Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14701) cOxeR válasza marcus.fenix (#14696) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alapvető értékrendi gondok vannak, ha ez a cél: "rommá röhögjem magam"... :)

(#14702) copass válasza cOxeR (#14701) üzenetére


copass
veterán

ha már értékrend:
"felkérek valakit akinek a kezében volt már kamera és fizetek neki pár ezret és bérelek neki egy fullos kamerát."
fullos kamerát bérelne, videóst meg csak pár ezerér...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14703) cOxeR válasza copass (#14702) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alapvetően nincsenek az emberek képben, hogy miért is fizetnek egy-egy szolgáltatónak... a munkájáért, a profi felszereléséért, a tudásáért, az egyéniségéért? Nem gondolnak bele... az nem művészi és kreatív szakmával rendelkező, többnyire vállalati munkásoknak gőze sincs, hogy miből is tevődik össze a végeredmény... és annak melyik része milyen áldozattal és pénzbefektetéssel jár.
Sajnos ez van...

(#14704) copass válasza cOxeR (#14703) üzenetére


copass
veterán

igen ez a tipikus hozzáállás manapság: megveszem=értek hozzá, hát egy faxxt.
workshoppokon találkozok emberkékkel fullfrémesgépekkel zéró hozzáértéssel megspékelve. azt hiszik hogy a tudást lehet pótolni azzal ha megveszem a profik gépét.
akik meg értenek hozzá persze szívesen segítenek nekik, (persze miután kiszórakozták magukat) olyan jó nézni hogy dunsztja sincs róla mit mondanak neki!:D
sztori, srác fotóz a nagydöggel forgatja a fejét hogy nem jó, ez se jó, nézem auto mód! :D azt mondja kipróbálhatja az én obimat, jó kis retrós (mc czj sonnar 3.5/135),mondom ez kézi fókuszos próbáld ki a gépemmel.
lövöget, lövöget, én is lövögettem az övével, nézzük a képeket, azt mondja a végén :lehet nem kellett volna megvennie a nagydögöt! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14705) cOxeR válasza copass (#14704) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD :DDD sajnos ez van, nem kell messze menni mondjuk ehhez, de ezt csak halkan jegyzem meg, mert meglincselnek. ;]

(#14706) *Ropi* válasza marcus.fenix (#14696) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt mindenki segíteni próbál, még ha ezt félre is érthető. Nem azért mondtam bármit is, mert érdekem fűződik hozzá: én fotózok, nem videózok. ;) Viszont jó pár esküvőt végigcsináltam az elmúlt 7 évben és tapasztaltam egyet s mást. ;) Egy esküvő megörökítése még sokadik nekifutásra sem egyszerű feladat, hiszen minden esküvő más (helyszínek, fényviszonyok, stb...). Hát még ha ezt valaki teljesen kezdőként, 0 tapasztalattal teszi. Választhatod ezt a lehetőséget is, de akkor ne okozzon gondot, ha életetek egyik legfontosabb napjáról esetleg nem készül értékelhető felvétel! :U Persze ez csak az én véleményem: nem kell megfogadni, de rajta megsértődni sem...! ;)

Egyébként cOxEr jól összefoglalta a lényeget. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14707) copass válasza *Ropi* (#14706) üzenetére


copass
veterán

fontos esemény elbaltázásához egy rossz példa:
- haverom kérdezi kétségbeesve, hogy lehet-e vmit csinálni az elmosódott videóval, hát mondom, messziről kell nézni amúgy semmit. na azt mondja akkor megöli a sógorát, ő videózta az esküvőjüket, 10 perc után, véletlenül kinyomta az autófókuszt és az egész lagzi totál homály lett.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14708) *Ropi* válasza copass (#14707) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tökéletes példa. :K Most tekerjük ezt meg úgy, hogy nem is a saját cuccát használja amit ismer, hanem először látott kölcsön felszerelést. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14709) copass válasza *Ropi* (#14708) üzenetére


copass
veterán

de tegyük fel hogy ismeri aeszközt, bedöglik vmi akkor mivan?!kuka megint.
megint sztori: videós mondja hogy esküvő, menyasszonytánc, esküvő csúcsa ugye utána mindenki merevreissza magát, azt már nem kell venni!:D a másik videós rég elment haza, erre elég egy kamera is, megy a felvétel 10 perc után megdöglik az obi, beáll homályba, tartalék semmi. úgy kérte el egy vendégtől a kitobit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14710) cOxeR válasza copass (#14709) üzenetére


cOxeR
Ármester

Legalább megmentette... sok olyan pont van, ahol el lehet vérezni... és még az emberi hiba és akár az emberi egészség szóba sem került... nehéz ez a szakma... és alul is van értékelve. :U

(#14711) qnadam válasza *Ropi* (#14708) üzenetére


qnadam
veterán

a sony z1/z7 ismerős nekem, valamennyi gyakorlatom is van velük, de egyikrők másikra váltás után rendszeresen gondolkoznom kell, hogy hol lehet bekapcsolni :DDD

átlagjózsef (érdemei elismerése mellett) jellemzően infarktust kap, amikor meglátja a sok gombot, és akkor még szó se volt arról, hogy pár másodperc alatt kellene íriszt nyitni és fehéregyensúlyt változtatni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14712) *Ropi* válasza qnadam (#14711) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, ezért dolgozom lehetőség szerint egyforma vázakkal, mert egyrészt kezelés szempontjából is könnyebb, másrészt utómunka szempontjából is nagyon sokat számít. :U A 3 db 40D-vel könnyű volt, de most nincs két egyforma vázam, szóval gyorsan vennem kell még egy 5D3-at. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14713) zgospel válasza copass (#14707) üzenetére


zgospel
őstag

pont ezt találtam kb 10 perce a neten, rögtön eszembejutott hogy mi megy itt a topikban :))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#14714) peti_s válasza zgospel (#14713) üzenetére


peti_s
addikt

Reflexszerűen akartam rá nyomni egy likeot, nem jött össze. :D

(#14715) samugalaxys


samugalaxys
csendes tag

Sziasztok!

A konfigos es a monitoros topicban is zaklattam mar a nepet a bajommal,de nem sokkal vagyok elörebb.
Szoval dslr vasarlasra adtam a fejem es mivel csak egy netbookom van, gondoltam utanajarok, hogy milyen gepre es monitorra lenne szüksegem, ki tudja talan nem mindegy.
Addig sikerült eljutnom, hogy nagyon nem mindegy, van am a monitornak mas tulajdonsaga is, mint felbontas, meg valaszidö, ugyhogy a 24"es Benq RL50HT-mtöl meg kell valjak. A fotos boltban az elado nem javasolta 10bites monitor hasznalatat, inkabb lebeszelt rola, azt mondvan, hogy jo lesz nekem az sRGB.
Itt a monitoros forumon inkabb a 10bites megjelenitök iranyaba orientaltak.
Igazabol nem ismerem a teljes kinalatot, eizo nekem tul sokba kerül. igy a szükös ismeretim alapjan kb 2 monitorra sikerült leszükitenem a keretet.
1 BenQ BL2411PT , allitolag 100% sRGB, 16:10, DisplayPort (ez talan mindegy is), kb 270€-ert
2 Dell U2413 99% AdobeRGB ... stb ... (8bit+fcr, ami nem tudom, mit jelent), 420€ es kb ez lenne a felsö keret.
Ha minden igaz az elsöhoz mehet barmilyen videokari, a Dellnek, meg ha szeretnem kihasznalni az 1,07milliard arnyalatat, akkor kene valami quadro 410, 600 fele a 10bites szinnenkenti kimenethez.
Ez igaz eddig? :F
Tenyleg annyira el lehet fuseralni az atvaltast egyik szinterböl a masikba, ertem ezalatt a kep konvertalasat, hogy kezdökent tenyleg jobban jarok az sRGB-vel? Merthogy eddig nem volt dolgom fenykepezögeppel.
Valakinek mond valamit a Jared Polin nev? Mostanaban nezegetem a videoit es ö allitolag egy 27"es iMac-en dolgozik, amit nem is kalibraltatott soha? Ez szamit valamit, vagy az igazi profik azert ennyire nem "adjak alabb"? :P
Sorry, hogy ha offoltam, meg hosszura is sikerült, de szeretnek mar iranyba kerülni....

(#14716) qnadam válasza samugalaxys (#14715) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem kezdőként jó lesz az srgb, ha nem nyomdába megy amit csinálsz, főleg. később, ha elkezded látni, hogy mi kevés, úgyis tudni fogod hogy váltani kell, de szerintem ez a felhasználások nagy részénél sose fog eljönni :)

a színterek közötti konverzió nem igazán a monitoron múlik, nem az lesz a szűk keresztmetszet.

a kalibrálást viszont nem érdemes kihagyni, nem drága, és ha olyan boltban veszed, akár bele is lehet alkudni az árba.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14717) samugalaxys válasza qnadam (#14716) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

"ha elkezded látni, hogy mi kevés" -ezt hogy erted? a monitoron latottak es a kep keszitesekor "igazibol"
latottak közti különbsegre gondolsz?
azt ertem, hogy nem a monitoron mulik az atalakitas milyensege, csak azt nem hogy hogyan küszöböli ki a felmerülö problemakat egy halado, vagy profi es ez mekkora kihivast jelent olyan valakinek, aki korabban nem foglalkozott kepek szerkesztesevel

(#14718) samugalaxys válasza qnadam (#14716) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

http://www.malch.com/nikon/color.html

ezt olvasva gondolkodtam el ezen a fajlatalakitasos dolgon

(#14719) samugalaxys


samugalaxys
csendes tag

azt meg megkerdeznem itt, hogy a dell U2412M-nel ez mit jelent?
Color Gamut 82% (CIE 1976)
Valamennyire csak köze van a fotozashoz, hogy ki min szerkeszti a kepeit es a monitoros topicban erre nem kaptam valaszt.

(#14720) *Ropi* válasza samugalaxys (#14715) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem jó helyen kérdezted: van kifejezetten monitorkalibrálós topic is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14721) *Ropi* válasza samugalaxys (#14715) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A fotos boltban az elado nem javasolta 10bites monitor hasznalatat, inkabb lebeszelt rola, azt mondvan, hogy jo lesz nekem az sRGB."

Akkor azt az eladót el kellene onnan tanácsolni, mert vak... ;)

"Itt a monitoros forumon inkabb a 10bites megjelenitök iranyaba orientaltak."

Teljes joggal. 10 Biten a megjelenített információ sokszorosa a 8 Biten megjeleníthetőnek. Képzelj el egy naplementés fotót: 10 Biten gyönyőrűen élő színű, dinamikus kép látható: annyira él a kép, hogy szinte lemászik a monitorról. ;) 8Biten ugyanez egy kifakult, sávosodott hulladék lesz... :U

"1 BenQ BL2411PT , allitolag 100% sRGB, 16:10, DisplayPort (ez talan mindegy is), kb 270€-ert
2 Dell U2413 99% AdobeRGB ... stb ... (8bit+fcr (az egyébként 8 Bit + FRC), ami nem tudom, mit jelent), 420€ es kb ez lenne a felsö keret."

A Benq-k nem éppen a megbízhatóságukról híresek, ráadásul fotófeldolgozásra a 90%-uk amúgy is alkalmatlan. U2413-as Dellt már több fotós kollégánál is kalibráltam: kitűnő képük van.

A 8 Bit + FRC azt jelenti, hogy a 10 Bit első 8 Bitje valós érték, viszont az utolsó Biteket csak "megtippeli" az elektronika. Ez akkor cinkes, ha egy monitor 6 Bit + AFRC módon működik, mert akkor még az sRGB színtérhez kellő 8 Bit sincsen meg színcsatornánként. De ez a Dell szerencsére nem ilyen. Az elektronikája 14 Bitet tud egyébként, a panel a szűk keresztmetszet benne.

"Ha minden igaz az elsöhoz mehet barmilyen videokari, a Dellnek, meg ha szeretnem kihasznalni az 1,07milliard arnyalatat, akkor kene valami quadro 410, 600 fele a 10bites szinnenkenti kimenethez."

Ez így, ebben a formában nem igaz, hogy csak olyan hardcore kártyák jók a feladatra: én pl. egy GTX460-ról hajtom a Dell 2709-emet DisplayPorton keresztül színcsatornánként 10 Biten.

"Tenyleg annyira el lehet fuseralni az atvaltast egyik szinterböl a masikba, ertem ezalatt a kep konvertalasat, hogy kezdökent tenyleg jobban jarok az sRGB-vel? "

Abban az esetben, ha csak webre dolgozol (az interneten az sRGB az általánosan elfogadott standard színtér). Ha viszont papíron, nyomtatásban is szeretnéd viszontlátni a képeidet, akkor jobban jársz egy Adobe RGB-t is tudó megjelenítő rendszerrel (azt még mindig vissza tudod butítani sRGB-re, ha kell).

"Valakinek mond valamit a Jared Polin nev? Mostanaban nezegetem a videoit es ö allitolag egy 27"es iMac-en dolgozik, amit nem is kalibraltatott soha? Ez szamit valamit, vagy az igazi profik azert ennyire nem "adjak alabb"? :P"

Persze, tegnap is együtt söröztem vele. ;) :DDD Van egy városi legenda, hogy a MAC-ek kalibrálva érkeznek a gyárból és nem is kell hozzájuk nyúlni... :N Ennek kissé ellent mond az a tény, hogy elég sok esküvőfotós kollégámhoz járok MAC-et kalibrálni és orbitális különbségek tudnak lenni a gyári és a kalibrált állapot között. ;) A másik fele meg a dolognak, hogy egy kalibrálás általában ~3 hónapra elég, utána elmászik a rendszer az alkatrészek elektromos tulajdonságainak megváltozása miatt. Ez függ a környezeti hőmérséklettől, a páratartalomtól, stb...Tehát még ha tényleg kalibrálva is érkeznének a MAC-ek a gyárból, akkor is előbb vagy utóbb újra be kellene őket állítani. ;)

Ha van még kérdésed akkor privátban folytassuk, hogy ne offoljuk szét a topicot! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14722) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek ez megéri így?
Eneloop

Vagy inkább vegyem meg itt 4200-ért a 4db-ot, meg hozzá 10-ért a töltőt külön? :F

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14723) copass válasza spiky03 (#14722) üzenetére


copass
veterán

nem, pdawtól jobban megéri, meg egy rendes töltő pl.: voltcraft, nitercore intellicharger

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14724) JohnyBlue válasza copass (#14723) üzenetére


JohnyBlue
őstag

pdaw sajnos visszavonult... pár fekete eneloopja van még és annyi :(

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14725) copass válasza JohnyBlue (#14724) üzenetére


copass
veterán

affene :(

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14726) spiky03 válasza copass (#14723) üzenetére


spiky03
veterán

thx az infót.

@JohnyBlue
a weboldala még megy, tegnap frissítette.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14727) atok666 válasza samugalaxys (#14715) üzenetére


atok666
őstag

@JP: Mulkor vmelyik videoban mondta, hogy nem kalibraltatta sose a monitorjat, de mikor nyomamtni kuldi a kepeit, akkor mindig kikoti, hogy ne nyuljanak a kephez/szinekhez - nem igazan ertem, hogy mi ebben a logika? Ha egyszer ugysem kalibralt a monitor, akkor honna tudja mit kap a nyomdabol? - bar valszinuleg mindig ugyanott nyomtat es mar kb. tudja mit hogyan nyomnak ki.

Atok

(#14728) samugalaxys válasza atok666 (#14727) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

az az, na csak latta mas is, eleg nezettek a videoi...

(#14729) *Ropi* válasza atok666 (#14727) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...valszinuleg mindig ugyanott nyomtat es mar kb. tudja mit hogyan nyomnak ki."

Pontosan azért. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14730) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Hali!

Valakinek van tapasztalata Nikon L810 es gépről? Ebben az árkategóriában (40-55k) Van esetleg jobb választás?

(#14731) *Ropi* válasza Bakter9011 (#14730) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tesztképek alapján már ISO 400-on mosógép: én nem venném meg, inkább gyűjtenék valami jobbra. :U De ez az én véleményem...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14732) jjeahh válasza Bakter9011 (#14730) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha használt is jöhet van, újan nem vennék ennyiért fotómasinát...vettem már 3x kompaktot ennyiért vagy olcsóbban, és mindíg megbántam, eladtam...najó annó nagyon szerettem az oly mju 1040-et, már csak az építési minőség, kis méret miatt is...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#14733) samugalaxys válasza atok666 (#14727) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

És te mint gondolsz erről a hozzáálasról?
Szerinted mennyire profi a srác?
Úgy hallottam, nem kevés fotós dolgozik iMac-en, vagy más apple gépen. Ahégy én tudom az iMac pl. sRGB-hez hasonló színtérrel rendelkezik.
Csak mert még mindíg nem tudtam eldönteni, hogy milyen configot állítsag össze képszerkesztéshez...

(#14734) *Ropi* válasza samugalaxys (#14733) üzenetére


*Ropi*
félisten

Régen igaz volt, hogy a Mac stabilabban működött, azokból az időkből maradtak ezek a "MAC jobb, mint a PC" legendák. Volt 2-3 különböző hardverváltozata, arra könnyen megírták az atomstabil drivereket. Viszont amióta a Mac is Intel alapon (Core i5, i7, stb.) fut mint a PC-k, azóta a Mac az instabilabb: nekik még bele kell tanulniuk a sokféle hardverre írt driverek és szoftverek világába. Viszont ehhez mérten meg drágák és a bővítésekért is kemény pénzeket kell leszurkolni, ami PC-nél jóval olcsóbban megvan. Szóval ár/teljesítmény arányban magasan a PC nyer, a MAC-ben az exkluzivitásért kell felárat fizetni, ha valakinek megéri. :U

Mindenesetre tényleg még mindig úgy él a köztudatban, hogy a MAC az ász: volt olyan érdeklődő pár, ahol a srác hosszan ecsetelte, hogy ő olyan esküvőfotóst keres, aki MAC-en dolgozza fel a képeket, mert az mennyivel jobb, mint a PC. :) Ajánlottam nekik néhány MAC-en dolgozó kollégát aki hirtelenjében az eszembe jutott és azzal a lendülettel el is búcsúztam tőlük... ;) :D

Hogy illusztris példát hozzak: Yervant csiribiri Retina Macbook Pro-ja ekkorát fagyott az orrunk előtt, hogy utána több próbálkozásból sem tudta elindítani a PS-t meg a saját szoftverét a Page Gallery-t, hogy megmutassa nekünk. Nem kárörvendésből írom - csak tényként, mielőtt valaki MAC-ellenes flamewar kezdetének hinné. ;)

Ja, a 27" iMAC-ben ugyanaz a panel van, mint a Dell U2711-ben. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14735) samugalaxys válasza *Ropi* (#14734) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

Tehat jobb, mint amit mashol olvastam...

(#14736) HollyBoni válasza *Ropi* (#14734) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mac-nek szerintem még egy nagy erőssége a rendszer, az OS X. Én PC-re raktam fel, pár hónapja ezt használom, úgy érzem sosem fogok visszatérni Windows-ra. De ez már nagyon off.

(#14737) *Ropi* válasza samugalaxys (#14735) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért, mit olvastál máshol? Jöhet privátban is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14738) atok666 válasza samugalaxys (#14733) üzenetére


atok666
őstag

Hat nemtom, JProl nekem az jut eszembe, hogy BOOM +100 kontraszt es +- kesz a kep :D

Atok

(#14739) atok666 válasza samugalaxys (#14733) üzenetére


atok666
őstag

Attol fugg mennyire gondolod komolyan a dolgot...
Vagy veszel vmi egyszerubb sRGBt lefedo monitort, esetleg vmi kozepes 2711et vagy valami grafikara kihegyezett dolgot :)

Atok

(#14740) zgospel


zgospel
őstag

az ilyen féle termékekkel kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata? az a 20m vízállóság valóban vízálló? igazából ha már 10-ig bírja azzal én bőven elégedett lennék, sőt, de szeretném biztonságban tudni a cuccom. mennyire megbízható ez?
gondolom a gép kezelhetősége valamilyen szinten megmarad, legalábbis 550D-nél a gombokat tudom nyomogatni ahogy nézem, nem? a tárcsa nem érdekes.

uszodában szeretnék csinálni pár vízalatti meg vízfelszíni képett és pénzben kb ezt a 4-6 ezer forintot érné meg nekem rászánni, de egy kicsit félek tőle. a Mountex túraboltban egy hasonló terméket láttam még tavaly 20 vagy 25 ezerért (már nem emlékszem) és akkor jött az ötlet hogy megnézem neten is, a 20-hoz képest az 5 azért jelentős különbség, vajon ez minőségben is érződik? talán annyi hogy 20 helyett 30m volt ráírva.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#14741) *Ropi* válasza zgospel (#14740) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ilyenem van.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14742) qnadam válasza zgospel (#14740) üzenetére


qnadam
veterán

olyat ne vegyél, aminek nem síküvegműanyag van az optika előtt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14743) BiriBum válasza qnadam (#14742) üzenetére


BiriBum
őstag

Mindegyik vízálló toknál, (még a gyári horror árúaknál is), sík műanyagot tesznek az optika elé, különben nem lenne vízálló a rendszer.

(#14744) samugalaxys válasza atok666 (#14739) üzenetére


samugalaxys
csendes tag

Hát igen, pont ez a kérdés. :) Az egyszerűbb is kb270€, a Dell U2413 meg kb420€. Szóval 27"-es sajnos nem jöhet számításba. :(

(#14745) zgospel válasza *Ropi* (#14741) üzenetére


zgospel
őstag

hát igen, ez így kinézetre is komolyabb, pláne az ujjaknak a bebújtatok a zoomgyűrűhöz meg az expo gombhoz nem rosszak.
keresgéltem tovább, habár én ebayezni nem szoktam és nem is tudok onnan rendelni, ez ami neked van olyan 20-25 körül megy ebayen, annyit már nekem nem ér a dolog. a lélektani 10 ezres határt nem akarom átlépni :)

itthon ahogy láttam boltban nem nagyon árulnak ilyeneket... na még alszom rá egyet :))

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#14746) *Ropi* válasza zgospel (#14745) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezen ne spórolj, mert a géped "pöppet" többe kerül! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14747) zgospel válasza *Ropi* (#14746) üzenetére


zgospel
őstag

nem spórolok, de ha a 10 ezres is megvédi az uszoda medencéjében akkor nem akarom arra az 1-2 alkalomra a kétszer drágábbat venni. :U
mindenesetre ha megvettem ki fogom próbálni, hogy beleteszek valami tárgyat és lemegyek vele hosszabb időre a víz alá, hogy biztosan bírja-e, még mielőtt élesben a kamerával próbálom.

köszi

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#14748) *Ropi* válasza zgospel (#14747) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen: mindenképpen ki kell próbálni éles bevetés előtt. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14749) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Utánanéztem a használt a komolyabb gépeknek igazából egyet találtam erről kérném a véleményetek: Canon

Ha nem ez akkor mindenképpen újat szeretnék és az a helyzet hogy nagyon amatőr vagyok a fotózáshoz így nem lenne probléma ha nem nagyon komoly a gép. Van 3 típus jó áron itt angliába és ezek közül szeretnék választani.
Panasonic DMC-LZ20
Fujifilm Finepix S4300
Nikon L810

Esetleg Olympus SP720UZ

Szerintetek?

(#14750) jjeahh válasza Bakter9011 (#14749) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az utóbbi 4 gép kompakt...szóval akkor már inkább a canon, ha használtan is...a harmadik lehetőség egy m4/3, az kompakt is, cserélhető optikás is, és a képminősége is sokkal jobb, mint az említett kompaktoknak...kezdetnek tökéletes lenne, az olympus-ok jpeg motorja, autó módja is nagyon jó, és ha fejlődsz, akkor is tökéletesen kielégít majd...igaz, nem tudom találsz-e kitben 100€-ért, én csak vázat kaptam ennyiért, szintén ebay-en.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.