Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32401) South Velen válasza Geri Bátyó (#32400) üzenetére


South Velen
addikt

Alapon a Sapphire hűtése halkabb és a Gigabyte számomra nem egyezik a minőséggel sajnos.
4 sapphim volt 4 jó,
2 gbt, 2 rossz.
Aztán lehet, csak én fogtam ki. :W

[ Szerkesztve ]

(#32402) horvathpeter válasza lsc (#32396) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

8.7-es catalyst van fent! csak az az érdekes, hogy eddig a 2600xt-nél nem akadt ki! :S

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32403) lsc válasza horvathpeter (#32402) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem érted mit kérdezek , akkor lépésekben . A 2600 xt benne volt , amikor kicserélted a kártyát előtte volt uninstall és az új kártyával új driver felrakás /még ha mindkettő a 8.7 volt/ ? Szerintem a 2 kártyához nem egyformán állítja be magát a Catalyst .

Akkor passz , talán más tud segíteni .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#32404) horvathpeter válasza lsc (#32403) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

ja értem! mielőtt beraktam az ujat letöröltem a catalystet és ujra felraktam

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32405) butcher eu válasza WesTM (#32399) üzenetére


butcher eu
senior tag

az egyik kártya megy csak 16x-osan a másik 4x-ese, és most egyik kártyán sincs emelt bios, mindegyiken a gyári van, ezért a gyári bios-os eredményekkel vetettem össze. így az alábbi eredmények születtek, de szerintem ez még korán sem a vége.
06 11979-ről emelkedett 16700-ra ez +39%
vantage 4958-ról emelkedett 8009-re ez +62%

hozzá teszem mindez +20K ért

holnapra lesznek alap órajeles tesztek és képek is mindegyikről.

és még egy kérés, ha valakinek hozzáfűzni valója van, ne torkoljon le egyből, nem szeretném he elmenne a kedvem az egésztől. Szeretem a kritikát, amennyiben építő jellegű. :)

(#32406) Geri Bátyó válasza South Velen (#32401) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Igaz, hogy az én házam (mármint a benne lévő 5 db venti) elég hangos, ezért a kártya hangját nem tudom megítélni, de nálam nem volt soha megbízhatósági probléma.
Viszont 2 Sapphire-t cseréltem inkompatibilitás miatt. Aztán lehet, csak én fogtam ki. :W :D

Ebből is látszik, hogy mennyire szubjektív a számítástechnika.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32407) katt777 válasza butcher eu (#32392) üzenetére


katt777
félisten

Ahányan vettek 2.5GHz körüli procira 48xx karit, nem nehéz még egy szimpla 3870-nel is magasabb pontszámot elérni, és nem csupán összpontszámról van szó, de 3D-t is. :DDD
3DMark-ban 95-98%-os gyorsulást kell kapnod, ha ki van hajtva a 2 kari, figyeld a 3D pontokat! (Nálam anno AMD-vel ez csak 1680-ban és full szűrőkkel jött össze.) Összpontszám különbségeket fölösleges írnod, mivel a grafikai teljesítményben nem mérvadóak, viszont remekül igazolják, mennyire tudja valaki használni a DMarkokat. :P Ezért bátorkodtam szólni. :R
Szívesen máskor is.
Azt tudod, hogy RivaTuner mindig csak az éppen kiválasztott kari hűtését szabályozza? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32408) butcher eu válasza katt777 (#32407) üzenetére


butcher eu
senior tag

Már ötödször olvasom, de nem értem amit írtál. Lehet hogy rosszul próbálom értelmezni. :R

Riva tunerrel csak az asus hűtését szabályoztatom, mert a sapphire-é hibátlanul működik.
De ha beállítom riva tunerben mindkét kártyát 100% ra, akkor hallhatóan mindkettő felpörög. :K

A 3D pontokat külön nem jegyeztem meg, de holnapra meglessz. Akkor is duplájának kell lenni, ha 16x/4x es a lapom.?

[ Szerkesztve ]

(#32409) katt777 válasza butcher eu (#32408) üzenetére


katt777
félisten

Majd meglátod... :U
Nem megjegyezni kell, hanem lementeni a képet mindenféle beállítással és eredménnyel, hogy bizonyító erejű legyen (legalábbis nagyjából, mert Photoshop is van :DDD ).
Ja, fixre állítva asszem úgy hagyja RT is.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32410) butcher eu válasza katt777 (#32407) üzenetére


butcher eu
senior tag

4 GHz-en csak ki tudom hajtatni a karikat nem?
Én az azonos processorúakkal hasonlítottam össze az enyémet. itt egy példa:
ugyan úgy 4 GHz proci 1GHz memória És 2000-es FSB mint nekem. és 200 pontal több a vége mint nekem. neki 53k ba került kb nekem 20k-ba :)

Lementettem minden beállítással, csak otthon hagytam a flashdrive-ot :Y Most meg melózom. (meló helyen kell az ilyeneket intéznem mert otthaon játszanom kell, és tesztelni, itt meg feltölteni, és informálódni.) ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#32411) butcher eu válasza katt777 (#32409) üzenetére


butcher eu
senior tag

Lekérdeztem az otthoniaktól az új eredmény, és úgy hogy most a 2 kártyát nem tubtam oly mértékben húzni mint amikor egy volt, így 3d eredmények 4387---->7987 +82%.
de nem azonos a driver sem, sem a gpu sem a memó órajel

holnapra ezt megpóbálom kézzelfoghatóvá (láthatóvá) tenni.

(#32412) hakos1987 válasza butcher eu (#32411) üzenetére


hakos1987
őstag

3dmark vantage? mert nekem 2.5-ön járó phenom +3870X2 +2X1gb 912 mhz ram többet csinált... sztem többnek kéne lennie, de javítsatok ki, ha tévedek...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#32413) butcher eu válasza hakos1987 (#32412) üzenetére


butcher eu
senior tag

mennyivel többet? van esetleg egy kép róla? ha van linkeld be légyszi?!

(#32414) butcher eu válasza hakos1987 (#32412) üzenetére


butcher eu
senior tag

itt van egy vantage toplistás kolega eredménye, 8004 szintén egy 2.55-ön járatott phenommal
és agy msi 3870 X2 vel. és neki sincs tőbb pontja mint nekem. csak procira kap többet mint én, de azzal sem vert meg össz pontban.
pedig ez is egy emelt órajeles eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#32415) horvathpeter válasza lsc (#32403) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

feltettem azt a drivert amit adtak hozzá, de azzal is ugyan ez van! kilép és kiirja, hogy a képernyő illesztő nem válaszolt, leállt, majd helyreállt! atikmdag, valami ezzel van!

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32416) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#32373) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hagyom a francba...megvárom a 45ösöket :C rem télleg ilyen jól húzhatók :Y
:R

u.i.:jegyet sajna nem tudtam szerezni :(

horvathpeter:nekem dettó ezt csinálta a gép Vista alatt...segítek!
1:fraps van fent?
2:driver pucolóva lszanaszét pucoltad a gépet?
3:mien driverekkel próbálkoztál eddig?
4:mikori a Vistád?vane mellette XP....vagy forditva
5:VGA bios moddolása hogyáll jelenleg?

egyelőre ennyi...!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32417) Khaal


Khaal
őstag

A 3870 tulajoktól szeretném megkérdezni, hogy milyen hőfokot szokott maximum elérni a kártyájuk?
Nálam 46-49 fokos idleben, játék közben fel szokott menni 80 fok körülre, az soknak számít?

(#32418) TomBoy1986 válasza Khaal (#32417) üzenetére


TomBoy1986
veterán

36°C idle, 55°C TDU (ez kb. a maximum).

Na persze nem gyári a hűtő :D

Zk:

Én nem értek hozzá... szerinted a 4GHz-es Phenom az jó? [link]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#32419) - = Zk = - válasza TomBoy1986 (#32418) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:Y
b@@zki...!cikket tudnál linkelni hozzá?:R amugy sztem nagyonis jó!..remélhetőleg jó áron!

sztem nemigaz h Te nemértesz hozzá ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32420) horvathpeter válasza - = Zk = - (#32416) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Hy! Előre is kösz a segítséget!

1. fraps van fent!
2. na ezt nem értem! gondolom ez valami progi amivel le lehet szedni de nem ismerek ilyet!
3. 8.5, 8.7
4. azt hiszem ezt még tavaly kaptam azt van fent! (azóta már volt párszor format) :D
xp nincs mellette!
5. nem állítottam semmit sehol

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32421) TomBoy1986 válasza - = Zk = - (#32419) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Valahol az overclocker.neten van.
Oliverda linkelte, őt kérdezd.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#32422) butcher eu válasza TomBoy1986 (#32418) üzenetére


butcher eu
senior tag

ha képes lett volna erre az én phenomom, még ma is az ketyegne a gépemben.
:R :C

[ Szerkesztve ]

(#32423) - = Zk = - válasza horvathpeter (#32420) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1: töröljük le egyelőre!
2: igen.tehát letörlöd az atidrivert,meg CCC-t(megamit lehet)vezérlőpiltból,majd ujraindul.ekkor csökkentett módban driver pucolás...utolagos takaritás...semmi ne maradjon,elven!
3: ezekkel nincs gond
4: :) eredeti vagy kokányolt?
5: ok!

egyelőre nem az amire számítottam.mert nálam ugyanezt csinálta,de ujratettem a VGA biosát(vissza alapra) majd egy új vista..és ment simán....mignem a fraps elnem cseszte megint:W

próbáltad már új rendszeren ezeket kipróbálni?tehát új Win,aztán egyéb driverek,majd ati driver....?

TomBoy1986:rákérdeztem :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32424) horvathpeter válasza - = Zk = - (#32423) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

1. Le van törölve!
2. megcsináltam
3. király
4. eredeti? :D nem eredeti! :D

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32425) butcher eu


butcher eu
senior tag

horvathpeter: nekem azt mondták a CRYSIS topicban, hogy az egyik kolegának memóriaproblémák okoztak ilyen gondot. De ha gondolod nézz be a crysis topicba, hátha ott is mondanak valami okosat.

(#32426) - = Zk = - válasza horvathpeter (#32424) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1: ok
2: mivel csináltad a pucolást?
3: :R
4: hogy kérdezhettem ekkora balgaságot :W ;]

win reinstallt próbáltál?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32427) horvathpeter válasza - = Zk = - (#32426) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

csükkentett módban letöröltem mindent vezérlőpult/programok hozzáadása/eltáv.
hát vistát az uj kari óta nem raktam! :D

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32428) hakos1987 válasza butcher eu (#32414) üzenetére


hakos1987
őstag

ügyesen belinkelted pont az én eredményemet:D
proci miatt gondoltam, hogy jobban ki kéne hajtsa a vga-idat, mint az én phenomom....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#32429) - = Zk = - válasza horvathpeter (#32427) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de kéne még 1 progi a teljes pucoláshoz....driver sweeper(énmég szoktam CCleanert is nyomatni) mindezeket csökketette módban...aztán újratenni egy CCC drivert...én 8,6tal nyomtam...!aztán márcsak a sima 8.7 ment föl...!
de nekem a pista reinstall megoldotta a gondot!!aztán lehet valóban ram,de azt akk érdeklődd meg jobban ODAÁT! :DDD és az engem is érdekelne... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32430) Bali27 válasza Khaal (#32417) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem is idle 46fokos referenciahűtővel, és 33%os ventifordulattal.. Elmegy.. Ha rivatunerbe megcsinálod pl 42%os ventifordulatra akkor lemegy 41-42 fokra, ami sztem már böven elég a karinak. De sztem 46 se rossz..

(#32431) Bali27 válasza - = Zk = - (#32429) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem a driver sweeper után még a Driver cleaner Platinum szokott vagy 2-3 bejegyzést találni, aztán ccleaner, meg Regystry Repair Wizard(Utóbbi alap állapotba a clceaner után talál vagy 400 hibás bejegyzést (nem csesz el semmit ha alapon használod) És utána mehet az uj drivedr.. Remélem a Driver Sweepert, + Driver cleanert csökkentett módban futtatod...

(#32432) horvathpeter válasza - = Zk = - (#32429) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

letöröltem driver sweeperrel most rakom fel!
amúgy a ram? hmm érdekes, de lehet
bár nem nagyon hiszem, mivel atikmdag, ezzel van gebasz!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32433) - = Zk = - válasza horvathpeter (#32432) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen...utánnanéztem neten..és drivergondokat irogattak.használsz rivatunert?

Bali27::R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32434) horvathpeter válasza - = Zk = - (#32433) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

nem használok riva tunert! most felrakom a 8.6-os catalystet!
az még az nvida karijaimnál volt fent! mér azzal mit lehetne csinálni?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32435) - = Zk = - válasza horvathpeter (#32434) üzenetére


- = Zk = -
félisten

csak kérdeztem:R...a VGA hűtését lehet szabályozni pl:K...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32436) horvathpeter válasza - = Zk = - (#32435) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

hát 8.6-os catalyst-el sem jó :( én már nem tudom mi a faszom baja van:S csak akkor azt nem értem, hogy a 2600xt-vel meg ment!

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32437) - = Zk = - válasza horvathpeter (#32436) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a win reinstall megoldotta ezt a problémát :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32438) wid22 válasza horvathpeter (#32436) üzenetére


wid22
aktív tag

Nekem is ugyan ez volt ahiba az EXE hibát észel ézért leáll.
Probáldki más játékokba is ott is ez lesz. A Memoria volt a hunyó. Sokáig azt hittem a videokártya. Nem halottál még olyanró hogy 1xjó és egyszer csak elromlik valami?

[ Szerkesztve ]

(#32439) horvathpeter válasza wid22 (#32438) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

tegnap vettem uj ramokat! amugy meg a msáik karival ment és ezér nem hiszem hogy a ramok a hibásak!

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32440) wid22 válasza horvathpeter (#32439) üzenetére


wid22
aktív tag

Csak én jártam ugyhogy az uj alaktrész mindjárt hibás volt? Memoria Videokártya Alaplap STB.

(#32441) butcher eu válasza hakos1987 (#32428) üzenetére


butcher eu
senior tag

itt az én eredményem 8009

(#32442) Khaal válasza Bali27 (#32430) üzenetére


Khaal
őstag

Nem írtam, de nálam 0% a ventifordulat, mivel gyárilag passzív Sapphire Ultimate a kártya, csak kiváncsi voltam más hűtéssel meddig megy föl terhelve.
Jelen pillanatban stabilan tartja a 47 fokot, egy PWM-es 12-cms meg a táp 12-es ventije az össz szellőzés a házban.
Van valami program amivel a kártya hőmérséklete alapján tudom vezérelni az alaplapra dugott ventit? Mert jelenleg a cpu hütő helyére van dugva a hátsó ventilátor, de így nem nagyon pörög fel, mert a cpu sose melegszik fel igazán a Ninja alatt.
Szóval az lenne a jó, ha a vga hőmérséklet alapján vezérelné a ventilátort, ne a cpu alapján.

(#32443) katt777 válasza TomBoy1986 (#32418) üzenetére


katt777
félisten

Photoshop RULEZ!!! :Y :P
Meg a szárazjég... :U

butcher eu: Nekem max 4900 GPU score jön ki Vantage-ben. Ez még nem a duplája, pedig állítólag a Vantage is jó CF-ben, de most pontosan nem tudom, mert akkor még nem volt, amikor nekem CF-öm. Meg tudsz nézni HQ 3D06 teszteket 1280-ban és 1680-ban? (8XAA 16XAF Force Full Precision) Mert akkor összevethetnénk az én CF eredményeimmel.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32444) katt777 válasza katt777 (#32443) üzenetére


katt777
félisten

Helyesbítek (butcher eu): VGA tuning nélkül csak 4300 körül. Viszont CF-ben én ugyanúgy tudtam tuningolni mind2 karimat, ott is vannak az eredmények a honlapomon. (Akkor még nem volt Chillám, ezért csak 860/1200 ment stabilan, ami ugye 851/1196.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32445) hakos1987 válasza butcher eu (#32441) üzenetére


hakos1987
őstag

hebazz rám vertél öt pontot.... agyon lesző csapva! Na de arra leszek kíváncsi, hogy holnap elvileg garból visszajön az x2-m, aztán amíg gara volt beújítottam én is E8400-ra, felhúzom, aztán kíváncsi wok, hogy a te CF-edhez képest milyen pontokat dobál.... Te 4 ghz-en járatod, ugye? Mondjuk vízzel megpróbálok 4.4-4.5 -ig elmenni... legalább lesz hasonlításhoz alap....

mod: alapon dobott neked ennyi pontot? vagy 4 ghz-en?

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#32446) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Ha valaki megelégedne 3870X2-es 3DM06-26800 eredménnyel az szóljon.

(#32447) - = Zk = - válasza bakosgabor57 (#32446) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bővebben ez alatt mit értesz? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32448) bakosgabor57 válasza - = Zk = - (#32447) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Azt a ponthajhászást,amit egyesek teljesen értelmetlen módon művelnek.

(#32449) butcher eu válasza hakos1987 (#32445) üzenetére


butcher eu
senior tag

4GHz-en járatom mert 4.1-en kevesebb pontot dob a VGA többet a proci, de az össz pont is kevesebb lessz úgy. ez nem tom mér van.

(#32450) - = Zk = - válasza bakosgabor57 (#32448) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.