Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18001) Bali27


Bali27
addikt

Felment minden gond nélkül a Catalyst 8.2.. De egyszerüen nincs uninstallja.. Mindnehol kerestem, külön uninstall progit is raktam fel az sem találta...Szerintetek mi lehet?

(#18002) CimbiX válasza Bali27 (#18001) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Probaltad mar modositani a Control Panel/ uninstall programs-nal? Ott ha a az ATI Catalyst Install Manager-e mesz, akkor fel fogja ajanlani az "express uninstall all ATI..." opciot (ha a change opciot valsztod).

[ Szerkesztve ]

(#18003) DeSanto


DeSanto
őstag

Az AVIVO az arra jó hogy filmet lehet konvertálni a VGA-val úgy hogy nem terheli a CPU-t?
Próbálta már valaki?

(#18004) attiLANte válasza DeSanto (#18003) üzenetére


attiLANte
tag

Amire gondolsz, az az Avivo Video Converter, de az csak ATi x1k kártyákkal működik, a HD-kel sajnos nem... Pedig fejleszthetnék, ha már úgyis kihangsúlyozzák a multimédiás képességeket. Egy kis teszt.

(#18005) sutyi^ válasza attiLANte (#18004) üzenetére


sutyi^
senior tag

Felraktam még régebben, és megy. Persze nem néztem igazán hogy mivel számoltat, de elég hamar végzett. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#18006) katt777 válasza attiLANte (#18004) üzenetére


katt777
félisten

és DeSanto:

Nem kell minden marketing-marhaságot elhinni! :P :DD
Én szépen kipróbáltam az Avivo Video Converter-t a 3870 karimmal, és tökéletesen működik, ugyanúgy 15-20 p. alatt DivX-be konvertálok egy másfél órás filmet, mint anno az 1950XT-vel. Finoman skálázható, csak - na bumm - most az ATT XCoder-ét el kell felejteni, marad a CCC alapnézetbe kapcsolás, és konvertálás indítása.
Tudtommal GPU (arra van kitalálva elvileg), de én sem mértem. Legközelebb megnézem, mennyire dolgozik alatta a proci.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18007) attiLANte válasza katt777 (#18006) üzenetére


attiLANte
tag

Köszi, jó lenne végre tisztán látni a témában... Járt nálam egy HD2600, de nem próbáltam ki a video convertert - pont az x1k-s marhaság miatt.
Nem lenne rossz, ha működne, és használható sebességet produkálna...

(#18008) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

Üdv!

Sapphire 3870, magasabb fordulaton, illetev fordulatszám váltásnál csörög-zörög a ventim!

Mi lehet a gond?

PLZ segítsetek!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#18009) katt777 válasza Dubmaster (#18008) üzenetére


katt777
félisten

Valaki gondosan szállította (lásd még: földhöz b.szás.) Tudom, ez nem vigasztal.
Én RivaTuner szabályozást tesztelgetve pörgettem mindenféle fordulaton, kapcsolgattam ide-oda, semmi zaj. +1 Up Elrondnak. :) Szerencsére nekem még tuninggal sem pörög 60% fölé (oda is csak néha) akár a 077-es bios-t használom, akár a RivaTunert (-3-4°C).
Azért nézd meg, nem csak egy csavart kell-e meghúzni. Esetleg a hűtőt szétszereled, majd vissza. (Csak a hűtőt, bordákat, stb. nem, pasztázni nem kell.) Vigyázz a csavarokra, ne karcolódjanak meg! (Gar. vesztés!)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18010) katt777 válasza attiLANte (#18007) üzenetére


katt777
félisten

Biztos, hogy műxik, és a sebességével sincs gond. Én tök tisztán látom. :D
A "complete Avivo suite for X1k products" c. marhaságot felejtsd el. Lehet, X1k-kon complete, de másokon is useful-nak tűnik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18011) birdpal


birdpal
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezem egy VGA kátya vételét. Elég sokat megy a gép van olyan, hogy 1-1,5 napot is egyfolytában (filmezés, szövegszerkesztés, net, néha játék). Kérdésem a következő: Tényleg ennyire melegedik a kari (3850-es) az én esetemben, vagy csak a tuning és sok játék esetén kell rá odafigyelni?

(#18012) Dubmaster válasza Dubmaster (#18008) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Köszönet, szétkapom a gépet!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#18013) munky válasza birdpal (#18011) üzenetére


munky
őstag

Ha Rivatuner-el belövöd a ventillátort 50-60% környékére akkor nem melegszik annyira.

Én 50%-on járatom és max 70 fokra megy fel ha sokat játszom.

Terhelés nélkül meg 37-38 fok körül van. Szerintem ezek elfogadható értékek.

60% körül már van egy kis hangja de még bőven elviselhető lenne az is. (legalábbis nekem :) )

[ Szerkesztve ]

(#18014) debut12


debut12
aktív tag

Na megvan a Sapphire 3870 X2. A dobozán viszont nem látom a DX10.1 logót, csak DX10et!?
550Wos tápot ajánlanak hozzá, akkor elég lesz neki egy CORSAIR PSU-520HX 520Wos táp?

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18015) Bali27 válasza debut12 (#18014) üzenetére


Bali27
addikt

A His 3870es dobozán is DX10 van és Shader model 4.. A többire gyárilag tettek csikot:D
Apropó.. 3870 hez eddig kinek melyik driver jött be legjoban? És miért?

[ Szerkesztve ]

(#18016) birdpal válasza munky (#18013) üzenetére


birdpal
csendes tag

Köszi a gyors választ!

(#18017) Bali27


Bali27
addikt

CCC azon kivül hogy néha zabálja vista alatt a memóriát van valami haszna? Mert pl az Omega driver, vagy a sima Catalyst is telepithető CCC nélkül.. Igazábol semmit sem csinálok ott cska kinyomo a tvre.. El lehet hagyni a CCCt ugy h ne m lesz belöle teljesitménybeli vagy iylemsi hátrányom???

(#18018) SAdamm válasza Bali27 (#18015) üzenetére


SAdamm
csendes tag

Hi nekem a 8.2 jött be (Xp Sp2 32bit)

Asus P8Z77 Premium ,Intel Core i7 3770K ,2*Sapphire 7970 Vapor-X 6GB ,16GB Geil Evo Veloce@2800Mhz

(#18019) Kelvin válasza SAdamm (#18018) üzenetére


Kelvin
őstag

Nekem is 8.2 van fennt,semmi bajom vele,minden játék fut bug nélkül.(xp sp2 32bit)
Megjegyzem a 7.12 volt eddig és azzal is jó volt minden.

ui:.az egész ms vista zabálja a memót.....

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#18020) rollins válasza Bali27 (#18017) üzenetére


rollins
őstag

Vistát nem ismerem, csak XP-s élmények vannak: Volt már egy pár Radeon vga-m, de soha nem használtam CCC-t. illetve csak 20 percig jó pár évvel ezelőtt, el se indult, aztán repült. Meg az sem tetszett hogy .Net Framework kell neki. Ha csak TV-re kell, talán be lehet azt is állítani Control Panel -lel (ez régebbi, de felmegy simán). Szsz most nem használok semmi extrát, csak driver és kész. Ritka az az eset mikor kell valami komolyabbat állítani a driveren, pl geometry instancing, buffering, dxt, stb, erre aszem kell tényleg CCC. Sajnos még most sem megy rv670-nel úgy tudom az Ati Tray Tools, amivel simán ki lehetne váltani a CCC-t.

[ Szerkesztve ]

(#18021) Bali27 válasza rollins (#18020) üzenetére


Bali27
addikt

Értem.. Omega Drivert próbáltál már? Mert abban van egy rahedli beálitás ccc nélkül is..(igaz a 7.12 elég silányul sikerült Omegáéknak)

(#18022) rollins válasza Bali27 (#18021) üzenetére


rollins
őstag

Azt is nagyon régen. Vagyis nem használom. Ja, a legutolsó Omega a 7.12 Catalyst alapja.
Itt néztem: [link]
NGO -s driver is van azon. [link] Még nem próbáltam. Bevallom ezektől kicsit idegenkedem, bár lehet jól működnek..

[ Szerkesztve ]

(#18023) Bali27 válasza rollins (#18022) üzenetére


Bali27
addikt

Tweakforce ha már itt tartunk?:)[link]
Most töltöm a Tweakforce drivert.. (7600gt alatt bevált)

[ Szerkesztve ]

(#18024) rollins válasza Bali27 (#18023) üzenetére


rollins
őstag

Nem ismerem. :)

(#18025) smisa


smisa
őstag

Akinek van új ASUS 3870 az küldje el legyen szíves a biost ha nem lockos 850-nél :R

(#18026) athomi válasza Bali27 (#18023) üzenetére


athomi
veterán

Nv 7900GS-el próbáltam ezeket a drivereket, nem jöttek be, képminőség romlást okozott.

[ Szerkesztve ]

(#18027) rumkola válasza athomi (#18026) üzenetére


rumkola
veterán

Ahogyan nálam is. Simán low-ra vagy performance-ra vannak állítva a dolgok, nem is értem mi az értelme ezeknek. Rivában vagy CCC-ben is beállítgathatja az ember ezeket a dolgokat...

(#18028) athomi válasza rumkola (#18027) üzenetére


athomi
veterán

Azon kívül hogy csúnya képe volt, nálam villódzó textúrákat is okozott. Cserébe kaptam pár FPS-t. Azóta mellőzöm ezeket a csodadrivereket. Omega driverrel voltam elégedett egyedül Ati 9800pro-s koromban.

[ Szerkesztve ]

(#18029) rucinho


rucinho
tag

felraktam sapphire-ra a 077-es bios-t és 850-nél ugyanúgy ledob mint a gyári biosnál!!
pedíg az már unlock-os elvileg! vki megmegyarázná? :)

amúgy találtam egy megoldást CF hűtéséhez,hogy mindkét karit rendesen hűtse!
riva tuner megnyit,látjuk hogy be van lőve melyik kimenetet használjuk!
elvileg ha legörgetjük akkor 4 közül választhatunk ez nálam így néz ki:

ati radeon 3800 series/plug an play monitor
ati radeon 3800 series/alapméretezett monitor
ati radeon 3800 series/default monitor
ati radeon 3800 series/default monitor

ugye mindkét kártyán 2 kimenet van ezért látunk 4 lehetőséget....
belőttem az első menüpontban a ventit fix 50%-ra és teljesen jól működik mint mindenki tudja.
gondoltam ránézek a default-ra is mivel az már a másik kártyához tartozik ott is fix 50% és lőn világosság működik,így most mindkét kari 50%-os fordulaton 32-33 fok környékén mozog...
próba cseresznye! :)

(#18030) rucinho válasza rucinho (#18029) üzenetére


rucinho
tag

most néztem terhelés alatt,57 fok mindkét vga !!

(#18031) Bali27


Bali27
addikt

Az Ati Xcode drivere csinálja a minőségjavitást pl a Power DVDs filmeknél? Ha nem akkor mire való? és 3870 el megy -e?

(#18032) TTomax


TTomax
nagyúr

Erezhetoen jobb a 8.2-es driver jatekok alatt,tobb fps-t nem kaptam de a laggolas megszunt vegleg.Meg vagyok elegedve a 3850esemmel arat tudja :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18033) DeSanto válasza katt777 (#18006) üzenetére


DeSanto
őstag

(#18034) sutyi^ válasza DeSanto (#18033) üzenetére


sutyi^
senior tag

Hozzátartozó codec csomagot is felrámoltad?

Egyébként ha sokat buzerálsz a minőség csúszkával akkor dobja el a kanalat általában. :)

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#18035) RZednik


RZednik
csendes tag

Hali!

Érdeklődnék, h van-e vkinek tapasztalata Gigabyte HD3870 512-es karival? Ugye többeknek problémájuk volt a 3850 512-es zalman hűtős verzióval (túlmelegedés, ezáltal fagyás, illetve a memória aluljelzés is giga karikhoz főződik), szóval igazából az érdekelne, h ezek - mármint a 3870esek - is problémásak-e, azaz kerülendő bármelyik Gigabyte vga, vagy csak a már említett verzió! (amúgy azért gondolkodom "gigában", mert a sapphire-nál és asusnál perpill jóval olcsóbban hozzá lehet jutni, illetve a múlt heti $ és euró áremelkedés kapcsán - vagy nem ennek a kapcsán, de árlistákban tapasztal6ó némi drágulás - ez a 3870es kártya elég közel került árban a "nemgiga" 3850esekhez)

Előre is köszönöm & üdv,
RZ

(#18036) sutyi^ válasza RZednik (#18035) üzenetére


sutyi^
senior tag

A Zalmis nem ref Gigakon a VRM rész szokott rotyogni és ez okozta több embernek is a fagyit.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#18037) RZednik válasza sutyi^ (#18036) üzenetére


RZednik
csendes tag

Ahamm, thx! Ahogy néztem a 3850 és 3870esek adatlapjait mind2ből két típus van: egy "kék" Zalmi hűtős (gondolom ez a nem ref akkor), illetve egy piros "tokos" kiszerelésű (a 3870esből ráadásul utóbbi ddr4es, előbbi ddr3as ramokkal van ellátva). Ezek szerint akkor a "kék" kiszerelésű giga karik kerülendők. :)

(#18038) sutyi^ válasza RZednik (#18037) üzenetére


sutyi^
senior tag

Hát határozottan nem mondanám hogy teljesen felejtős, de az eddigi tapasztalok alapján gyéren szellőző házba nem javallott szvsz.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#18039) -Solt- válasza RZednik (#18035) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem Zalmanos Giga 3870-es van, és megvagyok vele elégedve. A VRM valóban túlmelegedhet, ha húzod, de nekem ez csak a 8.2-es drivernél jelentkezett. Most a Giga honlapján elérhető 8.43-as driverrel 855/1050-en stabilan szépen megy. Én 45.000.-Ft-ért vettem, igaz ddr3-as, de szerintem jó vétel volt. :)

www.smart-bus.hu

(#18040) keszegduda válasza sutyi^ (#18038) üzenetére


keszegduda
őstag

Megemlítem, hogy nekem a kis 3850 képes volt 105 fokra felmelegedni nyitott ház mellett, ezek után meg is kapta a rivát ajándékba. :) Komolyan azt hittem el fog égni a frissen vásárolt karesz. :DDD

(#18041) Dubmaster válasza -Solt- (#18039) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Az a GBT 8.43 az egyenlő az ATI 8.1-ével!!!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#18042) Dubmaster válasza RZednik (#18037) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

ahogy az előttem reagáló említette, nagyo fontos a jól szellőző ház!

Nekem Sap. 3870-em van gyári hűtővel.

A házon elől egy befúvó, hátul pedig egy kifúvó venti van, 1000 Ft-os CoolerMaster 13dB 1400rpm., tehát nem egy nagy befektetés!

A VGA 871/1211-en alapban 45, játék közben, 3DMARK alatt maximum 68 fok volt.

Rásegítésként még a Riva szabályozza a ventillátorát a karinak.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#18043) arpeen2


arpeen2
senior tag

Vettem egy 3870-et és szeretném letölteni a Black boxos cuccot hozzá, de a steam a telepítés után update-elni akar majd hibával elszáll. Igaz nem a letöltő gépben van a VGA. Ez a baja a steamnek vagy én bénázok vmit?

(#18044) Nowhere


Nowhere
tag

Sziasztok!

Asus HD3870-es videokártyám van. Eddig a gyári telepítő cd-vel ment a ccc, de tegnap gondoltam beújítok egy frissítéssel. Az asus honlapjáról letöltöttem a legfrisebb drivert, azóta csak csökkentett vga módban (azt hiszem ez a megnevezése) tudom használni a gépet. Win betöltődés után kiírja, hogy Kijelzésvezérlő nincs bekapcsolva és van is meg nincs videkártya feltelíptve. Olvasgattam a topicot és az lenne a kérdésem, hogy melyik drivert lenne célszerű feltelípetenem ezekután, hogy ismét működjön minden normálisan?
Illetve mi legyen a telepítési sorrend és asus honlapos drivert vagy az ati.com-os driver telepítése a javallot? Köszönöm előre is!

(#18045) katt777 válasza DeSanto (#18033) üzenetére


katt777
félisten

Net Framework 2 és Avivo Codec-ek fel vannak telepítve? Ill. nincs valami más codec csomag a gépen? Ill. pl. 7.11-es Avivo-val totál nem működött nálam még ATT XCoder sem anno 1950XT-n.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18046) katt777 válasza Nowhere (#18044) üzenetére


katt777
félisten

Az ASUS módosításait tekintetbe véve mindenképp az ASUS drivert tedd fel, ráadásul egyben van a csomag. És mindenképpen pucold le a régi drivert rendesen az új telepítése előtt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18047) katt777 válasza Dubmaster (#18042) üzenetére


katt777
félisten

Megoldódott a zörgés-probléma?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18048) sutyi^ válasza keszegduda (#18040) üzenetére


sutyi^
senior tag

Hát ott valami nem kóser, mert nekem a ref van az alig pörgő ventivel és én még tán 80°C-ot se láttam. :\

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#18049) katt777 válasza rucinho (#18029) üzenetére


katt777
félisten

GPU-d ennyit bírna? Meg kell nézned 071-es bios-szal, az biztosan OK (bár szerintem a 073-as és a 077-es is), ledobál-e azokkal is. Nálam akkor bizonytalankodik némelyik játékban, ha feltolom maxra (885), 860/1200-on simán visz mindent, +2°C melegedéssel. Esetleg a memóriákat vitted 1200 fölé, azt nem igazán szeretik.

RivaTuner szabályozást is próbáltad, vagy csak a fix ventit? Ha az egyik karin állítasz, akkor úgy állítja a másik hűtését is? Amúgy az 1-3., és a 2-4. tartozik egybe, ezt is figyelembe vetted? ("default monitor" a 2. csati mindegyik kártyán)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18050) Nowhere válasza katt777 (#18046) üzenetére


Nowhere
tag

Ezt amúgy kipróbáltam és így is ugyanaz lett az eredmény. Gyanítom nem volt tökéletes az uninstall. Erre van valami jó megoldás (xp újratelepítésen kivűl :D), hogy tényleg lepucolódjon a régi driver úgy ahogy van? (Programok telepítése/törlésénél ügyködtem eddig amúgy)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.