Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2451) vzsryl válasza Enclave (#2449) üzenetére


vzsryl
nagyúr

40A=480W
Ennyit egy HD4870x2 eszik tuningolt Core i7 mellett.
55-60A=660-720W
Ennyit meg a Tri-SLI GTX285 eszik tuningolt Core i7 mellett.

(#2450) ko-ko82: 4db 12V-os ága van. Tehát vinne egy húzott négymagosat 3db HD5870-el is.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2452) RI/OS válasza Enclave (#2449) üzenetére


RI/OS
őstag

VX450-el tutira el fog menni az 50-es, nyugi :)

Egyébként a Sapphire dobozon 600+ Watt van a Crossfire 5870-nek, szóval a guru3d-s szöveg egy pöttyet túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#2453) Enclave válasza vzsryl (#2451) üzenetére


Enclave
aktív tag

Egy kicsit ezt furcsállom én is,h. felvett wattok alapján kicsit meredek lenne ilyen vga-hoz ekkora táp de akkor ezek szerint a guru3d ekkora hülyeségeket írna? :F

Oldal közepe felé kb...


Tudom sokszor előfordul rengeteg "marketing bla-bla" de valami valóság alapja mégiscsak kell,h. legyen, nem?

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#2454) katt777 válasza cowboy_bebop (#2412) üzenetére


katt777
félisten

Én nem egy talán driverre alapozok, hanem a látottakra. Nyilván más lesz a véleményem, ha a következő driverrel mást produkál, de attól most még kevés ez a teljesítmény. Egyébként több helyen is írják, hogy DX9-ben szinte semmit nem javultak az 58xx karik a 48xx sorozathoz képest, legalábbis messze nem annyit, mint az a teljesítményükből következne. Szóval nem biztos a javulás, de elképzelhető.

dzsóbácsi: Azért erre ne fogadj, lehet javulás egy újabb drivertől, ebben a kollégának teljesen igaza van. Annyiból téved szerintem, hogy régebbi játékokat az ATI-nál messzemenően hanyagolni szokták, vagy rosszabb esetben még el is cseszik (CoD-ok pl.).

FragMaster: Azért, amit tud (interaktív környezet). Egyébiránt egy felmaxolt Oblivion sokkal szebb, leszámítva a szögletes vízpartokat.

#2421: Ja, a havi vörös. :K :DDD És azokban a napokban a legtöbb ATI tulaj nagyon nyűgös. :P :D

vhunor: Nyilván gazdaságosabb eladni gyorsan a kártyákat, driverek meg mindig hó közepe körül jönnek. Persze ha igazi driver lenne, akkor bármely ATI kártyával rendben működne, de csak erre-arra gyúrt kódhalmaz-csomag van. Aki CCC-t használ, az meg csak szopjon... :(

GuB3Ra: Akkor nézz meg egy ATT-t, aztán rájössz mennyivel rosszabb ez a kettő annál.

ceaser: Ez abból fakad, hogy az ATI más (jobb) eljárásokat használ AA-hoz, mint az nV, ergo mindig is szebben fogja simítani az éleket. Az nV viszont valóban kezd "felnőni" az ATI-hoz a tekintetben, hogy sok játéknál találgatni kell, melyik driverrel tudod éppen futtatni. :(((

tom_tol: Nekem egyik játékom sem megy a béta driverrel! :O Lehet, azért, mert fel sem tettem... :U :DDD

JColee: Már hogy ne lehetne? Még CCC-ben is! Arra való a Profiler.

Jasonchan: Sokan nem tudják, hogy egy "avultabb" mellékelt driver sokkal jobb, mint a ref, csak nyomják fel a ref. + béta drivereket, mert az újabb. Nem véletlenül ad ki sok gyártó saját drivert, ezt sem fogják fel sokan (pl. 1950XT-s koromban sokan szívtak a ref driverekkel, amikor már voltak HD kártyák, én viszont soha az ASUS driverekkel). cowboy_bebop-nál is ugyanez volt MSI-vel, azoknak sem 100%-ban ref-ák a ref-nak kinéző VGA-i, mert biosozgatnak rajtuk, mint az ASUS is.
Mindemellett viszont gyakori, hogy szar a driver, ill. soxor upgrade gondok vannak, ha valaki nem eszközkezelőből telepítette, ráadásul botor módon még CCC-t is merészel használni.

WesTM: Az is gyakori ATI-nál, hogy az egyik kártyán szalad egy progi, egy másikon, vagy akár ugyanazon, csak más felbontásban meg csak röcög. Csak mert oda még nem foltozták a drivert.

Joey89: Kevés lesz oda az a proci

eszakas.: Miért ne rakhatna alá ASRock-ot? Ma már nagyon jó lapjaik vannak. Gigánál jobb. Én mondjuk AMD-t nem tennék 58xx kari alá.

Enclave: 18A-től már elég a 12V ág.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2455) RI/OS


RI/OS
őstag

XFX oldaláról:

Radeon HD 5850 System Requirements

* PCI Express or PCI Express 2.0 compliant motherboard with one X16 graphics slot
* 500 Watt or greater power supply

És ez is még bőven túlzás ugye...

2456: Mondom, nekem az 520-as korzerrel vígan elment az 5870, úgy hogy 4000-en ment mellé az i7 meg 1000/1400-on voltmodolva az 5870-en.
Szóval 100% hogy menni fog nálad.

[ Szerkesztve ]

(#2456) Enclave válasza RI/OS (#2452) üzenetére


Enclave
aktív tag

Én is úgy gondoltam,h. azért a VX450-es egy minőségibb táp,így ilyesmi probléma mégsem lehetne,csak gondoltam azért rákérdezek a biztonság kedvéért...

Egyébként ha itt tartunk a Sapphire dobozon mi van a szimpla 5870-nek írva? 500-550w?
Esetleg ez a VX450 elég lenne 5870-hez is,vagy annyit már ne várjak tőle?

Thx!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#2457) DrJános


DrJános
aktív tag

ÖÖÖ gyerekek akkor ez hogy is van? nekem most

http://imagerz.com/QEQQXktvAwIBUV4bQwVR

Ez a táp van meg. de itt 18 A egy ág és ugyebár 1 vezetéken van a 2X6 pin csati akkor ez fogja bírni a 5870-et ??

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2458) vzsryl válasza Enclave (#2456) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Most írtam, hogy a HD5870 4Ghz-re húzott Core i7-870-el és a gép többi részével terhelés alatt 255W-ot evett. A VX450 nem szimplán elég neki, hanem bőven!!!

Szerk.: Az én HD4850-emhez is 450W-ot ajánl a Gigabyte, mégis játszva viszi a 400PNF-em...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2459) Enclave válasza vzsryl (#2458) üzenetére


Enclave
aktív tag

Rendben,igaz ezek kisebb csíkszélességgel készülnek,mint ami az adatlapomon szereplő konfig de nekem az ups szerint 320-350w-ot is fogyasztott maxon terhelve, igaz Furmark-al,szóval az a 255w nekem kicsit "túl szépen" hangzik...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#2460) lsc válasza Enclave (#2459) üzenetére


lsc
nagyúr

A monitor honnan kapja az áramot, az is 60-70 W . Ha a szünetmentesről akkor az is benne van, de annak nem a táp adja az áramot .

Az élet kegyetlen .

(#2461) vzsryl válasza Enclave (#2459) üzenetére


vzsryl
nagyúr

350*0,85=297,5
Tehát a legdurvább terhelésnél is max. 297,5W-ot kért a géped a táptól. Legalábbis gondolom nem szoroztad meg a mért eredményt a táp hatásfokával. :U

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2462) Enclave válasza lsc (#2460) üzenetére


Enclave
aktív tag

17"-es tft amit azért nem hinném,h. 60-70w-ot fogyasztana,hacsak nem valami 24"-es lenne...De valóban rá van kötve a monitor is a szünetmentesre...

vzsryl:Valóban,a hatásfokot elfelejtettem beleszámolni bár a Ph!-s cikk nem tesz róla említést,h. ők is beleszámolták-e volna vagy sem...Vagy én nem vettem észre...
(Viszont a monitort azt valóban nem)
(külföldi tesztekben sem láttam erre utalást, viszont ott a többségnek úgy 350w körül jött ki load alatt)

Ám még mindig nem értem,h. ha ilyen keveset fogyaszt,akkor miért "riogatnak" mindenkit azzal,h. 500-550w-os táp kellene egy szimpla HD58xx-hez és még 1-2 helyen hozzá is teszik,h. "Amd recommended"...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#2463) lsc válasza Enclave (#2462) üzenetére


lsc
nagyúr

A 17-es is eszik 40 W körül [link] . Ha azt leszámolod máris csak 280 W . A nagyobb táp nem riogatás, ha nem márkás akkor kellhet egy 550-600 W-os hogy ugyanazt tudja mint egy normális 450-es .

Az élet kegyetlen .

(#2464) vzsryl válasza Enclave (#2462) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ahogy lsc is mondja, a 17-es monitor is bekajál 40W-ot. Aztán ott marad a 280-310W, amit meg kell szorozni 0,85-el (230V-on, ekkora terhelésnél kb. ilyen a hatásfoka a VX450-nek) és máris kijön a max. 250W-os fogyasztás. És bizony egy HD5870-es is kb. annyit eszik, mint a HD4870.
Azért ajánlanak 500W feletti tápokat, mert sajnos a usereknek egy igen nagy része minőségtelen tápokat vesznek a méreg drága konfigjukba.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2465) Enclave


Enclave
aktív tag

vzsryl,lsc:köszönöm,akkor úgy néz ki egyelőre el leszek a 450w-os tápommal...Bár azt még mindig nem értem,h. egyes helyeken miért amperekkel dobálóznak,míg más helyen wattokkal...Ezzel azért a márkás tápok tulajdonosait is megzavarják de hagyjuk...

Egyelőre az 5870 amúgy is felejtős az ára és a mérete miatt is...Talán ha valaki csinál egyszer egy "shrunken" változatot ami 2-3 centivel rövidebb,akkor esetleg...És fűrészelni emiatt nem akarok...

5850-et még nem lehet szerezni és amíg nem lesz 50-60k között,addig ez is felejtős...De legalább a táp témát letudtam... :)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#2466) TomiLi válasza katt777 (#2454) üzenetére


TomiLi
addikt

Már be vagyok sózva! Sajnos még anyagiak miatt kell várnom 1-2 hónapot, hogy beruházzak egy ATI VGA-ra.... Jó lenne addigra NV is lépne! Kicsit megmozdulnának az árak lefelé..... De ahogy vissza olvastam erre nem sok esély van idén... :F
Nah ez nem is lényeg!
Akkor az a lényeg, hogy ez a mai napig igaz, hogy Atival szebbek a játékok! :C

Bogyorisz

(#2467) eszakas


eszakas
senior tag

Itt látni egy pár adatot a fogyasztással kapcsolatban.

http://ipon.hu/elemzesek/a_radeon_hd5850_szinre_lep/560/2

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2468) katt777 válasza vzsryl (#2458) üzenetére


katt777
félisten

Tök mindegy, hány W-os a táp, ha nem ad megfelelő erősségű áramot a VGA-nak, sokak buktak már be így tápot. Amúgy tudtommal minden táp leadja a rajta megjelölt teljesítményt, csak a rosszabb hatásfokú több áramot vesz fel ehhez a hálózatból.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2469) DrJános válasza katt777 (#2468) üzenetére


DrJános
aktív tag

Szerinted egy 550W-os Chieftech aminek 3 ág 18 A 12v = 360W teljesítményt ad le, csak az a kérdés buktatúja, hogy 2x6 pines csati 1 vezetéken jön. Szerinted így megsül a táp vagy nem egy 5870 alatt E 7400 Proci val (lehet hogy később cserélve lesz Intel Q9550-re).

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2470) eszakas


eszakas
senior tag

Nekem egy 450W-os Chieftech van remélem el fogja bírni. De én már reménykedek benne hogy már a gyártók át állnak külső videokártyára külső tápellátással. Jobban járna mindenki:)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2471) Zso2 válasza katt777 (#2454) üzenetére


Zso2
őstag

hát ez kibaszott szar,mikor ennyi embernek írsz egy #számon belűl.. nem tudom mikor valaki figyelmeztet ezért az mit gondol? Szerintem sokkal jobb ha külön címezi az ember átláthatóbb melyik hsz-hez szól.... nem is értem ez miért lett jó ph-n belűl
Ökörség..

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#2472) - = Zk = - válasza Zso2 (#2471) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, PH-n pont ezért NEM figyelmeztetnek, csak szólok. :DDD ...
de ha mindenkinek külön külön válaszolsz, akkor igen...próbáld ki, ha mered.
nem MAGUKTÓL írogatnak ilyeneket a " tapasztaltabb" userek...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2473) vzsryl válasza katt777 (#2468) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A gagyi tápok nem adják le, ami rájuk van írva. Általában pont ezért szoktak elpukkani, és magukkal vinni néhány alkatrészt.
Amire Te gondolsz, az a minőségi tápoknál van. Tehát ha egy táp 550W-os és 12V-on 360W-ot ad le (mint pl a Chieftec GPS550), az azért lehet 550W-os, mert a 3-5V-os ágán még nagyon sokra képes. De mivel a mai konfigok leginkább a 12V-os ágról fogyasztanak (proci, VGA), ezért már az a legfontosabb.
Példaként az FSP Everest 400W tökéletes lehet a HD5870-hoz, mivel a 2db 12V-os ágán egyenként 18A-t tud leadni, amik közül az egyik a procit eteti, a másik a VGA-t. A HD5870-nek elég kb. 12-13A.
A hatásfok egy teljesen más dolog. Ha egy táp 80%-os hatásfokkal bír, akkor az azt jelenti, hogy ha konnektorban mértél 1000W-ot, akkor maga a gép csak 800W-ot evett, mivel a táp 20%-os veszteséggel alakította át a feszültséget. De ha egy táp 70% hatásfokú, akkor a 800W-ot fogyasztó gép a konnektorból 1142W-ot vesz ki. Emiatt nagyobb hőt is kell elkavarjon a ventije, tehát a kisebb hatásfokú tápok hangosabbak is, feltéve ha jó a ventilátor szabályzásuk.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2474) arn válasza Haart (#2328) üzenetére


arn
félisten

hogy lenne. a gpu sebessegre ua, a memsavszel viszont majd a fele... a 4870et se fogja elerni (a gigasat).

dx11ben gyorsabb lehet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2475) katt777 válasza DrJános (#2469) üzenetére


katt777
félisten

Elméletileg megfelelő az a táp is, a többet fogyasztó 4870-et, és még a 3870 CF-ömet is lazán vitte, utóbbit 6000+-szal (!), 3 vinyóval, DVD-vel, TV-tunerrel

Zso2: Szerintem is ökörség, mindamellett illetlenség is, de amikor jól nevelt módon, kezdő PH-s koromban, mindenkinek külön válaszoltam, akkor meg azért b.szogattak. :( Nem lógok egész nap a neten, hogy mindenkinek azonnal tudjak válaszolni.

vzsryl: Nem nem adják le, hanem nem egyenletesen, ezért az elpukkanás.
Hát az 5870-nek kétlem, hogy elég 12-13A, amikor azzal 5850 sem indul el. Amúgy ezek szerint uazt értjük a hatásfok gyakorlati megjelenése alatt.
Szerencsére van egy Silent Pro 700-asom, amely mindenre elég lesz még egy ideig, ráadásul halk és stabil.

- = Zk = -: Valóban nem magamtól, alkalmazkodom a tömeg kulturális együtthatójához. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2476) Haart válasza arn (#2474) üzenetére


Haart
addikt

MIvel előbbivel nemmegy a dx11 ezért csak gyorsabb lesz má benne :D

(#2477) vergilx


vergilx
őstag

Sziasztok!
Érdemes lenne leválltani a 4870 emet 5850 re?Vagy még várjak vele?(4870 el is megy minden maxon).illetve egy 3,6~3,8GHz re húzott E8200 megbirkózna vele?

(#2478) luw2win válasza vergilx (#2477) üzenetére


luw2win
őstag

Márciusban szokott lenni az informatikai piac mélypontja, valszeg most is így lesz, mindenki kiég a karácsonyból és ennyi, addigra lesznek is dx11-es játékok, és barátságos lesz az ára is. A proci meg szvsz bőven elég 3.6-3.8ghz-en

mod: én se cserélem még a 4850-emet, csak viszont márciusra nagyon lemegy az ára, és hát eladni lesz majd a nehéz. Ezért gondolkoztam h most eladom, élek jópár hónapig egy 4megás vga-val és veszek egy 5850-et csak hát fáj a szívem :D

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2479) KTTech


KTTech
veterán

Na, úgy néz ki, csatlakozom az AMD-s csapathoz videokártya téren... a GTX260-am (192SP) cserélem le egy Gigabyte GV-R587D5-1GD-B 5870-re... remélem nem bánom meg, a korábbi tapasztalataim (igaz nem mostanában) nem voltak jók ATI téren.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#2480) vergilx válasza luw2win (#2478) üzenetére


vergilx
őstag

ezen én is gondolkoztam,h eladom most,és várok,de én nem bírom addig egy hd2400 al:D
főleg h most rákattantam az Aionra:D

(#2481) luw2win válasza vergilx (#2480) üzenetére


luw2win
őstag

:D, én az mw2 miatt nem szeretném eladni, valami addig kell, bár nem tudom sokmindentől függ még hogy mit veszek és mit adok el...

KTTech: gratula :C , nem fogsz benne csalódni ;)

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2482) vergilx válasza luw2win (#2481) üzenetére


vergilx
őstag

téééélllleg az is lesz,akkor kizárt,hogy eladjam,inkább többet gyűjtökxDbár az 5850 ára is esni fog.

(#2483) dangerzone válasza KTTech (#2479) üzenetére


dangerzone
addikt

Majd megoszthatnád velünk a tapasztalataid! ;)

(#2484) arn válasza Haart (#2476) üzenetére


arn
félisten

csak az egyik mindig gyorsabb, a masik meg talan az lesz vmikor :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2485) vzsryl válasza katt777 (#2475) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A minőségtelen tápok se egyenletlenül, se sehogy nem adják le, ami rájuk van írva. Itt egy példa: [link] (A félkövéren szedett rész a lényeg.)
Techpowerup HD5850 review
Maximum 150W-ot eszik. 13A=156W

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2486) DrJános válasza vzsryl (#2485) üzenetére


DrJános
aktív tag

Ha ez igaz akkor még necces is lehet, mert a 5870 212W -ot eszik max ba és az 12V-nál 17,66A és az én tápom 18 A küld ki 1ágba (remélem a Chieftec- mérnökeinek volt annyi eszük hogy mást nem küldtek a 2X6 pines ágra, ha véletlenül igen akkor szívtam) bár a Ph-s teszten majdnem az egész gép evett ennyit Alaplappal Prociva Rammal Hdd-vel Vid karival mindennel együtt sőt még a táp veszteségét is belemérték szóval nem tudom, hogy most mi az igaz.

De az tuti, hogy legközelebb Cooler Master vagy Corsair tápom lesz mert ezeknek össze van vonva az ágai így 1 vezetéken is képes leadni a teljes teljesítmény nagy részét.
a maradék meg kimegy +3.3V +5V -12V +5Vsb tartományokra, de a VGA a +12 v-ost használja és az erős ezeknél.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2487) vzsryl válasza DrJános (#2486) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Először kérdezz, és csak utána dönts el így ilyen dolgokat. Ezt azért írom, mert elég nagy badarságokat írtál. :DDD
Egy részt ahhoz a 212W-os fogyasztáshoz nagyon brutális terhelés kell, amit játékokkal nemigen fogsz elérni. Más részt a 2db 6pines csatit külön-külön 12V-ról eteti a tápod, tehát bőven elég neki. ;)

A Cooler Master és Corsair nem gyárt tápokat, csak címkézik az általában jobb minőségű beleket, pl Acbel, CWT, Seasonic stb...
A Corsair egybevont 12V-os ága nem tesz vmi jót a tápnak nagy terhelésen, mivel úgy a vezetékek túlmelegedhetnek. A Seasonic se árulja ugyanazt a bélt egybeágyazottt 12V-os ággal, pl VX450 1db 12V-os ággal renelkezik, de az SS400ET OEM Seasonic belet használja, ami amúgy 2db-al rendelkezik.
A CM-el nem tudom mi a helyzet, de sztem. ők nem kontárkodnak bele az ilyesmibe.
Ha már annyira akarod váltani a tápod valami igazán jóra, akkor Enermax PRO/MODU82+-t nézegess. Bár azoknak az ára sem egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2488) eszakas


eszakas
senior tag

Nincs olyan topik, hogy tápok energialeadása? Ott meg lehetne nézni nem? Én nem találtam ilyet de még attól lehet.Esetleg ha tudtok linket ?A kártya fogyasztását már tudjuk tapasztalatokat várunk azoktól akinek van.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#2489) LackoMester


LackoMester
addikt

már lassan 3 éve,h.vettem FSP FX700 GLN tápot,már akkor 85% hatásfokú tápocska a mai napig szépen müxik...(hajtott 8800 GTS SLI-ben,GTX,4870)most éppen egy 5870-est hajt vígan,de 4870 CF-ben sem okozott neki problémát...
nem bántam meg,h.anno többet áldoztam rá,most ha vennék csak is ilyet,nemérdemes 600W alatt venni és persze csakis minöséget(FSP,Enermax,Seasonic,Tagan) gamer konfigba-szerintem

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2490) stamy


stamy
csendes tag

Nekem FSP bluestrom II 500W-os (85%-os hatásfok) tápom van és az E8400-at 4005mhz@1,300V-on meg a HD4890-et , meg 2 vinyót ,+optikai meghajtó lazán elviszi...
és ahogy néztem a HD4890 még többet is eszik mint egy 5870 , legalábbis tesztek alapján úgy néz ki

[ Szerkesztve ]

(#2491) vzsryl válasza eszakas (#2488) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nincs olyan topic, ahol csak arról lenne szó, hogy mekkora a 12V-on leadott teljesítményük. viszont van olyan topic, ahol megkérdezheted, hogy milyen tápot vegyél a gépedhez. ;)

(#2489) LackoMester: Egy minőségi 600W-os táp simán elvisz bármilyen húzott négymagos procis + 2GPU-s rendszert, pl Core i7@4Ghz+HD4890 CF, vagy Phenom II X4@3,8Ghz+HD4870x2 stb...
A 700W-os tápod már 3GPU-s rendszerekhez ajánlott. Ilyen GPU-kból: RV770, g200b stb...
A felsorolásban a Tagan, az valami vicc? :)

(#2490) stamy: Még egy 400W-os is vitte volna. ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2492) RI/OS válasza vzsryl (#2487) üzenetére


RI/OS
őstag

A Corsair egybevont 12V-os ága nem tesz vmi jót a tápnak nagy terhelésen, mivel úgy a vezetékek túlmelegedhetnek.

Ez mekkora hülyeség?

Tudsz erről valami hivatalos forrást mutatni?

Szép lenne, ha túlmelegedne, meg elolvadna, azt kigyulladna a gép. Hogyne.

[ Szerkesztve ]

(#2493) radi8tor válasza RI/OS (#2492) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha elolvad a vezeték nem gyullad ki a gép, mert megszakad az áramkör és nem melegszik tovább..

⭐ Stella

(#2494) boeing válasza radi8tor (#2493) üzenetére


boeing
senior tag

A vezeték nem olvad el ;) max a boritása,240 fok a olvadáspontja,a táp kikapcsol a tulterhelésnél és nem lesz gond,de a Corsair tápokban meg lehet bizzni. :C

(#2495) RI/OS válasza boeing (#2494) üzenetére


RI/OS
őstag

És szerinted mondjuk egy korzer 850-es tápban, amire baszott nagy betükkel rá van írva, hogy 840Wattot(!!)(70A) le tud adni a 12V ágon, ha huzamosabban megterheled, túlmelegszik a vezeték? Mert én kétlem. Sőt, azt is kétlem, hogy bárkivel fordult volna elő ilyen.

(#2496) DrJános


DrJános
aktív tag

Jó az igaz hogy én nem értek a tápokhoz, de az értelmesebb gyártók főleg a nagyobb tápoknál 4x 6+2 pin csatlakozón küldik ki az áramot és akkor már nem is egy vezetéknek kell elviselni-e a 70 illetve akár még több Ampert, és 2 db vga esetén a 4 vezeték pont elég. (mivel villanyszerelőnek tanulok így tisztában vagyok az áram Hő hatásával, de ezek jól megtervezett konstrukciók, és általában itt már figyelnek olyan apróságra, hogy ne olvadjon le a vezetékről a szigetelés.

De inkább térjünk vissza a 5870 és 5850 Vid karikra. (Ami remélhetőleg az én gépembe is lesz Március környékén ö hogy melyik őszintén még nem döntöttem a pénztárcám egyértelműen az 50-es nek örülne, de a szívem a 70-est szeretné)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2497) RI/OS


RI/OS
őstag

Témára visszatérve, xtremesystemsen elég sokan írják, hogy valszeg driveresen vissza van fogva a kártya, hogy el tudják adni az előzö széria raktárkészleteit. Páran 10-20% pluszról beszélnek. Majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#2498) vzsryl válasza RI/OS (#2492) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Túlmelegedhet, aztán lekapcsol a védelem, vagy úgy jár, mint némelyik HX520: Kiforrad és viszi az alaplapot. :) Nem kell a nadrágba csinálni a Seasonic beles Corsair-ektől.
TX850, hmm, jóféle CWT beles konstrukció, csak sajnos túl erős minden gamer gépbe. 3db GPU-t simán elbír húzot négymagos mellett.

Na, OFF-ot befejeztem, gyertek a tápos topicba. :DDD

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2499) LackoMester válasza vzsryl (#2491) üzenetére


LackoMester
addikt

és,tisztában vagyok vele....miért nemlehet erös-minöséges tápom :U
600W,nem eszt irtam én is :K
ja és a Tagan az nem vicc,jó az csak nem ér annyit mint amibe kerül :K egyébkként még viccböl is elfogadnék egy ilyen[link] tápot :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2500) DrJános válasza RI/OS (#2497) üzenetére


DrJános
aktív tag

Heh pont annyi kéne, hogy a túl zöld tagoknak be legyen fogva az arca mert akkor már ütné a GTX 295 öt is. De hát ki tudj "a jövő titkai kifürkész hetetlenek".

(bár ez egy saját perverz ötlet de ez a kari meg érdemelne 1 G memória mellé 512 bit-et és a 2 gigás meg 1 gigát mennyire alázna már ez a kari egy eilyen felállással.)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.