Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) Zeratul válasza priti (#1500) üzenetére


Zeratul
addikt

"COD6 multi lesz az igazi döntő, novemberben kijön, ha Nv kihoz egy karit amivel megy mint a veszedelem, a dx11 a kutyát nem fogja érdekelni szerintem"

Ja persze azzal a pár százalékos kihozatali arányával wafferenként. Lehet hogy tudnak demózni 1 két működőképes kártyát, de azzal annyi is készlet. :))

(#1502) FragMaster válasza priti (#1500) üzenetére


FragMaster
addikt

Elég relatív, hogy neked mi tetszik, mert ugye másnak meg más :U
Meg ugye azzal is tisztában vagy, hogy a GT300 is dx11 lesz? Ha meg valamit támogat az nv azt pénzeli is.
Kit érdekel a dx11, hisz csak hardver van hozzá és azonnal támogatta is már játék...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1503) Abu85 válasza priti (#1500) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A COD6-nak hol lesz nagy gépigénye? Mindenen száguldani fog. Eléggé elavult motorra épül, erőforrás igénye nem valami komoly. :)

FragMaster: Az infók szerint az új NV chip mindent képes támogatni. Olyan, mint a Larrabee az új DX támogatás csak egy egyszerű driver frissítés lesz. Gyakorlatilag egy 16 magos processzor ARM alapokon. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1504) priti válasza FragMaster (#1502) üzenetére


priti
addikt

Én nem amellett kardoskodom, hogy a dx11 ördögtől való, tök jó hogy van, legyen, én egyszerűen azt mondom, hogy ez az ötös sorozat dx10-ben fog versenyezni, mert abban fog igazán, mert most jelent meg, persze biztos sokaknak tetszik a dirt, csak a COD meg eladási listát döntöget állandóan és tényleg nagyon ott van a multija

(#1503) Abu85

remélem igazad lesz, én lennék a legboldogabb elhiheted

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#1505) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Abu85 : Szerinted 5850 CF vagy 5870? :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1506) zuchy válasza Abu85 (#1503) üzenetére


zuchy
őstag

Kiváncsi vagyok, hogy hogyan fog futni a DX11-s kód a Fermin, elvégre az egy általános gyorsító, a Radeon meg egy célhardver. :U

PC-STYLE.hu

(#1507) FragMaster válasza priti (#1504) üzenetére


FragMaster
addikt

Azt is vedd figyelembe, hogy a cod tök jól megy az új atikon is, csak érdekes módon abban az egy tesztben kap ki amit te linkeltél nemrég. Bármelyik másikat megnézed cod-ban is ott van végig a 285 körül az 5850. Pl. computerbase tesztjében is.
És ez alapján így leírod. De mondok egyszerűt: akinek nem elég az 50-60+ fps (amennyit teljesít cod alatt a gtx285 is[link]), vagy ennyire parázik akkor vegyen mást és kész... ;)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1508) FragMaster válasza Abu85 (#1503) üzenetére


FragMaster
addikt

Huh eléggé várom már, izgalmas cucc lesz.
Csak tőlem akár részecskét is gyorsíthat ha játékokban nem olyan a teljesítménye (mert egy vga-nál egyelőre az én esetemben az az elsődleges felhasználási terület). Várom már a teszteket róla.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1509) priti válasza FragMaster (#1507) üzenetére


priti
addikt

Akik nagyon szeretik a COD-ot és hidd el hogy rengetegen vagyunk minden országban, azokat az érdekli hogy hogy néz ki akkor, amikor megvan a stabil 250FPS, mert azon a legjobb a multi, alatta-fölötte kevésbé jó, mire kell ehhez lebutítani a garfikát. Engem is a COD szokott VGA cserére rábírni, most szedtem le a 2009-es Wolfeinstein-t és nem, egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni, hogy nem lehet hajolni, ennyi, le se köt, töröltem, Resident 5 dettó, szerintem az idősebbek, főleg a COD-os emberek keményen lekritizálnak mindent, mert megszoktak egy pörgést a COD multiban, amit SP-ben eleve marha nehéz visszaadni egyrészt, másrészt marhajó az a mozgásmotor amit a COD használ. Egyszerűen nem köt le a legtöbb játék.

Hardverlesen

(#1510) zuchy válasza priti (#1509) üzenetére


zuchy
őstag

Ebben viszont egyetértünk. De én a lassabb játékokat is kedvelem, pl Stalker, ami nem egy idegbeteg stílus. :D

PC-STYLE.hu

(#1511) gyiku válasza priti (#1509) üzenetére


gyiku
nagyúr

bunnyhopping nem hianyzik?

hüllő

(#1512) sniper elite


sniper elite
senior tag

Még mindig nincs valami hiteles infó, mikor jönnek ki a 2 gigás 5870-es karik? :W

(#1513) Pala válasza priti (#1509) üzenetére


Pala
veterán

Q3A sokkal pörgősebb, ha már mindenáron ez kell! :) Ráadásul ott simán játszhatsz akár 1000fps-sel is egy mai középkategóriás gépen. :K

(#1514) Templomegere válasza FragMaster (#1497) üzenetére


Templomegere
senior tag

holnap nézem meg !!!

(#1515) FragMaster válasza priti (#1509) üzenetére


FragMaster
addikt

És szerinted ami a 4870x2-vel (mivel látom neked az van) megvan az egy 5870-el nincs meg cod alatt? 5850 persze, hogy lassabb, nem is az a kategória. Nem értem a problémát :F Eleve úgy tudom aki hc multizik az nem gyönyörködik, hanem levesz mindent a sebesség érdekében.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1516) DemonDani válasza Pala (#1513) üzenetére


DemonDani
addikt

ÉN ezt teszem minden nap :) Mjuk 125fps limit :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1517) FragMaster válasza Templomegere (#1514) üzenetére


FragMaster
addikt

Várjuk a beszámolót :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1518) Pala válasza DemonDani (#1516) üzenetére


Pala
veterán

Me too. :)
De egyszer kipróbáltam limit nélkül, és felkúszott 1500 fölé, durva. Q2-ben meg mértem 2000 feletti fps-eket is, nem is ritka (1280x1024-ben). :D

(#1519) priti válasza FragMaster (#1515) üzenetére


priti
addikt

A probléma a döntés :DDD de most komolyan ott a gáz hogy kinek éri meg váltani és 100k-ért venni egy 5870-et, viszont most fognak váltani a COD6 miatt sokan mert valamivel többet fog enni kérni, a COD5 is többet eszik a négynél valamivel. Amúgy HC multihoz alap hogy lásd az árnyékokat például, szóval nem mindegy, egyébként nem tudom honnan indul a HC, de én gyönyörködni is szeretek, például nagyon bejön hogy minden graffal együtt megvan fullHD-ban a 250 FPS a COD4-ben ezzel a karival.

Hardverlesen

(#1520) katt777 válasza cowboy_bebop (#1452) üzenetére


katt777
félisten

ATT is van, ergo az összeg erősen túlzó. :DDD

Haart: Pedig de: a félelem. ;] A mohóság csak második. :P Pl. ha itt ülne mellettem annak a sok lqrt játéknak a vezető tervezője, akik miatt dühöng az ember, garantáltan pár nap alatt kijavítanának mindent a bugoktól az elcseszett koncepcióig. :DDD

Zeratul: Az nem CPU-limit, hanem hülyetesztelő-limit. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1521) luw2win válasza sniper elite (#1512) üzenetére


luw2win
őstag

Rég láttunk szerény topikunkban :DDD
amúgy még nem :D
Ma csak egy hivatalos 5850 tesztet kaptunk, ne akarj sokat :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#1522) - = Zk = - válasza Pala (#1513) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Q3A és Q3 TA nagyon pörgős HC gém. imádom mind a mai napig:C...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1523) sniper elite válasza luw2win (#1521) üzenetére


sniper elite
senior tag

Dobj majd rám egy pü-t ha kaptok 2gigás karikról híreket! Kösz!

(#1524) cowboy_bebop válasza katt777 (#1520) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Amit kitűnően lehet használni az 5870-nél is, úgyh. reális (átlagosan 120W a fogyasztásbeli különbség egy 4870X2 és egy 5870 között, ATT-vel sem változik nagyon a helyzet).

[ Szerkesztve ]

(#1525) katt777 válasza cowboy_bebop (#1524) üzenetére


katt777
félisten

Az azért még kérdéses, mennyire leszabályozható az 58xx széria, illetve hogy tudja-e a 3D-t is csökkentett feszültséggel. De szólj, ha megy 0.863V-on 100/200-as, vagy legalább 200/300-as órajelekkel, ami a legtöbb 4870-nek nem okoz gondot.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1526) FragMaster válasza priti (#1519) üzenetére


FragMaster
addikt

Aki kicsiről vált azért már agyal rajta, h 4870x2 vagy 5870. 5870 már van 90k-ért is és ez még konkurencia nélküli rajtár. Újonnan egy 4870x2 se olcsóbb, ha abban gondolkodik csak az ember. Az 5870-el meg legalább meg van az amit a 4870x2 nyújtani tud. Aztán ha számít a fogyasztás a hő és a zaj is akkor meg végképp. No mindegy, túllihegtem már eléggé :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1527) FragMaster válasza katt777 (#1525) üzenetére


FragMaster
addikt

Eleve rohadt keveset fogyasztanak idle. Meg van oldva gyárilag rendesen.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1528) katt777 válasza FragMaster (#1527) üzenetére


katt777
félisten

Hát én rég kérdeztem már ezeket, de senki nem felelt rá, mérés-grafikont sem küldött senkit. 4870-nél ugyanis nem volt, mert a szar hardver miatt a RAM-ot pl. le sem lehet venni, csak ATT-szal működik úgy, ahogy elvárható lenne. Lehet, leszedek egy bios-t TPU-ról, ha van már ott, abból hamarabb fogok megtudni vmi konkrétat, mint itt. :((( Persze azt még mindig nem tudom, hogy órajelek ugrálnak-e 2D-ben pusztán ablakváltástól, és persze a venti-hibáról sem írt még senki, hogy ismétlődik-e az új szériánál. Találgatás persze van mindenről 1000-rel, csak konkrét infó nincs, ami pedig már tudható lenne.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1529) carrot válasza Chaser (#1390) üzenetére


carrot
tag

5870 vs. 4890 CF
Én is kíváncsi voltam, aztán szemezgess...persze - fogyasztás, Dx 11 5870 javára.

(#1530) Landon


Landon
őstag

Hali,

A napokban kezdtem el gondolkodni, hogy érdemes e beruházni egy 5870re. Nem igazán tudok dönteni, a pénz többé kevésbé meg lenne rá, de az összes hócipőm tele van az nV monopol helyzetével és, hogy megvesz minden fejlesztőt + erre az AMD rátesz egy lapáttal a gány drivereivel. Elég jó lett a 5870es elvileg de hiába jó ha nem képesek normális drivereket kiadni... komolyan egy közröhej ahogy a Shift megy, engem mint felhasz. rohadtul nem érdekel h ez nem az AMD hibája hanem az nV pénzel mindenkit, mert másfelől meg az AMDnek kompetensnek kéne lennie ezen a téren is és fizesse le Ő előbb a fejlesztőket... kűzdjön ffs. Viszont az hogy, az anno 1404 a tetves driver bug miat kb 1,5 hónapja vagy több nem játszható na az a szégyen és az egyesegyedül az AMD hibája... Naszóval mindezek tudatába gondoltam várok a GT300-ra mert elegem van hogy minden új játéknál várni kell egy új amd driverre ill rettegni kell h nem fog menni normálisan... de... amennyire én tudom/látom sajnos az alaplap/cpu - VGA piac kezd nagyon egybeforni és koránt sem biztos, hogy a GT300nak nem lennének e inkompatibilitási problémái az AM3-as SB770-es lapommal... ez a tetves dragon fusion eléggé egybeforrasztotta a dolgokat. :S Szóval most megint ott tartok, hogy próbálkozzak be megint az AMD VGA-val? :S Mert Corei7-et lappal ha megszakadok se fogok venni. De sajnos már félek az AMD VGA-któl. :(

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1531) keIdor válasza Abu85 (#1489) üzenetére


keIdor
titán

Nagy élete volt ennek az 1 nyákos 295-nek... egyáltalán visszahozta ez azt a pénzt, amit a fejlesztésre költöttek? Nem sokan vettek már abból, de meg is értem, inkább megvárja mindenki az újdonságokat, mint vegyen egy DX10 only kazánt...

Amúgy F1 2010 is DX11 i think...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1532) keIdor válasza Landon (#1530) üzenetére


keIdor
titán

Problémamentes játék ma már nem ott kezdődik, hogy GeForce, hanem ott, hogy konzol.
Beteszed a lemezt és tolod, ennyi az egész és nem lesz se kilépkedés, se fagyás, se akadozás... (szvsz, de jöhetnek a kövek)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1533) rocket válasza keIdor (#1532) üzenetére


rocket
nagyúr

Mar ott se feltetlen igaz ez, eleg sok jateknak vannak kisebb, nagyobb problemai amiket aztan patch formajaban javitanak.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1534) keIdor válasza rocket (#1533) üzenetére


keIdor
titán

Az könnyen lehet, de egybe se futottam még bele, így ezzel tapasztalatom nincs.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1535) FragMaster válasza Landon (#1530) üzenetére


FragMaster
addikt

Mi van az anno-val? Miért nem játszható? Egy jó ideje nem futottam driverbugba a 4850 mellett, legutoljára a cod:waw ronda-vízpart (remélem érthetően írtam le :D ) volt a legnagyobb gond, kb semmiség. Olyan, hogy driver miatt ne ment volna valami vagy játszhatatlan lett volna nem volt tavaly július óta se (amióta van ati kártyám).
Ez a "szar ati driver" túl van spilázva nagyon és szerintem közhelyes. Példát lehet venni az nvidiáról hogyan is kellene, de koránt sem olyen nagy a gond...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1536) Mace Windu


Mace Windu
csendes tag

Üdv!

Feltettem a béta Catalystot, amit ezekhez a kártyákhoz adtak ki, de nem megy a Control Center. Próbáltam már leradirozni és újra feltenni, de ugyan úgy nem megy!!! Előtte nem volt fent semmi, teljesen friss Vista 64-bit van alatta. Amit le lehet szedni normál 9.9 azzal ugyanezt csinálja, sőt még ki is dobál némelyik játékból.

Mitől lehet? Próbáljak meg régebbit? Vagy várjak?

I created Vaapad to answer my weakness: it channels my own darkness into a weapon of the light.

(#1537) Zeratul válasza Landon (#1530) üzenetére


Zeratul
addikt

Mikor az AMD összefekszik a PiciPuhával abból mindig szabvány lesz amit a nagyok is kénytelenek átvenni lásd: az AMD x64 kiterjesztéseket is átvette az Intel, méghozzá elég gyorsan.

Intellel meg nVidia összeanyázott, innen el lehet képzelni mennyire lesz bugmentes az nVidia VGA Intel chipsetben.

[ Szerkesztve ]

(#1538) Zeratul válasza Mace Windu (#1536) üzenetére


Zeratul
addikt

Vagy rakd fela a hivatalos catalystot vagy próbálkozz az ATT-vel.

(#1539) Landon


Landon
őstag

Reggelt mindenkinek,

Na akkor megpróbálok sorban válaszolni. :)
1: Anno 1404 a 9.8-as driver óta játszhatatlan a DX10 bug miatt ami kb annyit tesz, hogy a textúrák helyett sok helyen fekete négyzetek vannak és már 1.5 hónapja "anyáznak" az amd-nek miatta, azóta kijött egy új driver + hotfix és semmi javulás. :( A Shift-el való gondoklat meg ugye nem kell ecsetelnem. :)
2: A probléma mentes játékhoz mondjuk 90%-ban elég a konzol, de ott is 360hoz kell vízhűtés, a ps3 slim pedig a 360 sorsára jutott "olcsó húsnak...".

Na de szerintetek egy AMD-s lappal/cpu-val inkább éri megvárni a GT300-at vagy jobban járok most a 5870-el. Vagy nem tudni Decemberig. :D (Miért érzem úgy h az utolsó mondatom lesz a helyzet. :D )

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1540) Landon válasza Zeratul (#1537) üzenetére


Landon
őstag

Oho erről lemaradtam. :) Az AMD efektíve összefeküdt a PP-val? :D Na az akkor jó. :) Csak a gond az h a gt300 is DX11 supported etc. :S Hmm de talán most eljött az AMD ideje? :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1541) Zeratul válasza katt777 (#1520) üzenetére


Zeratul
addikt


Katt777 ez elég CPU limitnek tűnik akárhogy is nézem.

[ Szerkesztve ]

(#1542) Zeratul válasza Landon (#1540) üzenetére


Zeratul
addikt

Lehet hogy supported de nem teljesen compillant. Tesszelátor pl nincs, compute shadeding modell ki tudja milyen szinten támogatott stb.

(#1543) Landon válasza Zeratul (#1542) üzenetére


Landon
őstag

Meg vagyok győzve. :) Akkor szállok tovább a dragonnal lol. :D Kérdés: az ára az 5870nek mennyire lőhető be kb? Én 120-ra mondom.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1544) Zeratul válasza Landon (#1543) üzenetére


Zeratul
addikt

Zafírból 105 bruttó Sajna a hét elejétől drágult 6 rongyot.

(#1545) Landon válasza Zeratul (#1544) üzenetére


Landon
őstag

Már lehet itthon kapni? Hmm 1USD most "csak" ~185 HUF. Hát én ezt a vga-t szerintem még 1-2 héten belül tudom csak leghamarabb megvenni függően tőle, hogy a többi cuccom, hogy tudom eladni. :) Akinek esetleg 35e-ért kell 1 hónapos sapphire 4890 oc 1gb dobozzal mindennel az PM me. :D

Ja csak a tisztázás kedvéért :D Tudom, hogy egy 4890est egyenlőre nem sok értelme csupán a DX11 miatt de ahogy várok úgy fog lemenni az ára a vga-mnak így minél előbb szabadulok annál jobban járok. :) Bár igazából 1 hónappal ezelőtt nem kellett volna 4890et már venni de hát most már így esett. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1546) - = Zk = - válasza Zeratul (#1544) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Zafírt én kifejezetten szeressem:C....nem csalódtam még bennük :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1547) Landon válasza - = Zk = - (#1546) üzenetére


Landon
őstag

Nekem egyszer a VGA-ról hiányzott egy tranzisztor ill egyszer csak x4-es PCIe sebességen volt hajlandó menni a VGA x16 helyett, mind2 sapphire volt. :S

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1548) FragMaster válasza Mace Windu (#1536) üzenetére


FragMaster
addikt

Ezt próbáltad?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1549) FragMaster válasza Landon (#1539) üzenetére


FragMaster
addikt

Anno-hoz nem tudok hozzászólni, mert nem játszom vele. Mindenesetre furcsa ez a hanyagság...vagy csak jó játékokkal játszottam eddig :D
Shiftet a megjelenés óta tolom. Eleinte 9.8 volt fent, közben megnéztem a 9.9-el is és nem volt gondom egyikkel sem, nincs az az oly sokak által hangoztatott akadozás sem. Lehet van köze hozzá az ati hardvernek, de ezek szerint több tényező függvénye, mert több embernél meg hibátlan, köztük nálam :F

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1550) Landon válasza FragMaster (#1549) üzenetére


Landon
őstag

Nem tudom, talán mert inteled van. Bár szerintem ez nem tényező mert sokaknak q660al is gázosan megy. Egy halom elemzés van már erről a neten de egyenlőre rejtély a dolog.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.