Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29001) szitaati válasza Sutty66 (#28993) üzenetére


szitaati
aktív tag

Szia! Én anno a 9800-amat passziváltattam (hö, még, jó, hogy nem a félévemet ;] ) és a mai napig rendben megy. Szerintem tedd vissza az oldallapot, és állítsd be a házventiket úgy, hogy elöl be, hátul ki. Ja, és szedj le minden vga-buzeráló progit, ATT, Rivatuner, meg mittomén mik vannak, állítólag hajlamosak megkavarni a kártya 2D-s üzemmódját.
Ha ezek után is szar a hőmérséklet, próbáld meg újrapasztázni esetleg. Ha ez se segít, a ház elejében lévő ventit tedd rá a bordára gyorskötözővel, v. amivel jólesik. (én is ezt tettem egyébként az S1-el.) Annyira nem lesz melehg a házadban miatta, a karid rendesen lehűl, és nem lesz plusz venti a házban, tehát csend kipipálva. ;) És ingyé' van. :D

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#29002) Sutty66 válasza katt777 (#28999) üzenetére


Sutty66
tag

Mondom a helyzetet. Rápakoltam egy ősrégi Jamicon nevű ventit . Jobban lobog tőle a hajam mint a hajszárítótol ( a hangot most nem részletezm) alap 30-32 fok terhelve (GRID alatt ) eléri az 50 fokot. Tehát valszeg mindenképp kell rá venti mert anélkül megfő. Noctua NF-R8 az pwm-es vagy sima. Majd rákeresek guglival. Addig meg megnézem a fánkot hogy mit mutat. Thx mindenkinek de egy kicsit bosszantó hogy az ember nem azt kapja amire számit, hirtelen felindultam :O

(#29003) katt777 válasza Sutty66 (#29002) üzenetére


katt777
félisten

Noctua nem PWM-es, de adnak hozzá két szabályozó kábelt. Én nem raktam fel egyet sem, hagyom teljes fordulaton pörögni, úgy is halk (17 dB), és 50 m3/h a légszállítása. Direkt arra fejlesztették, hogy erős és halk legyen. Ha a nagyobb ellenállást alkalmazod, akkor nyújtja egy hagyományos venti teljesítményét, és csak 7 dB a zaja,

Na, még mindig nem tettem föl az oldalamra a Chillás teszteket... :B

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29004) F e Z o válasza katt777 (#29003) üzenetére


F e Z o
veterán

"csak 7 dB a zaja"
hát ha ezt zajnak lehet nevezni, inkább olyan, mint macska a füvön....

H2O über alles!

(#29005) Sutty66 válasza katt777 (#29003) üzenetére


Sutty66
tag

Sephi beelőzött a 7db-s megállapítással. Pofám leszakad ahogy szokták mondani. Megprobáltam a gpu tesztert megizzasztja rendesen a gépet de max 60 fok a szörpamacs. A másik tesztel csak 51 fokig ment 11 perc után. Mindenesetre nem hagyom annyiba és barkácsolok rá egy csendes hütést.

(#29006) nixx-21


nixx-21
senior tag

kb mivel egyenlő 19dB-s venti? emberi beszéd mennyi?

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#29007) Sutty66 válasza nixx-21 (#29006) üzenetére


Sutty66
tag

19 db-re kell hogy odafigyelj és ne legyen más zaj hogy halljad. Az szinte tökéletes egy ventinek Hol tud valaki ilyen Noktua csodát mert a disztributorként megnevezett Kelly-tch ben nincs

[ Szerkesztve ]

(#29008) Kelvin válasza Sutty66 (#29007) üzenetére


Kelvin
őstag

Szépen beírod az árgépbe vagy google és kiír egy csomó helyet. Már jópár éve kapható de látom most fedezte fel itt jópár emerke :DDD Kb azonos kaliberű még a Scythe, a kettő jó alternatívája egymásnak.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#29009) katt777 válasza Sutty66 (#29007) üzenetére


katt777
félisten

Red Towerből rendeltem, ott a legolcsóbb, de a futáruk/postájuk egy mizéria. Talán a boltban. eBoltból is rendelhető, jóval drágábban. Nem linkelem, nehogy büntit kapjak, de biztosan meg tudjátok találni. Arra vigyázzatok, hogy 12 cm-esből a fogazottat vegyétek, az a legerősebb, és a legcsöndesebb, és természetesen az is leszabályozható.
Tényleg nem tudja senki, milyen jók a Noctik? Gondoltam 2 ilyet a Chillára, tuti nem melegedne 50°C-ra sem GPU-CV alatt, de hát jók és csöndesek a rajta levők is.

Kelvin: Tudtam én, csak most lett rá szükségem. És ez legalább olyan hardver, amelyben nem csalódik az ember.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29010) Sutty66 válasza Kelvin (#29008) üzenetére


Sutty66
tag

A gogli kiadott egy jónéhányat ahol nincs! Linkről megtaláltam a disztributort , nekik sincs! Az árgépet nem ismerem ezért elnézést. Ezekután kérdeztem meg olyantól akinek van mert az biztos vette valahol (feltételezem nem találták az utcán). Mivek meg eddig nem kellett ezért nem fedeztem fel. :R
Más. Éjszakára megprobáltam venti nélkül bekapcsolva hagyni:Alapból 62 fok. Hát ez van , hét elején beújjítok egy noktuát. :C További jóestét mindenkinek.

(#29011) bakosgabor57 válasza katt777 (#28999) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Tess egy ref-hűtős 800x800-as GPUCV.Biztos,hogy chillával-10C lenne.http://kepfeltoltes.hu/view/080614/GPUCV800x800_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sztem én elvagyok ezzel is,ami játék alatt 65C-körül van/mint pl. GRID/

[ Szerkesztve ]

(#29012) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#29011) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Bocs a linkért,elnyomódtam magam.

(#29013) Konfigos


Konfigos
őstag

Egy kérdés.Szerintetek Hd3850 Crossfirebe Vs Hd3870 Vs 8800Gt.Melyikkel járnék a legjobban szerintetek?3870x2 sajnos kizárva annyi kp nincs :(

(#29014) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Szerintetek érdemes-e még beruházni egy x1600pro/AGP/ helyett egy 3xxx-be.Még el lehet kapni az utsó példányokat ahogy olvastam,.fiamnak lenne,és hát alaplap meg RAM már sok lenne,a P4 520-as még elketyeg 3100MHz-re húzva,és a játékok is csak a kártya miatt döcögnek.
Vagy kössem fel a gatyót és újabb hét szűk esztendő?

[ Szerkesztve ]

(#29015) zozoz1 válasza Konfigos (#29013) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Szóval.... elöször is töltsd ki a cuccaid, mert alapfeltétele, hogy erre válaszoljunk. Ha gyenge a konfigod (benne a procid) akkor 3850-es a javasolt neked. Főleg ha nincs nagy felbontáaú monitorod. Ha jó erős vas van alatta, akkor 3870-es a javallott. Bár ha 3850 CF-ben gondolkodsz, akkor sem árt, ha van egy erős háttértámogatás. Szerintem a 8800GT már nem alternatívája a 3870-esnek. Ha csak nem hideg van a szobában, és a VGA-val akarsz fűteni. :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29016) zozoz1 válasza Konfigos (#29013) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Szóval.... elöször is töltsd ki a cuccaid, mert alapfeltétele, hogy erre válaszoljunk. Ha gyenge a konfigod (benne a procid) akkor 3850-es a javasolt neked. Főleg ha nincs nagy felbontáaú monitorod. Ha jó erős vas van alatta, akkor 3870-es a javallott. Bár ha 3850 CF-ben gondolkodsz, akkor sem árt, ha van egy erős háttértámogatás. Szerintem a 8800GT már nem alternatívája a 3870-esnek. Ha csak nem hideg van a szobában, és a VGA-val akarsz fűteni. :R

bakosgabor.

Ha AGP, akkor én már nem ruháznék be. Irreálisan magas már az AGP karik ára. Meg amúgy is az AGP 8x-os, a PCI 16x-os. Az AGP és a PCI VGA közötti árkülönbséget inkább alaplap vásárlásba fektetném. Persze ez a saját határozott véleményem.... :R

Tudnám mire kattintottam hogy még egy ablak lett. Már fáradok.... :W

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29017) szitaati válasza zozoz1 (#29016) üzenetére


szitaati
aktív tag

:Y az AGP 8X-os, a PCI-E meg 16!! - no és??? Ezek köszönőviszonyban sincsenek egymással! Az AGP önmagában talán még ma sem lenne akadálya a nagy teljesítménynek.
Nem mindegy, hogy mit szorzol fel 16-tal...
Szerintem ha van pénz belátható időn belül új gépet venni akkor tényleg nem éri meg a 3850.
Viszont ha jópár évig nem lesz új gép, akkor megfontolandó. Esetleg egy használt X1950XT, vagy hasonló kari, ami még olcsóbb is. Igaz nem DX10, de a később megjelenő DX10es játékokhoz úgy is kevés lenne a konfig, a maiak meg még eldöcögnek rajta.

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#29018) bakosgabor57 válasza zozoz1 (#29016) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Hát erről van nagybaszó.Új alapalap+kártya+RAM.
szitaati:pénz az nics semmire,toldozgatni meg egy darabig csak jó egy 3850-es AGP?

[ Szerkesztve ]

(#29019) zozoz1 válasza szitaati (#29017) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Van fogalmad róla hogy mennyiért árulják az X1950XT AGP-t használtan? Ráborulnál a monitorra és sírva fakadnál. Ráadásul ki garantálja, hogy nem egy agyonhúzott kari? :F

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29020) katt777 válasza zozoz1 (#29016) üzenetére


katt777
félisten

Megint a válaszra mod helyett? Vagy duplán az OK-ra először.

No, itt vannak a teszteredmények Chillával. HIS bios-szal 3D06 és GPU-CV hőértékeiből 2-3°C-ot még le lehet venni (pedig nem is az vezérli a hűtést, de ez van:


GPU-CV@877/1196


3DMark06@877/1196


Turok@877/1196 bő órányi játék alatt

bakosgabor: Nekem is van ref hűtős GPU-CV eredményem, kevesebb tuninggal volt +10°C, de nagyjából eltaláltad. Viszont most nem megy a hajszárító, totál halk a gépem. :C

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29021) bakosgabor57 válasza katt777 (#29020) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Tudhatnád,hogy a GPUCV-vel kb. 2.5-3-perc,míg beáll a hőmérséklet.Én már kaptam ezért a fejemre/sakkor mi van?/
Melyik hajszárító?Az MSI OC ref-hűtőre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#29022) katt777 válasza katt777 (#29020) üzenetére


katt777
félisten

Na basszus, GPU-CV-re a régi linkjét tettem be nagy képre. :B :W Itt a helyes!
HIS bios-szal csak 68°C.

bakosgabor: Már megbocsáss, de nekem nem kell felhívnod erre a figyelmemet. Ment az addig, amíg beállt. E téren nem tartok igényt oktatásra. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29023) Thrawn válasza katt777 (#29022) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam 73 fokig megy fel 64%-os venti mellett a TurboX, 800x800-on 8x-os MSAA mellett...
MX2-t még nem applikáltam fel, idő-idő-idő...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29024) katt777 válasza Thrawn (#29023) üzenetére


katt777
félisten

Hát ezért jó a HIS. Bár az órajeleket elfeledted megírni. lsc-nél 800/1000-en ment el eddig (73°C), hasonló fordulatszámon. És már volt hangja. Gondolod, hogy érdemes átpasztázni? Totál OK így is a kari.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29025) bakosgabor57 válasza katt777 (#29022) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ha rossz linket teszel be,ne rajtam kérd számon.

(#29026) Thrawn válasza katt777 (#29024) üzenetére


Thrawn
félisten

Alapórajelen (ami a TurboX-nek alap), nem volt még időm vele foglakozni. De nem is érzem szükségét, szerintem többet nem tudna produkálni játék közben egy 2.8-ra húzott X2-vel :U

szerk: Az átpasztázást meg fogom csinálni, az MX2 csak javíthat a helyzeten (na nem mintha most vészes lenne) :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29027) katt777 válasza bakosgabor57 (#29025) üzenetére


katt777
félisten

Nem tudok róla, hogy szádon kértem volna. :DDD Csak a kioktatást tettem szóvá. :R Egyértelműen látszik, hogy a nagy képnek nincs köze a kicsihez, fölösleges lovagolnod rajta. Mire megnéztem, és észrevettem, hogy rossz, nem tudtam modolni, ott a javítás. Sztem mindenkinek egyértelmű.

Thrawn: Ebben van igazságod, az az X2 már nagyon határeset. :R (Ha csak nem 1900 fölötti felbontást használsz.)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29028) zozoz1 válasza katt777 (#29020) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Nem rossz ez a Chillával mért hő fok. His közeli értékeket hoz, talán egy lehelettel jobb....

Thrawn A 73°c és 64% fan teljesen ok. Nekem pont ma néztem 71°c plafonnál volt 59% fan... A kis különbségek már csak a ház szelőztetésében vannak...

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29029) TomBoy1986 válasza katt777 (#28999) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Tessék:

[link]

10 perc GPU-CV, s a végeredmény 66°C
877/2600-on.

Thrawn:
Iponban vetted?

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29030) Thrawn válasza katt777 (#29027) üzenetére


Thrawn
félisten

1280x1024.ben játszok, ehhez bőven elég ez a kártya, tök mindegy mit állítok be neki. Eddig nem tudtam SM3-as játékokkal játszani, most volt szerencsém kipróbálni a MOH Airborne-t, a GRID-et, UT3-at (újra), mindegyiket vitte maxon. Úgy érzem megint olyan kártyát sikerült vennem, ami kibír 3 évet, vagy akár még többet is.
Ez nekem elég :)
Mellesleg annyi pénzért amiért hozzájutottam... :D

zozoz1: Ennél feljebb sosem ment a venti, akármit is csináltam :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29031) katt777 válasza zozoz1 (#29028) üzenetére


katt777
félisten

Viszont olyan halk is, mint a lehelet...
Kíváncsi vagyok a Noctuás értékeidre. Majd ne habozz kiszedni a többi ventit!

Thrawn: Majd próbáld ki játékokkal... :P :DDD :R Viszont totál kevés a procid, tényleg nem nyersz semmit, ha tuningolod.

Tomboy: Kösz, te nyertél 2°C-kal. Ha nem felejtem el, majd csinálok tesztet és képmentést a HIS bios-szal is.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29032) TomBoy1986 válasza katt777 (#29031) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Fel kellene tennem egy másik BIOS-t, mert sajnos csak a 850 a teljesen stabil :O
Kevés neki a feszültség. Meg kell próbálkoznom azzal a 071-es BIOS-szal. Abban elvileg 1.327V van, nem pedig 1.3V

zozoz1
1. Aláírásom
2. [link]
3. GFX Chilla, ha még mindig... :D

MOD-ra: Normál gyári. Azaz 2db 80*80*10mm-essel.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29033) zozoz1 válasza katt777 (#29031) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Noctuát most csak kettőt veszek hátra porszívózni. Az első gyári két világítós 12cm-est megtartom még. Majd küldök eredményt. Marha kíváncsi leszek....

Tomboy: Neked milyen hűtő van fent? (ok most látom Chilla) Mekkora ventivel fújatod?

Hát meggyőző mit ne mondjak. Két ventivel nem csoda ha ezt hozza.... :C

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#29034) bakosgabor57 válasza katt777 (#29027) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Akkor én vagyok a hülye/az ember azt nézi amit linkelnek/,.Bocs,előre is,ha én leszek az/vagy ha nem/Szerintem kapkodsz.

[ Szerkesztve ]

(#29035) bakosgabor57 válasza TomBoy1986 (#29029) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ez sem semmi,ha 0C-fok!

(#29036) Thrawn válasza katt777 (#29031) üzenetére


Thrawn
félisten

A VGA-t kihajtani lehet, hogy kevés, de eddig minden játék simán játszható volt ;)
Azt csak halkan jegyzem meg, hogy közben mindig futott a BOINC :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29037) veber


veber
tag

HI

Valaki his x3850-es kártyánakmegtudná mondani milyen hangos a ventije?????

toki

(#29038) Bali27 válasza katt777 (#29024) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem a referencia HIS 3870 42%os ventifordultanál, Unrealban max 75fok.. Az gondolom egész türhető.. Igaz mostanában nincs valami nagy hőség se..

(#29039) lsc válasza veber (#29037) üzenetére


lsc
nagyúr

60 %-on valamit hallani , igaz nekem chieftec tápom van , az még hangosabb .
Ha az iceq-ra gondoltál . A sima referencia hűtőt 50 % fölött már hallani , elég magas hangja van a kis vent átmérő miatt , viszont az is jól hűt .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#29040) - = Zk = - válasza hakos1987 (#28964) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jonagyot mindenki!!

hakos1987:nemtudom,lehet megválaszolták a kérdésedet,de válaszolnék énis(Radeon 3870 X2-m van nekemis,de Sapphire kivitel)
nekem nem mászik fel a diódám hőfoka.tartja a VRAM hőfokát!(megnéztem 6,5óra Hellgate:London [DX10ben]után).....nemlehet hogy a hűtő progid(RivaTuner) mégsincs jól belőve? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29041) katt777 válasza TomBoy1986 (#29032) üzenetére


katt777
félisten

Elküldjem a powerplay-javított HIS 3870 IceQ3 turbo bios-omat?
Sapphire-ből van 071-es, unlockos (1400/1500-ig tuningolható, de nálam nem hozott javulást, mert GPU-t sajna nem cserél ez sem).

zozoz1: Azért javasoltam, hogy vedd ki a többit, és először csak 1-gyel nézd, mert nálam az derült ki, hogy a többi venti totál fölösleges. Max sztem az egyiket befúvásra (elöl lent), a másikat meg kifúvásra teszed (hátul fent), de lehet, hogy 2 hátsó az elsők nélkül még jobb. Ti. kisebb a befúvás, mint a kifúvás, az üres helyen meg a Nocti simán beszívja a kellő mennyiséget. Nálam legalábbis ez van, de mint tudjuk, ahány ház, annyi szívás (és fújás). :DDD Szóval lényegében szedj ki mindent, tégy be hátra egy Noctit teljes fordulaton, aztán onnan nézd, hogy kell-e egyáltalán még más is.

- = Zk = -: HGL nem is nagyon fogja leterhelni. Tényleg GPU-CV-rel kéne nézni.

bakosgabor57: Hát épp azt mondom, hogy NÉZze az ember, és akkor látja, hogy nem OK. De honnan veszed, hogy a másik nem ment 10 percig? Csak ott Everest monitoroz. Szar nekem, hogy sokaknak segítek, és olykor elírok egy linket. :B :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29042) - = Zk = - válasza katt777 (#29041) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Szar nekem, hogy sokaknak segítek, és olykor elírok egy linket :)

látod,kell neked mindenkinek segitened :) (szólj igazat,betörik a fejed :R )

akk mit javasolsz?melyen gámét fektessek alá :R
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29043) Bluegene válasza katt777 (#29027) üzenetére


Bluegene
addikt

nekem is volt s939 4200+ mellett a 3850-esem
nem érzékelhető h most c2d van alatta játékban, pedig max 1280-ban játszok

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#29044) katt777 válasza - = Zk = - (#29042) üzenetére


katt777
félisten

GPU Caps Viewer, mint írtam. Az terheli a GPU-t, nem a játékok. 800x800 8XAA Fur Rendering. Tegnap pont erről volt szó. Ezzel megtudod, meddig hevül a karid.
HGL: Hellgate: London. Te magad írtad. ;) Amúgy ebben hogy lehet a csúnya rémet legyakni? Még az elején voltam, de mindig lepusztított, amikor átmentem azon a kapun, hogy megküzdjek vele. Alig sebződik, totál szívás. Küldheted pü. is, hogy ne offoljunk.

Bluegene: Az, hogy mi érzékelhető (1280-ban nem sok, főleg, ha amúgy messze 25 FPS fölött megy egy játék) egy dolog, a kihajtás meg egy másik.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29045) - = Zk = - válasza katt777 (#29044) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R

megy pü! ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29046) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hakos1987:
feltettem végül énis az adott tesztelőt!!(köszönet katt777 :R )
nálamis felmelegszik(~75-80fok) a második gpu,és dióda...de ez érthető is
köszönhető a hűtésnek :F tehát az első gpu melegét nyomja a másodikra :W
akiezt igy kitalálta,a ....
ezért jobb az asus 3850 X2 hűtése....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29047) Bluegene válasza katt777 (#29044) üzenetére


Bluegene
addikt

jó de még a crysis-nál se gyorsult semennyit, pedig ott érzékelhető(ugyanúgy 19Fps ultra fokozaton 1280-ban, akár AMD akár intel volt alatta), szal a gyakorlatban halálmind1 AMD v intel van e a 3850-es alatt sztem, elméletben lehet némi előnye az intelnek, de a gyakorlatban nemnagyon ;) (bár az is igaz h nulla forint volt nekem váltani, hisz az s939 x2-esek elég drágák meg a ddr1-es ramok is, az E2000-esekhez meg a ddr2-esek hiába jobbak mégis olcsóbbak), szal trawn kábé -2000FT-ból vehetne intelt de mind1 ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#29048) TomBoy1986 válasza katt777 (#29041) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Áááá köszi, de nem erőltetem a HIS-es BIOS-t. Annyit nem ér az egész :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29049) Sanci789


Sanci789
aktív tag

(#29050) raziel01 válasza Sanci789 (#29049) üzenetére


raziel01
veterán

Nvidia: Priced for idiots

4870 topicjában volt ez is. :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.