Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30001) stevve


stevve
nagyúr

Valami csoda szállta meg a 3850-emet. Tegnap a Sapphire hűtő 50 fokon volt idle a 30 fokos lakásban, de most, ogy menéztem 20 fokosnak írja 50%-on hajtva a ventit (mint tegnap is). :F :Y Ez komoly? GPU Caps Viewer-rel kicsit szőrös fánkoztam, így 45-ig ment fel egy idő után és aztán vissza 21 körülre. Lehetséges ez vagy a szenzor bevadult? Értetlenül állok az eset előtt.

(#30002) katt777 válasza - = Zk = - (#29984) üzenetére


katt777
félisten

Jó ház, ZÁRVA, jó ventikkel, sokkal jobb lenne. Mondjuk egy olyan, amelybe elöl-hátul betehetsz 2-2 Noctua NF-P131200-ast, az 200 m3 levegőt visz át a házadon óránként. Szobahűtésed is lenne. Én most a hátsó SATA csatik tápjára kötöttem rá egy 8cm-es ventit, kellemes hűvöset nyom az asztal alól. ;]

Ember, mégis milyen procit akarsz tennie egy 4870X2 alá, főleg AMD-t!!! :Y :))

zkiss0: ASUS P5Q (CF kell a francnak). Bagóért adják, főleg Gigához képest, és korszerű, jól tuningolható. Arra gyűjtök én is.

ll-kobe: Kéne még oda 300MHz, ha megy.

Frenk: Futás cserélni! ;) (Kihajtásról majd gondoskodsz később.) 3GHz-re viszont fel lehet vinni a procidat sztem, amitől kihajtva nem lesz, de már nem is vesztesz sokat. Gondolom, a számla szerinti áron számítják be a régit. Ha nem, akkor asztalra csapás!

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30003) gombcomp válasza zkiss0 (#29987) üzenetére


gombcomp
senior tag

Lehet..az OP rendszer lekezeli,de soha nem fog CF-ben működni! (akkor minek?) :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#30004) - = Zk = - válasza katt777 (#30002) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szia katt addikt ;)

ventiknek utánna nézünk :R
"Ember, mégis milyen procit akarsz tennie egy 4870X2 alá, főleg AMD-t!!!" nekem címezted?:....ha igen:nem akarok 4870 X2-t.....férre ne értsük 1mást...én arra gondoltam,hogyha megjelenik,talán gyártanak hozzá speckó hűtést..(pl zalman,AC)
ha nem nekem címezted:akk nem szóltam :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30005) hakos1987


hakos1987
őstag

help skacok!

nagy a baj!
köv volt a szitu: elindítottam egy vantage-t hogy monitorozzam a hőmérsékleteket...
kifagyott... nyomtam egy resetet....
utána miután elindult a vista, kiírta, hogy leállította a vidkarit, mert hibát észlelt, vmint észrevettem, hogy van egy másik eszközzel probléma...

többször újratettem a vistát, majd xp-t, de a probléma fennáll:
csak 1 magot ismer fel, azt rendesen...
viszont eszközkezelőben a rendszer fülön belül van több olyan, hogy ,,PCI szabvályos PCI to PCI híd"
ezen sárga felkiáltójel van... ha megnyitom, az alábbi problémát írja kir rá:

,,Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)

Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt."

sztem meghalt a két GPU között a kapcsolat, ha jól sejtem...

vkinek véleménye, ötlete? Gari?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30006) - = Zk = - válasza hakos1987 (#30005) üzenetére


- = Zk = -
félisten

azigen... :Y
halkan jegyzem meg,remélem nem a tuningolgatás tette halottra....
táp?a középsö CHIP-et is hűtötted?
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30007) hakos1987 válasza - = Zk = - (#30006) üzenetére


hakos1987
őstag

nem volt húzva akkor....
este csak meglestem, hogy overdrive-ba, ha felhúzom maxra, akkor bírja-e... bírta, de mondom visszaeszem, mert kipróbálni úgysem tudom, mennyit megy, mivel tovább nem engedi...
Táppal sztem nincs gond, amúgy Antec féle Earthwatts táp, 500W, min 80% (seasonic belső)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30008) - = Zk = - válasza hakos1987 (#30007) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nemismerem.... :(

nekem 535ös Enermax van,és néha meleget fúj...érezteti velem,hogy megdolgoztatom...
akk várjuk az OKOSABBAK HSZ-eit... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30009) hakos1987 válasza - = Zk = - (#30008) üzenetére


hakos1987
őstag

nekem vicc az, hogy olyan silent ez a táp, hogy a venti nem is megy benne.... játék alatt is néha indul be, de akkor is alig forog, és nem fúj meleget... elég dúrva cucc...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30010) - = Zk = - válasza hakos1987 (#30009) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátakk nincs lövésem :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30011) stevve válasza stevve (#30001) üzenetére


stevve
nagyúr

Segítsetek, légyszi. Aggódjak vagy most mi ez? :F 21 fok... hihetetlen. Valaki találkozott már ilyesmivel?

(#30012) yakuza.tora válasza hakos1987 (#30007) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nem csak a wattokat kell nézni, hanem azt is, hogy a 12V-os ágon mennyit tud leadni! Ez tuning esetében az elsődleges szempont tápválasztáskor! :K
Tényleg! A HK blokkod fullcover? :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#30013) Geri Bátyó válasza stevve (#30011) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Procinál láttam ilyet. Az tuningolva volt. A jelenség után nem sokkal elfüstölt.
Ha húzod a karit, lehet hogy kezdhetsz aggódni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30014) stevve válasza Geri Bátyó (#30013) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem húztam rajta semmit, ráadásul még új! :O Ha itt behal nekem, akkor örülni fogok. Bízok a gyógyulásban :P
A hőmérsékleteket mennyire vehetem komolyan? Gondolom nem nagyon lehet hidegebb, mint a házban a levegő... szép is lenne :DDD

Viszont a borda kézrátéttel mérve éppen csak langyos :F

[ Szerkesztve ]

(#30015) Geri Bátyó válasza stevve (#30014) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az a langyos borda kb. 45 foknak felel meg a GPU-ban.
A 3870-em ilyesmi hőmérsékletet produkál terheletlenül. Igaz, hogy Zalman hűtős Gigabyte.

Mivel méred a hőmérsékletet?

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30016) stevve válasza Geri Bátyó (#30015) üzenetére


stevve
nagyúr

Rivatuner, Everest, GPU Caps Viewer. Mind ugyanazt mutatja.

(#30017) bakosgabor57 válasza stevve (#30016) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Esetleg nem raktál fel valami új prog.-ot?

(#30018) stevve


stevve
nagyúr

Mass Effect-et tegnap óta, de most nem merek játszani se vele. :( Ja, meg a GPU Caps Viewer-t, ami után csak ma lett először restartolva.

(#30019) danntora


danntora
tag

Hali!
Szerintetek megérné a felárat a 3870-es a 3850-es ellenében 1280-as felbontásban, de nem akarom olyan hosszú távra mert úgyse jön semmi gamma a nyáron ami érdekelne. Meg hogy mennyivel jobb/gyorsabb egy ddr4-es 3870-es mint a ddr3-as?

(#30020) bakosgabor57 válasza stevve (#30018) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ezek nem kavarnak semmit.Várjunk egy tudósra.
Mass Effect nekem csinál érdekeseket,minden második indításkor dll.-hibát ír ki és nem indul,aztán meggondolja magát és simán elindul!

[ Szerkesztve ]

(#30021) lsc válasza danntora (#30019) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben 128x1024 a felbontás akkor csak abban az esetben érné meg , ha 2-3 ezer forint a különbség , főleg ha az 50-es is 512-es .

Az élet kegyetlen .

(#30022) stevve válasza danntora (#30019) üzenetére


stevve
nagyúr

MEgéri a felárat, de ha csak 1280-ban játszol és rövidebb távra kell, akkor inkább a 3850-est vedd, olcsósága miatt. A DDR4-es és DDR3-mas között a különbség kb. 10% lehet, bár ebben személyes tapasztalatom nincs, csak a HD 2600-zakkal.

bakosgabor57: azért köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#30023) Geri Bátyó válasza stevve (#30018) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

szedd le ezt a 2 progit, és nézd meg, úgy mit csinál. Végén még bakosgabor57-nek lesz igaza(mármint a korábbi hozzászólás).

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30024) stevve válasza Geri Bátyó (#30023) üzenetére


stevve
nagyúr

Ok, akkor mindjárt jövök. ;)

Mod: nah, GPU Caps Viewer uninstall, restart és láss csodát, máris 33fokos :Y :F
Na most ez mi? Most félúton van a normál és az előző között. Ha most tendenciát kell felállítani, akkor:
- leszedek még pár alkalmazást és beáll :DDD
- párszor restartolok és beáll :DDD

Komolyra fordítva a szót: kikapcsoljam és pihentessem? De ez még mindig nem magyarázat az okra... Furcsa

[ Szerkesztve ]

(#30025) Geri Bátyó válasza stevve (#30024) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Egyre jobba hajlok a szoftveres probléma felé.
De az újraindítgatással is próbálkozhatsz ha gondolod. Mindenesetre jó poén lenne.

Amúgymeg lelke van. Itt jön a geológus megoldás a képbe: fogsz egy kalapácsot..... :D

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30026) stevve válasza Geri Bátyó (#30025) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez tényleg poén. Most pár perc áram nélküliség még plusz 10 fokot hozott, így már 40 fok! :DDD Na ilyet még nem láttam.

Velem mindig ilyesmik történnk... nem unatkozok.

:DD Nem fenyegetem, mert még visszamegy 20-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30027) bakosgabor57 válasza stevve (#30024) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Mass Effect?Mint Geri Bátyó is modta egy szoftver csodákra képes/nekem is műveli/
Sokat ne várj,mert még eléri a derékszöget

[ Szerkesztve ]

(#30028) stevve válasza bakosgabor57 (#30027) üzenetére


stevve
nagyúr

ááá, ne. Az marha nagy, ha rossz az uninstall-ja, negyed órát is elpiszmog vele, mire leszedi. Akkor ezek után vissza se rakhatom? :DDD

(#30029) bakosgabor57 válasza stevve (#30028) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Mondtam nekem is mit művel-indul,nem indul-,ha leszedted majd megtudod.Csak van negyed órád?

[ Szerkesztve ]

(#30030) Geri Bátyó válasza stevve (#30028) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Úgy tűnik, nem hardvergond. Rakd vissza nyugodtan, csak +20 fokot számolj mindíg a hőmérséklethez.

Lassan olyanok leszünk, mint egy jó háziasszony: ha nincs jobb ötlete, takarít.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30031) stevve válasza Geri Bátyó (#30030) üzenetére


stevve
nagyúr

Hát... nem tudom, hogy a restart-e, de most normális 45-50 fokon van. :C
De hogy mi baja volt.... :U Na mindegy, azért kösz, srácok! :R

(#30032) katt777 válasza - = Zk = - (#30004) üzenetére


katt777
félisten

Jé! :Y Észre sem vettem! :DDD Nem nagyon nézem az ilyesmit. Köcce... :R
Úgy véltem ki szavaidból, hogy 4870X2-re fáj a fogad. Én még nem tudom, hogy X48 lap legyen, és esetleg CF, vagy 4870X2. :F :U Bár nem kéne...
Az azért király, hogy még mindig 70k fölött vannak a 3870X2-esek. :DDD

Mi lett itt, skacok, varázslóiskola? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30033) Noel Ryyka


Noel Ryyka
csendes tag

Hello!

Arra lennék kíváncsi, hogy a 3850 AGP-s verziója ugyanolyan teljesítményű, mint a PCI-e-s?

(#30034) - = Zk = - válasza katt777 (#30032) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R

katt,kérdeznék tőled vmit:felteszem ATT-t,és betöltés után 10-15mp után restartol a gép...
mért lehet..??

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30035) katt777 válasza Noel Ryyka (#30033) üzenetére


katt777
félisten

Nem. Gyengébb.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30036) katt777 válasza katt777 (#30035) üzenetére


katt777
félisten

Nem tudom, nálam nem csinált ilyet sem 1, sem 2 VGA-val.
Esetleg túlmelegszik a VGA-d, ugyanis az ATT lekapcsolja a Powerplay-t (ha úgy állítod be), onnantól kezdve nem lesz 2D módod, azaz szépen főzi a VGA-t. De annyira nem szokta, hogy lekapcsoljon. :U
Mindenkinek megbolondul a VGA-ja a kánikulában? Még jó, hogy rátettem a Chillát.

Ezt hogy modoltam, hogy új hsz lett?... :F Nekem is melegem lehet...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30037) Noel Ryyka válasza katt777 (#30035) üzenetére


Noel Ryyka
csendes tag

de mennyivel?

(#30038) katt777 válasza Noel Ryyka (#30037) üzenetére


katt777
félisten

Nem kevéssel, de én már nem emlékszem (talán 10-15%, proci is kérdéses, ami hajtja, főleg, ha 1 gpu-s, hiszen akkor még limitesebb leszel), de nézd meg az adatait, ill. teszteket róla.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30039) - = Zk = - válasza katt777 (#30036) üzenetére


- = Zk = -
félisten

esetleg úgy,hogy visszanyilat nyomtál? :B
érdekes amit mondasz,de feltelepitettem,restartolt automatice és azota egyfolytába...
és csak safe mode-ban voltam képes letörölni... :W
érdekes.a rivatuner nem böfög...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30040) Noel Ryyka válasza katt777 (#30038) üzenetére


Noel Ryyka
csendes tag

3 Ghz-es prescott magos pentium-om van. ja és 450 W-os tápom van, ez elbírná? a sapphire szerint minimum 450-es táp kell

[ Szerkesztve ]

(#30041) FeRRaR1 válasza Noel Ryyka (#30040) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Bőven el bírná, a Sapphire, az a végleteket adja meg, amivel mindenképpen el kell h induljon...

4 winyó 4 ram.....

Sokan 350 W táppaé hajtják!

450 es mindenképpen elbírja, de azért remélem nem NoName (codegen pl)

Visszatértem :DD

(#30042) MarioAna


MarioAna
senior tag

Akkor a ZeroTherm hűtéses 3850/70-eket (Club3D, PowerColor) nem lehet semmivel szabályozni? BIOS edit-el sem:(?

(#30043) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#30041) üzenetére


- = Zk = -
félisten

üdv Újra.... :C

ugye figyelsz a nyelvezetdre ezentúl...:R tessék megigérni ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30044) csabi_93


csabi_93
csendes tag

Hello mindenki. Van 1 Sapphire Hd 3870 em. Sajna Single slot-os a hütésem. terhelésnél nem tudom 75fok alá vinni... Rossz a hűtésem? Rivatunerral tudom állitani de csak fix-re valamiért és még 100%os sebességgel is 70fok. Valaki tudna segiteni, hogy mit csináljak?
Ha uj hűtő kell lehet kapni valahol uj dualos gyári hűtőt? ha nem, mit ajánlotok? 6-7k nál nincs töb pénzem rá. elöre is THX :R

(#30045) DigitXT válasza csabi_93 (#30044) üzenetére


DigitXT
félisten

Coolink GFX Chilla a barátod.:))

(#30046) - = Zk = - válasza csabi_93 (#30044) üzenetére


- = Zk = -
félisten

...vagy RivaTunert beszabályozod...ha az én X2-met 55-65fok között tartja(még játék közben is)akk a tiédet is képes...
de a hűtö csere is megoldás.....énis szeretnék cserélni,ha lenne mire :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30047) hakos1987 válasza yakuza.tora (#30012) üzenetére


hakos1987
őstag

bocsi, nem voltam gépközelben... igen a HK blokkom FC...

egyébként előzőleg egy 8800 GTX-em volt, tuningolva simán vitte, és az sztem nagyobb étvágyú volt.... nem hiszem, hgoy a táp lett vna a gond... egy biztos, a karinak nyekk...
most még benne van, húzza egy teljseértékű 3870-ként, aztán holnaptól szünet... még talán hétvégén lesz gépem, tesóm most rendelt gépet, és a 4850 megjon holnap, a többi cucc meg hétfőn... asszem addig még felhasználom:)

hnap garival adom fel postán... csak hát nem értem mi okozhatta, vagy mi lehet a baja.... copás lesz 1 hónapig gép nélkül, főleg nyáron, a játékok főszezonjában:)
mire visszajön az új kari, addigra cserélhetem is le 4870-re::))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30048) - = Zk = - válasza hakos1987 (#30047) üzenetére


- = Zk = -
félisten

látom nemigazán hosszútávra tervezel?..... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30049) hakos1987 válasza - = Zk = - (#30048) üzenetére


hakos1987
őstag

ezegyszer megfogadtam, hogy hosszútűvú story lesz.... aztán jó be**optam... természetesen csak vicc volt..... csak a blokkért közel 30k-t fizettem, hidd el, nem akarom **rért h*gyért eladni...

szal maradni fog még egy darabig, csak rossz lesz vegetálni hetekig:(

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#30050) - = Zk = - válasza hakos1987 (#30049) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megtudlak érteni...
hát remélem nálam tovább húzza az X2.... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.