Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32883) HSM válasza GeneraL_XTX (#32770) üzenetére


HSM
félisten

Én a hangszigetelt és erősen limitált szellőzésű SilverStone FT01 házamban úgy oldottam meg a dolgot, hogy levettem a VGA órajeléből 50Mhz-et (persze, +50% poewr limit nálam alap), és máris nyertem 50W-ot, amit már halkan meghűtött a rendszer. Úgy már bőven jó voltam, a hangszigetelés révén kb. alig hallatszott BF4 multi közben, hogy kb. minden 100%-on teker.... ;)
Amennyire látni, nálad sincs olyan óriási huzat a kártyánál (kevés a befújó kapacitás, és zárt a ház a kártya körül), ráadásul elég keskeny ház, pláne ha hozzáveszem a szivacsozást, szerintem sok hőt visszaszív a VGA működés közben abból, amit előzőleg oldalra (neki az oldalfalnak) kifújt.

Ezt amúgy könnyen lehet tesztelni, lekapod a ház oldalát, és ha akkor hűvösebb/halkabb marad 10-20 perc után, akkor ez a szitu. :K Olyankor lehet fejvakarni, hogyan tovább. Én mondjuk berakhattam volna az egyik gyári 18cm-es 700rpm-es ventim helyére az 1200rpm-es 18-as ventim, úgy már nem kellett volna vacakoljak az alulórajelezéssel, de az annyival megnövelte volna a rendszer zajszintjét, hogy inkább boldogan levettem azt az 50Mhz-et, és élveztem a csendet. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.