Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32901) FeRRaR1 válasza danntora (#32900) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát ez elég meleg, ez a mostani, vagy a feszült érték?

Nekem GPU CVvel sem megy max 64-5 fokig, 20 perc után se megy feljebb, akkor sztem nem feszül :))

:R

(#32902) Kakumix válasza Kakumix (#30959) üzenetére


Kakumix
senior tag

Sziasztok!

Utoljára jelentkezem ebben témában.

Eladtam a HD3850-em, mert a MoHAA (Medal of Honor: Allied Assault) játékkal nem volt kompatibilis (vagy viszont). Kb. egy hónapig szívtam vele, tesztelgettem mire meglett az eredmény, hogy minden más megy vele csak a fent említett játék nem.
A Goolge több találatot is hoz a HD38x0-ás VGA-k és a MoHAA viszonyára pl. [link].

Összegzés: 7.12 - 8.7 és Omega driver-ekkel biztos nem működik a MoHAA. Lehet, hogy driver gond (valószínű) és talán egyszer majd megjavul, de aki MoHAA-zni akar az nézzen utána, hogy amikor veszi a kártyát működik-e, mert a HD38x0 széria megjelenése óta az ilyen kártyákkal nem lehet MoHAA-zni. :O

Legyen szép napod!

(#32903) danntora válasza FeRRaR1 (#32901) üzenetére


danntora
tag

Hát sztem csak meghülyült a szenzor mert alapórajeleken is ugrál a hőfok meg terhelve is. Hol 64 hol 82 szal nemtom. De az biztos hogy feszült mert eddig felment 90 fokig is és tovább is ment volna ha hagyom persze.

(#32904) danntora válasza Kakumix (#32902) üzenetére


danntora
tag

Én épp most telepítem, de ha nálam is lesz gond attól még nem dőlök kardba, ott egye a fene. Előtte volt egy nvidiám de meg sem fordult a fejemben hogy ilyen drasztikus lépéseket tegyek annak érdekében hogy menjen egy game. Majd jön egy patch, vagy csak én balfaszkodok megen...

(#32905) - = Zk = - válasza Kakumix (#32902) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hali..

érdekes.nekem az összes mohaa megy rajta.simán..akadás nélkül!holott az enyém
3870 X2...!catalyst 8,7!XP Pista alatt egyaránt!hmm...

és mien karit vettél helyette?

danntora:nekem pecs nélkül is futott...de pecsel csak javítottam rajta...(pl nem akadt össze pár emberem ;] ) amugy osztom a véleményedet :R
de meglehet érteni őtis,pl én a mostani gépemet csak az uj sztalker miatt vettem!mamár látom h feleslegesen...de soha nem baj egy ien gép :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32906) lsc válasza Kakumix (#32902) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor a gond nálad volt , két 3850-nel is megy nálam az Airborne , a mohpa éa a mohaa is megy .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#32907) WesTM


WesTM
senior tag

Üdvözletem fórumtársak!!!!!!!

Naggyon komoly amit az ati művel. 150 dollárra levitte a 3870 x2 árát....
Ebből lesznek még érdekességek. Továbbá jönnek az rv710,730ak. A végén tényleg minden szegmens le lesz fedve a karikkkal,és csak a bolond vesz nvidia karit. :)

(#32908) - = Zk = - válasza WesTM (#32907) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az már jó ár...!akk veszek gyorsba mégegyet:DDD

linkelnéd a cikket ahol olvastad?:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32909) danntora válasza danntora (#32903) üzenetére


danntora
tag

Nah ne kapkodd azért el, mindent maxra húzva 1280-ban megy az első pálya 100 fps-el is. A hiba az ön készülékében van.

(#32910) FeRRaR1 válasza WesTM (#32907) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Készítik elő a terepet a HD 4870 X2 esnek :))

Ati ék be indultak rendesen, nV meg....... :DD :DDD :DD

:R

(#32911) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!
A SAPPHIRE HD3870 512MB TOXIC hutese mennyire hangos (mondjuk egy dual slot-hoz kepest..)?
Koszi!

(#32912) tzimash válasza Motaba78 (#32887) üzenetére


tzimash
őstag

nekem nem fért el.

(#32913) FeRRaR1 válasza Bubu maci (#32911) üzenetére


FeRRaR1
őstag

hangosabb, főleg terhelé alatt 1/3 - 2/3 x olyan hangos Kb, de annyira nem vészes, csak relatívan, no meg az S1 hez képest :))

(#32914) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#32913) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi!
Akkor a leghalkabb ventis (nem passziv, s1, stb) megoldas a 2 slotos?

(#32915) FeRRaR1 válasza Bubu maci (#32914) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

Igen 2 slotos, ventivel 2,5 is talán :)

(#32916) netezos


netezos
csendes tag

Sziasztok, infót szeretnék, segítsen valaki! Gigabyte Radeon HD 3870. GV-RX387512H-B, sorozatszámú kártyám van, gyári hűtéssel amivel meleg és hangos is. Milyen hütés lenne rá a legjobb, ami passzol is, és tudja a dolgát is, víz hűtés tabu!
Előre is köszönöm...! :K

(#32917) - = Zk = - válasza netezos (#32916) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kérdezd FeRRaR1 fórumtársat ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32918) killer1203


killer1203
senior tag

sziasztok

van itt valaki aki játszik cod2-őt multiba ? érdekelne mennyi fps-e van, nekem 4-500fps el megy 1024 dx7 be, ilyen beállitás melett az előző kártyám is hozott ennyi fps-t (HD2600PRO OC DDR3) szerintem 5-600 fps-t hoznia kellene nem :F

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32919) FeRRaR1 válasza netezos (#32916) üzenetére


FeRRaR1
őstag

FeRRaR1 fórumtárs jelen! :D

Én mindenképpen az S1 et ajánlom

Drágaszágom

Katt a GFX Chillát ajánlaná :))

Az 1 slotos elvileg, (sztem nagyobb)

Az Accelero S1 2, de jobban hűt, jól szellőző helyen akár passzívan is használhatod!

:R

kb 8-10 fokot ver a chillára az enyém 120 mm es ventivel
És hangatalan, le vettem minden ventit 80 % ra és a Chieftech táp 12 ese a leg hangosabb, de azt nem tom szabályozni :(

:R

(#32920) WesTM válasza - = Zk = - (#32908) üzenetére


WesTM
senior tag

Keresem,keresem, de nem találom. Tegnap előtt olvastam,de ha meglesz azonnal belinkelem. Amúgy külföldi árösszehasonlitó oldalon is 148-149 dollárért már mennek a dolgok. A 3870 ára ha jól emlékszek 80 dollár lesz. Továbbá az rv 730 sem lesz gyenge,hisz a 9800gt ellenfeléül indítják.

killer1203:Ha ott a cpu limited,tehetsz alá bármilyen vga-t nem fog többel menni.

[ Szerkesztve ]

(#32921) - = Zk = - válasza WesTM (#32920) üzenetére


- = Zk = -
félisten

várok türelmesen:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32922) netezos válasza FeRRaR1 (#32919) üzenetére


netezos
csendes tag

Köszi az infót, FeRRaR1 fórumtárs!
Lessz az Accelero S1 2. ventivel :K , aztán kikisérletezem speedfan-al, v.rivatuner-al, Megnéztem a topicodat, már csak be kell szereznem valahol...! :R

(#32923) WesTM válasza - = Zk = - (#32921) üzenetére


WesTM
senior tag

Na lélekszakadva kerestem,de megtaláltam.
[link] :C :C :C :C :R :R :R :R

Jah és én butus,nem dálááá' hanem euró.

[ Szerkesztve ]

(#32924) - = Zk = - válasza WesTM (#32923) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elsem tudom mondani,mien boldoggá tettél ezzel a linkel :C :R

netezos:örülök h énis segithettem :B :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32925) netezos válasza - = Zk = - (#32924) üzenetére


netezos
csendes tag

zk: neked is köszönöm :C , már utánna is néztem hol tudom a lehető legjobb áron beszerezni a cuccost! Üdv mindenkinek :R ...!

(#32926) FeRRaR1 válasza netezos (#32922) üzenetére


FeRRaR1
őstag

ott vannak a linkek a cikkben is, de én a PcGearból rendeltem 4150,- elég jó ár érte, máshol drágábban láttam csak

Nagyon jó hűtő, nem fogsz benne csalódni, haver Zalman Vf 1000 et vett 10 E ért, és arra is rá ver 7-8 fokot az enyém :))

:R

(#32927) Robi86


Robi86
senior tag

Hali!
Mint az köztudott, a 3850-es gyári hűtése nem a leghatékonyabb :DDD (ezt sajnos én is tapasztalom :( )
Milyen hűtőt ajánlanátok hozzá? Előre is köszi :)

(#32928) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#32915) üzenetére


Bubu maci
tag

Ez jo lenne, de bem fer el, csak 14-15 cm szeles /illetve magas, mert fekvo HTPC haz, "Bach"/ a hazam :O , meg a Chilla sem biztos, h. elfer... Ezert gondaltam a gyari 2 slotosra /no meg a szellozesem sem jo../. Vagy GIGA es 2d-ben 5V adok a Zalminak..

(#32929) FeRRaR1 válasza Robi86 (#32927) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Pár hsz el előbb meg találod a választ :DDD

Artic Cooling Accelero S1

[link]

itt az én VGA m on láthatod, nagyon jó, halk, GFX Chillára 8-10 fokot ver, Zalman Vf 1000 re 7-8 at

:R

Bubu maci

Játékra is használnád a HT Pct?

1 ébként 1 jól szabályzott 2 slotossal is vígan el lehet lenni!

Vagy asus, vagy Giga, gyári egyedi hűtés.....

Esetleg sapphire, de az nem garantált hogy a hőcsöveset kapod...

[ Szerkesztve ]

(#32930) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#32929) üzenetére


Bubu maci
tag

Nana, h. jatszani is szeretnek a HTPC-n, ha mar, komoly prockot kellet vennem bele :)
3d-ben nem szamit a zaj, de 2d-ben nagyon , ezrt gondoltam a GIGA-ra (volt egy Sapphiire-m,3850, de az 2d-ben is zajos volt ..., az ultamate bordai pedig nem fernek el....)

(#32931) - = Zk = - válasza Bubu maci (#32930) üzenetére


- = Zk = -
félisten

konkrétan mien PC-d van?...kép stb?
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32932) Bubu maci válasza - = Zk = - (#32931) üzenetére


Bubu maci
tag

Thermal Take BACH haz, GIGA P45, E8400.... Kep nincs.. :((

(#32933) - = Zk = - válasza Bubu maci (#32932) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem...
találtam a házról képet.megcsak érdeklődtem.köszönöm.. :R

a géped adatait voltaképp azért bátorkodtam kérni,mert az adatlapod nincs kitöltve :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32934) FeRRaR1 válasza Bubu maci (#32930) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A gigára panaszkodnak, h hangos, és melegszik.....

Sztem még 1 ref hűtéssel is jobban járnál,

Vagy vegyél His Ice Q félét

Sapphireből ezzel járnál jól -> [link]

még 1-2 érdekes kép :DDD ->

[link]

[link]

:R

(#32935) Bubu maci válasza - = Zk = - (#32933) üzenetére


Bubu maci
tag

A konfig meg beuzemeles alatt, ezert nincs adat...

(#32936) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#32934) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az érdekes képekre reagálnék M. fórumtársam:R

1: wow...2600 x2...mia fakk?! :Y

2: nem semmi...megnézném gém alatt :C

:R

Bubu maci: :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32937) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#32934) üzenetére


Bubu maci
tag

"Sapphireből ezzel járnál jól -> [link]" - ez milyen tipusu? Beszerezheto? Ref. hutos volt a 3850, ennel halkabb kene.. HIS-t nem tudok venni..
Esetleg Sapp. 2 slotos ref. hutos???

(#32938) FeRRaR1 válasza Bubu maci (#32937) üzenetére


FeRRaR1
őstag

ez a sapphire edition verzió, de 1 gond van vele, h nem biztos h ilyet kapsz :DDD

Aki ilyet rendelt (Sapphire Edition)

Kapott már Ref 2 slotosat,
1 slotos kéket
és az említett hő csöveset,
megjegyzésbe írd be ha webshopból rendelsz h, csak akkor kell ha a hőcsöves, nem ref hűtőset küldik, v mit tom én

:R

(#32939) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#32938) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi! Nagyon nem akarok webshopbol rendelni.... :)
Teht akkor a ref. 2 slot lehet a kov. "legjobb"?

(#32940) No-kia válasza FeRRaR1 (#32938) üzenetére


No-kia
őstag

na baz ha tudom hog yér vmit h ambeírom a megegyzésbe, de már mindegy :O

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#32941) FeRRaR1 válasza Bubu maci (#32939) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát, ha jól szabályzod, akkor 2D be elég halk lessz, 3D be meg hangosabb viszont annyire meleg se lesz :DDD

[link]

vagy vegyél ilyet, ha találsz 3870 esbe, mert elég jó ezeknek a hiseknek a hűtése

:R

(#32942) Bubu maci válasza FeRRaR1 (#32941) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszonom a segitseget mindenkinek! :R

(#32943) Robi86 válasza FeRRaR1 (#32929) üzenetére


Robi86
senior tag

ehh, miután írtam, utána olvastam vissza :W :))

Megnéztem a linket, és arra jutottam, hogy ez nekem bonyolult :) Van valami egyszerűbb módja a hűtőcserének pl.egy másik hűtővel?

(#32944) FeRRaR1 válasza Robi86 (#32943) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem egészen értlek :P

Hogyan lenne 1x übb a hűtő csere?

Nem olyan vészes, ne félj tőle, bár ha félted a VGAt.....

De 1x óvatosan csinálod és kész

Ha van kérdésed (Konkrét) Kérdezz!

:R

(#32945) Robi86 válasza FeRRaR1 (#32944) üzenetére


Robi86
senior tag

Arra gondoltam, hogy valamelyik gyártótól lehet kapni konkrétan a 3850-eshez hűtőt, de ezekszerint nem... Akkor előszöris be kell szereznem egy ilyet ami neked is van, utána kérdezek ha valami nagyon nem megy. Köszi :)

(#32946) Laci_23 válasza Bali27 (#32050) üzenetére


Laci_23
csendes tag

Valaki tudna segíteni, hogy az mitől lehet hogy van egy Gigabyte 3870 GDDR4-es 512Mb-s videokarim, és az everest szerint a GPU órajele 297Mhz az eredetire meg 777Mhz-t ír, és a busz típusra: PCI Express 2.0 x16 @ x1-et ír. 1x-esen megy a PCI-E slotban a kártya? Asus P5B-E alaplapom van ami nem tudja a PCI-E 16X 2.0-át. Emiatt lehet? Amúgy a játékok szebben futnak mint a régi 1600-as prommal. De érdekelne hogy miért ezt írja ki az everest, most megnéztem GPU-Z-vel is és az is PCI-E x16 @ x1-et ír...
Ha tudnátok segíteni megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#32947) FeRRaR1 válasza Laci_23 (#32946) üzenetére


FeRRaR1
őstag

üresjáratban vissza veszi az órajelét, játék alatt meg maxon

Jó foglalatba tetted?

Bios Frissítés?

V Bios beállítás?

(#32948) Laci_23 válasza FeRRaR1 (#32947) üzenetére


Laci_23
csendes tag

alaplapi bios frissítésre gondolsz vagy a videokarijára? Mert az alaplapin már egyszer frissítettem bios-t, a foglalatról annyit, hogy egy pci-e 16x-es foglalat van a lapomon, szal jóba van:)

(#32949) szacsee válasza Laci_23 (#32948) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ennél a lapnál tyuningkor visszaveszi a PCI-E sávszélt, P5B topikban írnak róla, asszem a megoldás, hogy MCH-nak kell némi fesz. Első körben nézd meg alapon x16-os sebességgel megy-e, majd P5B topikban olvass és rálelsz a megoldásra. ;)

(#32950) hakos1987


hakos1987
őstag

nah, végre megérkezett gariból a 3870X2-m, én meg nyaralásból, és mivel teljes konfig csere volt, nullárol kezdhetek mindent tesztelni:D

-=Zk=-: van már vmi progi, amivel lehet rendesen tuningoni?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.