Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27001) AtiGef válasza athomi (#27000) üzenetére


AtiGef
senior tag

De legalább szépre sikerült ;)
De ott van a Vegas2 ami meg Atinak fekszik :DD

(#27002) athomi válasza AtiGef (#27001) üzenetére


athomi
veterán

Nem szívesen fikázom, hosszú évek óta játszom a multiját, de szerencsétlen rettentően bug-os és nincsennek már benne lehetőségek. Sztem ciki lesz 2008/2009 fordulóján ugyanezzel az engine-el előrukkolni. Mondjuk nyilván multihoz jól bevállt, jó multi nélkül meg nincs eladás.

[ Szerkesztve ]

(#27003) katt777 válasza AtiGef (#26994) üzenetére


katt777
félisten

Tudom ezt. :R Attól 3870-en még nem megy. Ráadásul nem is ez volt a kérdés, hanem az, hogy 2D módban visszaveszi-e. 3870-ben fesz emeléssel sem jobb (tehát nem emel), 2D-módban meg 52°C körül van a kari, tehát le sem viszi. E szempontból a 3850-esek tulajai jártak jól. Nekünk marad a CCC.

athomi: Számomra meg jó multival nincs eladás, mert akkor már tuti, elhanyagolták a SP módot. Egyetlen játék volt SP és MP módban is király, ez a Quake 3. Azóta semmi. CoD4 tényleg nagyon gáz (már SP játékmenet miatt is), a további kiadásoktól részemről megkímélem magam, ahogy MoH-októl is.

Nézzük csak: 9600GT (határeset) és 8800GT (ezek lényegében középkategóriások, én legalábbis az IGP szintű VGA-kat nem számolom ;] ), 8800 GTS, 8800 GTX, 8800 Ultra, 9800GTX. Ezek mind gyorsabbak a 3870-nél, hiába fejlettebb az utóbbi. Vsz. 9800GT és 9900GTS is gyorsabb lesz, mi meg reménykedhetünk a 48xx karik megjelenéséig, hogy ezúttal nem csak IQ-ra, hanem izomra is gyúrnak ATI-éknál.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27004) llaci63 válasza katt777 (#26969) üzenetére


llaci63
tag

Üdv!
Annak van hátránya hogy én soha nem szedem le a régi ati driver-t, csak rátelepítem az újat! Úgy gondolom hogy amit felül kell írni azt feülírja az új, és ezt használja ezután! (Utálom a drivertelepítést nulláról kezdeni, 800x600-tol 60 Hz-n át az ikonok összekuszálásáig)! Lehet hogy rosszul gondolom, és érdemes lenne vesződni vele?

llaci63

(#27005) AtiGef válasza katt777 (#27003) üzenetére


AtiGef
senior tag

Sajnos nektek marad a CCC :)
Jó lenne ha nekem is az maradna :DDD Legalább lenne egy 3870-esem:D

(#27006) athomi válasza katt777 (#27003) üzenetére


athomi
veterán

Ott a HD3870X2 is.

(#27007) katt777 válasza llaci63 (#27004) üzenetére


katt777
félisten

Lehet hátránya, igen. Mondjuk X telepítés után nem kevéssel lesz lassabb a 3D megjelenítés. Sajna elég sok hibás driver akad, amelyek keményen bele tudnak cseszni a rendszerbe. ATT-ban van lehetőség az asztali ikonpozíciók elmentésére és visszaállítására. Minek az a sok ikon az asztalra? :F

AtiGef: Kis telhetetlen! Nem elég, hogy műxik a fesz. szab.?

Valamiért mostanában csak gondol egyet néha a FFox, és lefagy (tök mindegy, milyen rendszeren). Kizárólag ProHardveren. Gázos lehet valami süti v. script...

athomi: multiGPU-t nem számolunk (GX2-t is kihagytam), mert az hol működik, hol nem, aztán máris csak 1 GPU-s karid van dupla áron.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27008) AtiGef válasza katt777 (#27003) üzenetére


AtiGef
senior tag

Lehet az Ati azért fejleszt ennyire IQ-ra, mert X800-as szériánál pont az izomkodásba bukott meg.
Telhetetlen vagyok. :DDD
Firefox 3-as verzióját használod? Nekem 2.0-nál csinálta.[Firefox 3RC1]

[ Szerkesztve ]

(#27009) katt777 válasza AtiGef (#27008) üzenetére


katt777
félisten

Hát, nem tudom, szerintem az egy qrwa jó kari volt. Mindig arra vágytam (X800 v. X850 XT), de mire összejött a pénz, 1950XT lett belőle... ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27010) AtiGef válasza katt777 (#27009) üzenetére


AtiGef
senior tag

Nekem hál az istennek volt! Nagyon imádtam. De sajnos akkoriba mindenkinek beütött, hogy SM3.0 :(

(#27011) katt777 válasza AtiGef (#27010) üzenetére


katt777
félisten

Akkor ideje lenne, némi visszavágásként, SM4.0-t nyomni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27012) Beowulf_78 válasza athomi (#27006) üzenetére


Beowulf_78
addikt

katt777-nek csak 3870-ig tart az Ati termékpalettája... :W
Csak azt nem értem honnan veszi ezt a hülyeséget, hogy a 3870 az felsőkategóriás. :( Soha nem is volt az. 3850 = alsó kategória, 3870 = közép kategória 3870 X2 = felső kategória. Nem véletlen hogy a 8800GT-vel,9600GT-vel hasonlítgatják ill. hasonlítgatták a 3870-et, úgy gondolom ha felső kategóriás lenne vagy felső közép, akkor a G92 GTS,GTX,GX2-vel hasonlították volna össze.

Szóval nem értem hogy aki ekkora spíler Ati kártyákat illetően és minden 2. hsz az övé a kialakult "chat szobában", hogy mondhat ekkora marhaságot. :B :F A többiek meg "isszák" a szavait, és a hülyeséget fogják tovább adni. :W

ui: Érdekes, amíg nem volt itt 3 napig, kultúrált formációban zajlott a topikhasználat...most hogy itt van, megint elkezdődött a csetelés, úgy hogy 10 hsz-ből 7 katt777-é...siralmas.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#27013) llaci63 válasza llaci63 (#27004) üzenetére


llaci63
tag

Tehát max. néhányszor eljátszható a dolog, de több driver esetén lehet gond! Nekem a 8.4 volt fent a tiszta rendszeren, erre tettem most rá a 8.5-öt! Bocs Katt777 (#27007) üzenetére szerettem volna válaszolni!

[ Szerkesztve ]

llaci63

(#27014) Syde


Syde
tag

Volt már esetleg valakinek, olyan hogy az utoljára használt 3D alkalmazás utolsó képkockája benne maradt a VGA memoriájában és a következő 3D alkalmazás indításkor az látható volt?

Mégvalami. Hogy lehet hogy a GPU-Z a két maghoz két különböző számozású BIOSt ír ki? GPU_1 GPU_2

üdv,
Syde

(#27015) wwenigma válasza Beowulf_78 (#27012) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kukkants be a blogomba... :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27016) Sanyix válasza Beowulf_78 (#27012) üzenetére


Sanyix
őstag

Ha a 3850 alsókategóriás és a 3870 közép, ami elég fura, mivel ugyan az, 100 mhz órajelkülönbséggel, akkor a 36xx, 34xx, és az integráltak mik? :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#27017) Beowulf_78 válasza Sanyix (#27016) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Tök mindegy...ha úgy jobban tetszik legyen a 3850 alsó közép, a 3870 felső közép kategóriás. :U :F
De a lényeg nem a 3850-en volt, hanem azon hogy a 3870 nem felső Kategóriás kártya. De egyébként én is visszakérdezhetnék ha a 3870 a felső kategória, akkor az X2 az micsoda?? Mert akkor ezek alapján az már annyira űber-brutál hogy nincs is kategorizálva, mert a felső kategóra felett helyezkedik el? :U :F

wwenigma: Elolvastam. ;) Kár volt erre logout-ot, és az idődet pazarolnod.Aki kicsit is a "földön jár", elmúlt 18 éves, és nem szereti a cset szobát egy szakmai topikban, 25x u.a. a válaszokat elolvasva, az úgyis neked fog igazat adni. :K ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#27018) katt777 válasza Beowulf_78 (#27012) üzenetére


katt777
félisten

Miféle hülyeség? Hogy nem értesz meg? :F Kb. 100-szor írtam le a topicban, hogy 3870 ATI-nál felsőkategóriás. Ez az nV-nél középkategória, ez legyen az ATI baja. Ha ezt nem érted, ne másokat marházz le, plz. :B
Szóval előbb olvasni kéne, aztán értelmezni, amit írok. Az X2 meg egy 3870CF, nem egy különálló kártya.
Nem vettem észre, hogy chateltem volna, a magadfajták kedvéért direkt egybe írtam még a különállónak kívánkozó hsz-okat is. Szóval keress egy kákát, légy el azzal. :R
Ha nem tetszik, hogy sokaknak válaszolok, válaszolj te, már ha tudsz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27019) athomi válasza Beowulf_78 (#27012) üzenetére


athomi
veterán

"3850 = alsó kategória, 3870 = közép kategória 3870 X2 = felső kategória"

Remélem nem gondolod komolyan a HD3850-es alsó kategóriába való sorolását. Középkategória mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#27020) katt777 válasza wwenigma (#27015) üzenetére


katt777
félisten

Megint jöttél offolni, igaz-e?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27021) TTomax


TTomax
nagyúr

Szégyelljétek magatokat,mindannyian.Tudja mindenki kinek inge kinek nem.... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27022) katt777 válasza Syde (#27014) üzenetére


katt777
félisten

Tipikus multiGPU probléma, nálam CF-rel és Oblivion-nal jött elő rendszeresen.
GPU-Z hiba talán a kari nem megfelelő felismeréséből adódik, ha megnézed lejjebb a driver verziót (2.-nál nincs).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27023) somé válasza Beowulf_78 (#27012) üzenetére


somé
őstag

Én nem mérgelődöm,csak a hasamat fogom..pl ezen: " A VGA tuning szerencse kérdése.(...) És minél szarabbul írják meg a játékot, annál könnyebben kifagy a VGA".
Na ez figyelemreméltó :DDD

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#27024) Beowulf_78 válasza katt777 (#27018) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Kb. 100-szor írtam le a topicban, hogy 3870 ATI-nál felsőkategóriás.

És ezzel kb. 100x írtál le marhaságot. :F Ez a baj veled...100x írod le a hülyeségeket, a helyett hogy 1-2x írnád le viszont a frankót. :U

A helyes megállapítás inkább az lett volna amit az Ati is elismerte még a 38xx sorozat debütálása után, hogy a jelenlegi csúcskártyájuk a középkategóriát erősíti.Majd utána szállíngóztak a hírek hogy lesz felsőkategória is a 3870 X2-vel. :U Nincs ilyen hogy nV közép kat, meg Ati közép kat. Globálisan van egy közép kategória.
Az hogy te ezt másképp gondolod, és megint leírsz ilyen baromságokat hogy a "3870 X2 az nem különálló kártya, meg az X2 az 3870CF"... :W :((( Hihetetlen szinten égeted magad ezekkel a hsz-ekkel. :B
Még egy "örökzöld" az arany köpéseidből...
"athomi: multiGPU-t nem számolunk (GX2-t is kihagytam), mert az hol működik, hol nem, aztán máris csak 1 GPU-s karid van dupla áron."
Ez aztán gyönyörű...ez milyen konzekvencia egy állítólagos "hozzáértőtől"? :( Akkor ezek szerint a a Ferrari F430 is csak egy Daewoo Lanos, mert a városban nem működik Ferrari-ként? :U
Kóklerségnek tartom amit ebben a topikban művelsz!! :(
OFF-ot befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#27025) katt777


katt777
félisten

Akik nem képesek a tesztadatokat értelmezni, ugorják át ezt a hsz-t. :R


A HD3870 DX10 gyorsulása DX10-ben 8.5 vs. 8.4 Catalyst

8.4-essel a CPU-ra hárult nem kevés grafikai számítás, mint azt az alábbi grafikon mutatja, ahol a 3.0GHz-en járatott, kihajtott VGA hirtelen CPU limitessé vált magasabb grafikai igénybevétel esetén:

Ugyanez a hiba szépen eltűnik a 8.5-ös Catalyst-tel, amely minden körülmények között kihajtja a VGA-t egy 3.0 GHz-es procival:

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27026) katt777 válasza somé (#27023) üzenetére


katt777
félisten

Cáfold meg a tapasztalatot. Persze nevetni 1szerűbb, mint tesztelni. De segítek:

A GPU-kat úgy válogatják ki, hogy teljesítsék az alap követelményeket. Innentől kezdve szerencse kérdése, hogy mennyire tuningolható egy VGA. Pl. az egyik 3870 mindenben kifagy 860-es GPU-n, egy másik meg 900 fölött is stabilan megy.

Próbálj ki pár játékot, és rögtön láthatod, hogy amelyiknek egyenletes a grafikai teljesítménye, az nem akad ki már egy pici tuningra, amelyiknek meg ugrál, az simán elszáll a legminimálisabb túlhajtástól is.

Beowulf_78: Bocsáss meg, botor dolog volt részemről bármit is megpróbálnom megértetni veled. Pl. hogy ATI alsó kategória 34xx, középkategória 36xx, felső kategória 38xx. Vagy hogy az X2-es VGA-k integrált CF-ök. Az autós hasonlatod annyira sántít, hogy már kómában van. Mellesleg esetleg egyszer egy építő hsz-t, esetleg, megpróbálhatnál.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27027) wwenigma válasza katt777 (#27025) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1., Vantage nem tesztprogram. Még csak nem is techdemo.

2., Tegyük fel hogy mégis. Mivel a Vantage megjelenése nem esett egybe AMD driverfrissítéssel, (és elötte nem juttatták el hozzá, hogy rágyúrhasson) ezért az AMD gyorsan kidobott egy optimizálatlan hotfixet (mondhatni béta 8.5), hogy legalabb elinduljon. Ez a lúzer júzer érdeke, minden egyes kiadott hotfix a júzer érdeke.(Persze az AMD grafikai részlegenek sem mindegy, hogy napi 2-300000 levelet kap, vagy 100at...)

3., Ugye nem gondolod komolyan, hogy driverből grafikai számításokat áttesznek a CPU vállára? Egész egyszerűen annyi történt, hogy optimalizálták a kódot, amit a 8.5-ös reviziószámot viselő Catalyst szoftvercsomagban tettek közzé. Ez azzal járt, hogy kevesebbet kell a CPU-nak "foglalkozni" a GPU etetésével.

Remélem érthetően fogalmaztam mindenki számára.

A 3870-es kártya is inkább mid-range kategória, az X2 változat pedig a mid-range teteje. (olvass pl. ezt vagy ezt) High-end megnevezést teljes szívvel leginkább a 4850/70es szériára lehetne ráhúzni az előzetes infók alapján megérdemelten, a low-endet pedig gondolom nem kell magyarázni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27028) Thrawn válasza Beowulf_78 (#27024) üzenetére


Thrawn
félisten

Neked már szóltam, hogy a felesleges flémgerjesztést próbáld meg elkerülni, mert rossz vége lesz. Ha valami bajod van katt777-el, intézd el vele privátban vagy email-ben, és ne félmondatokba köss bele. Mindkettőtöknek van igazsága, de más szemmel látjátok a dolgokat, kompromisszumokra meg egyikőtök sem hajlandó. Szóval ezt itt fejezzétek be, elég az offolásból... :(((

Ez mindenki másra is érvényes, akinek nem inge...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27029) katt777 válasza wwenigma (#27027) üzenetére


katt777
félisten

Lényegében te is azt írod, hogy a CPU-nak kellett foglalkoznia a számításokkal, mert a driver nem tette. Akkor min vitatkozol? :F Én sem szándékosságra gondoltam. Ezért írtam többször is anno, hogy nem jó a Catalyst 8.4. 8.5 meg OK, ott a bizonyíték, én teszteltem.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27030) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Mass effect VGA test

Egész szépen hasít az Ati VGA kon :C

A HD 3870 es az egész 1 GPU s 88-98 nV sereget maga mögé utasítja :DD

Ráadásul mind ezt 8.4 es Driverrel!

[ Szerkesztve ]

(#27031) wwenigma válasza katt777 (#27029) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerkesztettem a hsz-t, olvasd át.
Most már remélem tiszta lesz. Egyébként a CPU nem foglalkozik grafikai számításokkal, miért tenné? Ott a GPU. A driver folyamatos fejlesztése pedig prioritást élvez szerencsére AMD-nél, nem csak játékhibákat foltozgatnak benne időről időre. Az egész DX10 az optimalizált utasítás-sorrendről és végrehajtásról szól (na jó, nem teljesen de ez is jelentős szerepet kap benne), ha egy programnál ez felborul, akkor driverből kell javítani. Legtöbbször észre sem veszed, hiszen a megjelenés elött "kimegy a demó" az AMD/nV megfelelő embereihez, akik azonnal elkezdenek rágyúrni.

A HD38xx széria szerintem kifejezetten jól sikerült, de a 2xxx széria egyfajta próbaterepként szolgált neki. A gyermekbetegségeket kijavították, innentől kezdve folyamatos javulás van driverekben. És mondá az úr, ez jó.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27032) AtiGef válasza FeRRaR1 (#27030) üzenetére


AtiGef
senior tag

Reméljük ez így is lesz ;)

Nem szeretem az RPG-ket de ezt várom. Xboxon is jó volt :)

[ Szerkesztve ]

(#27033) katt777 válasza wwenigma (#27031) üzenetére


katt777
félisten

Van az abszolút kategória, meg a relatív. Én az ATI saját termékpalettáját illetően nyilatkozom, ha már ATI topicban vagyunk. 4870 megjelenésével 3870 majd ATI középkategória lesz, amíg még kapható.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27034) TTomax válasza FeRRaR1 (#27030) üzenetére


TTomax
nagyúr

És hol a letölthető teszt? :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27035) wwenigma válasza katt777 (#27033) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Még egy utolsó és befejeztem.

Nincs abszolút és relatív kategória. Csak 1fajta van. Mégpedig az, hogy hogy teljesít az adott vas (részben az ár figyelembevételével IS, mert van akinek 1 fps ér 20-30ezret). E szerint létezik rangsorolás, ezt olvashatod fentebb tőlem. A 4870 trónkövetelő lesz egy király nélküli királyságban. (most high end 3870X2 nem más mint 2xmid range 3870)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27036) Beowulf_78 válasza TTomax (#27034) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Google-ben se nagyon találtam. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#27037) somé válasza katt777 (#27026) üzenetére


somé
őstag

A dőlt betűs rész a lényeg,arra reagáltam,az eleje csak a szövegkörnyezet miatt...

A dolog összetett.
Tehát szerinted ha egy játéknak változó a grafikus megjelenése,értjük ez alatt a gyors fps váltásokat minden bizonnyal,amit szerinted nem bír egy húzott kártya,akkor -ha rosszul van megírva a játék- (egyáltalán mi az hogy rosszul,ezt mégis ki dönti el,egy abszolút laikus,vagy fejlesztő vagy?) könnyebben kifagy a tuningolt vga-k alatt.
Szerintem egyáltalán nincs így,ez inkább hardverre lenne visszavezethető,nameg annak a meghajó szoftverére.Hamár amúgy is "Catalyst-mániás" vagy:) Egyáltalán milyen vga-ról beszélünk?Nv-Ati,mennyire túlhúzott?

De lehet hogy mellékvágányon vagyok,ezesetben kérnélek kifejteni mit jelent az egyenletes grafikai teljesítmény játék esetében..ez 1000 meg 1 dolgon múlik. A másik oldala ismét a maga a vga,inkább arra áll az "egyenletes grafikai teljesítmény"-t adó jelző.

Kb olyan amit írsz,mint egykoron a kalóz,(agyonmásolt,narrátoros) VHS filmeknél,minél nagyobb robbanás volt,annál rosszabb volt a kép,bármilyen videóba is néztük :DDD

A fenti kijelentésed abban a formában nem állja meg a helyét.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#27038) katt777 válasza wwenigma (#27035) üzenetére


katt777
félisten

Akkor ebben nem fogunk egyetérteni. :R Minden gyártónak van egy saját (relatív) rangsora, meg vagy egy abszolút rangsor, minden gyártó minden kártyájával. Legföljebb majd odaírom, ha az ATI-éra hivatkozom, de ATI topicban én ezt természetesnek vettem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27039) katt777 válasza somé (#27037) üzenetére


katt777
félisten

Megy pü, hogy ne offoljunk, ott tisztázandó a félreértést. Mert sztem csak az van.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27040) Kelvin válasza katt777 (#27039) üzenetére


Kelvin
őstag

Pedig ez témába vág úgyhogy itt is tisztázhatnád.......... :DDD
Én kíváncsian várom....

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#27041) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Pedig COD téren katt777 nak tényleg igaza van, mind a cod 2 mind a 4 ről lehetett csomó helyen olvasni hogy szidják a fejlesztőket a gpu kezelés miatt, ill nem 1 magyar helyen is szegénységi bizonyítványt állítottak ki a cod fejlesztőknek, ennek ellenére a 4 nekem nagyon be jött, csak technológia téren...

[ Szerkesztve ]

(#27042) Egzee


Egzee
őstag

Csáó!
Szerintetek van értelme, vagyis megéri-e az árkülönbség a DDR3 és a DDR4 a 3870-es kariknál? Már kezdem unni, hogy össze-vissza ugrál a 88GT-k ára, és azért is gondoltam hirtelen a 3870-re mert megláttam a Mass Effect tesztet! :D Nah szal van értelme? Ha vki azt mondja, hogy van, akkor milyen mértékű a különbség?

(#27043) Sanyix válasza Egzee (#27042) üzenetére


Sanyix
őstag

Miért mennyi az árkülönbség?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#27044) Egzee válasza Sanyix (#27043) üzenetére


Egzee
őstag

1-2K...

(#27045) TTomax válasza Egzee (#27044) üzenetére


TTomax
nagyúr

Kb a különbség is hasonló aranyú...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27046) somé válasza katt777 (#27039) üzenetére


somé
őstag

Köszönöm,olvastam a privátot.Így bővebben kifejtve természetesen értem az álláspontodat,de amit írtál korábban abból arra lehet következtetni,hogy van olyan játék ahol a fejlesztők belekalkulálják azt,ha egy user tuningol,és úgy írják meg hogy ne legyen probléma.
Ez ugye így marhaság.
Tehát nem játékfüggő az hogy kifagy,egyszerűen túl van húzva a kártya,ill. máshogyan reagál egy-egy játékra az adott kártya.
Alátámasztanám a 3DMark05 és 06-tal,tuningolt kártya.Ahol nálam a 05 hiba nélkül lefut,azokkal az órajelekkel a 06 már a 2.tesztben befagy.Ugye nem a 06 van rosszul megírva? ;)

Nem off,nyugodtan...

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#27047) Egzee válasza somé (#27046) üzenetére


Egzee
őstag

Nem... Egyszerűen már nem bírja a kari azokat az órajeleket, és maxon járva kifagy... Ennyi!

(#27048) somé válasza Egzee (#27047) üzenetére


somé
őstag

A 05 alatt meg bírja...akkor mi nem bír mit?Egyébként nem maxon járatásról van szó,csak tuningról.
Újra átolvasom Katt levezetését,van azért benne igazság... :U

[ Szerkesztve ]

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#27049) TTomax


TTomax
nagyúr

Ne rakjatok fel az új ATT-t,szétcseszte a textúrákat FFOW-ban,tiszta hiba az egész...és Oblivionban is ugyanez :U
Köszönjük Ray Adams :C

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27050) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Üdv!
A mai naptól MSI 3870 X2 OC tulaj lettem. Van valami okosság, amit érdemes lenne megismernem, elsajátítanom a kártyával kapcsolatban? :U
Előre is köszi a segítséget! :R

Alléz Olympique de Marseille!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.