Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32051) Bali27


Bali27
addikt

Az miért van hogy ha csont uj rendszerre, ha régebbire felteszek Catalyst drivert(utánna mondjuk már semmit se teszek fel) akár mit csinálok az AVIVO menüre rálépek és ott a BAsicQuality menüpontra, (ATI zászló) ott kiir ilyen Visual C++os hibát.. Hozzáteszem hogy mikor felteszem pár napig semmi baja nincs, aztán magáól ez..(Vista nem updatel rá semmit ) Viszont a 8.6 al nem tudtam kitenni TVre a gépet, ezzel a 8.7 el hogy a hibaüzit kiirta kiment..

[ Szerkesztve ]

(#32052) katt777 válasza Bali27 (#32051) üzenetére


katt777
félisten

Nálam semmi baj. Valószínűleg azért, mert rendben installáltam mindent. Egyébiránt nem hagytad le a Visual C++ frissítést a Catalyst telepítésekor? Vagy nem nyúl bele más program, ami esetleg más C++ frissítéssel felülírja?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32053) - = Zk = - válasza katt777 (#32052) üzenetére


- = Zk = -
félisten

visual C++ -t hogylehet frissiteni?oldaladon van ilyen frisssités?:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32054) duduati válasza katt777 (#32052) üzenetére


duduati
aktív tag

Hali indneki.

Van 2 sapphire hd3870-es kari.

az egyiknek ilyen, a másiknak meg ilyen a hűtése. VAn a két kari között valami külömbség? teljesítményre gondolok persze, vagy csak anyi hogy a kék jobban melegszik és nem húzható anyira.
Előre is köszi

(#32055) edipqe válasza katt777 (#32041) üzenetére


edipqe
senior tag

akkor a 2005-ben a 14,5k pont a 6750-nel és a 3870-nel, huzásmentesen jó nem?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#32056) xardas


xardas
tag

hello mindenki.
sikerült szereznem egy sapphire 3870-t (egy slotos...).egy ismeresömnek kérte h 3dmark eredényt küldjek neki de nem hajlandó elindul egy 3dmark sem. probáltam 8.5-s(gyári) és 8.7-s driverrel, 3dmark 03-05-06(amit adtak a katihoz+ami volt eddig is nekem)-al is de egyiksem indul. vagyis elindul de csak az a "kezdőkép" van és ott lefagy.de csak xp alatt, vista alatt oké.már volt xp reinst is...

másik kérdésem nem teljesen ide vágó de végülis ide is: egy giga 78g-ds3h alaplapom van ahol van egy olyan funkció a biosban h: sorround view. ahogy néztem ez lehet a hybridCF de amikor betölt az xp akkor felismeri az igp-t akkor felrakja magának a drivert(nem tom honnan .. :((( :U ) és ujraindul a gép és onnan tol nem tok belépni. a csikok végig mennek de az üdvözlö képernyő helyett csak fekete képernyő vár, egészen amíg kinem kapcsolom a biosbol a fent emlitett cuccot.

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#32057) edipqe válasza xardas (#32056) üzenetére


edipqe
senior tag

[link]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#32058) Bali27 válasza katt777 (#32052) üzenetére


Bali27
addikt

Légyszi azt áruld el hogy jogtiszta, ujonnan installált 64bites vistát elöször frissitem(updaten sp1 és stb)
Majd felrakom az intel alaplapi drivert, hangkari, egér, stb, és a legvégén a catalyst..
Utánna már sosem teszek fel semmit.. SZóval itt mit lehet elbaszni? Catalystba benne van a Visual C++ telepitése.. Szoktam látni az installáláskor hogy teszi fel...
AMugy mire jó az a Visual C++? Mert egyedül annál a Basic Quality fülnél jelenik meg a hibaüzenet és bezárja azt a fület..

[ Szerkesztve ]

(#32059) Bali27


Bali27
addikt

AMD procival rendelkezők figyelem.. Remélem segitek.!!!
Gigatorrentsen most megjelent egy cucc AMD proci optimalizálló néven...
AMD Dual-Core Optimizer

Az AMD dual-core optimalizálót adott ki csendben
A The Inquirer oldalán olvastam, hogy az AMD fű alatt kiadott egy kis segédprogramot, amely a dual-core AMD processzor tulajdonosoknak egy kis plusz (játék) teljesítményt hozthat Windows operációs rendszerek alatt. Az Inq a Reverse-HT elődjének nevezte a cuccot.
Az AMD Dual-Core Optimizer állítólag javít a játék teljesítményen azzal, hogy megkerüli a Windows API-t bizonyos esetekben. A segédprogram lehetővé teszi a szoftverek számára, hogy azok közvetlenül elérhessék az RDTSC utasítást. Ez lehetővé teszi, hogy a magok párhuzamosan működjenek, és javuljon a teljesítmény.

(#32060) - = Zk = - válasza Bali27 (#32059) üzenetére


- = Zk = -
félisten

már keresem is..... :R
köszönöm:R

szerk:jah..hogy én nem vok gigatorrentes :DDD

szerk2:akit érdekel,mutatok egy JOGTISZTA oldalt...vagy simán gugli...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32061) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Üdv mindenkinek!

Volt pár dolgom, pl h az Ex em öngyilkossággal fenyegetőzött, ha nem foglalkozok vele, meg ilyen apróságok, de a teszt elkészült, adatok lemérve, pill és össze is dobom 1 összefüggő valamivé....

:R

(#32062) katt777 válasza - = Zk = - (#32053) üzenetére


katt777
félisten

Benne van a Catalyst csomagban is.

edipqe: Nagyjából sztem elfogadható. De akár húzhatod is mindegyiket.

Bali27: Fogalmam sincs, mi rossz. C++ és hasonló csomagocskák azért kellenek, mert abban írják meg a CCC-t, és a Win nem tud benne mindent. RAM-hibád is lehet, azt tesztelted? Tweakforce is csinálja? Swap-file-t kikapcsoltad? Mert nekem az a legelső dolgom. De csak tippjeim vannak, mert működnie kéne a cuccnak.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32063) katt777 válasza Bali27 (#32058) üzenetére


katt777
félisten

Esetleg még kártya-hiba, de másik ATI karival kéne megnézni (mod idő lejárt).
Ja: és a stb. Na, azokat nem teszem én föl sem XP-re, sem Vistára, mert több dolgot szarnak el, mint amennyire jók, aztán ezeket a hibákat javítják újabbakkal, még több hibával, elég volt párszor kipróbálnom (tűzfal és vírusvédelem meg van). A rendszereinkben szoftveresen frissiben csak ez a különbség.

AMD-nek nem a DC optimizer-t kellene frissítgetnie, hanem csinálnia egy jó processzort, amelyhez nem kell ilyesmi.

FeRRaR1: Elfelejtetted készenléti üzemmódba kapcsolni? :Y Sokkal kevesebb energiát fogyasztana... :U

- = Zk = -: A torrent sem kalóz önmagában, a DCopt pedig publikus (próbálnák meg pénzért adni :DDD ). Amúgy ennyiből be is linkelhetted volna AMD-seknek, de nekem mindegy, mert ma már nincs ilyen gondom, hogy a reklámszlogent idézzem. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32064) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

részemről egyelőre csak annyi h racedriver gridben 5-10% FPS növekedés(fraps-re hagyatkozva),hellgate:londonban is ugyanennyi kb...de kilépés után fekete képernyő fogadott,és a bal oldalamon volt az asztal..dehát nemláttam semmit.csak egy kék csikot...
de amikor a DC opt feltettem,első ujrainditáskor lefagyot ta gépem.betöltött,és megis fagyott!!hmm..
3d06ban semmi változás..nálam legalábbis!!

katt:.... :P

FeRRaR:ekkora macsó vagy,drága cimbim?:R....értem senki nem akart öngyi lenni!!te tudsz vmit... :R és amugy mit cselekedtél?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32065) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Nos tehát, a konfiguráció adott, a driverek a következők voltak

-8-7_xp32_dd_ccc_wdm_enu_65993.exe (Original Ati.com os 8.7 es)

-ati8511_winxp32 (Asus legfrisebb drivere, ami valszínüleg a 8.6 ból származik)

-Xtreme-G Catalyst 8.7 XP 32bit.exe (A Tweakforce oldaláról, az XG leg újabb 8.7 es ver.)

Programok:

Race Driver GRID 1.1

3D Mark 06 1.0.2

Call of Juarez 1.0000 En

Beszéljenek helyettem az adatok ->

Amit még meg jegyeznék, hogy a CoJ és Grid alatt a Fraps 2.97 et használtam, annak is a Benchmark funkcióját! Az eredmények többször mérve, hibával, villogó textúrákkal, oda nem illő dolgokkal 1x sem találkoztam!

Call of Juarez:

A méréseket 1680x1050 es felbontásban végeztem PS 3 al, minden maxon.

A játék ->

[link]

A mérés helye ->

[link]

Az eredmények ->

Original Driver: MIN: 26; MAX 43; Avg.: 34,613

Asus Driver: MIN: 27; MAX: 43; Avg.: 35,181

XtreemG: MIN: 25; MAX: 44; Avg.: 34,908

-------------------------------------------------

3D Mark 06:

A méréseket alap beállításon végeztem.

3 Tré ->

[link]

Az eredmények ->

Original Driver: 11.482 [link]

Asus Driver: 11.479 [link]

XtreemG: 11.463 [link]

-------------------------------------------------

Race Driver GRID:

A méréseket 1680x1050be, és minden maxon 8xmsaa mellett végeztem.

A játék->

[link]

Az eredmények ->

Original Driver: MIN: 34; MAX 53; Avg.: 44,343

Asus Driver: MIN: 33; MAX: 54; Avg.: 45,996

XtreemG: MIN: 35; MAX: 52; Avg.: 43,142

-------------------------------------------------

Hát a számok nem sokat mondanak, mindenesetre elő jött 1 hiba/bug a Grid nél, mégpedig az h ha a menübe vissza lépek le esik az FPS 17 re, de csak a menübe, kivéve az Asus nál, ez azt támasztja alá, hogy annak az alapja a 8.6 os driver.

Meg kell, hogy jegyezzem a legjobb benyomást az Asus drivere tette rám, mind amellet hogy a másik 2 ő is jól szerepelt! A színek valami gyönyörűek voltak (A monitorom is 100%os WCGs) szebbek, mint a másik 2 driver esetében! És a képek is sokkal kontrasztosabbak voltak!

Én nem vettem észre figyelemre méltó különbséget a 2 8.7 es között, ha választanom kéne, talán az Xtreem G t választanám!

De a teszt győztese számomra az Asus drivere, és azzal az 1 el ismerte fel 3870 esnek a VGA t ha valakinek számít :P

És igen a helyesírásom mindig 2-3 as között mozgott, evvan :DDD

Szívesen csináltam volna nagyobb tesztet, de az eredmények láttán nem láttam értelmét, illetve az Ati Crytech " The Project" et tettem még fel, de az sajnos nem akart elindulni :((

:R :R :R

(#32066) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#32065) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a drivereket egyenként lepucoltad és ugy telepitetted a soron következőt? :U

"És igen a helyesírásom mindig 2-3 as között mozgott, evvan" ezért szeretünk leginkább :C

valamint utoszónak:grat a teszthez...:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32067) FeRRaR1 válasza - = Zk = - (#32066) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ok, de ha elhagytok, öngyilkos leszek ám :DDD Szal inkább ne......

Alapvető h le pucoltam, hogy kérdezhetsz ilyet? :))

:R

(#32068) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#32067) üzenetére


- = Zk = -
félisten

abszolute nem kételkedtem benned...éncsak magamat akartam tesztelni!én pl tutti nem csináltam vna meg ezt a tesztet.....enniyt törölni telepiteni....!egy héten minimum 5X telepitem a Vistát igyis... :W
kár h nincs fullautomata telepitő :DDD vagy agyhullámok álltal vezérelt pl!
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32069) feka007 válasza FeRRaR1 (#32065) üzenetére


feka007
nagyúr

Gondoltam, hogy teljesítményben nem lesz eltérés, én bármilyen moddolt drivert szedtem le, amire azt mondták, hogy mennyit gyorsít, eddig egyik se jött be nekem.
De azért az Asus drivert talán megnézem, ha szebb a képminősége.
Nincs vmi összehasonlító képed az alap 8.7 és az Asus driver között?

[ Szerkesztve ]

(#32070) Bali27 válasza katt777 (#32062) üzenetére


Bali27
addikt

Jajj.. Hát remélem hogy a Vista a hibás:(
Ram hibát anno amikor megvettem a vistát teszteétem a Vista ramtestkével, meg amikor a gépet megvetem a memtest86 al.. Memtest 86al tökéletes, a Vista memtesztjével emg talált régebben hibát, bár amikor dolgozok, játszok ebböl soha semit nem érzek, mert tökéletesen müxik a gép... Tweakforcet nem próbáltam. Swap filet ha kikapcsolom akkor viszont tényleg elkezd szarakodni a Win egy idő után, hiába van 4 giga ramom.. Másik Atit nincs lehetőségem betenni, mert itt mindenki körülöttem kocagépes, és megveték a 7600GTt és csókolom:)
Kipróbálom Tweakforceval.. Ugy emlékszem hogy talán a DNA 8.6 al nem találkoztam ezzel a hibával.. Meg a 8.5 előtti driverekkel sem volt semmi hasonló gondom.

(#32071) DigitXT válasza FeRRaR1 (#32065) üzenetére


DigitXT
félisten

A színek valami gyönyörűek voltak (A monitorom is 100%os WCGs) szebbek, mint a másik 2 driver esetében! És a képek is sokkal kontrasztosabbak voltak!
Nem lehet, hogy ASUS-ék mókoltak valamit a színbeállításokkal?:)
Csak azért, mert az NV-sek is azzal szoktak jönni, hogy csak azért
fakóbb a képük, mert nincs feltolva alapból 1-2 csúszka a driverben.:DDD

(#32072) Bali27


Bali27
addikt

Ja igen.. HIS 3870re ha asus drivert rakok gondolom nem lesz semmi gond..

(#32073) xardas válasza edipqe (#32057) üzenetére


xardas
tag

köszönöm :R
másikra vkinek vmi ötlet? bár nem szorulok egy 32-s erejére de hát a kiváncsiság..

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#32074) SpZ válasza FeRRaR1 (#32065) üzenetére


SpZ
senior tag

asus drivert megtaláltam ami a legjobb eredményt adta
nem asus 3850 -el is működik ilyen jól?

[ Szerkesztve ]

(#32075) FeRRaR1 válasza DigitXT (#32071) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát biztos, hogy csináltak valami Splendid es beállítást, de ezzel nem azt akartam mondani, hogy a másik 2 rossz lett volna, csak hogy az Asus, számomra kontrasztosabb, élőbb színeket adott!

nV sek bújjanak csak ilyenek mögé :DDD

De inkább az a lényeg, hogy úgy mókultak, hogy az mindenhol szebb eredményt hozott!

Persze lehet h 2 kattintás és ugyan ilyen az original is.....

De annyira nem ástam bele magam, már aludni akartam :B

:R

SPZ

Valószínüleg, nem fogja engedni telepíteni, mert nem Asus VGA, talán bios csere után, de nem tudom 100%osan megmondani, mert a 9600 Xt m óta csak asus VGA m van.....

:R

[ Szerkesztve ]

(#32076) SpZ válasza FeRRaR1 (#32075) üzenetére


SpZ
senior tag

letöltöm eztis-aztis próba cseresznye :DD

(#32077) lsc válasza Bali27 (#32059) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk ez már elég régóta van .

Az élet kegyetlen .

(#32078) katt777 válasza FeRRaR1 (#32065) üzenetére


katt777
félisten

Race Driver Grid 1.2
3DMark06 1.1
Call of Juarez 1.1.1.0 No meg DX10? :F

Csak hogy kevésbé hibás progikkal tesztelj, ha már ennyi munkát belefeccölsz.

"A méréseket 1680x1050 es felbontásban végeztem PS 3 al, minden maxon."
Playstation 3-ra hogyan tetted föl a windows drivereket? :Y :F :P

ASUS (is) természetesen saját kártyára optimalizál, ezért mondom mindig, hogy legelsőként a gyári driver, utána másik, aztán ref. A Splendid tényleg jó, viszont ha használod a másik driverekkel szemben, akkor némiképp csalás.

Catalyst-ek:

A 8.501 a 8.6
A 8.502 a 8.6 hotfix (ha jól emléxem)
A 8.511 a 8.7 béta (nyilván ASUS-nál pofozgatták)
A 8.512 a 8.7

DX10-et nem néztél, valamint azt sem, mennyire tuningolható az adott driver. Stabilitást tényleg csak sok-sok játékban lehet látni, de mondok 1 példát: Oblivion 850/1200-on néha kidob, ha ref. driver van fent. XG-vel 860/1260-on játszottam tegnap egész este, följebb még nem próbáltam.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32079) katt777 válasza DigitXT (#32071) üzenetére


katt777
félisten

Ebben totál igazad van, viszont a smiley-ben nem. A 8800GT-mmel csak annyit kellett tennem, hogy az nV Control Panel-en bekalibráltam a monitort (nem a VGA beállításokat), és máris ugyanolyan szép színe lett mindennek, mint ATI-val. nV-nél inkább a driver-cheat-ek bosszantóak, amikor elmossák a képek részleteit a sebesség érdekében. Bár ez nem mindegyik nForce driverben van így.

Bali27: A HIS karira HIS driver-t tegyél, az a legjobb (azzal is volt hiba?). És ha a Vistádnak az említett problémái vannak, akkor tuti szar, vagy valamit elállítasz/nem jól állítasz be benne (gondolom, Catalyst-ben nem kevered a 32/64-bites verziókat). Nálam ugyanis gond nélkül megy 4GB RAM-mal, de 2GB-tal is csak 1-2 játéknál kellett swap-fájlt bekapcsolnom. Memtesztre javaslok egy 4GB-nál nagyobb fájl (DVD) betömörítését maxon winrarral. Ha gond van, a kicsomagolásnál tuti hibát jelez. Én is ezzel (no meg a cserélgetéssel persze) szűrtem ki a hibás RAM-omat, amikor minden teszt OK volt, de tömöríteni meg nem tudtam.
Majd szólj, hogy megoldódott-e a probléma, és hogy miképp. Kalapácsos verziót nem fogadok el. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32080) FeRRaR1 válasza katt777 (#32078) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Már vártam h mikor kötsz bele ;]

Nem néztem Dx 10 et valóban, mert nincsen fent vista, és ezért fel nem teszem, ill Ps 3 Pixel Shader 3 at jelent de mind1....

Tuningot azért nem néztem, mert 1 részt írtad h jobb benne az Xg, másrészt nagyon 1ütt vanak az eredmények.....

:R

(#32081) katt777 válasza FeRRaR1 (#32080) üzenetére


katt777
félisten

Nem belekötés (a PS3 persze az! :P :DDD ), a te érdekedben szóltam, mielőtt fals következtetéseket vonnál le (pl. hogy együtt vannak az eredmények), amikor az említett beállításokat nem nézted meg. Ezért említettem, hogy pl. Oblivionban hogyan jött le a dolog. Persze meló ezt kijátszani, inkább a játékkal játszik az ember. Használatban viszont kijönnek a különbségek.
Mikor rúgják ki azt a balfék Domenicallit? A hungaroringi égés után talán? :F A McL meg tuti fejlesztett valamit a motoron a tiltás ellenére, hogy így begyorsultak. Ezért baromság a mai szabályok 90%-a.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32082) FeRRaR1 válasza katt777 (#32081) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A McLarenek az volt az előnye, h 4 részes kormányukan nem csak váltó volt, ha nem kipörgés gátló is, mert a szabály úgy szól h a motorral, és váltóval nem lehet fékezni az elpörgő kereket, vagy valmi ilyen st@r megfogalmazás.......

Most teszteltek 3 új Aerodinamikai csomagot Jerezben, remélem nem rakják fel azt a cápa uszonyos borítást ;]

Todd és M S kéne oda.........

Domenicalli tiszta szégyen, rossz döntések után még rosszabbak, De Brawn is ott lehetne, állítom nem így állna a WB, mennyi pontot el dobtak.... OMFG

Ne de Off off

(#32083) Bali27 válasza katt777 (#32079) üzenetére


Bali27
addikt

Igen a HIS driverrel is ezt csinálta. Tényleg talán a 8.6 DNA volt eddig a legjobb, meg a 8.5 elöttiekkel nem volt gondom.. PErsze lehet azóta elszaródott a hardverem vagy fene tudja..
Esetleg a VISPA, vag Vista Manager programba van olyan funkció aminek a bekapcs vagy kikapcsolásának köszönhetően a Visal CC beszarik a gépemen, vagy a Swap file nélkül meghal?
A be és kitömörités tökéletesen megy, igaz nem winrarral csinálom, hanem a 64 bites Op rendszer alá Speedcommandert használok, és abban benne van alapbol minden tömörítés.

(#32084) ollie válasza Bali27 (#32070) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne kapcsold ki a swapfile-t, nem véletlenűl van.

***

(#32085) FeRRaR1 válasza ollie (#32084) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A Pagefile.sys azért van, h ha nem lenne elég a memóriánk akkor tudjon hova nyúlni a gép, de mivel a winyón van értelem szerűen lassabb jóval a ramnál...

Én is kikapcsolom mindig ha be lenne esetleg, 2 Gb rammal, volt 4 is, de az Sax volt

Mondjuk én nem original Xp/Vistát használok....

Tény hogy a vista sokat eszik ramból, alapból, de 4 Gb mellett ott is ki lehet kapcsolni, nem kéne hibának jelentkezníe

:R

(#32086) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

mi az a swap? mire jó? mi van ha ki van kapcsolva? és mi van ha be van kapcsolva?
Van némi fogalmam erről, de jó lenne ha valaki pontosan felhomályosítana.

(#32087) wid22


wid22
aktív tag

Én jóü rá csesztem erre a 3850s kártyára arégebbi pl 2006 s játékok nem mennek velle villodzik a képernyö a fasza 8.5 catalysstal. Nem csak az uj játékokba kell homoritani tisztelt ATI de ez volt az utolsó soha többet .

(#32088) syckaloz válasza wid22 (#32087) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Érdekes. Nekem volt 2db 3850-esem, soha semmi gond nem volt velük :) Milyen játék villódzik?

(#32089) FeRRaR1 válasza wid22 (#32087) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A hiba az ön készülékébe van, és nV t soha többet, ha értelmeset kérdeznél, kapnál értelmes választ.....

(#32090) lsc válasza wid22 (#32087) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk a géped nem valami acélos 3850-hez , a tápod milyen és mekkora ?

Az élet kegyetlen .

(#32091) butcher eu


butcher eu
senior tag

Végre hétfő

ilyet még nem mondtam soha, de el tudjátok képzelni azt a kínt, hogy én 5-ig melózom, és reggel felhívnak otthonról, hogy megjött a videókarim. Most megállt az idő.
:O

(#32092) FeRRaR1 válasza butcher eu (#32086) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Had idézzek 2 őt privát beszélgetéseinkből ZK val ->

1

Ramokról

Én lassan 2 éve vettem a gépemet, nagy állat voltam, akkor ez volt a leg drágább proci.. 70E nagyker bruttó :((

mind lényeg a lényeg h 4 Gb ramot vettem 4x1 GB Kingmag DDR2 800 de xp nem ismerte fel csak 3,3 at, ideg szét baszott, 32 vistán meg lehet v hogy oldani h lássa, Xp n nem...

fel tettem 64 es ultimatet, és 1-2 hétig ezzel xarakodtam h ram így, v úgy mi hogyan jó...

Eredmény = el adtam a másik 2x1 GB t és boldogan élek azóta is 2x1 GB vel :DDD

sztem a köv win ig felesleges a 4 Gb én úgy használok 2 Gb t h a pagefile is ki van kapcsolva..........

Szal nincs virtuális Ram se csak a 2x1 GB és mindennek elég volt eddig, 1x nem dobott ki..., még a régi gépemen 1x el fogyott stalker alatt a 3. pálya töltésnél, de az még régen patch nélkül volt, azóta perfect, és az is csak 2-3x fordult elő, szal nem vészes, de így page file nélkül, (1 ből ki lövöm install után) sokkal gyorsabb, no meg hozzá jön az eleve kevesebb ramot használo Byte win...

Szal jól vagy te most a 2 Gb minőségi rammal hidd el!

2

Háát 1.x is a Page file, más néven lapozó file, a winyón rejtettként jelenik meg, a gyökérben a winyón, és a win ramként használja, csak hát ugye adott a probléma,
a Ramoknak az írás olvasása több ezer MB / Sec proci alaplap függő, ebbe mindig is az AMD k voltak a nyerők az integrált memória vezérlő miatt... Szal akár 6000-7000 Mb/s is lehet v 10E felet is, de ez itt már ram függő is, a vinyó meg hiába van 3 Gb/s es Sata 2 őn, az akkor is fizikailag a leg optimálisabb esetbe az új winyókon mondjuk 75-80 Mb /s es írást jelent..... hát ez meg kurva messze van a ramokétól mondanom se kell.......

Szal én mindig Byte os t használok, mert tudom h kevesebb ramot eszik, jobban kezeli, osztja be

Ezért nincs szükségem 2 Gb ramnál többre semmihez, ha lenne ki írná... a Cry sis is csak 1,3 Gb t evett (ill a cry sissal 1 ütt minden..)

Szal 2 gb val még el lehet vegetálni 1 ideig az tuti

nah és én arra törekszek h minél gyorsabb legyen a rendszerem, és optimalizált, ellentétben az Alap vistával, ami indexel, biztonsági ment, töredezettség mentesít, figyeli h mit csinálok h késöbb ez nekem milyen jó lesz....stb

Eredmény = a winyó folyton kerreg, lasabb a rendszer, fel zabálja a memóiát, nah az ilyen szarok gyökerestől ki vannak szedve a byte XP és vistákból

kisebb jobb és gyorsabb...Mi kell még? :DDD

:R :R :R

(#32093) FeRRaR1 válasza wid22 (#32087) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igazából látatlanba van 1 tippem, hogy AGP set vettél, és nem frissítettél alaplapi biost 1 ébként :Y

(#32094) Bali27 válasza wid22 (#32087) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem a 3870en elindul a Civilization1, Colonization, stb.. Attól régebbi már csak a Diggeres, meg a Defender on the crown :)

(#32095) Bali27


Bali27
addikt

Érdekesség.. Most olvastam a HOC.hun

A Microsoft ismertette a DirectX 11 legfőbb paramétereit

A DirectX 11 a 2010-re várható Microsoft operációs rendszer, a Windows 7 szerves része lesz, azonban érkezik belőle Windows Vistára írt verzió is, azaz a redmondiak ezúttal nem az új API-gyűjteménnyel próbálják majd váltásra kényszeríteni a felhasználókat. A DirectX 11 paramétereit ismertette a Microsoft, ezek a teljesség igénye nélkül a következők:
visszafelé kompatibilis a DirectX 10.0-s és 10.1-es hardverekkel,
az új shader technológiának köszönhetően a GPU ereje nemcsak a 3D-s számítási feladatok elvégzésekor hasznosítható, azaz amolyan párhuzamos társprocesszorként besegíthet a CPU-nak,
a DX11-ben még nagyobb szerepet kap a többmagos processzorok képességeinek kiaknázása,
az úgynevezett tessellation (mozaik) eljárás a játékokban található modelleket felosztja, a modell részleteinek poligonszámát megnöveli, mindezt valós időben, a másodpercenkénti képkockák számának csökkenése nélkül.

(#32096) butcher eu


butcher eu
senior tag

CF-hez 1 vagy 2 híd szükségeletik?
Vagy valami specifikus program esetleg, vagy csak beleteszem és "lőn világosság"

(#32097) bolcsodal válasza butcher eu (#32096) üzenetére


bolcsodal
addikt

Két kártya, egy híd, és a Catalyst Control Center. Ezek kellenek hozzá leginkább...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#32098) butcher eu válasza bolcsodal (#32097) üzenetére


butcher eu
senior tag

Köszi az infót, de azért kérdeztem, mert láttam olyan képet, ahol 2 híd volt.
És autómatikusan felismeri? beleteszem oszt kész?

(#32099) katt777 válasza ollie (#32084) üzenetére


katt777
félisten

Valóban, hiszen ezzel lassul a rendszerünk, illetve számos hibát képes produkálni. Tényleg nem véletlenül van. :DDD

butcher eu: A topicot olvasni még nem próbáltad? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32100) FeRRaR1 válasza butcher eu (#32098) üzenetére


FeRRaR1
őstag

ott CFx volt val színüleg....

Be teszed, ha régi a deszka, és biosba single cardon van, akkor át dobod Autóra, v CF re, meg CCC be

Ennyi

:R

És AI Disabled

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.