Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) Gorneck válasza laci666 (#999) üzenetére


Gorneck
titán

Ha megközelíti a GT teljesítményét az XT, akkor piszok jó vétel lehet...persze ehhez végre az ATI karik architekturális előnyeinek is ki kéne már végre mutatnia a foga fehérjét...

Gorneck#1239

(#1002) keIdor válasza Yutani (#1000) üzenetére


keIdor
titán

Ja jó, sry nem is figyeltem :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1003) Abu85 válasza 7600GT (#975) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Practicle alapú GS kódok nem túl nagy problémák maximum az ütemező nem osztja ki hatékonyan a munkát, de ettől még nem fekszik ki a GF8.
Mit írjak a VS-ről? Semmi új nincs benne csak bepótolandó lehetőségek. :) Elvileg a G92 továbbra is 16-os batch-csel dolgozik, szóval a Pure VS sebesség marad a chip képességének a fele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1004) leviske válasza Gaboman (#982) üzenetére


leviske
veterán

Te most komolyan elhiszed, hogy az ATi kiad egy teljesen új szériát, UGY, hogy még lassabb is mint az előző?????? Na ne röhögtessss..... :C
Mindenki magyaráz minden hülyeséget..... senki nem tud semmit a HD38x0 sorozatról azon kívül, ami nyilvánvaló (55nm, DX10.1 támogatás). Nehogy már ebből valaki megjósolja nekem, hogy 10000000szer lassabb lesz az RV670, mert ő gondolt egyet az RV névből.
Szvsz, full felesleges ilyen hírekkel foglalkozni, mí meg nem jelennek, ha az AMD-nek tényleg van pofája lassabb karikat kiadni... akkor meg ő szívja meg, mert nem fogják venni. ;)

(#1005) Interceptor válasza Tuco Ramirez (#985) üzenetére


Interceptor
addikt

Itt most nem erröl van szó ő ezért nem bűnös, nem mindenki hardverbuzi mint mi.Nem várhatod el töle hogy értsen hozzá,ő csak játszani akar és ennyi.Annyiért szeretné megvenni amennyit valójában ér.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1006) 7600GT válasza Abu85 (#1003) üzenetére


7600GT
senior tag

"Mit írjak a VS-ről?"
Hát igen elég hülyén fogalmaztam meg... :) Az a baj, hogy csak körül írni tudom a kivánságomat. :DDD Szal: A radiosity meg a global illumination azok GS kódok ha jól értem. Milyen VS kódok vannak, milyen látványos dolgokat lehet csinálni VS kódokkal?
Tök szar, még egy kérdést sem bírok feltenni... :( :DDD

Szerk.: Szerinted mekkora az esélye annak, hogy az AMD-ék visszarakják a hardveres MSAA támogatást az Rv670-be?

[ Szerkesztve ]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1007) Abu85 válasza 7600GT (#1006) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GI-re és a Radiosity-re nem csak a GPU GS képessége add megoldást. Lehet a processzorral is számoltatni (Ray-Trace). Van GI a STALKER-ben is, csak valamilyen konzol paranccsal hozható elő.
A VS az alig változott az SM3-as formájához képpest. Maximum annyi lesz, hogy erősen használni fogják a Vertex Texture Fetch-et, például a Displacement mapping-hoz.

A hardveres MSAA-nak nem igazán van esélye az rv670-ben. Inkább az AF a fő problémája a chipnek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1008) Tuco Ramirez válasza Interceptor (#1005) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ha már itt tartunk, ennél sokkal nagyobb átbaszás az, amikor egyes áruházakban a 8500GT-vel készre szerelt PC-kre ráakasztják a "Gamer" jelzőt.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#1009) Interceptor válasza Ribi (#984) üzenetére


Interceptor
addikt

nem csak tudod a becsület mint fogalom már rég elfeledett az emberek körében,de legyél te is csak olyan mint a többi.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1010) Interceptor válasza Tuco Ramirez (#1008) üzenetére


Interceptor
addikt

igen az is átbaszás.Ott húzzák le cserencsétlen lamereket ahol csak tudják.ez az rugjunk még beléjük...

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1011) 7600GT válasza Abu85 (#1007) üzenetére


7600GT
senior tag

"Inkább az AF a fő problémája a chipnek."
Már 4x-es élsimitástól igen rendesen visszaesik a teljesítménye... Ez azért nem kis probléma. Nekem személy szerint sokkal fontosabb az AA mint az AF. Szóval én inkább úgy fogalmaznék, hogy mindekettő igen nagy problémája a chipnek.
"A hardveres MSAA-nak nem igazán van esélye az rv670-ben." Miért nincsen esélye? Nehéz lenne megoldani?

[ Szerkesztve ]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1012) Gaboman válasza leviske (#1004) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ólvasadd már el mit is írtam!
Nem hiszem hogy hiteles nem,vagy nem tudsz ólvasni? :F

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#1013) Komplikato válasza Tuco Ramirez (#1008) üzenetére


Komplikato
veterán

De legalább következetesen Q6600 procit tesznek a 8500GT alá. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1014) Abu85 válasza 7600GT (#1011) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak az AMD karijai D3D10.1-esek így az egyre terjedőbb Deferred Shading esetén csak a Radeonnal lesz AA. Ezáltal a teljesítmény másodlagos, mert a GF8-on nem kapcsolható be.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1015) leviske válasza Gaboman (#1012) üzenetére


leviske
veterán

Tudok olvasni, csak gondoltam megerősítelek. :DD

MOD: már mint abban, hogy biztos legyél benne, hogy nem igaz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1016) Thrawn válasza leviske (#1015) üzenetére


Thrawn
félisten

Jövő heti lottószámok?
Egy teszttel is beérem amiben az RV670 jobb mint az R600 :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1017) Gyuri27


Gyuri27
félisten

(#1018) EQMontoya válasza Thrawn (#1016) üzenetére


EQMontoya
veterán

specifikációk alapján lehet, hogy több helyen jobb lesz, mivel a mag órajel +10%, a ram sávszél 2/3-a lesz a hd2900xt ddr3-nak, de magasabb, mint a 8800gt-nek, és, mint látható, annak is elég, ami van.

Same rules apply!

(#1019) bernyo válasza Gyuri27 (#1017) üzenetére


bernyo
csendes tag

Hát, nem lehet tudni. Most néztem a 8800GT nagyker listában 41600+fa, ami ölég olcsó. Az alá nem tudom, hogyan tudnak menni.

(#1020) Gyuri27 válasza bernyo (#1019) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] és a gt még csak nem is pcie2.0-s :(

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1021) ez_meg_emaz válasza keIdor (#989) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Tudom. Csak a te hsz-edre reagáltam azért idéztem azt. :)

Interceptor: Tudom nem szép dolog, de rákényszerültem énse azért csinálom mert jopoén. Ha igy nézzük ati is átvert mert megvettem és 1 honap mulva fele annyiba kerül. Az már más hogy ez független az atitol max annyi köze van hozzá hogy kénytelen árat csökkenteni. De hidd el a világon senki nem beszél soha maga ellen, nemcsak a magyarok. Hazudni meg nem hazudok senkinek ezzel.

(#1022) bernyo válasza Gyuri27 (#1020) üzenetére


bernyo
csendes tag

De az. [link]

(#1023) rocket válasza ez_meg_emaz (#1021) üzenetére


rocket
nagyúr

"nv/ati atveri a felhasznalokat" tobb ilyen hozzaszolast is olvastam az elmult napokban es unalmas mar, mindenhol igy mukodnek a dolgok, a cegek erdeke a termekek eladasa es nem az, hogy ki mennyit bukik rajta, ezert is nagyon utaljak a cegek ha kiszivarognak infok NDA lejrarta elott, mert most pl. a megjelenes elott kiszivargo 8800gt teljesitmeny infok varakozasra kenyszeritettek embereket akik mondjuk 8800gts-t terveztek venni, ami ugye nem jo az NV-nek es partnereinek mert a g80 keszletektol szabadulni kellene.
Internet segitsegevel lehet elore latni valamilyen szinten, igy idoben ellehet adni termekeket kisebb bukoval, megveszel valamit akkor benne van a lehetoseg, hogy masnap sokkal jobb termek jon olcsobban.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1024) Thrawn válasza EQMontoya (#1018) üzenetére


Thrawn
félisten

looool ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1025) bernyo


bernyo
csendes tag

Egyébként lehet olcsóbb lesz, tök mindegy. De azért ez elég nagy köcsögség, hogy az ati(amd) meg az nvidia is pofánf.ssa pont a csúcsakategóriás vásárlóit. Aki GTS/GTX-et, meg XT/PRO-t vett, nem rögtön debütáláskor, hanem mondjuk pár hete (mint én :D), az most jól besz.pta... :(

(#1026) EQMontoya válasza Thrawn (#1024) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát azt még mindig nem hiszem, hogy ez csúcskárta lesz, mert nem lesz. gyakorlatilag egy hd2900gpu magasabb órajelen kisebb fogyasztással, kisebb ram sávszéllel. de semmi újitás. szal inkább olyan érzésem van, mint ha kijönne egy új generáció, amiből egyelőre a felsőkategória alját látjuk :D

Same rules apply!

(#1027) Thrawn válasza bernyo (#1025) üzenetére


Thrawn
félisten

Előbb-utóbb mindig kiadnak egy gyorsabb kártyát. ÉS?

EQMontoya: Link ;]
Ebből már nem magyarázod ki magad, beszélsz össze-vissza :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1028) EQMontoya válasza Thrawn (#1027) üzenetére


EQMontoya
veterán

igen, teljesitményben ezek alapján 2900xt fölött lesz, de ez maximum valami ráncfelvarrás, hogy miért kap hd3800 nevet, azt végképp nem értem. max hd2920 járnak neki :D

Same rules apply!

(#1029) Gyuri27 válasza EQMontoya (#1026) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link],
55 nm-es grafikus processzor
az árnyalóegységek száma: 320
256 bites memóriabusz
DirectX 10.1 és Shader Model 4.1 támogatás
PCI Express 2.0 x16 csatoló
ATI Avivo technológia a minél szebb képminőségért
DVI-HDMI-átalakító
Unified Video Decoder a nagyfelbontású videók hardveres gyorsításához
felkészítve a fizikai számítások elvégzésére
24×-es élsimítás, 128 bites HDR
ATI CrossFire X: AMD 790FX alaplapokban akár négy VGA összekötésének lehetősége

Amd - Radeon - Ryzen

(#1030) bernyo válasza rocket (#1023) üzenetére


bernyo
csendes tag

Mondjuk veszel egy új autót. Kerül 5millióba. Majd fél év múlva megkapod ugyanazt 4millióért, ami még kicsit erősebb is meg több extra van benne, meg kevesebbet fogyaszt. Na, ezt csinálja most a piros meg a zöld is. Az autóknál ilyen nincs. Előre lehet tudni, hogy mi jön, és előtte a régi modellt megkapod az 5 helyett 4-ért. Amikor kijön az új akkor már használtad fél éve a tiédet és nem fáj, ha el kell adnod 3,5-ért, hogy megvedd az újat. Igaz, szerencsére a vidkari még olcsóbb mint az autó...

(#1031) eXodus válasza bernyo (#1030) üzenetére


eXodus
őstag

Azért nem hasonlítanám a számítástechikát az autóiparhoz...

(#1032) bernyo válasza eXodus (#1031) üzenetére


bernyo
csendes tag

Akkor szerinted etikos a két nagy cég árpolitikája? Szerintem nem, és azért ilyen pofátlanok, mert csak tőlük vehetsz kártyát. És miért nem hasonlítanád a számítástechnikát az autóiparhoz? Ez semmilyen piaci szegmensben nem állja meg a helyet az ilyen árpolitika. Mondhattam volna bármilyen tartós használati cikket. Előbb a régi "szart" eladjuk akciósan utána jöhet az új, picit magasabb áron. Nem fele annyiért. Remélem k.rva sok kártya rájuk rohad. :D Mind a kettőre és kisöprik az egész management-et. Meg remélem az intel beszáll a vidkari bizniszbe. És akkor lesz egy kék gyártó is. :D Annyiból rossz csak az autós példa, mert ott van választásod, mert sok a gyártó. Itt gyakorlatilag nincs. Egyébként meg nem is értem miért idegesítem magam, igaziból tök mindegy, hogy 60 vagy 70 frame-vel megy a game.

[ Szerkesztve ]

(#1033) FragMaster válasza 7600GT (#986) üzenetére


FragMaster
addikt

nem probléma...hiába odabaxós a 88gt személyemnek perpill olyan szimpi a radeon, hogy megfelelő ár esetén inkább hd38*0 a kisebb teljesítmény ellenére...persze, ha pár ezresen múlik, akkor inkább 88gt

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1034) ez_meg_emaz válasza rocket (#1023) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Természetesen. Én ezt mind értem. Én csak interceptor kollega felvetésére reagáltam.

(#1035) Gyuri27 válasza FragMaster (#1033) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hidd el 5-10%-t nem adsz 5-8k-t. Egyrészt mert azt másra is el lehet költeni.
Másrészt ha a game megy mondjuk átlag 40fsp-vel megy a hd3800-n akkor nem érdekes az a +2-4 fsp. Ha meg ezzel a + lesz meg az a mennyiség, hogy ne diavetités legyen akkor meg megette a fene szerintem.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1036) leviske válasza bernyo (#1032) üzenetére


leviske
veterán

Azon gondolkodtál, hogy a GT nem tudt többet az eddigieknél? Ha levitték volna a GTX árát 1 hónapja GT szintre, akkor meg minden GTX tulaj azért sikoltozna, mert hogy képzel ilyen a nVidia? Azt pedig megjegyezném, hogy az XT/PRO esetében pont ez az eset volt, amit felvázoltál: 1-2 hónappal előtte levitték az XT árát, PRO néven, hogy aki XT-t vett, az azért ne jöjjön olyan szarul ki belőle.
tehát hidd el, hogy senki nem lesz kirugva, és a Csúcskártyák úgy is csúcsáron maradnak, csak azok januárban jönnek ;)

MINDENKIT EMLÉKESZTETNÉK, hogy a HD3800 sorozat, a GS/GT/GTS most felső-középkategória, és nem felsőkategória. :) Vörösék, zöldék rájöttek, hogy nem elég egyik mostani "csúcskártya" sem az új játékoknak, ezért van az árátszabás. :))

(#1037) bernyo válasza leviske (#1036) üzenetére


bernyo
csendes tag

Ok. Igazad van. Megveszem legközelebb a csúcskártyát a magyar premier napján és kész. Azon sokat bukok majd, de legalább csak fél vagy egy év múlva. :D Van már 9800GTX topic? :D

Meg jó lenne egy hd3899 mondjuk 128 komplex és 512 egyszerű steam gpu-val vagy shaderrel vagy mi a nevük. :D

[ Szerkesztve ]

(#1038) rocket válasza bernyo (#1037) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem a 8800gtx jo pelda arra, hogy ez nem igy tortenhet csak, lassan 1 eve van a piacon, nagyker arakat nezem akkor 30% korul vesztett az ertekebol kozel 1 ev alatt, ami nem rossz egy felsokategorias termeknel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1039) Gyuri27 válasza rocket (#1038) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mondjuk nem is volt ellenfele! Miért csökkentette volna az árát az nv?

Amd - Radeon - Ryzen

(#1040) bernyo válasza rocket (#1038) üzenetére


bernyo
csendes tag

Hát ja. De mondhattam volna azt is, hogy up. :D

(#1041) leviske válasza bernyo (#1037) üzenetére


leviske
veterán

Az nV új felsőkategóriás nevéről fogalmam sincs, de vagy maradnak a 8800 előtagnál, vagy jön a 8900, de nem hinném, hogy máris kiadnák a 9xxx szériát, ahoz túl pénzéhes az nV, majd miután mindenki bevásárolt januárban is, akkor majd nyáron/ősszel jön az új széria.
ATi-nál viszont én a HD3900 sorozatra tippelek, mint új felsőkategória. (pl X1800/X1900)

De majd meglátjuk januárba, vagy még decemberbe, ha addigra kiszivárognak infók. :)

(#1042) Interceptor válasza ez_meg_emaz (#1021) üzenetére


Interceptor
addikt

Végülis megértem a problémád és azt is, hogy te is átverve érzed magad.Nehéz volt kibírni de nekem mégiscsak sikerült hogy ne vegyek novemberig új kártyát.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1043) leviske


leviske
veterán

2 hét.... :F :Y :O

(#1044) Oliverda


Oliverda
félisten

Azt olvastam hogy az RV670XT-vel szerelt kártyák induló ára $200 lesz. Azért ez így nem tűnik rossznak, főleg annak fényében hogy jelenelg 175 forint 1 dollár.

Még jó hogy elmaradt a 2600XT beszerzésem... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1045) leviske válasza Oliverda (#1044) üzenetére


leviske
veterán

Igen, de itt elvileg euróként értendő az a 200, nem? :F Az meg sajna nem 175Ft... :(

(#1046) Oliverda válasza leviske (#1045) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez szerintem már régen nem így van. Inkább úgy fogalmaznék hogy + áfa, tehát +20%. Így számolva olyan 42K környékén lesz majd itt kapható... remélhetőleg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1047) Gorneck válasza leviske (#1045) üzenetére


Gorneck
titán

Pontosan...

Oliverda: Kétlem...hacsak nem netto nagykerárat írtál...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1048) Oliverda válasza Gorneck (#1047) üzenetére


Oliverda
félisten

Példa:

Az AMD jelenleg aktuális CPU árlistája szerint egy 6400+ CPU 1000 darabos rendelés esetén $220/db. 220*175 (aktuális dollár deviza árfolyama) = 38.500. Most még hozzájön a +20% áfa, akkor kijön egy 46.200 forintos bruttó ár. [link] , [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1049) Rolcsi20 válasza Oliverda (#1048) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

én is 45ért láttam aquaba.....

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#1050) Rolcsi20 válasza Oliverda (#1044) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

200ért 256megásat kapsz majd:D vagy a 3850et, 300köré tervezték a 3870et 512megával, de ha nem jobb mint a GT akkor talán leviszik 250körüli árra....dolcsiba persze.

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.