Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31751) FeRRaR1 válasza jegenye77 (#31749) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát ez nagyon relatív... De...Hááát izé AZ :DDD

A 88 Gt gyári hűtője elég fos, szidják is mindenhol / Szidták, mikor fel volt kapva...

Hangosnak hangos, ebbe sokkal jobban jársz ha azt az asus HD 3850 est veszed, de teljesítménybe is kb ott leszel kis egészséges tuningal, és adnak rá 3 év gart is

(#31752) danntora


danntora
tag

Hali!
Az mitől van hogy akármennyire megemelem a mag vagy a memória órajeleit, egyből felugrik a mag hőmérséklete 55 fok fölé?

(#31753) DigitXT válasza danntora (#31752) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem bírja az akármekkora emelést?:))

(#31754) danntora válasza DigitXT (#31753) üzenetére


danntora
tag

Ha csak 5 mhz-el is megemelem, egyből felugrik 55 fokra minimum.

(#31755) jegenye77


jegenye77
addikt

Köszönöm a segítséget.Még egy kérdésem lenne.Találtam olyat hogy Sapphire 3850 512-es kártyát olcsóbban mint az Ati-t.Ez mivel rosszab vagy mi a külömbség?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#31756) DigitXT válasza danntora (#31754) üzenetére


DigitXT
félisten

Tipp: a tuning miatt kikapcsol a Powerplay, így a kari a megadott órajelen lesz kénytelen ketyegni, valamint ehhez megkapja a 3D módhoz szükséges feszt, ezért lesz melegebb. (Azt nem írtad, hogy mennyiről ugrik fel.:) Gondolom gyári hűtős, nem buherált kari...:K)

(#31757) South Velen válasza jegenye77 (#31755) üzenetére


South Velen
addikt

:DD
A Sapphire az ATi (ati-gyártó), méghozzá a legjobb ATi-gyártó. :)

[ Szerkesztve ]

(#31758) FeRRaR1 válasza danntora (#31754) üzenetére


FeRRaR1
őstag

ATT vel valóban ki kapcsol a Power Play, ha biosból csinálnád, akkor maradna az alap hőfok

:R

Jegenye77

Ha az Asus ra gondolsz, mint másik, akkor a hűtés az 1 slotos referencia a sapphiren, 1 ébként nagyjából semmi más, Asus TOP gyártó, De a sapphirénél sincsenek minőségi gondok

:R

[ Szerkesztve ]

(#31759) South Velen válasza FeRRaR1 (#31758) üzenetére


South Velen
addikt

CCC-vel is marad

(#31760) FeRRaR1 válasza South Velen (#31759) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem hinném, friss win nincsen fent se RT se semmi, de CCC vel mikor tuningoltam, vissza vette a powerplay, néztem GPU Cv meg RT monitorozás közben

:R

(#31761) South Velen válasza FeRRaR1 (#31760) üzenetére


South Velen
addikt

Azt mondom, hogy marad a Power Play. :)

(#31762) FeRRaR1 válasza South Velen (#31761) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Akkor én kérek elnézést :DDD

:R

(#31763) Bluegene válasza butcher eu (#31740) üzenetére


Bluegene
addikt

ebay-en ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#31764) Kzo


Kzo
tag

Ez a HD megéri a 16+2 postát azaz 18-at ugye?

(#31765) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

milyen monitoron lehet kipróbálni a kártya nyújtotta 2000 valahány x 1000 valahányas felbontást? Mert ahogy nézem a 22"-osok is csak 1680x1050-et tudnak.
Tegnap kipróbáltam 82cm-es LCD Tv-men, azon is csak 1360x valamennyin ment.
Viszont iszonyú jó élmény volt R6 Vegas 2-vel és a Turokkal ekkora felületen és minden szűrővel full felbontáson játszani. Össze sem tudom hasomlítani a sima 17"-os monitorommal. Most vehetek egy nagyobb monitort is. :K ( hacsak nem akarom mindíg a nappaliba hordani a gépet, amikor játszani akarok. :W )

Tudtok ajánlani valami jó monitort, ami ár/érték arányban is faja? :R

(#31766) - = Zk = - válasza Kzo (#31764) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hali...
én a helyedben nem vennék 256megás kártyát! :(
min 512!...de attól is függ,mire szeretnél új VGA-t vásárolni?játék,net,alkalmazás stb.
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31767) butcher eu válasza Bluegene (#31763) üzenetére


butcher eu
senior tag

ebay-en találtam 6 helyet az USA-ban ahol lehet kapni. Átszámolva 5145Ft nak megfelelő dollárért.
szerintem drágább lenne a posta.

(#31768) Kzo válasza - = Zk = - (#31766) üzenetére


Kzo
tag

Játék,net, stb. A TFT-m max felbontása 1024x768 tehát csak elég lenne 256Mb-s verzió!Mert ez 18.000-ért megérheti! ,az 512-re nem emlékszem hogy lett volna akcióban csak 1Gb-osra és az meg talán már sok!az meg 24.000 körül van! Az ár is fontos ,mert új VGA-ra és új AM2-es alaplapra van összesen 30.000Ft-om!

[ Szerkesztve ]

(#31769) edipqe


edipqe
senior tag

hümmmmm vmiért nem megy a 3dmark..vkinek vmi 5lete? Catalyst az most 8.4 van fent amit gyárilag adtak melléje. Ma rakok fel novit.

Chillát felraktam............bexarás mekkora különbség! A gyári vackon tojást lehet sütögetni!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#31770) butcher eu válasza edipqe (#31769) üzenetére


butcher eu
senior tag

a 8.4-es hez ha jól tudom kell egy vantage hotfix hogy nmenjen a vantage, de a 8.5 az tuti. azzal mennie kell. nekem is volt ilyen gondom.

(#31771) edipqe válasza butcher eu (#31770) üzenetére


edipqe
senior tag

a futuremark 3dmarkja az nem ugyanaz mint a vantage, nem?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#31772) lsc válasza Kzo (#31768) üzenetére


lsc
nagyúr

Oda elég a 256-os , viszont alacsony felbontáshoz nem árt a proci sem .

Az élet kegyetlen .

(#31773) butcher eu válasza edipqe (#31771) üzenetére


butcher eu
senior tag

a futuremark készíti ezeket a banchmark-okat. 3Dmark 2001, 2003 2005, 2006, és az új a vantage

(#31774) edipqe válasza butcher eu (#31773) üzenetére


edipqe
senior tag

áh értem, tehát az évszámos számozással leálltak, és helyette jönnek a bugyuta nevek. ok értem. köszi!

Igazság szerint nem foglalkoztam a 3d markokkal 2005 fölött mert nem volt értelme 7600-tal meg bartonnal :B

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#31775) katt777 válasza hakos1987 (#31702) üzenetére


katt777
félisten

Megvagyok, csak még mindig nincs netem. :W Havernál vagyok, de ez meg olyan lassú, hogy kész... :(((

Na, mégsem jobb a PCI-E2.0, ezt besz-ptam. Catalyst-et feltéve visszalassult normál sebességre, levéve is úgy maradt. Nem t'om, mitől volt gyors, mert megnéztem a mentéseket, és azon ua. volt minden beállítás. Gyorsabb volt alap VGA-val, mint Catalyst-tel tuningolva. Érdekes. 8.7-hez majd visszateszem a drivermentes partíciót, meglátjuk.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31776) katt777 válasza butcher eu (#31773) üzenetére


katt777
félisten

06-ig kellenek a hotfixek. Systeminfo, nem patch!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31777) edipqe válasza katt777 (#31776) üzenetére


edipqe
senior tag

értem, ma leszedem a 8.7es catalystot azt ha azzal se megy a 3dmark akkor jöhet a patch vagy mijakutya füle.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#31778) Kzo válasza lsc (#31772) üzenetére


Kzo
tag

AMD X2 4200+ 2.2Ghz --->2.9Ghz körülire lesz húzva, ez már csak elég lesz!
De akkor inkább 512Mb verziójút veszek, mert csak 2000-el drágább és a felbontás mérete még lehet hogy változik!

[ Szerkesztve ]

(#31779) lsc válasza Kzo (#31778) üzenetére


lsc
nagyúr

50-hez elég .

Az élet kegyetlen .

(#31780) butcher eu válasza katt777 (#31776) üzenetére


butcher eu
senior tag

nekem egy catalyst hotfix javította meg amikorr nem akart menni a 8.4-gyel. aztán feltettem a 8.5-öt és jó lett

(#31781) Kzo válasza lsc (#31779) üzenetére


Kzo
tag

Ez jobb hűtés mint a Sapphire referencia hűtője?

(#31782) lsc válasza Kzo (#31781) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg jobb , viszont a bolt nem ajánlott /hosszú és költséges gar ügyintézés ha szükség van rá / .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#31783) edipqe válasza Kzo (#31781) üzenetére


edipqe
senior tag

rézre festett alu valójában. nincs benne tudtommal heatpipe, de jobb a venti, és ráadásul itt az egész karira tolja a levegőt. Ha jobb is sztem nem lehet sokkal jobb. googlebe írd be:

asus 3850 cooler test, és kattintsd át képre hátha egyből kiköp egy használható táblázatot.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#31784) Leonyid84


Leonyid84
tag

Sziasztok!
Nemsokára lesz egy 3870 X2-m, de nem tudom, hogy mennyire menne jól, ezért segítséget kérnék. Van egy Asus P5K-E alaplapom, ebbe ugye működnie kell majd, nem is ezzel van a gond, de a tápom csak 550W-os Chieftec, a vga meg nagyon éhes, szerintetek elég lenne a táp hozzá?
2.Q6600 3 GHz-en kihajtaná nagyjából? (nálam a nagyjából nem azt jelenti, hogy +500 mhz-en ennyivel meg annyival több lenne a 3dmark, hanem hogy játékok alatt ne droppoljon az fps miatta)

(#31785) Kzo válasza lsc (#31782) üzenetére


Kzo
tag

oké! most nézem hogy ipon -nál is ua. az ára!Még egy utolsó a ref. hűtővel lehet húzni ha szükség lesz rá ill. alapon elég neki a hűtés + venti nélkül?A HIS gyártó termékei megbízhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#31786) lsc válasza Kzo (#31785) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben szabályozod a hűtést akkor igen /ez alapon sem árt /, + venti nem kell , a ventit rivatunerrel vagy driver + ATT-vel tudod szabályozni a legjobban . A his jó ati gyártó , ha nem a legjobb .

Az élet kegyetlen .

(#31787) DigitXT válasza lsc (#31772) üzenetére


DigitXT
félisten

viszont alacsony felbontáshoz nem árt a proci sem
Ez mókás: azért, mert nagy felbontáson a VGA-limit miatt kisebb proci is elég, alacsony felbontáson muszáj nagyobb?:DDD A miheztartás végett: ha valaki nagy felbontáson "kihajtja" a kártyáját, és mondjuk 30 FPS-t ér el, kis felbontáson ugyanezt a 30 FPS-t minimum el fogja érni, sőt.:U Értem, hogy arra gondolsz, hogy ha nagy felbontáson már nem számít a procituning, mert marad a 30 FPS (VGA limit), kisebb felbontáson meg ha marad pl. ugyanez a 30 (egyben proci limit is volt mondjuk), akkor tuninggal elérhető a 40-50, viszont így, ahogy megfogalmaztad, elég félrevezető.:R

(#31788) Kzo válasza lsc (#31786) üzenetére


Kzo
tag

Jobb ill. megbízhatóbb mint a Shapphire ,mert ezt is nagyon favorizálják! és megéri az 512-es HIS verzió a +6000-ot ref hűtővel a Shapphire-hez képest?

(#31789) DigitXT válasza Leonyid84 (#31784) üzenetére


DigitXT
félisten

3GHz-es Q6600 mellett tuti nem fog droppolni az FPS!:D (Tapasztalat.:R)

(#31790) DigitXT válasza Kzo (#31785) üzenetére


DigitXT
félisten

Remek, és akkor nagy az öröm: végre elfelejtitek a Pixmaniat...:K
A HIS nem rossz (nekem az van, és pl. tuningolom is), de két dolgot
gyorsan felejts el: a refhűtős tuningot, ill. a venti nélküli használatot.

(#31791) Kzo válasza DigitXT (#31790) üzenetére


Kzo
tag

Mivel tiszta sor ,hogy 512-kell ezért van ez de ez nem túl biztató mert a márkát sokan lehúzták!Akkor van ez ez már biztatóbb de drágább!Egy HIS iceQ hűtési megoldás mennyibe kerülne külön a kártyára?

(#31792) Leonyid84 válasza DigitXT (#31789) üzenetére


Leonyid84
tag

Ok, de ez X2. :)
Btw, az 550-es Chieftec bírni fogja ezt a dögöt?

(#31793) DigitXT válasza Leonyid84 (#31792) üzenetére


DigitXT
félisten

És akkor mi van?:U Senki nem érti ezt a procilimit témát, vagy mi?:W
A tápot nem tudom, arról majd nyilatkoznak azok, aki hajtanak X2-t...

(#31794) Leonyid84 válasza DigitXT (#31793) üzenetére


Leonyid84
tag

Mit kéne ebből értenem, X2 jóval gyorsabb a sima 1 gpu-s 3850-nél ergo, feltételezem, hogy az nem jelent sokat, hogy nálad a lassabb kártya kivan hajtva... :W

(#31795) - = Zk = - válasza Leonyid84 (#31792) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekemis X2-m van...6400+,3vinyó,pár venti....és ezt táplálja egy 535W enermax!!sztem a chiefteked nem fogja birni.alapbol 550et ajánl a gyártó az X2 alá...gyengébb tápokra értendő!de ez csak az én véleményem:R

Kzo:mondtam h 512est vegyél :U am nekem zafír karijaim voltak csak,és megvok velük 100% elégedve!gyári hűtését meg akarod tartani?...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31796) South Velen válasza Kzo (#31791) üzenetére


South Velen
addikt

Jó kis tuningbarát kártya a Gigabyte, de nem a legmegbízhatóbb, ráadásul az a hűtés idle-ben feleslegesen hangos.

Én a 3870-esemet 880-ig húztam,úgyis döglődik már, ha már lúd, legyen kövér, de bírta. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#31797) DigitXT válasza Leonyid84 (#31794) üzenetére


DigitXT
félisten

Bazz...:DDD Felejtsétek már el ezt a kihajtás szót, mert ahogy elnézem csak hatalmas kavarodást okoz a fejekben, aztán senki sem tudja, hogy miről is szólt eredetileg.:))

Mégegyszer utoljára: ha nálam a HD3850-nel nem esik le ("droppol") soha az FPS procilimit miatt (3GHz-es Quad), akkor nálad a HD3870X2-vel sem fog ugyanezen proci mellett. Azt hittem ez teljesen nyilvánvaló. Annyi lesz a különbség, hogy neked átlagban jóval gyorsabban fognak futni a játékok, ennyi.:U

Még annyit mondhatnál erre, ha nagyon trükközni akarnál az elméleti lehetőségekkel, hogy akkor mi van, ha mondjuk VGA-limit miatt esik le nálam az FPS, és nem veszem észre, hogy eközben a proci is kevés, na ebben a helyzetben mi lenne a 3870X2-vel: hát ugyanez, csakhogy ilyen még sosem fordult elő...:K

Szóval rosszabb semmiképpen nem lehetne, s nálam tökéletes: ezt értsd meg!:R

(#31798) butcher eu


butcher eu
senior tag

katt

jól tudom hogy CF-vel nem lehet húzni a kártyákat?
és vissza kell flash-elnem a biost az eredetire, ha a másikon is az alap bios van?

[ Szerkesztve ]

(#31799) Leonyid84 válasza - = Zk = - (#31795) üzenetére


Leonyid84
tag

nekemis X2-m van...6400+,3vinyó,pár venti....és ezt táplálja egy 535W enermax!!sztem a chiefteked nem fogja birni
De miért ne bírná, Chieftec tudtommal nem rossz táp, elméletben pedig még kicsit többet is tud az Enermaxodnál és nekem csak egy winyóm van. 550-et sztem csak az ilyen kukatekek miatt írnak rá,a mik gyakorlatban 300w-ot se tudnak.
DigitXT okok

[ Szerkesztve ]

(#31800) South Velen válasza Leonyid84 (#31799) üzenetére


South Velen
addikt

A Chieftec jobb az Enermaxnál :(
Hát, általában nem. Persze jó a csifi is.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.