Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Valaki szerelt már be Opel Corsa D-be A500s-t vagy A800s-t? Hardwire-el, hátsó kamerával is?

[ Szerkesztve ]

(#26152) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Kaptam egy ilyen tükörre szerelhetö kamerát. A kérdés! Ha levágom a szivargyujtó csatlakozót és bekötöm a bizti táblába az ugy jó? Ha igen állandó v. gyújtásra kössem?
Nincs hozzá hardware kit.
üdv

(#26153) Dr.NX válasza nagyfejü (#26152) üzenetére


Dr.NX
addikt

Lemaradt a link.
(Hardwire kit, nem hardware.)

Elfogadom a sütiket.

(#26154) Bogyó bá' válasza nagyfejü (#26152) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A kamera 5V-ról működik, nem 12-ről! A szivargyújtós adapterben van a feszültségátalakító.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26155) nagyfejü válasza Bogyó bá' (#26154) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#26156) nagyfejü válasza Dr.NX (#26153) üzenetére


nagyfejü
őstag

:R

(#26157) llacee


llacee
őstag

Sziasztok
Két éve használok egy 70mai pro+gps kamerát, meg vagyok vele elégedve (leszámítva gps szarakodását)
Most hétvégén arra mentem vissza az autóhoz, hogy valaki olyan szépen beletolatott lendületből az autó hátuljába, hogy rátolta az elejét is egy fa gerenda korlátra. (elérhetőséget nem hagyott)
Most eldönöttem, hogy vennék hátra is kamerát.
Ez a típus nem támogatja a duált, de annyira nem is vagyok elszánt az első tükörtől a hátsó szélvédőig bontogatni a kárpitot (amit egyszer megmozgatunk az zörögni fog elven)
Van olyan kamera esetleg, amit a csomagtartó szirvargyujtójára tudok tenni és elviseli, hogy menetiránnyal háttal üzemel?
Vagy inkább egy 500s és egy rear cam hozzá?

(#26158) bul07 válasza llacee (#26157) üzenetére


bul07
nagyúr

Esetleg lent is viheted a vezetékét a padlószőnyeg alatt, már ha elég hosszú hozzá a hátsó kamera vezetéke (ugye ez függ a kocsitól, egy kombi esetén lehet gond)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26159) sambenez válasza llacee (#26157) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Rakhatsz hátra is egy a500s-t vagy bármilyen előre szánt kamerát. A gond az lesz, hogy szivargyújtóról nincs parkoló mód.

(#26160) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
70mai Dash Cam Pro 500+ került beszerelésre.

Nem kerülnek át a mobilomra (Android) automatikusan a felvételek.
Hogyan leeht ezt elérni?
(Igen, természetesen a 70mai app telepítése megtörtént.)

Köszönöm.

(#26161) sambenez válasza zsoltip (#26160) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerintem automatikusan sehogy. Sokkal lassabb annál az átvitel minthogy ez realtime mehessen.

(#26162) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Szerintetek a 2 darab hardwire kit között mi a különbség? Az üzlet szerint az, hogy a párszázzal drágább több kamerát támogat, de én valahogy ebben szkeptikus vagyok:

hardwire kit 1 és hardwire kit 2

(#26163) Upo válasza thomasvold (#26162) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem csont ugyanaz. Lényeg, hogy microusb-s 70mai kitet vegyél.
De a hivatalos boltban olcsóbb, az nem jó? [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26164) Upo válasza zsoltip (#26160) üzenetére


Upo
addikt

Egyrészt mi a bánatot akarsz kezdeni azzal a sok felesleges felvétellel? Másrészt 4-5 óránként elfoglal több mint 100 gigát. Ennyi hely van a telefonon? (Vigyázat, a 2TB-os telefonok azok hamisítványok!)
És valóban, ahogy írták, egy jó U3-as microsd sebessége kell a megfelelő adatátviteli sebesség miatt, az még wifin nem nagyon játszik.
Épp elég azt kivárni, ha valami miatt csak egy darabot be kell húzni, ami csak párszáz mega. Ott is már megéri inkább kivenni az sd-t és arról bemásolni, mert minden rakosgatással együtt is hamarabb megvan.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26165) sambenez válasza thomasvold (#26162) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A drágábbra kevesebb garancia van. :D
Egyébként ugyanaz. Kérdezd meg mit jelent a röbb kamerát támogatás. Ez egy fszság.

(#26166) Bogyó bá' válasza sambenez (#26165) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De még mekkora! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26167) thomasvold válasza sambenez (#26165) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszi a válaszokat :) Én is így gondoltam :)

(#26168) zsoltip válasza Upo (#26164) üzenetére


zsoltip
őstag

U3 microSD és 256 GB belső tárhely. Nem a véleményed kérdeztem, mint inkább a megoldási lehetőség érdekel. :N

(#26169) sambenez válasza zsoltip (#26168) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kaptál választ. Nem lehet amit szeretnél.

(#26170) BBéci válasza zsoltip (#26168) üzenetére


BBéci
titán

Nem véleményt kaptál, hanem indoklást, hogy miért nem megvalósítható az, amit szeretnél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26171) thomasvold válasza Upo (#26163) üzenetére


thomasvold
őstag

Sikerült is megvennem. Ezen az áron, amit linkeltél, csak más üzletből. A800S és RC06 külön, így olcsóbb volt, mint egyben :K

(#26172) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Tiszteletem mindenkinek 😉Uraim tönkrement 4 év után az Alfawise kamerám. Kinéztem ezt Xiaomi 70mai Dash Cam A400. Nincsenek extra igényeim. Legyen szép a képe és ha esetleg baj van akkor a rendszám olvasható legyen. Jó választás?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#26173) Upo válasza zsoltip (#26168) üzenetére


Upo
addikt

A véleményem jelentős korrelációt mutat a száraz tényekkel.
Sokat nem érsz vele, hogy a telefonban is U3 kártya van, ugyanis a kívánt sebességnek nem csak a végpontokon, hanem a teljes jelúton meg kell lennie.
Ez pedig egy dolog miatt biztos nem teljesül, az pedig a kamerában levő wifi sebessége.
Nem tudok olyan dashcam-ről, ami wifi szempontból valós idejű közvetítésre lenne felkészítve, és szerintem a jövőben sem valószínű. Az oka az, hogy nincs mögötte valós felhasználói igény.
A dashcam arra való, hogy a folyamatos felvételekből egy váratlan esemény esetén viszonylag rövid időtávlatból visszakereshető legyen a releváns néhány perc felvétele. Erre teljesen bevált az, ami az évek során kialakult nemzetközi gyakorlat a gyártók részéről. Ezek "szereld fel és felejtsd el" eszközök, ha nincs baj akkor nem kell piszkálni. Esemény bekövetkeztekor pedig azt a pár darabot le lehet menteni az sd-ről, vagy wifin szépen lassan le lehet tölteni.
Ha megoldási lehetőség érdekel, akkor jó lenne tudni, hogy mire vársz megoldást. Mert a kérdésből arra lehet következtetni, hogy nem a fent vázolt automatikusan cserélődő biztonsági felvétel a cél.
Amennyiben a cél ismertté válik, úgy már lesz lehetőség a kívánt célra alkalmas eszközt ajánlani (bár ez nem a dashcam topik feladata, de biztos lesz aki hajlandó lesz rá).
Ha meg trollkodni szeretnék, akkor még azt is írhatnám, hogy miért akarod a telefonban levő sd-re menteni az anyagot, amikor ott van a kamerában levő sd-n? :DDD :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26174) htc07


htc07
addikt

sziasztok,

még mindig szenvedek a hardwire kittel. elvittem egy szerelőhöz, beforrasztotta (nem kontaktos), viszont amikor megállok zebránál, pirosnál, akkor kikapcsol a kamera, amíg el nem indulok, hiába jár a motor (nem start-stopos).

levelezek az eladóval (70mai official aliexpress store), de nem nagyon akarják felfogni mi van. itt egy videó: [link]

valakinek volt már hasonló? vagy van tippetek mivel lehet a baj? szivargyújtóról frankón működik.

(#26175) sambenez válasza htc07 (#26174) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha elindulsz bekapcsol?

(#26176) htc07 válasza sambenez (#26175) üzenetére


htc07
addikt

igen, pár másodperccel később visszakapcsol. ami nagyon érdekes, hogy ha álló helyzetben pörgetem üresben a motort, akkor sem kapcsol be, illetve a másik, hogy ha indulok el itthonról, és elindítom a motort, de még tökölök pár percet a parkolóban (gps, rádiócsatorna választás, stb) akkor addig nem kapcsol ki, viszont ha gurulok 50 métert és megállok, akkor kikapcsol.

szerk. még egy videó

[ Szerkesztve ]

(#26177) TheProb


TheProb
veterán

Rendeltem egy A800S, RC06, HW Kit kombót.
Mennyire ajánlott a biztosítékelosztó használata? Tudtok esetleg itthoni forrást, ahol nem nevetségesen drágán árulnak elosztót? Vagy hagyjam a francba, mert a biztosíték lábára "rátekerős" módszer is elég?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#26178) sambenez válasza htc07 (#26176) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nézd meg a beállításokban nincs valami mozgással kapcsolatos dolog? Az a gyanúm arra kapcsol ki ha nem érzékel mozgást.

(#26179) sambenez válasza TheProb (#26177) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én rátekertem. ;]
Te meg döntsd el. :D

(#26180) htc07 válasza sambenez (#26178) üzenetére


htc07
addikt

nincs ilyen beállítás, de ha szivargyújtóról kap áramot akkor nem kapcsol ki, ha egy órát állok egy helyben akkor sem.

(#26181) sambenez válasza htc07 (#26180) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Érdekes, még nem találkoztam ilyennel.
Ki kellene próbálni másik autóban.

(#26182) Pancsermeste válasza htc07 (#26180) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha szivargyújtóról rendben van, akkor egyértelmű, hogy a bekötés nem jó, esetleg maga a hardwire kitt. Lehet nem jó helyre kötötték be, vagy a két vezetéket fordítva. A szivargyújtó biztosítékára kellene tenni az ACC vezetéket (ha a szivargyújtón megszűnik a fesz. leállításkor). A másik vezetéket pedig egy állandó 12V-ra, a parkoló üzemmódhoz.

-= Pancsermeste® =-

(#26183) Upo válasza htc07 (#26176) üzenetére


Upo
addikt

Valószínű így adja az autó a 12V-ot arra a vezetékre, amire a "szakembör" rákötötte az ACC vezetéket. Valószínű valami mozgással kapcsolatos jel lesz. Ehelyett annak a szálnak egy sima gyújtás jelet kellene találni.
Az is lehet, hogy fordítva van köve a két szál.
Amikor leáll a kamera, akkor puff elsötétül, vagy rendes leállítási procedúrát csinálja (leállítási zene, kiírja hogy le fog állni, lezárja a fájlokat az sd kártyán, aztán leáll)?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26184) sambenez válasza Upo (#26183) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ott a video. Elmegy parkoló módba. Mint amikor leállítod az autót.

(#26185) simonjoe


simonjoe
senior tag

Én mielőtt bekötöttem egy kis 12V-os akkuval leellenőriztem, h minden rendben van-e a szettel. Majd csak utána kerestem meg a kapcsolási pontokat az autón. Elég gáz már így beszerelt állapotban keresni a hiba okát.

Joe

(#26186) Upo válasza sambenez (#26184) üzenetére


Upo
addikt

Akkor szinte biztos hogy rosszul lett bekötve.
Rá kell akasztani egy műszert arra a vezetékre amire az ACC szál van kötve. Ha ott is elmegy a 12v amikor leáll a kamera akkor nem oda kellett volna kötni. Ha ott nem megy el a 12v, akkor a hardwire kit a ludas.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26187) htc07 válasza Upo (#26186) üzenetére


htc07
addikt

rendeltem egy másikat, meg keresek egy másik szerelőt majd, jobb ötletem nincs már. :DDD

ha tudtok bp-n ajánlani valakit, jöhet pü.

[ Szerkesztve ]

(#26188) at11 válasza sambenez (#26179) üzenetére


at11
tag

Poroltó azért van a kocsiban? :) Kintről azért lehet olcsón venni biztosíték csapolót, annyit megér a biztonság. Nem a nagy áramfelvétel miatt, hanem a kilazuló kontaktus okán alakulhat ki tűz. Pár ezer forint, két liter hatósági áras benzin ára, megér annyit, hogy ne legyen baj.

(#26189) sambenez válasza at11 (#26188) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem fér el az elosztó. Hiába lehet venni. Egyébként meg miért lazulna ki? A biztosíték sem lazul ki.

(#26190) at11 válasza sambenez (#26189) üzenetére


at11
tag

Miért nem fér el? A bizti helyére megy, és bele a gyári bizti a kamera biztije mellé

https://viofo.com/accessories/84-viofo-4pcs-2-packs-circuit-fuse-tap-with-atc-ats-micro2-mini-adapter-holder.html

Kapható itthon is, de nem olcsó valóban.

Ez azért olyan drága, mert 4 féle van benne, hogy biztosan jó legyen a kocsidhoz, mert 4 méret is van benne.

A kocsi mozog, rezeg, rázkódik, ez hosszútávon kilazít mindent, amit nem erre terveztek. A biztit arrra tervezték, és lehet nem lazul ki a rátekert drót sem, de azért nem így csinálják a villanyosok :) Mondjuk ott azért ciki, ha leég egy drága, lakás ára kocsi, indokolt az elővigyázatosság.

(#26191) sambenez válasza at11 (#26190) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Mert magas, és nekem van a biztosíték fölött egy fedél.
Egyébként az előző autómban 8 évig nem mozdult el, és a mostaniban sem mozdult el lassan 2 év alatt.

(#26192) Upo válasza sambenez (#26191) üzenetére


Upo
addikt

Nekem azóta a könyöklőben van a fedél, a jelmagyarázatok miatt.
Ráadásul üres helyen is találtam fix és kapcsolt tápot is, nem is kellett gyári biztosítékot bolygatni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26193) Upo válasza htc07 (#26187) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem ezért kár volt. Valószínű csak az ACC szálat kell egy másik vezetékre átrakni.
Valószínű a szerelő csak műszerrel mérte a bekötésnél. Talált egy vezetéket, ami a gyújtás ki-bekapcsolására ki-be kapcsolta a 12V-ot. Csak arra nem számított, hogy ezek szerint ez egy olyan vezérlőjel, ami menet közben is ki-be kapcsol.
Nem is biztos hogy kell mást keresni, egyszerűen szólni kell neki, hogy olyan szálat talált, ami nem fix kapcsolt szál, hanem menet közben ki-be kapcsol. Át fogja kötni garanciában és a dolog meg van oldva.
Ezeknél a mai autóknál mondjuk a tuti megoldás, ha sikerül kapcsolási rajzot keríteni, és onnan kinézni egy fix gyújtás szálat. A szivargyújtó nem mindenhol jó, van ahol az is késleltetve kapcsol (akár fél-egy órával a gyújtás levétel után), ha egyáltalán kapcsol.
De a biztosíték táblán is lehet találni olyant ami gyaníthatóan a gyújtást követi, és onnan vagy a vezetékéről levenni a jelet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26194) at11 válasza sambenez (#26191) üzenetére


at11
tag

Ha olyan közel van a fedél hozzá, úgy valóban nem jó, de azért a legtöbb autóban elfér.
Biztosítékod sem szokott gyakran kimenni gondolom, de mégis van, mert néha-néha zárlat keletkezik. Én pl. nem is emlékszem, mikor cseréltem utoljára biztosítékot. De attól még indokolt és fontos alkatrész :) De van aki megpatkolja azt is egy darab dróttal, és nem lesz belőle baj.

(#26195) oszy


oszy
veterán

Mennyire ajánlott ez a termék? :)
Xiaomi 70mai S Dash Cam Pro Plus Fedélzeti Kamera, 140 FOV, ADAS, GPS, Éjjellátó, Wi-Fi + Xiaomi 70mai RC06
40.900 Ft-ért van most.

70mai Rearview Dash Cam Wide-ot cserélném le.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26196) oszy válasza oszy (#26195) üzenetére


oszy
veterán

+1 extra kérdés. :)

A hátsó kamerát lehet tolatókamerának használni valahogyan? Esetleg arra más megoldást kell találni?

A mostanival az a bajom, hogy nagy részt kivág amint tolatókamera funkcióba lép és alig látni valamit! :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26197) sambenez válasza oszy (#26195) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha visszaolvasol a topikban, szerintem rájössz mennyire ajánlott.
Az összefoglalóban is találsz róla adatot.
A +1 kérdésedre megoszlanak a vélemények. Szerintem ezek a hátsó kamerák nem alkalmasak tolató kamerának, de többek véleménye szerint igen. Ezt neked kell eldönteni neked mennyire felel meg.

(#26198) oszy válasza sambenez (#26197) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm visszafogok olvasni. Az összefoglalót már olvastam. Tolatókamerának milyen ajánlott?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#26199) bigmafa


bigmafa
tag

Sziasztok, 70MAI kamerát szeretnék beszerelni, és látom hogy van hozzá csatlakozó készlet is: XM70MAIHWK
Nekem nagyon fontos lenne, hogy általában SEMMIT se fogyasszon a kamera állás közben., mert ritkán használom az autót (A feszültségesésre történő lekapcsolás nem opció). Viszont lehet hogy lenne alkalom, amikor bekapcsolnám a parkoló módot.

Megoldható ez valamilyen módon?
Köszönöm!

(#26200) bigmafa


bigmafa
tag

Illetve még valami - Ausztriában elő szoktunk fordulni, ott ha jól tudom tiltott a menetrögzítő kamera. Ha jól tudom, a 70MAI A500S-t le lehet venni a szélvédőről egyszerűen - de mi a helyzet a hátsó kamerával? AZt le lehet venni? Ha nem, mi a megoldás? Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.