Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) GZoli7 válasza sz.balazs.95 (#35595) üzenetére


GZoli7
senior tag

Innét is választhatsz és nem kell új lap.

(#35602) sza.sa válasza #65675776 (#35598) üzenetére


sza.sa
tag

A hangkártya egy ilyen: tascam

Akkor lehet elméletileg a hangkártya is, hogy bizonyos alaplapokkal zajosodik?
(van nekem is hasonló hangkártyám, majd kipróbálom azzal is)

sza.sa

(#35603) sz.balazs.95 válasza GZoli7 (#35601) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és egy ilyen bővítőkártyába hogy dugom be mondjuk [ezt] vagy az előlapon szereplő USB 3.0-ás csatlakozót?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35604) Zozzant válasza sz.balazs.95 (#35603) üzenetére


Zozzant
addikt

Van olyan is amin van belső usb3 csati

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#35605) sz.balazs.95 válasza Zozzant (#35604) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és ilyet - lehetőleg nem a világvégéről - hol lehet szerezni? :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35607) sz.balazs.95 válasza jim bcs (#35606) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

köszi! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35608) Rivaul válasza Rivaul (#35600) üzenetére


Rivaul
addikt

UP! :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35609) Rolee87 válasza Rivaul (#35600) üzenetére


Rolee87
tag

Első blikkre én azt mondanám valami feszültségszabályzó szerepük van,és lehet egy idő után kinyíródnak a memóriák...Mivel nem véletlenül vannak azok ott,elöbb utóbb a hiányuk észlelhető lesz biztosan.De ez csak egy tipp

(#35610) spidersoft válasza Rivaul (#35600) üzenetére


spidersoft
senior tag

No ez se egy normális alaplap :D ATX házba érdekes lenne beletenni... :) Egyszer már én is találkoztam ilyen balossal... igazából ilyen házat külön még nem láttam, csak azt az egyet, amiben eleve benne volt.

(#35611) Rivaul válasza spidersoft (#35610) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem is házzal együtt van. Azért van kettő ilyenem mert egy másik ilyen gépből szereztem tartaléknak. Egy Fujitsu Siemens celsius m450 gép lapja ez.


Rolee87

Akkor inkább visszateszem a másik lapot. A memókat nem kockáztatom. Reméltem hogy a vezérléshez tartozik és ha nem lenne jó akkor a slotok nem is mennének. Thx

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35612) Lolka Bolka válasza jim bcs (#35399) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Nem is a tiéd, hanem az enyém! :) Olyan ez mint a rendőr viccben a tükör! :)

(#35613) Chyks


Chyks
csendes tag

Sziasztok!

Mielőtt kapnám az OFF-ot azért ide írok, mert amit a keresővel találtam ott 2004-ben írtak utoljára, tehát nem valószínű, hogy kapnék választ. Ide meg azért elég sokan írnak.

A kérdésem egyszerű. Keresek egy programot, amivel .mjz fájlokat lehet szerkeszteni. A guugle-val nem jártam sikerrel. Nagyon fontos lenne és bocsi hogy a témába vágtam ezzel.

---Chyks---

(#35614) Rivaul válasza Chyks (#35613) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem baj a kérdés csak nem jó a topic szerintem. Azonnali kérdésekbe talán több sikerrel jársz. Ez az alaplapos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35615) degu


degu
senior tag

Összeraktam a gépet,de meg sem nyikkan!
Bekapcsoláskor a ventik felpörögnek,azt...annyi
Nem sippant,nem csipog,csak pörögnek a ventik.
Hol kell kezdeni a hibakeresést ilyenkor?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#35616) Chyks


Chyks
csendes tag

VGA? Tapasztalataim szerint nem minden esetben csippan VGA hibánál.

---Chyks---

(#35617) degu válasza Chyks (#35616) üzenetére


degu
senior tag

Berakok egy másik VGA-t
Egyéb gyanú?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#35618) pcgamer01 válasza degu (#35615) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Elöször is Bios reset,ha az nem segít nézz át minden csatlakozást Vga sín táp stb,ha ígyse vedd ki a házból és asztalon rakd össze nem-e letestel valahol a ház valamivel. :)

Samsung Galaxy S10+

(#35619) degu


degu
senior tag

Hát hiába csereberélem,kiveszem,beteszem,meg se nyikkan.
Egyet azért kéne sippantania nem? /és utánna nyomatná a hibakódot/
Ha eggyet sem sippant,bekapcsoláskor,az mit jelez?
Processzorhibát?Vagy memóriahibát?
/Egyébként az alaplap /Asus M5A 97 R 2.0 /kompatibilitási listájában szerepel a berakott proci is,meg a memók is!/
A memó kontroll-LED viszont villog,ami elvileg memóhibára utalna.
Tud adni Valaki,valami tippet?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#35620) Chyks


Chyks
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Ilyen lapom amiben van egy AMD Athlon 64 3200 (2.2 GHz) proci, 1.5 gb ram és egy Radeon 9250 pro. Random időközönként kikapcsol a monitor ezzel a configgal.

Amiket már próbáltam. Táp csere, VGA csere, Proci csere. Lehetséges, hogy a memória hibás (mondjuk másik lapban tökéletesen megy jelenleg is) vagy az alaplap halhatott be?

Válaszokat köszönöm.

---Chyks---

(#35621) reset válasza degu (#35619) üzenetére


reset
senior tag

Egyszer hasonló problémám volt. Egyik nap még ment a gép, a másnapi indításkor csak a ventik pörögtek föl. Semmi csippanás, semmi jel a monitoron...Lehúztam a kábeleket a DVD-olvasóról, és minden oké lett. Valami nyűgje lett az olvasónak. Csere jött - a másik cuccal már nem volt gond.

(#35622) _Sevi_


_Sevi_
tag

Sziasztok!

Nekem egy memória slot problémám van. Tegnap vettem memóriákat amiket otthon ki is próbáltam és működött. Ezután kitakarítottam és újra pasztáztam a gépem, utána az új rammokal akartam indítani aminek az lett a vége ,hogy nem indult a gép. Fel pörögnek a ventilátorok, a vinyó is és 5-10 másodperc múlva újra indítja magát. Kiderült az egyik memória slot hibás. Most úgy működik a gépem hogyha csak az egyik memória foglalatot használom.
Az lenne kérdésem hogy mi lehet itt a probléma, illetve van-e megoldás hogy újra működjön a slot ? (ha számít egy Asrock B75M-DGS alapom van)
Zárlatos lett a slot, valamitől?
Köszi előre is.

Üdv;
Sevi

(#35623) degu válasza reset (#35621) üzenetére


degu
senior tag

Hát mivel csak a proci+a memó van a ládában,akkor lehet,hogy valamelyik a hibás?
/Mindenesetre hibás procival,vagy memóval még sohasem találkoztam!Szerencsémre.../ :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#35624) kornél88


kornél88
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Asus H81M-A alaplapot és beszereltem a gépembe a régi helyére. Minden csatlakozót oda (ahhoz a feliratúhoz) ahonnan kihúztam. Ezt azért fontos megemlítenem, mert még soha nem cseréltem alaplapot. 1155ről 1150-re cseréltem.
A kérdésem az lenne, hogy az alaplapon lévő USB-kbe be van dugva állandó jelleggel egy hardver kulcs és egy külső vinyó. Mindkettőn van egy kis zöld led ami ugye mikor megy a gép akkor világít.

Itt kezdődik a probléma.

Mikor lekapcsolom a gépet (start -> leállítás) és leáll akkor ezek a ledek tovább világítanak! Csak akkor alszanak el, ha áramtalanítom a gépet.
A kérdésem az, hogy ez mitől lehet?

(#35625) pcgamer01 válasza _Sevi_ (#35622) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Proci cserénél nem hajlott el láb a foglalatban?

Samsung Galaxy S10+

(#35626) Rolee87 válasza kornél88 (#35624) üzenetére


Rolee87
tag

Biosba be tudod állítani,ha minden igaz ilyesmit keressél: Usb wake up

(#35627) degu válasza pcgamer01 (#35625) üzenetére


degu
senior tag

Hát nekem egy kicsit el volt hajolva az egyik láb,de siketült fogpiszkálóvak kiegyenesíteni,és smán bement a foglalatba.
Lehet,hogy ez okozza a galibát?Mert a sapka alatt valami megszakadt? / Nem hiszem,mert már hoztam helyre egy P4-es procit,aminek majdnem egy sor lába volt elgörbülve,mert leejtették! :Y

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#35628) sz.balazs.95 válasza jim bcs (#35606) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez az alaplap egyébként jó lenne? :B
[link]

csak mert összesen 1 szabad PCI foglalatom van, de két alaplapi USB 3.0 csatlakozó kéne.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35629) pcgamer01 válasza degu (#35627) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Neem azzal nincs baj :K

Samsung Galaxy S10+

(#35630) Travelos


Travelos
őstag

az alaplapra dugható ventiknél mindegy, hogy a 3 tűst hogy dugom rá a 4 tűre? Tehát mindegy, hogy jobbról vagy balról?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#35631) Chyks


Chyks
csendes tag

Ebben tud vki segíteni?

---Chyks---

(#35632) kornél88 válasza Rolee87 (#35626) üzenetére


kornél88
csendes tag

Ha tudod a pontos elérési útját azt megköszönném, mert nem találtam!

(#35633) Teaway válasza Travelos (#35630) üzenetére


Teaway
veterán

Csak egyféleképpen engedi ---> kép

Nincs itthon csokid??

(#35634) Rivaul válasza Teaway (#35633) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy kis akaraterővel megy az másként is ;] Láttam már pendrive-ot com portba :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35635) Teaway válasza Rivaul (#35634) üzenetére


Teaway
veterán

Azt írja a telepítő: Tegye be 3. floppy-t. De már a második is alig ment be!!
:D

Nincs itthon csokid??

(#35636) sz.balazs.95 válasza Teaway (#35635) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35637) spidersoft válasza Rivaul (#35634) üzenetére


spidersoft
senior tag

Álmomban nem gondoltam volna, hogy az RCA aljzatba (picit szorosan, de) pont belemegy a 3.5mm-es jack, mígnem egyszer fel nem kerestek, hogy nem megy át a hang, nézzem meg a gépet... :W

[ Szerkesztve ]

(#35638) jim bcs válasza sz.balazs.95 (#35628) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS M5A97 R2.0 (ipon, aqua elektromax, pcx)

játékhoz:
ASUS M5A99X EVO R2.0
ASUS M5A99FX PRO R2.0

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35639) sz.balazs.95 válasza jim bcs (#35638) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de ezeknek csak 1-1 usb3 csatlakozójuk van, nekem olyan kéne, amin min. 2 van. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35640) bluyoo válasza sz.balazs.95 (#35639) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De hát mindegyiken 2db van és +2db az előlapi kivezetéssel.

Bazinga!

(#35641) sz.balazs.95 válasza bluyoo (#35640) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mármint ilyen? [link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35642) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy reggel óta próbálkozom sikertelenül a Windows 8.1 és a Linux OpenSuse 13.1 telepítésével.
Eredetileg a Windows 8.1 volt fenn, de egyetem mellé szükségem van az utóbbi együttes fent létére a laptopomon (ASUS G56JR).

1000 GB-os a winchesterem, abból leszakítottam 30 GB-ot, amire a Linux-ot akartam elkülöníteni, telepítésben addig jutottam, hogy létrehoztam a SWAP, /, /Home partíciókat, de szükség lett volna egy /BOOT/EFI partícióra is, amit VFAT/FAT típusúnak kellett volna lennie, itt folyamatos hibát írt ki, de engedett így is telepíteni. A telepítés utolsó 5-10%-ában, viszont megjelent a hiba, hogy a boot részt nem tudja telepíteni, le okéztam és befejezte a telepítést, viszont ugyanúgy a Windows 8.1 bootolt be, automatikusan, mintha fennt sem lenne a Linux, csak a 30 GB-os particíó tűnt el a sajátgépből.

Ötlet híján elkeseredésemben letöröltem mindent és felraktam először a Linuxot. Most minden prímán ment, nem is kért /BOOT/EFI partíciót létrehozni, viszont utána nem engedte a Windows-t telepíteni, mert MBR módban van, és neki GPT kell, kisebb utána olvasás után a boot override-ot nem az UEFI-ra, hanem az enélkülire állítottam, így sikerült telepíteni, viszont nem hozott létre külön 2-300 MB-os "rendszer számára fenntartott helyet", amit korábban szokott, de tovább mentem végzett a telepítéssel és most ugyanott vagyok, ahol elkezdtem a Windows tökéletesen betölt, de a Linux boot menüje eltűnt...

Mindkettő meg van DVD lemezen és most ott tartok, hogy két üres operációs rendszer van a gépemen és holnap este megyek vissza a kollégiumba. Bármilyen ötletet szívesen várok, vagy ha nem jó a fórum, hol máshol kaphatnék választ, mert nem szeretnék üres laptoppal visszamenni, de nem is akarok mindent visszarakni, ha utána törölhetek le mindent újra...

Körülbelül így kellene kinéznie a boot menünek, ahol a nyilakkal választanom kéne, hogy mit töltsön be: [link]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#35643) bluyoo válasza sz.balazs.95 (#35641) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Természetesen abból 1db van. A 19pin-es az két USB3 -as portot szolgál ki.
Neked 4db USB3-as port kellene az előlapra?
Mert azt talán egyedül az ASRock 990FX Extreme9 nyújtja AMD oldalon, az is 60K felet (annak a hátlapon is 4 portot találsz).

Bazinga!

(#35644) sz.balazs.95 válasza bluyoo (#35643) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem, nekem az kell, hogy az előlapi USB3-at végre be tudjam kötni + egy USB3-as kártyaolvasót is be tudjak építeni lehetőleg úgy, hogy az alaplapba is be legyen kötve.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35645) bluyoo válasza sz.balazs.95 (#35644) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az előlapi az ok, de azt a kártyaolvasót nem értem, mindenképp az alaplaphoz kell csatlakoztasd. :)
Az is 19pin-es csatlakozású?

Bazinga!

(#35646) rbertkrl válasza bluyoo (#35645) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Üdv.!!

Ma került beszerelésre az összes alkatrészem a gépembe, össze is raktam ahogyan a nagykönyvben megvan írva. DE. Bedugtam hálózatba és amint bekapcsolom olyan 1mp-et pörögnek a ventik és lekapcsol az egész, ezután újraindul és lekapcsol megint. Szerintetek mi lehet a baj ? Az gáz ha a processzor-nak 8 vagy nem is tudom négy fázisa van (8 pines a tápcsati a lapon, de nekem a tápomon csak egy 4 pines van)?

Konfig:
Asrock H61 Pro BTC
Intel Pentium G2020
4GB CSX 1333 Mhz RAM
250 GB SATA II HDD
Gainward Geforce GTS 450
A táp pedig egy Chieftech GPS-450A8

Szerintetek mi lehet a baj ? Előre is köszi !!

Jajj és azért gyanakszom az alaplapra mert van még pluszban két molex a lapon és nem tudom, hogy azt muszáj-e bekötni, vagy nem. Megpróbálom úgy is ha azt mondjátok, de nem merek annyi szuflát adni neki.

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#35647) Travelos válasza Teaway (#35633) üzenetére


Travelos
őstag

köszi, működik, de nagyon lassan forognak ezek a házventik így, nincs valami megoldás, hogy jobban pörögjenek?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#35648) Lolka Bolka válasza Chyks (#35631) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Az a baj, hogy tényleg bármi lehet hibás! ;)

(#35649) Balathruin válasza rbertkrl (#35646) üzenetére


Balathruin
veterán

4 vagy 8 pin ekkora gépnél nem számít, de a táp nem valami jó.

(#35650) rbertkrl válasza Balathruin (#35649) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

A táppal eddig semmi gond nem volt. Másik konfignál kifogástalanul üzemelt. Amiben ugyanezek az alkatrészek voltak többek között.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.