Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- hcl: GPT diszk kisebbre klónozása
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gerner1
- sziku69: Szólánc.
- D@reeo: OlvasóMester - vágólap felolvasó alkalmazás
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
-
LOGOUT
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
#63718632
#6453
üzenetére
Imho a Gentoo nem éri meg mindenkinek. Még az is elképzelhető, hogy arra jutok, hogy nekem sem éri meg a beletett munkát. Nem tudom még, nem tartom valószínűnek, mert már így is volt pozitív hozadéka, egyszerűsödött az initrendszer, egyszerűsödött a boot, már tanultam belőle egy csomó mindent, hogy konfigurálunk fordítandó kódot, mely csomagok bloatak igazán. Ez az, amit nem tudsz addig, amíg meg nem próbáltad a Gentoo-t.
Archra átállni viszont teljesen megéri, ezt több év archozással a hátam mögött mondom. Szerintem simán jobb, mint akármelyik másik bináris disztró. Azért nincs telepítője, mert rád bízzák, hogy milyen funkcionalitást milyen megoldással valósítasz meg. Te döntöd el, hogyan bootolsz meg milyen hálózati kapcsolódásos megoldással éred el a netet, milyen grafikus felületet és protokollt használsz, stb.. Egyedül csak az van Archon eldöntve, hogy systemd-s és initramfs-ses. Minden mást meg tudsz változtatni (igazából ezt a két kötelező elemet is ki tudod belőle hackelni), csak azt a csomagot kell feltegyed, amire valóban szükséged is van. Az is nagyon jó, hogy rolling, friss csomagokkal, de ahhoz képest mégis elég stabil, nem kell distro-upgrade-ekkel szívni kiadások között, meg elavult csomagverziókkal küzdeni. Az Arch még nem über geekség.
Bár eddig nekem a Gentoo sem tűnik sokkal nagyobb számnak. Egyedül az macerás, ha valami spéci fordítási opciót akarsz, pl. hogy mit forgass bele a szoftver kódjából a bináris szoftverbe, vagy a legeslegfrissebb verziókat. Ott lehet vele szívni, de amúgy nem tűnik nagyobb számnak az Archnál. Na meg az egy kicsit kellemetlen, hogy állandóan várni, míg kódból fordul valami le, ha nincs izom géped, akkor nagyobb csomagoknál szívás annyit várni. Persze, míg fordul a kód, addig használhatod másra a gépet, de azért sokkal kellemetlenebb ahhoz képest, mint egy kész bináris csomagot felpasszintani.
Új hozzászólás Aktív témák
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Battlefield 6
- Parfüm topik
- Gyúrósok ide!
- Call of Duty: Black Ops 7
- Elfelejtettem a film címét
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Rezsicsökkentés, spórolás (fűtés, szigetelés, stb.)
- Crimson Desert
- További aktív témák...
- Dell Precision 5550,15.6",FHD+,i9-10885H,32GB DDR4,512 GB SSD,T2000 4GB,WIN11
- HP ZBook Fury 17 G8 i7-11800H 32 GB RAM 1TB SSD NVIDIA RTX A3000 Garancia
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
- HP ProDesk 600 G3 Mini,i5-6500T,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11, WIFI
- NZXT KRAKEN Elite V2 240 RGB AIO Display White vízhűtő!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
BoB