Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34151) kovy79 válasza Satyricon (#34150) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt használtad?
Egyébként ha sürgősen kell, ajánlom ezt (online), esetleg ezt (offline, 7 napos trial).

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#34152) csibe1 válasza kovy79 (#34151) üzenetére


csibe1
addikt

Működik,épp pár napja kínlódtam vele én is.Alapból,ahogy a linkelt cikkben is írják az Office2007 docx-be ment,ha nem állítják át.
Akitől jött a cucc ismerősömnek,azt mondta,hogy át kell nevezni doc-nak,és úgy jó lesz. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#34153) Satyricon válasza kovy79 (#34151) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi szépen, de nagy nehezen sikerült feltelepíteni a 2007-es plugint a 2003-mas office-re. Eddig nem tudom miért nem akarta... :F Na mind1, még1x köszi!

Üdv
Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#34154) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

SATA 2 merevlemezem és DVD olvasóm van, a BIOS-ban mégis az IDE slave résznél van mind a kettő. Miért?

(#34155) DJ WOKKY válasza Vodar (#34154) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a dvd olvasód is satás legalább ???

(#34156) Vodar válasza DJ WOKKY (#34155) üzenetére


Vodar
senior tag

Az is SATA-s, igen.

(#34157) nova001


nova001
senior tag

hello
következö a bajom
felraktam a win7et feltelepiti és mikor bejönne hogy teljesitmény ellenörzése fekete képernyö lesz majd egy idö mulva ujra indul
felraktam utána a vistát ami tökéletes alatta....vissza raktam most egy másik win7et és nem jo ugyan ugy....ha csökkenetetbe inditom akor bejön az ellenörzés és alul mozog az a fénycsik de kiirja hogy csökkentetbe nem lehet végrehajtani ujra kell inditani normál modba amibe ugyan ugy nem megy

valami ötlet ?? mi b...dott el ?

(#34158) atom87 válasza nova001 (#34157) üzenetére


atom87
aktív tag

Én a notebook-omnál tapasztaltam ilyet, nagy valószínűséggel egy Windows 7tel nem kompatibilis hardver okozza a bajt. Én bármit próbáltam, nem tudtam feltenni a W7-et a notira... Nálam chipset/vga inkompatibilitás a valószínű...

mod:ha előtte jó volt a Win 7 és közben volt tuning BIOS-ból, állíts vissza mindent default-ra!

[ Szerkesztve ]

Kawasaki z1000

(#34159) nova001 válasza atom87 (#34158) üzenetére


nova001
senior tag

elötte ugyan az win7 volt fent...nem nyultam semmihez...a win764bites a vista amit raktam 32...most kiveszek mindent és megnézem ugy

defaultoztam a biost most jo...és kivette megy memot...kivi vagyok ha vissza rakom mi lesz

[ Szerkesztve ]

(#34160) Attila8006


Attila8006
aktív tag

na eljött ismét az izzasztás napja..még mindíg nincs hangom és már lassan belépek a gépház oldalába :W nem hinném hogy a lapom hangkarija lenne kuka..nincs valami driver ami jobban kezelhetné a hangkarit mint az MSI oldalára feltöltött vacak?

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#34161) MmDorian


MmDorian
őstag

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű kérdésem, illetve kettő. HDMI-n megy hang ? és ha igen, mit kell állítani, egyszerűen nem jövök rá...

(#34162) nova001 válasza Attila8006 (#34160) üzenetére


nova001
senior tag

Srs audio sandbox nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#34163) atom87 válasza MmDorian (#34161) üzenetére


atom87
aktív tag

:DDD Attila8006 meg pont az a baja, hogy azon megy ki a hangja

HDMI-n megy hang, lejátszó eszközöknél be kell kapcsolni/engedélyezni kell a HDMI-t és elvileg megy.

Attila8006:töröld le a HDMI drivert, ha nem kell, majd innen (pipa és tovább után) válassz az oprendszerednek megfelelő drivert. Ha így se jó akkor passz... :F

Kawasaki z1000

(#34164) poffsoft válasza Vodar (#34156) üzenetére


poffsoft
addikt

A bios az bios, annyira ne törődj vele.
Win mit mond róla település után?
Amúgy a sata vezérlő milyen módban van? Ide/natív/ahci/ohci?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#34165) Attila8006 válasza nova001 (#34162) üzenetére


Attila8006
aktív tag

rendben..esetleg volna hozzá valami linked?mert csak sharware verziót találtam :(
gondolod ez megoldja a problémát? :)

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#34166) MmDorian válasza atom87 (#34163) üzenetére


MmDorian
őstag

:DDD

vindózba semmit nem kell állítani lejátszó eszköznek ? digitális hang ? azkell, vagy a sima hangszórók, gondolom az előbbi.

(#34167) Attila8006 válasza atom87 (#34163) üzenetére


Attila8006
aktív tag

a hdmi megy..de csak a vga hdmijéről..és ugy mindenhol van hang..de itt vagyok egy full extrás hangtechnikával,és legalább analogon szeretnék adni neki jelet...optikain és coaxon meg se nyikkan..ráadásul mikor hátul a jack csatikba bedugom pl a fejhallgatót,akkor is azt jelzi nincs csatlakoztatva ..
már szedem is a linkről amit adtál..meg próbálom.Értesítelek mi lett :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#34168) nova001 válasza Attila8006 (#34165) üzenetére


nova001
senior tag

pm ment :)

(#34169) atom87 válasza MmDorian (#34166) üzenetére


atom87
aktív tag

Dedede, úgy gondoltam a HDMI legyen a lejátszó eszköz. Digitális hang az az SPDIF kimenet. Nálam így néz ki:

csak nincs engedélyezve, mert nincs cucc hozzá...

Kawasaki z1000

(#34170) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

SATA 2 merevlemezem és DVD olvasóm van, a BIOS-ban mégis az IDE slave résznél van mind a kettő. Miért?

(#34171) MmDorian válasza atom87 (#34169) üzenetére


MmDorian
őstag

na úgy néz ki a helyzet, hogy ...nem így.. :DDD

az egy dolog, hogy lennt nem direktbe hdmi-ről meg a kép, és nincs hdmi, mint lejátszó eszköz, de nálam úgy van, és én sem látom...

más fejlemény. egy lg tv van lenn. hdmi-n látom a képet, a hangot ugye nem hallom. viszont a 3,5ös dzsekkből valamit kihoztunk, és ha átváltok másik csatornára a tv-n, a ahngot hallom. hogy lehetne ezt a kettőt kombinálni ?:DDD

(#34172) kjani18 válasza Vodar (#34170) üzenetére


kjani18
őstag

A SATA és a PATA a soros és a párhuzamos csatit jelenti, de mindkettő IDE

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#34173) KYZRR


KYZRR
őstag

Üdv!
Lenne egy kérdésem!
Hova lehetne felrakni 15percnél hosszabb videót, aminek mérete 1.64GB?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#34174) Vodar válasza kjani18 (#34172) üzenetére


Vodar
senior tag

Mindkettő IDE? De ez, hogy lehet? Ilyet se hallottam még. Ez az IDE: http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/images/cable-ide.jpg

Ez meg a SATA: http://www.pchost.hu/aruhaz/images/sata18ra1-l.gif

Nem????

TcK_Marco: YouTube-ra (fel kell töltened valamennyi videót előtte és kell egy pár hetes regisztráció és akkor engedélyezik a 15 percnél hosszabb videókat).

[ Szerkesztve ]

(#34175) KYZRR válasza Vodar (#34174) üzenetére


KYZRR
őstag

óóóóóóóóóóóóóóóóh! Akk csak a videók vannak hátra... mert már vagy 2 éve vagyok Thx! :R

You can only die once, make sure it is worth it...

(#34176) Vodar válasza KYZRR (#34175) üzenetére


Vodar
senior tag

Én 10 HD videó feltöltése után vettem észre, hogy engedélyezték, nem tudom pontosan mennyi kell hozzá.

(#34177) harcikoca válasza jozsi252 (#34104) üzenetére


harcikoca
senior tag

most ezt a 600kb-os valamit írjam ki cd-re?

AMD+Ati powee'R

(#34178) jozsi252 válasza harcikoca (#34177) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen írd ki egy cd-re és onnan bootolj be és futtatni fogja

iPhone 13 Pro Max

(#34179) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv

Wordben adott egy szöveg(tétel). Szeretném kicsit összébb húzni a sorokat, de nem engedi. Szóval két bekezdés között van körülbelül 4 sornyi szabad hely és nem engedi összébb venni. Ha nyomok backspace-t, akkor az első bekezdés végéhez ugrik a második bekezdés eleje, nem pedig a bekezdés közti távolság csökken... Nem tudom miért csinálja ezt... :F Remélem értitek mi a probléma... :U Tudnátok segíteni??? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#34180) harcikoca válasza jozsi252 (#34178) üzenetére


harcikoca
senior tag

oks kössz, csak kicsit fura hogy ekkora az egész :)

AMD+Ati powee'R

(#34181) atom87 válasza Vodar (#34174) üzenetére


atom87
aktív tag

IDE a szabvány (Integrated Drive Electronics ), ami tartalmazza a PATA és SATA csatolót. A köznyelvben kicsit helytelen szerintem a használata, ettől függetlenül mindenki érti mire gondolt az illető.

Kawasaki z1000

(#34182) Vodar válasza atom87 (#34181) üzenetére


Vodar
senior tag

Szóval amit linkeltem IDE-s kábelt, az valójában PATA kábel?

(#34183) jozsi252 válasza harcikoca (#34180) üzenetére


jozsi252
veterán

Természetesen képfájlként írd ki, ne magát az isot mert akkor szerintem nemfog bootolni

iPhone 13 Pro Max

(#34184) Satyricon válasza Satyricon (#34179) üzenetére


Satyricon
addikt

Valaki tudna segíteni??? :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#34185) veze


veze
őstag

van egy külső házam e-Sata és USB 2.0 csatlakozókkal.
müködne e ugy vajon ha a NAS-ra rádugom USB vel, az egyik gépbe meg e-Sataval?
gyanítom hogy nem... de ha kiprobálom okozhat e valami kárt a vinyóban?
a cél az lenne hogy dugdosás nélkül elérhetném e gépről is
vagy ha E-satan dugom a NAS-ra usb-n meg a medialejatszóra és tudna róla lejatszani..
átkapcsoló nincs rajta, amivel kiválasztani lehetne egyik vagy másik csatlakozási módot..
Sharkoon ház, de van egy LC POWER EH35BSII is..(ez utobbi garanciás.)

[ Szerkesztve ]

(#34186) gabesz78 válasza Satyricon (#34179) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Bekezdés --> Térköz vagy sorköz
Ezeket az értékeket kell csökkenteni hogy a sorok közti távolság kisebb legyen. Persze előtte ki kell jelölni a megfelelő sorokat.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#34187) Satyricon válasza gabesz78 (#34186) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi szépen, sikerült! :)) :C Ha autora állítom a térközt, akkor szuper! :K Örök hálám!!! :R

Üdv
Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#34188) atom87 válasza veze (#34185) üzenetére


atom87
aktív tag

Ki kell próbálni, bár nem hiszem, h egyszerre két interfész működne. Úgy gondolom az először csatlakoztatott interfész egyeduralkodó lesz...

Kawasaki z1000

(#34189) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! A héten tervezem, hogy beújítok egy Western Digital vinyóba sajnos a Samsungom tetűlassú ráadásul elég hamar megadták magukat sorban, így lett egy Seagate ami gyorsabb ugyan de olyan motorhangja van (sípolás) ami idegesítő egy lyukacsos házban. Szóval WD-t elég sok helyen ajánlották, hogy tegyek vele egy próbát Blue és Black között gondolkozom. Blueban megkockáztatnék egy RAID0ás 500-500gb-set az AAKS típusból, vagy egy 500GB-s Blacket azt csak úgy simán. Véleményetek szerint melyik éri meg jobban? a két blue-t annyiért tudom venni mint az egy blacket.

A kérdést a milyen HDD-t vegyek fórumon is feltettem:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#34190) MmDorian válasza kabanka (#34189) üzenetére


MmDorian
őstag

szerintem a kék is simán jó, nekem is azvan. :B főleg, ha kettőt tudsz venni egy fekete áráért. nem használtam még a black-et , de annyitval nem lehet gyorsabb, hogy megérjen 2x annyi zsetont.

(#34191) manoarc válasza kabanka (#34189) üzenetére


manoarc
senior tag

+1 a kékre, nekem is az van , a következő is ilyen lesz :)

{。^◕‿◕^。}

(#34192) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

"Tompítani" hogyan tudom a fejhallgatómat?
Idegesítően érzékeny pl hallom mikor az egeret jobban balra húzom vagy amikor szervereket tölt a játék egyszerűen ilyenkor zúg különbözően vagy amikor felpörög a vinyó azt is hallom és már baromira idegesít :O :W

Szépnapot!

(#34193) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv!
Érdekes probléma lépett fel, adott a konfigom (adatlapnál olvasható, de leírom ide is a lényeget, ASRock4core1600-P35+E7300(alapon)+2GB Corsair DDR2-800MHz-CL4+Gainward HD4850 Accelero S1 hűtővel.
Hazapakoltam koliból minap, mielőtt összeraktam volna a gépet átpasztáztam a cpu-t és az alaplapi chipsetet. Miután összekötöttem mindent, látványosan belassult a gép (Madden 08, Fifa11 szaggat, amire eddig nem volt példa). CPU-RAM teszteket lefuttattam (everest), azok jó eredményeket dobtak, így gondolom a VGA-val van gond.
2oprendszer van fent, W7 és XP. W7 alatt siralmas a helyzet (11-5ös catalyst), XP alatt valamivel jobb (10-5-ös cata, újrarakva többször)...Próbáltam már mindenféle dolgot, oprendszert még nem raktam újra (az XP szinte érintetlen volt, csak a vinyón volt rajta), de kábeleket variáltam már, egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet a hiba.
Kevés az FPS a játékokban, amíg koliban bent volt a gép addig nem volt ilyen problémám (Dirt2+Crysis2-ztem is), a konfig változatlan volt ott is és itthon is.
Szerintetek mi lehet ennek az oka?
off: 4850 topikba is beírtam, de mivel nem vagyok biztos benne hogy VGA probléma, így ide is elfér szerintem, illetve hátha itt hamarabb választ kapok :R .

(#34194) atom87 válasza MarioAna (#34193) üzenetére


atom87
aktív tag

Megnézném, hogy x16 módban működik-e kártya és nem kisebben (x8, x4, x1). Lehet rosszul érintkezik, ugye bent dolgoztál a gépben....

Kawasaki z1000

(#34195) kabanka válasza MarioAna (#34193) üzenetére


kabanka
aktív tag

Egyszer elmentem egy LAN partira kicsire 4 gép volt összesen. Az érdekesség az volt hogy a 4ből 3 gép sokkal lassabb volt mint otthoni környezetben de észlelhetően lassabb pl windows durván lassan állt fel. Mikor hazavittem, megint gyors volt.:) Érdekesség:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#34196) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Van egy Pioneer DVR-216DBK típusú DVD íróm. Olyan problémám van, hogy az üres DVD-ket nem, vagy nagy nehezen olvassa be, de ha sikerül kiírni akkor olvassa. Mi a gond?

krypton

(#34197) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az miért van ha netes rádiót elindítom (több lejátszóval is próbáltam) sokszor megszakad a WLan kapcsolat? :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#34198) sklopp válasza krypton (#34196) üzenetére


sklopp
őstag

Több oka lehet: beporosodott a lézer optikája, erős használat miatt öregszik a lézer, régi firmware miatt az újabb lemezeket bizonytalanul azonosítja.

(#34199) atom87 válasza krypton (#34196) üzenetére


atom87
aktív tag

Elhasználódás, idővel majd az olvasás is elkezd nehézkesen menni.... Aztán jöhet a csere.

Kawasaki z1000

(#34200) krypton válasza sklopp (#34198) üzenetére


krypton
senior tag

Hát én a másodikra tippelek, bár annyira nem régi a ROM, 2-3 éves.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.