Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47651) Cristofel


Cristofel
tag

A problémám sajnos még mindig fent áll.

A videókártya meg se nyikkan , venti nem pörög kép nuku. :Y

De a gépben lévő 2 venti kapja az áramot.

Másik vga-val is ez a téma. :W

Esetleg valami kipróbálás variálás , vagy itt valami tuti elszállt?

Mire lehet számítani ? Táp ? Alaplap ? :U

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47652) Cucuska2 válasza jozsi252 (#47650) üzenetére


Cucuska2
őstag

Hát, ha nem kapcsolódik hozzá, nem fogja tudni beállítani.

Cristofel:

Szerintem akkor is táp.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#47653) GrandeP válasza jozsi252 (#47650) üzenetére


GrandeP
őstag

Megpróbálhatja úgy is, hogy kifaragja az ujját, cat5e szabványnak, bedugja aztán agyban lenyomja a configot...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#47654) jozsi252 válasza GrandeP (#47653) üzenetére


jozsi252
veterán

Ahha értem gondoltam énis hogy nemlehet csakmondom megkérdem hátha tudtok valamit mondani, de akkor lehetetlen :D

iPhone 13 Pro Max

(#47655) GrandeP válasza jozsi252 (#47654) üzenetére


GrandeP
őstag

Sajnos, ha még nem él a wifi, addig csak kábelen... ha új adnak mellé.. ha nem új, akkor is párszáz forint, vagy kölcsön kér valakitől...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#47656) CoolMan válasza Cristofel (#47651) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amíg nincs tesztelve másik alkatrésszel (szerintem is a táppal kellene kezdeni) addig nem fogsz egyről a kettőre jutni... :U

47653: GrandeP: :D bírom a humorod, mindig felvidítasz :DDD

47657: Cristofel: Már ha nekem írtad :F Semmi nem biztos, míg ki nem próbálod azért az ne várd, hogy ezt 100%-ra megmondjam innen...

[ Szerkesztve ]

(#47657) Cristofel


Cristofel
tag

Mennyire biztos szerinted ez a táp probléma ?

700W FSP táp , és fasza mert nem rég járt le a gari. :W

[ Szerkesztve ]

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47658) Hunork válasza Cristofel (#47657) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Nem tudom, mikor írtál elsőként, ezért kérdem: milyen alaplap? Milyen VGA? Milyen Proci?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47659) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok!

A problémám a következő: körülbelül 1 hónapja az asztali PC-n ha elindítok egy videót, akkor időközönként elsötétül a monitor, majd visszaáll rendes helyzetbe. Kb 1 másodpercig tart. Mondanom sem kell, hogy mennyire ellehetetleníti a filmnézést és egyebeket. Olyan mintha próbálná kalibrálni magát. Egyes web alapú videóknál is előfordul. Az egészben az a legfurcsább, hogy évek óta semmi baja nem volt, és se hardveresen, se szoftveresen nem piszkáltam hozzá, semmilyen beállítást nem változtattam. Mióta előjött, próbáltam driver frissítéssel, képernyő frissítési beállításokkal, de egyik sem segített. Elképzelhető, hogy a videó kártya megadta magát? Esetleg van ötletetek a megoldásra?

A konfig őskori: nVidia GeForce FX 5200 128 Mb, Intel P4 2,4 GHz, 1 GB RAM, Win XP SP3

Előre is köszi!

(#47660) Cristofel válasza Hunork (#47658) üzenetére


Cristofel
tag

hali!

core2 e6420 , asus p5n32e sli plus , 2x 260gtx , 700w fsp táp , 4gb ram

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47661) Cristofel


Cristofel
tag

következő kérdésem az lenne , mekkora táp kell ennek a konfignak ?

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47662) föccer válasza Cristofel (#47661) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkora, hogy be lehessen rakni a gépbe. :)

Egyébként a 700W-os teljesítmény, az bőven elég. ~450W-nál nem eszik terhelve sem a gép, amihez egy 600W teljesítmény körüli táp már elég lehet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47663) Lenry válasza HoTDoG (#47659) üzenetére


Lenry
félisten

milyen a monitor? mert szerintem az akarja megadni magát.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47664) Cristofel válasza föccer (#47662) üzenetére


Cristofel
tag

700w volt de az feladta a harcot :W

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47665) Hunork válasza Cristofel (#47661) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Csak közben melózok... :((
Szóval ez egy SLI rendszer, amihez nem nagyon konyítok, tehát butaságot nem szeretnék mondani. :N
A táp elég kell legyen, mert a két VGA 200-200W, a proci 65W, plusz az apróságok, és ez max 500W Full Load-on. :K (a proci is beindul amúgy?)
A SLI miatt csak egy gondolat: a híd rendesen össze köti a karikat? A BIOS-ban minden rendben van? Illetve a tápcsatik is okésak?
Itt egy oldal, nézd át, ezt találtam neked (12 oldal...):
Asus SLI

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47666) Lenry válasza Cristofel (#47664) üzenetére


Lenry
félisten

de nem azért, mert túl lett terhelve, hanem szimplán elromlott. annak a konfignak 700 W elég

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47667) föccer válasza Cristofel (#47664) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha elfüstölt a tápod, az nem túl szerencsés. Új beszerzése előtt érdemes bekukkantani a milyen tápot vegyek topikba. Előtte 1. hszt érdemes elolvasni.

Ilyen esetben én szépen sorban letesztelném az összes alkatrészt, hogy nem vitt-e magával valamit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47668) Hunork válasza föccer (#47667) üzenetére


Hunork
veterán

De hát azt mondja, hogy a VGA-kon kívül beindul minden...(aztán meg persze leáll...)

Cristofel: egy VGA esetén is ez a helyzet???

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47669) BF_ÚrIsten


BF_ÚrIsten
csendes tag

Sziasztok, nekem egy problémám lenne a gépemmel és nem tudom micsoda, talán ti tudjátok majd (remélem).
Nagyon ritkán csinálja, hogy csakúgy simán megfagy a gép, nem reagál semmire, nem ír ki semmit beakad a kép a hang, csak resetelni lehet és utána se ír ki semmit. Kb. 5 hónapja van meg a konfig és most fagyott le talán negyedszerre így, olyan 1 hónapos időközönként. Először simán böngészés közben fagyott meg, most épp a Battlefield 3 közben töltésnél. Hang beakad, meg se moccan, csak a reset segít.
Hőmérsékletekkel nincs gond lemértem. Túl sok konzekvenciát nem tudok levonni, mert nagyon ritkán fagy csak le (eddig), és nem is mindig game alatt. Már teszteltem Prime95, Furmark, Everest stability test-el egyszerre és stabilnak mutatkozott, tehát proci és vga kilőve

Konfigom:
Asus P8H61-M LX2
Intel® Core™ i5-2400 + Arctic Freezer 7 Pro Rev.2
HD5870 1Gb (GV-R587UD-1GD)
Kingmax 4Gb DDR3 1333
Chieftec 550W (2007)
WD 1,5Tb Caviar Green 64Mb
Seagate 320Gb (2007)

Valahol azt mondták, hogy az alaplap fapados hozzá, mert ehhez a géphez minimum egy H67 -es chipsettel rendelkező alaplap kellene. De létezik, hogy ez miatt fagyogat meg ilyen meghatározhatatlan módon ilyen ritkán mert fapados az alaplap?

(#47670) CoolMan válasza BF_ÚrIsten (#47669) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg ha van tuning, akkor tegyél mindent alapra.

(#47671) föccer válasza BF_ÚrIsten (#47669) üzenetére


föccer
nagyúr

Ilyen random fagyások leginkább driver hiba miatt szokás lenni. Bár akkor lenne valami revelancia, azaz valami összefüggés a fagyások között.

Ennyi infóból csak annyit lehet tanácsolni, hogy driverek és bios frissítése talán megoldja a problémát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47672) Hunork válasza BF_ÚrIsten (#47669) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
Hát én az alaplapi hangra gondolnék, nála régen volt hasonló, de akkor még P4 volt...az alaplapnak jó ez a konfig, bár igen, én P67-re vagy ami még szebb, Z68-ra szavaznék...
(én már annyira irtózom az alaplapi hangvezérlőktől, hogy inkább vettem egy Asus Xonar DG-t (7500-), hogy még csak meg se forduljon a gépem fejében a lefagyás, azt inkább a hűtőmre bízom... :D )
És elsőként az alaplapi hang drivert tedd újra, vagy szedj le újat, hátha van frissítés, meg a fentebb említett BIOS frissítést.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47673) e30st válasza BF_ÚrIsten (#47669) üzenetére


e30st
tag

igen, az alaplap lehet szerintem is az oka, de a hiba jellegéből még arra is lehet következtetni, hogy valami miatt a RAM megtelik, nem ürül, és onnantól se előre, se hátra (ami szintén inkább az alaplap hibája, nem a RAMé)

(#47674) lsebestyen válasza BF_ÚrIsten (#47669) üzenetére


lsebestyen
addikt

bios update megvolt? nemrég jött ki erre a legfrissebb! a$u$ oldaláról szedjed le ;)

(#47675) Forza_JUVE válasza Cristofel (#47661) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Hello!

Nem vagyok táp-szaki, de épp nemrég szimatoltam körbe a témát én is ... talán hasznos lehet az infó.

Az h egy táp hányszáz wattos, az annyit jelent h max. akkora teljesítményt tud felvenni a hálózatból. Az, hogy mennyit is fogyaszt valójában (mennyi áramot fizetsz hó végén) az más kérdés.
Nekem 500W-os FSP-m van, és nemrég nekem is furdalta a kíváncsiság az oldalam, hogy akkor miújság is van a fogyasztással. Így szereztem egy fogyasztásmérőt.

... Core i5-750 proci húzva volt 2.66-ról 3.0 GHz-re, RAM-ok 1600 MHz-en mentek és vagy 1.7-1.8V fesz-en ... VGA GeForce GTS 250 1 GB RAM-al ... aztán 2 x 320GB vinyó RAID0-ban, vagyis mindkettő pörög egy időben, akármit is csinálok, ergo tovább növelve a fogyasztást pár wattal ...

Értékek:
- win7 x64 fut alapállapotban (login után ... semmi egyéb sem fut): kb. 120-130 W fogyasztás
- utána DiRT3 (Colin Mc Rae féle rally) játék full HD felbontáson, full grafikán ... háttérben XviD tömörítést is csináltam poénból: kb. 250 W fogyasztás

Ennél feljebb az istennek sem ment, akármit csináltam. Szóval ezek a 4-meg-5-meg-700W-os tápok ... enyhe túlzás szerintem, ennyit sosem fognak zabálni.

(#47676) HoTDoG válasza Lenry (#47663) üzenetére


HoTDoG
tag

BenQ FP 767

(#47677) Cristofel válasza Hunork (#47668) üzenetére


Cristofel
tag

Lehet én fogalmaztam rosszul.

Igen a probléma 1 vga-nál is fenn áll.
SLI-ban most nem is lenne lényeg , de Single-ben se jó egyik se.

Uhhh nagyon jó ez a honlap megm inden de én nem értek ám ezekhez a tuningolásokhoz.

azt mondod alkalmas az én deszkám a tuningra ?

ha igen mit lehetne kihozni. :B

HA MAJD MENNI FOG! :P :P

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47678) Cristofel


Cristofel
tag

Amúgy a gép nem kapcsol be !

Még a szokásos Boot-olásnál lévő szokásos sípolás sincs.

Gépben lévő ventik pörögnek világit minden de csak ennyi. :(

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47679) Kezdő vagyok válasza BF_ÚrIsten (#47669) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Szerintem nézd meg az eseménynaplót.
Ismeretségi körömben 2 esetet is tudok.
Az egyiknél a tűzfal csinált kékhalált.
A másiknál egy biztonsági program akart frissíteni,akkor fagyott le a gép.
És mindig csak frissítéskor.

(#47680) Met


Met
nagyúr

Urak, most mi a konklúzió wifi PCI kártya vs usb stick történetben?
Jobb a PCI-os?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47681) Hunork válasza Cristofel (#47677) üzenetére


Hunork
veterán

Mondom, a SLI és a tuning világa is messze áll tőlem... :( Annyit tudok, hogy természetesen megfelelő proci kell hozzá (akár egy E5200), és akkor lehet szó tuningról, de ne menjünk ebbe bele, mert nem megy a gép...

Szóval:
A fő kérdés, hogy addig se jutsz el, hogy belépj a BIOS-ba?
A VGA egyik slotban sem indul be?
Csinálj egy Clear CMOS-t, vagy vedd ki az elemet a lapból, várj egy percet, tedd vissza, és akkor se indul be?
Mondod, hogy ventik pörögnek, de a CPU is?
Tudom, hülye kérdés, de mindenhol, minden kábel jó és jól van bedugva?

Ha ezek után semmi, akkor nincs más, kell egy kölcsön táp egy fél órára, és megnézni azzal. Ha azzal sem, akkor valszeg az alaplap adta meg magát.
Ennyi jut most eszembe, én ezeket zongoráznám végig.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47682) e30st válasza Met (#47680) üzenetére


e30st
tag

konklúzió ebben a témában sosem lesz. nem lehet nyíltan kijelenteni melyik jobb, melyiknek jobb a vétele, stb, ez típustól függ, az USB stick alapvetően azért kezd jobban elterjedni, mert sokaknak fontos a mobilitás. ezt a tényezőt vedd figyelembe vásárláskor. más különbség nem igazán van.

(#47683) total90 válasza Winner_hun (#47608) üzenetére


total90
veterán

Német T-online, de próbáltam mail.t-online.de-t de nem jó... :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47684) ch003067


ch003067
addikt

Halihó !

Tudtok valami olyan 1155ös lapot, miben 6db memória foglalat van ?

Maxumim 35k a határ (használtan)

(#47685) Hunork válasza ch003067 (#47684) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
Hát szerintem nagy csoda lenne, én legutoljára 1366-os lapban láttam ilyet, egy Gigabyte szépséget. Valami Assasin volt a neve, és nagyon állat volt! :K
Íme:

És hát szépen 100 ezer felett volt-van az ára!!! :Y

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47686) Realradical válasza Hunork (#47685) üzenetére


Realradical
őstag

Hmmm, eszméletlen jól néz ki.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#47687) Cristofel


Cristofel
tag

cpu venti is pörög ...
egyik slotban se jó egyik karim se , természetesen minden kábel jól van összedugva.
cpu venti is pörög , úgy látszik elsönek egy tápot nézek hozzá. :U

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47688) Hunork válasza Cristofel (#47687) üzenetére


Hunork
veterán

BIOS-ba sem tudsz belépni? Gombelem ki, majd 1 perc után be. Így is semmi?
Amúgy igen, először egy kölcsöntáp, ami 500W legyen. Az elég lesz 1 karihoz tesztelésre.

MOD: hülye vagyok, nincs kép, nincs BIOS :W , de 1% esély van, hogy elemkivétel után lesz valami...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47689) Cristofel válasza Hunork (#47688) üzenetére


Cristofel
tag

sajna probáltam de semmi , igy hát marad a kölcsön táp. :U

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47690) Cucuska2 válasza Cristofel (#47689) üzenetére


Cucuska2
őstag

arra figyelj kölcsön tépnél, hogy valami normális minőségű tápt kapjál. Tehát ne HKC, LC Power, Codegen, Deer stb. legyen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#47691) Cristofel válasza Cucuska2 (#47690) üzenetére


Cristofel
tag

milyen márkájú tápok számítanak minőséginek ?

honnan tudom meg ,hogy melyik 260gtx 216 strem-es ? :D

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47692) Jim-Y válasza Cristofel (#47691) üzenetére


Jim-Y
veterán

Seasonic, Enermax, FSP, Corsair,
XFX, Chieftec, CoolerMaster bizonyos modelljei, de itt vannak ajánlott tápok konkrétan: jotapok.atw.hu

(#47693) Hunork válasza Cristofel (#47691) üzenetére


Hunork
veterán

Chieftec, Corsair, Enermax, FSP, és mostanában Be Quiet!...szerintem... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47694) Cristofel válasza Jim-Y (#47692) üzenetére


Cristofel
tag

THX!

Még jó , hogy az enyém arany szintű !

egyik percben jó volt rá 2 percre kuka.

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47695) Hunork válasza Cristofel (#47694) üzenetére


Hunork
veterán

Az is lehet, hogy elszálltak alaplapodon a vezérlők, vagy egy része. Ha másik táppal sem megy, az lesz a ludas. Egy teljesen idegen VGA sem árt, biztos, ami biztos alapon egy rövid tesztre...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47696) Jim-Y válasza Cristofel (#47694) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mit jelent az, hogy arany szintű? :U és mi a hibajelenség? üdv

(#47697) Cristofel válasza Hunork (#47695) üzenetére


Cristofel
tag

Fentebb linkelt honlapon található a minőségi tápok besorolása.

700w fsp-ről van volt szó , arany szintet kapott ...
De én haragból csak rosszat mondanék most rá.

A jelenség az még mindig u.a. , nincs kép , vga venti se pörög.

Vga az jó . Mard a táp és az alaplap.

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47698) Hunork válasza Cristofel (#47697) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem alaplap, de majd mindenféleképpen írd ide, nagyon kíváncsi vagyok, mert a géped rendben van, az alaplap is oké, a táp is, a VGA rendszer is, ilyenkor szétvet az ideg :W , hogy mi a retek lehet a baj...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47699) Cristofel válasza Hunork (#47698) üzenetére


Cristofel
tag

Nekem mondod ?

már sokba van ez a vas nekem bakker. :W

de jelezni fogom majd itt.

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

(#47700) Cristofel


Cristofel
tag

Beszéltem egy pc javító mesterrel , a következőket mondta.

- Ha a tápról feltudja venni a feszkot a rendszer ventik akkor nem biztos , hogy az ment el.

- próbáljam meg kis ecsetel kitisztítani a ram foglalatok helyét.

Létezik , hogy a ramok miatt nem megy a vga ? Én nem tudom már .......

[ Szerkesztve ]

Minden ami VGA! BGA Reball MXM-PCI-AGP VGA Javíthatatlan VGA-k felvásárlása a legjobb áron!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.