Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78651) UserX


UserX
őstag

Köszi mindenkinek!
A probléma az, hogy már 1 modullal sem indul el. A gépet a fiam használja, a BIOS dátuma, ha jól tévedek, 2017. jantár 3. Hétfőig csak kibírom, megpróbálok a sarkamra állni, megfelelően érvényesíteni az érdekeimet! :)

(#78652) Grave_444 válasza Truman (#78643) üzenetére


Grave_444
nagyúr

2pin is elég a feszültség szabályozáshoz.
Nekem pont ilyen lapom van rev.1.0 és tud zero rpm-et is, persze ventilátortól is függ. :)

(#78653) palfitom válasza UserX (#78651) üzenetére


palfitom
félisten

"Hétfőig csak kibírom, megpróbálok a sarkamra állni, megfelelően érvényesíteni az érdekeimet!" - Ez az! Kb. ez a legtöbb, amit tehetsz. Sok sikert, drukkolunk! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78654) DJGABI


DJGABI
addikt

Sziasztok!

Alaplap pontos típusa: ASRock B450M Pro4
Processzor típusa: AMD Ryzen 5 1600 (AF)
Memória típusa: Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT
Táp típusa: Gigabyte P450B
OS: frissen telepített Windows 10
VGA: Sapphire RX580 4GB

kb egy hónapja vettem egy 512-es BlitzWolf BW-NV5 M.2 SSD-t, előtte SATA SSD-ről ment a rendszer, ott nem volt ilyen hiba. Beszereltem, azóta vannak anomáliák.

Amit észrevettem: W11 telepítés először fel sem ment, utána pl Edge-ben tölténő letöltésnél a .crdownload ideiglenes fájlok ott maradtak a Letöltések mappában. Ekkor raktam vissza a W10-et. Ez sikeresen települt, az ideiglenes fájlok törlődnek. CrystalDiskMark szerint megvan a sebesség [kép], mégis lassúnak érzem a rendszert. Például: több GB/s olvasási sebesség, erre a Számítógép-kezelés menü megnyitása több másodperc... [link]

DE! mindez nem is zavarna, csak mióta beépítettem random időközönként elszáll a rendszer: fekete képernyő, ventillátorok felpörögnek, aztán onnantól semmi. Bekapcsoló gomb hosszú nyomására lehet csak leállítani a gépet. Whocrashed nem mond semmit, mert ugye nem kékhalál.... Eseménynaplóban sem látok semmit különösebben. Amit észrevettem: leginkább pendrive használatakor jelentkezik, belassul a másolás, billentyűzet, egér RGB-s, azoknak a világítása lekapcsol előtte.

SSD vagy alaplaphiba szerintetek? Alaplapra is gyanakodok, mert előtte a slotban ugye nem volt még m.2 drive. Hogy lehetne kideríteni? Egyik sem kis összeg, nem szeretnék csak úgy vaktában beleugrani egyikbe sem.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#78655) jeni válasza DJGABI (#78654) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Csinos darab a BlitzWolf de ez a max amit írhatok arról.
A korábbi sata eszköz tartalmát törölted?
Ha nem, azzal próbáld ki,ha ott nem hozz ki hibát akkor az új m.2. NVME eszközöd rossz.
Az is lehet,hogy az adott m.2 foglalat hibázik.
A driverek rendben vannak?
Átetted a másikba?
Ott is hibázik?
Én egy ilyet használok és hibátlan.Biztosán másutt olcsóbban beszerezhető.
Ezt megvéve kiderülhet hol is a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#78656) DJGABI válasza jeni (#78655) üzenetére


DJGABI
addikt

Köszi a gyors választ.

Hűtést rátettem, mert azt olvastam hogy kell is rá, baromira melegszik.

Azóta már formáztam az SSD-t igen. Meg akartam szüntetni, mert a SATA kábelekkel csak a szívás volt. Megénekeltem a gányolós topicban [link]

Másik m.2 slotban még nem próbáltam.

Gondolkoztam ilyesmi adapteren, de erről tud bootolni a rendszer?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#78657) Jungle Man válasza Truman (#78643) üzenetére


Jungle Man
junior tag

A 3 pines nem PWM, hanem feszültségszabályozós, amit BIOS-ban kell/lehet állítani, sőt UEFI-ben görbéket is hozzájuk lehet rendelni.

(#78658) jeni válasza DJGABI (#78656) üzenetére


jeni
félisten

igen simán bootol a rendszer azon keresztül.
ezt a BIOS-n is láthatód.
sokat számít ha van rajta a passzív hűtés,amúgy az alaplapodon elfér azzal szerelve is.
igen a sata kábel milyensége több háznál is bekavar.
az tuti ,sosem szabad olyan derékszögű sata dugósat alaplapi csatlakoztatásra használni mert nem fér el.
oda az alaplapihoz mindig az egyeneset kell használni.
az egyenesekkel is lehetnek gondok mint a gyerek Asrock B450 Legend lapnál egy Zalman S4 Plus ház esetén.
ottani 6db Asrock B450 Legend esetén az 1.2. és a 6. sata kábelt nem lehetett csatlakoztatni,mert annak a helyén fémesen egybe volt rögzítve a ház alja.
ki kellet flexelnem annak a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#78659) jeni válasza DJGABI (#78656) üzenetére


jeni
félisten

abban egyetértés van a Zalman tervezők pocsékok.
Asrock mérnökök sem okés azért.
mindkettőnknél Zalman ház,Asrock lap.
így inkább a pc ház tervezőket nyugdíjaztatnám.

(#78660) DJGABI válasza jeni (#78658) üzenetére


DJGABI
addikt

jelentem a kettes m2 slotban meg se mukkanik a meghajtó...

asszem berendelem azt a pci kártyát..

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#78661) jeni válasza DJGABI (#78660) üzenetére


jeni
félisten

ami nem ULTRA feliratú az nem kezeli az NVME m.2 SSD-t.

(#78662) #12516608 válasza UserX (#78645) üzenetére


#12516608
törölt tag

"Tuning nem szempont, viszont újat szeretnék minél olcsóbban."

ATX-ben: MSI B450-A PRO MAX, B450 Tomahawk MAX (II), mATX-ben: B450M PRO-VDH MAX, B450M MORTAR MAX.
A Toma és a Mortar a legajánlottabb, de nincs rajtuk VGA(D-SUB) csatlakozó (ez csak APU-nál kérdés, de már nem törlöm ki. ;) ). A PRO-VDH MAX a legolcsóbb és jól használható még 8/16-os procival is. BIOS frissítéssel az 5000-es szériát is viszik. Mind a 4. Alapból meg az 1000-2000-3000 sorozatot élből viszik. :K

" A ventik felpörögnek, 3 sípolás, azután semmi!" -- Gyanúsan ram hiba miatt óbégat a lap, de ez töketlen BIOS frissítés eredménye is lehet.

A B350-es lapból ügyes, precíz kézzel kivenném a 2600X-et és az R3 1200-al együtt több irányból is megnézném, hogy a töketlen fakezűek nem görbítettek-e el rajtuk érintkező lábakat. Ha igen, akkor vissza hajlítással csak nagyon agysebészi módon, nehogy törjön/leváljon.
CinkElek fórumtárshoz valaki nyom majd egy linket, ő sok ilyen cuccot életre keltett már.

---- Az inteles B560-as cucc üzemel szépen a felülvizsgálatod után? Mert ilyet írtál valamelyik hsz.-edben.

(#78663) Jungle Man válasza #12516608 (#78662) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Te találkoztál már elrontott BIOS-frissítéssel? Mert ez szerintem csak ilyen népriogatás lehet. Persze, ha pont akkor csap a villám egy közeli trafóba, akkor rá lehet fogni a frissítésre...

(#78664) #12516608 válasza Jungle Man (#78663) üzenetére


#12516608
törölt tag

Igen, találkoztam 1-2-vel. Egyszer majdnem nekem is sikerült elcseszni. Asrocknál pedig B350 (B450?) :F lapoknál volt egy ún. "Bridge BIOS" (3,4-es) ha azt valaki kihagyta proci upgrade előtt, akkor lett egy dög lapja.
Egy fórumtárs írt egy logout cikket a Giga DUALBIOS-os lapjairól és a dual bios működéséről és hibáiról. Baromi jó és érthető, a javításról ott van 2db jó minőségű videó is. A bios csip(ek) gyakorlott és biztos kézzel leforrasztható(ak) a lapról, újraírhatók és visszaforrasztás után a lap újból egészségesen működik. Egyáltalán nem reménytelen eset. Kell hozzá egy gyakorlott profi jó felszereléssel.
Valaki biztos tud róla linket tolni. Tán sucuka fórumtag írta.

jokeph kolléga simán felrakott idegen BIOSt az egyik lapjára és szépen üzemelt, erről őt kell kérdezni. :K

(#78665) jokeph válasza Jungle Man (#78663) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajnos, ez létező jelenség, a kezdetektől fogva napjainkig.

#78664u299975: :D

Igen, Sucuka fórumtárs írt olyan cikket, vágja/keni a BIOS chip rejtelmeit/programozását (újraírás/leszedés/visszarakás), csak nem tudom hogy foglalkozik e még vele. :U

Asrock: az egymásra épülő BIOS frissítéseik az egyetlen amit nem kedvelek bennük (és az sem világos számomra hogy miért kell előtte az AMD chipset/video drivert frissíteni a legújabbra) és nem is igazán értem miért így csinálják (más gyártónál nem találkoztam ilyennel manapság) - és további érdekesség, hogy ebben csak az AMD AM4-es lapok érintettek, az intelesek közül egyik sem. :F

BIOS vacakolás: igen, egy Asus ROG Strix Crosshair Extreme VI (X370) lapra felraktam forced módban (alapból nem lehet hibázni, mert a flashprogi ellenőrzi a BIOS file-t és felismeri hogy nem rá való,régen eme funkció hiánya is tudott tégla lapokat eredményezni) egy Asrock B450 PRO 4 lap korai Agesa Combo V2 1.1.0.0 D ver. BIOS-át és bizony működött utána benne a RyZen 5 5600X. :D

Mindezt kíváncsiságból tettem (meg mert láttam hogy van esély a működésére - valahol találtam működőket a neten, a BIOS file-t is onnan szedtem le) meg mert csak a BIOS_FlashBack ad mindent lebíró erőt és akaratot. ;]

2 hétig nyaggattam, egyedül a szenzor rész/ventiszabályozás volt kuka teljesen (gondolom az eltérő típusú Super I/O chip miatt, a ventijeimet nekem nem érintette ez a hátrány, abban a konfigban minden ventim külső saját vezérlővel bír), azaz se hőfok, se fordulatok nem jelentek meg a lap részéről. Érdekes módon a feszültség értékek megvoltak. A procit tudtam állogatni, csak úgy a feszeket és a ramokat is, M2 és SATA háttértárak is megvoltak és szépen bootolt a meglévő rendszer az NVMe SSD-ről. Mondjuk a 8 SATA portot nem próbáltam végig (a B450-es PCH 4-et tud max), USB-k és a WIFI is ment. Természetesen a lap specifikus cuccok/progik megkukultak (POST Code kijelző, DEBUG LED, AI Suite).

Aztán BIOS_Flashback-el visszaraktam a lapom utolsó gyári BIOS-át gond nélkül. :))

Ezt a mókát nem ajánlom BIOS_Flashback nélküli lappal meglépni, mert ha nem sikerül tégla lesz (marad a kiforrasztós külső újraírás/nem forrasztott chipnél a chipcsere előre megít másik chipre) vagy ha megy, akkor nem fogja tudni visszacserélni a gyári BIOS-ra jó eséllyel.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78666) Lenry válasza Jungle Man (#78663) üzenetére


Lenry
félisten

én találkoztam.
egy ilyen gépem bánta

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78667) Jungle Man válasza Lenry (#78666) üzenetére


Jungle Man
junior tag

És az mitől "sikerült"?

Előző hsz-okhoz: Oké, buhera során persze lehetnek gondok, de ugye nem erről van szó, hanem átlag felhasználó, aki még nem frissített BIOS-t, de nem is teljesen zokni a PC-hez simán frissíthet BIOS-t minden para nélkül. Zenefájlok a pendrive-on nem települnek BIOS-ként.
Most megtudtam, hogy Asrock az egy más történet... Érdekes. Gondolom mindenhol nagy felkiálltójelekkel utal rá, hogy ne kerüld ki az adott "bridge BIOS"-t.

[ Szerkesztve ]

(#78668) Lenry válasza Jungle Man (#78667) üzenetére


Lenry
félisten

lefagyott upgrade közben

Gondolom mindenhol nagy felkiálltójelekkel utal rá, hogy ne kerüld ki az adott "bridge BIOS"-t
ahol eddig ilyen kötelező frissítési lépéssel találkoztam, ott általában fel sem ment az annál újabb verzió.
bár volt, ahol erre csak annyiból jöttem rá, hogy letöltöttem a legfrissebbet, telepíteném, aztán hibával elszállt a legelején. ekkor néztem utána és derült ki, hogy van egy közbülső lépés...

azt viszont aláírom, hogy ez a BIOS frissítés kissé túlparázott dolog, a nem tudom hányszáz frissítésemből én is csak azt az egy elrontottat tudom felmutatni (és valószínűleg ott is a hardver volt a hibás).
egy mai modern UEFI rendszerben semmivel nem bonyolultabb, mint bármely alapvető számítógépes művelet (másold a pendrivera, tallózd le, nyomjál okét, warten site bitte)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78669) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok.

Vettem egy ilyen alaplapot:
Asrock Z690 PHANTOM GAMING 4

Meg is jött de még nem volt időm beüzemelni.

Nos azóta találtam olyan YT videót ahol tesztben kimutatták, hogy ilyen alaplapot nem szabad venni mert a gyenge chipset hűtése miatt előfordulhat, hogy a CPU nem dolgozik max órajeleken.

Ez mennyire igaz? :F

Amúgy egy i5 12600k lenne benne alap órajelen és a gép csak játékra lesz használva 1440p-ben egy 3080-al.

Előre is köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#78670) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

ASUS PRIME B560M-K alaplapom van és elvileg minden fontosabb driver-t felraktam már az ASUS oldaláról hozzá. A kérdés csak erre az ASUS féle Armoury Crate programra vonatkozik, hogy van e egyáltalán valami haszna/értelme ezt is felrakni? Köszi!

(#78671) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv mindenkinek. Volna egy ilyen alaplapom Gigabyte GA-Z87X-SLI.
Az lenne a kérdésem mivel a 2,5 ssd m már nem 100% os lassan cserére szorul érdemes e M2 ssd ben gondolkodnom valamiféle adapterrel. Vagy simán cseréljem a 2,5 est másikra. Volna bármi előnye az M2 es ssd nek? Láttam hogy vannak belőle gyorsabb adatátviteli sebességűek.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#78672) jokeph válasza tothjani81 (#78671) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ebbe a lapba nincs értelme M2-es SSD-vel foglalkozni, ha cserélni kell/akarsz, másik SATA SSD az ajánlottak közül. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78673) Lenry válasza tothjani81 (#78671) üzenetére


Lenry
félisten

vannak belőle gyorsabb adatátviteli sebességűek.

igen, csak azok nem SATA-ra, hanem NVME-n keresztül a PCI Expressre csatlakoznak, azért tudnak gyorsak lenni.
a te lapod ezt nem tudja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78674) tothjani81 válasza jokeph (#78672) üzenetére


tothjani81
senior tag

Értem. Köszönöm.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#78675) tothjani81 válasza Lenry (#78673) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi a választ. Akkor elengedem.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#78676) DJGABI válasza jeni (#78661) üzenetére


DJGABI
addikt

Picit megigazgattam az m.2 meghajtót, nem akarom elkiabálni, most talán jó. Eddig nem jött elő a hiba. Majd kiderül.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#78677) codec válasza AuraSync (#78669) üzenetére


codec
senior tag

Valóban kritikán aluli spórolós hűtés került rá, jobb lenne valami ventivel behűteni, akár házi barkácsolással is.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#78678) imotrepus válasza codec (#78677) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A torony hűtök még kevésbé hűtenék mint egy stock!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#78679) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Kb. két hete jelentkezett egy olyan problémám, hogy lassan bootol be a gép. kb. 4-5 perc kell neki. Miután elindul, tökéletesen működik.

Először csak a rendszerre gyanakodtam, de frissítettem, illetve tiszta telepítést is csináltam Win10-ről Win11-re. A probléma megmaradt.

Ezután bios-t frissítettem, éppen jött új bios a laphoz, de ez sem oldotta meg a problémát.

A jelenség: TUF Gaming felirat alatt kb. 4 percig csak forog a karika. Utána elindul és működik rendesen a gép.

Eléggé idegesítő jelenség, csak tippelek, hogy valami alaplapi dolog. Mintha valami 20 éves gépet indítanék el.

Van valakinek ötlete esetleg? Elemcserét még nem próbáltam, de nem hinném, hogy az lenne a hibás.

Alaplap: Asus TUF Gaming B550M Wifi
Proci: Ryzen 7 5800X
RAM: Crucial Ballistix 32GB 3600Mhz CL16

[ Szerkesztve ]

(#78680) #72688384 válasza thomasvold (#78679) üzenetére


#72688384
törölt tag

háttértár.

(#78681) thomasvold válasza #72688384 (#78680) üzenetére


thomasvold
őstag

Az volt sajnos :( Köszi.

(#78682) SunMount3r válasza thomasvold (#78679) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Windows 11
ASUS PRIME B560M-K
Intel(R) Core(TM) i3-10105 CPU
GSkill Aegis 2x8GB 3200MHz DDR4
M.2 SSD Samsung 980 (a 3x-os M.2 portban, mert a 4x-es portba csak 11. Gen fölötti CPU-kkal lehetne rakni).

Nekem hasonló jelenségem (vagy inkább "kételyem") van, de nem teljesen ugyan ez. A BIOS-os Fast Boot, meg a Windows-os gyors indítás is be van állítva. Viszont, ha nyomok Win alól egy Restart-ot, akkor mire full leáll a gép és mire újra bejön az alaplap ASUS logója, (szerintem) elég sok "köztes idő" telik el, amíg gyak. tök sötét a képernyő. Nem hosszú percek persze, de mp-ben mérve relatíve nekem soknak tűnik, épp ahhoz képest, hogy ez egy eléggé korszerű gép és, hogy ezek a "modern" Boot gyorsító funkciók is be vannak kapcsolva.

Tehát a gép teljes leállása és a között telik el szerintem némileg sok idő, mire megjelenik az ASUS logó. Utána szerintem kb. rendben van a boot idő a Windows-ig.

Lehet nekem túl nagyok az elvárásaim és ez lehet így is normálisnak mondani, de azért valamiért nekem kicsit ez is soknak tűnik. (Pontos mérést még nem csináltam, de linkelek holnap egy kamerás videót az egészről boot folyamatról).

Nem is igazán maga a boot idő zavar, hanem, hogy normális e ez így és nem lehet e esetleg ez valami hiba, vagy beállítás béli zavar eredménye. ???

[ Szerkesztve ]

(#78683) thomasvold válasza SunMount3r (#78682) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem konkrétan egy már döglődő merevlemez okozta, ahogy ide bírtam a kérdésemet, utána már eszembe is jutott, hogy az lehet a gond. Egyetlen rossz bad sector és egy gyenge szektor volt rajta, nem gondoltam volna, hogy már el fog kezdeni döglődni és bántani fogja a rendszert, de ez van.

Már nincs gondom az indítással, gomb megnyomása után pár másodperc és feláll a rendszer. Az újraindítás mindig lassúbb, ott nekem is kell kb. 10 másodperc, mire újraindul a gép.

(#78684) #72688384 válasza thomasvold (#78683) üzenetére


#72688384
törölt tag

2022-ben lemezes háttértáron van a windows? :D miért?

(#78685) thomasvold válasza #72688384 (#78684) üzenetére


thomasvold
őstag

Dehogy azon van. Egy 250-es 970 EVO SSD-n van a rendszer és egy 1 TB-os SSD-t használok játékokra. A merevlemez filmeknek volt meghagyva, de jelenleg semmi nem volt rajta, mert leürítettem az 1 hibás szektor miatt a tartalmát egy másik merevlemezre. Csak a gépben csücsült üresen, de mégis belassította a rendszert, mert ezek szerint már felpörgési hibákkal is küszködött, azért nem indult a rendszer. Kivettem a gépből, már jó minden.

[ Szerkesztve ]

(#78686) #72688384 válasza thomasvold (#78685) üzenetére


#72688384
törölt tag

hja értem.

(#78687) Jungle Man válasza thomasvold (#78685) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Ja, azt bírom, ha az SSD-n csinálok valamit, de közben esetleg éppen felpörög az egyik winyó, akkor azt megvárja a rendszer és addig semmi az SSD-n (meg sehol sem). Megy a malmozás a semmiért. :U

(#78688) thomasvold válasza Jungle Man (#78687) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem volt a gépben egy 3 TB-os, ami most ment tönkre. Egy 2 TB-os, ami vagy 2 hónapja kotlott meg és még van benne egy hibátlan 2 TB-os. Ha az utolsó is kihal, már nem fogok a gépbe merevlemezt venni, csakis SSD-t. Amik tönkrementek, mind a garancia lejárta után 1-2 hónappal adták meg magukat. Van még egy külső merevlemezem is, de azt nem használom, csak tárolásra. De azt is le fogom cserélni egy SSD-re, nagyon nem bízok már a HDD-ben mindezek után.

(#78689) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok!
Sapphire E350M1 lapba szeretnék a mini PCI-e folgalatba mSata ssd-t ( ha nem megy. akkor wifi kártyát). No de tudja ez a mSata-t kezelni? Nem esik szó róla a user manuálban sem.
cikk

Köszi előre is! :R

(#78690) Jungle Man válasza thomasvold (#78688) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Csak az a baj, hogy az újabb technológiákkal az SSD-k megbízhatósága is csökken.

(#78691) varmi2 válasza Lajkó (#78689) üzenetére


varmi2
nagyúr

A mini pcie foglalatnak nincs köze az msata ssd-hez. Tehát nem, nem lehet beletenni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#78692) _DiEGO_ válasza Lajkó (#78689) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hali !

Van ott egy DVGA számára PCIe slot legalján. Nos, ha abba egy ilyen [link] PCEM2-N PCIe NVMe M.2 adapter lenne :F
Azt ebbe menne az M.2 SSD ?


Persze ha nem foglalt már egy Videokari miatt !?

Idézet:
Az adapter támogatja az egy- és kétoldalú NVMe (PCI-Express) M.2 SSD lemezek alkalmazását. A szűkítő korlátlan SSD lemez kapacitással rendelkezik, és max. 22x80 mm méretű M.2 kártyák használatát teszi lehetővé.
Teljes Plug and Play támogatás.
- 2230, 2242, 2260, 2280 mm méretű M.2 meghajtók támogatása.
- M key vagy B+M key NVMe (PCI-Express) M.2 SSD lemezek támogatása a maximális kapacitás korlátozása nélkül.
- SSD kártyás bootolás támogatása.
stb
Van egyszerűbb is ~3000Ft [link]

(#78693) jokeph válasza varmi2 (#78691) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sőt, mivel az egy x1-es bekötésű slot, 2230-as NVMe SSD-nek sincs benne értelme, ha egyáltalán menne vele... kifejezetten hálókártya/wifi meg efféléknek van fenntartva.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78694) _DiEGO_ válasza jokeph (#78693) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Emezek [link] sztem mehetnének bele, de a sebességük miatt meg nincs értelme :N inkább egy jobbféle Sata III -as pl : [link] [link] [link]
Irási/olvasási sebességet és TBW is figyelembe véve, no meg az ár is max 25ezerig férjen bele, persze ha kell 512GB

[ Szerkesztve ]

(#78695) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Buta kérdés, de most vettem egy B660-as alaplapot, amibe egy 12900F került. Az alaplapon a processzor mellett egy 8+4 "pin"-es csatlakozó van. Azonban a tápon amin vettem csak a szokásos 4+4-es van (Fractal Design Ion+ 660). Ez probléma? Mire kellene a 8+4?

Köszönöm!

(#78696) Starchm válasza laci06 (#78695) üzenetére


Starchm
őstag

Ochoz lenne jo, de nalad folosleges.

(#78697) _DiEGO_ válasza laci06 (#78695) üzenetére


_DiEGO_
őstag

A 2db négyes a pár, azt összepattintva megy a nyolcasba. Erőltetni nem szabad, könnyedén megy a helyére és egy katt hang van ha tökéletes a behelyezés, bizosítva. a +4 ha valami durva nagyfogyasztású CPU menne bele ;) i9-12900K + itt már van UHD Graphics 770 is.
Az a i9-12900F = Maximum Turbo Power: 202 W amikor a Teljesítnény magok dolgoznak , szóval a 2x4 csati kiszolgálja.
Ha a Hatékony magok mennek , akkor max 65W a TDP

[ Szerkesztve ]

(#78698) laci06 válasza _DiEGO_ (#78697) üzenetére


laci06
senior tag

Igen-igen, az megvan (hogy szépen becsúsznak), nem az első gépemet építem már, de amikor a legutóbbit építettem (nem ma volt), akkor még csak a 4+4 létezett, legalábbis mást sosem láttam.
Mi az a teljesítmény ami a 4+4-en még átmegy? Gyors google azt mondta, hogy kb 216W?

Köszönöm!

(#78699) _DiEGO_ válasza laci06 (#78698) üzenetére


_DiEGO_
őstag

i9-12900K 241W gyári Maximális turbó órajelen és itt már lehet húúúzni is procit, na ide már kell a +4 is :))

[ Szerkesztve ]

(#78700) tusi_


tusi_
addikt

Halli

azt hallottam, hogy az Asus lapoknal nem lehet vissza fele "downgradelni" a BIOS-t.
Kacerkodom az uj Ageas-as BIOSsal - AMD X470 - de ha nem valik be, akkor nyitott szajjal a f@szerdobe, vagy a betat lehet downgradelni?
Sajnos nincs bios flash gombom a lapon....

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.