winyót!

De hát ezek a modern operációs rendszerek... nem lehet őket megzabolázni, mert akkor maguk alá csinálnak! :DDD

Köszönöm a helpet!

(#46481) HollyBoni válasza Cucuska2 (#46472) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen,legújabb! De ugye mikor felraktam a Win-t,felrakott alapból egy drivert,aztán raktam fel a ccc-t. Lehet ez a baj?

(#46482) xxxthrief válasza HollyBoni (#46481) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

http://kepfeltoltes.hu/111025/bf3_2011_10_25_14_30_53_690_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv!
Ezen a képen látható az a kis rózsaszin mutatja a gpu hőfokot a memóriát és az fps-t!
Ezt milyen programmal kell?
Üdv!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#46483) brekkhun válasza Cucuska2 (#46460) üzenetére


brekkhun
tag

Az új memóriákat Prime95-ben teszteltem, de a kékhalál nem jelentkezett. A régi memóriákat pedig szintén elég régóta használom, kékhalál nélkül.

Kép a kékhalálról

Esetleg bad sectoros pagefile okozhat ilyen problémát?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#46484) Cucuska2 válasza HollyBoni (#46481) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nekem hasonló volt a bajom egy notival, amihez ha felraktam a drivert, akkor megjavult. Volt valahol valami beállítás nagyon mélyen elásva, majd meglátom mit találok.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46485) ch003067


ch003067
addikt

Holnap 6kor kezdődik a mobilarénán az elő műsor ?

Köszi !

(#46486) Cucuska2 válasza HollyBoni (#46481) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nekem hasonló volt a bajom egy notival, amihez ha felraktam a drivert, akkor megjavult. Volt valahol valami beállítás nagyon mélyen elásva, majd meglátom mit találok.

Kékhalálos srácnak:
A vga drivert töröld le, és nézd meg úgy jó-e.

Na puff, dupla.

(#46482) xxxthrief : Egyik gyártó, (tán EVGA), de egy Ati Tray Tools-t is be lehet így állítani.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46487) Bogyó bá' válasza masterful87 (#46473) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jól írták előttem: legalább 6-8 GB memória esetén szabad csak letiltani.... ...bár némely (játék-) program akkor is nyivákolni fog. Nálad viszont az oprendszer szólt. Ő csak tudja, ha hamarosan ki fog futni a memóriából...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#46488) jozsi252


jozsi252
veterán

Lenne egy fura kérdésem bár lehet mégse annyira az :U

1 napja van meg a 27"-os monitorom, ezt milyen messziről érdemes bámulni? Mennyire ronthatja a szemet hogy ilyen nagy monitor van elöttem szerintetek?

iPhone 13 Pro Max

(#46489) xxxthrief válasza jozsi252 (#46488) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

http://kepfeltoltes.hu/111025/bf3_2011_10_25_14_30_53_690_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv!
Ezen a képen látható az a kis rózsaszin mutatja a gpu hőfokot a memóriát és az fps-t!
Ezt milyen programmal kell?
Üdv!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#46490) Cucuska2 válasza xxxthrief (#46489) üzenetére


Cucuska2
őstag

Illene egy picit fentebb is olvasni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46491) xxxthrief válasza Cucuska2 (#46490) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Bocsánat
s köszönöm szépen!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#46492) CoolMan válasza xxxthrief (#46489) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem az a progi az MSI Afterburner. (állítólag nem csak az msi vga-hoz jó) Én nem tudom mert nem használom.

(#46493) Cucuska2 válasza CoolMan (#46492) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szerintem az pont, hogy EVGA Precision. MSI-nek nem is tudtam hogy van hasonlója.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46494) xxxthrief válasza Cucuska2 (#46493) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Az is megvan de az nemmutat fps-t!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#46495) CoolMan válasza Cucuska2 (#46493) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Pedig ezen a képen azzal van. (Recon666 mondta)

(#46496) Jofi81 válasza CoolMan (#46492) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, ez szerintem is MSI Afterburner. És tényleg nem csak MSI VGA-val működik.

(#46497) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Coolman azt hogyan kell beállitani?

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#46498) Cucuska2 válasza xxxthrief (#46494) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tools and options, On screen display, és kipipálod amit akarsz.
Ha a hegy nem megy oda Mohamedhez...

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#46499) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Ez eddig ok de 1 a baj ezeket nagyon nagy betüvel irta ki!
Csoda hogy kifér!
Hogyan lehet beállitani a méretet?

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#46500) brekkhun válasza Cucuska2 (#46486) üzenetére


brekkhun
tag

Nem értem miért javulna meg a probléma ha a videókártya driverét letörölném. Frissítve egy hónapja volt, azóta nem volt probléma vele.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.