Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) SkyLaci válasza Akos96 (#14900) üzenetére


SkyLaci
őstag

ehhez viszont egy időgép kéne :)

(#14902) Akos96 válasza SkyLaci (#14901) üzenetére


Akos96
senior tag

Ez jogos. De legalább felhozhatod a képet elrettentő példaként/nyomós érvként, hogy a jövőben készülő csoportképeknél miért lenne jobb mindenkinek, ha az egész társaság elsőre is szépen nézne. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#14903) *Ropi* válasza Akos96 (#14902) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csoportképet csak sorozatban érdemes lőni, aztán összemaszkolni. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14904) spiky03


spiky03
veterán

Sikerült eladnom a A720-as gépemet.
Így most kellene egy másik.
Az SX150-et néztem ki. Ezt írtam már itt korábban is.

A rekesztartományban gyengébb mint az A720-asom volt, mert ez csak f3,4-től indul nem pedig 2,8-ról.
Szerintetek ez jó lesz nekem? :)

Amire használnám, az csak hobbi fényképezés, nyaralásokon meg haveri összejöveteleken. Használnám a manuális beállításait, meg ha már tud akkor 720p-s videókat is gondolom csinálnék vele. :)

Vagy tudok valami jobbat ajánlani hasonló árkategóriában?

Akku-t Sanyo-t veszek majd hozzá. MM-ben láttam 10-ért 4 db-os 2000 mAh-ásat töltővel.
Mert ugye akit itt ajánlottatok ő már visszavonúlt sajnos. :(

Köszi :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14905) cattus válasza spiky03 (#14904) üzenetére


cattus
őstag

Esetleg erre kérdezősködhetsz. Szerintem ezen az áron vállalható, ha van jobb alternatívája, azt majd az okosak elmondják a másik topikban.

Do the thing!

(#14906) atok666 válasza *Ropi* (#14903) üzenetére


atok666
őstag

Vagy megmondod mindenkinek, hogy csukja be a szemet, majd haromra mindenki nyissa ki ;)

Atok

(#14907) *Ropi* válasza atok666 (#14906) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem működik: már próbáltam. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14908) *Ropi* válasza spiky03 (#14904) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az az F2.8 sokat számít ám. De most már, hogy eladtad...

Az Eneloopokat meg ezzel a töltővel használd!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14909) atok666 válasza *Ropi* (#14907) üzenetére


atok666
őstag

Akkor marad a sorozat :)

Atok

(#14910) spiky03 válasza cattus (#14905) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi. Írtam oda is. :)

Akkor az a töltő nem jó amit adnak hozzá?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14911) *Ropi* válasza spiky03 (#14910) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én nem ajánlanám a használatát: hosszútávon elrontja a cellákat.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14912) spiky03 válasza *Ropi* (#14911) üzenetére


spiky03
veterán

Értem. köszi az infót.
Akkor úgy érzem nagy beruházás lesz az gépcsere. :D

Amúgy a másik fórumon ezt ajánlották: [link]
Azt írták ugyanaz mint az eneloop. Ez igaz lehet?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14913) *Ropi* válasza spiky03 (#14912) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az Eneloop és a Voltcraft IPC-1L egy kipróbált és bevált termék, az egész világon több millióan tanúsíthatják, hogy toronymagasan jobbak bármi másnál. De, hogy ne csak másokkal példálózzak, saját statisztikáim: munkára (megbízható tápellátás kell a vakuknak fotózásokon) használok egy IPC-1 és egy IPC-1L és egy CM2020 töltőállomást, valamint 150 db 2000 mAh-s Eneloopot. Az első 60 db-ot 4 éve vettem, azóta is hibátlanul teljesítenek. 150 db bizonyíték elég? ;) :D

Ha az almás rajongók csak almás termékeket akarnak használni mindenáron: ám tegyék, az ő dolguk. Én olyan megoldást javaslok, ami ár / érték arányban verhetetlen. ;)

Ebbe a topicba is bekérdezhetsz, ha még ezek után sem tudtál dönteni. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14914) SkyLaci válasza spiky03 (#14904) üzenetére


SkyLaci
őstag

én canon sx130-at használatok 2 éve, gondolom az sx150 is hasonló lehet, mondhatni megvagyok elégedve vele (persze dslr-ről vagy milc-ről álmodom titokban), egy kis odafigyeléssel jó minőségű képeket lehet készíteni vele.
Töltőnek Voltcraft IPC-1L-t használok és ajánlok is, az akksi meg szerintem szinte mindegy milyen, lényeg hogy legyen tartalék, de én még sosem jártam úgy hogy a 3. pár akksit kellett volna bele tenne egy alkalmalommal.
És még ajánlom hozzá ezt a tokot: Case logic SLDC-202
masszív tok, pont ráillik a gépre, és elfér az első rekeszben 6-8 pót akksi.

(#14915) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Mar kattogtatok egy ideje egy Nikon D40t es van par - szerintem - jol sikerult kepem a csaladrol ill. kulonbozo helyekrol, ahol jartunk. Kepek meretevel nem szoktam szorakozni es szinte mindig a max felbontason dolgozom. Szoval a kepeket szeretnem elohivatni nagyobb meretben - nem fotoalbumba -, hogy fali kep legyen beloluk. Ehhez viszont kicsit megpiszkalni a fotokat - nagyobb reszt jpg-k es van nehany raw formatumu.
Tudnatok ajanlani valamilyen megbizhato es ingyenes kepszerkesztot?

Kosz!
M

(#14916) spiky03 válasza SkyLaci (#14914) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi szépen az infót.
Akkor szerintem a héten meg is veszem a gépet. remélem meg leszek vele elégedve, a A720-al is megvoltam, csak ugye haladni kellene a korral. :)
A tok is rendben van, továbbítom is majd anyósnak, és megveszi névnapomra. :D

Nekem is az álmom egy komoly tükörreflexes gép.

Thx neked is *Ropi* a bizonyítékot. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14917) Fandango válasza mutyuru (#14915) üzenetére


Fandango
veterán

pl. GIMP

(#14918) mutyuru válasza Fandango (#14917) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Kosz! Nem ismerem a progit sajnos... mennyire nehez ill. atlathato a kezelese?
Nem vagyok nagy zseni ezekhez... egyszer probaltam a haverom gepen a photoshoppot/lightroomot, de bennem eleg komplex hatast keltett es nem tudtam kezelni...

[ Szerkesztve ]

(#14919) copass válasza mutyuru (#14915) üzenetére


copass
veterán

raw therapee
egyszerű, aránylag.
magyar nyelvű leírás
magyar nyelvű első lépések videó.
ezek a korábbi verziókhoz vannak asszem, de a lényeget nem érinti.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14920) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Van egy Yongnuo yn467-es vakum és az utóbbi időben nem igen akaródzik működni. Van amikor betölt és van amikor csak azt jelzi hogy tölti még utána meg átvált készenléti állapotba és semmi de nagy ritkán (20-ból egyszer) betölt és akkor jól lehet használni. Szerintetek mi lehet a baja? Lehet hogy az akkumulátorok haltak meg? Bár megmértem multiméterrel és mindegyikre 1.2xx-et írt a multiméter... :F

(#14921) Santiagain válasza fireproof (#14920) üzenetére


Santiagain
senior tag

Terhelés alatt kéne mérni az akksikat. Szerintem az lesz a gond. Ha xx<20, akkor lehet, hogy simán csak lemerültek. Feltöltve bőven 1,3 fölött kell lenniük.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14922) fireproof válasza Santiagain (#14921) üzenetére


fireproof
őstag

És hogyan tudnám megmérni őket terhelés alatt?

(#14923) Santiagain válasza fireproof (#14922) üzenetére


Santiagain
senior tag

Erre jó a spéci töltő. PL.: IPC-1L. Kisütés alatt is mutatja a feszültséget. Rossz állapotban lévő akksiknál leeshet 1V alá is, terhelve. Azok már csak kis fogyasztású cuccokba jók.

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14924) td válasza Mikisys (#14890) üzenetére


td
senior tag

Szerk: most nézem, hogy ez nagyon hosszú lett. A lényeg ott van az utolsó 5-6 bekezdésben, meg itt az elején, hogy mi történik pontosan. A többiben azt írom le, hogy milyen hatások érték a gépet, és hogy a neten találtam olyat, akinek víztől sérült a gép, ugyanez volt a hibaüzenet is, de a szervizben nekem azt mondták, víztől nem lehet. Mindenesetre a tönkremenetel napján fotóztam esőben, és csöpögött is rá, de utána letöröltem, nem úgy tűnt, hogy jutott belülre, bár van egy apró rozsdafolt a bekapcsológomb csúszórészén (már belül). Illetve egy órával később mintha "Power save cancel"-ről jött volna vissza, úgyhogy nem tudom, jól kikapcsoltam-e az eset után, vagy hogy már a zsebembe kapcsolódott-e be (azt mondták, attól is sérülhet). Korábban kb. két alkalommal érte nagyobb ütés a gépet, de mindkétszer kikapcsolt állapotban.
-------------------------------------------------------------

Igen, tudom, hogy mit jelent, és pont azt csináltam. Amikor bekapcsolom, kitolja valameddig az objektívet, de észrevesz valamit, hogy nem stimmel, úgyhogy megáll a művelet közben (onnan már talán épp visszafelé húzná egy kicsit), a képet pedig leveszi, fehér lesz - és ezen látszik a felirat.

Egyébként eleinte mintha nem vette volna le a képet, hanem otthagyta homályosan azt, amit az objektív lát.

Ha kikapcsolom, az objektív kint marad. Ellenben ha ezután Playback módban bekapcsolom, akkor az onnan való kikapcsoláskor visszahúzza, illetve egy bizonyos idő eltelte után is, ahogy szokta. Ez érdekes. A szervizben azt mondták, hogy (ha jól emlékszem) a fókuszmotor érzékeli, hogy baj van, és letilt, és az már visszafelé sem engedi. Ez egy ilyen bug lehet, hogy Playbackben meg simán visszahúzza.

Mindegy. Gyorsan rákerestem a neten, amikor a hiba előjött, és találtam olyat, aki azt írta, hogy "water damaged" lett. Azt nem tudom, hogy ez pontosan mekkora kár volt, teljes beázás, vagy csak egy kevés víz, de a szervizben erre is azt mondták, hogy attól nem válhat ilyenné, és hogy "az interneten mindenki csak mondja a magáét". :) Amúgy normálisnak tűnő fickó volt, de a szerviznek is megvannak a maga érdekei.

Engem meg jól felbosszantott a dolog, mivel aznap délelőtt pont esőben fényképeztem. Kicsit el kellett tartanom az ernyőt, mert árnyékolt, és úgy nem lett volna jó az elázott virágos kép. Kicsit csöpögött rá a víz, de utána néztem, letöröltem, és nem gondoltam, hogy baj lehet. Az objektívre azt hiszem, nem jutott víz. Viszont amikor egy órával később bekapcsoltam, akkor rémlik, mintha "Power save cancel"-ről jött volna vissza (ez azt jelenti, hogy ha bekapcsolva hagyod, akkor kikapcsol egy idő után, de ugye a fizikai bekapcsológombot nem tudja elhúzni, veled meg így közli, hogy mi volt az ábra). Szóval nem tudom, jól kikapcsoltam-e, amikor zsebre vágtam (siettem), vagy hogy esetleg ott kapcsolódott-e be valahogy (előfordult párszor, de a téli kabáromban, és soha nem értettem, hogy hogyan lehetséges).

Ezt csak azért írom, mert a szervizes mondta, hogy ilyenkor is sérülhet a zsebben a mechanika, elég, ha kicsit megnyomódik. Sőt, az is lehet, hogy régebben sérült, csak a ki-bekapcsolgatások során most jutott el arra a szintre, hogy tönkremenjen. Erről eszembe jutott két dolog: egyrészt talán pont a múlt héten a dzsekim zsebében volt, amikor kilengett, és odaütődött valamihez (szekrény vagy hűtő). Mondjuk nem volt bekapcsolva, és egyébként fém vázas. A másik, hogy újabban elég gyakran használtam, tehát sűrűn ki volt téve ki-bekapcsolgatásoknak. De olyanra nem emlékszem, hogy bekapcsolt állapotban nyomásnak tettem volna ki, illetve csak olyan volt, hogy zsebből kivétel közben kapcsoltam be véletlenül, vagy rosszul fogtam, és akkor kínlódott egy kicsit, hogy ki-be mozgatta az objektívet, amíg újra megtalálta a fonalat.

(De egy fickó épp bevitt a szervizbe egy nagyobb gépet, ami bekapcsolva esett le kis magasságból, és annak jól működik az objektív, csak letört a legkülső elem aljából valami, vagy valamennyi. Igaz, arra mondta is a szervizes, hogy masszívabb, vastagabb darab, többet kibír.)

Tavaly augusztusban egyébként csinált már ilyen kiírást, de ott pár próbálkozás után helyrejött. Igazgattam akkor a memóriakártyát is, de attól szerintem nem lehetett (mert most elvileg vagy érintkezik, vagy nem, és ha nem, akkor belső memóriára dolgozik). Előtte nem sokkal lehajoltam valamiért a földre, és ahogy elengedtem a gépet, hozzáütődött a macskakőhöz a szemből nézve jobb alsó sarka az elején, mivel a csuklópánt hosszabb volt, mint a maradék magasság. Ez pont az objektív közelében lévő sarok, kicsit be is horpadt ott a fém. Ez nem tudom, hogy ugyanaznap volt-e, mert többször is voltam a Várban akkoriban. Mindenesetre ideges lettem miatta, de úgy tűnt, működik a gép, azóta tudtam használni.

Ha megnézem a bekapcsoló gombot, akkor OFF állásnál a bütyök mellett, magán a csúszó elemen, tehát már belül, látszik valami rozsdafolt-szerű. Emiatt is hittem azt, hogy az esőben lett baja, de nem tudom, az hogyan okozhat ilyet - és a szervizes is azt mondta, hogy attól nem lehet.

De ez a rozsdafolt már akkor feltűnt, amikor múlt héten néztem, úgyhogy fújogattam a gépet, aztán ráengedtem a hajszárítót is. Ezt lehet, hogy kár volt, mert azóta jellegzetes "nyöszörgő" hangot is kiad, amikor megáll az objektív kitolásával, illetve amikor nem tudja behúzni, akkor is csak ezt a hangot adja a mechanikus rész (gondolom, maga a motor). Felforrósodott a kijelző szélénél, ennyit éreztem a hajszárítózás után, nem tudom, így árthatok-e neki.

Most ki akartam próbálni, amit írtál, de hiába kapcsoltam ki a power save-et, 10 perc után megpróbált magától, és ugyanúgy csak nyöszörgött, nem húzta be az objektívet. Továbbra sem működik.

Egy kolléga azt javasolta, csavarozzam szét, és nézzem meg. Ő ráesett egy kompaktra régebben (kézzel támaszkodva), és úgy tűnt, vissza lehetne állítani belül az eredeti állapotot, és csupán az volt a baj, hogy túl kicsi alkatrészeket kellett volna forrasztani.

Kérdeztem a szervizben, hogy ha beadom, akkor a kicserélt alkatrészeket ideadják-e, és azt mondták, igen, de hát olyan ez is, mint a hamvasztás - sosem tudhatod. Lehet, csak visszaillesztenek egy szenzort, aztán fizethetsz 15 ezret.

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#14925) td válasza td (#14924) üzenetére


td
senior tag

Ja, és az is lényeges, hogy egy kollega szerint szét lehetne csavarozni, aztán megnézni, hátha helyrehozható házilag, ő már egyszer nézett így egy gépet, amire ráesett, csak túl kicsi alkatrészeket kellett volna forrasztani benne.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#14926) rii


rii
nagyúr

sziasztok

két kérdést szeretnék feltenni

a.)
tüktösbe mi az amit már "érdemes" megvenni, és új?
200.000-nél kezdődik? .-/

b.)
illetve tükrösbe mi az ami
- retro-s külsővel rendelkezik,
- és jó gép,
- és használtan jó árba kapható?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14927) Santiagain válasza rii (#14926) üzenetére


Santiagain
senior tag

a.) Mire kell? Csak váz kell?
b.) Tükrös vonal nem a retro dizájnról szól.
c.) Van erre külön TOPIK.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14928) A Zéé válasza rii (#14926) üzenetére


A Zéé
addikt

az, hogy mit érdemes megvenni, az sok mindentől függ, elsősorban a te igényeidtől is.

retrós külső alatt mit értesz? A markolat nélküli Nikon FM, Oly OM, Canon AE szerű vázakra? Mert olyan nincs jelenleg.
m4/3 rendszerben van az Oly E-M5 ami hasonlít arra a stílusra, de az nem tükrös.

Just a simple Lineman...

(#14929) .: JuSzT :. válasza rii (#14926) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nikon D5100, Canon 650D, és ilyesmi.

Van most a D3100 nikon is egész jó árban van mint belépő szett. 80-90 körül

(#14930) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítéget

havercsaj szeretne majd gépet venni, továbblépne a MILC-ről, vagymiről, meg a kompaktról, és tükröst szeretne, de szerintem 100 a felső határ. .-/

mivel csaj (ráadásul stylist), ezért számítana neki a külső is .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14931) .: JuSzT :. válasza rii (#14930) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha 100 a felső határ, akkor talán MILC ben sem a top kategóriát használja. Lehet hogy azon belül kellene fejleszteni, akár csak mondjuk egy számára profib objektívet.

Nem rég az egyik topicban írta valaki, hogy egy Canon 5d MKII-t megunva vett mellé egy Oly OMD-t, és a legutóbbi esküvőt azzal fotózta. OMD vel készült 1600 kép, míg a canonnal alig pár száz :) És mindenki elégedett volt.

(#14932) Santiagain válasza rii (#14930) üzenetére


Santiagain
senior tag

Azért jó lenne pontosan tudni, mije van most, és mire szeretné használni a gépet. Ergo mi az amit fotózni szeretne.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#14933) *Ropi* válasza rii (#14930) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Leica M9 eléggé retro külsővel rendelkezik, de 100-nál "pöppet" többe kerül...Olyan 700k körül van, és az még csak a váz: üvegek is kellenek ugye. ;) Egyébként ilyet nyúltak le Brad Pittől...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14934) Byk01 válasza *Ropi* (#14933) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez se tükrös, csak egy MILC :P

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14935) Casoli


Casoli
őstag

Sziasztok!

Szemezgettem már egy ideje a Fuji FinePix S4x00 sorozattal, úgy döntöttem megveszem belőle a csúcsgépet, a legdrágább S4500-t. Megvettem, tetszik, csak most éppen nézegetem, a család legkisebb legolcsóbb tipusa S4000 szinte ugyanolyan paraméterekkel rendelkezik mint a csúcs S4500. Mitől drágább az S4500 az S4000-hez képest? Ráadásul a gyengébb zoommal rendelkező S4200 is drágább mint az S4000.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14936) spiky03


spiky03
veterán

Kompakt gépekre lehet venni valamilyen egyéb kiegészítőt amivel kicsit "jobbá" lehet őket varázsolni?

Mert hallottam, hogy valaki vett rá valami kiegészítőt, amivel nagyobb látószögben tudott fényképezni.

Tudtok ilyenekről?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14937) scarabaeus válasza Casoli (#14935) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha az ember csak úgy belecsap, és a sokak által kedvelt, általam gyűlölt* snapsorttal nézi meg, ezt látja.
- Panorámaösszefűző mód az S4000 javára
- Duplája felbontású kijelző az S4000 javára
- Az S4500 javára annyi, hogy olcsóbb, mint az S4000
*Szerintem nincs még egy weblap a világegyetemben, ami ennyi elírást és fals adatot tartalmaz, de azzal sem értek egyet, amin az értékeléseik-összevetéseik alapulnak, na mindegy, nem lovalom magam bele, sokszor leírtam már.
Na, most sem sikerült a snapsortnak összehozni egy normális specifikációlistát. Ugyan ellenzem a gépen belüli panorámaösszerakást, mert amit az elront, az aztán el van rontva, amit rosszul illeszt, az rosszul van illesztve, de PC-n erre szakosodott programokkal szépen össze lehet rakni képeket (nemhogy panorámaösszerakó nélküli, de még panorámasegéd nélküli gépek képeit is...). Szóval, mindegy, a snapsort ezt különbségnek hozta, de nem az, mert mindkét gép kézikönyvének ott van a 24. oldalán, hogy bizony ezek összerakják a panorámákat, ugyanúgy (a kézikönyv is egy az egybe átvette az egy évvel korábbi oldalakat), semmi különbség ebben.
Az LCD tényleg dupla felbontású az S4000-esben (460 ezer pont, nem 230 ezer pont).
Az ár az van ilyen is, olyan is, nem néztem.

A fujifilm.com faq oldala szerint a különbség:
- SDXC támogatása az S4500-asban (lehet nyomulni 32 GB-tól fölfele)
- Dátum- és időbélyegzés opció az S4500-asban (mindenki véglegesen, gépen belül elronthatja a képeit)
- Csökkentették az autófókusz idejét és a két expozíció közti időt

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14938) Akos96 válasza spiky03 (#14936) üzenetére


Akos96
senior tag

Léteznek ilyenek, különböző tele/makró/stb. előtétlencsék vannak, a bővítőporttal rendelkező csúcskompaktokra meg kereső is rakható. A "jobbító" kiegészítők általában szerepelnek valamelyik, a géphez kapott leírásban. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#14939) scarabaeus válasza spiky03 (#14936) üzenetére


scarabaeus
őstag

Igen, ott vannak pl. a Raynox DCR-150 és DCR-250 makróelőtétek. Ezek szűrőmenetre (csiptetős felfogatással elég tág határok közt) rakhatók fel, de azokra a gépekre, amelyeknek nincs saját szűrőmenetük (mert mondjuk az egész objektív eltűnik a gép hasában használat után), azokra is szoktak csinálni olyan adaptereket, amelyekkel szűrők és előtétek tehetők fel (nem biztos, hogy a gyártó). Sok kompakthoz (de inkább a high-end kompaktokhoz és a komolyabb bridge-ekhez) maga a gyártó kínál nagylátó és/vagy teleelőtéteket, általában brutális árakon, de azok ahhoz a rendszerhez vannak tervezve, annak idején én is használtam Pana FZ20-ason szép nagy 1,5x-es gyári előtétet :) , vagy Samsung EX1-hez 0.75x (ekv. 18 mm-t adó) nagylátóelőtétet, amikor még azzal csináltam gömbpanorámákat.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14940) Casoli válasza scarabaeus (#14937) üzenetére


Casoli
őstag

Köszi a választ! Ezt a linkelt oldalt én is láttam, de nem pontos, mert panoráma üzemmód az S4500-ban is van. Egyébként az S4500 olyan 50e fölött kapható, az S4000 pedig 40e körül. Szóval fura ez a beárazás. Mindegy, végülis 40ért csíptem meg az S4500-t, így nekem megérte. Nagyon szép makrokat készít.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14941) scarabaeus válasza Casoli (#14940) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az S4000 2011-es modell, a másik 2012-es. Az hat az árra.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#14942) HGTimber


HGTimber
tag

Üdv!

Van egy Olympus SP-610 UZ típusú fotómasina. Szűrőket szeretnék rá tenni (pl. polárszűrőt), de sajnos ennek a gépnek nincs szűrőmenet az objektív frontlencséjén, ill. adaptertubust sem lehet hozzá kapni. Érdeklődnék, hogy jártas e valaki a házi adapter/tubus elkészítésében? Van-e valami univerzális szűrőtartó megoldás? Gondoltam le veszem a méreteket és esztergáltatok egy tubust, de előtte itt érdeklődök hátha van valami megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#14943) *Ropi* válasza Byk01 (#14934) üzenetére


*Ropi*
félisten

De legalább retro feeling. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14944) spiky03 válasza Akos96 (#14938) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a válszt neked is meg scarabaeus-nak is.

Esetleg tudtok adni pár linket vagy típust vagy valamit, hogy az én Canon SX150-et mivel lehetne "megtoldani"? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14945) oilver1


oilver1
tag

Sziasztok!
Nem vagyok kezdő fotós, sőt! Értek a fotós cuccokhoz, most egy fotós fórumon mégis megpróbálnak meggyőzni, hogy egy Tamron 28-300/F3.5-6.3 AF XR Di VC LD ASP (IF) objektívem használtan nem ér többet 30 ezer forintnál, sőt, egy emberke egész konkrétan 27 ezer forintot ajánlott érte, teljesen komolyan.
Nyugtassatok meg, hogy nem én vagyok hülye... Ennyiért még egy alap canon zoomobit sem kap az ember, nemhogy egy ilyen strapa üveget...

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#14946) A Zéé válasza oilver1 (#14945) üzenetére


A Zéé
addikt

:D
Rágugliztam gyorsan, új ára nettó 165+áfa. Szóval 130 alatt is csak akkor adnám, ha van valami kis külső sérülés rajta. Bár a valós használtpiaci ára nem tudom hol lehet, de én saccra valami ilyesmit mondanék. Látom megtaláltad a beárazós topicot is, ott majd pontosabbat mondanak rá :)

Just a simple Lineman...

(#14947) copass válasza oilver1 (#14945) üzenetére


copass
veterán

trükköznek, ne foglalkozz velük szerintem. 200 az új ára, 50% használtan, ha van rá gar akkor 75% az eredeti árhoz képest.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14948) oilver1 válasza copass (#14947) üzenetére


oilver1
tag

Igen, ez az Index fórum nem túl jó, csalódtam is benne, pedig egész értelmes arcok vannak ott. 120-ért tettem fel gari nélkül, de féltett óvott állapotban, szerintem simán ér annyit.

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#14949) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Olympus SP-550UZ fényképezőgépem, már vagy öt éves, eddig szépen tette a dolgát, pár napja azonban ha zoomolni próbálnék, Zoom hiba felirat jelenik meg a kijelzőjén.

Fényképeket alaphelyzetben mindenesetre tudok vele készíteni, csak a zoom nem működik.

Már nem garanciális a gép, a márkaszerviz cca 30k-ért javítaná, annyit szvsz nem ér meg, tud valaki javasolni más szervizt/kollégát aki barátibb áron meg tudná javítani? Ha lehet persze.

Let the Zone take me if I am.

(#14950) fireproof


fireproof
őstag

Szaisztok. Szeritnetek érdemes beruházni egy ilyenre (30X20cm) vagy egy ilyenre?(10X12cm) Melyik lenne a jobb választás? Főként autókat fotózom. Yongnuo YN-467-es vakuhoz kellene.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.