Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Egyszerűen ahogy fokozódik a válság úgy lesznek egyre hülyébbek a sofőrök is és nem egy olyan helyzetet éltem át ami után tuti küldtem volna rendőrségnek a feljelentést szóval itt az ideje beszerezni egy kamera szettet.

Kellene első és hátsó kamera plus valami kitt ami a kocsi indításánál rögtön indítja mind a két eszközt és a felvételt is. Létezik ilyen megoldás?
Most egy corolla hybrid-be lenne telepítve.

Mit ajánlotok és egy ilyent hol tudnak beszerelni? (ugrik a kocsiról a gari ha maszek szervíz nyúl hozzá?)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26402) saril válasza adamssss (#26401) üzenetére


saril
senior tag

Az összes márkásabb kamera így működik hogy auto indításnál indul a kamera is.
Ha nem akarsz szerelni akkor te magad is el tudod kábelezni, és ha a szivargyújtód is olyan hogy csak gyújtásnál van rajta feszültség akkor kész is.
Xiaomi 70mai A500S vagy ha van rá több pénz akkor VIOFO A129-G DUO.
Ezeken kívül is rengeteg fajta létezik de elsősörban itt ezeket szokták ajánlani (mármint e két márkából valamelyik típust)

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26403) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Azdome M550 kamerát használok, 64GB-os kártyát kaptam hozzá. Kb. 3 hónapja vettem hozzá egy Samsung Pro Endurance 128GB kártyát, s kicseréltem arra.

A használat alkalmával készült felvételeket a telefonos alkalmazásban néztem vissza, mikor volt rá időm. Persze nem az összeset. Egyszer kipróbáltam azt, hogy kivettem a kártyát és a számítógépben néztem meg róla néhány felvételt.

A kártyára használattól függően 3-10 napnyi anyag fér el, s ezután felülíródnak a régebbi napok felvételei.

Mostanában egyszer csak kiírta azt, hogy formáznom kellene a kártyát. Meg is lepődtem rajta, nem tudtam mire vélni. Azt hittem, hogy meghibásodott a kártya. Ezért formáztam azt.

Hát rosszul tettem!

Nem kellett volna, mert így utólag jöttem rá, hogy a szoftverben volt egy opció a formázás kiírására. Tehát a meglévő felvételeket elvesztettem, pedig mostanában nagy szükségem lett volna rá.

Ezért mostantól mindig menteni fogom a felvételeket!

Veszek hozzá meg egy 128GB kártyát, s ha kezd betelni (a felvételek felülíródása előtt), akkor kicserélem a kártyát egy újra. A kivett kártyát lementem, majd később visszarakom azt, ha szükség lesz rá.

Cserélgetős módon akarom használni a kártyákat.

Kb. hetente cserélgetem majd azokat.
Menteni kell a felvételeket, s azokat megőrizni kb. 3 hónapig!!!

Sajnos, csak így biztosítható az, hogy ha valamilyen gond adódna, akkor legyen róla felvétel.

A kérdésem a következő lenne:
Ha ilyen gyakran cserélgetem a kártyákat, akkor nem lesz gond a kamerával, esetleg a kártyákkal?

Amúgy, Ti hogy használjátok a kamerát a felvételek visszanézéshez, megőrzéséhez?
Meddig tartjátok meg a felvételeket?

Várom válaszaitokat.

(#26404) pakfong válasza alec.cs (#26403) üzenetére


pakfong
tag

Nem tárolom a felvételeket, nekem nincs rá szükségem. A parkoló móddal, meg a vészhelyzeti felvételeket egyébként is védett mappába menti a kamera. Ezek a videók nem íródnak felül, nekem kell egyesével törölni.
Néha kiveszem a kártyát és szgépen visszanézem, hogy rögzít-e rendesen a kamera. Ilyenkor szoktam törölni a videókat.
Biztos rövidül az élettartam a kártyacsere miatt...mint ahogy bármi más is, amit használunk. Tapasztalat szerintem nem igazán van ezen a téren, meg a kártya/kamera meghibásodását se lenne könnyű visszavezetni erre. Hülye példa, de 2 egymás melletti ajtó közül, ha csak az egyiket használják, szerinted melyik fog előbb tönkre menni?
Kártya kivétel nélkül, telefonra is le lehet menteni a videókat, csak az lassú. Neked ami ésszerű megoldás lenne, egy dashcam cloud szolgáltatással. De árban ezek már magasabb kategóriát képviselnek.
[link]

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#26405) guppy_83


guppy_83
tag

Sziasztok,

USB-C be folyamatosan bedugott kamera az autó leállítás, bezárása, kamera zenélése után a leállásról - lemerítheti-e az akksit teljesen? Hivatkozhat a szervíz "akkumulátor túlfogyasztásra" - és ezáltal elállva a garis akksicsrétől, úgy hoy már korábban is volt elektromos prbléma az autóval amit ők javítottak?

Köszönöm!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#26406) saril válasza guppy_83 (#26405) üzenetére


saril
senior tag

Igen, sajnos mindenbe belekötnek hogy ne kelljen garanciába cserélni valamit, de ez az élet majdnem minden területére igaz. Én a helyedben kiszerelt kamerával mentem volna el a szervízbe.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26407) at11 válasza guppy_83 (#26405) üzenetére


at11
tag

Attól függ, hogy van bekötve. Fix 12V-ra és gyújtásra, vagy csak gyújtásra. Ha csak gyújtásra, akkor átvernek, a fix 12V-is megy a kamerához, akkor az akkuvédelemtől függ, ami a kamerához jár. Ha 12V-on vagy felette kapcsol le, akkor nem okozhat ilyet, hacsak nem hetekig parkoltál. Ha "jófajta" 11,4V meg 11,6V-nál kapcsolós akkuvédelem, akkor kinyírhatja az akksit simán.

Ha a kocsi USB-C foglalatába van dugva a kamera, akkor meg borítsd rájuk az asztalt, az egy szabvány csatlakozó, a kocsi dolga, hogy lekapcsolja, a leparkolsz.

A kamerák egyébként kikapcsolt állapotban is fogyasztanak, sőt, az akkuvédelem is. Egy kivételt tudok, a Power Magic Pro, annak van fizikai mikrokapcsolója, ha lekapcsolod a parkoló módot, nincs fogyasztás.

(#26408) at11 válasza adamssss (#26401) üzenetére


at11
tag

Nem ugorhat a gari a kocsiról, de ha ezzel fenyegetnek, szereljék be ők.

Ők pl. beszerelik a legbonyolultabb kocsiba is a kamerát, és nem is drágán.

Adnak ajánlatot e-mailben is, hozott kamerát is beszerelnek.

(#26409) guppy_83 válasza at11 (#26407) üzenetére


guppy_83
tag

Szia,

Köszönöm a választ, de én csak fogtam elrejetettem végig a kábelt, felvezettem a tükörhöz a kamerába a másik végét szimplán bedugtam az USB aljzatba. "Fix 12V-ra és gyújtásra, vagy csak gyújtásra." Ez egy xiaomi yi dash - típusú kamera, nem tudom milyen kategóriát képvisel de nem gondolnám, hogy minden elindulásnál és megállásnál külön ki kellene húznom és ha nem így tettem hanem be volt dugva mindíg akkor az okozhatja ezt az eredményt?

Egy segítőkész skoda villamosságis srác rám írt tegnap - biztosan, hogy leveszi az áramot az USB-ről ha leállítom és bezárom az autót. Illetve a csava a dologban, hogy külön, drága pénzér rendelhető extra a visszapillantő tükörbe szerelt USB aljzat ami szintén ez a kör - oda DIREKT kamerát lehet csatlakoztatni, csak gondolkodtak 3 percet hogy ne okozza ezt...

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#26410) sambenez válasza guppy_83 (#26409) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ebben az esetben nem okozhatja. Gondolom okosan próbálnak kibújni a garancia alól.
Ne hagyd magad próbálnak megvezetni.

(#26411) guppy_83 válasza sambenez (#26410) üzenetére


guppy_83
tag

Köszönöm a bíztatást, én is így érzem. Most mefvárom a hivataos álláspontot és megbeszélem velük..... valahogy.... ;)

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#26412) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék beszerezni egy dashcamet, viszont kicsit tanácstalan vagyok, mert nem találtam számomra megfelelőt.
Sajnos legutóbb nekimentek a kocsinak, és nem hagytak cetlit...
Éppen ezért inkább akkor lenne hasznos, amikor távol vagyok tőle, de persze ha már van, akkor menetközben is menne.

Igazából 2 kitétel lenne, ami alapján megtörténne a választás.
Az egyik az, hogy viszonylag kis "erőhatás" esetén is bekapcsoljon (persze ha ebben nincsen jelentős eltérés közöttük, akkor mindegy is), illetve a másik pedig az, hogy mivel több autóban is használnám, ezért könnyen átszerelhető legyen másikba. Gondolok itt például arra, hogy a szélvédőre tappancsos konzollal lehessen rögzíteni.

A mostani kiszemelt egy Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus A500S lenne, viszont ezt ugye így nem lehet rögzíteni.
Tehát valami hasonló tudásút szeretnék, illetve árban is ekörül lenne a legjobb (persze nem probléma ha kicsit drágább).

Esetleg tudnátok ajánlani számomra megfelelőt?

Előre is köszönöm! :)

(#26413) at11 válasza Balcsix (#26412) üzenetére


at11
tag

Szia. A tappancsos felrakás nem garantál jó érzékelést parkolás során, nem tudja olyan jól érzékelni a kamera G szenzrora az ütést. Meg télen a fagyban leeshet a szélvédőről. Jobb, ha veszel egy másik konzolt a másik kocsiba, és így át tudod tenni a kamerát könnyen, főleg, hogy ha parkoló módot akarsz mindkét kocsiba, akkor két direkt bekötő kábel is kell - ez feltétele a parkolás során történő felvételnek.

Olcsó verzió: VIFO A119 V3 , kell hozzá HK3 bekötőkábel. Talp jár hozzá több is, egy sima és egy GPS-antenna integrált asszem, de kapható is hozzá pluszban GPS-es talp is.

Nem rezsicsökkentett megoldás BlackVue DR750X LTE, ez szól,. ha valami van a kocsival. Konzol szintén kapható hozzá ha két kocsiban használod.

A tapadókorongos rögzítést hanyagold szerintem, egy komoly márka sem használ ilyet gyárilag, nem véletlen.

(#26414) Balcsix válasza at11 (#26413) üzenetére


Balcsix
senior tag

Értem. Köszönöm szépen a részletes leírást.
A drágább kütyü elég ígéretes, de inkább maradok az elsőnél. :D

Illetve a parkoló módot esetleg nem lehet megoldani power bankról? Alkalmanként csak maximum 2-3 órát állna az autó.

[ Szerkesztve ]

(#26415) at11 válasza Balcsix (#26414) üzenetére


at11
tag

Ha manuálisan otthon feltöltöd az akkubankot minden egyes alkalommal, mikor használnád, akkor megoldható.
Extra kényelmetlen megoldás :) Ja és nyáron a meleget nem kedveli az akkubank. (LiFePo igen, az való kocsiba.)

(#26416) Balcsix válasza at11 (#26415) üzenetére


Balcsix
senior tag

Aha, értem. Akkor valószínűleg tényleg a direkt bekötés lesz a megoldás.

Köszönöm a segítséget, az A119 V3 lesz a kiválasztott! :)

(#26417) at11 válasza Balcsix (#26416) üzenetére


at11
tag

Jó választás! Itt meg tudod nézni kézben ha akarod vásárlás előtt.

(#26418) Ijk


Ijk
nagyúr

Új Focusba szeretnék menetrögzítőt, a Viofo A129 szimpatikusnak tűnik. Beszerzésre melyik bolt ajánlott, elég nagy szórás van árakban:
51k, 70k, 85k

Illetve látom vannak hozzá opcionális kiegészítők: Bekötőkábel, polárszűrő, BT vezérlő. Ha valakinek van tapasztalata ezeket érdemes megvenni? Bekötéshez ha jól láttam van csomagolva kábel a szetthez, polárszűrője milyen minőségű, vezérlő kell, vagy úgyis automatikusan ki-be kacspol?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26419) sambenez válasza Ijk (#26418) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az első egy tipikus dropshiping bolt, ha megrendeled megrendeli a te adataiddal kínából.
A másodikban meg nem bíznék ennyi kapcsolati adattal.
A harmadiknak van fizikai boltja, talán tőlük mernék vásárolni.

(#26420) BBéci válasza Ijk (#26418) üzenetére


BBéci
titán

Miért szimpatikusabb, mint a 70mai A500S Pro plus +? [link]
Kapható olcsóbban is, szintén megbízható boltban. [link]
Nézegettem a Viofo-kat, kiváló minőségűek, de nagy batár méretűek és drágák. A legfontosabb szempont a képminőség, abban semennyivel nem jobbak, mint a 70mai-ek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26421) Upo válasza BBéci (#26420) üzenetére


Upo
addikt

Hát azért támogatásban, szoftver fejlesztésben nem hogy egy lapon, egy kontinensen nem lehet említeni a kettőt. A 70mai gyakorlatilag sz@rik a fejedre, nagyritkán esetleg elismernek egy hibát, amire a megoldás, hogy vedd meg a következő kameránkat, abban jó lesz. És így tovább...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26422) BBéci válasza Upo (#26421) üzenetére


BBéci
titán

10 hónapja használom a 70 mai-t, remekül teszi a dolgát, semmiféle támogatásnak, szoftverfejlesztésnek nem érzem szükségét. Így jó, ahogy van. Két évet vártam a vásárlással, a korábbiakkal szemben mindig volt valami kifogásom. Ez kiforrott, remek darab.
Pont azt ítélem, el, amikor kiadnak valami terméket, aztán toldozgatják, foltozgatják, hátha egyszer normális készülék lesz belőle. Nem vagyok hajlandó a béta-teszter szerepre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26423) Ijk válasza BBéci (#26420) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolkoztam rajta, de nem szeretnék kínai akkumulátort a szélvédőm alá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26424) BBéci válasza Ijk (#26423) üzenetére


BBéci
titán

Ne haragudj, ez butaság!
Honnan tudod azt, hogy milyen akkumulátor van a Viofo kamerákban?
Abban sem vagyok biztos, hogy a 70mai-ekben van akksi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26425) Ijk válasza BBéci (#26424) üzenetére


Ijk
nagyúr

Úgy tudom az A500S-ben 500mAh-s van, pl. az A119-ben meg kondenzátor ill. egy gombelem.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26426) BBéci válasza Ijk (#26425) üzenetére


BBéci
titán

Kínai kondenzátor és kínai gombelem. ;]

Ha lenne akkumulátor a 70mai-ben, akkor nem csak pár másodpercig tudna működni kikapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26427) sambenez válasza Ijk (#26423) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én direkt nem véleményeztem a kamerát mindenki arra költ amire akar.
De nekem az első xiaomi dashcam óta akksi van a szélvédő alatt, sőt már előtte is egy SJ4000-et használtam dashcamnek, de soha semmi bajom nem volt ebből.
Én ezért is tartom túlzásnak a Viofo kb 2x-es árát.

(#26428) sambenez válasza BBéci (#26426) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Akksi van a 70mai-ben.

(#26429) Ijk válasza BBéci (#26426) üzenetére


Ijk
nagyúr

Keress rá google-n, de lehet hogy másik típus, nem ismerem pontosan.

sambenez: Valószínűleg nem lenne semmi gond, de valószínűleg nem nyernék a lottón sem (mégis mennyien játszanak). Az A119 15k-val drágább az A500S-nél (35 vs 50k), mindenki mérlegeljen magának a szempontok alapján. Ahogy láttam egyik sem rossz választás, tehát mellényúlni nem fogok, nem szándékoztam lehúzni emiatt 70mai-t, biztos jó cucc.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26430) sambenez válasza Ijk (#26429) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az az 50k-s bolt érdekes. Mert alin is 200$ körül van a viofo, és nézd meg hozzá a $ árfolyamot.

(#26431) Ijk válasza sambenez (#26430) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link]
Nem tudom mennyire megbízható.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26432) sambenez válasza Ijk (#26431) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az előbb nem ezt a kamerát linkelted. Emlékeim szerint ez nem tud hátsó kamerát fogadni.
Erre a boltra írtam, van fizikai üzlete.

[ Szerkesztve ]

(#26433) Ijk válasza sambenez (#26432) üzenetére


Ijk
nagyúr

Utána a 119-et néztem és azt írtam, külön nem jeleztem ez igaz.
Hátsó kamerával már valóban dupla ár, de szerintem lemondok róla, fenének nincs kedve bekábelezni új kocsiba.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26434) sambenez válasza Ijk (#26433) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Pedig hidd el a hátsó kamera nagyon sokszor jól jön.

(#26435) Ciccuka válasza BBéci (#26422) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pedig elég nagy problémák vannak az App-al (negatív vélemények jól el vannak rejtve, mert mobilon én nem látom).

A800S-nálam már teljesen megbolondult.
Melegszik. Low módban is emergency videót készít minden apró rázkódásra. Hiába volt beállítva a 20 perc (a kikapcsolásra) utána se kapcsolt ki (pedig 2 hónapja még jó volt). Kezd instabillá válni. Az App-ról meg ne is beszéljünk... (mindig is egy vacak volt)

Az is fura, hogy veszel egy méregdrága kamerát, aztán még regisztrálj (ami túl van komplikálva) is pluszba, hogy tudd használni az App-ját.

A visszajelző LED helyét jól elcseszték, mert nem lehet látni, pedig még a 70mai DashCam Pro-nál jó helyen volt és megfelelő méretben.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26436) Ciccuka válasza BBéci (#26426) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez eléggé akkunak tűnik:

Pro esetén:
500mAh 3.7V

[HowTo] Replace battery of 70mai PRO

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26437) sambenez válasza Ciccuka (#26435) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Méregdrága? Biztos ezt a szót kerested? ;]

(#26438) BBéci válasza Ciccuka (#26435) üzenetére


BBéci
titán

Nem véletlenül kerültem messziről az A800-at, számomra egyértelmű volt, hogy nem kóser.
Az A500S LED-je jó helyen van, nem kellett regisztrálni az applikáció használatához (lehet, hogy elfelejtettem). 25000 forint fényévekre van a méregdrágától.

Az akku dolgában nem voltam biztos, köszi a helyesbítést! Bár a linken és a képen nem z A500S Pro Plus + van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26439) sambenez válasza BBéci (#26438) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A800 ≠ A800S

(#26440) BBéci válasza sambenez (#26439) üzenetére


BBéci
titán

Azt tudom, de miért lényeges?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26441) sambenez válasza sambenez (#26439) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Mert ciccuka az A800S-ről írt, így azt gondoltam véletlen írtad a simát. Mert ha a simáról nekem teljesen ellentétes tapasztalatom van.
Amióta megjelent meg van, és minden gond nélkül működik.
Azt nem is értem miért volt neked egyértelmű hogy nem kóser, pláne ha neked nincs is tapasztalatod vele.

(#26442) saril válasza Ciccuka (#26436) üzenetére


saril
senior tag

Akkor ha valakinek olyan igénye van ki lehet cserélni az akku-t 3500mAh cellára is, így leállítás után is fog menni sok percet :U

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#26443) at11 válasza BBéci (#26424) üzenetére


at11
tag

Viofo a legjobb kínai autós kamera márka.

Nincs benne gombelem, szuperkondenzátor van benne.

”Nem ritka a 125°C-ig kalibrált szuper-kondenzátor, míg a legtöbb li-ion akkumulátor 60°C felett már az üzemi hőmérsékleten kívül dolgozik. Ezt a hőmérsékletet nyáron könnyedén eléri a kamera a szélvédő mögött, a tűző napon.”

Ja és az akkuvédelme állítható, nem viszi le 11,6C-ra az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#26444) sambenez válasza at11 (#26443) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"Ja és az akkuvédelme állítható, nem viszi le 11,6C-ra az akksit."
Ez speciel pont nem a kamera tudásán múlik.

"Viofo a legjobb kínai autós kamera márka. "
Ezt az infót honnan szerezted?
A DDPAI szerintem jobb. De ugye ez megint csak egy vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#26445) BBéci válasza sambenez (#26441) üzenetére


BBéci
titán

A műszaki adatai és a felhasználói tapasztalatok olvasása után azt szűrtem le, hogy nem kóser. Nem kell ahhoz képesnek lenni tojást tojni, hogy az ember meg tudja állapítani: záp. ;]

#26443at11
Egyrészt nem a legjobb a Viofo, ezt álmodtad, másrészt - ahogy már írtam - böszme, nem tudnám elviselni a látóteremben, valamint drága. Az A500S kívülről szinte észrevehetetlen, ez hatalmas előny.
Már akkor is igyekeztem árnyékban parkolni, vagy legalább napnak háttal (az autónak azon a felén sötétebbek az üvegek) parkolni, amikor még nem volt kamerám. Ha nem sikerül, egy mp alatt leveszem a tartójáról a kamerát és beteszem az ülés alá.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26446) Ciccuka válasza sambenez (#26437) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kinek mi drága most...

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26447) at11 válasza sambenez (#26444) üzenetére


at11
tag

Amerikában a Viofo hasít a kínaiak küzül, ott közvélekedés, hogy a legjobb kínai autós kamera márka. (A legjobbak a dél-koreaiak.)

A Viofo, mint gyártó, gyárt a saját kamerájához olyan akkuvédelmet, ami nem viszi mélykisülésbe az akkumulátort, ez is egy szempont, hogy az én véleményem szerint jobb legyen, mint a többi kínai gyártó.

DDPAI 11,4V lekapcsolási feszültség? Akkucsere lenne nálam, és nem olcsó az akksi manapság. Ez csak egy kis előrelátást és biztonságra törekvést igényelne, hogy legalább 12V alá ne engedjék az akksit. Szuperkondenzátor az van benne, az dicséretes.

(#26448) at11 válasza BBéci (#26445) üzenetére


at11
tag

Legjobb kínai kamerát írtam.

Méretben kb. egyformák, képben meg van fent számtalan video.

https://youtu.be/y7mSuBxKPSI

(#26449) sambenez válasza at11 (#26447) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"Amerikában a Viofo hasít a kínaiak küzül, ott közvélekedés, hogy a legjobb kínai autós kamera márka. "

Ne haragudj de ez nekem kevés hogy legjobbnak nevezzek valamit. A HV kit milyensége nekem nem szempont egy kamera minőségénél. De elfogadom mindenkinek más szempont fontos. Ezért nem is teszek olyan kijelentést, hogy az egyik a legjobb.

(#26450) BBéci válasza at11 (#26447) üzenetére


BBéci
titán

"Amerikában a Viofo hasít"
Mondod te. Hol van a hiteles bizonyíték: És ha lenne, az sem mond semmit a minőségéről. Magyarországon sok évig a Suzuki Swift "hasított". Az volt a legjobb autó? Ugyan már!

Igen, számtalan videót láttam és nem győztek meg arról, hogy Viofo-t kell vennem.

Cseppet sem érdekel a lekapcsolási feszültség, mert menetrögzítő kamerának használom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.