Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44001) capulet75 válasza job- (#44000) üzenetére


capulet75
addikt

Hol találom a módosítani kivánt biost?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#44002) katt777 válasza job- (#43997) üzenetére


katt777
félisten

Tápnak tűnik, főleg, hogy a 2. mag aktiválása után jött be, ráadásul még OC is a VGA-d. 3xxx szériához a 8.7-es Catalyst volt az utolsó erre gyúrt meghajtó.
Amúgy a 9.9 és a 9.12hotfix elfogadható driver.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44003) job- válasza katt777 (#44002) üzenetére


job-
tag

Igen, Adam1337-nek igaza volt. Persze a táp is karcsú, de idáig erről ment. Valamiért megsérülhetett a driver, mert visszaállítási ponttal sikerült életre keltenem, sehogy máshogy.
Ha a drivere nincsen meg, a fent leírt jelenség van, így másik drivert nem is tudtam telepíteni rá, hisz az indulásnál befagy a képernyő, és vak vagyok kezelni a gépet.
A visszaállítási pontot is csak úgy tudtam előcsalni a gépből, hogy videókari csere-visszaállítás-videokari vissza és ment.
Pár réggebbi drivert próbáltam feltenni, közülük 9.1, 8.12, 8.4, eggyiknek a driverét sem ismerte fel. Csak a 9.11-el hajlandó jól futni, hogy kezelhető is legyen a CCC.
Minden esetre nem értem a helyzetet, hisz minden kártya driver, vagy winfos alapdriver segítségével is elindul, hogy rá tudja tenni az ember fia a megfelelő drivert, hát ez nem megy!
Az a gyanúm hogy a win7 csinákolja ezt.
Köszönöm a hozzászólásokat. :R

(#44004) ADAM1337 válasza job- (#44003) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Csökkentett mód, eszköz kezelőbe távolítsd el a vga-t mind a 2adaptert.
És utána tudsz bootolni rendesen.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#44005) job- válasza ADAM1337 (#44004) üzenetére


job-
tag

Se csökkentett mód, se boot cd, se 640x480, nem akart indulni, ugyanúgy befagyott.
Hameg persze betettem egy másik karit, akkor nem láttam az ati drivert, így nem tudtam gyalúlni. A driver sweeper-el gyalúltam az összes ati cuccot, a jelenség akkor is ugyanez volt.
Nem értem mi van? Lehet a sweeper, nem vette le a sérült drivert és még a winfos mindíg azon indította.

(#44006) katt777 válasza job- (#44005) üzenetére


katt777
félisten

Nézd meg, milyen fájlokat jelez ki system32 könyvtárban a Driver sweeper (ill. +1-et máshol), és kézzel töröld ki őket, mindezt csökkentett módban. Aztán fogd a regeditet, és pucold ki belőle az ATI-s bejegyzéseket.
A mentési pontokat amúgy cseszheted, használj partíciómentést. Mondtam már párszor e topicban is, hogy amíg a komplett rendszer nincs fent, semmiféle ATI-s VGA cuccot nem szabad feltenni. Ha kész a windows, akkor egy teles partíciómentést kell csinálni, AZTÁN mehet a VGA driver.
Maguk a driverek (pucolással is), de a CCC főleg rengeteg galibát képez okozni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44007) job- válasza katt777 (#44006) üzenetére


job-
tag

A win7 mentési adatkezelése egészen jól működik, ez volt az uccsó szál, mielőtt újra telepítettem volna az egész gépet és meglepő, de tényleg működött, lezajlott és azóta minden ok. :C Itt sosem volt össze vissza telepítés, tehát a problémát nem ez okozta. :N 90%, hogy egyszerűen a driver megadta magát, de igazán akkor sem értem, de ezt a fentiekben már ecseteltem. Köszönöm a hozzászólásodat és tanácsodat, megfogadom. :R

(#44008) drr


drr
őstag

Srácok!
Melyik a legjobb driver jelenleg a 3870-hez? Monitort cseréltem, így most 1600x900-ba úgy veszem észre, hogy nem megy az élsimítás. Olvastam, hogy ezt többen is panaszolták. 9.12-es driver van fent.

(#44009) katt777 válasza drr (#44008) üzenetére


katt777
félisten

8.7, és az is marad, mert az volt az utolsó, amelyet erre a szériára optimalizáltak (ahogy 4xxx-re a 9.9). A tweakforce-os verzióval még lehet próbálkozni. Ha meg valami nem megy rendesen, fel a 9.12 hotfix, ha meg megint régebbi progihoz kell, akkor vissza a 8.7. Ez van, AMD így kényszeríti a vásárlóit a hardvercserére.

job-: Remélem, rendben lesz. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44010) bolcsodal válasza katt777 (#44009) üzenetére


bolcsodal
addikt

Na jó, de a 8.7-esben levő optimalizációt később kivették belőle? Vagy hogyvanez? :U

Én úgy gondolnám, hogy ezek az optimalizációk additive bennemaradnak a későbbi verziókban is nem?

They drew first blood....

(#44011) donjohnson válasza katt777 (#44009) üzenetére


donjohnson
addikt

magyarul azt akarod mondani, hogy tök feleslegesen frissítettem drivert 8.7 óta? :F :W
(és mi van az új játékokkal?)

remélem bolcsodal-nak van igaza :DD

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#44012) katt777 válasza bolcsodal (#44010) üzenetére


katt777
félisten

Nem biza! :((( Privátban is rengetegen jelezték, meg én is tapasztaltam, hogy mivel nincs komplex, bármit futtatni képes meghajtó, csak időről időre optimalizálás, ezért egy újabb játékhoz faragással régebbi játékok kezdenek el bugzani, és persze vice versa, de gyakran tesztprogramokban is látszik a visszaesés, ahogy pl. 9.9 után elkezdenek csökkenni a 3DMark eredmények. Ilyen esetben érdemes az adott szériára optimalizált utolsó meghajtóval próbálkozni, mielőtt az ember újabbakat kezd el fölöslegesen installálgatni, és csak azt látja, hogy minden szar.
Az összes ilyen programhibát (alapbaj: "feltettem az új drivert, és X program belassult, vagy megjelenítési hibákat produkált") 95%-ban megoldja a régi driver visszatelepítése, viszont ez meg nem feltétlenül segít az újabb játékokon. Nálam pl. a Republic Commando meghal az első pálya betöltésével, és kilép, de az még 9.9-cel, szóval sztem simán a HD4870 nem jó már neki (lásd még: régi hardver/szoftver le van szarva). Lefogadom, hogy nV kártyán menne. :(((

donjohnson: Lásd fent. Vagy lásd régebben e topicban, amikor sok ilyen probléma vetődött fel. Lehetett persze azóta is, csak régen néztem be.

10.1-ről: 3DMark06-ban erősen csökkent a HDR teljesítmény, SM2 kevésbé, 3DMark Vantage viszont erősen javult, Heaven benchmark megint romlott, de azért, mert a füves teszttől 3-ban 1/4-ére esik vissza a driver teljesítménye (minden maxon 1680x1050-ben 16XAF 4XAA 28-30 helyett 7-8FPS), ill. +1-nél tapasztaltam ugyanezt, OpenGL-ben meg ismég jön a feketeség, viszont ezúttal csak némelyik teszt felső felét takarja ki. Játékban még nem tudtam meg nézni, de az tuti, hogy XP-n érdemes a 9.12 hotfixnél maradni (ill. 4xxx szériások a 9.9-nél, 3xxx-asok pedig a 8.7-nél), W7/Vistára viszont érdemes lehet tenni egy próbát vele, és csak aztán visszatenni az előzőek valamelyikét.
Ja, és többnek tűnnek Vantage-ben a sziklák az űrben, és bizonyosan több a fény effekt, valamint Heaven-ben sem emléxem, hogy anno minden kéményen lett volna füst.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44013) donjohnson válasza katt777 (#44012) üzenetére


donjohnson
addikt

na szép, akkor ezért volt kevés az a 10320 pont 3dmark06-ban a tesztekhez képest :O
épp tegnap néztem, mert most váltottam erre a karira.
gondoltam, felteszem a legújabbat, de hát akkor megy vissza a régi :U

(de azért előtte lefuttatom a vantage tesztet is :D )

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#44014) katt777 válasza donjohnson (#44013) üzenetére


katt777
félisten

Nálam ezek az eredmények vannak meg ebből a korból:
3D06: E8400 3.0 HD3870 777/1126 C8.6: 10850 (4557/5036/2819)
3D06: E8400 3.0 HD3870 877/1287 C8.7: 11861 (5092/5691/2824)
3DMV: E8400 3.0 HD3870 777/1126 C8.6: 4573 (4209/6174)

Hasonló eredményhez a te procidat 3.2-3.3GHz körül kéne hajtani, e részről a CPU score-ok nyújtanak támpontot.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44015) donjohnson válasza katt777 (#44014) üzenetére


donjohnson
addikt

köszi, akkor nem szóltam :P
hajtanám én, de nem bírja az alaplapom :(

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#44016) donjohnson válasza katt777 (#44014) üzenetére


donjohnson
addikt

hm itt viszont meglepődtem ezen az eredményen: 4562 :Y
kevesebbre számítottam...

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#44017) drr válasza drr (#44008) üzenetére


drr
őstag

Visszaolvastam a kérdésem óta az összes hozzászólást és sajnos még nagyobb a katyvasz a fejemben.
Szóval akkor 8.7! Hm, akkor is a Windows7-et használok? És akkor a CoD MW2-vel meg a hasonló, 2009-es játékokkal mi lesz? Kártyát azt most nem tudok cserélni, most vettem monitort, arra ment a zsé. Sőt, nincs is kilátás rá...

(#44018) katt777 válasza donjohnson (#44016) üzenetére


katt777
félisten

Csak ki kell hajtani a VGA-t.

drr: Win7-en érdekes a kérdés, erről nem tudok nyilatkozni, de könnyen lehet, hogy oda is kellhet régi játékokhoz régebbi meghajtó. Alapból a C9.1 van benne, ha jól rémlik. Az egyébként elég sok játékot támogat, amelyek más meghajtókkal nem feltétlenül mennek. Próbáld azzal, ill. frissebbel, ha meg nem OK valami, akkor a Vistás meghajtót elfogadja a rendszer.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44019) skitzoo


skitzoo
senior tag

egy kis hőfok 3870x2 vel :DD :DD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#44020) emre válasza katt777 (#44018) üzenetére


emre
veterán

Viszont ha én emlékszek jól akkor a 9.7-es van a W7-ben gyárilag.

drr Ha olyan igénytelen vagy mint én, és nincs gond a géppel szerintem kár piszkálni a W7-által feltett driver. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44021) geza12 válasza skitzoo (#44019) üzenetére


geza12
aktív tag

Az igeeen..... :Y
Jó kis kazán télire :D

(#44022) skitzoo válasza geza12 (#44021) üzenetére


skitzoo
senior tag

110 fok volt a tető a kis kicsike befűtöt nekem rendesen :DDD :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#44023) job- válasza skitzoo (#44019) üzenetére


job-
tag

Jól néz ki! Referencia hűtő?

(#44024) skitzoo válasza job- (#44023) üzenetére


skitzoo
senior tag

már nem az van de alapbol azvolt :C :C

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#44025) katt777 válasza emre (#44020) üzenetére


katt777
félisten

Hát, lehet, hogy rosszul emléxem, de a driver verziót kell megnézni. Sajna némelyik tesztprogram nem is meri fel a VGA-t, ha csak a W7 driver van fent.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44026) TasiA válasza drr (#44017) üzenetére


TasiA
senior tag

Egy új játék miért ne menne egy régebbi driverrel, főleg, ha a grafikus motor semmit se változott?

(#44027) katt777 válasza TasiA (#44026) üzenetére


katt777
félisten

Mert Jézus úgy akarja. :DDD
Amúgy kérdezd meg az AMD-t, hogy miért nem képesek egy olyan drivert írni, mint az nV szokott, hogy bármi normálisan fut rajta. Persze 1-1 baki ott is becsúszik, de legalább nem állandó szolgáltatás a bug-csomag. ATI-nál meg ahogy kijön egy új játék, máris szólnak, hogy majd a következő meghajtó fogja rendesen futtatni (mert ugye nincs komplex driver, ezért hozzá kell csapni pár kódot a cumóhoz, amitől persze a régebbi alkalmazásokban lesznek bibik). Persze, nem kell secperc minden új játékot lewarezolni, és akkor semmi gond, mert mire kaphatók lesznek a boltban, úgyis lesz újabb meghajtó. :D
Az érdekes még, hogy bizonyos konfigokon jelentkeznek ezek a hibák, másokon meg nem, pl. a 10.1-es egér-bugja HD5xxx specifikus (AMD vs. Intel ellentétekről nem is szólva), és akkor is mákod van, ha csak olyan játékokat használsz, amelyeknél nem jön elő semmi hiba.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44028) TasiA válasza katt777 (#44027) üzenetére


TasiA
senior tag

Hiszek neked, főleg mivel olyan szinten vagyok lemaradva új játékok terén, hogy inkább hagyjuk! :DDD Én a COD szériára gonoltam, amit valaki említett. Nekem hibátlanul megy az összes a régi 8.12-vel. ;) A többit nem tudom, jaa és ráadásul még mindíg XP-t használok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44029) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Kellene néhány jó tanácsa a HD3850-nel kapcsolatban mégpedig olyan, hogy nem tudom kitenni a képet a Tv-re win7 alatt.
mikor nincs rádugva a Tv- akkor is úgy észleli mintha rá lenne dugva.
Viszont ha rádugom akkor sem megy ki a kép a tv-re még csak nem is vibrál a kép.
nem csinál semmit.
valami ötlet?
Amúgy a legújabb driver van fent.
előre is köszi

(#44030) katt777 válasza TasiA (#44028) üzenetére


katt777
félisten

Én is említettem a CoD-ot, 9.7-től kezdtek vele gondok lenni 3xxx v. régebbi kártyákon, ha jól emlékszem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44031) ADAM1337 válasza katt777 (#44030) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez elég sánta kijelentés.
Nálam 3870x2-vel és 9.11-el tökéletesen ment az összes.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#44032) börik39


börik39
tag

Helló egy kérdés mitől lehet hogy 3870x2 kb.75 fok felett olyat csinál hogy szürke háttér pl.everest monitor teszt vibrál azt hittem kábel de kicseréltem és átdugtam a másik dvi-csatiba akkor meg a kék szín vibrált mitöl lehet ez döglődik a vga? vagy kevés a hűtés de ha visszamegy a hőfok akkor minden ok se húzva nincs se semmi a táp elég lehet új korától ilyen csak most vettem észre a monitorra is gondoltam de nem hinném mert az ugye eléri az üzemi hőfokot és kész a videókártya hőmérséklete nem számit neki.Na ennyi valaki segítene?

Az egyéniség nem kiváltság,csak választás kérdése!!!

(#44033) börik39


börik39
tag

Olyan mintha zavarná valami mint a régi tv-ken :F mikor szar volt az adás.

Az egyéniség nem kiváltság,csak választás kérdése!!!

(#44034) RootRulez válasza börik39 (#44033) üzenetére


RootRulez
félisten

Először is kösd rá egy másik monitorra, de lehet a magas hőfok a ludas. :K

═════════════════════════════════════════

(#44035) katt777 válasza ADAM1337 (#44031) üzenetére


katt777
félisten

Mint már többször írtam, nekem többen ilyen hibáról számoltak be (pü. és itt a topicban is régebben), nem feltétlenül az amúgy alapból gázos 9.11-gyel, és régebbi meghajtók segítettek a problémán. ATI-nál sajna lutri, hogy melyik driver-rel melyik program hibázik, úgyhogy a "jó" meghajtón akár addig lehet vitázni, amíg az AMD létezik, csak nem érdemes. Én azért szoktam a régi játékokhoz - hiba esetén - a 8.7-es meghajtót javasolni 3-as karikra, mert az jó a legnagyobb valószínűséggel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44036) ADAM1337 válasza katt777 (#44035) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én meg tapasztalatból írom.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#44037) s1ru2 válasza ADAM1337 (#44036) üzenetére


s1ru2
senior tag

Nekem sem volt soha semmi bajom, egyik driverrel sem. Ha kijött egy játék, legfeljebb vártam amíg megjön hozzá a CF support. (EZ VAN) Sztem 2-3 hetet mindenki kibír, utána meg ment, mint a kisangyal. 3870x2-re meg 9.10 alá nem érdemes menni, mert brutális CF gyorsulás van benne játékok alatt. A legtöbb ilyen hiba a userek miatt van, akik bugyuta módon telepítenek mindent mindenhova, gondolkodás nélkül. Minden egyes drivert alaposan le kell pucolni. ATI uninstall, utána DriverSweeper. Ja és nem kell minden lósz*rságot felteelepíteni a gépre, meg agyonmoddolgatni a Windowst. Megfordult pár driver a gépemen röpke 2 év alatt, de nekem ez a módszer mindig ment és sohasem volt semmi gondom se Vistával, se Win7-el. (XP-ről nem nyilatkozom)

3870x2 tulajok: Érdemes átfújni, a ventit WD40-el ;] Csodákat művel vele. Most olyan selymesen jár mint eddig soha. És persze 2-3 havonta szétszedni és kipucolni.

Úgynézki hétvégén elhagyon a 3000-es széria táborát. ADAM te váltottál már ?

[ Szerkesztve ]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#44038) katt777 válasza ADAM1337 (#44036) üzenetére


katt777
félisten

Az a TE tapasztalatod, amit én írtam, az meg SOK más emberé.

s1ru2: Ezt lehetőleg azokkal is próbáld meg elhitetni, akik szűz windowsra felteszik az ATI drivert, és a játékot, és máris hibázgat nekik a megjelenítés. :DDD :P Mint már említettem, erősen szoftver- konfigfüggő a dolog; egyik gépen lehet, hogy semmi gond, másikon meg hibák tömkelege, pl. Sapphire VGA-nak volt gondja ASUS lapban az egyik meghajtóval, ugyanolyan VGA-val másik srácnak meg nem egy GB-ban.
Az is megesik, hogy ua. a játék uolyan konfigon nagy felbontásban jól fut, kisebben (!) meg rosszul, mert arra elfelejtették optimalizálni.
Az is gyakran előfordul, hogy ASUS, MSI, stb. VGA-t ref. driverekkel hibázik, gyárival meg nem. Persze sokan felteszik az előbbit, mert az a frissebb, és azt hiszik, hogy jó, és máris produkálja a bugokat. Anno 1950XT topicban szidták sokan a meghajtókat, míg én mindig ASUS-t használtam a kártyámhoz (még ha régebbi volt is), amellyel semmi nem bugzott.
Mindegyik fenti hibával találkoztam már személyesen, és másoknál is, többféle ATI VGA-val.
De attól, hogy nálad minden rendben van, még nem kéne azt hinned, hogy másoknál azért lépnek fel hibák, mert hülyék a számítógéphez, és mellesleg a pucoló programok sem szednek le mindent a gépről, v. ki a registry-ből. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44039) börik39


börik39
tag

Hát lehet hogy a monitor mert kipróbáltam a lcd tv-n és ott nem csinálta DE mi köze a videókártya hőfokhoz a monitornak?Egy benq 22-es full hd moncsi és átraktam a beállítását dinamikára és ott nem vettem észre semmit remélem nem dögődik :(

Az egyéniség nem kiváltság,csak választás kérdése!!!

(#44040) proci985 válasza katt777 (#44038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ott a pont.

egy időben tartottam egy szűz vistát (2008 máj-júni) csak a drivereket tesztelni, ha nem hibázott, akkor mehetett fel a rendes vista alá is.

pl az MSI3870OC 2d alatt hibázik (betűk bizonyos esetekben kéksárgákká válnak) 9.12vel. mondjuk ez egy eléggé háklis kártya, a 8.xxes refdriverek min felével bugzott (többféle lapban is). sőt, MSI driverek egy részével is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44041) Podpupi


Podpupi
tag

Hello.Lehet valamit csinalni a magashőfokkal nekem MSI 3870 512mb vga-van ,persze rev. hütő-vel ,esetleg plussz venti a házba vagy le kell cserélni a hűtőt.Köszi.... :R

[ Szerkesztve ]

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#44042) drr válasza Podpupi (#44041) üzenetére


drr
őstag

Mennyi az annyi?
Nekem alapon olyan 34-35 fokos, játékok alatt max 65.
A kártyám nekem is MSI.

[ Szerkesztve ]

(#44043) capulet75


capulet75
addikt

A driverekkel (9.xx) nekem is volt problémám de a 8.7 install óta semmi gond.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#44044) katt777 válasza Podpupi (#44041) üzenetére


katt777
félisten

Kattints a honlapomra, vagy a logoutomra, megtalálsz mindent. Nem kell pénzt kidobni, csak jól beállítani a kártyát.

drr: Gondolom, van alatta egy jó gyenge konfig, amely nem képes rendesen meghajtani a VGA-dat.

proci985 & capulet75: Az okos tojásoknak úgyis hiába mondjátok. Használnak 1-2 szoftvert, és ha azok működnek, akkor szerintük a meghajtó tökéletes. :((( Hát, attól Catalyst topicban még hemzsegnek az ellenkező irányú tapasztalatok.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44045) s1ru2 válasza katt777 (#44044) üzenetére


s1ru2
senior tag

Hát akkor nekem nagy szerencsém és úgy látszik ezek a problémak csak a 3870x2 alatti 3000 es szériát érintik. Ugyanis én pont "3" szotfvert használok nem 1-2-őt ahogy írtad és egyikkel sem volt gondom soha. Lehet, hogy szerencse elismerem. Köszi, hogy elmondtad, hogy a pucolók sem szednek le mindent mindenhonnan...nem is tudtam... Mellesleg halkan megjegyzem, Vista és Win7 alatt nem futottam hibába. XP hemzsegett a sz*rságoktól nekem is. Lehet, hogy át kéne állni? Nem 1 embernek tanácsoltam már itt pl ezt is, és bejött. Egyébként egyre inkább azt lehet észrevenni, ha figyeltek, hogy az újabb és újabb driverekkel egyre több a gond XP-n... lehet, hogy nem véletlen. Lassan el kell felejteni az XP-t. Jó volt szép volt, egy jól karbantartott Vista, de egy Win7 biztosan sokkal jobb és stabilabb nála. Ráadásul azt vettem észre a legtöbb játék jobban fut alatta. A Win7RC1 régóta ingyenesen elérhető, ki lehet próbálni, ha bejön akkor meg el kell gondolkodni, hogy megveszem eredetiben vagy más alternatív megoldást alkalmazok esetleg.

Azt is nézzük meg, hogy a legtöbb panasz az MSI kártyákra vonatkozik. Sajnos az MSI 3000es széria elég rosszul sikeredett. Rengetg PÜ-t kaptam x2-kel, sima 3870OC-kal kapcsolatban. Nagyon régóta mondjuk, hogy ha lehet feljetsük el ebből az MSI-t, de még mindig van aki veszi. (sztem még te is mondtad anno) Aki persze régóta tulaj, az így járt.

Amúgy örömteli, hogy jóideje be sem néztél ide, most visszanézel és egyből kioktatsz mindenkit :C Én elhiszem h segíteni akarsz, csak más stílusban add elő magad, ha kérhetem. Ne úgy állítsd be, hogy ADAM meg én csak hülyeségket mondunk, mert azért 1-2 embernek megoldottuk jónéhány problémáját mi is. És így azért röpke 2év folyamatos 3870x2 használat után lehet, hogy tudom, hogy mit írok a karival kapcsolatban. Elismerem, hogy sok mindent tudsz, de azért... Nem akarok veszekedni, csak megjegyeztem. És bármit írsz az off-ra vissza, nem fogok rá válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#44046) drr válasza katt777 (#44044) üzenetére


drr
őstag

Nát nem tudom mit értesz gyenge konfig alatt, egy éve vettem. E5200, ASUS P5K SE/EPU, 2x2Gb DDR800. A PH!-n szerzett ismeretekből arra következtettem, hogy elég a proci a kártyának. W7-el 9850 pötty 3DMark06 alatt. Cod MW2 1600*900-ba, minden fullon nem szaggat. És ezek a hőfokok vannak most. Nyáron nyilván más a helyzet, biztos lesz olyan 5-10 fokos eltérés.

Ja, és nem mindenki milliomos, én két gyerek mellett ezt engedhettem meg magamnak és ezt próbálom meg maximálisan kihasználni, hacsak lehet.

@s1ru2
:R

[ Szerkesztve ]

(#44047) s1ru2 válasza drr (#44046) üzenetére


s1ru2
senior tag

Azt az E5200-at kicsit meg lehet rángatni. 3-3.2Ghz meg sem kottyan neki és különösebb feszemlés sem kell. És akkor biztos lehetsz benne, hogy kiaknázza a vidkarid minden képességéet, majdnem bármiylen felbontáson. (Ha már megtetted akkor nem mondtam semmit :B)
Aláírásba, vagy cuccokba töltsd ki, ha lehet h miylen géped van. Ha esetleg kérdeznél valamit akkor sokkal egyszerűbb lesz és neked sem kell folyton leírni

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#44048) Podpupi


Podpupi
tag

Közben meglett a hiba a hütőborda elött egy jo NAGY filc anyag lett igy nem áramolt a levegö a :Hőfok kb 100 c felett lehetett.Hello... :C

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#44049) capulet75 válasza s1ru2 (#44047) üzenetére


capulet75
addikt

Tapasztalataim alapján a 3870X2 olyan 3,6-3,8ghzen érzi "jól" magát.Egy Q9550/4ghzel 20k körül teljesit 3d06ban.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#44050) s1ru2 válasza capulet75 (#44049) üzenetére


s1ru2
senior tag

Tökéletesen igazad van, de ha jól tudom drr-nek csak sima 3870OC-je van. Amihez elég a 3-3,2GHz magas felbontáson AAval AFel. A 3870x2 már más tészta. Én is 3,6 on hajtom az E8200őm, mert hosszas tesztelgetés után ezt találtam a legjobbnak. Efölött nincs akkor növekedés, hogy megérje tovább hajszolni. (Mellesleg ezt 1.175ön viszi a procim is, ami nem mellékes.) 4Ghz en én 17800 körül tolok, te anynival kapsz többet, hogy 2 maggal többed van. Ebből látszik, hogy az bőven elég/sok neki.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.