Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) #96302336 válasza O$zkł (#15999) üzenetére


#96302336
törölt tag

Beraksz mellé egy PCI-os kártyát, arra dugod a monitort, és visszaírod az eredeti biost.

[ Szerkesztve ]

(#16002) #96302336 válasza rumkola (#16000) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna... ;]

(#16003) ktg3 válasza rumkola (#16000) üzenetére


ktg3
őstag

ez nem volt túl épító jellegű :P

problémára--->beleraksz a gépedbe 1 pcios vga-t és elindítod a gépet azzal és úgy visszaflasheled a pci-e s device-ra az eredeti biost

mod :megelőztek mind2-ben:DDD ;]

most nézem biztos csak a 16000. hszre gyúrt :))

[ Szerkesztve ]

(#16004) Bernyó84 válasza Dr.Én (#15962) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Egyáltalán nem hangos a hűtő. Sőt... szerintem halk is. Csak hát... 53 fokos, és nem terheltem meg.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#16005) Dr.Én válasza Bernyó84 (#16004) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor meg ajánlatos cserélni. Ennél biztos jobb höfokokat fogsz kapni mint a gyári hütövel.
Valszeg én is lecserélem a gyári hütöt, AC S1-re

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#16006) O$zkł


O$zkł
aktív tag

THX mindenkinek. :R

"Be the change you want to see in the world"

(#16007) Dubmaster válasza O$zkł (#15999) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Mire mentetted ki az eredeti BIOS-t? Rá tudsz bootolni valamere? ODD, FDD?

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#16008) O$zkł válasza Dubmaster (#16007) üzenetére


O$zkł
aktív tag

A gép elindul rendesen csak a vga nem ad képet pci-os kártyával ad.
Amúgy a HDD-re mentettem

"Be the change you want to see in the world"

(#16009) Gaboman válasza Speed® (#15988) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Miért is ez a vélaményed az X2-ről,kifejtenéd bővebben?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16010) -Solt-


-Solt-
veterán

Sziasztok Urak! Most váltottam 8600GT-ről HD3850-re, de van nyűgöm vele rendesen! :( Minden indítás után új hardvert talál az xp "pci device" néven. Az atitool használatakor ahogy rányomok a "set clock"-ra fekete képernyő fogad és kifagy. (minimális mhz emelésnél is) Mindezek tetejébe 730/880-ra húzva is max 9500 pontot csinál a 3dmark 06-alatt. Szerintem ez édes kevés... :(( Előre is köszönöm a segítséget.

www.smart-bus.hu

(#16011) diablo1984 válasza O$zkł (#16008) üzenetére


diablo1984
veterán

hdd azért necces, mert dos alatt ntsc partíciókat nem tud kezelni! winflash meg lehet nem tud ilyen esetben segíteni, vagy igen? :F

(#16012) Dubmaster válasza Speed® (#15980) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Bocs, de nem értek egyet a véleményeddel. Eladtam az utóbbi pár napban néhány X2-es karit!

Hihetetlen, milyen visszahangok jöttek. Nem csak haveroktól, hanem idegenektől is. A nagy nVidiás haverom pl. szinte "belövés" szintű álapotban hívott, hogy ilyen képminpőséget még nem látott!!! Képminőségben minden( GT, GTS, GTX) nVidiát messze ver. A gyorsaságban valóban kb 5, esetleg némelyik játékban 10%-kal jobb az Nv, de össezsségében az X2 ver mindent. Mondom ezt úgy, hogy nVidia karim volt mindig, most váltottam 3870-re.

Az amortizáció pedig amúgy is drasztikus ezen a területen, tök mindegy, hogy 3850CF, vagy 8800GT, egy év múlva a felét sem fogja érni. De azt mondom, hogy az X2--vel, persze egy azt meghajtani tudó proci társaságában jelenleg minden remekül fut, és még csak most jönnek majd a dx10-es játékok.

Üdv!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#16013) Dubmaster válasza -Solt- (#16010) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Szia!

Nyomtál load bios defaultot? Mert nekem a 3870-nel hasonló gondjaim voltam és az megoldotta a problémát!

A 9500 pont korrekt a 3850-től.

Bár elég profán hasonlat, de kb kétszer annyiért, kb. kétszer annyi pontot hoz, mind a 8600GT

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#16014) Dubmaster válasza katt777 (#15978) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Azért ez elég korrekt!!! Azt hiszem van még mit pótolnom hűtés terén!

Van is két db CoolerMaster 8 cm-es ventim, a ház elejére, ill. ldalra be is fogom építeni!

Köszönöm az infót és a segítséget!!!

Üdv: Dub

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#16015) gbors válasza -Solt- (#16010) üzenetére


gbors
nagyúr

a "pci device" nagy valószínűséggel a kártyába épített audio eszköz. húzáshoz használd az AMD GPU Clock Toolt.

diablo1984 / O$zkł: csak egy ntfsdos-ra van szükség. de még egyszerűbb, ha a PCI-os kártyával bootol az ember, és egy bootloható floppy-ra kiírja a flash-elő programot meg a BIOS image-et.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16016) -Solt- válasza Dubmaster (#16013) üzenetére


-Solt-
veterán

Erre nem is gondoltam, bár a tuningon kívül nem nagyon van elbabrálva a bios-om...

www.smart-bus.hu

(#16017) Gaboman válasza Dubmaster (#16012) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én is ezt gondolom,szinte minden gamben sokkal gyorsabb mint az NV csúcs kártyája (egy,két kivételtöl eltekintve).
És jó vétel mive ezzel e teljesítménnyel időtálló darab lehet még jó sokáig.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16018) O$zkł


O$zkł
aktív tag

THX mindenkinek a segítséget sikerölt megcsinálni. :DDD

"Be the change you want to see in the world"

(#16019) katt777 válasza rumkola (#16000) üzenetére


katt777
félisten

3870 850/1250-en túlmelegedés nélkül, vígan dolgozik. Ez a 777/1125-höz (amelyen minden gamet elvisz nagy felbontásban, max. grafikán Crysis-t kivéve) képest 5% 3D teljesítmény-növekedést jelent (tényleg 3D, nem 3DMark). Ha meghúzod 900-ra, mert azt még elviszi, esetleg 1300-ra a RAM-ot, nyersz 1%-ot (igényes játékban kb. 0,3 FPS), és hazavághatod a karit. Akkor minek agyontuningolni? Néhány 3DMark pontért?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16020) katt777 válasza Dubmaster (#16014) üzenetére


katt777
félisten

Háztól függően ki kell kísérletezni (de a VGA-ra fúvó hűs lég azért nem árt), mert volt olyan házam, amelyben az első/alsó ventit is kifújásra kellett állítani, másikban az oldalsót is a procira. Ebben a Codegen-ben van egy cső a CPU-hűtő fölött, szóval oda közvetlen hideg levegő megy.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16021) Bundás22 válasza Dubmaster (#16012) üzenetére


Bundás22
őstag

[link]Képminőségben minden( GT, GTS, GTX) nVidiát messze ver. ebben már kezdek én is hinni
az xbox-ban ati gyártja a gpu-t
a ps3-ba az nvidia
szal sztem pc-n is hasonló a különbség

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16022) #96302336 válasza O$zkł (#16018) üzenetére


#96302336
törölt tag

:C
Király. :)

(#16023) #96302336 válasza Bundás22 (#16021) üzenetére


#96302336
törölt tag

És a PS3 sokkal szebb dinamikusabb fényeket és élesebb képet ad. De egy fos minőségű youtube videón azért nehéz igazságot tenni. :P

(#16024) Bundás22 válasza #96302336 (#16023) üzenetére


Bundás22
őstag

pont hogy az xbox nak van szebb képe(amiben ati gpu van ;) )
de láttam ennél jobb videót
tessék ez abszolút meggyőzőcsak várni kell 1 picit
hiába a ps3-ban nvidia van :P

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#16025) Kislányka válasza Gaboman (#16017) üzenetére


Kislányka
csendes tag

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, de osztom Gaboman véleményét.Szerintem itt nem fog megismétlődni az a driver mizéria, mint a 2900XT esetében anno.A külfödi tesztek nagy részében az X2 győzedelmeskedik, ha nem is annyival mint amire számítani lehetett.De ha azt vesszük alapul hogy 100-110k alatt nem nagyon lehet 8800 Ultrát kapni és az X2 egyre több helyen kapható 100-110k alatt, akkor igen is jó vétel a felső kategóriában, mert a hardvere messze menően a legfejlettebb,legerősebb.Én a több GPU-s VGA-k elterjedését jósolom a közel jövőben, hiszen itt az élő példa.8800 Ultra, ami a legjobb volt 1,5 évig, és jött egy újabb architektura (3870) ami lényegesen lassabb az ultránál...Majd ezt a lényegesen lassabb kártyát megduplázták 1 nyákra forrasztották és máris kész az Ultra verő szörny.Ez még csak egy 3870 ami dupla magos.Lehet csinálni majd G100 GTX-ből is GX2-öt és akkor az még durvább lesz.Ennek az irányvonalnak az első két példánya a X2 és ami jön februárban GX2.Szerintem tekinthető ez egy piackutatásnak a 2 cég részéről mennyire van szüksége a világnak a dupla magos karikra.Ha sikeresek lesznek nem kétséges hogy ez lesz az irányvonal, ami nekünk felhasználóknak mindenképp jobb lenne időtállóság szempontjából. ;)

(#16026) kalló válasza Kislányka (#16025) üzenetére


kalló
aktív tag

én is elég újj vagyok nem akarok kötözködni de szerintem ne reméld hogy a gyártók arra utaznának hogy időtálló kártyákat állítsanak elő abban nekik mi az üzlet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#16027) Gaboman válasza Kislányka (#16025) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Pontosan,nem mindegy hogy fél évente kell majd VGA-t venni az újabb gamekhez hogy jól menjenek,vagy pedig lehet hogy 1-2évig simán kitart egy ilyen kártya.
Nekünk az csak jó lenne ha minnél tovább kitartana egy VGA.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16028) cbr688 válasza Bundás22 (#16024) üzenetére


cbr688
senior tag

én osztozok bundás véleményén tényleg szebb képe van a boxnak,pedig én a végletekig ps párti vagyok.most akarok váltani ps2-ről 3-ra(mostanában),atinak sokkal szebb képe van,nem csak a videókhoz.

(#16029) Gaboman válasza kalló (#16026) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ők kiadhatnak akár havonta is új kártyát akár 2magosat is,sokan cserélgetni is fogják őket havonta.
De aki nem szeretné majd cserélgetni őket mert még sokáig erős marad a játékokhoz annak lesz ez jó dolog,és sok ilyen ember van aki nem 1-2hónapra tevezi a vásárlást.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16030) Csiborbogár válasza Kislányka (#16025) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Én azért még mindig meg vagyok győződve róla, hogy nem lassabb az ATI architektúra, de nincsen sok esélye, ha nem jók a driverek hozzá.
Ettől független tényleg a tesztekben lassabb. :K

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#16031) Speed® válasza Dubmaster (#16012) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi baj, szokott ez így lenni, különbözőek vagyunk.
Szerinted elfogadható, hogy valaki 120ért vesz egy karit és évente bukik 50et vele, szerintem meg nem. És még annyi más embernek sem, aki keményen megdolgozik a pénzért amivel szintentartja azt a pár alkatrészt, ami kell ahhoz, hogy néhány óra szórakozást biztosítson az életében.
A képminőséges témába nem megyek bele, a csúcs nV kariknál semmi baj nincs ezzel, azt elfogadom, hogy az alja régiókban nem igazán nyerő a RAMDACok minősége, ez van. Világéletemben Atis voltam, nekem nem kell megmagyarázni :)
A 3850CFet azért hoztam fel, ha már feltétlenül CFezni akar az emberke, azon bukja a legkevesebbet, tekintve, hogy 50kval olcsóbban kijön mint az X2es.
A 8800GT meg egy lehetőség a másik oldalon, nem lehet elvitatni az érdemeit.

Gaboman "Miért is ez a vélaményed az X2-ről,kifejtenéd bővebben?"
Ha az eddigiekből nem tudod kihámozni, akkor hiába írnám le mégegyszer :U

(#16032) Sárpac válasza Csiborbogár (#16030) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az ati azért lassú mert lassúak a shaderek amiből ráadásul sok van össze kell pakolni a képet egy szintén azonos sebességű gpu-nak!
Nvidia 1/3shader de az a gpu 2,5x sebességével fut, így a gpunak könnyebb dolga van kevesebb az üresjárás! Egyszerűen jobban szinkronban van az egész, sajnos a driverrel sem tud mit csinálni az ATI!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16033) Csiborbogár válasza Sárpac (#16032) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Sajnos igen, igazad van. :O
lassú a shader... :K

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#16034) Gaboman válasza Speed® (#16031) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Elég nagy tévedésben élsz ezzel kapcsolatban,a kártyára értettem!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16035) dokar válasza Csiborbogár (#16033) üzenetére


dokar
addikt

egy bolond százat csinál!? :F mi folyik itt? :Y

The new unified shader functionality is based upon a VLIW architecture in which the core executes operations in parallel. The R600/RV670 uses 64 superscalar unified shader clusters, each consisting of 5 stream processing units for a total of 320 stream processing units.

extra - SEXRay

(#16036) dokar


dokar
addikt

kedves márkatársak és nv fanok, ezt olvasgassátok: klikk

extra - SEXRay

(#16037) rumkola válasza Sárpac (#16032) üzenetére


rumkola
veterán

Uramisten.... :DD :DD :DD :DD :Y

(#16038) Dubmaster válasza Speed® (#16031) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Szerintem sem fogadható el!
Írok egy példát:

Egyik haverom ( kb 1 éve vett 2x1GB KIngmax RAM-ot 60 ezerért, most 10-ért kapsz ennyit!

Az X2 most 95-115K között van, számla, nem számla, Magyar, vagy behozott függvényében.

Nem állítom, hogy ennyit ér is, de ez már csak így van, ha kijön valami új. Vannak, akik egyből lecsapnak ezekre, vannak akik kivárják amíg reális szintre süllyed az ára, de szerintem mindenki belekalkulálja, hogy sokat fog bukni, már középtávon is.
És a gyártók pedig kihasználják ezt,
... visszatartott fejleztések, 2-3 havonta megjelenő újdonságok. pl december 8800GT-ről szólt, jövő héten pedig kijön a 9xxx széria.

Ez van, szívunk, ki többet, ki kevesebbet és sok mindent nem is tehetünk ellene. Vagy kiszállunk, vagy elviseljük!

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#16039) Speed® válasza Gaboman (#16034) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És mégis miben tévedek?
Abban, hogy brutális amortizáció van ebben a kategóriában?
Abban, hogy követhető a szükséges teljesítményszínvonal sokkal olcsóbban?
Abban, hogy a dupla fogyasztás/zaj/melegedés nincs egálban a teljesítménnyel?
Abban, hogy a CF hatékonysága erősen függ a driver/szoftvertámogatottságtól?
Abban, hogy e két dolog igen hátrányosan érinti a használhatóságot évek óta?
Lehet, hogy tévedek. De az is lehet, hogy te/ti nem láttok túl a 3DMarkokon.

Dubmaster
"szívunk, ki többet, ki kevesebbet és sok mindent nem is tehetünk ellene"
Én szeretném azt hinni, hogy még nem kötelező beállni a sorba és bégetni.

[ Szerkesztve ]

(#16040) Gaboman válasza Dubmaster (#16038) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A lényege ennak a karinak hogy most megveszed 100E-ért,de ha úgy alakul mint a 8800GTX hogy 1.5évig a király kártya volt és minden ment rajta jól akkor mi itt a probléma.
Ha most veszel 50E-ért egy jóval gyengébb kártyát azt lehet hogy fél év múlva lecseréled,mert már kevés lesz és veszel majd egy másikat megint 50E-ért.Így a 2kártyád ára már az X2 áránal van.
De az X2-őt még mindig nem kell majd cserélned mert jól megy rajta minden.
Tehát időtállobb db lesz ha minden igaz,persze ez nem biztos csak feltételezés.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16041) Sárpac válasza dokar (#16036) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ebben még mindíg nem látom a sebesség növekedés eljövetelét, de ahogy láttam a dx 10.1 eljövetele is igen kétséges lehet, hogy nem is lesz!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16042) Gaboman válasza Speed® (#16039) üzenetére


Gaboman
nagyúr

3DMarkok ki beszél itt arról?
Mert én nem és nem is érdekel még egy szikrányit sem.
Egy jó tesztet megnézel azt majd rájössz hogy az elöbb micsoda hülyeséget írtál.
Mert igen is az X2 egy jól elkapott széria az ATi-nak felsőkategóriában,ami már rég volt náluk.
Teljesítménye igencsak meggöző,fogyasztása és a melegedése sem vészes!
Ugyanis a 8800Ultrát komoly AA/AF mellett 25-90% között veri,ha ez neked nem előrelépés akkor szerintem tervezz jobbat nála.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16043) athomi


athomi
veterán

Tud vki Debrecenben olcsón HD3850-et (35-37k)?

(#16044) Speed® válasza Gaboman (#16040) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"most veszel 50E-ért egy jóval gyengébb kártyát azt lehet hogy fél év múlva lecseréled,mert már kevés lesz és veszel majd egy másikat megint 50E-ért.Így a 2kártyád ára már az X2 áránal van."

Nagy matekzseni vagy :D Elfelejted, hogy ha most veszel egy 50ks kártyát, azt fél év múlva is minimum 40ért eladhatod, hogy vehess egy másik 50ks karit. De ha 1 év múlva cserélsz, akkoris megúszod max 20kval az újítást. Ezt két évre levetítve ott tartasz, hogy két év múlva immár 40k ráfizuval még lesz a gépedben egy korában elfogadott, 50k értékű karid. Míg ha most megveszed az X2őt 120ért, két év múlva max 40ért fogod eladni, ezzel dupla amortizációt bukva. És akkor még optimista voltam a 40ks eladási árral..nézd meg pl a 7950GX2ők árait akkor és most ;)

"de ha úgy alakul mint a 8800GTX hogy 1.5évig a király kártya volt"
Nem fog úgy alakulni ;) 1.5 év kellett, hogy a 8800at legyűrje egy kártya Ati oldalon, azt is teszi ~25-30%kal extrém kondíciók közt. Gondolod, hogy nV közben ült a s3ggén? Fél évet nem adok és kihoznak egy single karit ami legyűri az X2est.

#16042
"Egy jó tesztet megnézel azt majd rájössz hogy az elöbb micsoda hülyeséget írtál."
Majd ha olyan felhasználóktól olvasok tesztet, akiknek van/volt viszonyítási alapjuk (pl. Anthony), akkor leszek biztos az eredményekben.

"igen is az X2 egy jól elkapott széria az ATi-nak felsőkategóriában,ami már rég volt"
Ennél azért jóval több kell ahhoz, hogy ne csak a funboyokat győzzék meg.

"Teljesítménye igencsak meggöző,fogyasztása és a melegedése sem vészes!"
Kicsit más az értékrendük. Számomra ~200W nem a "nem vészes" kategória.

Alapvetően megértem az elragadtatottságodat, de megkérnélek, kicsit gondolkozz azon amit leírsz mielőtt elküldöd, mert az alkotói hév közben megengedsz magadnak bizonyos felsőbbrendűségi feelinget, amit nem veszek jó néven idővel ;)

[ Szerkesztve ]

(#16045) Thrawn válasza Sárpac (#16041) üzenetére


Thrawn
félisten

Már eljött. ;)
Idézet a Vista SP1-ről kiadott pdf-ből:
Adds support for Direct3D® 10.1, an update to Direct3D 10 that extends the API to support new hardware features, enabling 3D application and game developers to make more complete and efficient use of the upcoming generations of graphics hardware.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16046) katt777 válasza Gaboman (#16042) üzenetére


katt777
félisten

És PCI-E1.1
Olcsóbb 2x3870, ua. teljesítménnyel (hol picit lassabb, hol picit gyorsabb az X2-nél).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16047) dokar válasza Sárpac (#16041) üzenetére


dokar
addikt

szerintem te csak a bughalmaz crysis-t látod :U
de inkább nem is erőltetem, mert... "lassú a shader" :DDD

extra - SEXRay

(#16048) katt777 válasza Thrawn (#16045) üzenetére


katt777
félisten

Kár, hogy a Vista SP1 emellett egy rakás dolgot elbarmol a rendszerben. Pl. eddig F8-cal feltelepített, és jól működő progikat (pl. ATT) simán kivágja. Szóval nagyrészt olyan "javítások" vannak benne, amelyek megakadályozzák a Vista normális használhatóságát.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#16049) Sárpac válasza Speed® (#16044) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Így van lehet fél év sem kell és jön a 9800gtx 384shaderrel melyek 1800-2000MHz-es frekin üzemelnek majd minimum 2x gyorsabb lesz az ultránál, de valszin ennél jóval többet fog tudni majd!Ha mégis csak novemberben jönne akkor jó eséllyel már dx11-es támogatással!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16050) SI válasza katt777 (#16046) üzenetére


SI
tag

Szia
Azt olvastam,hogy az új bios-szal nem kell a riva
40fok nál 41%-on megy a venti
77-es bios
szerinted igaz lehet ?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.