Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#766) angyika válasza LesClay (#762) üzenetére


angyika
csendes tag

Na, hogy én is hozzászóljak újra.

Nekem is TUSL2-C volt és tökéletesen megy még most is.
Ehhez képest a P5WD2-Premiumból a másodikat gyilkolom, és tucatjával vannak problémáim vele.
Van egy Sapphire X700 Pro videó kártya benne például, (amit már szintén cseréltem), és a jelenség az, hogy bekapcsolás után X idő múlva egyszerűen megszűnik a video jel, és monitor kikapcsol. Ha standbyba rakom a gépet és utána visszakapcsolom, akkor 90%-ban megjavul, újra lesz kép egy darabig... aztán megint elmegy. Ezen felül, ha így nincs kép, akkor van, hogy teljesen ki is fagy és csak reset-tel tudom újraindítani.
Semmi hibaüzenet, semmi log, semmi ilyesmi. Ha van kép akkor stabil a gép.

Próbáltam már minden BIOS beállítást, driver kombinációkat, ATI driver beállításokat, stb... Semmi javulás, sőt...
Már csak 3 ötletem van, hogy mi okozhatja:
1. PCI-E16x, amiben a kártya csücsül, az megosztja a 16-os IRQ-t az integrált Intel PCIe LAN-nal. Ezen kéne változtatni, de BIOS-ban nem lehet beállítani, hozzárendelni IRQ-t. Windowsban nem próbáltam még átállítani, de korábbról vannak olyan tapasztalataim, hogy ezt amúgy sem szereti a windows, mert meghülyül tőle.
2. Esetleg táp probléma??? Egy Chieftec 410W táp van. Cseréljem 550W-ra, csak hogy feleslegesen nem akarok 30ezret kidobni az ablakon, ha mégsem ez a probléma, kölcsön meg honnét lehetne ilyet szerezni?
3. Egyszerűen ennyire szar a lap.... És soha nem fog működni.

És van egy másik problémám is. RAID 5-ben használok az ICH7-en 3 db Samsung SATA2 200 gigás vinyót. Sokszor elkezdi csak úgy magától újrainicializálni a tömböt... Fogalmam sincs, hogy miért. Az ITE IDE-re pedig ha rádugok egy plusz vinyót, és arról akarok adatokat másolni, akkor a windows különbözőféleképpen elszáll, vagy be sem bootol. De legtöbbször csak nem tudok másolni, mert kiírja, hogy nincs elég rendszererőforrás, vagy hogy hiba az olvasáskor. Az ITE nálam úgy tűnik, hogy felejtős, mert eddig nem sikerült stabil működésre bírni rajta egyik régi vinyómat sem (Maxtor 80gigás ATA133, Quantum 40G ATA100).


Valakinek vannak hasonló tapasztalatai???
Vagy ötlete?


A táp lehet probléma? Be van dugva 24tűs csati + ATX12V csati is, meg még EZ-plugot is próbáltam. De én akárhogy számolom össze a részegységek fogyasztását, még 5 vinyóval sem megyek 400 watt fölé... Amúgy Probe-bal nézem, és max csak 10% fesz ingadozást látok főként 12 volton, meg a CPU core-on.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.