Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) Real_Necro válasza mirci18 (#12750) üzenetére


Real_Necro
veterán

Irodai munkával is nehéz, ha messze a segítség. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12752) tildy válasza mirci18 (#12750) üzenetére


tildy
nagyúr

Irodai munkaval is nehez, 9-re be kell erni, az ovi meg 8.40-kor nyit, 2.40-kor meg mar el kell hozni a gyereket. Sulinal csak annyi valtozik, hogy jovore, 4 eves koratol jar, kb 8.30-kor nyitjak az ovit, elso evben meg 3.15kor el kell hozni, nicns afterschool club vagy activities. Kesobb fizetosen lesz. Bolcsi meg 600 ezer forint...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12753) tboy93 válasza mirci18 (#12750) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hál istennek nekünk ilyen szempontból iszonyat nagy szerencsénk van, anyósomék 50m-re, anyámék 4km-re laknak, mindketten szívesen vigyáznak a picúrra amikor tehetik. Nagyon szar lenne, ha nem lennének a közelben :(

(#12754) tildy válasza mirci18 (#12750) üzenetére


tildy
nagyúr

"Továbbá nehéz olyan programokat is szervezni ahol kettesben vagytok gyerek nélkül mert a szülők vagy messze vannak vagy nem akarnak segíteni stb.
" Bebiszitter esetleg? Mi is igy orvosoljuk a helyzetet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12755) emmm válasza tildy (#12752) üzenetére


emmm
senior tag

Akkor annyira mégsem rossz ez a magyar rendszer. :) Nekem ilyenkor felértékelődik.Durva lenne, ha már negyed/fél 4-re ott kellene lennem érte.
Az óvodában picit ugyan nagyobb a fegyelem (pl. 8 előtt kell beérni pénteken, egyből tornaruhában), de nem vészes. Fél 5-kor lazán elvisszük, van, aki csak 5-re jön érte.

Szerk (egy korábbi hozzászólásodra): szerintem sem jó ez a 6-9 hónap szülési szabadság. Mi 1,5 évesen vittük bölcsibe a gyereket, az már teljesen jó volt, de hogy 1 éves kora alatt...van, amelyik még járni se tud! Nem tudom, miért erőltetik az ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#12756) tildy válasza emmm (#12755) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk 8-kor ébred a gyerek :) Mint írtam bizonyos dolgokba jó, bizonyos dolgokban nem annyira jó a magyar rendszer. Szerintem simán kezdhetne az óvoda 9.00-tól, előtte meg megbeszélés alapján 7.30-tol felügyelettel. Mert 4kor fel 5kir ki tud a gyerekért menni ? Nem sok ember. (Nekem odahaza is 9-5 munkaidom volt)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12757) Real_Necro válasza tildy (#12754) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó lenne "bébisintér", csak x óra alatt nem vállalják, így alkalmi kizárva, a folyamatos meg nem magyar pénztárcának való.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12758) tildy válasza Real_Necro (#12757) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha Budapesten kell, akkor hirtelen: [link]
Szerintem tuti van aki csak egy egy alkalomra is megy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12759) Real_Necro válasza tildy (#12758) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, de "mellette" lakunk.;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12760) DNReNTi


DNReNTi
őstag

No, elso megbetegedes pipa. Csutortokon voltunk a bolcsis jatszohazban, tegnap ejjel mar nem volt alvas. Virusos torokgyulladas. Szegenynek annyira uj volt a kohoges, hogy 2x hanyt is miatta. Annyira kis tompa es siros, megszakad az ember szive. Remelem hamar kijon belole. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12761) Elemental válasza DNReNTi (#12760) üzenetére


Elemental
addikt

Ez ilyen szakma. Nálunk is első bölcsis nap után jött az első betegség.
Majd amikor titeket is lever a betegség :)

(#12762) mirci18 válasza Real_Necro (#12751) üzenetére


mirci18
addikt

Elhiszem.
Csak itt azt állítják sokan hogy 2018 a családok éve.
Csak azt felejtik el hozzáírni hogy segítség nélkül ugyan nem.
Ugyanis oké segít a kormány a Gyed extrával ha vissza akarsz menni dolgozni (márpedig miért ne, ki akar havi 37 e ft-ból élni).
De addig a gyereket hogy hova rakom hogyan oldom meg senki nem mondja meg.
Ebben nem nyújtanak segítő kezet.
Valójában itt újra előjön az hogy mennyivel könnyebb létesülni egy gyermekkel egy többgenerációs családi modellben ahol a nagyszülők a fizikai közelség miatt aktívan tudnak segíteni.

A bébiszitterekkel az a bajom hogy drágák a magyar átlagpolgárnak plusz vidéken elérhetetlenek.
Ha úgy nézed a legtöbb le sem informálható.

Nyilván a megfelelő munkahely választás az ember szuverén döntése.
De mikor frissen újrakezdő operátorként berendelnek akár szombati napokra is dolgozni vagy éppen 12 órázni elgondolkozol rajta hogy mennyire véd az a törvény ami a bölcsis anyukáknak szól.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12763) tildy válasza mirci18 (#12762) üzenetére


tildy
nagyúr

Három gyereknél egy értelmiségi család akar 150 ezer plusszal is többet visz haza( adókedvezmény meg a családi pótlék) Gyes GYED mellett lehet dolgozni. 3 évig jár a gyerekek után valamennyi összeg arra, hogy valaki otthon legyen vele, meg ha sz utolsó évben kevés is de jár. Itt 9 hónap után a családi pótlékot kívül semmi. Amit meg az államtól kaptam az első hat hónapban, meg Magyarországon is többet kaptam volna. És itt ha visszajövök dolgozni elveszik a szülési pénzt. Szóval nem panaszkodni akarok, de otthon az itteninel jóval több támogatás van.
Vagy inkább azt szeretnéd, ami itt van, hogy egyikotok 3/4 fizika elmenjen bölcsődére , bebiszitterre ( tökmindegy melyik, mindkettő ilyen drága) ? Mert egy fizubol tuti nem élnétek meg. És meg így is megéri visszamenni dolgozni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12764) mirci18 válasza tildy (#12763) üzenetére


mirci18
addikt

Én úgy tudom Angliában ahol te vagy elvileg divat a sokgyerekes család.
Az adókedvezmények meg egyebek miatt.
Elvileg ott az anyuka 6-8 gyerekre simán kaphat 800 e-t vagy akár 1 millát havonta.

Nálunk úgy van kitalálva a rendszer hogy 1 gyerekre nagyon minimális támogatás van 120 e ft adókedvezmény évente plusz családi 12 e ft. Mivel 3 éves kora után a gyerek se gyest se gyedet nem kap.Szóval bele vagy kényszerítve a többgyerekes családmodellbe az adókedvezmény miatt hogy összeségében minnél több pénzt vihess haza.
2 gyereknél 480 e ft adókedvezmény 3-nál 1 millió évente.
Csak ha hozzáteszem azt hogy ha ezeknek a gyerekeknek te mint szülő normális élletteret akarsz biztosítani akkor nem marad más mint a túlzsúfoltság vagy éppen az eladósodás lakáshitel miatt.

Szóval itthon sincs kolbászból a kerítés.
Való igaz az óvodai bölcsödei étkezés ingyen van egy bizonyos fizetés alatt.
De pl gondozási díjat fizetsz plusz iskolában a tankönyvekért is fizetsz ha odajutsz s ha ki kellene számolni azt hogy az állam mennyi pénzt ad egy gyerekre s emellett neked mennyit kell kivenned mellé a saját zsebedből akkor nem lesz egymás mellett egy szép egyenlőségjel.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12765) tildy válasza mirci18 (#12764) üzenetére


tildy
nagyúr

Rosszul tudod. Persze a travellereknel sok gyerek van, de ez otthon is igaz.

Elso gyerekre £20.70, a tobbire gyerekenként 13.70 a családi pótlék , hetente. Két gyerek esetén ez egy hónapban 137 font. Ez kb 50 ezer forint.

6 gyerekre kb 320 font per ho. Kb 100e forint korul, ami meg nagyon messzi van a milliotol.

Családi adókedvezmény EGYÁLTALÁN NINCS. Más adókedvezmény se igazán. Child tax credit csak akkor jár, ha nagyon kevés a bevétel.

Óvoda 3 éves kortól 15 óra jár ingyen. Ha mindkét szülő dolgozik, akkor 30 óra. Ez nekünk most 8.40-14.40 közt... Tehát kell valaki , aki elhozza, ha dolgozik az ember.

De a maradékot fizetned kell, ha mondjuk kesobb tudsz erte menni,a fiamnal ez abban a pillanatban , mikor a ferjem visszamegy dolgozni 800 font lesz. Az ingyen órákon felül persze. Anélkül 1500 font lenne illetve lesz is lanyomnak a bolcsi.Az 500-600e ft. HA otthon a maganbolcsi 100 000, ahhoz képest 5x-6x ár, a fizum meg nem az otthoni hatszorosa, hanem mostani tudásommal kb csak a duplája, max triplája.

Egy lakás bérleti díja itt (2 félszobával kb) havi 1300 font plusz rezsi, van ahol 1800. A lakashitel ugyanennyi kb.És ha nem mész gyerekszülés után egy év múlva vissza dolgozni, akkor integethetsz a munkahelyednek is...

Tudod gondolkodtunk rajta, hogy esetleg hazaköltözzünk. A mi esetünkben anyagilag iszonyat mód megérné, főleg , hogy ott a gyes se meg a gyed se veszne el, ha visszamennék mondjuka gyerek két éves korában dolgozni. (Sokkal nehezebb kisgyerekekkel anyagilag itt )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12766) davenport válasza tildy (#12765) üzenetére


davenport
aktív tag

Ismerős orvosként van kint, nagyjából ugyanezt mondja. Annyi mákja van, hogy angol a férje, és az anyós hadra fogható. Ő az állami orvosi ellátástól sem vágódott hanyatt, végül itthon szült.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#12767) tildy válasza mirci18 (#12762) üzenetére


tildy
nagyúr

A gyed extra az az amit akkro kaphatsz , ha főiskoláról vagy egyetemről vagy épp csak onnét kikerülve mész szülni? Mármint na, nem te, hanem az anyuka. Elég nagy hogy is mondjam, kockáztatás kell ahhoz, hogy az ember úgy szüljön, hogy még nem is dolgozott. Mondjuk már a gyed extra is több, mint ami anno volt, anno semmi nem járt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12768) mirci18 válasza tildy (#12767) üzenetére


mirci18
addikt

Ez a diplomás.
A gyed extra akkor jár ha dolgozni akarsz visszamenni anyaként adják a fizetésed mellé a gyereked 3 éves koráig.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12769) tildy válasza mirci18 (#12768) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahh, akkor nekem , ha most otthon lennek, meg 2.5 evig jarna a fizetes melle. Nem semmi. Mondom en, mocsok jo csaladtamogatasi rendsyer van otthon. Az ittenihez kepest tuti.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12770) mirci18 válasza tildy (#12769) üzenetére


mirci18
addikt

Ha visszamész dolgozni.
A gyes 3 évig jár.
Annyi segítség van a kormánytól hogy akkor is adják ha a 3 év alatt bármikor visszamész dolgozni.

Azért ez a piszok jó rendszer tedd idézőjelbe.
A gyenge fizetések magas infláció mellett.
Meg amellett hogy szűk egy év múlva havi 12-őt ad az állam a gyermeked ellátására az minden csak nem kielégítő mikor 30-40 e ft-ot neked kell rátolni a fizetésedből még.
S mivel én is mint a legtöbb ember Magyarországon nem vagyok túlfizetve nem egyszerű megoldani a helyzetet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12771) lorcsi


lorcsi
veterán

Basszus, most futottam ebbe a cikkbe...
En totál eldobom az agyam, h ilyen tenyleg van..es nem egyedi eset

Sajnálom a kis életet, akinek hozzá kell megszületni, felvázolódik előttem egy sors.“
[link]http://nemvagyokkotelezo.blog.hu/2018/10/12/terhes_tini_lenni_nagyon_szerelmes

[ Szerkesztve ]

(#12772) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Milyen autós ülést javasoltok? Van valamilyen jó ajánlat ebben a kategóriában? Voltam ma a brendibe hát vannak árak a kifordithatos ülés 200 körül van.

(#12773) davenport válasza tildy (#12769) üzenetére


davenport
aktív tag

Abból az első fél év a normális összeg (tgyás) a gyed 130 körül van, az még elmegy, 2 éves kortól a gyes pedig havi 30
körül. Nekünk szerencsénk volt, mert a gyereket felvették a bölcsibe, de ha csak magán van, akkor az 60-70.000 havonta. Jó gyerekorvost nehéz talalni, ha nem magánba mész, akkor a kontroll, és a különböző vizsgálatok is eléggé varósak. Ami korrekt viszont, az az hogy ha gyerekkel vagy otthon, akkor nem tudnak nagyon lapátra tenni, sőt bizonyos munkakörben a gyerek 3 éves koráig vagy védett. Ez most jól jön, mert éppen beleestünk egy leépítési hullámba, ami így csak engem érint.

No money, no honey.

(#12774) mirci18 válasza davenport (#12773) üzenetére


mirci18
addikt

Szomorúan hallom. Én is így jártam. November 1-jével leépités nálunk is. Kezdhetem újraépiteni máshol ( ha találok 2 hét alatt valamit) az eddig felépitett tudásom és a céges egzisztenciám.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12775) emmm válasza mirci18 (#12774) üzenetére


emmm
senior tag

:(

Közben meg az Lakástakarékot is gyakorlatilag kukázza az állam, ma fogják megszavazni.

(#12776) tboy93 válasza emmm (#12775) üzenetére


tboy93
nagyúr

Úgyis padlón vannak az ingatlan árak, simán megy a lakásváráslás bármiféle takarék nélkül is :DDD

(#12777) DNReNTi válasza tboy93 (#12776) üzenetére


DNReNTi
őstag

Persze, azoknak, akik ma ezt megszavazzak majd... :(((

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#12778) emmm válasza tboy93 (#12776) üzenetére


emmm
senior tag

Majd pár év és leesnek az árak, addig meg hagy gyűljön. :)

(#12779) mirci18 válasza emmm (#12775) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos ez a tendencia.
Ami működik azt tönkre kell tenni.
Jelen esetben túl sok pénzt költött rá az állam közben a saját lakás lottójukat meg a csokot ahol kötelezőleg el kell adósodnod és 2-3 gyereket vállalnod jóval kevesebben vállalták.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12780) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sixx kiborul pedig aztán neki tényleg sok ráfér az arcára :D

nem mellesleg igaza van.

(#12781) mirci18 válasza DeFranco (#12780) üzenetére


mirci18
addikt

Mit is mondjunk rá.
-Eleve ezeket a mai realityket meg mindeféle egyéb műsorokat nem érdemes nézni. Én még hagyományos tv nézőként nőttem fel de mára oda jutottam hogy főműsor időben nézem inkább a régi vészhelyzetet vagy a csengetett mylordot azok még klasszikusak.
Ezek emészthetőbbek mint ezek a túl pörgetett vackok.

Másrészt sajnos a szülők lennének a felelősek hogy érte hogy a saját gyerekeiket hogyan nevelik s addig amíg nem tud felelősen dönteni és a gyerek nem tudja mit vállal nem engedném be kamerák közé.

Kérdés mindebből mire emlékeznek majd később vagy ha felnőnek hogyan állnak ehhez.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#12782) Elemental


Elemental
addikt

-Apuci, elmondjam mit tanultam ma az iskolában?
-Mondd.
-Pofa be, gatya le!
:)

(#12783) tildy válasza davenport (#12773) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom. Itt viszont az első 6 hét 90% fizu , 7.5 hónap 580 font per hó és utána semmi. 0 . Nekem meg ennyi se, csak az alap 580, au is csak 6 hónapig . Őszintén megvallva abban a fel évben , mikor Magyarországon 70%os fizu jár, jóval jobban jártam volna odahaza. csak a miheztartás végett itt kb. kétszer max két és fél szer annyit keresek mint hogyha Magyarországon keresném meg, viszont az óvoda tízszer annyiba kerül, a munkábajárás tízszer annyiba kerül. A lakhatás már nem is említem. Ja és persze a magára orvosok is tízszer annyiba kerülnek. Az hogy Gyerekorvos, az kb. ismeretlen fogalom. Szóval itt kb. addig nagyon jó amíg az ember thing azaz dupla bevételt nulla gyerek. A családosokat abszolút nem támogatják.Szoval ehhez képest ott jobban élnénk . De amit pl. most is a lakástakarékokkal csináltak, eszünkbe sincs ilyen megbízhatatlan környezetbe visszamenni, bármennyire is nehéz most anyagilag itt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12784) tildy válasza SG3rg0 (#12772) üzenetére


tildy
nagyúr

Joie every stage . Nagyon sokáig tudod használni, nagyon jól dönthető .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12785) emmm


emmm
senior tag

Nos, azt hittem, már egy ideje a dackorszakban vagyunk a lányommal, de rájöttünk, hogy eddig csak játék volt és mese. :) Pedig eddig is überelte a bölcsis/óvodás tagokat.
Kb. két hete kezdődött az igazi dackorszak, ebben nagyjából non-stop ellenkezés van 0-24-ben. Még éjjel is, ha olyat álmodik, álmában hangosan ellenkezik velünk. :DDD

Komolyan mondom, egészen elképesztő szintre lépett, gyakorlatilag semmilyen módszer nem működik nála. Ütni meg tényleg minden nap meg azért csak nem, még én se, aki a néha odacsapunk módszert ha ritkán is, de alkalmaztam.

Nem tudom, kinek milyen a tapasztalata, de ezzel olyan szinten lefáraszt minket, hogy kész ennyi, este tényleg csak ágy és örülünk, hogy másnap dolgozni mehetünk.

(#12786) Real_Necro válasza emmm (#12785) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fiam ezt a hugin éli ki, fellöki, megrugja, megüti. Igyekszünk mindig ott lenni, de lehetetlen mindent elhárítani. Így mostanában sokat beszélgetünk vele, elmagyarázzuk újra és újra és újra... olykor figyel, olykor úgy érzem röhög a képünkbe.
Bünti pad, megvonás, "pszichikai hadviselés"... olykor egyik sem hat. Elverés nem jöhet szóba... ellenben végre sikerült a nagy dolgokat bilibe varázsolni... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12787) davenport válasza Real_Necro (#12786) üzenetére


davenport
aktív tag

A bilihez gratula, bárcsak már kettesünk is ott tartana.
Nálunk a fiatalabb lassan öntudatra ébredt, mint a Skynet, úgyhogy 10 bunyóból kb. 7-et már ő kezdeményez, így nagyon kell figyelnünk a szankcionálásnál, hogy ne a sértett felelt gyilkolásszuk. Figyelünk hogy mindenből kettő legyen, de mindig mindent kitépnek egymás kezéből, mert mindig éppen az az érdekes, amivel a másik játszik.

No money, no honey.

(#12788) DeFranco válasza emmm (#12785) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk is elkezdődött egy sajátos dackorszak, de inkább passzív az ellenállás (jó még ezt megcsinálom, meg ha valamit nem szabad akkor csak megpróbálja kikönyörögni) egyelőre próbálunk rugalmas korlátokat felállítani, de ha túlfeszíti akkor megy a bünti.

(#12789) emmm válasza Real_Necro (#12786) üzenetére


emmm
senior tag

Nálunk a nagy dolgok még sajna mindig nem gördülékenyek. Szimplán nem figyel oda, és hirtelen megvan a baj, illetve kakinál valamiért retteg tőle és nem hajlandó vécében csinálni. A minap véletlen kis dologból nagy lett a végén és iszonyat üvöltés volt, de legalább valami áttörés történt. Az se érdekli, hogy a bugyiba megy az oviban, se otthon, se ott nem tudunk/tudnak vele mit kezdeni. Minden nap finoman próbálkozunk (hangos szó/kiabálás esetén még olaj volt a tűzre, így azt elhagytuk). Valahol elengedtük, idővel majd változik, ez van. :(

Nálunk is csak röhög a képünkbe, teljesen nyíltan, abszolút nem zavarja. Pont tegnap beszélgettünk az asszonnyal telefonon napközben (az esti beszélgetéseket totál szétzúzta a gyerek sajnos), hogy itt-ott bizony engedni kell, pl. a mese tényleg kikapcsolja, vagy több mozgás kell, mert határunkon vagyunk.

(#12788) DeFranco:

Nálunk ez a része megvan már kb. azóta, hogy beszélni tud. Itt konkrétan semmire sem hajlandó, amit mondunk vagy kérünk tőle. Csak azért sem, és nem tudod rávenni se kedvességgel, se kérleléssel, se figyelemeltereléssel, se alkudozással. A szokásos módszerek teljes csődje van, és bármeddig képes csinálni, egész álló nap. Pl. a bünti megvan ugyan, de egy cseppet se változik tőle. Seggre/kézre csapás sem segít most, mert azzal azt a napi 1 dolgot el lehet ugyan intézni, de a soron következő vita már akár fél perc múlva jöhet, aminél kezdődik elölről az egész - így ezt most nincs értelme használni.

[ Szerkesztve ]

(#12790) DeFranco válasza emmm (#12789) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most volt a lidiben beépített szűkítős wc deszka (tudod, az a 3 rétegű, hogy fedő, szűkített ülőke, rendes ülőke) az volt az igazi áttörés, azt már egyedül is tudja használni szereti is. nem volt olcsó, de egyébként masszív, minőséginek tűnő darab, és nagyon kényelmes a használata.

a bilit elfogadja de csak alternatívának ha foglalt a porcelán.

(#12791) davenport válasza DeFranco (#12790) üzenetére


davenport
aktív tag

Most szereltem fel egyet az anyóséknál én meg pont szívtam a fogam, hogy az otthoni Tchibo szűkítős deszkához képest mennyire gyengébb. :R, az igazi űrtechnológia. A nagyobbik gyerek viszont mindkettőt imádja, és ez a lényeg.

No money, no honey.

(#12792) DeFranco válasza davenport (#12791) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom ugyanarról beszélünk-e ennek fél kiló csak a zsanér (darabja), a deszka meg teljesen merev, de műanyag (előtte egy méregdrága fa ikeá-s volt, ami pár év alatt feldagadt).

a rögzítés teljesen stabil, ötletes, masszív, a csillapítás szuper, bár kicsit nagy az ellenállása.

(#12793) emmm válasza DeFranco (#12790) üzenetére


emmm
senior tag

Nem, a baj nem az, hogy fél ráülni a vécére :) Sőt, neki még szűkítő sem kell mert ő már "nagylány" :D Ergo azt akarja használni, amit mi is. A kakitól fél. Nagyon sokat beszélgettünk vele erről, sokszor úgy tűnt, hogy na most megnyugodott végre, de ha helyzet van, akkor inkább tartogatja két napig is, mint hogy elmenjen kakálni. Inkább megvárja az estét, mivel éjjel még pisi van és várja a pelenkát. Nagyon rafkós. :DDD

(#12794) DeFranco válasza emmm (#12793) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó hát ez tudod milyen, a megtetszik neki a csecse wc deszka egyből megjön a motiváció is a kakira, de ez mindenkinél egyéni, meséltem, hogy nálunk hogy volt, ez nem általános érvényű.

(#12795) davenport válasza DeFranco (#12792) üzenetére


davenport
aktív tag

Most volt akciós 7-8.000 pénz körül amit mi vettünk a LIDL-ben. Kicsit eltér a topiktól, bocs érte, az zavar benne, hogy a Tchibo ugyanezen cucca nemcsak oldalirányban állítható, hanem egy kicsit előre-hátra is, amikor felszereled, és egy gombnyomással az egész levehető a könnyebb pucoláshoz, ez pedig nem.

@(#12793) emmm: az nehéz dió, mert ha órákig ott hagyod hogy szokja, akkor az a baj, ha meg folyamatosan kontrollálod akkor meg az.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#12796) DeFranco válasza davenport (#12795) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, ez valóban előny. :R

(#12797) emmm válasza davenport (#12795) üzenetére


emmm
senior tag

Igen, az sajnos. Azt is felajánlottuk neki, hogy próbálja meg csak biliben akkor, közben felőlem mesét is nézhet, hogy lekösse magát, de nem fogadta el. ("csakazértsem" lányom itt is)

(#12798) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Samus bilizős könyvet olvastunk korábban (meg ma is) rengetegszer. Ebből van lányos verzió is.

Nálunk is este kérte mindig a pelust, hogy abba szeretne kakilni, meg utóbbi időben rászokott a duck tv-re és a nappaliban nézés közben állva nyomta ki... Próbálkoztunk wc adapterrel, bilin "ücsörgéssel", de nem volt türelme hozzá, csak pisilt bele. Jött az ötlet, hogy bevittem bilit nappaliba, letettem tévé elé (szőnyeget elhúztam) és bekapcsoltam duck tv-t, valamint mondtam neki, hogy nézheti közben és úgy próbálja meg... 2 perc alatt volt "eredmény". Megdícsértük, körbeujjongtuk, megünnepeltük. Azóta már félúton fürdő felé is sikerült bilibe alkotni, mese nélkül. Tetszik neki, hogy "alkotott", utána mindig megnézi. :D
A Samus mesét meg átköltöttük a nevére. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#12799) tildy válasza emmm (#12789) üzenetére


tildy
nagyúr

"Nálunk is csak röhög a képünkbe, teljesen nyíltan, " Nem lehet, hogy ilyenkor nagyon faradt? A fiam akkor szokott ilyen lenni.
Nomeg cseszteti neha a hugat, nyomja a hasat meg ilyesmi. Ilyenkor neha en is kenytelen vagyok erot alkalmazni, es erovel levenni rola, ha a 10. legyszives ne csinaldra se reagal.

Nalunk hala egnek a bilizes mar siman megy, megtanulta, 99%ban nincs baleset.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12800) emmm válasza tildy (#12799) üzenetére


emmm
senior tag

Nem, semmi köze ehhez. Az más, ha fáradtság miatt nyűgös, olyankor már tényleg az elviselhetetlen kategória van, ezt lehetőség szerint elkerüljük. :DDD Alapból ilyen mostanában.

Ma reggel elfogyott a cérna az anyjánál, durván kikelt magából, ettől még ő is megijedt. Nagyon csöndben volt reggel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.