Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) tildy válasza emvy (#10732) üzenetére


tildy
nagyúr

En 365-385ot szamitottam, ha visszaolvasol. :U De megnezhetjuk, decemberben mit irtal, hogy nem nagyon fog fentebb menni, azt volt 390 korul is januar elejen :U

Ok, eddig vastagon minuszban vagy, hasonloan, mint azok, akik Ausztriaba vittek a penzuket.

Ez csak akkor realizalodik, ha epp penzmozgas van. Ha most nem veszed ki, akkor nem realizalodik sem a bukta, sem a haszon ( ha epp az van) ;) Tehat vastagon SEHOGY sincs, ha epp nem mozgatja a penzet. All benne a penze, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10752) eszgé100 válasza emvy (#10747) üzenetére


eszgé100
őstag

soha nem osztottam arról észt, hogy van-e rosszabb hely Magyarországnál, nyilván van, de ha egyszer nem érzem jól magam ott (ami azért egy elég szomorú tény valljuk be), akkor kevésbé tud meghatni a "máshol még rosszabb" szöveg

kassadin: az egyáltalán nem jobb érzés - legalábbis nekem -, ha másnak rosszabb

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#10753) emvy válasza eszgé100 (#10752) üzenetére


emvy
nagyúr

Mint ahogy irtam, nem neked valaszoltam (csak epp rad sikerult kattintani). De latom ma itt szep lehetek, de okos nem ;).

while (!sleep) sheep++;

(#10754) tildy válasza tildy (#10751) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy en is hazavittem 340-es fontnal mult honapban valamennyifontot. Szepen beraktam az otthoni fontszamlara azt annyi. Majd ha fenn lesz , bevaltom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10755) vizirider válasza Kassadin (#10746) üzenetére


vizirider
tag

én nem akartam flame-et, és valóban így van. csak valamit észre kéne venni. régebben azért volt a szocik közt néha vita (legalább eljátszották) most viszont ha valami nem tetszik mininapoleonnak, akkor kész. régen csak a közbeszerzésre írtak ki olyan pályázatot amin csak a rokon nyerhet, most már törvényt hoztak bizonyos cégekről, amit meg akartak venni.
és igen, még nem NDK vagyunk, hogy minden lakásban van stasy ügynök. de ha jól megnézed ennek alapjain dolgoznak. ha pár éve valaki azt ordította gyurcsány takarodj, nem rúgták ki érte, vagy legalábbis nem nyíltan emiatt. ugye 2 napja a smitt mondjon le miatt kirúgták az embert. a szavazó kerületek átrajzolása sem véletlen. és igen anno a szockóban is volt ám szavazás, vagyis akkor az sem volt diktatúra? ez nézőpont kérdése. egyébként az állam szervezetek mindig az állam (aktuális kormány) érdekeit védik, bárhol a világon. de akkor is azt gondolom, hogy eléggé befolyásolná a véleményeket, ha ráböknek a vállalkozásodra, hogy na azt most el fogod adni nekem, ha akarod, ha nem.
és a magasröptű összehasonlítás mondjuk indiával, meg észak koreával is bölcs, mintha mi nem úgy és nem ott élnénk(tünk) egyébként a legjobb, hogy kintről sikerül megmondani itthon mi van. meg kell nézni egy híradót (amit már 1 propaganda cég készít), a kellemetlen tények konkrétan nincsenek benne. szóval elhiszem hogy 1600 km-ről itt nem változott semmi, de elég itthon nyitott szemmel járni sajnos. nah részemről ez a téma befejezve, mert unalmas is, felesleges is, nem is ide való ;)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#10756) eszgé100 válasza emvy (#10753) üzenetére


eszgé100
őstag

Tegnap már késő volt:R

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#10757) engine88


engine88
aktív tag

Nagyon megszívtam srácok..

3 hete voltam Birminghambe a DVLA-nél igényelni buszos jogsit, és az igénylőlapon ugye van D és D1 kategória. Mondom nekem valszeg a teljes buszos jogsi kell majd, szóval beikszeltem D1-et, mivel azt gondoltam az magasabb kategória mint a D.
Aha gondoltam..
A D1 az minibusz max 16 személyig. A D kategória a nagybusz.

A napokba kéne érkeznie ennek a provisional jogsinak postán, és be kell vinnem melóba, hogy elkezdhessem nagybuszon a tréninget. De ugye ők sima D-t fognak kérni.

Most valószínű mehetek vissza igényelhetek újra? És újra 3 hét várakozás, és újra 3 hét itthon ülés pénz nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#10758) emvy válasza engine88 (#10757) üzenetére


emvy
nagyúr

> Most valószínű mehetek vissza igényelhetek újra? És újra 3 hét várakozás, és újra 3 hét itthon ülés pénz nélkül?

Valszeg igen.

while (!sleep) sheep++;

(#10759) engine88 válasza emvy (#10758) üzenetére


engine88
aktív tag

Na felhívtam DVLA-t, elmeséltem nekik, azt mondták hogy nem tudnak mit csinálni, vissza kell küldenem nekik a D1-es provisionalt, újra igényelni D-t, és várni még 15 napot..

(#10760) engine88


engine88
aktív tag

Na pont meg is hozta a postás az angol jogsim. (Magyart cseréltem angolra)
De ugye el kellett nekik küldenem a magyar jogsim (amit valszeg bedarálnak) és a magyar személyim is, amit nem kaptam vissza. Most mivan? Mehetek haza újat csináltatni?

(#10761) emvy válasza engine88 (#10760) üzenetére


emvy
nagyúr

a magyar személyim is, amit nem kaptam vissza.

Ez baj, ezt vissza kellett volna kapnod.

while (!sleep) sheep++;

(#10762) eszgé100


eszgé100
őstag

Nálatok is van £20-os limit a benzinkútakon?

emvy: úgy tudom, hogy az id kártyákról a posta tud csinálni hiteles másolatot, így a személyiből elég lett volna azt elküldeni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#10763) MegalodonS válasza eszgé100 (#10762) üzenetére


MegalodonS
őstag

Nem,de nagyon nehez bejutni a kutra,plane ha csak 1 kut van uzemben es ket ember iranyit ,ha hosszu,a sor tovabb kuldenek!!

(#10764) Wyco válasza emvy (#10761) üzenetére


Wyco
tag

Majd visszakapja, kulon kuldik.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#10765) eszgé100 válasza MegalodonS (#10763) üzenetére


eszgé100
őstag

De milyen már? eddig csak a tv-ben láttam ilyet

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#10766) engine88 válasza Wyco (#10764) üzenetére


engine88
aktív tag

Tényleg külön küldik? Akkor megnyugodtam.

(#10767) Wyco válasza engine88 (#10766) üzenetére


Wyco
tag

Nekem anno kulon jott. Varj egy hetet, ha nem jon meg, piszkald oket.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#10768) MegalodonS válasza eszgé100 (#10765) üzenetére


MegalodonS
őstag

Orulj neki :) Haat furcsaa,mert en amiota kint vagyok,meg nem lattam ilyet,hogy az Esso kuton egy oszlop mukodik csak :D a tobbire meg ki van rakva hogy ''SZARAZ'' :D vagy is elfogyott!!

Allitolag most a szunetek miatt nem lessz bloki :D:D:D

(#10769) tildy válasza SityiSXT (#10701) üzenetére


tildy
nagyúr

Pay as you go a a prepaid Uk english neve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10770) MegalodonS


MegalodonS
őstag

(#10771) Wyco


Wyco
tag

Teljesen offtopik de isteni jó: 'Batman' pulled over by police in Maryland - nézzétek meg, kb harom perc, BBC

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#10772) emvy válasza Wyco (#10771) üzenetére


emvy
nagyúr

:DDD

while (!sleep) sheep++;

(#10774) eszgé100 válasza engine88 (#10773) üzenetére


eszgé100
őstag

Erről beszéltem, az egyik kúton £20 a limit, a másik meg 11p-t emelt a dízel árán £1.59-re

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#10775) Bondi válasza legiaap (#10700) üzenetére


Bondi
csendes tag

Legiaap,

Nálunk pl. úgy működik a fizetés, hogy az éves bért osztják le havi szintre, úgymond megelőlegezve, mert pl. ha volt betegszabadság, túlóra stb., akkor a rákövetkező hónapban korrigálják pluszba vagy mínuszba a havi összeget. Szóval ha rajta van az éves béred a payslipen, akkor az az elsődleges, azt kell leosztogatni, és így nem biztos, hogy kerek összeg jön ki, a kerekítés miatt lehet néhány font eltérés. (Bár azt nem írtad, mekkora eltérés van az egyes payslipek között...)

De ha adótúlfizetésed volt-van, akkor épp itt az április, májusig meg kell kapnod a P60-at, arról kb. ránézésre megmondják neked a tax office-ban, hogy jól vontak-e le.

(#10776) shadeofme válasza engine88 (#10773) üzenetére


shadeofme
tag

Na bazz, epp tegnap neztem, h a heten mar masodjara emeltek a benzinarat egy helyi kutnal.
Ez annyira nem is izgatna, mert 3 hete bringaval jarok meloba, de holnap megyek fel eszakra segiteni egy lakotarsnak a maradek cuccait elhozni, ami kb. 700km-es fordulo, uh kezdek parazni. :(

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#10777) vmi


vmi
tag

Hallottatok már róla?! Nagy Andrea

Állítólag valós állásokat kínálnak..

[ Szerkesztve ]

(#10778) legiaap


legiaap
nagyúr

Ha már állások, akkor egy felhívás:
Aki a gumtree-n olyan hírdetést talál, hogy
The Egerton House Hotel, konyhai állásokat hírdet, ne hogy jelentkezzen rá. Átverés.
Ma szembesültem vele és buktam is 50 fontot...

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#10779) vmi


vmi
tag

Valaki tud adni egy normális angol cv mintát?!

(#10780) Wyco


Wyco
tag

(szerk: mégse)

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#10781) Wyco válasza Wyco (#10780) üzenetére


Wyco
tag

Megis - valaki tudna kolcsonadni egy iphonet esetleg? Eleg ha a wifi mukodik rajta egy appot szeretnek megnezni. Par napra kellene lehetoleg het kozben.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#10782) engine88


engine88
aktív tag

Most nézem az angol jogsimon hogy érvényesség: 19-03-60
Ezek meghosszabbították 52 évre :D
A magyar 2018-ba járt volna le, 10 évre adták.

(#10783) tildy válasza Wyco (#10781) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem mi tudunk:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10784) emvy


emvy
nagyúr

Anno irtam a Logoutra a szerveremrol/HTPC-mrol. Ha valakit erdekel, elado:

http://logout.hu/cikk/ha_csak_egy_maradhat/mit_miert.html

HDD-k nelkul, alapvetoen. (Tehat a Lian-Li PC-Q8 haz, 100 font volt anno; Nexus 400 W nema csondes tap, talan 50 font volt; Intel i3-540 proci, 2x2 GB Corsair RAM, Scythe huto, es a legjobb: Intel DH57JG alaplap, ami a letezo legkisebb fogyasztasu ITX formatumu deszka). Mittomen, szokasos topicos kedvezmennyel mondjuk 100 font. Az egesz arra van optimalizalva, hogy csondes szervert + HTPC-t lehessen belole epiteni, tehat tobbet tud es kevesebbet fogyaszt, mint egy HP Microserver.

while (!sleep) sheep++;

(#10785) tildy


tildy
nagyúr

Ismet negyven fontbol jarom meg odavissza az utat, ha hetkoznap mennek, lenne 12 fontert is jegy. Maj 18-21.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10786) emvy válasza tildy (#10785) üzenetére


emvy
nagyúr

A hetkoznaphoz add hozza a szabadsagod erteket. :)

while (!sleep) sheep++;

(#10787) tildy válasza emvy (#10786) üzenetére


tildy
nagyúr

Errol van szo. 32 fontbol jarnam meg odavissza ugy, igy meg 42. Ennyit meger. Es meg csak csokos sem vagyok, csak felneztem epp es hopp, 40 font :) Hat ennel joval tobbet is meger, hogy lassam apum, de ez igy most tok jol jott ki:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10788) Wyco válasza tildy (#10783) üzenetére


Wyco
tag

Lehet majd kihasznalom a lehetoseget. De most elso korben ebayen nezek korbe, eleg olcson vannak amortizalt telefonok, nekem meg csak egy dologra kell, app miatt.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#10789) melon válasza tildy (#10787) üzenetére


melon
tag

Szerintem emvy arra gondolt, hogy ha hetkoznap mesz, akkor szabadsagot kell kivenned, ami ertekes, szerintem a Te esetedben sem £10 egy nap szabi ;)

En pl. most nagyon orulok, hogy 5 egesz napot +1 estet a csaladommal tolthetek egyetlen nap szabadsagert cserebe :)

(#10790) tildy válasza melon (#10789) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezert jarok hetvegente , amikor sikerul kifognom. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10791) legiaap válasza melon (#10789) üzenetére


legiaap
nagyúr

Már akinek...nekem a hétvége szó pl. nem ismert.
Mindig dolgozok szombat vasárnap.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#10792) eszgé100 válasza tildy (#10790) üzenetére


eszgé100
őstag

Nekem is a vasárnap keddre vagy szerdára esik:)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#10793) Wyco válasza tildy (#10783) üzenetére


Wyco
tag

emil ment :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#10794) Zodicus válasza legiaap (#10791) üzenetére


Zodicus
senior tag

Szinten. Azt a szot nem is ismerem, hogy szabad 7vege.

(#10795) engine88


engine88
aktív tag

Ha lenne 2 teljesen szabad hetetek, mivel töltenétek?

(#10796) Wyco válasza engine88 (#10795) üzenetére


Wyco
tag

meetupokkal valszeg.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#10797) emvy válasza engine88 (#10795) üzenetére


emvy
nagyúr

2 hettel hosszabb idore mennek Del-Amerikaba.

while (!sleep) sheep++;

(#10798) eszgé100 válasza engine88 (#10795) üzenetére


eszgé100
őstag

Allaskeresessel

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#10799) MegalodonS válasza engine88 (#10795) üzenetére


MegalodonS
őstag

Kariiiiiiibeeee :)

(#10800) tildy válasza engine88 (#10795) üzenetére


tildy
nagyúr

Pihenessel es utazassal :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.