Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32651) WesTM


WesTM
senior tag

Nap csúcs történetét kell megosztanom.Mivel 3 napig nem voltam itthon a haver nem tudott segítséget kérni,és unatkozott.Olvasta valahol hogy felpolírozni a procit...
Az állatja úgy megpolírozta a procit, mint józsi a koppány kipufógót, és a 2.4es celeronból nem maradt jóformán semmi. A kupak fullra eltűnt. Szóval ha hirdetést ad fel,ne hozzá menjetek.Azért élnek még állatok a bolygón,bár ekkora mint ő kevés. Veszélyeztetett faj.

Am az nvidia visszavágása,valószínűleg a saját férfasságára irányul,mert ezeknek a kariknak kb. annyi az értelme, mint a konvergenica prognak. :)

[ Szerkesztve ]

(#32652) MarioAna


MarioAna
senior tag

FeRRaR1Nekem is be van rendelve egy 4850. A héten remélem már itt lesz :B .
WesTM: LoL az csávó :R :Y . Nekem is ismerősöm most újított gépet és azt hiszi, hogy a 9800GTX-e most jelenleg a csúcs. Szóval vannak nem 100-as emberek itt az informatika világában :DDD .
Az nVidia meg most nem tudja mit csináljon kínjában. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32653) ollie válasza FeRRaR1 (#32649) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért nagyon remélem, hogy összeszedi magát az nvidia, ugyanis ha az ati marad az egyenuralkodó a piacon, rossz korszak jön a játékosokra (kis teljesítmény, nagy ár).

***

(#32654) FeRRaR1 válasza ollie (#32653) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ez inkább az nV re lenne igaz, HD 4850 et 30 E ért lehet venni

tod játékosoknak árazva, nem idiótáknak, mint az nV k :))

de ilyen biztos nem lesz, mert amcsiknál van 1 olyan törvény, h nem lehet monopol helyzet, szal ha mesterségesen is de életben kell tartani mind 2 céget, ami nekünk jó, most különösen, hogy az atinak ilyen versenyképes termékei vannak

Szal csak 2 maradhat, 1 nem :DDD

:R

1 ik vállalatot se kell félteni 1 enlőre

De ha az Sli megszűnik az LoL lessz :DDD

Akkor maradnak a nagy drága monolitikus Chipek...... :C grat

:))

:R

Bár ki tudja mit hoz a holnap....

(#32655) ollie válasza FeRRaR1 (#32654) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miről beszélsz?

Az ATI kanadai, szóval em érvényesek rá az USA törvények. De az USA-ban sem tartanának mesterségesen életben egy céget sem. Legfeljebb feldarabolnák a "túlélőt".
A másik meg, hogy mit gondolsz, miért olcsók és jó teljesítményűek az ati kártyák? Mert van konkurencia.
Tök mindegy melyik cég marad egyedül, ha csak egy van, mi megszívtuk.

***

(#32656) FeRRaR1 válasza ollie (#32655) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát ezt mondom én is, csak inkább az nV re jellemző, hogy ha lehetősége van, irreálisan magas árat kér, a vásárlók szempontjából, sztem régóta nem volt ilyen jó vételnek számító VGA, mint most a HD 4850

Hát meg így is szívunk, elvileg az Intel CPU kat olcsóbb elő állítani mint az AMD ket 65 nm Vs. 45 nm mégis az intel a drágább :Y :F

Az intel is Amerikai cég, mégis az Eu is büntettet/bünteti :F

:R

(#32657) butcher eu válasza katt777 (#32547) üzenetére


butcher eu
senior tag

Hali Katt

Nem boltos adta a tanácsot, hanem egy helyi fórumozó, (habár lehet hogy boltos) ;] 4.25 GHz-et elérttem de nem volt valami stabil. Prime kb 10 mp alatt állt meg, 3Dmark meg az első teszt alatt. Nem tom mi a hiba.

(#32658) Dubmaster válasza katt777 (#32602) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Igen, bár meggyőződésem, hogy nem arra gondolt.

De mindegy...

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#32659) FeRRaR1 válasza butcher eu (#32657) üzenetére


FeRRaR1
őstag

frissíts biost, kicsit adj több voltot, CPU nak és 1 el a Ramnak is!

mert dropolhat akkorát....

Vagy ki fogtál 1 anti tuning példányt

:R

(#32660) butcher eu válasza FeRRaR1 (#32659) üzenetére


butcher eu
senior tag

a CPU 1.42V a ram 2.35V NB 1..39V

A biosom úgy tudom a legfrissabb

de szerintem nem igazán anti tuning, szerintem egész jól húzható.

[ Szerkesztve ]

(#32661) Abu85 válasza ollie (#32655) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Ati már nem létezik, mint cég... Teljesen az AMD tulajdona.

Mivel az AMD számtalan területen az abszolút top technológiát szolgáltatja, nagyon kedvező vétel lehet... (a Samsung, Kína vagy a Szaúdiak is érdeklődve nézik a céget)
Ha oda kerülne a sor, hogy az AMD már nem tud megállni a saját lábán akkor szerintem elsősorban az IBM a fő esélyes a megvételre (függetlenül a többi komoly érdeklődőtől). Az USA is ennek a megoldásnak örülne a legjobban, mert az IBM is amerikai cég, így otthon maradna tulajdonképpen az AMD is. Cserébe majd elintéznek az IBM-nek egy szaftos gépvásárlási tendert...

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32662) #19617792 válasza Abu85 (#32661) üzenetére


#19617792
törölt tag

Lehet, hogy helytelen azt használni, hogy ATI, de sok emberben megrögzőtött, hogy ATI-nak hívja az AMD videokártyáit. Megszoktuk, hogy ATI... :)

[ Szerkesztve ]

(#32663) katt777 válasza FeRRaR1 (#32649) üzenetére


katt777
félisten

48xx topicban sztem többen is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32664) butcher eu


butcher eu
senior tag

jónapot mélyen tisztelt kollegák, barátok

Lehet hogy hülye a kérdés (vagy aki felteszi :B ). ha 2 videókarit használok, van valami különleges beállítás bios-ban amit eszközölnöm kell, vagy autón működik tökéletesen?
Már egy hete használom, de ez még csak most jutott eszembe.

(#32665) katt777 válasza Dubmaster (#32658) üzenetére


katt777
félisten

Hát, én igyexem azt feltételezni, hogy valaki azt mondja, amit mondani akart...

Tetszik ez a vita az ATI/nV harcról és fejlesztésekről (egyébként inkább egy monolitikus GPU, mint A szar dupla GPU-s megoldás), amely közben mindenki megfeledkezik arról, hogy a technológiai marketing nagy elnyomása alatt már rég nem jelent meg élvezhető JÁTÉK (értelemszerűen attól nem tartók JÁTÉKNAK egy csomag gépi rutint, hogy ezt mossák bele a maflább felhasználók agyába). Szóval részemről mind2 bekaphatja, hóóó! ;]

butcher eu: Tényleg hülye kérdés. Most milyen 2 VGA-ról van szó éppen? :F Ha a CF-re gondolsz, akkor szimplán engedélyezed a CF-t, lekapcsolod a Cat. AI-t, oszt jó napot!
Amúgy AI kikapcsolásával elveszik a játékokban a kényszerített mód, de még magas AI-val is. Mielőtt elfeledném: ha egy játék nem használja a 2. kari, vagy csak alacsony mértékben, az a szokásos CF szarság.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32666) butcher eu válasza katt777 (#32665) üzenetére


butcher eu
senior tag

én nem állítottam semmit csak betettem a másik karit oszt kész.
"Cat. AI-t" ez mi? és hol találom? :R

[ Szerkesztve ]

(#32667) WesTM válasza butcher eu (#32666) üzenetére


WesTM
senior tag

CCC ben lehet állítani. Kikapcsolás, Standard,és Advanced lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

(#32668) katt777 válasza butcher eu (#32666) üzenetére


katt777
félisten

Lásd előbb: CCC->3D beállítások. De megpróbálkozhatsz a bekapcsolással is, mert van, amelyik játék bírja, és akkor a kényszerítés is OK, de alapból a CF-höz az ATI OFF-ot ajánl.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32669) FeRRaR1 válasza butcher eu (#32666) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Haver E 8200 eséhez nem kell ennyi fesz, a 4 Ghz hez, ezt rendessen ki mérted lépésenként?

Vagy 1 ből 4 Ghz neki? :DDD

:R

(#32670) butcher eu válasza FeRRaR1 (#32669) üzenetére


butcher eu
senior tag

nem mértem ki, megvettem, beletettem, oszt adtam neki! ;]
Amúgy nem kell neki ennyi, amit leírtam, azok a feszültség értékek amiket lejjebb írtam, azokkal 4.25GHz-en próbálkoztam.

szerk: elnézést a tudatlanságomért, de mi az hogy kényszerített?

[ Szerkesztve ]

(#32671) Bluegene válasza #19617792 (#32662) üzenetére


Bluegene
addikt

teljesen helyes azt használni h Ati, az a neve a terméknek fügetlenül attól h ki a tulaj

a dobozra az van írva h Ati 4850, nem az h AMD 4850, biza, nevezzük nevén a dolgokat nyugodtan, ennyi erővel a Skoda-t hívd volkswagen-nek, a Jaguar-t opedig BMW-nek mert az a tulajdonos

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#32672) FeRRaR1 válasza butcher eu (#32670) üzenetére


FeRRaR1
őstag

lődd ba 4 Ghz re, 2000 Fsb re és 1000 cl 4 re a ramokat, és a feszt vidd egyre lejjebb, ameddig stabil, mert így nem lehet valami hideg :))

Prime stabil most?

(#32673) butcher eu válasza FeRRaR1 (#32672) üzenetére


butcher eu
senior tag

nem prime stabil. És ha ezt így belövövm, gyorsabb lesz valamivel? ;] Vagy csak hidegebb.
5-5-5-15 ön megy most a ram.
amúgy nem melegszik nagyon. :R

mostanában csak azok a módosítások érdekelnek, amelyek teljesítmény növekedést jelent vantage ban. :DD Mert amúgy defaulton játszok mert úgy is tökéletesen elég a masina. :K

[ Szerkesztve ]

(#32674) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Döntöttem, beruházok egy 3850-re. Kérdés, az 512-es sapphire lite-ot vegyem és tegyek rá egy Accelero S1-et, vagy vegyem az 512-es gyári passzív ultimate verziót? (már ha elfér, mert ott van a ninja is mellette)

Ha mindkettő elfér, melyik verzió lehet hűtés, stb. szempontjából a jobb?

thx!

(#32675) MarioAna válasza BenceShearer (#32674) üzenetére


MarioAna
senior tag

Hűtés szempontjából az S1 jobb mint az Ultimate. Hang szempontjából ugyanaz, de az S1 szerintem kényelmesebben tartaná normális hőfokon a karit passzívan. (De egy 12-es venti 5V-on meg maga a mennyország :DDD .)

(#32676) FeRRaR1 válasza BenceShearer (#32674) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én akkor a menyországba vagyok :))

Ultimate ra is tehetsz ventit, ha úgy olcsóbban jössz ki, ill ha valami fújja arrafelé akkor nem is kell...

:R

(#32677) No-kia


No-kia
őstag

hello! dirt alatt fölment a hőfok, 85fokig ekko rfölvettem a ventit 90%ra , nem baj hog yha játékok alatt ennyin járatom a ventit?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#32678) FeRRaR1 válasza No-kia (#32677) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem bajj, játék alatt kell a hűtés, 100% ig is felmehet, inkább mint h meg főjön, de a ventinek hosszú távon nem tesz jót a 100% (elvileg)

De ez több év alatt ha 100% on járatnád, talán elő jönne talán nem, szóval nyugodtan használd amennyin csak kell!

(#32679) ollie válasza Abu85 (#32661) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De létezik, nem szűnt meg, csak éppen nem magánemberek tulajdonában van. :)

Inkább azt mondja meg valaki, hogy honnan tudok firmware-t leszedni HIS ICEQ 3870-es karihoz (GDDR4)...

[ Szerkesztve ]

***

(#32680) FeRRaR1 válasza ollie (#32679) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

Pl innét, de más gyártó biosát is rá tudod erőltetni, ha azzal jobban menne, bár a HIS biosok elég jók, ha bennük van a Low 3D / 2D

:R

Vagy még katt oldalán is találsz ha jól rémlik...

[ Szerkesztve ]

(#32681) xardas


xardas
tag

hello mindneki!
három kérdésem lenne: 1.mennyire normális az h GCV-nél hdr+dof+radial blur "teszt" nél néha fénycsikokkal páruzamosan vagy aok helyett egy-egy fekete csíkszerúség van?
2. mivel ovlasgattom itt topicot okosodás céljából... :U nah szovalá látom h ti is nagy szimulátor fanok vagytok. rfactorral nálatok is "akadozik"? nem is nevezném akadozásnak csak néha egy kicsit "ugrál" a kép. érdekes h vista alatt kevéséb mint xp-n, és ha ki kapcsolom a rf configbol az élsimítást az sokat dobb javít a helyzeten. ez az egész akadás csak modnál jelentkezik(f1rft07-08).illetve a fent említett GCV tesztnél is hiába van meg a 3x-4x fps.(rfactorban több is...).
3.pedig a bios modhoz tartozna. hogy ami hsz-t olvasgattam függ a vga biostol a tuning mértéke. és ezután érdeklődék h ez miért/hogy van, és ha én modolnék bipst akkor ott mire kell figyelnem, és tom "megcsinálni" h esetleg nagyobb értékeken mennyen? persze az is lehet h tök hülye voltam és vmit rosszul értelmeztem :U

remélem tudtok segítenihétévgén történtek után(f1) igy is majdnem kardomba döltem...(vmi ott naon nem kerek :((( ) előre is thx :R

U,i,: sry ha kicsit hosszú lett :))

mod: az rfactoros dolog mondjuk a 8600gt-el is meg volt, van itthon egy 9600gt is azzal is jeletkezik.

[ Szerkesztve ]

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#32682) #19617792 válasza Bluegene (#32671) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csak néha megzavarodom az elnevezésekben, egyszer ATI, egyszer AMD... Az én készülékemben van hiba, lassú vagyok egy kicsit... Amúgy a Jaguar tudtommal a Ford tulajdona, tévedek?

(#32683) katt777 válasza ollie (#32679) üzenetére


katt777
félisten

Igen, nálam ott a helyrepofozott HIS IceQ3 turbo bios, mivelhogy tuti, hogy szar a gyári (ugyanis csak high 3D módja van). No para, megy sima IceQ3-mal is. Egyébként feszből még annál is (coolmod) lehet visszavenni 2D-ben. Most éppen Sapphire bios-om van fent 1.108V-os 2D/low 3D fesszel 300/700-as órajelekkel.
Ja tényleg, van IceQ bios is... :) Az is javítva, mert anno minden HIS-es ezzel szívott a topicban, mindegy, hogy melyik 38xx kari volt.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32684) katt777 válasza #19617792 (#32682) üzenetére


katt777
félisten

A Jaguar nemrég óta már a Tatáé tudtommal. Fordé régen volt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32685) FeRRaR1 válasza xardas (#32681) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Kardbadőlés megvolt, GPU Cv néha nálam is csinálja, de játék soha az életben nem, bár most nincsenek fent ilyen f@xságok RT se GPU Cv se, előző winnel ki mértem mindent :K

Én versenyzek F1 ligába, F1 Challenge 2007 Seth V3.0 val

De mondom, nálam játék alatt sose csinálta, esetleg régi, agyonszemetelt win? rossz driver lepucolás :F

:R

(#32686) Bluegene válasza #19617792 (#32682) üzenetére


Bluegene
addikt

tökmind1 hivatalosan ati

az van a dobozra ráírva a kártyára, a terméklistákra....stb
ez a neve és kész

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#32687) xardas válasza FeRRaR1 (#32685) üzenetére


xardas
tag

már volt xp és vista reinst is :( és nálam is csak modolt rfactor csinálja.jah egyébként további érdekesség h 775 helyett 769-n megy a gpu alapbol.(bár tök8 mert ugyis 850-n használom ha olyanom van...:DDD )

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#32688) katt777 válasza xardas (#32687) üzenetére


katt777
félisten

GPU-Z kiírja a valós sebességet. Nem azon mennek a kártyák, amiket hivatalosan megadnak, hanem valamivel alatta. Ezért megy a HIS 3870 pl. 780/1130-on hivatalosan 777/1126 helyett (így átlépi a hardver jelentette lépcsőt). Az a 850 egyébként vsz. 841 nálad, már ha beállításnál nézted, nem monitoroztad.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32689) xardas válasza katt777 (#32688) üzenetére


xardas
tag

gpu-z alapján mondtam. elözö hsz-re tudsz vmit mondani? (föleg biosos részre gondolok most,bár rfactor nálad is "játszik" nem?)

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#32690) katt777 válasza xardas (#32689) üzenetére


katt777
félisten

Hát, nálam semmi játék nem csinál galibát, rFactor sem, pedig múltkor direkt azzal mentem Spaban egy Murciélagoval, hogy lássam, én vagyok-e hülye, vagy a GRID szar. Utóbbi jött be. ;] Egyébként modoknál érdemes elolvasni a readme-ket, mert gyakran írják, hogy másik moddal zavart okozhatnak, illetve, hogy valamilyen grafikai elemet low-ra kell állítani a helyes megjelenítés érdekében. Egyébként, még ha helyet is foglal, célszerű az F1C vagy rFactor telepítést kimásolni, és minden modot egy külön másolatra feltelepíteni, így az összeakadások elkerülhetőek. Na mondjuk a 6 DVD-nyi F1C modommal ellennék egy darabig. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32691) WesTM


WesTM
senior tag

Nagyon belaposodott a topic...
Senkinek nincs valami problémája amit meg lehet oldani? :)

(#32692) FeRRaR1 válasza WesTM (#32691) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Csináltam olyan configot Brazil map ra amivel 1:11 alá mentem, mentés előtt jött a villám, és 1 sec re kimaradt az áram :O :((

Ha tudsz szerezz nekem szünetmentest occsér :DDD

V jó configot :))

Jah és ati HD 3870 en tolom persz :DDD

(#32693) WesTM válasza FeRRaR1 (#32692) üzenetére


WesTM
senior tag

Én még 1:11:3 alá nem mentem interlagosban. Itt még nem villámlik,csak elvétve 1-2.

Am 3850en mentem ezt az időt. ;)

Héten Gainward 4870 tesztek lesznek nálam ha minden igaz. :R

(#32694) FeRRaR1 válasza WesTM (#32693) üzenetére


FeRRaR1
őstag

nem akarod kipróbálni magad, holnap, velünk, Melbourne-ben? :K

:R

[link]

(#32695) Motaba78


Motaba78
őstag

érdeklődni szeretnék, hogy van egy sapphire hd3870 em és a hütöt szeretném cserélni rajta

a kérdés
1. Accelero S1 Rev. 2
2. cooling gfx chilla
melyik hütöt érdemes lenni megszerezni, de gyakorlati tapasztalatokra lennék kiváncsi illetve, maradhat-e a gyári rivatunerrel szabályozva nem fog a gyári hütövel "megsülni" a kártya ?

(#32696) WesTM válasza FeRRaR1 (#32694) üzenetére


WesTM
senior tag

Ha holnap nem is de a közeljövőben mindenképp!!!! :R :R :C :C

Nagyon sokat multiztam anno f1c vel. Motanában rfactor ment,de visszatérek ugynézki a challenghez, :C :C

(#32697) Tomate válasza Motaba78 (#32695) üzenetére


Tomate
veterán

Miért sülne meg a kártya? Nem úgy tervezték azt a gyári hűtőt. Vegyél egy Acc S1-et+ egy 12centis ventit és az behűti neked rendesen!

(#32698) WesTM válasza Motaba78 (#32695) üzenetére


WesTM
senior tag

Gyárival szabályozva is megfelel,feltéve ha nem zavar a hang,ami nem vészes.Megsülni nem fog.
A s1 erősebb hűtő,talán passzívan is elvinné a karit, a chilla sem rossz vétel. Egyikkel sem jársz rosszul. A hűtőcsere közben ha valami gond van az garivesztéssel jár, ha bevállalod.

[ Szerkesztve ]

(#32699) FeRRaR1 válasza Motaba78 (#32695) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hello!

Nézd meg a LogOutomat!

A gyári 2 slotos cucc is jó, ha nem tuningolsz nagyon, ill szabályzod, vagy biosból, vagy Riva Tunerrel....

De az S1 el mindenképpen jobban járnál, ha jól szellőzik a házad, passzívan is el vinné, ha kicsit zártabb, teszel rá valami halk ventit, mint ahogy én....

És sokkal hűvösebb, és halkabb lesz a gyári megoldásnál, a Gar vesztésről meg annyit, h ha bajj van vissza rakod az eredetit, nem kell tudniuk róla..... ;]

Muhahaha, látod ezt katt

(#32700) feka007


feka007
nagyúr

Istenem már megint szarakszik ez a vga... Most olyat csinál az x2, hogyha startup (win betöltése) után elindítom a 3dm06-ot, akkor megy 100 fps-sel elején, de ha mondjuk elindítok előtte egy gamet, és utána kilépek, és megint elindítom a 3dm-ot, akkor már csak 70-80 fps-t ad ugyanazon a részen, és 11k-t ad a legvégén, de néha újra jól megy ha állítok vmit a Catalystben... Ja, és azt is észrevettem, hogy ha elindítom a Crysist, akkor az első pár mp-ben 40 fps-t ír a fraps, de kb 10mp után ugyanazon a helyen ad 30-at... Ekkora fos lenne ez a Catalyst? Nemtudom, de már nagyon hajlok afelé, hogy visszateszem a 88gtx-et, ezt meg mégiscsak eladom, mivel csak nem megy úgy ahogy kéne :W

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.