Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31201) katt777 válasza butcher eu (#31197) üzenetére


katt777
félisten

Várjál! TOP karid van, az kérdéses. Elindulni vsz. elindul, de funkciókat veszthetsz CCC-ben. Nálam MSI OC bios-szal volt ez.
Mindenesetre a nem OC Sapphire-öm 877/1296-ot megy vele, ott a hardver vége nálam. Persze Chilla jobban hűti a RAM-okat, mint a gyári hűtés.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31202) katt777 válasza FeRRaR1 (#31200) üzenetére


katt777
félisten

RBE-s bios-okat AtiFlash-sel kell felforszolni, hogy szépen, magyarul mondjam.
Az imént írt sebességet 1.3V-on produkálja a karim, még csak nem is a gyári 1.327-en (2D-ben meg 300/700 1.175V-on, ami -5°C idle, azaz most 34°C a VGA-m). A HIS biosnak van még egy olyan előnye is, hogy nem veszik el az órajel-állítás lehetősége a VModtól, mint a Sapphire-ben.
Chilla. ;] Mert Jézus úgy akarja... ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31203) FeRRaR1 válasza katt777 (#31202) üzenetére


FeRRaR1
őstag

hát nekem sax, mert a biosoddal azt írja h Vendor ID mismatch, Cbabe vel nem lehet állítani, ill be se tölti....

RBE meg nem tudja elmenteni mert mindig valami illegal settingset ír ki arra amit tőled szedtem, ha nem módosítok semmit, akkor is ki írja :F

nekem a gyári 1,304 de akármire állítom, tuti nem kap többet, mert nem melegebb, semennyivel még 1,4 en se, és nem is megy jobban, próbáltam ilyen lépcsős értékeket, 1,325 1,329 1,354 meg csomót de semmi....

jah és ha RBE 112 ott azt írja a limitnél h 1200 a GPU ra akkor az se lehet a géz h limites a bios nem?

És S1 mert nem hiszek se istenbe se más ilyen kitalált xyxyxy ba ;]

(#31204) katt777 válasza FeRRaR1 (#31203) üzenetére


katt777
félisten

AtiFlash. Az nem szarakodik a Vendor-ral (gyártó).
CBE-vel módosítottam, az RBE-nek nem tetszik. De töltsd le a HIS IceQ3 turbo bios-t TPU-ról, moddold RBE-vel, különös tekintettel a 3D és low 3D módok beállítására.
Amúgy tényleg nem kap több feszt a GPU, ez 3870-eknél így van. Levinni viszont lehet.
Most melyik biosról van szó végül is? Mert az unlockos az Sapphire. Javított hűtés nélkül azt is megtalálod TPU-on.
Attól függetlenül a TOP még vacakolhat frissítés terén.


Chilla, mert megérdemlem. :DDD Ezzel most tuti, hogy egyetértesz. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31205) FeRRaR1 válasza katt777 (#31204) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát eszembe jutott 1 jobb 5 let, leszarom h 850 en vagy 900 on megy a GPU inkább le megyek haverokkal pókerezni, meg inni, esetleg tó partra, és megnézem h bírom e még a piát :DDD

Megérdemled :K :DDD

:R

(#31206) hakos1987


hakos1987
őstag

-=Zk= bocsi, a phenomom a lappal együtt csere tárgyát képezi már..... de egyébként sem tudnám ajánlani! inkább egy 6000+, többre mész vele... ha meg minden áron phenom, akkor is olyat vegyél, ami 50-re végződik, mert TLB hibával kűzd, ami abban nyilvánul meg, hogy induláskor ha egy progit nem futtok (ami kikapocsolja a patchet), akkor jóval lassabb lesz...

Katt777: rendelheted az új lapodat, a régitől meg vegyél érzékeny búcsút! :))

mod: látom 6400+ BE-d van, miért akarsz cserélni?

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#31207) - = Zk = - válasza hakos1987 (#31206) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mert alapból 4magost szerettem vna(pici időtállóság miatt)....csak lebeszéltek h nemjó ez a phenom....de itt a PH!-n meg rábeszéltek h mégis jó.... :DD
jó mi? ezen igazodjak ki :W
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31208) katt777 válasza - = Zk = - (#31207) üzenetére


katt777
félisten

Mire kell a proci? Ha túlnyomórészt játékra, akkor Intel 8xxx, ha sok 3D fejlesztés, videoszerkesztés, renderelés, stb., akkor quad, akkor Q6xxx. Phenom ár, de 1GHz-cel magasabb teljesítmény. Ált. 3.6GHz-en mennek. Viszont nem kicsit lassabb az újabb Inteleknél (Q9x, E8x), jobban melegszik, többet fogyaszt, de kompromisszumos megoldás, ha mindenképpen 4 magost akarsz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31209) - = Zk = - válasza katt777 (#31208) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szia katt...

igen...leginkább játékra...de kituddja mit hoz a jövő :U
köszönöm,de kihagynám a platform váltást!megvok elégedve az ati/amd oldallal....
az a teljesítmény amit nekem nyújt,bőségesen elég....jelelneg sincs kihasználva a platformom,de elég.játékokban bőven hozza azt amit szeretnék tőle látni.azért csakhogy 3d06ban egetverő pontjaim legyenek,nem váltok platformot...
jeléenleg árulom a 6400+procimat....cserélném 9850BE-re...de pár dolog közbeszól és sztem nem véletlenül...lehet ink karácsonyra tartogatom a Phenomot...addigra már sztem lesz használható Phenom!
annó is javasolták az intel oldalát,de beleugrottam egy 939platformba...(pont a 939-940 váltásakor :W )..és a mostani gépcserét sem az amd miatt cselekedtem...hanem mert kiöregedett az X800 GTO2-m...és hát akk már komplett csere(lap+proc+ram+VGA)
én voltaképp elfogult és néha bizakodó vagyok...hittem annó az ati FELTÁMADÁSÁBAN...és most ugynézki észhez térnek...lehet ilyen sikerek után készül egy jó 4magos vhol,valamelyik sufnijukban...

szerk:szoktam olvasgatni a HSZ-eidet...néha elis csenek ezt-azt...oldaladat is rendszeresen látogatom...köszönöm a segitő szándékodat
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31210) hakos1987 válasza - = Zk = - (#31207) üzenetére


hakos1987
őstag

sajnos az a tapasztalatom, hogy játékra nem való.... 4 magost még nem ajánlanék, majd talán 1-2 év múlva, addigra meg 8 magos procik lesznek, de támogatása is lesz...

szvsz nem érdemes cserélned!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#31211) - = Zk = - válasza hakos1987 (#31210) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezért filózom azon h talán év vége felé...addigra remélhetőleg rendeződnek a sorok....
és lehet h mégsem váltok...jövő zenéje...
:R

sry az OFF-ért...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31212) katt777 válasza - = Zk = - (#31209) üzenetére


katt777
félisten

Nem a 3D06 pontszámokról van szó, hanem pl. arról, hogy 6000+-szal a tesztek szerint kihajtott 3870-em alulteljesített az E8400-zal kihajtott 3870-hez képest, és nem kicsit.
Szívesen mindent. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31213) - = Zk = - válasza katt777 (#31212) üzenetére


- = Zk = -
félisten

olvastam..valóban alul teljesített...de szvsz az én rendszeremet ha intelre cserélném,nem látnék változást....szerintem!
szerinted látnék?.....hol?miben?(most csak a játékokról beszélünk!)
:R:R

szintén sry az OFF...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31214) katt777 válasza - = Zk = - (#31213) üzenetére


katt777
félisten

Ha csak egy E8400-ra cserélsz, már alap órajelen mindenben gyorsabb lesz a géped. A 4GHz feletti teljesítményről nem is szólva. Tájékozódhatsz az E8400-teszt szekcióban, ill. persze a VGA teszteknél is.
3.2GHz-en járatott 6000+-ról váltottam. Szerinted? :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31215) Csiborbogár válasza katt777 (#31214) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Ez sajna igaz. :O
Nekem egy 3200-on járatott 5600+-om volt alatta, és azerintem nagyon nem hajtotta ki...

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#31216) hakos1987 válasza - = Zk = - (#31213) üzenetére


hakos1987
őstag

most a csere tárgya nálam is a phenomról egy E8400-ra, ami sokaknál 4 Ghz-en megy, én vízzel hűteném, majd meglássuk, meddig megy:) alaplapot kapsz 16-17 k körül, mint katt-é:))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#31217) - = Zk = - válasza katt777 (#31214) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyértelmű h jogos amit irsz,hiszen van tapasztalatod...
demivel én egy marharépa vok,szeretem a saját bőrömön tapasztalni a dolgokat..negatív pozitiv,az mind1...mert nemegyszer történtek dolgok ellenkezői,mintamit az öregek mondtak...!
de hol látnék gyorsulást?...konkrétummal nem tudsz szolgálni,esetleg?nekem a számadat meg grafikon nemigazán mond semmit....
voltaképp hozzá kell tennem:jelenleg a monitoromnak köszönhetően 1280*1024ben tudok maximálisan játszani...mivel magasabb beállítást nem próbáltam..igy lehet h pont ott jelenne meg az eltérés,amiről beszélgetünk...talán ha tudok venni nagyobb monitort...
:R

hakos1987:drukkolok néked...
éslehet éns fogok váltani intelre..nem vetem el ezt a tervet sem :R

Csiborbogár:miben láttad ezt?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31218) MarioAna válasza katt777 (#31190) üzenetére


MarioAna
senior tag

Köszönöm :R, megértettem :DDD . Akkor marad a HD38xx. Szerinted érdemes beruházni a HD3870-be, vagy elég lesz az 50? 1280*1024-be tolom majd. A lényeg, hogy mindenhol meglegyen a 25-30 stabil FPS, és hajlandó vagyok kompromisszumot kötni, viszont hosszútávra terveznék :DDD .

(#31219) DigitXT


DigitXT
félisten

Most néztem meg 3DMark06-ban, hogy 3GHz-es Quad, és 3,3GHz-es Quad között már szinte semmi különbség nincs (VGA HD3850 802/1001 beállítva, de 797/999 lesz belőle). Szerintem nem fogom feleslegesen feszelni emiatt a procit.:D (Na persze ha játékban kijönne az a 10% plusz...:DDD) De szerintem ott sem sokat számít már.:R Szerk: persze 05-ben még sokat dobott, mert az inkább procilimitált.

[ Szerkesztve ]

(#31220) hakos1987 válasza - = Zk = - (#31217) üzenetére


hakos1987
őstag

őszintén megvallva, az egész váltás 17K-mba kerül.... sztem ennyit megér hosszabb távon, mert a későbbi VGA-knál sem kell aggódni a kihajtatlanság miatt...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#31221) - = Zk = - válasza hakos1987 (#31220) üzenetére


- = Zk = -
félisten

...értem én...
de konkrétan hol látod h nincs kihajtva a konfigod?szabad szemmel miben tapasztalsz változást?...
:R:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31222) Bali27 válasza katt777 (#31135) üzenetére


Bali27
addikt

Tudnál tippet adni hogy mit kell vistába kilőni?
Én tudom a Superfetch/prefetch beálitást, az indexelés kikapcsolását, L2 cache, autodefrag kilövése(helyete perfectdiscet használok) beálitása,meg 1-2 hálózati beálitás... Többet igy nem tudok..Apropó.. 8.7 mikor jön ki?

[ Szerkesztve ]

(#31223) katt777 válasza MarioAna (#31218) üzenetére


katt777
félisten

Nézd, ha nem is hajtja ki a procid teljesen a 3870-et, magas szűrőkkel, azaz szép képpel közel lesz hozzá. Ráadásul míg a 3850-en hűtőt kell cserélni, a 3870 jó beállítással simán jó. És mivel teljesen nincs kihajtva (azaz pihenget meló közben), nem is melegszik annyira.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31224) katt777 válasza - = Zk = - (#31217) üzenetére


katt777
félisten

Mindent tapasztaltam a saját bőrömön, az AMD-t, az Intelt, a VGA-t, a CF-t.
Konkrétan mindenben gyorsulást fogsz tapasztalni. A rendszer működésében, a játékokban (főleg, hogy rendesen meg lesz hajtva a VGA-d), az alkalmazásokban. Érezni fogod, ne félj. :DDD Már ha a számadatok nem mondanak semmit, mert azért ezen én kicsit csodálkozom.
Van egy olyan probléma a nagyobb felbontáson gyengébb procival történő kihajtással, hogy a nagyobb felbontással nem a proci gyorsul fel, hanem a VGA lassul le, így kihajtva még lassabb lesz a megjelenítés egy gyengébb procival. Csak azért írom, mert valaki nemrég azt hitte, hogy ha nagyobb felbontásban kihajtja a procija a VGA-t, akkor ott majd gyors lesz neki. Ne legyen félreértés. E8400-zal persze ez nem probléma.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31225) katt777 válasza Bali27 (#31222) üzenetére


katt777
félisten

Bill Gates-t... :))

Pagefile-t, hiberfület, aut. frissítést, vinyólekapcsolást kilőni, energiaprofilokat beállítani, valamint sok apró gyorsítás elérhető Vista managerrel (látom, nem kerestél rá). Számítógép-kezelésnél letilthatod a szükségtelen rutinokat.
Új ATI driver 19-e után szokott. Ha a DNA-ra gondolsz, azt nem tudom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31226) - = Zk = - válasza katt777 (#31224) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ok..felfogtam:R
év végére meglátom.....addig eldöntöm...amd X4 vagy intel 4mag....a 4mag biztos!!!
igérem,teleszel az első akit tájékoztatok bármien hardveres változásrol,ami a gépemen belül történik :R...éspersze ezek eredményéről...

szerk:aszondod soha többé freeweb!akk mért lehet az oldaladat freeweben elérni? :B

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31227) Bali27 válasza katt777 (#31225) üzenetére


Bali27
addikt

Ja igen.. winyobeálitás megvolt. PAgefilet hát nem tudom.. Igaz 4 giga ramom van de egyszer kikapcsoltam.. Azonnal jöttek az iylen kevés olyan kevés memória, meg játékbol(steamos)kilépet a virt mem hiányára utalva stb..
Energiaprofil beálitásra viszont kiv lennék.. Pl a processzor min és max terhelése % ban? Vistában min 5% max 100% az alap.. Én mindig mint 0% ra állitom bár hülye vagyok a témában.. ÉS sokat torrentezek, szal ugy kéne beálitain hogy amikor nem vagyok és nem dolgozik a gép ne kelljen paksot rákötni..

(#31228) TomBoy1986 válasza hakos1987 (#31220) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Tényleg jó volna, ha 1-2 játékban is lemérnéd ezt, mert fixre veszem, hogy jössz majd 3DMark eredménnyel baromi elégedetten, közben meg a játékok ugyanúgy fognak menni.

De mégcsak szükség sincs rá, hogy higgy nekem, megmutatom, hogy akkora hülyeségek mennek itt időnként, hogy az elképesztő

Legjobb tudomásom szerint a 8800 Ultra egy jóval erősebb kártya, mint a topic címében lévő 3870-es. Ha már ez vitatott lenne, akkor itt a bizonyíték: [link]

És a bizonyíték arra, hogy mekkora állatságok mennek itt: [link]

A Guru3D-s tesztben egy 8800Ultra az alkalmazott VGA.
Nézzük, hogy mit is csináltak a tesztben? Benne van 7 játék és a Vantage, különböző felbontásokon és minőségen. Továbbá 10 processzor egy 2.5GHz-es A64 X2-től kezdve a Phenom különböző verzióin át a Core2 Duo-kig és Quadokig.

És nézzük csak mit mértek a Guru3D-n?
Cod-4-ben mindegyik ugyanazt éri el 1024*768-tól kezdve
WIC-ben 3 FPS van 60-nál !!!! a 8400 és a 2.5-ös Phenom közt. A legkisebb felbontáson is, ahol állítólag nem lesz kihajtva :W :W
GRAW2 - QX-ek elhúznak a Phenomtól (akár csak árban) míg az E8400 csontra ugyanúgy teljesít 1024*768-ban is, mint a szidott Phenom.
STALKER 1024*768-ban van különbség, 1280*1024-ben meg semmi.
FEAR AMI 1DB MAGOT HASZNÁL CSAK !!!!! 1280*960 és még az X2-essel is ugyanannyi FPS-t kapsz, mint a QX9770-nel - de nincs kihajtva :W :W
Enemy Territory az egyetlen, ahol tényleg lemaradnak az AMD processzorok, így sajnos csak 58 FPS-sel tudsz játszani, nem pedig 67-tel :Y :R

Crysis: 1280*1024 és már semmi különbség...

Na kérdem én akkor hogy is van ez?

// És picit bosszantó ennyiszer látni a hülyeséget, ezért van a sok :W jel.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#31229) katt777 válasza - = Zk = - (#31226) üzenetére


katt777
félisten

Mert oda szól a számláló, és mert másutt is vannak hasonló problémák, mint itt. De tényleg, hetek óta nem volt 1x sem elérhetetlen az oldalam, ez már gyanús! :DDD Kicsit így marad, és kiveszem őket a listából.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31230) FeRRaR1 válasza TomBoy1986 (#31228) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nah, meg mondtad a frankót :K

A GRAW 2 meg 1 szar..... optimalizálatlan fos

Meg kis felbontáson nem mind1 h 80 v 120 Fps t megy????? :Y

:R :R :R

(Ne vedd ki mert akartam tölteni tőled valamit ma, és a freeweb en nem található..... :W
És S1)

[ Szerkesztve ]

(#31231) - = Zk = - válasza katt777 (#31229) üzenetére


- = Zk = -
félisten

rendicsek májesztró :R
am én akárhányszor lesek fel oldaladra,valami EHETŐ után,mindig elérhető... :U

(nem kötekedésnek számtam a HSZ-t...csak lemaradt az OFF jel :W )

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31232) katt777 válasza TomBoy1986 (#31228) üzenetére


katt777
félisten

Minden tisztelettel, de a legtöbb teszt erősen koncepciózus.
Egy mindössze 2 magot kezelő játék azon a processzoron lesz gyorsabb, amelynek ez a 2 magja gyorsabban dolgozik,feltételezve, hogy nincs VGA limit. Főleg, ha a lassabb nem is hajtja ki az adott beállításokkal a VGA-t. Ha a 4 magosod kihajtja a VGA-t, és a 2 magos is, akkor pillanatnyilag jó a 4 magos, de ha az ember a jövőre is tervez, és nem akar processzort cserélni egy új VGA-hoz, akkor olyan procit vesz, amelyben kellő tartalék van. Ez ma az Intel CPU-król elmondható, az AMD-kről nem. (És az AMD azonos órajelen sebességhátrányban van, még az újakhoz képest sebességhátrányos, előző generációs Intelekkel szemben is.)
Van ismerősöm, aki tesztelt és játszott Q6600-zal (2.4GHz-en persze), nem Phenommal, 4870-es VGA-val; jobb volt az én karim C2D-vel. 4 magot támogató alkalmazásban (Vantage és AC) meg szarrá verte a konfigomat. De ez 1 játék, és bár van még pár (amelyeket igényes gamer az első próba után dob a szemétbe), a többiben az én olcsóbb cuccom a nyerő. Ezek tényszerű tapasztalatok. Az X2-höz képest meg megint csak mindenben gyorsultam.
Részemről ennyit fűznék hozzá.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31233) MarioAna válasza katt777 (#31223) üzenetére


MarioAna
senior tag

OK kösz még1szer. Hasznos ember vagy :DDD

(#31234) katt777 válasza MarioAna (#31233) üzenetére


katt777
félisten

Igyexem. :R Főleg saját tapasztalatból, ha tehetem, és userekéből, hiv. tesztek csak az után, mert reklámot látok eleget.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31235) edipqe válasza TomBoy1986 (#31228) üzenetére


edipqe
senior tag

TomBoy1986: a guru-tesztben az x2es amit beraktak az mit tud egy 6000+ x2 höz képest?
Nem vágom a számozást ezért kérdezem, mert fingom nincs mit megy az a 4850 vagy milyen magos meg ilyenek...és köszi a linket, érdekes iromány, h lényegében semmi szukség nincs a 4 magra

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#31236) MarioAna válasza katt777 (#31234) üzenetére


MarioAna
senior tag

Jah, én is valamelyik tesztoldalon olvastam, hogy a PowerColor SCS 3870-e (full passzív) terhelés alatt volt 67fok, rosszul szellőző házban. Erre kommentek közt a gyerek írja, hogy nála ugyanaz a kari, Antec házban, nagyon jó szellőzéssel 95+fok. Ezek után kinek higgyek :F :DDD ?

(#31237) katt777 válasza MarioAna (#31236) üzenetére


katt777
félisten

Annak a srácnak.
A passzív VGA-kban az a szép, hogy remekül hűtenek, csak kell egy venti, ami elfújja a meleget. :DD Tisztára, mint az aktív hűtések, nem? De hány embert megvezetnek vele! :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#31238) TomBoy1986 válasza edipqe (#31235) üzenetére


TomBoy1986
veterán

2500MHz-es, s az új 6000+ pedig 3100MHz-es (de a cache csak 512KB). Ha nagyon hülye lennék, akkor azt mondanám, hogy 2500/3100=~80% , de nem így van, mert jóval kevésbé függ a CPU-tól a teljesítmény. És becslésbe meg nagyon nem akarok bocsátkozni, bár tapasztalatom szerint (ahol ez mérést jelent) - ha nincs VGA limit - akkor X% CPU órajelnövekedés X/2%-os teljesítménynövekedéssel jár, ha a másik órajelen sincs VGA limit.

Négy magnak itt semmi előnye, ez az igazság, annyi előny származik csak belőle, hogy sokáig tudod használni. Ezért ruháztam be én is ebbe a Phenomba (40K-ért vettem annó), mert kissé meguntam már a ponthajhászatot (illetőleg Vantageban már mindegy, hogy éppen mekkora az órajel, mert kevésbé függ a CPU-tól, mint a 06).

Játékokban tapasztaltam előrelépést egy 3GHz-es X2-höz képest, de minimálisat, s azt is 2.6GHz-en.

Tisztán kell látni:
Core2 architektúra, mint olyan core to core erősebb a K8-nál azonos órajelen 10-20%-kal, K10-nél 5-15%-kal. A K8 vs. K10-re sok mérés van, de a K10 igazából több magot használó környezetben használható ki teljesen.

És hogy mi az, ami kijön abból a Gurus tesztből? Az, hogy kb. mindegy CPU-d van 1280*1024-es felbontásban.Hogy egy 4850-es hogy viszonyul ehhez azt pontosan nem tudom, oda valószínűleg valamivel erősebb CPU kell, de hogy egy 3GHz-es Phenom/Core2 elég, az bizonyos.

katt777:

"Egy mindössze 2 magot kezelő játék azon a processzoron lesz gyorsabb, amelynek ez a 2 magja gyorsabban dolgozik,feltételezve, hogy nincs VGA limit."
Elméletben igazad van, aláírom bármikor, de a gyakorlatban az látszik, hogy 8800 Ultra esetében is szinte mindenhol VGA limitbe ütközik az ember.

"Ha a 4 magosod kihajtja a VGA-t, és a 2 magos is, akkor pillanatnyilag jó a 4 magos, de ha az ember a jövőre is tervez, és nem akar processzort cserélni egy új VGA-hoz, akkor olyan procit vesz, amelyben kellő tartalék van."
Na itt tér el a nézetünk, ugyanis én azt látom / úgy gondolom, hogy a programok fejlesztése a párhuzamos utasításfeldolgozás felé halad (nem érheti el a mindennapi életben egy többmagos CPU-n általában a 100%-ot, mert ez képtelenség; ha érdekel, akkor data-flow architektúra az, ami teljesen párhuzamosított, keress rá.) Úgyhogy én nagyon örülök ám annak, hogy 40K-ért hozzájuttam egy 4 magos CPU-hoz, amit jelenleg szinte semmi nem használ ki a játékok közül (ami így enyhe túlzás), azonban még így is kellően magas teljesítményt tud szolgáltatni ahhoz, hogy akadásmentesen tudjak játszani.

"És az AMD azonos órajelen sebességhátrányban van, még az újakhoz képest sebességhátrányos, előző generációs Intelekkel szemben is."
Fentebb leírtam, hogy igaz.

Tapasztalatot elfogadom, hiszen tapasztalat.

Más:
UT3-at teszteltem sokat. Használja a négy magot, s mégis CPU limites. DE!!!!!
64 botos botmatch esetén. Felbontástól majdhogynem függetlenül, mert 800*600-ban ugyanannyi FPS-t hozott, mint 1280*1024-ben. (átlag 55 körül 2.6-os Phenommal).

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#31239) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!

Van kulonbseg a GIGA HD 3870 es SAPPHIRE HD3870-es kozott, ha ugy is lecserelnem mindkettonel a hutot Chillara? Nyilvan a GIGA olcsobb :U

[ Szerkesztve ]

(#31240) FeRRaR1 válasza Bubu maci (#31239) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem írtál pontos típust, de a giga sztem DDR 3 as a Sapphire pedig DDR 4 es....

A LogOutomban van 1 alternatíva :K :P

(#31241) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#31240) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi, en ugy tudom, h. lite 3870 DDR 3-as....
A kerdes leginkabb a megbizhatosagra es kicsit a tuningra vonatkozna...
Az S1 sajna nem fer be...

[ Szerkesztve ]

(#31242) FeRRaR1 válasza Bubu maci (#31241) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nah ezért mit fogok kapni :Y :DDD

DDR 3 as

DDR 4 es

DDR 4 es +

Na most ha itt tartunk, ha a leg alsót veszed, akkor lehet megspórolsz 1 chilla vételt, csak rá dobsz 1 ventit és kész....

A ddr 3 as picit lassabb is, no meg ha tuning, akkor inkább a 4 es

Én nem utólsó sorban nem katt nyer :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31243) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Pár kép még róla.....

:R

(#31244) VaniliásRönk válasza TomBoy1986 (#31228) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mellé. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#31245) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#31243) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi, igazad van tenyleg az ultimate + venti tunik a legjobbnak, de nalunk nem lehet kapni :((( , IPxxx-bol meg nem szeretnek rendelni (31k kb. = lite + Chilla) (jobban szeretem a helyi boltokat, nincs szallitas, van kedvezmeny, gari intezes..). Igy marad a Sima Sapphire v. GIGA /zalmis/, kesobb ezeken cserelnek hutest..

[ Szerkesztve ]

(#31246) FeRRaR1 válasza Bubu maci (#31245) üzenetére


FeRRaR1
őstag

OKAY

Csak DDR 4 eset vegyél

:R

(#31247) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#31246) üzenetére


Bubu maci
tag

:R
GIGA-ban nincs... Csak DDR3, viszont ooocso!

(#31248) #91574272 válasza Lacpac (#31149) üzenetére


#91574272
törölt tag

Köszi, így már tényleg jó lett. :R

(#31249) butcher eu válasza katt777 (#31201) üzenetére


butcher eu
senior tag

Szia Katt

Sima karim van, csak TOP biossal. Egy 2 slotos asus-ról van szó. A hűtésért nem izgulok mert 100%-on járatom game közben! 2D-ben az órajeleket is vissszaveszem, hogy ne melegedjen, és a ventit is leveszem.És atiflash-el próbálkozzak, vagy dos-os felületről, flopiról?

(#31250) hakos1987 válasza TomBoy1986 (#31238) üzenetére


hakos1987
őstag

én csak annyit fűznék hozzá, hogyha 9550-em lett vna, talán én is megtartom, vagy legalábbis elgondolkodok a cserén!!
csakhogy nekem 9500 volt, ami TLB hibával kűzd... Vista + SP1 patcheli magától.... csakhogy így rohadt lassú lett! ezért minden rendszerbetöltéskor indulhatott egy progi, ami kikapcsolta a patchet... csak ez számomra hosszútávon nem igazán járható út... Nem azért vettem Phenomot, mert nem tetszik, csak simán meguntam ezt, és ha már cserélnem kellett, hát inkább azt a pénzt arra költöttem, hogy Intelt vegyek, meg egy olyan procit, ami most és később is kihajtja a VGA-m, és gyorsabb játékokban....

Szóval nem a phenomokat szólom le, csak az, ami nekem volt, azt cserélni kellett, és ha már cseréltem, így láttam legcélszerűbbnek!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.