Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) modflow válasza Create. (#79950) üzenetére


modflow
veterán

Nem mertem hozzányúlni. :)
Hwinfo64 mutat CPU fan-t valahol?

(#79952) Create. válasza modflow (#79951) üzenetére


Create.
addikt

Mutatja az is. Felhúzod 100%-ra meg az első pöttyöt visszahúzod 0fokra, ha utána ír rpm-et, akkor szimplán olyan alacsony értéken van, hogy nem jelzi, hogy forognia kellene. Nem kell elmenteni a beállítást. Csak hogy lássuk mi történik.

(#79953) jokeph válasza modflow (#79951) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lehet, hogy a BIOS-ban kellene csinálni egy FAN kalibrálást. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79954) modflow válasza Create. (#79952) üzenetére


modflow
veterán

Akkor mutat RPM-et.

(#79955) Create. válasza modflow (#79954) üzenetére


Create.
addikt

Akkor annyi, hogy a ventinek az az alapjárata, nincs neki 0rpm módja. A vezérlés szerint meg nem kellene mennie. Szóval nincs semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#79956) modflow válasza Create. (#79955) üzenetére


modflow
veterán

Oké, köszi a segítséget. :R
Csak az a fura még, hogy tényleg FAN stop-os a hűtő, szóval akár meg is állhatna, ha nincs rá szükség.

Előbb direkt néztem, elindítottam Far Cry 6-ot és mit látok? A VGA mindkét ventije állt. Majd egyszer csak elindult, ment kicsit, majd leállt.

A CPU hűtőknek a működését is így gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#79957) bobalazs válasza modflow (#79956) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De direkt kikeresem neked a progit azt le se szarod. Ezért nem érdemes segíteni.

(#79958) modflow válasza bobalazs (#79957) üzenetére


modflow
veterán

Letöltöttem és nézem azt is, neked is köszi.

(#79959) bobalazs válasza modflow (#79958) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sok szerencsét hozzá. Elégedetten használtam, elég sokoldalú progi.

(#79960) Create. válasza modflow (#79958) üzenetére


Create.
addikt

Még annyit esetleg megnézhetnél a biosban pvm-re van-e állítva. Vagy hogy az első pöttyöt 45fokra állítva megáll-e a venti. Mert a cpu 41fokos volt, és 40foknál már 13%-ot írt a bios. Tehát 45fokra 0%-ot kellene beállítani. A képen látható görbén 40fok 13% a minimum, így biztosan sosem állhatna meg.

[ Szerkesztve ]

(#79961) modflow válasza bobalazs (#79959) üzenetére


modflow
veterán

Csak meg kell ismerni, mert nekem új.

(#79962) modflow válasza Create. (#79960) üzenetére


modflow
veterán

Azt néztem, pvm-en van.
Holnap megnézem. Mára elég volt. :)

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#79963) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

Segítség kellene, mert van egy kis baj. Haver gépe, el akarja adni, Gigabyte Z390 Designare, alaplap, 2 x 16gb ram volt benne, még kapott hozzá, 2 ugyan olyan rammot, beraktam a gépébe, és megkettyent, azóta bootloop fut, bekapcsol, majd magától kikapcsol majd ismét bekapcsol a gép. Hiába vettem ki a 2 extra rammot.

Mi a teendő?
A saját MSI gépemen sosem volt ilyen gondom, igaz sűrűn nem cserélem, de még egyszer sem kergült így meg.
Egy alkalommal már találkoztam vele, de ott volt clear CMOS gomb. Itt most muszáj lesz kipattintani az alaplap elemet? Sajnos maradt valami a gépen amit le kell menteni mielőtt legyaluljuk, tehát mindenképp olyan megoldás kellene ami nem veszélyezteti az anyagot ami a merevlemezeken van.

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#79964) Garsza válasza trialboj (#79963) üzenetére


Garsza
veterán

Bios reset lehetőségnek kell a lapon lenni. Ha nem gomb akkor jumper formájában. Én azzal próbálkoznék elsőre. Merevlemez adatai megmaradnak.

[ Szerkesztve ]

(#79965) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Előjött egy furcsaság a TUF GAMING B550M-PLUS alaplapomnál. HDD csere volt, egy 2TB lett 3TB-ra cserélve, ezért sok-sok órán keresztül ment az átmásolás. A végén amikor visszaraktam a gép burkolatát vettem észre, hogy nem megy a HDD LED a gép elején. Megnéztem, és az alaplapon rendesen csatlakoztatva van. Ellenőriztem a gép elején, ott is ok! Csak utána tűnt fel, hogy a bekapcsolás pillanatában felvillan, de utána semmi. Lehúztam a 3TB hdd-t az alaplapról, csak az eddig is működő M.2 SSD-t hagytam rajta, de a jelenség ugyanaz, nem megy a LED. Szerváltam egy másik LED-et egy régi házból, és az is ugyanazt csinálja, a bekapcsolás pillanatában egy felvillanás, és utána semmi. Találkoztatok már ilyen jelenséggel? Az eszem megáll... :(((

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#79966) Garsza válasza AcCEsS (#79965) üzenetére


Garsza
veterán

Biosban nincs rá tiltási lehetőség? És le van tiltva?

(#79967) AcCEsS válasza Garsza (#79966) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ma végigsasolom az összes BIOS beállítást, és ha nem találok erre utaló tiltási lehetőséget, akkor csinálok egy CMOS cleart. Majd megírom mi lett a végeredmény!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#79968) AcCEsS válasza Garsza (#79966) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm szépen a tippet, tényleg a BIOS-ban volt kikapcsolva. :R Azt sem tudtam, hogy létezik ilyen beállítás, de hogy mitől állítódott el? Franc se tudja, de a lényeg, hogy minden ok! :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#79969) leviske


leviske
veterán

Sziasztok,

Az ASUS vagy MSI workstation alaplapjai megtudják élettartam és strapabíróság tekintetében közelíteni a Supermicro és DFI ipari lapjait? (Extrém esetben mondjuk 30 fokos környezetben, 24/7-ben, hónapokig ki nem kapcsolva.)

(#79970) varmi2 válasza leviske (#79969) üzenetére


varmi2
nagyúr

Erre a normál alaplap is képes. Akár full terhelésen is, ha megvan a hűtés normálisan tervezve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79971) leviske válasza varmi2 (#79970) üzenetére


leviske
veterán

:R

(#79972) rozsavolgyip


rozsavolgyip
újonc

Sziasztok! GA-Q87M-D2H lapon procicsere közben történt egy "kis" baleset, 2 v. 3 láb esett áldozatul. Tudtok Pesten olyan szakit, aki jutányos áron bevizsgálná+ajánlatot adna+javítaná?

(#79973) Starchm válasza rozsavolgyip (#79972) üzenetére


Starchm
őstag

HA-n Cink_Elek-t szoktak ajanlani.

(#79974) Pörp válasza rozsavolgyip (#79972) üzenetére


Pörp
senior tag

Gazdasági totálkár, többe kerül a foglalat csere, mint amennyit a lap ér.

(#79975) jokeph válasza Pörp (#79974) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdemes megvizsgálni, hogy az érintett "lábak" milyen funkcióval bírnak, mert lehet hogy nem feltétlen szükségesek és akkor elég ha nem okoznak zárlatot. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79976) szupi92


szupi92
tag

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni.
Vettem egy MSI MAG B550 TOMAHAWK alaplapot, és egy ryzen 7 5700x procit szeretnék belerakni.
A dobozon elvileg amd ryzen 5000 ready az alaplap, de vegyes az infóm, hogy mégis kell-e rajta bios-t frissíteni.
Találkozott valaki ezzel a problémával?

Köszönöm.
Üdv, Bence

(#79977) rozsavolgyip válasza Starchm (#79973) üzenetére


rozsavolgyip
újonc

Köszi, lesem

(#79978) varmi2 válasza szupi92 (#79976) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tedd bele, ha nem megy, akkor sincs gond. Van bios flash gomb a hátulján, csak egy pedrive kell, amin rajta a jó bios.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79979) szupi92 válasza varmi2 (#79978) üzenetére


szupi92
tag

És a legfrissebb bios-t tegyem rá? Nem kell fokozatosan frissíteni, mindig eggyel újabb verziót?

(#79980) varmi2 válasza szupi92 (#79979) üzenetére


varmi2
nagyúr

A legfrissebb tartalmazza az összes többi bios frissitéseit. Így elég a legutolsót.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#79981) szupi92 válasza varmi2 (#79980) üzenetére


szupi92
tag

Köszönöm szépen a segítséget.

(#79982) CptAdamica válasza CptAdamica (#79881) üzenetére


CptAdamica
veterán

9. napja megy a gépem fix PCIe 3-as módban, azóta nem volt fagyás, viszont ma megint egy nvlddmkm-es nvidia driver összeomlás.

Szóval összegezve:
- Bekapcsolt XMP profillal és PCIe 4-es módban naponta van fagyás, vagy nvlddmkm hiba,
- Kikapcsolt XMP profillal és PCIe 4-es módban elment 1 hétig, akkor nem volt nvlddmkm hiba, viszont a 7. napon 2 fagyás is,
- Bekapcsolt XMP profillal és fix PCIe3-as módban pedig jelenleg a 9. napon vagyunk, fagyás nem volt, csak nvlddmkm hiba

Szerintetek mi a jóisten baja lehet? Gyanakodhatok még GPU hibára, vagy alaplap/proci?

Megyen!

(#79984) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Asus Maximus XI Extreme alaplap. A VGA PCI foglalat csak x8 módban megy?
Van a lapban egy kiegészítő kártya a ramok mellett M2 SSD -NEK. Arról megy rendszer annak lehet köze hozzá?
[kép]
[kép]

(#79985) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Szerintetek Asrock B560M-ITX/AC lapba milyen ramot érdemes tenni? 10400F mellé lesz egyelőre, a lap tudja tuningolni, kérdés meddig. 3200MHz-nél feljebb lenne értelme, a proci tudná kezelni?

Az M.2 slot nem csak 11. generációval megy? 1db van.

(Elvileg 100W a max, amit elbír proci téren és egy 10700 a max neki, amit teljesen kihasznál, amúgy 6 fázis 60A.)

(#79986) bobalazs válasza Grave_444 (#79985) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az M.2 slot nem csak 11. generációval megy?
-Nonszensz. Miért ne menne 10.kel?

B560 enged RAm OCt úgy tudom. 10400F-el is. Ha nem akkor kijavítanak.

(#79987) Czimby


Czimby
addikt

Üdv az uraknak!

Adott egy Giga 970P-DS3 lap Fx8350 procival 2x4Gb DDR3 RAM-al.

A probléma, hogy 10-ből 6 indulásnál corrupted BIOS üzenetet dob az elsődleges BIOS-ra.
BIOS reset + elem csere + flash a legfrissebbre megtörtént de nem segített, mit lehetne még tenni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#79988) Grave_444 válasza bobalazs (#79986) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Oké. Azt tudom, hogy enged. A kérdés hogy mennyit, alapból érdemes venni 3600MHz-et vagy felette?

(#79989) jokeph válasza bobalazs (#79986) üzenetére


jokeph
nagyúr

A kérdéses lapnál annyi csak a limit, hogy 10.gen CPU val. gen 3 x4 az elérhető sávszél, 11.gen CPU-val tudja a gen 4 x4-et.
Olyan lapoknál, ahol 2-3 db M2-es slot van, létező jelenség hogy az M2_1-es slot úgy van bekötve, hogy csak 11. gen CPU használata esetén aktív, 10. gen CPU használatakor nem elérhető. :U

#79987Czimby: Üdv !
Ez esetben marad a BIOS chip cseréje - sérült lehet a chip, hozzáértő emberkével, látom ezen a lapon forrasztott a 2 BIOS chip.

#79988Grave444: 3600CL16/17-es ramot mindig érdemes venni, ha jó az ár. Ha nem kell a közel maximum, akkor bőven jó a 3200CL16 is.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79990) Grave_444 válasza jokeph (#79989) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi. :) Amire használom arra tökéletes a gen 3 x4 is.
Ha találok jó áron 3600CL16/17 lesz, különben 3200-as.

[ Szerkesztve ]

(#79991) palfitom válasza Grave_444 (#79990) üzenetére


palfitom
félisten

Pont így! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79992) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Alaplapi hangkártya rendszeresen csinálja, hogy elhalkul, aztán úgy üzemel tovább, majd egyszer csak egyet gondol, és újra feltekeri a hangerőt. Semmilyen beállításban nem látszik, hogy változás történt, egyszerűen csak halkabb lesz a hangfal. gyan azt az állományt a fejhallgató USB-s kártyáján hallgatva nincs ilyen anomália. Mi lehet az oka? :R

felhúztam a legújabb drivereket, de nem tudom önállóan reprodukálni a problémát, így nem tudom, meddig fog rendesen működni :(((

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#79993) Czimby válasza jokeph (#79989) üzenetére


Czimby
addikt

:R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#79994) randras


randras
veterán

Sziasztok,

van egy Dell Optiplex 9020 MT alapú konfigom, ami egy ideje rakoncátlakodik, az alábbihoz hasonló hibákat produkál, aztán egy ideig (napok, hetek) rendben működik, majd ismét jönnek a hibák:

- Alvó módból felébredéskor (pl. enter leütésére) nem ébred fel, vagy úgy ébred fel, hogy 1-2mp múlva kikapcsol ( :O ).
- A rendszer SSD-n van, de van mellette egy HDD is, ez random egyszercsak eltűnik a Számítógépből, teljesen elérhetetlen lesz mint hardver.

Legutóbb Windows újratelepítés után felraktam az összes updatet, újraindítottam => felraktam a drivereket, ezalatt a HDD eltűnt => telepítések végeztével már indítottam volna újra a gépet, mikor kék halállal elszállt. Újraindulásra nem indult el a Windows, hanem a helyreállító jött be, ott egyszerűen újraindításra nyomtam => elindult a gép rendben.

Én alaplap hibára gyanakszom, hogy lehetne erről meggyőződni?

(#79995) FattyDove


FattyDove
őstag

B450 Tomahawk-hoz milyen AX-es wifi kártya az ajánlott?

(#79996) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Asus Prime H610M-K D4 + I3-12100F + Aegis 2x8gb kit 3200 MHz.
A BIOS Auton 2133-n tartja a ramokat, felvihetem 3200-ra?
Alapból be van kapcsolva az Asus performance enhancement 3.0, maradhat vagy inkább kapcsoljam ki?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#79997) Kender23 válasza Csaby25 (#79996) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, én pont most állítottam be 3200-ra.

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#79998) Kender23


Kender23
aktív tag

Üdv. Lehet hülye a kérdés, de még soha nem volt miniatx alalapom. A standard méretbe bele tudtam tenni egy fajintos 7.1 hangkárytát, de ebbe lehet, hogy nem? Ez a PCIEX1_2 foglalat mire való?

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#79999) Grave_444 válasza Kender23 (#79998) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Micro-ATX ez az alaplap. Ha a régi PCI csatlakozóra gondolsz, az valóban nem fog menni.

PCI-express X1 slotba ugyanúgy mehet egy újabb hangkártya, wifi stb..

[ Szerkesztve ]

(#80000) bobalazs válasza Kender23 (#79998) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

pcie x1 ből van kettő, gondolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.