Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47551) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The God of High School

Kicsit kapkodósnak tűnik a tempó, de végre láthattunk egy ébredő isteni erőt. :C

Live-Die-Respawn

(#47552) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha tetszett a Great Teacher Onizuka, akkor nézzed a Salaryman Kintarout, mert nagy valószínűséggel ez is fog.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47553) Synthwave válasza mike1334 (#47540) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv a világomban. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47554) Silεncε válasza Synthwave (#47552) üzenetére


Silεncε
őstag

Miért hittem először azt, hogy ez valami hentai :F ;]

(#47555) Farkassacred válasza Silεncε (#47554) üzenetére


Farkassacred
őstag

Na, akkor nem csak én vettem észre.. :C

(#47556) consono válasza Synthwave (#47553) üzenetére


consono
nagyúr

A Blood machines-t megnézted már? :) Vagy Carpenter Brut meg az élő szereplők nem játszanak? Be kellene azt is ütemezni a hétre valahova...

"In God we trust. All others must bring data"

(#47557) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Hamár a retró vonalnál vagyunk, kinek mi jutna előszőr eszébe, melyik az az anime, amit első hallásra megint újra nézne egyből? Én személy szerint "nagyon" régi művet nem is tudnék mondani, a Planetes jutna eszembe mindenképpen. Ha szigorúan a sorozatokat nézzük persze, filmeknél kb az összes miyazakit mondhatnám..

(#47558) consono válasza Farkassacred (#47557) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, talán a Black Lagoon, vagy a Darker than Black az, ameddig visszamennék. Illetve egy van, amit a régiek közül is megnéznék újra, az a Serial experiments Lain. Az valami miatt nagyon beakadt nekem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#47559) Farkassacred válasza consono (#47558) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az első kettő se mai azok közül amit írtál, a Darker címért meg külön köszi, fel is írtam magamnak. :)
A Serial ex. hangulata tényleg nagyon egyedi, azt is újra kellene néznem már valamikor a Dennou Coil mellett. :K
Én most ezekre az új nyavalyás Netflix animékre kaptam rá, mint például a Japán vége 2020.. korrekt egy anime lett szerintem, egyszer mindenképp érdemes megnézni. Filmek terén meg a Nakitai Watashi wa Neko wo Kaburu (Muge) remekelt nálam, konkrétan a legjobb japán film 2020-ban, valami jó is történjen.. :C Mellettük a régiekre igen nehéz időt szakítani.. de tervben vannak már.

[ Szerkesztve ]

(#47560) Farkassacred válasza Viszlát (#47550) üzenetére


Farkassacred
őstag

Igazándiból én már annak is örülnék nagyon (bár szerintem még jópáran ebből a topikból), hogy ha szavazhatnék a kedvenc japán filmeimre akármilyen formában, kimeneteltől telejsen függetlenül. A tavalyi szervezésű filmes szavasásod szerintem nagyon jóra sikerült, gratula hozzá. A közeljövőben is előre köszönjük a kemény munkádat. :R

(#47561) Trk.Adam87 válasza Farkassacred (#47557) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ninja Scroll Movie (1993) (a sorozat változata sem rossz)
Berserk (1998)
Twelve Kingdoms (2002)
Wolf's Rain (2003)
Gantz (2004)
Basilisk – Kóga Ninpó Csó (2005)
Ergo Proxy (2006)

(#47562) Farkassacred válasza Trk.Adam87 (#47561) üzenetére


Farkassacred
őstag

Mennyi jó cím.. :B Örök kedvencek közülük az Ergo és a Wolf. És a Ninja is érdekes volt nagyon is, huh a sorozatot viszont nem ismerem.

(#47563) consono válasza Trk.Adam87 (#47561) üzenetére


consono
nagyúr

A Ninja scroll valahol megvan itthon valami backupban :) Nagyon szerettem azt is !

"In God we trust. All others must bring data"

(#47564) Trk.Adam87 válasza Farkassacred (#47562) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Igen, akkoriban még gyakoribbak voltak az ilyen sötét, komorabb hangvételű animék, melyek mellőzik az ecchi poénkodást és fanservice-t.

Az Ergo Proxy-hoz azóta sem találtam hasonlót, a Wolf's Rain építkezik hasonló műfaji elemekből, de az sem annyira komor és melankolikus.

(#47565) KISDUCK válasza Farkassacred (#47557) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kenpu denki Berserk

(#47566) Farkassacred válasza Trk.Adam87 (#47564) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ecchi akkoriban is volt azért rendesen, de persze talán nem adagolták ilyen magas mennyiségben mint most. Abban teljesen igazad van, hogy akkoriban legalább voltak "teljesen tiszta" művek is, mint pl az ergo.. hát manapság ilyen csak a történelmi sorozatokban van maximum. Én már viszont megbarátkoztam a japán bolondságokkal teljesen, ha mellette persze igazán ütős a sztori vagy a hangulat. Lásd Yahari Ore és NHK meg a további igazán kellemes társaik. :B
KISDUCK: Azt az animét még az idei listára rátettem.

[ Szerkesztve ]

(#47567) Silεncε válasza Farkassacred (#47557) üzenetére


Silεncε
őstag

Black Lagoon (csakis angol hanggal, úgy az igazi), KLK, Your lie in April (most dobta föl a Netflix, meg is néztem az utolsó részt, még mindig meg tud könnyeztetni :O az OST-t elég gyakran feldobja a YT, ez a kedvencem [link] )

[ Szerkesztve ]

(#47568) Farkassacred válasza Silεncε (#47567) üzenetére


Farkassacred
őstag

Black Lagoon, Azt pár éve már láttam és nagyon tetszett, most akkor meg meg kéne néznem angolul? :DD Mert ha igen bezony megnézem én, pedig mindennél a japán szinkron az első számomra.
A Your lie in April is szívszorító volt. Abból az animéből szerintem jó páran szívesen megnéznének egy folytatást..a szomorú végkimenetel ellenére/végett..

(#47569) Aljasvip válasza Farkassacred (#47557) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ez nem is kérdés: Ginga Eiyuu Densetsu, vagy más néven Legend of the Galactic Heroes.
Második helyezett a Gunbuster.
A többi, számomra régi cím meg mind 2000 utáni, úgyhogy inkább még se említem őket. Sok klasszikus van még amit pótolnom kell.

Az a baj, hogy vizuális memóriám van, nem tudom újra nézni a sorozatokat ~5 even belül mert unnám magam rajta. Kivéve ha érzelem vagy akciódús pl Spice and Wolf (angol szinkronnal!), Code Geass, stb

(#47568) Farkassacred
Black Lagoon: Én ajánlom. Tényleg jó az angol szinkron.

[ Szerkesztve ]

(#47570) Silεncε válasza Farkassacred (#47568) üzenetére


Silεncε
őstag

A Black Lagoont szerintem angolul érdemes nézni, eleve csak Rock japán, szóval a többiekhez nem is stimmel a japán dub (kivéve ofc a yakuzás részt). Én az egészet ha jól emlékszem kétszer néztem meg, egyszer angol sub+japán dub és egyszer angol sub-dub (illetve egyszer tuti néztem magyar subbal, mert rohadtul kiakadtam hogy Revy-t Levinek fordították, de az lehet csak a Roberta's blood trail volt, azt legalább négyszer megnéztem). Egyébként ebből várhatunk még új évadot is, mert a manga ment tovább, csak az alkotó lassan halad, szval 2024-25 előtt nem lesz elég anyag egy egész évadhoz.

A Your lie in April-t hogy akarod folytatni? Minden sztoriszál el lett varrva, a főszereplő meghalt, ugye volt még egy OVA, ami bemutatta azt az ominózus előadást, amire mindenki hivatkozott és kb ennyi. Nem lehet és nem is szabad folytatni, ez így tökéletes (és egyben szomorú)

Egyébként ha már így Netflixen kalandoztam, benyomtam megint a Devilman Crybabyt mert a múltkor nem fejeztem be, de bakker. Ezek arrafelé mit szívnak/szednek? Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy ezeket tiszta elmével alkotják meg. Őrület. (amikor az NGEt néztem, akkor is oda voltam emiatt, de ugye ott az egész sorozat igazából Anno depressziójára épül/dolgozza fel, szóval ott van honnan meríteni)

(#47571) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hmm, nekem talán a Fushigi no Umi no Nadia, amit ujranèznèk (ezzel ismertem meg annó az animèket)
Meg a GTO (emlèkszem mekkora flash volt 2001-2002 környèkèn, amikor sikerült hozzájutni, azóta is örök szerelem

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#47572) Synthwave válasza Farkassacred (#47557) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én ezeket szoktam újra-újranézni (lehet (szinte biztos), hogy kimaradt valami; az utóbbi 3-4 évben közel sem vagyok már annyira aktív, mint korábban, így ez-az kiszökik a réseken). Ahol nincs külön kiemelve valami, ott hozzájön a többi évad, OVA stb. is. Némelyik megvolt ötször-hatszor – persze olyan is akad, amit láttam már kétszer-háromszor (pl. GitS (1995) stb.), de nem szerepel az itteni listán.

Kodomo no Jikan (különösen a Ni Gakki, azt többször láttam, mint az első évadot/OVA-kat)
Aa! Megami-sama! (2005)
Nodame Cantabile
Fruits Basket (az eredeti)
Azumanga Daiou THE ANIMATION (2002)
Nichijou
Danshi Koukousei no Nichijou
Minami-ke
Vampire Hunter D (2001)
Sword Art Online (az első évad)
Ichigo Mashimaro
Zero no Tsukaima
To LOVE-Ru (csak az első évad)
Kanamemo

Kicsit vintage-ebb vonalon ('90-es évekből vagy korábbról):

Hyper Vision Future GUNNM
Macross Plus
Initial D
Great Teacher Onizuka
A.D. Police (kifejezetten a harmadik OVA)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47573) consono


consono
nagyúr

Tudom mit maradt még ki a listámból, pedig pár hete akartam újranézni: Cowboy Bebop, ezt is nagyon szerettem annó...

"In God we trust. All others must bring data"

(#47574) Aljasvip válasza consono (#47573) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Azt én pár éve újranéztem, és nem hittem el hogy csak ennyi. Kamaszként jobban lekötött, de most mélyebb tartalmát kerestem benne, de csak üresen pörgött rajta az agyam (mint a kutyás fiú/lánynak).
Az első pár részben van a történet alapja, morzsák itt-ott, egyébként pedig olyan mint egy hosszú Naruto filler. :(

De mondjuk én a Zankyou no Terror-t se szeretem. Lehet fejre ejtettek a szülőszobában vagy nemrég.

(#47575) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ejj megy itt a nosztalgiázás nagyon. Én egy másfajta sorozatot ujrázok a hétvégén szerintem. Valszeg most is kifacsar majd, de lehet pont ez kell nekem. (Saikano)

Live-Die-Respawn

(#47576) Michell válasza oriic (#47575) üzenetére


Michell
tag

A Saikano -t kb fél éve elkezdtem, de valahogy abbamaradt.
Lehangoló sorozatokra amúgy sem vágyom, pl. az NHK -ból tizenakárhány rész vagy két hétre depresszióssá tett nemrég.
Egyébként szintén kissé régebbi animébe kezdtem bele a héten: Scrapped Princess.

(#47577) Michell válasza Synthwave (#47572) üzenetére


Michell
tag

Én nem igazán szoktam újranézni sem filmeket, sem animéket. Inkább csak zenéket hallgatok többször újra.
A Megami-sama Open Your Mind és a Fruits Basket Ritsuko Okazaki féle opening-je a mai napig a kedvenceim.

(#47578) F34R válasza Michell (#47576) üzenetére


F34R
nagyúr

pedig egyaltalan nem depibe nyomos anime.

(#47579) oriic válasza F34R (#47578) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majdnem kérdeztem, hogy Saikano hogy nem depis, aztán rájöttem másikra írod.

Live-Die-Respawn

(#47580) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szégyen és gyalázat, de hirtelen nem tudom, miből van:

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47581) oriic válasza Synthwave (#47580) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Google nélküli tippem:

Bubblegum Crisis

Live-Die-Respawn

(#47582) bozont válasza Synthwave (#47580) üzenetére


bozont
veterán

Talán Megazone 23, bár nem rémlik ez a karakter, de itt az alja felé görgetve annak van címkézve.
Viszont ha már úgy is az újranézés a téma, akkor ennek újra nekiesek, mert elég rég láttam már és arra emlékszem hogy tetszett ez az anime.
Jah, meg a Gall Force-t is. Azt is rég láttam, pedig nagy gyerekkori kedvenc. Az első animéim egyike.

mod.: Az a póló vagy blúz ami elég ismerős, mintha valami munkahelyi egyenruha lenne.

[ Szerkesztve ]

(#47583) Synthwave válasza oriic (#47581) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A korszak biztos stimmel. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47584) oriic válasza oriic (#47581) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondtam hogy az.

4. rész

6:20-tól.

[link]

Live-Die-Respawn

(#47585) Trk.Adam87 válasza Farkassacred (#47566) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

NHK-hoz tudsz hasonló műveket? Szerintem az egyik legjobb slice of life vagy inkább slice of életképtelenség (nem tudom angolul ezt a szót) :) Életszerűen és egyben szórakoztatóan adja vissza ezt a szociális fóbiás, társadalomba való beilleszkedési problémák témakört.
Hasonlóak közül is olyan érdekel, amiben felnőttek a főszereplők.

(#47586) Farkassacred válasza Aljasvip (#47569) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ezek aztán tényleg régi címek ám, velük is foglalkoznom kéne majd valamikor, ha már a korszak anime filmjeiért odáig vagyok. Nem is tudom egyébként, hogy melyik a legrégebbi anime sorozat amit végignéztem, szerintem az Initial D.. :D

Silεncε: A Black Lagoont azzal az angol szinkronnal szerintem még idén megnézem majd. :K
A Your April-re visszatérve, bőven lenne még potenciál abban animében azokkal a színészekkel. Az élet mindig megy tovább ugyebár :B De persze vannak azok az animék amit nincs értelme, vagy egyáltalán nem is lehetne folytatni.

Hintalow: Az első animét amit megemlítettél nem is ismerem egyáltalán, ment a listámra egyből. :K Műfaj alapján szimpatikus kis sorozatnak tűnik. A GTO pedig egy nagyon jó anime, de úgy rémlik adósa vagyok még ennek a sorozatnak egy befejezéssel.. a sok szezonost szerintem pont abban az időben kezdtem el hétről hétre nézni.. és az új nálam legtöbbször lenyomja a régit, ha a sorrendet kell néznem. Újranézem kell néznem úgy érzem, sok dolgot kihagyhattam abból a sorozatból.

Synthwave: Az Aa! Megami-sama! volt az első anime amit láttam, ha a narutót nem számolom persze. :DD És még végig is néztem anno emlékszem. Elég sok jelenet megmaradt belőle, tehát semmiképpen nem a könnyen felejthetők közé sorolandó.
Danshi Koukousei no Nichijou, basszús nem rémlik hogy láttam e ezt az animét vagy sem, műfajok alapján mindenképp bele kell lesnem. :K Minami-ke, ezt se tudom pontosan láttam e vajon.. listára instant. Az Initial D és a Got magáért beszél, de nekik is tartozom még elmaradt részekkel/évadokkal..

consono: Cowboy Bebop, egyszer láttam csak még pár éve, de örök kedvenc lett, legfőképp a totálisan egyedi hangulata miatt.

Nem csodálom, hogy a Dorohedoro és a Yesterday wo Utatte volt a legkedvesebb anime remekek számomra az utóbbi időben. De jó is lenne több ilyen retro vonalú művet látni..

(#47587) Synthwave válasza oriic (#47584) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy 7-8 éve láttam, szóval jól éreztem, hogy tudnom kéne.

; _______ ;

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47588) Aljasvip válasza Farkassacred (#47586) üzenetére


Aljasvip
senior tag

93-as vagyok, így nekem az RTL kölyökklubb szolgáltatta az első anime élményeket: Pokemom, Inuyasha, Full Metal Panic!, Digimon, stb

Most hogy belegondolok, voltak régi címek mégis. Amikor jött az Animax, ment rajta a Yu Yu Hakusho (egész jó magyar szinkronnal), Hakaima Sadamitsu, Spiral, Blue Gender, valami Kikaider. (később amikor már nem néztem volt ott FMA is, úgy rémlik)
Mivel az internet csak 2009-ben jött el hozzánk, így fogalmam sem volt róla, hogy ezek japán művek voltak, nem összekeverendő a Jetix/Cartoon Network műsorával.
De a Jetix műsorában is volt egy pár kincs: a japán-francia kooperációval született Oban Star Racers, és az amerikai adaptációja a Shaman King-nek.

(#47589) Hintalow válasza Farkassacred (#47586) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nagyon jó kis cucc, steampunk kaland/sci-fi/fantasy, jó szereplők, kerek sztori.
Annó amikor néztem a német rtl2-n 93/94 körül, teljesen le voltam döbbenve, hogy mennyivel "élőbb" mint az addig nagy mennyiségben fogyasztott nyugati (nagyrészt amerikai) rajzfilmek. innentől tudtam kb, hogy mi az az anime. (korábban is láttam már nem egyet, de azokról nem tudtam, hogy azok.
A GTO-t meg egyszerűen nem lehet nem szeretni, ráadásul aból az időszakból van, amikor még nagyon nagy dolog volt, ha hozzájutottál ilyen sorozatokhoz (haverok útján vinyócserélgetés, esetleg DC, ha volt neted, és be tudtál jutni valami mágikus csodavilág sintjén mozgó spec hub-ra)
Amúgy valszeg ezért maradt meg ilyen örök kedvencnek a Love Hina is számomra, mert azt is akkoriban volt szerencsém megtalálni. (jó, meg persze azt hívja a közvéleménye a modern romantikus komédiák alapkövének, szóval, valamit csak tudott :D )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#47590) Synthwave válasza Hintalow (#47589) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Love Hina is olyan, mint mondjuk a Kodomo no Jikan, az Aa! Megami-sama!, a School Rumble, vagy éppen a Zero no Tsukaima.

Valahogy nagyon kézzelfogható hangulata van, "elrepít".

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47591) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Re: Zero heti része

Azért ez így tömény WTF kicsit. :D Síró Beako viszont... :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#47592) Farkassacred válasza Trk.Adam87 (#47585) üzenetére


Farkassacred
őstag

Így hirtelen most a Yahari jutott az eszembe, igaz az NHK-ban mondjuk a főszereplő sokkal elborultabb az elején, de a sötét témában és komolyságban nagyon is hasonló a két mű. :K
Ha még eszembe jut útközben valami hétvégén majd leírom ide.

(#47593) Silεncε


Silεncε
őstag

Akik aggódtak, hogy SAO nélkül maradunk: pletykálják, hogy november elején bejelentik a SAO progressive animét[link] (vagy a másik tipp a Moon Cradle, ez valami sidestory az Alicizationon belül)

Akinek nincs meg a progressive: igazából ez az első évad kvázi rebootja, egy csomó lyukat befoltoz a sztorin + kibővíti[link]

[ Szerkesztve ]

(#47594) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Ez a Great Pretender című Netflixes anime is igen ígéretesnek tűnik az első két rész alapján. Sőt inkább elborultan jónak :C Érdemes tenni vele egy próbát mindenképpen.

(#47595) oriic válasza Farkassacred (#47594) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Milyen stílusú?

Live-Die-Respawn

(#47596) Liquid Snake válasza oriic (#47595) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Comedy, crime

A Hideo Kojima Game

(#47597) Farkassacred válasza oriic (#47595) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az az amit felettem írtak. :K Amolyan comedy + mindfuck típusú ökörség.

(#47598) oriic válasza Farkassacred (#47597) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meglessük. :D

Live-Die-Respawn

(#47599) bandiras2 válasza oriic (#47595) üzenetére


bandiras2
senior tag

[link]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#47600) Archanon válasza oriic (#47591) üzenetére


Archanon
őstag

Tömény WTF a köbön. :F Már csak két epizód ebből az etapból...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.