Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Scale válasza konzumpro (#6300) üzenetére


Scale
őstag

Az összefoglalóban szereplő 290.61-es típusúhoz képest mivel lehet ez másabb? Emagnál most 135k-ért megy.

[ Szerkesztve ]

(#6302) konzumpro válasza Scale (#6301) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Talán a színe, barna, meg kevesebb variációt látok a kezelőpanelen, lebutított verzió.

[ Szerkesztve ]

(#6303) Kbali válasza Scale (#6295) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha tényleg jó áron van, akkor ezek általában 1 hét alatt elfogynak, pótkészlet nem jön.

(#6304) Scale válasza konzumpro (#6302) üzenetére


Scale
őstag

Én a spar oldalán a leírásban szereplő képeken pont teljesen ugyanazt látom amit az emagon a képeken, mármint a kezelő felületen. Egyedül a színben látok eltérést.

(#6305) konzumpro válasza Scale (#6304) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A gyártó tudna felvilágosítást adni, de még nem jutottam oda, hogy kinyomozzam.

(#6306) rerebere válasza Nerazim (#6286) üzenetére


rerebere
tag

Szia.
nekem ilyen van ez tudja: [link]
bluetooth-on keresztül applikációból állítgatom.
ha jól tudom már kifutott széria, de hátha van újabb , vagy valaki árul valahol.

(#6307) Nerazim válasza rerebere (#6306) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszönöm szépen :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6308) Scale válasza konzumpro (#6305) üzenetére


Scale
őstag

Ja én amúgy tegnap este .61 végűt néztem emagon annyiért, a leírásban .81-es végű van, azon valóban jóval több gomb van :DDD

(#6309) legendz


legendz
csendes tag

Sziasztok! Picobaristo Deluxe gépnél (1 éves) nem működik vagy csak kb. 20-bol 1 alkalommal az érintős OK gomb. Erre valami tipp? Vagy mehet a szervizbe?

(#6310) Superkee


Superkee
csendes tag

Sziasztok, Gaggia Classictol a kozeljovoben szeretnek megvalni idohiany es lustasag miatt, es automata kavegep vasarlasat tervezem.
Altalaban presszo kavet szoktam a legtobbszor inni, neha viszont megkivanom a tejesebb kavekat is. A gozolessel kapcsolatban nem igenyelnem a LatteGo rendszerek, megelegszek egy gozkarral is. Aminek viszont orulnek az a minel nagyobb testreszabhatosag (orles erossege, mennyisege, lefozott kave mennyisege). Arban olyan 150-200 ezer forint kornyekeig mennek, es a hasznalt keszulekre is nyitott vagyok.
Ezek alapjan melyik keszulek az ajanlottak?

Kommentek olvasva az alabbi modelleket talaltam:
- Delonghi Magnifica Evo ECAM290.2
- Delonghi Dinamica ECAM350.15 vagy ECAM350.35 (Bar itt nem tudom hogy a kijelzon kivul van e erdemi kulonbseg)
- Gaggia RI8700/01 MAGENTA PLUS
- Series 3200, 4300 (Itt se vettem eszre kulonbseget a kinezeten kivul)

(#6311) konzumpro válasza Superkee (#6310) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha szükséged van a tejhab finomhangolására, talán a Magenta plus a legjobb, ha a presszó fontosabb, akkor a Delonghi M. Evo.

(#6312) Phobion


Phobion
őstag

Van egy szép angol mondás: 'Well, shit!' :(
[kép]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#6313) mpo


mpo
veterán

Ha a Puly Caff kávéolaj-eltávolító tablettát bedobom az őrölt kávé tartóba és rögtön leesik a lyukon, az normális?

Ha érted, akkor már elavult.

(#6314) Nagya21 válasza mpo (#6313) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
És be van kapcsolva az örölt KV opció???
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6315) mpo válasza Nagya21 (#6314) üzenetére


mpo
veterán

Persze.
Kézikönyv alapján csinálom mindig (nem először).
Most, hogy végzett, a tablettából maradt a zacctartóban.
Most már a vízkőmentesítés fut.

Ha érted, akkor már elavult.

(#6316) Scale


Scale
őstag

"Az őrlésfinomságot finomabbra venni csak őrlés közben szabad, különben sérülhetnek a kések, vagy a műanyag alkatrészek!"

Ezt amúgy úgy kell érteni, hogy uresben, kavefozes előtt ne is allitsam? Ez mindegyik automata gépre igaz?

(#6317) Dr. Szilikát válasza Scale (#6316) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ez a kávéőrlőkre igaz általánosságban:

https://www.freshcup.com/grinding-for-a-purpose/

Amikor tele van az őrlő, nem lehet összébb szorítani a felületeket, hiszen nem engedi az őrlemény. Legfeljebb tágítani lehet (durvábbra állítani). Amikor őrlés közben elfogy a bab és kiürül, akkor lehet esetleg szűkíteni rajta. De ezt lehet is érezni a beállítón, amikor ellenállást érzékelünk, nem szabad erőltetni. Noha az áttétel, illetve erőkar miatt kevésbé feltűnő, tehát az sem mindegy, mennyire finom kézzel / érzéssel próbálja valaki.

Ezért szokták a gyártók egyszerűen tiltani és akkor biztosabb.

(#6318) Scale válasza Dr. Szilikát (#6317) üzenetére


Scale
őstag

Értem köszi. Közben sikerült a használati útmutatót is elolvasni és ott is leírják ezt. :R

(#6319) Scale


Scale
őstag

Első használat után lett pár kérdés amire gyors keresés a neten illetve az útmutató se adott választ:
1. A cseszemelegitonek hogy kellene működnie? Vagy mennyire kellene melegnek lennie a "kijelölt" helyen? Csak a gép természetes melegedése ad át hőt?
2. A vízszűrő behelyezesekor volt az ábrán hogy a tetején tekerni kell rajta, illetve yt-os videón is az volt hogy a 2-3-hoz tekerte de pontosan azt hova is kéne állítani mielőtt behelyezem?(..majd a következőt..)
3. Ezt a vizlagyitoszurot tényleg 2 havonta érdemes cserélni?
4. MyLatte-nél vétel előtt azt hittem fixre lehet programozni, hogy mennyi tejet szivjon fel viszont útmutató alapján ez annyit csinal hogy ami van a tejtartalyban azt mind habositja, kitölti és utána nyom rá kávét. Ez tényleg csak ennyi?

Ja és a gép: delonghi M. Evo 293.61 (ami nagyjából sztem ugyanaz mint a 290.61)

(#6320) Dr. Szilikát válasza Scale (#6319) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az a melegítő sok típusnál csak jelképes, a bojler melegét veszi át, nem komoly. Egyes típusoknál külön fűtött, ez a ritkább.

Víztisztító betéten a beállítás csak emlékeztető a dátumra. Az aktív szénben 3 hónap után már szaporodhatnak a baktériumok, noha ezüstadalék segíthet ezt kitolni pár hónappal. Tartalmaz még ioncserélő gyantát, melynek kimerülését nem csak az átfolyó víz mennyisége, hanem annak keménysége is befolyásolja.

De konkrétan ezt a gépet nem ismerem.

(#6321) Nagya21 válasza Scale (#6319) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Mint előttem irták.
A 290.61-en tejtartályon van jelölés, 1C, 1L, 2C, 2L. Annyi tejet használ hozzá, ameddig töltöd, illetve az ablakon keresztül a gép is ellenörzi a mennyiséget(de ez lehet csak a minimum mennyiségre vonatkozik).
A My Latte-t nemtom még nem próbáltam
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6322) Scale


Scale
őstag

Értem köszi, a jelöléseket értettem, de ugye mylatte-nál az van a papirjan hogy felhasználja az összes tejet a tartályból, de majd kiserletezek.
A vizszuro cserét alapból a gép is jelzi megfelelő időben nem? Legalábbis nekem így jött le az utmutatobol illetve a piktogrammok leirasabol.

(#6323) Nagya21 válasza Scale (#6322) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Jelzi, de menüben be kell állítani a vizkeménységet.
Én zacskós vizlágyítót használok oscar 90-et, lejjebb állítottam a vizkeménységet, és melegvizzel töltöm fel (panel)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6324) Scale válasza Nagya21 (#6323) üzenetére


Scale
őstag

Elsőre megmértem a tesztcsíkkal és 2 piros négyzet jött ki, a harmadik ilyen félig ilyen félig olyan de inkább zöld volt így most 2-esre állítottam, gyárilag maxra volt állítva.
Az energiatakarékos mód is gyárilag be van kapcsolva viszont az sincs kifejtve hogy miben másabb mint anélkül, mi a különbség?

(#6325) golan7


golan7
tag

Sziasztok!
Gondolkodom automata gép vásárlásán.
Most egy Saeco Poemia + graef cm702 párost használunk, én presszót szeretem a párom inkább tejes verziókat (latte, cappuccino stb.)!
A Spar pontgyűjtéses akció adta az ötletet! Tehát az lenne az egyik amin gondolkodom( [link])
A másik ez: Gaggia HD8749/11 NAVIGLIO DLX [link]
Az fontos, hogy a tejes dolgokat legegyszerűbben lehessen el készíteni (a párom nem szeret vacakolni, most is inkább főz eszpresszót és fel önti tejjel, mint hogy a kézzel gőzöljön tejet!)
Esetleg még ez a Philips is szóba jöhet (ha megéri a felárat): [link]
De egyéb ötleteket is szívesen várok!

(#6326) konzumpro válasza golan7 (#6325) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A LatteGoval nincs sok macera, talán a legegyszerűbb. De a Magnifica is jó, igazából azt se nehéz elmosogatni.

(#6327) Nagya21 válasza golan7 (#6325) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
1. a magnificára.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6328) golan7


golan7
tag

Köszönöm a válaszokat!
De nehezen tudok dönteni ár /érték arányban!
Esetleg ez: Krups [link]?
Ha esetleg a Spar-os akcióról le maradok!

(#6330) zs198 válasza golan7 (#6325) üzenetére


zs198
aktív tag

Szia!

Saeco-ról váltottam Delonghi-ra (Eletta evo)!
Én nem bántam meg! Feleségem is szereti és tudja kezelni! A tejes részét pikk-pakk szét lehet kapni! Mosogatógépben moshatók a cuccok (50fokon)! Ajánlom a márkát😉!

Üdv. -Zsolt-

(#6331) golan7 válasza zs198 (#6330) üzenetére


golan7
tag

Helló!

Még nem döntöttem! Ár miatt jobb lenne a DeLonghi a Spar-ból, de a gari miatt(ha valami gond van nekem egyszerűbb az Euronics) gondolkodom az Euronics-ban lévő Philips-en!

(#6332) golan7


golan7
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
A pénz döntött, a DeLonghi lett a Spar-ból!

[ Szerkesztve ]

(#6333) Scale válasza golan7 (#6332) üzenetére


Scale
őstag

Majd irj hogy neked hogy ízlik a cappuccino amit készít, én most pár napja kiserletezem a géppel. Presszó nagyon finom (nyilván ez mondjuk arról függ milyen babbol csinálja az ember), viszont a cappuccino kicsit ilyen fura utoizu, savanykasabb, vagy nem is tudom pontosan hogy lehetne leírni. Még kipróbálom másik tejjel is, hátha az, meg kipróbálom hosszú kávét lefozni és sima melegített tejet hozzáadni. Ma kávé mennyiségével játszottam hogy többet adok hozzá, azt hittem azért ilyen az íze de ma így se lett sokkal másabb.
Ötleteket szívesen fogadok.

Illetve kérdés: ilyen géppel simán tejet habositani csak úgy tudok (pl kakaóra) hogy kikérem a mylattet/cappuccinot és miután végzett a tejes részével megszakitom a kávés részt?

:R

(#6334) Beni2360 válasza Scale (#6333) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem a Philips előbb daral, préselt majd nyomja ki a tejhabot és utána engedi rá a kávét. Ha kicsereled másik cseszere akkor oda megy a kávé. Annyi idő van, hogy cseréld.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6335) golan7 válasza Scale (#6333) üzenetére


golan7
tag

A cappuccinoról nem tudok nyilatkozni, én nem kóstoltam, a párom szerint jó lett!
De még csak most ismerkedek a géppel, ez az első automatám!

(#6336) Scale válasza golan7 (#6335) üzenetére


Scale
őstag

Ez már kicsit off de ti milyen tejjel + kávébabbal kezdtétek el használni?

(#6337) Beni2360 válasza Scale (#6336) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem off, hogy rengeteg hsz szól a kávérol, keress vissza. A kávé diszkont oldalan pontos leírások vannak az osszetetelrol. Én most 80/20%-s Lavanzza kremo kávét vettem.
Tejet meg 2,8%-t.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6338) golan7 válasza Scale (#6336) üzenetére


golan7
tag

Semmi extra, a tej1.5-ös laktozmentes, a kávé McDonald's kávé (az asszony unokaöccse Ausztriában ott dolgozik)!

(#6339) konzumpro válasza Scale (#6333) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Fura utóízre megpróbálhatod rövidebbre állítani a főzetet. Nálam gyárilag kb. 40ml a rövid presszó, ami a cappuccinohoz is kell, 25ml-re állítva sokkal tisztább, nem annyira fanyar.

(#6340) Scale válasza konzumpro (#6339) üzenetére


Scale
őstag

Kipróbálom majd. Érdekes én pont az ellenkezőjét gondolnám azért is növeltem meg a kávé mennyiségét benne. Vagy létezhet olyan hogy adott babbol nagyon finom a presszó de tejjel keverve vacak? :F

(#6341) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném megköszönni a sok információt, amit itt a fórumon adtok másoknak, csak átpörgettem a korábbi hozzászólásokat és az összefoglalót. Ezek alapján sikerült választanom. :R

Tegnap egy DeLonghi ECAM 290.81.TB Magnifica Evo Kávéfőző boldog tulajdonosa lettem.
Még sok tapasztalat nincsen, csak gyorsan beüzemeltem.

(#6342) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Lattego 5000-es gépünk 2-es hibát dob kavefozes előtt. Ez mi? Használati nem ír 2-es hibáról. Rakerestem a topikban és úgy látom daráló hiba? Akkor ez nem orvosolható sehogy házilag? :( szerviz?

(#6343) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#6342) üzenetére


Gabesz87
addikt

Garancia 2 év volt ezekre a gépekre? Beléptem az előbb a philips oldalára és láttam olyat hogy kiterjesztett garanciára vagyok jogosult. Feltöltöttem a számlát és ezt az üzit kaptam: Mostantól Series 5000 Automata eszpresszógépek termékére összesen 0 hónap garancia van érvényben :F Hát ezzel nem nyertem semmit ha jól látom :( Így fizetős lesz a szerviz!?

(#6344) konzumpro válasza Gabesz87 (#6343) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kérdezz rá az ügyfélszolgálati csetben mert totálisan el van baltázva a kiterjesztett garancia és kiegészítőre vonatkozó kedvezményeket biztosító rendszerük. Nekem is külön adtak kupont egy cucchoz amihez gyárilag járt volna. Hátha meg tudják oldani ezt is.

https://www.facebook.com/PhilipsHungary/ - itt az üzenetküldés linkre kattintva

[ Szerkesztve ]

(#6345) kosmoo81


kosmoo81
tag

sziasztok

picit eltűntem. meló nyaralás stb.
általában sima presszó - dupla (hosszú) kávékat iszom, több mindentől függ mikor milyet, de makiprobáltam a tejhabot.
egész jó lett, bár messze van a széptől 😂

(#6346) Kiskutya válasza Radványi (#6341) üzenetére


Kiskutya
veterán

Jó választás, már van itt pár belőle többek között nekem is nagy megelégedéssel!

hmm...

(#6347) Gabesz87 válasza konzumpro (#6344) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát úgy fest b..hatom, mert regisztráció után 30 napon belül kellett volna igényelni. BÁr azt mondták, hogy regisztráció után ez lett volna az utolsó lépés, 1 plusz kattintás, de én akkor nem hiszem, hogy ezt láttam volna :(

(#6348) konzumpro válasza Gabesz87 (#6347) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Erősködni kell, hogy márpedig nem volt ott.

(#6349) Scale válasza kosmoo81 (#6345) üzenetére


Scale
őstag

ennek sör van az alján? :DDD

(#6350) ToBeY válasza Scale (#6349) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az nem vaj? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.