Hirdetés

Aktív témák

  • tr4nc3

    tag

    Sziasztok!

    Van egy Socket 478-as (ECS P4S5ADX+ típusú) alaplapom. Most tettem bele egy Intel Pentium 2.8Ghz 512K 533Mhz-es processzort. Viszont a BIOS azt írja ki rá, hogy 2.1Ghz. (21x100 Mhz)
    Windowsban a számítógép tulajdonságainál 2.8Ghz-et ír ki. Everest-ben is azt írja, hogy csak 2.1Ghz (21x100Mhz). CPU-Z-ben a Specifications-nél azt írja, hogy 2.8Ghz-es a CPU, de a Core speednél itt is csak 2.1Ghz-et ír ki.

    BIOS-ban van egy ilyen lehetőség: CPU PnP Setup Page
    Ezen belül pedig egy ilyen beállítási lehetőség: CPU/DRAM Speed
    Alapból erre van állítva: 100/100 Mhz.
    Átállítottam 133/133 Mhz-re, és így újraindításnál már azt írja ki BIOS-ban, hogy 2.8Ghz-es a CPU órajele. CPU-Z-ben is azt írja a Core speedre, hogy ~2.789Ghz.

    Ezt a CPU/DRAM Speed-et így át kell állítani manuálisan, ahogy csináltam? Ez nem a processzor húzást jelenti? Alapból én úgy tudtam, hogy fel kéne ismernie az alaplapnak a CPU pontos órajelét, és arra kéne beállítania magát.

    Következő kérdésem: Ha ezt jól csináltam, és így manuálisan kell beállítani a CPU órajelét, akkor milyen értéken hagyjam ezt az opciót? Ilyen lehetőségek vannak:
    100/100 Mhz (alap beállítás) - ekkor 2.1Ghz-en megy a CPU.
    100/133 Mhz
    100/166 Mhz
    133/133 Mhz
    133/166 Mhz

    Melyik beállítást válasszam? A DRAM Speedjét milyenre állítsam? 2db 1GB-os Kingston 400Mhz-es DDR1 RAM modul van a gépben.

    Köszönöm a segítséget előre is!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés