Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Wayteq x960bt

Hozzászólások

(#1) csepige44


csepige44
csendes tag

Napokon belül a boltok polcaira kerülhet az új WayteQ navigációs készülék az x960BT.

A készülék SirFAtlas V processzort, 128MB memóriát, 4GB háttértárat, nagy felbontású kijelzőt tartalmaz. Újdonság az Internet-kapcsolat képesítési lehetőség. Ez Bluetooth-ra csatlakoztatott mobiltelefonon keresztül DUN kapcsolattal éri el a termék. Új funkció továbbá a telefonkönyv, mely Bluetooth-on csatlakoztatott mobiltelefonos hívás esetén teszi kényelmesebbé annak használatát.

Minden ami hiányzott a Wayteq x950HDbt-ből.

(#2) csepige44


csepige44
csendes tag

Lássuk a készülék főbb adatait és funkcióit:

- Kihangosítás, telefonkönyv, böngészés, online információk lekérése.
- FM Transmitter
- Multimédia lejátszás

SiRF Atlas V, Dual Core ARM11 500 MHz
(külön 250 MHz-es DSP processzor a GPS számításokhoz)
5″ Érintőképernyős TFT LCD, 800×480 pixel
4 GB ROM, 128MB RAM, microSD / microSDHC foglalat
Bluetooth kihangosítás, FM-transzmitter
Internet (DUN), telefonkönyv

Ára: Előreláthatólag olcsóbb lesz, mint a most kapható x950BT-es modell…

[ Szerkesztve ]

(#3) Loituma69


Loituma69
őstag

Ez ugyan az mint az X950 BT HD. Új hibátlan rom kellett volna ingyen, nem pedig kiadni egy tök ugyan ilyen készüléket más néven!

(#4) csepige44 válasza Loituma69 (#3) üzenetére


csepige44
csendes tag

Én írtam is nekik és ezt a választ kaptam:

"Tisztelt Csepige!

Az x960BT modell nem csak szoftverfrissítést jelent az 950BT-hez képest. Hardveres változások is vannak. Ezért nem lesz megoldható, hogy az x950BT, ill. x950BT-HD modellekben telefonkönyv, DUN funkció elérhető legyen. Ha egy egyszerű szoftverfrissítéssel ez megoldható lenne, azt honlapunkon közzétennénk. Így, ha ezekre a funkciókra önnek szüksége van, akkor be kell szereznie az x960BT modellt."

Szerintem ahogy kijön a cucc többen kifogják próbálni a rom cserét hátha:))

(#5) Loituma69 válasza csepige44 (#4) üzenetére


Loituma69
őstag

Na igen, én visszafogottan leíom csesszék meg az X960BT modelljüket az x950BT HD vel együtt! Ahogy tudom eladom és veszek egy normális CNS pna-t.

(#6) csepige44 válasza Loituma69 (#5) üzenetére


csepige44
csendes tag

Hát én is eladom a bt HD-mat és veszek egy x960-ast csak megvárom a tapasztalatokat.
Én sem értek egyet ezzel az üzlet politikával,de viszont a Wayteq a legjobb a kategóriájában és ezt tudják ők is.

(#7) SonyBlack


SonyBlack
tag

Elvileg jövő hétre érkezik a készülék, kíváncsi leszek rá. Első GPS lesz. Elvileg a 950 BT lett volna, de az elfogyott, és ezt ajánlották föl helyette, 2500Ft-al olcsóbban....Majd írom a tapasztalatokat :)

TDU nick: SonyBlack[HUN] (Forza Italy Ferrai Fan)

(#8) csepige44 válasza SonyBlack (#7) üzenetére


csepige44
csendes tag

Várjuk!
Meg a romot is:)))

(#9) Loituma69


Loituma69
őstag

Önkinzó vagyok, én is megrendeltem az X960-at május 12-re igérik!
X950 BT HD-t sikerült jól eladni!

(#10) kishoris válasza Loituma69 (#5) üzenetére


kishoris
tag

Én 2db CNS-t küldtem vissza és rendeltem helyette Wayteq-t, mert nem voltam elégedett a hangminőségével. Nekem is úgy volt, hogy 950 lesz, de elfogyott így a 960 lesz helyette. Remélem minden OK lesz vele.

(#11) csepige44 válasza kishoris (#10) üzenetére


csepige44
csendes tag

Nálam van egy x950bt HD eladó még!

(#12) kishoris válasza csepige44 (#11) üzenetére


kishoris
tag

Köszönöm, de már meg van rendelve az X960BT! :))

(#13) csepige44 válasza kishoris (#12) üzenetére


csepige44
csendes tag

Gondoltam.nem neked akartam jelezni:)))
Én is 960 szeretnék egyébként semmi bajom a 950bt-vel csak egyszerűen elszoktam attól ,hogy telefonszámokat megjegyezzek fontos a telefonkönyv nekem.

(#14) cons


cons
csendes tag

Hali!

Én is ezt a készüléket néztem ki magamnak, viszont nem találtam infót (és boltban sem tudták megmondani), hogy a képernyő kikapcsolható-e
Csak hangnavigációval szeretnék menni.
Ha egyáltalán lehetséges, akkor majd az első tulajdonosok megnéznék?

Köszönöm előre is! :)
B

U.i.: Ha esetleg navigációs szoftver függő, akkor kérlek azt is írjátok meg. Köszönöm.

(#15) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Valaki feltehetne egy RF2-t tanulmányozásra :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#16) csepige44 válasza SzaboZE (#15) üzenetére


csepige44
csendes tag

Ha a rom -ra gondolsz szerintem még senkinek nincs a kezében 960 bt.
12.-ére ígérik.
Ha nem akkor mi az a RF2?:))

[ Szerkesztve ]

(#17) SzaboZE válasza csepige44 (#16) üzenetére


SzaboZE
addikt

Arra gondoltam, de remélem csak sikerül valakinek beszereznie mielőbb egyet :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#18) cons válasza cons (#14) üzenetére


cons
csendes tag

...aki esetleg birtokol már egyet, megnézné hogy lehetséges-e csak hangnavigációval menni illetve egy általános véleményt a készülékről? :)

Köszönöm.

(#19) csepige44 válasza cons (#18) üzenetére


csepige44
csendes tag

Igazából már a múltkor is elgondolkodtam ezen,hogy kép nélkül csak hang navigáció.
Általában inkább fordítva szokott lenni,hang nélkül ketyerézik a cucc és ha valami nem tiszta akkor nézünk rá.
Egyébként még nem hallottam soha ilyen funkcióról,még a PDA-s koromban sem.
De kirakod a napra és mindjárt nem látod a képet:)))

(#20) Loituma69 válasza csepige44 (#19) üzenetére


Loituma69
őstag

vegyetek egy mp3 lejátszót :C
/cons a címzett!/

[ Szerkesztve ]

(#21) cons válasza Loituma69 (#20) üzenetére


cons
csendes tag

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást! :)
Városi barangolásokhoz is használnám (gyalogosan), ahol kb. a táskámban vagy a zsebemben tartanám...., csak hogy teljes legyen a kép. :P

(#22) kishoris


kishoris
tag

Ma hívtak, hogy átadták a futárszolgálatnak a kütyüt. :)) :C Holnap a kezeim között lesz, remélem lesz időm tesztelni egy kicsit.

(#23) szanozs válasza kishoris (#22) üzenetére


szanozs
aktív tag

Én is megrendeltem, nekem még nem szóltak. De várom a véleményed és másokét is akik próbálni fogják, próbálják, hogy kinek mi a tapasztalata.

(#24) Loituma69


Loituma69
őstag

Megjött X960 bt hd egy gond van melózok, ezért ma nem tudom tesztelni majd holnap!

(#25) csepige44 válasza Loituma69 (#24) üzenetére


csepige44
csendes tag

Húzzad csak az idegeinket! :)))

(#26) Loituma69 válasza csepige44 (#25) üzenetére


Loituma69
őstag

nekem is bizsereg a kezem már nyomkodnám! :)

(#27) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Nekem már tegnap megjött a kütyü!
Én egy N770-est cseréltem le, ezért ahhoz tudom hasonlítani
Első benyomások:
Külsőre szép, bár a gumírozott bevonaton nagyon meglátszanak az új lenyomatok és a fogdosás, úgyhogy a hátulja hamar foltos lesz.
Az N770-es autósrögzítője nekem jobban tetszett. Ez rövidebb és nem olyan tág mértékben állítható (épphogy be tudtam állítani az autóba, hogy jó legyen)
Az autóstartó bölcsőjébe könnyedén bepattan, de kivételkor félek, hogy eltöröm a bölcső pattintóját, annyira erősen fogja a késüléket. (az N770-esé ebben is jobb volt, de még az is elpattant egy apró darabon).
Az autós töltő vezetéke pofátlanul rövid. Majd hogy nem egyenesen kellett vezetnem a szivargyújtótól a készülékig, hogy elérjen. (Az N770 töltő vezetékét szépen át tudtam fűzni a műszerfal alatt, körbe és úgy dugtam be az autó csatlakozójába, hogy az utasülés előtt bújt elő)
Az új felület, ami hajaz az Iphonra nálam, nehézkesen működik. Ujjal nehezen gördíthetők az ikonok. Bottal már könnyedebb. Szerintem felesleges parasztvakítás az egész.
A felületen nagyon sok ikon-t be lehetett volna egy "Beállítások" alá rakni, így egy áttekinthetőbb felületet kaptunk volna. (valszeg hamar lecserélem valamire, vagy beállítom a naviprogramot automatikus indulásra. Az a pár gagyi játék nem fog hiányozni)
Az FM transzmittert a saját lejátszójával próbáltam, átlagos minőséget kaptam, de azért lehetne az alaphangerő hangosabb. (nagyon fel kell tekerni a rádió hangerejét - ezt már az X550-snél is említették). Sajnos a saját zenelejátszó szüneteket hagy a számok között. (ezt már figyelembe vehetné az összes zenelejátszó szoftver készítő, nem értem miért kell mindig ebbe az apró hibába beleesniük)
Filmnézést nem próbáltam. (arra van célhardverem)
A BT-t könnyedén összelőttem a telefonommal, a telszámokat is hip-hop átvette, de a kihangosításnál a másik fél nagyon panaszkodott a visszhangozásra. Még jó, hogy olyan nagy szükségem nem lesz rá.
A BT-n keresztüli DUN-re kíváncsi leszek, de még nem próbáltam (igaz ez a funkció sem volt az, ami miatt megvettem a készüléket).
A GPS jó. A műholdakat biztosan fogja. Ha a kikapcsolt állapotban nem változtattunk nagyon helyzetet, akkor még szobában is hamar megtalálja őket (ez az N770-esnél is így volt)
A kijelző fényereje lehetne nagyobb (úgy emlékszem az N770-n erősebben világított)

Navigációval még nem próbáltam, csak otthon nézegettem a naviprogramot. Tesztként egy amszterdami túrát kértem tőle. Az út kiszámolása nagyságrendekkel gyorsabb volt, mint az N770-nél (ez volt a fő indikátor a készülékcserében). A régi 4-5 percig kalkulált, ez alig egy perc alatt végzett.
A térkép szkrollozása viszont igaz, hogy érezhetően, de mégsem olyan nagymértékben gyorsult az N770-hez képest (hiába az erősebb proci, ha sokkal nagyobb a felbontás)

Én még beszereztem hozzá egy Navteq tokot is, amit nem ajánlok nektek. Hiába szép, ha belül nincs semmi ami rögzítené a készüléket. A régihez volt egy tokom, amiben volt gumipánt, így a tok kinyitásakor nem volt esély arra, hogy a készülék a cipzár húzásával és tok nyitásával együtt nagy ívben elrepüljön és a betonon landoljon. Most majd erősen figyelnem kell!

Hirtelen ennyi!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#28) csepige44 válasza M_AND_Ms (#27) üzenetére


csepige44
csendes tag

Hát igen!
Szerencsésebb lett volna egy 950bt HD val összehasonlítani.
Nekem az van és a leírtak szerint tök ugyan az a cucc .Nekünk 950bt HD-soknak a két ujdonság az érdekes a telefonkönyv,és a DUN.
Telefonkönyv nevekkel együtt működik ,hogy lehet keresni rajta ,DUN ,hogy csatlakozik a telcsihez stb.
Ezek az érdekesek a 950bt HD hoz képest.
De azért köszi.Eladom az enyémet és veszek egy 960-asat.

(#29) M_AND_Ms válasza csepige44 (#28) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A DUN BT-n keresztül csatlakozik.
Amikor összepárosítod a két eszközt, akkor kilistázza, hogy milyen funkciók elérhetők a telefonon. Ott a "Telefonos hálózat"-t kiválasztva meg kell adni a szolgáltató specifikus adatokat, hogy a X960-s tudjon kapcsolatot felépíteni. (van pár előre beállított: O2 UK, China Mobile és három portugál szolgáltató. Aki tudja a megfejtést, hogy miért pont ezek, azok között egy X600BT sorsolunk ki). Úgy látom csak GPRS-n képes kapcsolódni (ez nem igazán jó)

A telefonkönyvben nem lehet keresni, csak egy lista az egész

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30) csepige44 válasza M_AND_Ms (#29) üzenetére


csepige44
csendes tag

Köszi!
Ettől féltem,hogy nagyobb a hírverés mint a mögötte lévő tartalom.
Lehet,hogy mégsem adom el az egyébként atom biztosan működő 950bt HD-t?

(#31) M_AND_Ms válasza csepige44 (#30) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egyébként még én is 950-re indultam, de már csak 960-ra lehetett jelentkezni. Mondjuk az jó, hogy a 960-on nem tapasztalom a 950-ről olvasott FM transzmitteres problémákat

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33) Loituma69


Loituma69
őstag

A külső és fényerő képernyőérzékenység tartozékok minden pomtosan ugyan az mint az x950 BT HD tehát ez nem változott semmit sem.
Megvan az x960. Első próba primo 1.2 fel x950 bt hd-n tökéletesen működött itt egy apro hiba ami szerintem javítható lesz, hogy primoból való kilépéskor újraindítja a pna-t ezt x950 nem tette. Telefonkönyv és kihangosítás, omnia 2 i8000 elsőre pár másodperc alatt párosodott telefonkönyvet sitty sutty átvette és tökéletesen működik hívás fogadás hangminőség tökéletes hangos tiszta nem recseg. A transzmittert, internetet videolejátszást zene lejátszást holnap tesztelem, hogy van e változás x950 BT HD-hoz képest

[ Szerkesztve ]

(#35) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Esetleg valaki vállalkozószellemű kipróbálhatná a videólejátszást, van-e különbség a 950bt hd és ez között.
thx

(#36) kishoris válasza AndrewTdi (#35) üzenetére


kishoris
tag

Szia!
Én csak CNS Globe HD-vel tudom összehasonlítani, az eredmény sajnos negatív. Amit a CNS lejátszott (igaz kicsit akadozva), azt az X960BT el sem indítja. :((

(#37) AndrewTdi válasza kishoris (#36) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Egyik szemem sír, a másik nevet.

(#38) Loituma69


Loituma69
őstag

X950 BT HD-hez képest jobban röccenésmentesebben játsza le a videókat tehát jobb sokkal jobb mint az x950 volt. Hangja tisztább és kicsit hangosabb erősebb a hangja, transzmitter tökéletesen sistergés nélkül jól működik telefonkönyv hibátlan gyors zajmentes hangos tökéletesen működik. Egy dolgot az internetelérést nem tudom kipróbálni mert wifin természetesen nem működik csak gsm net előfizetéses telefonokhoz lehet csatlakoztatni a netelérés miatt! Jól tettem, hogy eladtam x950 bt hd-t ami abban hiba volt és tudni kellett volna azt most ez az x960 bt hd tudja jó kis pna lett! Más kérdés, hogy jól átverték azokat az embereket akikkel megvették az x950 bt hd mert az csak navigálásra kiváló másra nem! Lényeg a lényeg aki teheti csak is kizárólag x960 vegyen!

(#39) hojos válasza Loituma69 (#38) üzenetére


hojos
aktív tag

Helló Loituma69 !

A 950-ről lehetett azt olvasni, hogy a kijelző a szabadban nagyon halvány, nehezen látható. Változott-e a 960-ban ez ? A kijelző láthatósága milyen pl. napsütésben ?

(#40) PJ


PJ
csendes tag

Innen letölthető a ROM:
http://gpsforum.hu/node/60

(#42) kishoris válasza kishoris (#34) üzenetére


kishoris
tag

Basszus! Most olvasom mekkora hülyeséget írtam...
Nem bepattintani nehéz a készüléket, hanem kivenni nem egyszerű dolog. Eddig csak pár alkalommal tettem mindezt, de félek, hogy baja lesz a kütyünek. Van rá esetleg valakinek valamilyen kifinomult technikája erre?

(#43) kishoris válasza tbajusz (#41) üzenetére


kishoris
tag

Küldtem mailt!

(#44) tbajusz válasza kishoris (#43) üzenetére


tbajusz
tag

Köszi!
de röviden leírnád ezek a beállítások mit takarnak?
Bevált dolgok, használod te is?

Amugy sikerült elinditani..

(#45) Loituma69 válasza hojos (#39) üzenetére


Loituma69
őstag

Erősebb a kijelző fénye jobb mint az x950. A lényeg automatikus fényérzékelést ki kell kapcsolni mert akkor halvány, de ha maxra állítod akkor jó.

(#46) hojos válasza Loituma69 (#45) üzenetére


hojos
aktív tag

Köszi.
64 MB-os X820-at cserélem (szülinapi ajándékként kapom), csak meg akartam várni az első beszámolókat. A jövő héten szerintem jöhet is a meglepi. :D
Egyébként az automatikus fényérzékelőt az X820-ban én sem használtam.

(#47) blintel


blintel
csendes tag

van egy wayteq w960-asom milyen navigációs programot ajánlatok rá?

blint

(#48) hojos válasza blintel (#47) üzenetére


hojos
aktív tag

Csak legális programot ! :W
Bocs.
A Wayteq PNA-k szinte minden evők. Vásárolhatsz hozzá Sygic-t vagy esetleg egy általad korábban megvásárolt iGO-t is feltehetsz rá.
Azért keress rá Google barátunkkal pl: a " Wayteq ra navit " kifejezésre és meglátod mennyi hasznos infót találni. Ennél a típusnál arra azért figyelj, hogy a felbontás 800x480-as.

(#49) blintel


blintel
csendes tag

köszönöm

[ Szerkesztve ]

blint

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Wayteq x960bt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.