Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Aprósólyom válasza Sly189 (#46650) üzenetére


Aprósólyom
addikt

0. (utoljára jutott eszembe) Említettem a gyors boot-t. Kipróbáltad a gyors boot kikapcsolását? Az MSI fast boot-t meg mindenképp kapcsold ki, amíg keressük a megoldást. Az MSI Logo kikapcsolását is kipróbálhatod, ezzel látnod kell a boot folyamat feliratait, ha a képernyőre kimenne végre a video jel. (jah és remélem advanced és nem EZ módba kapcsolod a BIOS-t.)

1. RX 580-ra csatlakozott HDMI-vel lépj a BIOS-ba és fekete képernyőnél húzd ki a HDMI kábelt, majd dugd vissza. Próbáld ki mindkét HDMI csatlakozóval, mert nekem van olyan sejtésem, hogy egyes kártyáknál priorizálva van a csatlakozó, ami pont bootolásnál válik
érdekessé. (win esetén már nem számít, mert olynakor már betölt a VGA driver)

Biztos, hogy az iGPU és dGPU ütközik az inicializilási sorrendben, ha lehet ilyet mondani.

2. Tegyél egy próbát CSM módban.
Ha ez sem, akkor letiltanám az iGPU-t az alaplap integrált eszközök menüjében.

3. Vagy ez így működik, amit furcsálnék. Gyártó válogatja, hogy milyen BIOS-t ír.

4. Ha ezek nem működnek akkor meg írnék egy rövid levelet az MSI supportnak, hogy egyébként az RX 580-ra dugva a monitort is be kellene-e jöjjön a BIOS. A BIOS ide vonatkozó fontosabb beállításokat ne felejtsd el megírni nekik, ha eddig a pontig nem sikerült megoldani ezt a jelenséget.

(Egyébként nekem MSI B460 Tomahawk alaplapom van + még birtokomban van egy MSI RX 470 Gaming, de nem tapasztaltam vele ilyen jelenséget. Igaz egy iGPU nélküli i5-10400f-t használok, úgyhogy nem is ütközik iGPU és dGPU.)

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.