Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32551) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

[link]

Van 1-2 érdekes dolog a színfalak mögött....

Ki tudja hány progi / Játék viselkedik így, h ha nV v Intel akkor optimalizált út, ha más, akkor az optimalizálás mentes..... :(( :(((

:R

(#32552) B.A.T.21 válasza bolcsodal (#32550) üzenetére


B.A.T.21
tag

Oké, akkor éljen a spanyolviasz ;] !

bolcsodal: A sapphire oldalán direkt felhívják erre a figyelmet. Márminthogy a HD3xxx-eseknél defaultba ugrik a HD-Audio output és manuálisan kell visszaállítani a windows-ba.

B.A.T.21

(#32553) leviske válasza fekeandras (#32529) üzenetére


leviske
veterán

Tudtommal az a kártya csak OEM kiszerelésben létezik... úgy, ahogy a HD3830. :F Azt viszont nem tudom, hogy egy butított RV670-es GPU-ról van-e szó, vagy egy emelt órajelú RV635-ről.... :F

(#32544) FeRRaR1: Az nem a HD3830? :F

[ Szerkesztve ]

(#32554) #TOTTI válasza leviske (#32553) üzenetére


#TOTTI
őstag

Lehet hogy 3750 = 3830 egyik a japán a másik a kínai!

(#32555) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok
Csak úgy érdeklődés szintjén.Szerintetek mekkora órajelen kellene hajtatni egy Quadot hogy kihajtson két 3870X2-őt?

(#32556) Dubmaster


Dubmaster
aktív tag

Hi!

Mit szóltok ehhez: Cooler Master Cool Viva Pro SE (RV-UCH-P7U2-GP) HD 3870-re?

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#32557) Dubmaster válasza zsolt1129 (#32555) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

no és melyiket? ;)

3-3,2-őn pörögni fog rendesen a Q6600-zal...bár sokan a 3,6-ra esküsznek,de ugye azt nem mindegyikből lehet kicsikarni

[ Szerkesztve ]

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#32558) - = Zk = - válasza Dubmaster (#32557) üzenetére


- = Zk = -
félisten

3,2es 6400+ X2 is elég lenne hozzá?vagy mindenképp 4magos kell nekik? :U
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32559) WesTM


WesTM
senior tag

I LOVE F1 MÁST NEM MONDOK MOST BE!!!

MEG FORZA FERRARI!!! Radeon topikban bocsánatos bűn.

(#32560) - = Zk = - válasza WesTM (#32559) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megbocsátható,ha piros nyákos VGA-d van ;]

ment PÜ! :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32561) leviske válasza zsolt1129 (#32555) üzenetére


leviske
veterán

Még nem annyira kiforrottak a driverek egy X2CF-hez. Mindíg érdemes arra törekedni, hogy max 2GPU pihenjen a gépedben.

A 4 GPU a jelenlegi drivereknek még túl nagy falat. :F

(#32554) tsigalko87: nem lehetetlen.

(#32562) katt777 válasza zsolt1129 (#32555) üzenetére


katt777
félisten

A már jól ismert értelmetlen kérdés... :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32563) bolcsodal válasza B.A.T.21 (#32552) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem baj, sokan pörögtek rajta, és fognak pörögni.:R

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#32564) Robi86


Robi86
senior tag

Sziasztok!

Van egy HIS X3850 512MB 256bit GDDR3 PCIE vid.kártyám, aminek az órajelei:
GPU: 668MHz
Mem.: 1656 MHz

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e rajta húzni egy kicsit, és ha igen akkor mennyit úgy, hogy a gyári hűtő marad? Előre is köszi a helpet :)

(#32565) Motaba78 válasza killer1203 (#32524) üzenetére


Motaba78
őstag

nekem a sapphire karesz van semmi bajom nincs vele, nem hangos szerintem jól hűt.

max 75-80°C fokik melegszik fel.
szépen 2dben visszaveszi a teljesítményt, nekem nincs vele bajom.
A dobozon rajt van matrivával az orange box ezzel mit tudok kezdeni ?

(#32566) Motaba78 válasza Robi86 (#32564) üzenetére


Motaba78
őstag

ki kell próbálni, senki sem fogja azt mondani, hogy a gpu-n húzzál 30Mhz-et a memón meg 50Mhz-et

Ezt igy nem lehet megmondani.

Elkezded húzni és a legfontosabb: tesztelni, monitorozni, tesztelni monitorozni ;]
de nem tudjuk a géped többi részsét mert lehet a cpudon kellene inkább kicsit húzni és akkor jobb teljesítményt érhetnél el.
Töltsd ki az adatlapod.

így nem érhet meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#32567) Robi86 válasza Motaba78 (#32566) üzenetére


Robi86
senior tag

Beírtam a gépem adatait az aláíráshoz, így egyszerűbb lesz :)

Milyen programot kell használnom a monitorozáshoz? (Igen, nagyon kezdő vagyok ilyen téren :D )

(#32568) Robi86 válasza Robi86 (#32567) üzenetére


Robi86
senior tag

A Catalist például jó erre? :U

(#32569) Dubmaster válasza - = Zk = - (#32558) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

amd-BŐL GYAKORLATILAG MINDEGY, HOGY 2, VAGY 4 MAGOS ( BÁR NYILVÁN A 4 MAGOS JOBBAN MEGHAJTJA)

Az INtel ezen a területen egyértelműen jóval előbbre tart, mint az AMD.

Lényeg: Játékban nem kell 4 magos Intel (egyelőre) egy jól hangolt E8200/8400/8500 kihajtja bármelyik VGA-t

Azaz én azt gondolom, hogy az Intel platform a nyerő

[ Szerkesztve ]

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#32570) Dubmaster válasza Robi86 (#32568) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

VGA monitorozásra a "szőrös fánk" ( GPU caps viewer) memóriára memteszt, rendszerre Prime 95

de amint az előttem szóló kollega írta, ezt nem lehet csak vga oldalról megközelíteni. A teljes rendszer teljesítménye "beleszól".

Milyen proci, az alapon megy, vagy húzva, ha nem húzva, akkor ott kell kezdeni, milyen memók vannak a gépben...

[ Szerkesztve ]

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#32571) Robi86 válasza Dubmaster (#32570) üzenetére


Robi86
senior tag

az aláírás részbe írtam a gépem adatait

(#32572) - = Zk = - válasza Dubmaster (#32569) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm érthető,és logikus válaszodat:R

belátom énis,h az Intel jóval előrébb jár mint az AMD! :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32573) Dubmaster válasza Robi86 (#32571) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Háááát... ettől a procitól csodákat ne várj, az alaplap is sajnos a gyengébb ketagória.

Sorry ezért, de ez az igazság.

Inkább az a kérdés most, hogy mire használod a gépet?

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#32574) Dubmaster válasza - = Zk = - (#32572) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

hümm, azt nem írhatom, hogy szívesen, mert gyakorlatilag számodra negatívumokat írtam, sajnos az a helyzet, hogy az AMD a versenyképesség (értsd. ár) érdeképen feláldozza a teljesítményt. Ráadásul most, hogy az Intel drasztikusan csökkentette az E8400/8500 árait, nagyon nehéz helyzetben van az AMD. És ott van még a brutálisan olcsó E7200, ami cache-ben a 4 magos AMD procik cache-ét tudja, tuningban és árban pedig a legerősebb AMD procit is veri.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#32575) Robi86 válasza Dubmaster (#32573) üzenetére


Robi86
senior tag

Tudom, itt rakattam össze a gépet, 90K volt házhozszállítással, szóval nem egy nagy durranás. Általában netezésre használom+néhány új játékot kipróbálok rajta, ha tetszik, akkor végigviszem...ilyen pl.a Colin Dirt is, ami szépen megy rajta max.grafon.

Igazából csak kiváncsi voltam, hogy mit lehet kihozni belőle később, de ezekszerint nem egy tuninggép :)

(#32576) - = Zk = - válasza Dubmaster (#32574) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen.tökéletesen igazad van

annó mikor itt PH!-n összedobtuk a gépet(meg úgy alapból is),felhívták a figyelmemet az Intelre....Eredetileg 4magos Phenomot akartam.de vki azt mondta nincs kiforrva!elhittem.most megint elkapott a gépszíj h proci,4mag!de abbamaradni látszik mivel jön a 45nm Phenom.jónak igérkezik!inkább várok..addig kihúzom 3,2es 2magos AMDvel :)
igyhát várok...de mivel h ne maradjon a zsebemben a pénz,kénytelen vok monitort venni!mivel jelenlegi monitorom max felbontása(1280*1024) kevésnek tűnik a jövőre,és ehhez a rendszerhez nézve! :W

Robi86:lehet tuningolni,de akkora előrelépést ne várj tőle sztem!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32577) FeRRaR1 válasza Robi86 (#32575) üzenetére


FeRRaR1
őstag

kéne még 1 GB ram bele, ugyan olyan mint ami benne vn, h Dualba menjen 2 GB

kéne húznod a procin 300-400 Mhz t legalább, és akkor közelebb lennél a valósághoz, mert így a rendszered messze nem hozza ki a VGA teljesítményét, ill mekkora felbontásba játszol?

(#32578) Motaba78 válasza Robi86 (#32575) üzenetére


Motaba78
őstag

igy már ok köszi a géped adatait.

A vga "kihajtáshoz" a rendszer többi része is beleszól, ahogy előttem irták a kollégák. Valamint + 1 giga ram is jótékony hatással lesz a teljesítményre.

Szerintem inkább a cpu tekerését eröltesd mint a vgáét, és igy jobban meghajtaná a vgát is.

Jó kis gép ez amire használod, de tisztában kell lenni a korlátaival is. Ha tudsz húzni a cpu-n, finomhangolni a gépeden akkor szerintem a mostani játékok is minden további nélkül elfutnak bizonyos felbontásokban.

A gépedben nem a vga a leggyengébb láncszem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32579) Robi86 válasza FeRRaR1 (#32577) üzenetére


Robi86
senior tag

2 x 1giga van benne, azt is írtam, vagy azon kívül gondoltad még? Felbontás 1024X768, régen vettem már monitort :DDD

Procihúzást lehet ehhez hasonló programmal, mint a vid.kártyát?

(#32580) Robi86 válasza Robi86 (#32579) üzenetére


Robi86
senior tag

jah, ez nem az a topic...de azért tudnátok segíteni ebben? :)

(#32581) Kzo válasza Robi86 (#32580) üzenetére


Kzo
tag

egy kérdés!A his karid ugye referencia hűtős? és ami érdekelne ,hogy a VGA mellett a dobozban volt HIS csavarhúzó?

(#32582) katt777 válasza Robi86 (#32567) üzenetére


katt777
félisten

De egy kezdő is tud olvasni... :U

Dubmaster: Ezek nem monitorozó, hanem tesztprogramok. :((( Mellesleg az AMD nem áldoz teljesítményt a jó árért, hanem egyshzerűen képtelen jó procit csinálni, amit aztán jó árért értékesíthetne.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32583) Robi86 válasza Kzo (#32581) üzenetére


Robi86
senior tag

az első: igen, a második: nem, nem volt HIS csavarhúzó

Nekem is lenne egy kérdésem. Biosban felvittem a dolgot, és most 2.3-ról 2.56-ra emelkedett a proci órajele. A kérdésem az lenne, hogy windowsban milyen progival tudom nyomonkövetni a proci hőmérsékletét?

(#32584) katt777 válasza Robi86 (#32583) üzenetére


katt777
félisten

Everest? Ősidők óta. :U De ált. az alaplapokhoz is mellékelnek ilyet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32585) katt777 válasza FeRRaR1 (#32577) üzenetére


katt777
félisten

Edzést nézz, ne fórumozz! ;] Nekem persze itt megy a képernyő jobb felső negyedében... :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#32586) Robi86 válasza katt777 (#32584) üzenetére


Robi86
senior tag

megnézem, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#32587) danntora


danntora
tag

Húú bakker felnyomtam a maxra, 1280-ra a GRID-et, és 5 perc után 85 fokos lett a vga. Nembaj, faszán ment így is 50-60 fps-el.

(#32588) FeRRaR1 válasza katt777 (#32585) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nézném, de anyám tegnap vissza mondta 1 mb s korlátosra a netet, azt hittem le csapom

F1 et néztem megint savanyú az utó íz :(

Robi

Nem, ha 2x1 GB van akkor az tökéletes, a CPU hő fokát Everest el ki tudod iratni, az érzékelőknél, húzni biosból tudod, de figyelj a ram órajelére is!

Le ellenőrizni h stabil e Prime 95 el tudod, ott is a Blend test et ajánlom, ha 30-40 percig stabil akkor nagy gond nem lehet

:R

(#32589) Robi86 válasza FeRRaR1 (#32588) üzenetére


Robi86
senior tag

köszi a helpet, és bocs az offért :) :R

(#32590) Dubmaster válasza katt777 (#32582) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Azért írtam ezeket, mert úgy gondoltam, hogy nem monitorozásra gondolt a srác...

AMD: de, bizony a teljesítmény rovásárra megy a relatív olcsóság...gondolj a gyorsítótárra.

nem hinném, hogy a technológia hiánya miatt dolgoznak 4x512MB cache-vel pl. a 4 magos Phenomok.

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#32591) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!

Gyors segitseg kene: Sapphire HD3850-et vettem (hasznaltan..), Uj rendszer /XP SP2/ Cat. 8.7 telepitese utan mar elmegy a kep a Win csikok utan ,az "Udvozoljuk" felirat mar nem jon be.... Mit rakjak fel? :U

(#32592) - = Zk = - válasza Bubu maci (#32591) üzenetére


- = Zk = -
félisten

SP3? :U

szerk:ha nemgond,sztem töltsd ki cucc listádat a névjegyednél!mert jó,ha tudjuk ilyen esetekben mien a konfogod van...!!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32593) Bubu maci válasza - = Zk = - (#32592) üzenetére


Bubu maci
tag

Meg nincs frissitve ra... Szamit? :F

(#32594) Bubu maci válasza - = Zk = - (#32592) üzenetére


Bubu maci
tag

GIGA EP45 DS3P; E8400, Sapphire HD3850

(#32595) - = Zk = - válasza Bubu maci (#32593) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egy próbát megérne sztem.....! :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32596) Bubu maci válasza - = Zk = - (#32595) üzenetére


Bubu maci
tag

Jut eszembe, uninstall elott fenn volt az SP3, akkor sem ment /persze masra gyanakodtam.../, az eredeti lemezen adott 7.11 Cat. megy rajta... :F

(#32597) - = Zk = - válasza Bubu maci (#32596) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem!....
ilyen volt nálamis,de a driverek full lepucolásával,és ujratelepitésével megoldodott.
tehát:amikor feltelepitenéd a szűz catalystet,ne azt tedd fel amit kaptál a kártyához,hanem egy újabbat,természetesen amiben van CCC....!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32598) Bubu maci válasza - = Zk = - (#32597) üzenetére


Bubu maci
tag

Masodszorra igy tettem, de nem mennt a 8,7....Gondolkodom a ccc nelkuli version is....

(#32599) - = Zk = - válasza Bubu maci (#32598) üzenetére


- = Zk = -
félisten

végülis....!
de a maradék drivert mivel pucoltad le?driver sweeper,ccleaner?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32600) Bubu maci válasza - = Zk = - (#32599) üzenetére


Bubu maci
tag

Kapasbol a 8,7-el inditottam, nem kellett pucolnom...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.