Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32501) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Hello mindenki! Olyan problémám lenne, hogy tegnap jött meg az új vga-m (ASUS EAH 3870 512mb ddr4) és minden játék közben kifagynak a játékok. megy pár percet és megfagy és kirirja hogy pl: crysis.exe működése leállt! Az atikmdag illesztő nem válaszolt majd helyreállt! volt már fent 4 file driver, format stb szóval mindent kipróbáltam már de semmi! csak az az érdekes, hogy az előző 2600xt-vel nem csinálta ezt! A configom megvan hozzá,arra gondolok talán a 400-as tápom lehet a hunyó?! ha valaki tudja mitől van irja meg lécci! köszi

szép napot mindenkinek

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32502) killer1203 válasza horvathpeter (#32501) üzenetére


killer1203
senior tag

milyen márkájú a tápod? nekem akkor csinálta ezt a gép amikor kevésvolt a chipsetnek a fesz

(#32497) erre valaki ?

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32503) kmiki20


kmiki20
senior tag

A napokban szeretnék venni egy 3850 vagy esetleg egy 3870-es kártyát. Azt szeretném megkérdezni, hogy a sapphire kártyákon belül melyik típusokhoz jár a HL2-es kupon?

(#32504) horvathpeter válasza killer1203 (#32502) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

400-as chieftec
amugy gyorsabb a ddr4-es :D

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32505) Tomate válasza horvathpeter (#32504) üzenetére


Tomate
veterán

A tápod biztos nem probléma! Akkor újraindulgatna a gép, kikapcsolna, ilyenek. Ez akkor van általában mikor a kártya nem bírja adott feszültségen az adott órajelet ezért hibázik és ilyen hibával kidob a 3D-s alkalmazásból. Nincs húzva? hány fokos a kártya játék közben?

DDR4 a 3hoz képest nem nagy előrelépés. Sokkal nem gyorsab...

[ Szerkesztve ]

(#32506) killer1203 válasza horvathpeter (#32504) üzenetére


killer1203
senior tag

annak elégnek kell lenni

és mennyivel gyorsabb a ddr3 nál a ddr4 ?

ddr3 megéri megvenni?

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32507) butcher eu válasza horvathpeter (#32504) üzenetére


butcher eu
senior tag

nekem megoldódott ez a problémám, nekem túl volt húzva valamim, mert amint levettem mindent defaultra eltűnt ez a hiba, és végre tegnap egy jót crysis-osztam.

(#32508) horvathpeter válasza Tomate (#32505) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

nincs húzva a kari, játék közben ilyen 70 fok körül mozog

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32509) FeRRaR1 válasza horvathpeter (#32508) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Galiciator hűtős?

(#32510) horvathpeter válasza FeRRaR1 (#32509) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15051

ilyen a kari

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32511) Tomate válasza horvathpeter (#32510) üzenetére


Tomate
veterán

Ki kéne próbálni egy másik gépben is, ha ott se jó vissza kell vinni garanciába.

(#32512) B.A.T.21


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett az új videokártyám, végül HD3870 dual-slot lett.

Ami érdekes, hogy

SAPPHIRE HD 3870 512MB GDDR4 PCI-E Dual Slot Fansink (ezt rendeltem)
http://www.sapphiretech.com/nz/products/products_overview.php?gpid=220&grp=3
és a dobozban ez volt:
http://www.sapphiretech.com/nz/products/products_overview.php?gpid=221&grp=3

Ami persze nem baj, mert úgy tűnik, hogy elég kellemes hűtése van (40 fok alapban (mATX ház) , 55 fok terhelve). :C

Sokan kínlódnak azzal a jelenséggel, hogy az első pár másodperc után szétfagy a 3D alkalmazás.
Nos úgy tűnik ez nálam is előfordul.
Mivel nem volt túl sok időm, ezért a hiba valódi okát nem tudom megerősíteni, de úgy tűnik, hogy a gond valahol a hangkezelésben lehet. Jelenleg alaplapi hangkártyát használok, erre jött most az ATI féle (ami a videokártyán van). SZerintem a két (hang)kártya akad össze, mivel amint letíltottam az egyiket a fagyás megszűnt. (ezt akarom még jobban leellenőrízni)
Amúgy a régebbi ATI drivert sem árt leszedni (eddig HD3200 alaplapi videokártyát használtam), erre most 8.6-os catalystot tettem fel, mivel először driverproblémára gyanakodtam.

A hétvégén utánajárok a témának, mert elég fusztráló volt, hogy az első 3D játék, amivel rendszeresen játszok simán rommáfagy :)

B.A.T.21

(#32513) FeRRaR1 válasza horvathpeter (#32510) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Túlmelegszik

[link]

<- nézd meg, az én VGA m, és hűtésem, mert nálam is az említett probléma volt, ha nem is ilyen súlyossan

:R

B.A.T.21

Örülj neki, az a hűtő sokkal jobb, de nálam a fagyás a hő miatt volt, az tuti, mert hűtő csere után szűnt meg...

Hogy a hang átjátszó miatt fagyna olyat még nem hallottam, de a direvereit sokan fel se teszik......

Ált, régi driver lepucolása, és reg tisztítás az új kártyánál, esetleg Bios csere az alaplapon meg oldaja, a problémákat, mert legtöbbször olyankor jönnek elő, mikor valaki külön VGA t vesz, nem új gépet...

de a legtöbbeknél elő se jön :K

:R

[ Szerkesztve ]

(#32514) Khaal válasza kmiki20 (#32503) üzenetére


Khaal
őstag

Én nemrég vettem 3870 Ultimate-t abban nem volt kupon, csak a 3DMark06, Cyberlink PowerDVD és DVDSuite. Azt hiszem csak az Atomic és Toxic verziókhoz jár a Black Box, de ebben nem vagyok biztos.

(#32515) Tomate válasza FeRRaR1 (#32513) üzenetére


Tomate
veterán

Az a gyári Anus hűtő nagyon szerény. Nem csodálom, hogy túlmelegszik.

(#32516) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

NA visszahuztam az órajaleket (851/1140 alap) 826/1065-re van most rakva és úgy néz ki most nem csinálja! Amúgy akkor az azért van hogy nem bírja azokon az órajaleken mert túlmelegedett?

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32517) FeRRaR1 válasza Tomate (#32515) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Csendes de szar, nem is réz, és ugyan ilyen van a HD 3650 top on is, nem tom hogy képzelték......

mind1 már jó, és csendes :))

(#32518) csongiszabi


csongiszabi
csendes tag

Sziasztok!
Használ valamelyikőtök ATI 3870 512Mb videokártyát Solidworks 2008-hoz?
Érdekelne, hogy 200-500 alkatrészes modellek megjelenítése akadásmentes e, ill. a rajzokon az összes vonalat megjeleníti.
Régebben Solidworks 2006-ot próbáltam már ATI 2400XT 256Mb-vel és az használhatatlan volt.

[ Szerkesztve ]

(#32519) Tomate válasza FeRRaR1 (#32517) üzenetére


Tomate
veterán

Ismerős... Csak réz színűre festik, a 4850-es is ilyen csak ott a festés tényleg olyan mintha réz lenne. Ez meg inkább ilyen sárgás trutyi.

Csongiszabi: Ez a kártya fényévekkel jobb mint egy 2400XT nem tudom mennyit segítettem ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#32520) Motaba78 válasza killer1203 (#32497) üzenetére


Motaba78
őstag

kb a különbség 5-20 % között lehet valahol.
árban sok a különbség ? :F

(#32521) csongiszabi válasza Tomate (#32519) üzenetére


csongiszabi
csendes tag

Köszi :) . Teljesítményben biztos nem lenne gond vele, aggodalmam inkább amiatt van, hogyan viszonyul az ati kártya a tervezőprogramhoz. Lehet nem tudja megjeleníteni a 3D modellt, vagy a rajzokon a vonalakat. Sajnos a solidworks ajánlásaiban 80.000 Huf körüli kártyák a legolcsóbbak, amik kimondottan ilyen alkalmazásokhoz készültek.
A 3870-nél gyengébb geforce -okat használtam már, csak most szeretnék kipróbálni egy ati-t is.

(#32522) butcher eu válasza B.A.T.21 (#32512) üzenetére


butcher eu
senior tag

halihó

szerintem jól jártál, mert ez a cooleres változat drágább mint amit rendeltél. ;]
szerintem jobb is. :R

(#32523) FeRRaR1 válasza csongiszabi (#32521) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Próbáld bátran, a nyers erejével nem lesz gond

(#32524) killer1203 válasza Motaba78 (#32520) üzenetére


killer1203
senior tag

Gigabyte Radeon HD3870 512MB GDDR3, 256bit, 2xDVI, TV-out (PCX) 26 028 Ft
Sapphire Radeon HD3870 512MB Sapphire Edition Lite GDDR4, 256bit 28 536 Ft

de a sapphirenek a hűtése nemvalami meggyőző

Gigabyte

Sapphire

Mod: giga oldalán megnéztem ilyen hűtővel szereltből csak gddr4 est láttam :F

Tomate

vidéki vagyok és ahoz a 30k hoz még hozzájön a postaköltség is

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32525) Tomate válasza killer1203 (#32524) üzenetére


Tomate
veterán

Ehhez én inkább hozzátennék még kettő vagy négy ezer forintot és vennék egy 4850-et. Iponba már 30.500Ft-ért kapsz!

(#32526) butcher eu


butcher eu
senior tag

Hali Katt

Itt van amiről tegnap bezéltünk. Vantage GPU teljesítmény növekedés singleGpu ----> dual Gpu

Alap órajeles eredmények: 3844 ----> 7325 ez +91%

Emelt órajeles eredmények: 4387 ----> 7987 ez +82%

[ Szerkesztve ]

(#32527) FeRRaR1 válasza Tomate (#32525) üzenetére


FeRRaR1
őstag

LoL nem szaroznak a Gainwardosok már csak 30E :Y :Y :Y :C :C :C

még a végén el csábulok :F :)) :U :K :B

(#32528) SiDan válasza Khaal (#32514) üzenetére


SiDan
tag

Én úgy tudtam, hogy a Full változatok is tartalmazzák a BBox-ot, tehát a sima sapphire 3850 és 70 is. Most akkor ez hogy van :F

(#32529) fekeandras


fekeandras
őstag

Hali emberek.A HD3750-ről van valakinek tapasztalata?Egy barátomtól tudnék venni elég jó áron de nem tudom teljesítményben milyen mondjuk egy 3850-hez képest. :F

[ Szerkesztve ]

(#32530) zsigusz


zsigusz
csendes tag

Hello!Lenne egy problémám akármilyen játékkal játszok vagy ujraindul a gép vagy azt irja ki hogy a program hibát észlelt és leáll!De csak játéknál másnál nem.Mi lehet a probléma???Segitsetek

(#32531) fekeandras


fekeandras
őstag

Basszus.Körbenéztem és egyszerűen nem találok róla infót sehol.A sapphiretech.com -on kívül van másik webcíme is a sapphire-nak ?Az amd.com-on sincs semmi infó.Hogyan lehet ez?Miközben itt tartom a kezemben a kártyát!Az már elsőre feltűnt hogy a panel kisértetiesen hasonlít a 3650 paneljára,és nincs külön tápcsati rajta.Valószínűleg nem is fogyaszthat sokat,és nemigen melegedhet.A viszonylag kicsi hűtő is ezt sugallja.Este ha lessz időm berakom a gépbe megnézem mi is az igazság. :K

(#32532) #TOTTI válasza fekeandras (#32531) üzenetére


#TOTTI
őstag

3750? ez komoly én se sok mindent talalok rola.. kivül ez van ráirva driver mit mond rá..?

(#32533) bolcsodal válasza fekeandras (#32531) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szerintem nincs ilyen kártya. Anno 3670-esek voltak betervezve, de végül tudtommal nem dobták őket piacra.

Ha igaz is, és létezik ilyen VGA, akkor mindenképpen csinálj róla egy Everest reportot és küld, be ide a fórumra.

Nem lehet, hogy 3650-ről van szó? Ha nincs rajta tápcsati, akkor esetleg 3450-es kariról van szó. Csak óvatosan azzal a vásárlással. ;)

Bár némi infót ki lehet guglizni róla... :(

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#32534) fekeandras válasza #TOTTI (#32532) üzenetére


fekeandras
őstag

Igen ez komoly. :K

(#32535) DigitXT válasza zsigusz (#32530) üzenetére


DigitXT
félisten

Első körben töltsd ki a konfigod adatait az adatlapodon...
Gondolom HD3850/70-ed van, ha ide írtál: táp milyen?;)

(#32536) fekeandras válasza bolcsodal (#32533) üzenetére


fekeandras
őstag

Nekem is gyanús.Dettó 3650-nek néz ki.Igazából nekem csak a CS ill a CoD2 van a gépemen.Ahhoz biztosan elég lessz.Jó vételnek tűnik ennyiért.Everest-et csinálok este vagy holnap délután.Az a baj hogy annyi időm sincs hogy leüljek egy kényelmeset sz..ni.Van még valamilyen program az everest-en kívül amivel lehet ilyen riportot csinálni.Megnéznén több programmal is.(Biztos ami biztos)

(#32537) #TOTTI válasza bolcsodal (#32533) üzenetére


#TOTTI
őstag

3450esröl semmiképp az hihetelen gyenge 3650re se kell plusz táp...

nekem most van egy 3450es egy 3470es és egy 3850es

kb ha a 3850es a 100% akkor a 3470es 20 a 3450es meg 13% :) annyira lassuak hogy hihetetlen.. el is adom ha kell valakinek..!

3450 / 4K 3470 / 6K

[ Szerkesztve ]

(#32538) Khaal válasza SiDan (#32528) üzenetére


Khaal
őstag

Könnyen meglehet, hogy a full verziósokban is ott a kupon, mint írtam csak az biztos, hogy az ultimatehoz nincs, a toxic / atomichoz meg van, a többiről nem tudok.

(#32539) bolcsodal válasza fekeandras (#32536) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezzel mindenképp: [link]

Ez sok mindent el fog árulni a kariról.

Vigyázz nehogy valami hamisítványba botolj... :(

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#32540) fekeandras válasza fekeandras (#32536) üzenetére


fekeandras
őstag

Mégsem 3650.Máshol vannak és mások a kondik,picit más a hűtője is.Mindegy este kiderül az igazság! :D CrossFire-es,GDDR3-as.Viszont szerintem csak 128bit-es lehet.Az a baj hogy amíg nem raktam gépbe addig kicsit kétkedve nézegetem a 3750 felriatot a hűtőn... :U Franc tudja.

[ Szerkesztve ]

(#32541) fekeandras válasza bolcsodal (#32539) üzenetére


fekeandras
őstag

Áh.figyelek.Annó próbáltak már rámsózni (sajnos itt a PH!-n) X800XT-t FireGL -ként,amire egy FireGL V7100 hűtője volt ráfaragva (a közhiedelem szerint egyforma a kettő kártya pedig ez abszolút nem igaz).Mivel már előtte és jelenleg is ilyen kártyát használok (FireGL V7100) hamar kiderült a turpisság. :(( Miért hiszik azt eggyesek hogy bármit megtehetnek...

[ Szerkesztve ]

(#32542) horvathpeter válasza zsigusz (#32530) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Nekem is ugyan ez volt a gondom! Kipróbáltam mindent semmi! Nekem ASUS EAH 3870 van, visszahúztam az órajaleket és most tökéletesen működik! Elvileg nagyon meleg volt! Próbáld meg!

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#32543) syckaloz válasza fekeandras (#32541) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Akkor mázlid volt (illetve pont hogy nem), más nem biztos hogy felismerte volna a kártyát. :K

(#32544) FeRRaR1 válasza #TOTTI (#32537) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Jah, el is felejtettem, Katt oldalán találsz infót a bios flashelésről, GPU z vel le mented, CBABE editorral szerkeszted, és WinFlash el vissza töltöd, ennyi a lényeg de a Boot Up clockokhoz ne nyújjál, meg a Low 3D / 2D hez se sztem

High 3 D t told fel addig ameddig bírja, ja és legyen mentésed az Eredeti biosodról!

Megyek pécsre a PTE re, lehet érdekelne a 2. gépembe az x1600 Pro helyére a 3470 :DD

:R

3750

Japán + Kínába ki adták, ugyan az mint a HD 3850 es, csak 128 Bites memó busszal

Kiváncsian várom a teljesítményét :U

[ Szerkesztve ]

(#32545) Bluegene válasza fekeandras (#32540) üzenetére


Bluegene
addikt

tudnál fényképet küldeni a 3750-esedről? minket nagyon érdekelne...

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#32546) #TOTTI válasza FeRRaR1 (#32544) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ha még meglesz minden bizonnyal eladó lesz..! Néztem a BIOS flashelést de alig megy jobban a kari mint amit a driverből be lehet lőni ugyhogy hagyom...! Azért köszi.. lehet beállitok azért valami kerek értéket.. 700/900

(#32547) katt777 válasza butcher eu (#32490) üzenetére


katt777
félisten

Ki adta ezt a tanácsot? Egy boltos? :F :DDD :Y
Basszus, egész nap nem volt netem, szépen pörgettétek a topicot! Most aztán olvasgathatok.
Tuninghoz: No, akkor VGA tuninghoz máris hajthatod feljebb a procit. :C

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32548) katt777 válasza fekeandras (#32531) üzenetére


katt777
félisten

Japánban keresd, tudtommal ott forgalmazták. Vagy kínában? Arrafelé, az tuti. De hogy ide miképp jutott...
Ha nem tudsz keletiül, lehet, nehéz dolgod lesz... :DDD
Na, eljutottam a márkatársig, látom, ő már írta.

FeRRaR1: Lehet nyúlni a 2D-hez és a low3D-hez is, én is levittem a feszüket és az órajeleiket is, csak ajánlott a 2-t ugyanarra állítani, és persze ésszel, nem ilyen 100/200MHz-re 0.8V-on, mint valaki akarta régebben. Nálam pl. 300/600-on néha elment a kép, ezért 700-ra kellett tenni a RAM-okat. Ez alatt meg úgysem nyersz semmit.

butcher eu: Ezen a "tanácsodon" (amit kaptál) még mindig nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek. Akik ilyennek beugranak, azok tuti csak sírnak majd utána. Én még ha javaslok is valakinek akár CPU, akár VGA tuningban modolást, mindig felhívom a figyelmet az óvatosságra és a fokozatosságra. De hogy csak úgy adj neki 1.6V-ot... :Y

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32549) B.A.T.21 válasza FeRRaR1 (#32513) üzenetére


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

Nos a fagyást teljesen ki tudtam küszöbölni. A gond a követklező volt:
- Hanglejátszás alapértelmezett eszköze az eddigi alaplapiról átállt az "ATI HD audio"-ra (gondolom mivel ez települt utoljára
- a játékban EAX-volt beállítva (mivel az alaplapi kártya EAX-os)

Ez után vagy annyit tettem, hogy az EAX-ot kiszedtem a játékban, vagy a windows-ban az alapértelmezett audio eszközt visszaállítottam az alaplapira, akkor a probléma megszűnt.

Ami furcsa volt, hogy amikor kifagyott a program, akkor is a VPU recover indult el és egy szóval nem írta, hogy a hanggal lenne baja, hanem csak, hogy a "videokártya megállt"

Szóval nálam az audio kavart be...

B.A.T.21

(#32550) bolcsodal válasza B.A.T.21 (#32549) üzenetére


bolcsodal
addikt

A sapphire oldalán direkt felhívják erre a figyelmet. Márminthogy a HD3xxx-eseknél defaultba ugrik a HD-Audio output és manuálisan kell visszaállítani a windows-ba. :U

They drew first blood....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.